Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ryle válasza Sir Ny (#100) üzenetére


Ryle
tag

Hát csak lassú gépe régi kernelt forditani újra elég gáz....az újat neki 14 óra alatt csinálta meg a masina. Ezért keresnék a régi kernel helyett valami alternativ megoldást.

[ Szerkesztve ]

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#102) saja válasza saja (#99) üzenetére


saja
tag

Fent is van. Out of the box mennek a dolgok. Minden szép, csicsás lett a fahéj témától :C :D .

keep calm and code erlang

(#103) ViZion válasza saja (#102) üzenetére


ViZion
félisten

ööm, bódottá :D :D :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#104) nuke7 válasza ViZion (#92) üzenetére


nuke7
veterán

A Linux hogy viszonyul az ssd-hez?
Értem ez alatt a trim meg hasonló finomságokat...
Be lehet ugy állítani mint win es Mac alatt?
Vagy melyik distro a legjobb ilyen szempontból?
( gondoltam ha felrakok Linux ot, egy ssd jó lenne neki külön, másképp nem igazan fair a win ellen ami meg ssd-n van :U )

(#97) ViZion: tehát akkor inkább fedora-t próbáljak es ne chakra-t..?
Amugy 8gb ram csak nem kevés neki... Vagy igen..? Lehet h abból is kellene venni meg 8at..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#105) ViZion válasza nuke7 (#104) üzenetére


ViZion
félisten

8 GB ram több, mint elég. Chakra vagy Fedora ízlés dolga.
Nálam is SSD-n van W7 mellett, logouton van Fedora telepítős cikk, ott vannak beállítások meg minden. Trim támogatás kernelből jön, ~2.6-tól kb. szal. ami két évnél fiatalabb kb. az mind tudja. Trim-hez egy fájlt kell módosítani, h küldje a vezérlőnek a parancsot, meg ennyi ramnál tempet átrakni ramba, stb. pár sor, szinte kopi-pészt és át kell javítani a Te meghajtód betűjele szerint.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#106) CPT.Pirk válasza nuke7 (#104) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

SSD trim minden disztrónál:

sudo nano /etc/fstab

Ott megkeresed a a "/' fájlrendszer sorát, és a csatolási opciókat bővíted.

Pl. ez van ott

... / EXT4 defaults 0 0

Ezt kibővíted így:

... / EXT4 defaults,noatime,discard 0 0

Ha laptop v. szünetmentes a tápellátás, akkor a nobarrier kapcsolót is írd oda.

noatime: nem menti a fájl hozzáférési dátumokat (ezt nem ssd-nél is érdemes, mert gyorsít)
discard: trim bekapcsolója
nobarrier: IO puffer kiürüléses adatvesztés elleni védelem kikapcsolója, de ez csak áramkimaradáskor eshet meg, szóval ha nem esik ki az áram, akkor adat sem. (szintén gyorsít kicsit)

Ramdisk használata
Az fstab fájl aljára írd be ezt a sort:

none /tmp tmpfs nodev,nosuid,noatime,size=1024M,mode=1777 0 0

1024 helyére a neked tetsző memória mennyiséget írd be. Újraindítás után a böngésződet be tudod állítani, hogy erre a rambeli meghajtóra (/tmp) cacheljen. Létezik még 1-2 ramba áthelyezhető dolog a fájlrendszerben, de azokat nem ismerem, nincs ssd-m.

Az, hogy melyik disztrót használod, az SSD szempontjából mindegy. Amelyik tetszik, azt válaszd.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#107) nuke7 válasza CPT.Pirk (#106) üzenetére


nuke7
veterán

Köszönöm :R
Win alatt ram disk-et nem csináltam mert ott picit bonyolultabb....
Viszont ott csak operát es ie9-et használok mert ott tudtam nekik másik temp könyvtárat beállítani... Többi böngészőnel ezt akkor meg nem lehetett megcsinálni

https://youtube.com/user/nuke7

(#108) hcl válasza nuke7 (#107) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

FF-al elég könnyű, az alapból tud a ramba cachelni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#109) CPT.Pirk válasza nuke7 (#107) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Windowsnál nem is próbáltam ezt, mert nem lehet natív ramdiszket csinálni plusz át sem rakhatok dolgokat a fájlrendszerből így értelme sem sok lenne.

Linuxon a Firefoxban egyszerű, ennek a cikkemnek a legalján megtalálod: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#110) Braddock


Braddock
őstag

Köszönöm! :R

(#111) sh4d0w válasza Ryle (#98) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A kernelben a nyílt driver biztosan ott van, a probléma nem itt van. A gond ott van, hogy a xorg új, azt viszont a videokártyához való bináris driver már nem támogatja.

Megoldási lehetőségek: új kártya, vagy xorg downgrade. Az egyik pénztárcában fáj, a másik az esetleges többórás (-napos) melóban.

https://www.coreinfinity.tech

(#112) saja


saja
tag

Na. Akinek ilyenje van (lspci -knn):
Audio device [0403]: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI SBx00 Azalia (Intel HDA) [1002:4383]
Subsystem: Giga-byte Technology Device [1458:a002]
Kernel driver in use: snd_hda_intel
Kernel modules: snd-hda-intel

és ha az új Mint-nél akadozik, töredezik a hang, akkor a következő a teendő:
a /etc/pulse/default.pa fájlban meg kell keresni azt a sort, amiben ez áll: load-module module-udev-detect
és utánna írni egy szóközzel azt, hogy tsched=0, majd elmenteni és újraindítani (lehet, hogy elég az alsa force-reload is).
Nekem meg kellett csinálnom ezt az apró változtatást, miután meg akartam nézni egy videót és nagyon elkezdett akadozni, szaggatni a hang.

keep calm and code erlang

(#113) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Eddig a Linux Mint 10-es volt a vész esetére félretett meghajtómon (Debian alapú, Gnome ablakkezelővel) és baromi elégedett voltam vele, fantasztikusan jó rendszer volt. Gondoltam ideje frissíteni, szóval felraktam a 13-as xfce verziót. Hááááát... ezt nem ajánlom egyelőre senkinek nyugodt szívvel. Tök jó meg minden, de nagyon instabil még, simán képes összerogyni teljesen piti dolgoktól.

(#114) ViZion válasza sing1ep1ayer (#113) üzenetére


ViZion
félisten

MATE-val próbáld ki.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#115) sing1ep1ayer válasza ViZion (#114) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Jön lefelé, aztán meglátjuk. Kösz a tippet!

(#116) saja


saja
tag

Ja, és a 295.40-es nvidia driver képes segfault-ot előidézni (tapasztaltam 8800GT-n, és olvastam, hogy GT520-on is van ilyen). Szóval vagy vissza .33-asra, vagy .49-esre kell átállni.

keep calm and code erlang

(#118) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

:R

-

(#119) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Közben utánanéztem az oldalukon és leszedtem inkább a Debian alapú Mintet, amit eddig is használtam. Abból is van Xfce és MATE/Cinnamon ablakkezelős kiadás.

(#120) Eastman


Eastman
őstag

Bodhi Linux működik magyar nyelven? Van magyar támogatás, közösség? Régi és kicsi a gépem kevés memóriával:

Csak bajlódok vele mostanság. Mi lenne az optimális választás? Nagyon ubuntuhoz szoktam...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#121) ViZion válasza Eastman (#120) üzenetére


ViZion
félisten

Ha Ubuntut ismered, akkor a Xubuntu vagy a Lubuntu nem nagy váltás (kinézetben és sebességben az). Bodhi linuxot nem próbáltam "magyarítani" gondolom nem teljes, de a legtöbb programnál természetesen van magyar is (Chrome, Libre Office, stb.)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#122) Eastman válasza ViZion (#121) üzenetére


Eastman
őstag

Lubuntut láttam, próbáltam de a Chrome miatt nem tetszett. Kérdés, hogy a FF mit tud rajta, mit tudna ezen a gépen, mennyi memóriát használna el. Most nagyon gatya a 12.04-el.

Xubuntut is próbáltam egy darabig, de nem jött be. Tényleg valami kávéfőző szintű dolog kellene egy kis frissességgel, magyarul, hülyebarát szinten. :B

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#123) hcl válasza Eastman (#122) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A Chrome kevesebbet eszik. Próbálj esetleg egy Operát.
Ha nagyon minimál, akkor XXXterm, de abban talán még flash sincs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#124) Rimuru válasza Eastman (#122) üzenetére


Rimuru
veterán

Lubuntu lesz a barátod ha Ubuntu vonalon maradunk. Opera is jó, vagy esetleg még nézd meg a Midorit is.

(#125) Eastman: Igen elfutna, csak a sebesség a kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#125) Eastman válasza hcl (#123) üzenetére


Eastman
őstag

Linux Mint "Debian" - 201204 Xfce 32-bit elfutna rajta? :U

...vagy egy korábbi Mint Xfce?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#126) Eastman válasza Rimuru (#124) üzenetére


Eastman
őstag

...hát igen, a sebesség a kérdés. Xfce elméletileg kis gépigényű, Vagy tévedek?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#127) ViZion válasza Eastman (#126) üzenetére


ViZion
félisten

Xubuntu PIII gépen futott CD-ről, Live módban. Sebességet ki kell próbálnod, hogy Neked elég-e. HA igen, akkor marad, ha nem, akkor csere...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#128) Rimuru válasza Eastman (#126) üzenetére


Rimuru
veterán

Annak indult de szerintem már gnome2 szinten van, ha kész DE-t akarsz akkor én LXDE-t ajánlom mint kis erőforrás igényű.

Vigyázat, csalok!

(#129) CPT.Pirk válasza Eastman (#125) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fogsz egy Debian telepítőt, felrakod csak az alaprendszert grafikus dolgok nélkül, majd kiadod a parancsot az LXDE asztalkörnyezet telepítésére.

Közben meg lesz lehetőséged ezt-azt megtanulni is a Linuxról, ami valamelyik buntu alapon nem annyira van meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) Rimuru válasza CPT.Pirk (#129) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez mennyire van "hülyebarát szinten"? :P

Vigyázat, csalok!

(#131) CPT.Pirk válasza Rimuru (#130) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha az apt-get -et tudja használni telepítésre, akkor simán meg tudja oldani.

Debian telepítője pont olyan egyszerű, mint bármelyik disztróé, a végén egy ablakban választhat, hogy mi kerüljön telepítésre, csak kiszedi a pipát a grafikus cuccok elől, és máris mindjárt kész a terminálos rendszer, onnan meg egy parancs az lxde felrakása. Szóval nem kell hozzá pilótavizsga.

Sőt, lehet h. a telepítőben egyből ki lehet választani az LXDE-t mint felületet, akkor még apt-get sem kell.

Véleményem szerint jobban jár ezzel, mint a debian testingből faragott x. xyzbuntun alapuló y. disztróból készült z. kiadással.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#132) hcl válasza Eastman (#126) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az LXDE még kisebb gépigényű.

Mutogatni való hater díszpinty

(#133) Eastman válasza Rimuru (#124) üzenetére


Eastman
őstag

Ez a Midori nagyon szimpatikus, ezer köszönet! :R Fel is lélegzett a noteszem.

Köszi a többieknek is! Linux Mint szimpatikus. Azt a vonalat folytatja amit az ubuntu letett egy-két éve.

hcl: LXDE? Hol találom?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#134) hcl válasza Eastman (#133) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

apt-get install lxde-desktop

Mutogatni való hater díszpinty

(#135) Eastman válasza hcl (#134) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, hogy hülye kérdés, de majd a szűz Debianra vagy a mostani Ubuntu 12.04-re is telepíthetem? :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#136) hcl válasza Eastman (#135) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bármelyikre felmegy elvileg.

Mutogatni való hater díszpinty

(#137) ViZion válasza Eastman (#135) üzenetére


ViZion
félisten

Ubuntura ne, azzal Lubuntut kapnál, de nálam anno összegabalyodott a több DE, akkor inkább nézz meg egy Lubuntut.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#138) Rimuru válasza ViZion (#137) üzenetére


Rimuru
veterán

Múltkor Xubuntu 11.10-re tettem LXDE-t és KDE-t semmi gond nem volt.

Vigyázat, csalok!

(#139) ViZion válasza Rimuru (#138) üzenetére


ViZion
félisten

Xubuntura, NEM Ubuntura... :D
Mondjuk újabbakkal nem próbáltam, lehet már nincs gond.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#140) Rimuru válasza ViZion (#139) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó igazából Debian testing volt az... :W

;]

Vigyázat, csalok!

(#141) Eastman


Eastman
őstag

Amúgy egy szűz Debianra fel tudom telepíteni a leggyakrabban használt programjaimat? Aeskulap, Gimp, böngésző, Transmission, Skype, Brasero? Nem kell hozzájuk (alájuk) az Ubuntu? :U :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#142) hcl válasza Eastman (#141) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Persze, miért ne tudnád?
Az Ubi is Debian alapú.

Mutogatni való hater díszpinty

(#143) Rimuru válasza Eastman (#141) üzenetére


Rimuru
veterán

Persze. :K

Vigyázat, csalok!

(#144) Eastman válasza hcl (#142) üzenetére


Eastman
őstag

:D Baszkuli!

Én meg évek óta nyüglődök itt a csili-csálé Ubuntus dolgokkal, ahelyett, hogy összeraknék egy alap funkcionális linuxot a legszükségesebb progikkal Debianra?! :D :N

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#145) hcl válasza Eastman (#144) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sokkal nem lesz jobb szerintem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#146) CPT.Pirk válasza Eastman (#144) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a klasszikus probléma.
Egyrészt határozott kiadási ütemterv van a buntuknál, ami azt jelenti, hogy minden körülmények között ki kell adni a köv. kiadást, mindegy h. az mennyire lett stabil. Az LTS-ek közti verzióknál különösen visszaköszön ez a probléma.
Másrészt az, hogy Debian alapú, az nem teljesen korrekt, mert nem a Debian "stabil" csomagjait használják, hanem a testing/unstable csomagokat.

Ha kíváncsi vagy milyen egy Debian, nézd meg a 2 logoutos cikkemet, felrakástól beállításig minden benne van, csak KDE-vel, de ez mellékes most.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#147) hcl válasza CPT.Pirk (#146) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahhoz képest nekem nem nagyon volt gondom se LTS, se normál Ubi kiadással :) Windózoknál meg 1000x stabilabb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#148) Eastman válasza CPT.Pirk (#146) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi megnézem majd.

Úgy tűnik, hogy hasít a LXDE. Feltettem az Ubi 12.04-re. Teszi a dolgát. Midori is nagyon tetszik. Határozottan begyorsult a gép. :R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#149) CPT.Pirk válasza hcl (#147) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol persze. :DDD

Gond hátán gond volt. 2008-ban mikor Ubival ismerkedtem, már rögtön a kernelben az PCI-s APCI kezelést kellett kikapcsolni, mert különben a hálókártya nem tudott dhcp-n kapcsolódni, csak tekergett az ikonja. Valaki a fórumban ráérzett, hogy mi okozhatja, és igaza lett szerencsére...

N+1 ilyen esetbe futottam bele, rakás xorg.conf probléma, az utolsó húzásuk az volt, mikor a friss Unity-s kiadás nagy fekete kockákat rajzolt az ikonok helyére.

Eastman: szívesen. Az írásomban találsz 1-2 tweaket az fstab fájlhoz, azt megcsinálhatod a jelenlegi disztródon is, egy kis gyorsulást még ki tudsz vele hozni.

Valamint van ugyanott ramdisk létrehozás is, az is hasznos dolog, ha a midori-t rá lehet venni, hogy a neked tetsző helyre cacheljen.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#150) Sir Ny válasza CPT.Pirk (#146) üzenetére


Sir Ny
senior tag

annyira debian alapú, hogy néhány éve nem is kompatibilisek

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.