Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Logikai fejtörő

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Egymashoz sem erhetnek, a fejuket sem mozgathatjak?

(#2) CaNNa3IS válasza Lauda (#1) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

no way :D
Csak azt látják ami előttük van.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#3) LeadZeppelin válasza CaNNa3IS (#2) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Hogyha a legutolsó rab megszámolja, hogy melyikből van több előtte és a másikat mondja. Ha túléli ha nem tudják, hogy melyikből van több, s ezt megismétli előre az összes rab.

(#4) T.G.B


T.G.B
tag

elsőnek az előtte álló emberke sapkájának a színét kell mondania. (onnantól pedig szerintem egyértelmű) vagy még se :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Lauda válasza CaNNa3IS (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor kerdezik a rabtol a sapkaja szinet, az elotte allo rab sapkaja szinet mondja, igy az van csak bajban, akit eloszor kerdeznek, a tobbi megmenekul.

(#6) Shamy


Shamy
tag

8 rab
8. az első rab sapkaszínét mondja be. 50%
7. a második rab sapkaszínét mondja be 50%
6. a harmadik rab sapkaszínét mondja be 50%
5.a negyedik rab sapkaszínét mondja be 50%
Többiek tudják 100%

Megmenekült rabok száma avg 75%
Páratlan esetben kicsit kevesebb.

Kérdezni és tanulni mástól sosem szégyen ....

(#7) CaNNa3IS válasza T.G.B (#4) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

??

Ok azt hallom piros a mögöttem állótól és azt mondom piros és ha az előttem állóé kék ??

ez nem az igazi

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#8) Entryy válasza Lauda (#5) üzenetére


Entryy
aktív tag

Dehogy!

így mindenkit lelőhetnek, ha pl. felváltva vannak a színek!!
A sajátját kell eltalálnia nem az előtte lévőt.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#9) DEJVID válasza Lauda (#5) üzenetére


DEJVID
őstag

Dehogyis.

(#10) T.G.B válasza CaNNa3IS (#7) üzenetére


T.G.B
tag

én is már rájöttem hogy nem ilyen egyszerű :DD

(#11) Lauda válasza T.G.B (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Ja en is kozben. :DDD

--------------------

Ha az elottem levoe piros, akkor tusszentek, ha kek akkor kohogok. Ez sem jo? ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Entryy válasza T.G.B (#10) üzenetére


Entryy
aktív tag

Viszont jó lehet a szisztéma.
Minden rab magáért van, de jeleznie is kellene az előtte állónak.

Megállapodnak,hogy ha dadogva mondja a saját sapkája színét akkor olyan van az előtte állónak, ha nem dadog akkor a másik színű az előtte állóé.

Pl: első mondja: pi-piros jelentése: előttem piros van és szerintem rajtam is. A második így tudja,hogy piros sapka van rajta, de a harmadikon kék ezért dadogás nélkül mondja, hogy piros, így a harmadik tudja,hogy rajta kék sapka van és így tovább.

Maximum 1et lőnek le.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#13) DEJVID válasza Entryy (#12) üzenetére


DEJVID
őstag

Igen, ez elég jó, nekem is ez jutott eszembe, csak halk-hangos felállással.

(#14) Kornl23


Kornl23
tag

Az előtte lévő rab sapkájának színét mondja be és a többiek is így tesznek
Az utolsónak 50-50%-a van a többinek 100%. Persze, ha nem szívatja meg a másikat :)

(#15) tothbe


tothbe
addikt

Ez nem nehéz. egyedülé az első (sorban leghátsó) embernek lesz lutri, a többi túléli.

Csak követni kell a páros-páratlan számolást, és akkor mindenki más megússza.

Kicsit részletezve:
Utolsó ember mondjuk megszámolja, mennyi piros van előtte. Ha páros, pirosat mond, ha páratlan, akkor kéket.
Következő ember már tudja, hogy előtte (a sajátjával együtt) párosnak vagy páratlannak kell lennie a pirosaknak. Ergo ennek megfelelően megszámolja őket és tudja, rajta piros van-e vagy sem.
És így tovább a végéig.

Eredmény: Legrosszabb esetben egy halott, legjobb esetben meg egy sem.

By(e) Tothbe

(#16) gerii válasza Entryy (#12) üzenetére


gerii
addikt

Én is ezt gondoltam ki, így max a leghátsó szívja meg :))

(#17) CaNNa3IS válasza tothbe (#15) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Alakul de ez szerintem csak akkor működik ha totál rab szám páros így az elsőn kívűli érték páratlan ->
kék-piros -> páros-páratlan

ha a totál szám páratlan akkor az elsőn kívül lehet páros-páros és páratlan-páratlan

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#18) Sirpi válasza CaNNa3IS (#17) üzenetére


Sirpi
senior tag

Működik páratlan esetben is.

b) kérdés: mi van, ha mondjuk a szivárvány 7 színéből vannak a sapkák?

c) kizárólag elvetemülteknek: meg tud-e menekülni véges sok kivételével az összes rab, ha végtelen sokan vannak? (tehát van 1., 2., ... stb. rab, minden sorszámhoz egy), és így kell tippelnie mindenkinek

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#19) tothbe válasza CaNNa3IS (#17) üzenetére


tothbe
addikt

mindegy, hogy párosan vagy páratlanul vannak. az utolsó ember úgysem számolja bele magát. Ő csak tippel.
Egyetlen fontos dolog van, de ezt meg a feladat deklarálja. Látják maguk előtt az egész sort és az előttük lévők összes sapkáját. Ennyi.

@sirpi:

b válasz:
rosszabb a túlélési arány 7 színben. de minden csak a szabályoktól függ. Pl. 7 ember a szivárvány hét színében akár mind túlélheti. hiszen mind a hét szín kell, hogy kiadja a szivárványt. ergo mindenki tudni fogja, mi van rajta, már az első is.

c válasz:
igen, csak jól el kell osztaniuk, meddig látják be a sort. ergo szakaszokra bomlanak és csak addig számolják ugyanúgy, ahogy az eredeti verzióban. várhatóan több lesz a halott, de annál is jóval több a túlélő.

Sőt talán ez úgy is javítható, ha a szakasz utolsója jelez a kövekező szakasz elsőjének valami egyéb módszerrel. de ez már csak fikció, ebben már nem lesz logika.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#20) CaNNa3IS válasza Sirpi (#18) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

pl 101 embernél marad 100 amiből tegyük fel fele-fele kék-piros
mit mond az első ?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#21) mustang08 válasza Entryy (#12) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én is ezt találtam ki annyi különbséggel, hogy az én rabjaim a szerintem és a talán szavakkal tudatják egymással a sapkaszínt. Talán - kék, szerintem - piros.

(#22) adrian360 válasza CaNNa3IS (#17) üzenetére


adrian360
őstag

rosszul értelmezed, nem azt mondják hogy pirosak és a kékek párosak vagy páratlanok,hanem egyedül a pirosakat számolják, a kékkel nem foglalkoznak.

(#23) f(x)=exp(x) válasza Kornl23 (#14) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Ez nem jó! :N

Szerk.: ütöm a fejem, de nem akar betörni....

[ Szerkesztve ]

(#24) buherton


buherton
őstag

Kiemelném a szöveg legfontosabb részeit:
A rabok semmilyen módon nem tudnak egymással kommunikálni, vagy hátranézni, vagy a saját sapkájuk színét megnézni. Csak arra hagyatkozhatnak amit előző nap megbeszéltek, illetve amit maguk előtt látnak.

Nem lehet tudni, hogy melyik színű sapkából mennyi van. Az egyikből akár lehet sokkal több is.

Ha ezeket összegezzük, akkor nem marad más, mint az, hogy az elsőnek van a legnagyobb esélye - aki látja a többiek sapkáját - megmondani, hogy milyen színű van a fején. Ha egy színből többet lát, akkor azt mondja. A legutolsónál pedig csak a szerencse faktor játszik közre, hiszen nem hallja a másikat.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) Lauda válasza buherton (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Olvastam amugy en is ezt es ha a rabok semmilyen modon nem tudnak kommunikalni egymassal es nem is halljak egymas hangjat, akkor nincs megoldas erre. Mindenkinel a szerencse dont.

[ Szerkesztve ]

(#26) T.G.B


T.G.B
tag

hát Entryy- nek volt talán eddig a legjobb ötlete, de szerintem a feladvány azon része hogy valamelyik színből lehet több ellehetetleníti hogy legyen megoldása :(

itt van angolul ugyanez a fejtörő+megoldás, de abban sincs benne az hogy akár több is lehet valamelyik színből

[ Szerkesztve ]

(#27) che 1990


che 1990
tag

A szisztèma:
A rabok nem kommunikálhatnak egymással, de az őrökkel igen.
Nincs tehát más dolguk, mint megkérdezni az őrt...
"Ha kék lenne a sapkám az fejetlenséghez vezetne?
-igen
-akkor piros."

:C :))

(#28) MCGaiwer válasza Kornl23 (#14) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tehát ha a mögötted álló azt mondja hogy kék, az előtted állón meg piros van, akkor te mit fogsz mondani? :)

Bármit is, biztos hogy nem 100% éli túl.

egyébként megoldás lehet, hogy az utolsó bemondja az előtte álló színét, nála 50-50, hogy túléli-e.

ezt követően a rabok a saját színüket mondják be, de úgy, hogy ha közvetlen előttük álló színe más, akkor várnak X másodpercet. Ebből az előtte álló tudja, hogy az övé más, így bemondhatja a sajátját. Ha gyorsan bemondja, akkor az előtte álló tudja, hogy az övé is azonos színű és így tovább... (persze ez azt feltételezi, hogy hallják egymás válaszait, ha nem hallják, akkor mindegy ki mit mond)

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29) Lauda válasza che 1990 (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi! :C Ez eddig senkinek nem jutott eszebe, hogy az orokkel lehet kommunikalni. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) tothbe


tothbe
addikt

Akkor részletezem, mert látom sokan nem értik.
6 emberre hozok példát, de nincs különbség a páros vagy páratlan résztvevő között, ha nő a létszám, az is pont ugyanezt adja ki, csak hosszabb a számolási idő (mindíg hátulról kezdjük ugye a felsorolást, mert az utolsó ember beszél először).
A megállapodás előző nap: ha az utolsó pirosat mond, páros számú piros van előtte, ha kéket, akkor páratlan számú pirosat lát maga előtt.

6 fős példa:
6. ember: megszámolja az előtte lévő pirosakat, 3-at(páratlan) lát. Ezért a megállapodás alapján kéket mond. Vagy túléli, vagy nem.
5. ember: mivel mögötte kéket mondott a kezdő ember, tudja, hogy vele együtt páratlan a pirosak száma. Megszámolja az előtte lévő pirosakat. 2(páros) piros van előtte. Ergo a páratlanhoz neki is pirosnak kell lennie. Ezért pirosat mond és túléli.
4. ember: kezdethez képest (páratlan) az előtte lévő miatt váltott a rendszer. Ergo saját magával együtt most páros a pirosak száma. Előre néz, megszámolja. 1 van. Ez bizony páratlan, tehát övé a másik, hogy páros legyen. Pirosat mond és túléli ő is.
3. ember: az előző pirosat mondott, ergo megint fordul a rendszer és páratlan számú piros maradt vele együtt. előre néz, és lát egy pirosat. Kéket mond tehát és hazamegy.
2. ember: nem változott a helyzet, hiszen az előző ember kék volt. Továbbra is páratlan pirosat kell figyelni (sajátjával együtt). előre néz, nem lát pirosat. ergo ő a piros. hazamegy.
1. ember: megint fordult egyet a rendszer a mögötte lévő piros sapkája miatt. páros pirosat kellene figyelni. Előtte viszont nincs senki, ergo páros piros nem jöhet ki, tehát nulla piros van. azaz ő kék. (ha páratlan lenne, akkor lenne ő piros, hiszen az 1 a legkisebb páratlan szám). Ő is elbúcsúzik az őröktől és éli tovább szerencsés matematikus életét.

Megjegyzés:
Egyetlen gond lehet a rendszerben. Ha van egy olyan, aki elrontja.
De van azért segítség, hogy akkor se haljon meg más. Csak akövetkezőnek kellett jól figyelnie, mit mondott halála előtt és arra is emlékeznie kell, hol járt a rendszer a halott előtti túlélőnél (párosnál vagy páratlannál). Ha pirosat mondott a hulla, akkor kék volt rajta. ergo nem kell fordítani az őt megelőző állapoton és aszerint kell továbbmenni. Ha pedig kéket mondott a hulla, akkor piros volt rajta. Ergo fordítania kell egyet, mielőtt a sajátját megállapítja.

Ennyi. nem olyan macerás ez, mint elsőre hangzik, csak jobban végig kell gondolni.

By(e) Tothbe

(#31) CaNNa3IS válasza tothbe (#30) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ezt már 1x leírtad. Mondtam, hogy nincs vele gond.

Megkérdezem még1x :

nem páros hanem páratlan a rabok száma.
-> a pirosak és kékek 50-50 db

Érthetőbben nem tudom megkérdezni :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#32) MCGaiwer válasza CaNNa3IS (#31) üzenetére


MCGaiwer
addikt

az én verzióm tetszőleges számú rab és színű sapka esetén is jó, és csak ugyan azt feltételezi, hogy a rabok hallják, mit mondott a másik. ;]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#33) tothbe válasza CaNNa3IS (#31) üzenetére


tothbe
addikt

A megállapodás előző nap: ha az utolsó pirosat mond, páros számú piros van előtte, ha kéket, akkor páratlan számú pirosat lát maga előtt.

Ebből a példából kiindulva a 101-ből az első pirosat fog mondani. Hiszen 50, azaz páros számú pirosat lát maga előtt.

@McGaiwer: A tiéddel csak az a baj, hogy nem exact. a "vár egy kicsit" az könnyen félreérthető. Valamint az sem mindegy, honnatól számítod a kis várakozást.
Ezen túl pedig míg pl. az enyém esetén utólag is tudnak korrigálni, a tiédnél ez nincs meg. Valaki elrontja, legalább még egy meghal vele.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#34) CaNNa3IS válasza tothbe (#33) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Így ok

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35) Entryy válasza CaNNa3IS (#34) üzenetére


Entryy
aktív tag

Megkapjuk a hivatalos megoldást?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Logikai fejtörő
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.