Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) norvik válasza stemplar07 (#550) üzenetére


norvik
aktív tag

A franciák, németek tudnak többnyire, csak éppen nem akarnak megszólalni.. Itt meg valóban nem tudnak. A munkahelyemen csak egy-két főnök, és azok is rosszul, minimális szókinccsel beszélik az angolt. Pedig Forma 1... Hétvégente mindig bóklaszom valamerre, mert gyönyörű ország. Tegnap Comacchioban jártam, mini Velence. A halászatból és a turistákból élő kisváros. És a központban, egy turisták által is látogatott bárban, azt sem értették meg, mikor kérdeztem, hogy mennyit fizetek. Vicces volt, hárman dugták össze a fejüket, hogy ki tudják okoskodni, hogy mit is akar ez a csóka. A rendőrök sem. Két hete átmentem a nyugati partra, itt fenn északon, ahol elvben meg úgy, ahogy vannak angolul beszélő emberek. Nos, úgy tűnik, csak elvben. Tilosban parkoltam, de nem vettem észre a táblát, szakadt a hó.. Egy pillanat alatt megjelentek a rendőrök, mutatták a táblát..na mondom, nagyszerű, fizethetek. Valamit magyarázott, persze nem értettem. Aztán rádión hívott egy fiatal csajt, aki állítólag tud angolul. A csaj sem tudott. Vagyis, de, de csak előre bemagolt mondatokat. Ha a választ nem az általa ismert kifejezésekkel adom, akkor a kommunikációba homokszem kerül. Mindegy, végül is csak azt akarták, hogy tűnjek el a tilosból. És még sem akartak büntetni. Lehet, hogy útban voltam, mert a tilosban parkolás itt teljesen megszokott. Ezek bárhol képesek megállni, a zebra pont olyan jó nekik, mint egy kijelölt parkoló.

(#552) norvik válasza stemplar07 (#550) üzenetére


norvik
aktív tag

Kocsiban én a BT kapcsolatot preferálom, de nem a gyári megoldásokkal. Ezek általában nem ismerik az LDAC-ot. Legalábbis tudtommal. Kombinálom a vezetékes megoldást a BT előnyeivel. Tehát kábeles AUX bemenet, de a kesztyűtartóban ott vigyorog egy egy ilyen cucc: https://www.muziker.hu/xduoo-xq-50-pro-2
Nem mondom, hogy nincs ennél jobb megoldás. De azt igen, hogy az én igényeimet kielégíti. Az autó nem a hifizés otthona. Bármit is csináljunk vele, az otthoni rendszert nem tudja pótolni.

(#553) stemplar07 válasza norvik (#552) üzenetére


stemplar07
őstag

nekem az autó fogad(meglepő módon) akár 500G-os SD-t, és gond nélkül lejátsza még a 24bit Flac-ot is, inkább ezen hallgatom ... előtte lévő autókban auxon V30/V40/G8X) szépen szóltak az autók ...
olasz- Google hangos fordító egész jó már szinte minden nyelven.. :)

(#554) attak79 válasza norvik (#549) üzenetére


attak79
tag

Na,az frankó,ha még az 5g-t se adja be...majd lecsekkolom én is.Mindenesetre majd írd meg,sikerült-e ott intézni vmit a szervíznek.

(#555) norvik válasza attak79 (#554) üzenetére


norvik
aktív tag

Sziasztok. Nem jött össze. Tegnap elmentem Bologna-ba, feleslegesen. A szervizben elmondom mi a bajom, nézik a telefont, a válasz, hogy ezt a típust nem javítják. Mondom, nem javítani kell, csak egy szoftver update-et összehozni. A válasz: azt sem csináljak.

(#556) stemplar07 válasza norvik (#555) üzenetére


stemplar07
őstag

akkor sajna a németek a megoldás... ott hivatalosan volt forgalmazva... ( de legalább láttad Bologna-t :) )írj az LG supportnak, egy mail nem kerül semmibe.. hátha..

(#557) Remekelek28 válasza stemplar07 (#556) üzenetére


Remekelek28
őstag

A tiétek német régiós? Én csak lengyel,esetleg svájci forgalmazásról tudok.

(#558) stemplar07 válasza Remekelek28 (#557) üzenetére


stemplar07
őstag

sztem a janado-s 256 gb-os az német volt..(azt hiszem)

(#559) Remekelek28 válasza stemplar07 (#558) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha németbe hivatalosan is forgalmazták volna,azért több eladó darab lenne ebayen egyéb német webshopoknál. Konkrétan hónapok óta egy darabot nem látni sehol. A Janado is vélhetően valamilyen egyéb forrásból szerezte be szerintem.

(#560) norvik válasza stemplar07 (#556) üzenetére


norvik
aktív tag

Németországon csak átutazni szoktam. Nincs se időm, de energiám ott szervizekre vadászni. Még egy dolgot fogok megpróbálni, aztán feladom. A laptopon csinálok egy új particiót, lesz egy tiszta Windows telepítés. Aztán LG up, LG drájverek, utolsó próba. Hátha a drájverek ütközése miatt nem sikerült eddig. Letakarítottam ugyan a korábbi LG drájvereket, de talán mégis maradt ott némi szemét. Ha nem jön össze, akkor marad az, ami jelenleg is: egy DAP.

[ Szerkesztve ]

(#561) attak79 válasza norvik (#560) üzenetére


attak79
tag

Kiváncsi leszek,fog-e sikerülni;nekem anno ezek a programok nem akartak működni.

(#562) stemplar07 válasza Remekelek28 (#559) üzenetére


stemplar07
őstag


ebből hol derül ki a régió ? ez az enyém

(#563) Remekelek28 válasza stemplar07 (#562) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez svájci. Az Swc az. A német deu lenne.

(#564) attak79 válasza Remekelek28 (#563) üzenetére


attak79
tag

Eua?

(#565) stemplar07 válasza attak79 (#564) üzenetére


stemplar07
őstag

Norvik,, kirándulhat Svájcba :D az eua, gondolom eu régió lehet ..

(#566) Remekelek28 válasza stemplar07 (#565) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igen az ilyen eus verzió. Szerintem lengyelbe azt forgalmazták.

(#567) stemplar07


stemplar07
őstag

egy biztos, 2 év után is 10 óra kijelző idő, normál használatban 2 nap üzemidő, gyors a 600 nit elég, 500 gb kártya tele Flac-al, nem is tudom mi lesz helyette.. és még ott a fiókban egy G8X (dualscreen) mint tartalék.. nagyon jó hang fejessel is (HD650-el is,so-so meghajtja, pedig az 300 ohm, de javarészt HD630VB, illetve Sony MDR-1AM2 amikkel zenét hallgatok ) :N viszont egyiknél sem használom a második kijelzőt..

[ Szerkesztve ]

(#568) norvik válasza attak79 (#561) üzenetére


norvik
aktív tag

Megpróbáltam, nem jött össze. Tiszta Windows, drájverek feltéve, LG up elindít, majd a kdz fájl kiválasztása után elindítom az ápdétet. A telefont látja, eljut 4 százalékig, majd az LG up leáll. Karcmentes állapot, jó ha 100 órát volt összesen használva. Akksi új állapotban. Elment tőle a kedvem. Egy lépést sem teszek már érte. Egyszerűen elég időt nem pazarolok és az életemből .

(#569) attak79 válasza norvik (#568) üzenetére


attak79
tag

Megértem. :((( De amíg nem kell az 5G,addig végülis tudod használni még.

[ Szerkesztve ]

(#570) stemplar07 válasza norvik (#568) üzenetére


stemplar07
őstag

másik laptop/pc megvolt? másik USB kábel ? ( az usb portok és driverek miatt kérdezem) amúgy a 4G sokkal stabilabb, és lefedettebb mindenhol .. én nem is hiányolom az 5 G-t..

(#571) norvik válasza attak79 (#569) üzenetére


norvik
aktív tag

Az 5g egyáltalán nem kell. Bőven elég a négy, ez max a tudatom zavarja, hogy a készülék tesz eleget a specifikációknak. De az már bosszantó, hogy a Bluetooth kapcsolatot simán megszakítja, amikor éppen ehhez van kedve. Az már nagyon zavaró.

(#572) norvik válasza stemplar07 (#570) üzenetére


norvik
aktív tag

Korábban igen. Az otthoni számítógépem, és különböző kábelek. Most ezzel nem foglalkoztam. És már nem is fogok. Talán még használom egy keveset, de ha nagyon zavaróvá válik a BT hülyesége, akkor DAP lesz belőle, vagy jó nagy veszteséggel eladom.. Lesz helyette egy új Sony Xperia 1 a hármas verzió, azt ne lehet szerezni elfogadható áron.. Vezetékesn csak otthon hallgatok maximum zenét fejhallgatóval, a BT kényelmesebb. Ezt meg a Sony maradéktalanul el fogja látni. Sajnos, ez az egyetlen gyártó ami szóba jöhet. Megszűnt minden cég. Kivéve a samut, de az nekem vörös posztó.

(#573) attak79 válasza norvik (#572) üzenetére


attak79
tag

Na,egy vájtfülű kolléga! :D Én mondjuk beérem a saját MP3 gyűjteményemmel,de azért szóljon dinamikusan a cucc,amennyire lehet. Egyre több olyan teló van,amin van hi-res audio minősítés,és nem kell nagyon zsebbe nyúlni,ezen gondolkoztál esetleg?

(#574) stemplar07 válasza attak79 (#573) üzenetére


stemplar07
őstag

:D és melyek ezek a telefonok ? amiknek az erősítő része is jó... konkrétan érzékeli, hogy 50 ohm alatt, vagy felett van a fejes, és ehhez állítja be a fejhallgató erősítőt..illetve dedikált DAC van benne ,hát nem nagyon tudok.. sajna

(#575) attak79 válasza stemplar07 (#574) üzenetére


attak79
tag

Jó,ebben igazad van.

(#576) Adam289


Adam289
csendes tag

Sziasztok,
Nektek települt már az A13?

(#577) stemplar07 válasza Adam289 (#576) üzenetére


stemplar07
őstag

nem.. valaki telepített bétát, de hogy lesz -e belőle valami az majd kiderül, egyenlőre már a biztonsági frissítések sem jönnek, tavaly 06 hó óta

(#579) Remekelek28 válasza asr27 (#578) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem hamisított,de vélhetően nem tudod itthon használni,mert USA Verizon tipus és az nem nagyon jó itthon. Esetleg a T mobil,At&t,ami jó lehet . Illetve az sincs oda irva,hogy új,vagy használt és vámot kell e fizetni vagy sem..

(#580) asr27


asr27
tag

Sziasztok! A VoLTE (4G hang) működik valakinek a V60-on? Vagy hol tudom bekapcsolni? A Telekomnál ba van kapcsolva, a telefon mégis 2G-n fogad csak hívásokat. ☹️

(#581) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Megjött a 13-as a V60-omra. (LM-V600EA, Global, EU, Lengyel)
V40c-EEA-XX
Biztonsági javítási szint: 2023. április 1.
Kb 1 éve ilyenkor kapta a 12-eset.

(#582) Bitlisz válasza asr27 (#580) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nekem ez elvileg műxik Yettelen.

Így kapcsoltam be:

A fájlrendszer gyökérbe egy üres könytár készítése: enable_ue
(ahol a fotól: DCIM is van, '/storage/emulated/0')
Tárcsázóba:
*#546368#*600#
A megjelenő rendszer tesztelő tool-ban:
Field Test>Universal Enabler>Create New Config
itt lévő menüben becsekkolni: "VoLTE" "ViLTE" "VoWifi" "ViWifi"
"Confirm" -ra klikk, majd felbukkan: "Vo Services Updated"
Telót újraindítani.

(#583) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Párom VELVER 5G-jére is megcsináltam most, itt a tárcsázóba ez kellett az 'Engineering Menu'-hez:
#*462633*#900#

(#584) asr27 válasza Bitlisz (#582) üzenetére


asr27
tag

Köszi :)

Egyébként nekem is megjött rá a 13-as Android.

(#585) Remekelek28 válasza Bitlisz (#581) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem is megjött a 13-as frissítés. Még nem telepítettem. Láttok változást,vagy nem lett rosszabb?
Ez a volte vajon megoldja azt a problémát,hogy ha hívok valakit,néh csak pár másodperc múlva kezd kicsöngni?

(#586) Bitlisz válasza Remekelek28 (#585) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Eddig úgy néz ki legalább rosszabb nem lett :)
Az ujjlenyomat olvasó elkezdett rendesen működni feloldáskor is.

Lehet, hogy megoldja ez a VoLTE/VoWifi, mert én azóta nem nagyon találkoztam olyan késéssel a kicsengésnél.

(#587) Remekelek28 válasza Bitlisz (#582) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ezt az üres könyvtárat közelező megcsinálni? Ezért nem lépett tovább az Univerzal enablerre?
Csak nem tudomho a kell írni,milyen könyvtárba. :F

(#588) Bitlisz válasza Remekelek28 (#587) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Igen, kötelező.
Akár így:
Google Files appban alul Tárolóeszközök: Belső tárhely
'+' új mappa: 'enable_ue'

(#589) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Eddig 2 apró észrevétel:

- Button Mapper telefon újraindítás után a működéshez mindig újra engedélyezendő.
(én már régóta a google asszisztens gombot zseblámpára konfigoltam)

- Google gyári óra appban nem állítható be az ébresztés szundi teló lefordítással.
Nekem ezek a bazinagy csempés felületek nem jönnek be, LG beépítettben 5 ébresztés elfér ebben csak 4, de persze szép...

(#590) stemplar07


stemplar07
őstag

a 13-as droid után a VLC bolondult meg, és uninstalláni sem tudom ... lehet, hogy egy hard reset jót tenne ? ..

(#591) asr27 válasza Remekelek28 (#585) üzenetére


asr27
tag

Megoldja, teszteltem a napokban. Teljesen jól működik a Volte.

Más kérdés. Eu-s verzión menni fog holnaptól az 5G? Telekom minden előfizető számára élérhetővé fogja tenni.

(#592) stemplar07 válasza asr27 (#591) üzenetére


stemplar07
őstag

5 G ,na arra kiváncsi leszek :-) ps. a VLC-t újra kellett telepíteni .. a Dual kijelzőt kipróbálta valaki ? műxik ? lusta vagyok elővenni :DDD

(#593) Remekelek28 válasza asr27 (#591) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem a Volte nem jelenik meg a mobilhálózatoknál,a Vowifi az igen a másik helyen. Vodafonos vagyok lehet ez a gond? Pedig mindent bepipáltam.

Jah meg az nem tetszik,hogy a Chrome vízszintesen jeleníti meg a lapokat. Azt vissza lehet csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#594) asr27


asr27
tag

Sajnos nálam nem megy az 5G, pedig elvileg már mennie kellene. Van, akinek rácsatlakozik az 5G hálózatra? EU-s verzió.

(#595) stemplar07 válasza asr27 (#594) üzenetére


stemplar07
őstag

én sem találom az 5G-t de a telekomtól kitelik, hogy ettől függetlenül engedélyezni kell ..

(#596) Remekelek28 válasza stemplar07 (#595) üzenetére


Remekelek28
őstag

Érdekes,nekem a Velvet 5G-n megjelenik az 5G a mobilhálózatoknál,de V60-on nem.. A Volte egyiken se jelenik meg ,a Viwifi,csak a V60-on.. Érti ezt valaki? A sim kártya ugyanaz, és a voda szerint az LTE Volte az részükről aktiv.. Az 5G az nem.. Viszont a Velveten felül nem ir 5G-t.. 4G+ t ir..

(#597) asr27


asr27
tag

Esetleg van olyan, akinek működik az 5G a V60-on?

(#598) stemplar07


stemplar07
őstag

Jéé jöt egy FW update :)

(#599) encoder válasza asr27 (#597) üzenetére


encoder
tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alpha.lte4g

NR módokkal lesz 5 G is! ;) Beállítás után teszteljétek, hogy tudtok-e hívást indítani, mert némelyik módban csak net lesz. Ahol állandóan edgre kapcsol a gyenge 4g miatt, ott az is jól jöhet, ha épp nagyon kell a net... :)

(#600) encoder válasza Bitlisz (#582) üzenetére


encoder
tag

Köszi! Nálam is műxik yettelen. :C :R

(#601) asr27 válasza encoder (#600) üzenetére


asr27
tag

Szia! Bocsi a hülye kérdésért, de mi az az NR mód?

(#602) asr27 válasza asr27 (#601) üzenetére


asr27
tag

Már rájottem, az alkalmazásban van...
Csak azt nem értem, hogy alapból miért nem csatlakozik a telefon 5G hálózatra? Miért kell ehhez alkalmazás...

(#603) asr27 válasza asr27 (#602) üzenetére


asr27
tag

Ráadásul minden újraindításnál újra át kell állítani, mert alapból visszaáll 4G-re

(#604) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv Ha valakinek szüksége lenne uj gyári fóliás kijelzőre,oldalkerettel,illetve új akkura,jelezzen.

(#605) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Nemsokára eladó lesz az enyém, igen jó állapotban, sok tartozékkal.

[ Szerkesztve ]

(#606) stemplar07 válasza Bitlisz (#605) üzenetére


stemplar07
őstag

Hát akkor eljött a nyugalmazás ideje :) 4 év után DAP-ként funkciónál tovább az öreg utolsó mohikán ..... a legjobb telefonom volt a V sorozatból ( V-10-20-30-40-G8x-V60 )
a Samu S24 Ultra más világ ...

(#607) Bitlisz válasza stemplar07 (#606) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Gratula hozzá! Nekem a V20 volt az etalon, azt bő 4 évig használtam, V60-at csak 3-ig.
Most a Oneplus12-t próbálom megszokni (16/512).
Nem rossz, és sokat segít a Watch 2, Buds 3, meg az 50W-os vezetéknélküli AirVOOC töltőjük. Így elég komplett csomag azért, főleg ha ennyiért csak a kisebb S24U jönne ki, bár nálunk max a mikró smsng :)

(#608) OPiiPO válasza stemplar07 (#606) üzenetére


OPiiPO
addikt

DAP-nak fogok még egyet venni, az biztos :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#609) stemplar07 válasza OPiiPO (#608) üzenetére


stemplar07
őstag

és még mindig 2 napos az aksija ... a gyorsaság is jó, egyedül a fotó résznél látom azt hogy elavult sajna .. nagyon gyenge az S24U-hoz képest.. nagy kár, hogy az LG kiszállt a telefonokból, bár megértem őket alma,samu,xiaomi stb..feneketlen pénzköltés..
(( volt egy G8x dual screenem is, 5 éves 3 évet a fiókban, családban elajándékoztam, örülnek neki kiváló aksi, gyors stb ))

[ Szerkesztve ]

(#610) stemplar07 válasza Bitlisz (#607) üzenetére


stemplar07
őstag

Telefonban talán egy S3 és S7 volt anno rövid ideig... remélem azóta a csúcskészülék S24U 1Tb ,, kinőtte ,, magát nem robban, stb :) egy hónap után kiváló, sőt meglepően testre szabható pl. a GoodLock ..samu fejlesztésű programjukkal semmilyen UI pótlást launchert sem igényel.. root nélküli hívásrögzítés, az AI funkciók pedig hatalmas potenciált rejtenek.. a kamera nagyon jó.. persze azonnal volt baki :D az S23U hoz képest visszavettek a színmélységből, illetve kamera váltás - (videó zoom esetén) gondokkal jelent meg, de becsületükre váljon egy hónap alatt gyorsan FW frissítéssel tökéletesen javították , nem utolsó sorban QHD+-ban két nap üzemidő..... sokan nyafognak pár apró dolog miatt de én nem tapasztalom..másrészt olyan áron jutottam hozzá 520.. 1TB (hivatalos SES gari)amit nem hagyhattam ki.. de az audió jack hiánya .. az bizony szokatlan.. 19 ben vettem egy Ibasso DC01-et AK4493-el balanced, ha nagyon kell a zene útközben azzal elvagyok ..

[ Szerkesztve ]

(#611) Remekelek28 válasza stemplar07 (#610) üzenetére


Remekelek28
őstag

Zeneileg melyik a jobb? V60 vs S24? Nekem amúgy a dupla kopp is hiányozna.

(#612) David3 válasza Remekelek28 (#611) üzenetére


David3
őstag

Dupla kopp van Samsung-on is. :)

(#613) stemplar07 válasza Remekelek28 (#611) üzenetére


stemplar07
őstag

Ja dupla kopp van, az Ibasso DC01 el kb hasonló a hangzás, mint a V60 Sabre...anélkül xar lenne a hang...ahogy írtam is, fotó, AI amiben ég és föld, jobb a 24U..4 év nagy idő...

[ Szerkesztve ]

(#614) Remekelek28 válasza stemplar07 (#613) üzenetére


Remekelek28
őstag

Azt nem tudtam,h ugyanúgy gyárilag benne van a dupla kopp.Jah az egy külön cucc. Igen,fotóban lehetne kicsivel jobb a V60,de bőven vállalható. Csak sajnos az S24 brutál drága félmillát nem adnék egyetlen telóért se. Annyival nem jobb a v60.

[ Szerkesztve ]

(#615) David3 válasza Remekelek28 (#614) üzenetére


David3
őstag

Én S23+ felé vettem az irányt, szerintem jó választás LG után. Frissítésekben a Samsung azért köröket ver az LG-re.

(#616) stemplar07


stemplar07
őstag

Ez a történet nem arról szól hogy melyik a jobb telefon, hisz dapnak és tartalék telefonnak megtartom, de ... egy 4 évvel ezelőtti csúcstelefon felett eljárt az idő, 23 október óta megszűnt a biztonsági frissítés is .., a V90 t is megvettem volna... Az S24U 1TB igen kiváló készülék... nem egy liga már...a V60- al ..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.