Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) CPT.Pirk válasza ViZion (#48) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Fedorát még nem próbáltam, így most eltekintek tőle, hogy beszóljak valamit. ;)

Jah de mégis, ha képesek voltak keresztezni az Ubuntuval, akkor az mindent elárul! Fuduntu! :DDD

Vladi: jaja, formatálni egyszer gyorsabb, mint éveken át rendet tartani. ;]

colomb2: így van, én Chakrával tolom!

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#52) Vladi válasza Rimuru (#50) üzenetére


Vladi
nagyúr

Csináljak neked kupit 5 perc alatt? ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#53) Rimuru válasza Vladi (#52) üzenetére


Rimuru
veterán

Majd ha lesz olyan rendszer ami nem lehet tönkretenni akkor kérdezz megint. :P

Vigyázat, csalok!

(#54) hcl válasza Vladi (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csinál az magától. Nálam sincs gond az Ubival.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) ViZion válasza hcl (#54) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam sincs gond vele. Felrakva azért voltak viccek múltkor is, de ha csak CD-n vagy iso-ba van, akkor semmi gond vele... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#56) imibogyo válasza Vladi (#30) üzenetére


imibogyo
veterán

De már fenn van..... :P :B

(#33) ViZion: tiszta sor, nem használni nem tudom, lassan egy éve napi szinten használom mind a kettőt (igazából napi szinten a Fedora megy), de azért a Mint-el is eljátszogatok. Szeretek minél több mindent kipróbálni. Mivel most nagyon gyenge gépem van (eladtam a nagy gépemet és csak egy Sempronon netezgetek) ezért most LXDE-n vagyok.

(#42) Sir Ny: Köszönöm az építő jellegű hozzászólást. ;)

(#55) ViZion: De gonosz. ;]

(#57) Vladi válasza ViZion (#55) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nálam sincs gond Ubuntuval igazából. Az utolsó amit láttam 9.04 itt van feltéve a polcra egy cd-n, semmi gond nincs vele. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#58) Rimuru válasza Vladi (#57) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem is pont egy 9.04 van eltéve, de sajnos én láttam többet mert haverom gépét én tartottam karban. :D

Vigyázat, csalok!

(#59) ViZion válasza Rimuru (#58) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem kb. 8.04-11.04-ig volt használatban is, 11.10 már kiakasztott végképp. A legjobb sztem a 10.04-10.10 volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#60) hcl válasza Vladi (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Végülis, az is fel van rakva... Csak máshogyan ;)
Persze a "felteszem a gépre" azt is jelentheti, hogy a CD-t a gép tetejére... :U ;]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) nuke7 válasza sh4d0w (#40) üzenetére


nuke7
veterán

Kiemelném a hsz-bol: ESZKÖZÖM :U
( igen, nincs szerverem otthon se munkahelyen )

https://youtube.com/user/nuke7

(#62) Black&White


Black&White
addikt

Ezt a Pear Linuxot már múltkor is kinéztem magamnak és így élőben sem okoz csalódást, egyelőre.
Szép is, gyors is, na meg elég sok minden itt van kéznél, előtelepítve.
Jó, mondjuk sok rutin nincs mögöttem linux téren, eddig mindössze pár hetet nyúztam egy Mint-tet... :)

(#63) Sir Ny válasza sh4d0w (#44) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Na, azt azért megnézném, hogy tartják a kompatibilitást a roll-rilíz Ubuntuval öt évig ( pláne, hogy ott is mindig mindent átvariálnak, hogy jobb másabb legyen )

-

(#64) Sir Ny válasza Rimuru (#50) üzenetére


Sir Ny
senior tag

+1

-

(#65) sh4d0w válasza Sir Ny (#63) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ubuntu minden, csak nem roll-release...

https://www.coreinfinity.tech

(#66) nuke7


nuke7
veterán

az vajon mitől lehet, hogy pear linux live usb - universal usb creator és LiLi eddig amivel probálkoztam - csak egy hátteret és egy kurzort ad ha bootolok róla, vagy ha win-en belül virtual gépben indítom el.
(i5-2400, 8gb ddr3, gtx580, 256samu ssd sata2, asrock z68 extreme4)

https://youtube.com/user/nuke7

(#67) ViZion válasza nuke7 (#66) üzenetére


ViZion
félisten

Ha virtualboxban nem bootol az iso, akkor a letöltésbe hiba kúszott...
pendrivelinux.com oldalon is van USB creator, azokat nézd meg, vagy írd ki CD-re, ha azzal mennie kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#68) nuke7 válasza ViZion (#67) üzenetére


nuke7
veterán

bootolni boot-ol, csak utana egy hatterkep es egy eger kurzor ossz-vissz amit kapok... :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#69) ViZion válasza nuke7 (#68) üzenetére


ViZion
félisten

akkor "terminálba kellene bootolni" ez az a runlevel 3 és nyomni egy update-t, lehet a procid új neki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#70) nuke7 válasza ViZion (#69) üzenetére


nuke7
veterán

és akkor ez az, amivel nem szeretnék szórakozni...

https://youtube.com/user/nuke7

(#71) hcl válasza nuke7 (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ha ugyanezt grafikus felületen kéne megtenni, és/vagy MS logo lenne rajta? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#72) ViZion válasza nuke7 (#70) üzenetére


ViZion
félisten

Megértem, de mivel új a procid, sztem annyi a baja, h nem tud mit kezdeni az int. VGA-val. Persze lehet, h más, esetleg a linux topikban kérdezd meg, hátha vki találkozott ilyennel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#73) hcl válasza nuke7 (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másrészt egy terminálos boot esetén hátha látnád a hibaüzenetet, amiből esetleg kiderül valami a dolog okáról is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#74) hcl válasza nuke7 (#70) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másrészt egy terminálos boot esetén hátha látnád a hibaüzenetet, amiből esetleg kiderül valami a dolog okáról is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#75) Ryle válasza Rimuru (#50) üzenetére


Ryle
tag

Hali, haver mondta hogy archnak az utolsó snap shootjába kicsit bele lett rondítva.
Én hal vagyok az archoz sajnos, de ki szeretném próbálni. Most Debiant használok itthon és nem tudom mennyire lenne kockázatos számomra a váltás.

Pár dolgot tudnál mondani a csomagkezelésével kapcsolatban ? ...mármint vmi össze hasonlítást az apt-vel.

Válaszodat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#76) nuke7 válasza hcl (#71) üzenetére


nuke7
veterán

Grafikus feluletben benne vagyok, Mac-en sem terminalozok win-en meg sajnos muszáj volt 1-2x mert az a fő rendszerem de csak a játékok miatt..

https://youtube.com/user/nuke7

(#77) hcl válasza nuke7 (#76) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És akkor egy termináltól a kezed letörik? :D Vagy a windóz csökkentett módjától? :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) ViZion válasza nuke7 (#76) üzenetére


ViZion
félisten

Másik disztrót próbáltál? Live módban elindult esetleg? iso ellenőrzés rendben volt?
Ha frissítés a hiba, akkor a grub menüben amikor a pear os megjelenik nyomj egy e betűt (edit). Elbotorkálsz a linux /boot/vmlinux vagy ilyesmi sor végére, és oda írsz egy db 3 -ast, majd ctrl+F10 az indítás
Amikor elindul, kéri a felhasználó nevet és jelszót. Utána sudo su jelszó
apt-get update
apt-get upgrade
reboot
és várás...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#79) Rimuru válasza Ryle (#75) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem sokat foglalkoztam Debian alapú rendszerekkel így nem ismerem annyira az apt-t, de nekem pacman után kicsit fapadosnak tűnt (vagy csak a megszokás nagy úr). Ha egy csoportot akarok telepíteni Arch alatt akkor egyszerűen tudok választani mi kell belőle és mi nem, ezt apt-vel nem tudtam megtenni (lehet én vagyok béna) és minden beletartozó csomagot hozott magával. Előnye a Debiannal szembe hogy a lehető frissebb csomagok érhetőek el de ebbe beletartoznak az újabb hibalehetőségek is.
Az új telepítővel már csak netinstall lehetséges (már az előző 2011.08.19-es telepítővel sem volt érdemes az offline telepítés) a belerondítás meg annyi, hogy kivették az ncurses-os telepítő felületet, viszont a legújabban (gondolom nem erről beszélt haverod, hanem a 2012.07.15-ről) 2012.08.04 már raktak pl.: egy telepítési útmutatót, bővebben.
Debian után valószínű egy kicsit furcsa lehet bekonfigurálni a rendszert de ez is csak megszokás kérdése.

Vigyázat, csalok!

(#80) CPT.Pirk válasza Ryle (#75) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valakivel beszélgettem Arch-ról aki azt használja, azt mondta, annak való, aki ráér olvasgatni a fórumot, hogy milyen esetleges problémákat okoz egy frissítés.

Debianhoz képest az Arch eléggé a másik véglet, esetleg valami köztes megoldást kereshetnél. Plusz ne rögtön leváltásnak, hanem mellékes rendszernek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#81) nuke7 válasza ViZion (#78) üzenetére


nuke7
veterán

ez nekem kicsit sok volt így... (ennyire nem izgat a pear)
macbuntu elindult pendrive-rol live modban - most csak live modrol beszélünk - de max. 800x600-at akart, ami egy 27-es monitoron nem az igazi :DDD
most Chakra-t nézem... (LiLi-vel csinálgatom most ezeket)

https://youtube.com/user/nuke7

(#82) ViZion válasza nuke7 (#81) üzenetére


ViZion
félisten

live -ból nem mindenhol lehet kihozni a maxot, mert ha nincs a FW a korongon, akkor a nyíltal nem biztos, h kihajtja a géped. IGP-t használod, vagy van dVGA?
Chakra-ban vannak zárt meghajtók, az jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#83) Ryle válasza CPT.Pirk (#80) üzenetére


Ryle
tag

Én is egy grubos megoldásra gondoltam volna, de annyira nem akarom eröltetni a distro váltást. Igazából én is most olvasgattam utána az archnak, és elég foltozgatós rendszernek tűnik ( bocsánat ha valakit ezzel megsértettem )....nem rég mondták hogy az új Fedora ( testing ) is elég jól sikerült, igen kevés hibával, és a yum csomagkezelő is igen gyors. Mi a véleményed erről ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#84) Rimuru válasza Ryle (#83) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha tudod mit csinálsz akkor nincs vele gond és szerintem könnyebb mint egy gentoo, de így is azt hozol ki belőle amit akarsz. Foltozgatás alatt mit értesz? :)

Vigyázat, csalok!

(#85) CPT.Pirk válasza Ryle (#83) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sosem használtam Fedora-t, de Vizion igen, ő nagyon szereti.

Arch eredetű a már említett Chakra amit most minden gépen használok (nagyszüleim Debianját kivéve), de ott nem kell félni a frissítések felrakásától. Ugyanazt a pacman-t használja, mint az Arch, nem bonyolultabb használni, mint az apt-get -et.

Mondjuk Debian alatt én a dselectet használtam terminálban, kvázi graf. frontendnek csomagkezelésnek, amitől még Bambano is óva int. ;]

Szerk: még annyi, hogy a Charka összeforrt a KDE-vel, náluk nincs más asztalkörnyezet. (nem is kell, KDE rulz! :K )

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#86) Ryle válasza Rimuru (#84) üzenetére


Ryle
tag

Pl: rendszerfirssités manuális beavatkozás ...azt tudom most felhozni példának mivel nem használtam még a distrot, pedig szerettem volna / szeretném. Igazából az online install miatt félek tőle, mert mobilnetem van ( digi move ) és nem igazán akarta megenni még offline-ban sem. Aztán találtam rá a sakis3g nevű programra amivel életre tudtam hívni a kis zte modemem. Közép szinten ismerem még csak a linuxot , mivel évekig voltam a sötét oldalon ( Windows ) felhasználó, és most próbálom ezt a hibát orvosolni. Ha esetleg bele vágok az archozásban, tudnál segíteni ha elakadok ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#87) Rimuru válasza CPT.Pirk (#85) üzenetére


Rimuru
veterán

A legtöbb Arch fejlesztő dolgozik KDE-n is, és használni is sokan használják. Jó is az erősebb gépekre, de nekem már más igényeim vannak nem kellenek DE-k. ;]

Ryle: ArchBang-ről még nem igazán volt szó ezt is megnézheted, jó kis rendszert összehoztak Openboxal Arch alapon. :)

(#86) Ryle: Szerintem a legtöbben Windows-on nevelkedtek, köztük én is. :) Nem csak én tudnék segíteni, vannak itt még Arch használók, Topic.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#88) hcl válasza Rimuru (#87) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KDE-Low-Fat-Settings , és a gyengébbekre is elmegy :)
Mondjuk a valóban gyengékre meg LXDE.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) Ryle válasza Rimuru (#87) üzenetére


Ryle
tag

Pont most találtam rá az archbangra, de nem tudom mennyire bírná el a masinám...elvileg az openbox egy nagyon kis rendszer igényü dmg....de vajon elég lenne ide az 1gb ram, és az 1,5Ghz-s kis masina ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#90) Rimuru válasza Ryle (#89) üzenetére


Rimuru
veterán

Bőven elég, nézd az adatlapom én is Openbox-al "nyomulok", kisebb igényű dolgot nem nagyon találsz és az ArchBang sincs teleszemetelve.

Vigyázat, csalok!

(#91) Ryle válasza Rimuru (#90) üzenetére


Ryle
tag

Hát akkor holnap fel fogok erőltetni egy archbangot a másik vinyóra. Köszönöm a segítséget, ha nem megy valami akkor majd vinnyogok ha nem gond.

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#92) ViZion


ViZion
félisten

Fedora power user az Vladi :)
Fedora testing repókra semmi szükség, a stabil is az élvonalban van, amikor Linus Torvalds menti a kernelbe a változásokat este, azt mi reggel frissítésbe kapjuk ;] :P
Ismét ide rakom, mert jó: uname -r 3.5.0-2.fc17.x86_64
hmm. Este Linus nem mentett??? :(

Komolyan: Fedora friss, gyors, stabil. Yum gyors, de Yumex (kb. mint a Synaptic) is teljesen rendben van, nem szokott hibázni, illetve olyan "kavar" szokott lenni, h vmit kézzel telepítek, közbe bekerül tárolókba, de nem kavar csak szól, lehet dönteni () pl. Libre Office, Gimp, stb... nálam). Akkor ugye ami nagyon hasznos, hogy pár parancsal listázható (elbaszcsizáskor, runlvl 3 -ban :D ) az utólsó mittomén mennyi módosítás (telepítés, eltávolítás, frissítés), így a hiba jól behatárolható. Lehet visszavonni a komplett műveletet, vagy csak egy-egy lépését.

van ez a hiszti, hogy jajj linux meg terminál... 1. pár parancs van ami gyakori, többi ritkán. 2. aki lusta az ír scriptet (pl. én), kész. Nekem Ubuntuhoz is van egy nagy txt, tele parancsokkal, leírással, Fedorához is, mert feledékeny vagyok :) Még a bios beállításokat is felírtam, ha vmi adódik...

Gnome Shell alapból... hmm. Szép. Hogy igazán használható legyen az extensions oldalon kell túrkálni, de pár óra alatt olyan lesz, amit szeretnél -nem KDE, de nem mindenki arra vágyik, nekem minimál elég. Persze van KDE-vel is, meg a spin-ek mindenfélék.
Fedora jó választás, ha már van annyi ismereted, h nem félsz Termináltól -bár sokat nem kell elindítani. Arch-ot -személyesen nem használtam csak próba volt- a hallottak alapján nem választanám, bár jó sok doksi van hozzá.

Segíteni persze hogy segítünk, van a kamrában több zsáknyi jótanács, csak szólj :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#93) Ryle válasza ViZion (#92) üzenetére


Ryle
tag

Hát nagyon rendes vagy, engem is most inzultálnak ircen hogy Fedorázzak...de még nem tudok dönteni....szerintem alszok lassan rá egyet hogy biztos jó döntést hozzak. Meg hát sajnos régi gép = szivás, mert pendriveról nem tudom bebootolni az os-t, mert nem tud még az alaplapom bootolni usb-ről. Amint ki nyit a bolt, és meg lesznek a lemezek...akkor tudok igazából döntést hozni. Addig jegelem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#94) ViZion válasza Ryle (#93) üzenetére


ViZion
félisten

Bodhi Linux-ot is nézd meg. Egyszerű, gyors, Enlightenment DE vagy majdnem DE, ami nagyon szerény, de jó.
Ha van gyorsabb géped is, akkor Virtualboxban nézd meg őket, és ami szimpatikus, azt írd csak ki.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#95) Ryle válasza ViZion (#94) üzenetére


Ryle
tag

Sajnos nincs gyorsabb gépem, szeretnék majd...csak mindig másra megy el a fizetés. :)
Majd ha meglesz a cél összeg akkor majd jövök hozzátok tanácsot kérni milyen gépet rakjak össze. :P

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#96) nuke7 válasza nuke7 (#81) üzenetére


nuke7
veterán

Chakra jól fut live módban, de nagyon lassú az ssd-s win7hez kepest ^^
Az a baj, h live-ban nem tudom megnézni az effekteket meg csomó widget nem működik...
Meg ket óra utan meghalt a desktop :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#97) ViZion válasza nuke7 (#96) üzenetére


ViZion
félisten

Live módban a ramot használja "tárolásra" és programok futtatására is. Ha kevés a ram, vagy sok cuccot nyitsz egyszerre, akkor -mivel nem swappol a HDD-re, se SSD-re live módban- marad az USB-s sebesség, mert onnan tölt. Megjegyzem W7 SSD-n lassúbb, mint a Fedora (viszont többet írkál), ha gyorsabb lenne azt használnám :D

Szakíts ~5 GB-ot az SSD-n linuxnak, utána kis hegesztés (SSD-re kell pár extra beállítás, akárcsak W7 esetén), és meglátod mi a sebesség :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#98) Ryle


Ryle
tag

Jóreggelt!

Haver is debiant használ, és ahogy elnézem nem nagyon müködik neki a 3d gyorsitás...Ati 9600
tudom hogy az új kernelben nincs támogatás, de valamilyen módón meg lehetne neki oldani ?

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#99) saja


saja
tag

Most töltöm az új mentát lefelé.
A 12-essel (gnome) csak egy-két problémám volt - néha, amikor egy NTFS-es meghajtóról nyitottam meg egyszerre több dolgot Nautilus-szal (pl. képek, mp3 és/vagy videó), akkor az ablakkezelő szétment. Nem frissítette az ablakok valódi helyzetét valós időben. Kurzor ment, meg látszódtak a dolgok is, de valahogy szétcsúszott - nem reagált az egérre az ablak kerete. Annyira nem zavart a dolog, mert nem sűrűn fordult elő. Talán kétszer a nyáron (mindennap többszöri használat mellett). Persze nem jutott eszembe csinálni egy terminálos hibakeresést, dmesg, vagy valami. CTRL+ALT+Backspace mindig megoldotta.
Egyébként minden szép és jó vele. Ja még valami: a legutóbbi kernel frissítés óta ritkán előfordul, hogy az integrált audio chip-et nem ismeri fel rendesen és nem ad hangot az analóg kimeneten keresztül (IEC958), amikor úgy boot-ol, hogy egy USB-s eszköz be van dugva ott, ahova az USB-s fejhallgatómat szoktam bedugni :D.
Ami nem annyira zavar: a skype kis ikonja néha nem jelenik meg az értesítősávon.
Ezek a problémák biztosan nem jelentkeznek akkor, ha tisztán indítom: áramtalanítom, kiürül a RAM.
Ha nagyon érdekelne, utánnanéznék, de az én gépemen vannak ezek, és nagyjából teszek rá. Már van vagy 7 éves a gép.

keep calm and code erlang

(#100) Sir Ny válasza Ryle (#98) üzenetére


Sir Ny
senior tag

nm tudok arról, hogy az új kernelben ne lenne, de akkor szerintem használjon régi kernelt

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.