Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#228) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem szeretném bántani az ubuntu usereket, használják csak nyugodtan. Azonban szerintem ez a fajta rendszer nem éppen egy jó irány.

A linuxnak nem tesz jót a népszerűség. Az ubuntu az ékes bizonyíték arra, hogy windózt akarnak csinálni a linuxból. Egyre jobban elkényelmesedik, és a csilli-villi, next-next-finish funkciók a használhatóság rovására mennek. Pl. egyre nagyobb gépigény teljesen feleslegesen.

A win userek, akik indulatosan panaszkodnak random linux rendszerre, mert nem úgy működött ahogy elvárták és megszokták, az is pontosan azért van, mert windózként akarják használni.

Én is használok windowst, mert van olyan játék amivel játszom, és nem megoldható a linux alatti futtatásuk.
Annak én is örülnék, ha el tudnám indítani a debianom alatt a blizzard klienst, és ugyanúgy menne a game mint windowson.
Azonban ennyivel nem állna meg itt a dolog, egy csomó más (rossz) mindent is hozna magával. Pl. a fentebb említett usereket, és a velük érkező és már egyébként is tapasztalható rossz irányt. Ha jön a sok ember, akkor már megérheti vírusokat, malware-t, ransomware-t stb. írni rá, én pedig a hardveres tűzfalon kívül nem szeretnék még pluszba semmilyen vírusirtót is pluszban használni.

Egy nagyon jó példa a rosszra: Android. Népszerű lett, egyben bloatware is, több giga ram kell egy szerencsétlen telefonba, hogy egyszerre több alkalmazást lehessen használni a tenyérnyi kijelzőn. És ráadásul nem is x86 platformról van szó, hanem egy csökött telefonról.

A linuxnak az lenne a jó, ha az otthoni, desktop körben megmaradna egy underground, kevesek által ismert rendszernek, hogy azok akik linuxozni szeretnének, azok tudjanak. Ha megmaradna a relatíve kicsi gépigény, és a unix módszer. Ezek olyan dolgok, amiket egy átlag windows felhasználónak nem kell tudnia és nem kell értenie sem, mert egyszerűen nem neki való, nem neki találták ki. Bár ez szitokszónak számít, de egyetértek azzal hogy a linux barátságos, csak megválogatja a barátait. Ez igaz, és szerintem ez így van jól.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.