Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok
Fekete péntek alatt vettem a tetyóban egy ilyet (Tudom aki Tescoban ilyet vesz az sikeres ember nem lehet)

Pár megjegyzés:
- képe tetszik
- hangja 30nmes szobában épp elég. Kb 90esen (100as a max) néztük ma a filmet (kb 5 méterre a tv-től)
- Tv saját médialejátszóját használtam, USB-ről..SCART-al bekötöttem a házimozit. Az sajnos kussban maradt..

Viszont...

Lg.com szerint:
Wifi(Wifi Direct) - Nem
Bluetooth - Nem
RF In - 1 (RF)
Komponens bemenet (Kompozittal megosztva) - 1 (!!!!)
Scart - 1
Digital Audio kimenet (optikai) - Nem
HDMI 4K/2K - 1 (2K)
RGB In - PC - Nem
LAN - Nem
CI Slot - 1
USB - 1 (2.0)
Fejhallgató kimenet - Nem

Mivan a kompons csatikkal?

Ezt nem találtam a készüléken

Hdmi / usb / antenna / SCART/ cl slot...mást nem találtam. Létezhet h ez lemaradt?! nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#152) Bogyi007 válasza lacam (#151) üzenetére


Bogyi007
veterán

"SCART-al bekötöttem a házimozit. Az sajnos kussban maradt.."

Egyrészt tévéadás alatt volt ez vagy az USB-s filmlejátszáskor?
Másrészt a Scart hogyan volt bekötve? Csak simán vagy azzal az átalakítóval amit linkeltem feljebb?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#153) Chaser válasza Bogyi007 (#146) üzenetére


Chaser
titán

ha személyesen vetted és nincs műszaki hiba csak akkor kell visszavenniük bármit ha jó fejek, ilyenkor előírhatják mit kell teljesítened hozzá
műszaki hiba esetén viszont nem írhatják elő, vagy ha neten veszed 14 napig indoklás nélkül elállhatsz, és nem vagy köteles a csomagolásból semmit megőrizni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#154) csaby69 válasza Nagya21 (#134) üzenetére


csaby69
csendes tag

Felvenni próbáltál vele mert nekem sehogy se jön össze?

(#155) Szári


Szári
tag

Vettünk mi is egyet a Tescoban jó ajánlat volt én meg vagyok vele elégedve, de van egy kis gondom az adapter zúg... nem az a magas frekvenciás coil whine de azért engem eléggé zavar pláne, hogy hálószobában halkan használom. A tv a falon van az adapter meg mögötte és simán hallom ahogy "zümmög". Valakinek van-e ilyen gondja vagy tapasztalata, hogy lehetne megszüntetni vagy lehet e adapter cserét kérni LG-töl,Tesco tól segít e egyáltalán. Egyedi eset-e vagy titeket nem zavar?

(#156) feci70


feci70
csendes tag

Én is vettem egy ilyen LG t a Tacskóban, ennyit nagyon megért szerintem, mármint 80 at. Ma beüzemeltem, minden oké, a kép szép, annyi megoldani valót látok, ami a cikkben is szerepelt, hogy az arcszín kicsit sok, nem tudom, ezt mennyire lehet korrigálni a meleg hideg módosítással. Sok időm még nem volt vele foglalkozni, de ezt egyelőre nem tudtam úgy belőni, mint a 102 centis szintén alap Philipsnél.

(#157) feci70


feci70
csendes tag

A cikk amúgy tetszett, de ezen jót mosolyogtam, hogy ilyen kategóriájú tévét telekre ajánlanak...A magyar emberek nagy hányada telekre a képcsöves tévéjét viszi. Eleve nem olyan sok ember van a környezetemben, akinek legalább 100 centis led tévéje van.

(#158) Chaser válasza feci70 (#157) üzenetére


Chaser
titán

led tv-d neked sincs ( : lcd tv-d van led megvilágítással
80-at egyébként simán ér, ha lenne vennék én is a pc-hez - ami notebook:d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#159) csaby69


csaby69
csendes tag

Valakinek sikerült felvenni műsort ?HDMI kábellal kötöttem össze a műholdvevőt de semmire se akar felvenni lejátszás meg simán megy

(#160) csaby69 válasza csaby69 (#159) üzenetére


csaby69
csendes tag

Na akkor meg is van a válasz az ügyfélszolgálattól !Sehogy nem rögzithető ha a műholdvevő hdmi vel van összekötve beépitett csatlakozója meg nincs ezért felvenni nem lehet

(#161) Damian


Damian
tag

Akinek ilyen tv-je van plusz upc hd médiaboxa az legyen szíves nézze meg nekem, hogy ha 1080i-re van állítva a boxban a kimenet akkor akadoznak-e a tv adások.

(#162) feci70


feci70
csendes tag

Nektek mennyire sikerült arcszínt beállítani? Este alaposan nekiültem, de még nem az igazi. Tónust lehúztam leghidegebbre, találtam arcszín opciót, azt mínusz 5 de letoltam, de kissé kínaiak a fehér ember arcok hd s adásokon is. Persze van hogy időnként jó, adásfüggő, de sokszor túl színes. Egyéb színek rendben vannak, szépek.

(#163) Szári válasza feci70 (#162) üzenetére


Szári
tag

Küldtem neked privátban üzit de ide is kirakom [link] itt kikeresed a tv típusát és kiadja az értékeket. Lesz ott egy additional stettings fül is kattincs rá és az összes beállítást mutatja. Nekem bevált bár háttérfényt fényerőt én visszább vettem, mert mekem túl világos. Az arcszín nem tökéletes és nem is lesz szerintem ez ilyen. A Sony tv-m alapból szebb/természetesebb színeket kever de nem is ennyibe került.. Ezen felül ha szeretnéd bekalibráltatni itt prohardveren találsz szakit aki megfelő eszközzel beállítja neked ha nem sajnálod rá a lóvét.
Más: Nektek elérhető a menüben a fekete szint állítása menü mert nekem inaktív nem tudom állítani vagy ez csak hdmi bemenetnél aktív.?
Illetve lécci mongyátok már meg nekem, hogy a ti készüléketek adaptere is zümmög-e vagy csak az enyém csinálja köszi.

(#164) JDMKid válasza feci70 (#162) üzenetére


JDMKid
tag

a ph-s tesztben lévő értékeket próbáltad?
nekem úgy egész szimpatikus kép jött ki.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#165) csaby69 válasza Szári (#163) üzenetére


csaby69
csendes tag

Nem zümmög!Viszont nekem eddig nem sikerült scart csatlakozón keresztül összekötve hangot kicsikarni a minihifi hangfalaira
se felvenni se hangot kicsikarni se fejhallgató hümm!

(#166) Szári válasza csaby69 (#165) üzenetére


Szári
tag

Koax megy a tv be vagy boxból hdmi? Mert ha hdmi valami ilyesmivel vagy hasonlóval meg lehet oldani [link]

[ Szerkesztve ]

(#167) feci70 válasza Szári (#163) üzenetére


feci70
csendes tag

Köszi szépen, majd kipróbálom. Én egyéb dolgokat, színeket szépnek találok az arcokon kívül. Sport variációt állítottam be, lecsípve némi fényt, még tán a dinamikus kontrasztot állítottam vissza közepesre és valamennyi színt vettem le még abból. Feketét én sem találtam, pedig a cikkben szerepel, ha jól emlékszem. Nálam digi kábel tv van, tehát csak az antenna bemenetet használom. De meglepne, ha egyéb variáció befolyásolná a fekete szint állításának lehetőséget.

(#168) feci70 válasza JDMKid (#164) üzenetére


feci70
csendes tag

Köszönöm, majd megnézem.

(#169) feci70 válasza Szári (#163) üzenetére


feci70
csendes tag

Nem zümmög.

(#170) csaby69 válasza Szári (#166) üzenetére


csaby69
csendes tag

Műholdvevő hdmi -vel összekötve,én úgy tudtam a scart két irányú de kifele semmi hang ha a műholdvevő scarttal kötöm össze akkor meg szólna de ha merevlemezről akarok lejátszani akkor ez kevés

(#171) feci70 válasza feci70 (#167) üzenetére


feci70
csendes tag

Fekete szint inaktív, most néztem. Szerepel itt a cikkben az ideális beállításban ilyen, hogy fehéregyensúly piros, kék, zöld. Ilyet találtál?

(#172) Damian válasza Damian (#161) üzenetére


Damian
tag

Erre valaki tudna válaszolni? :U Csak nálam van gond az 1080i felbontású tv adás lejátszásával?

(#173) feci70


feci70
csendes tag

A képet sikerült végre beállítanom, jó sok idővel egész szép kép lett. Viszont van még egy problémám. Az automatikus programozással úgy tárolta el az adókat, hogy a 4. program helyen kezdte, az első három helyre semmit nem tárolt el. Tudja e valaki, hogy mitől van ez, és hogy lehet korrigálni? Kábel Digi a forrás, digitális kábel programozással.

(#174) Szári válasza feci70 (#173) üzenetére


Szári
tag

Csatornák/csatornakezelő. Kiválasztod amelyiket át szeretnéd számozni nyomsz egy ok gombot a távirányítón, ekkor kipipálja majd nyomsz egy q.menü gombot a távirányítón beütöd a számot, leokézod és kész. Eltartott egy darabig míg helyre raktam mindent de egyszer kell megcsinálni.

(#175) feci70 válasza Szári (#174) üzenetére


feci70
csendes tag

Oké, köszi, holnap megpróbálom így. Meghallgattam ma az adaptert csendben, semmi hangja nincsen, szerintem konzultálj a szervízzel, nem kell ráhagyni, hogy egy új tv ne legyen tökéletes.

(#176) ceia válasza athomi (#85) üzenetére


ceia
őstag

Nem is kell olyan nagy képméret, és nem is akarok egy havi fizut költeni rá. Eddig 51-es volt a legnagyobb tv-m, jelenleg nincs is, a 19'' monitoromon (5:4) nézem a tv-t tunerkártyával, illetve m1, m2, m4, Duna online stream HD-ben. Bőven meg fog felelni egy 80-as LCD tv :)

        it's more fun to compute

(#177) adamcs88


adamcs88
csendes tag

Hello! Én is black friday alkalmával ajándékoztam meg magamat egy ilyen TV-vel. Azt én is csak megerősíteni tudom, hogy scart-on a TV adás hangját szépen átviszi hifi-re, vagy egyéb hangeszközre (HDMI-n rákötött forrásét nem viszi át, ahogy már írták korábban).

Nekem olyan problémám akadt, hogy nem minden csatorna jön be: m4, m5, debrecen tv (mondjuk ezek közül csak a sport csatorna a fontos). A csatornákat szépen megtalálja, csak azt írja nincs jel. Ugyanezen a kábelen keresztül Techwood DVB-C set top boxom szépen behozza ezeket a csatornákat is. De, ha már van egy új TV-m, szívesebben nézném azon keresztül az adásokat. A Digi-től bejövő kábel szét van osztva 3 szobára. Közvetlenül kötve még nem próbáltam. Szerintetek egy ilyesmi jelerősítő segíthet, vagy ezek nem erre valók?

Szerk: még annyi, hogy kézi keresésnél van jel az adott frekvencián, meg is találja, de mikor odakapcsolok, akkor azt írja a TV, hogy nincs jel.

[ Szerkesztve ]

(#178) csaby69 válasza adamcs88 (#177) üzenetére


csaby69
csendes tag

Nekem eddig scarton nem sikerült hangot kicsikarni hiába kötöttem össze a minihifivel ,Mondjuk nálam műholdvevőről kapja a képet hdmi-n keresztül de gondolom ez nem befolyásolhatná a dolgot!
Kerestem néhány full hd természetfilm tesztet nálam a képminőség szuper

(#179) Alex91 válasza csaby69 (#178) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk nálam műholdvevőről kapja a képet hdmi-n keresztül

Na, ezert nincs hang...!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#180) feci70 válasza adamcs88 (#177) üzenetére


feci70
csendes tag

Nekem is Digi kábel van Szegeden, először nekem sem találta meg a Sport 4 et valamiért, ha jól emlékszem, utána teljes digitális kábel automatikus kereséssel bejött.

(#181) adamcs88 válasza feci70 (#180) üzenetére


adamcs88
csendes tag

Köszi, megpróbálom újra lefuttatni a keresést ilyen módon. Remélem sikerrel járok.

(#182) adamcs88 válasza csaby69 (#178) üzenetére


adamcs88
csendes tag

Ennyi pénzért szerintem is tökéletes a képminőség. Nem vártam sem többet, sem kevesebbet, az igényeimnek megfelel.

Egyedül a hang kivezetést sajnáltam, hogy nincs. Azt csak azután vettem észre, miután megvettem a TV-t. Ezt a részét nem néztem meg rendesen vásárlás előtt.

(#183) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok.
Még Black Friday alkalmával sikerült nekem is hozzájutni ehhez a tv-hez.
Viszont, ahogy olvastam, mindenki megdöbbent, hogy nincs rajta hangkimenet... Köztük én is...
Lehetséges akkor, hogy semmilyen módon nem csatlakoztatható hozzá hifi rendszer?
Köszönöm a választ!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#184) Alex91 válasza Maffia91 (#183) üzenetére


Alex91
félisten

[link], ilyen atalakitoval a TV hangja leszedheto a Scart-rol. De csak a beepitett tunerrel vett adas hangjat adja ki, mas, rakotott eszkozet nem.

Es gondolom van rajta HDMI ARC csati, es azon egy korszeru, digitalis hazimozi erositore, Soundbar-ra kiteheto a hang.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#185) fejesa válasza Maffia91 (#183) üzenetére


fejesa
csendes tag

Nálunk a set-top-box hdmi-vel van összekötve a tv-vel, és a hifi erősítőjébe scart megy a set-top-box-ból. Így az stb képe van a tv-n, és a hangja a hifin. Tehát ez egy megoldás lehet, hogy a hangot nem a tv-ből viszed, hanem ha van, akkor a set-top-boxból, külső lejátszóból.

(#186) csaby69 válasza fejesa (#185) üzenetére


csaby69
csendes tag

Ezt én is igy oldottam meg hogy a műholdvevőből scarton keresztül lesz hang .de filmet néznék külső merevlemezről akkor ez már nem megoldás

(#187) Maffia91 válasza fejesa (#185) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.
Bár meglepő számomra, hogy set-top box kell a hangkimenet miatt... Örültem, hogy végre anélkül is tudja fogni a HD csatornákat :D
De nagyon köszönöm mégegyszer a válaszokat!!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#188) Alex91 válasza Maffia91 (#187) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a sajat tuneret hasznalod a tv-nek, akkor scarton ki tudod hozni a. hangot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#189) Kernel válasza Szári (#155) üzenetére


Kernel
nagyúr

Legközelebb inkább azt kellene megemlíteni, hogy készenlétben vagy üzem közben zúg, felesleges angol kifejezések mellőzésével esetleg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#190) GreatL


GreatL
őstag

Azért lehetett volna teszt egy rákötött PC-vel is... Mit tud vele csinálni, üzemmódok stb. Hátha ez egy nagyon jó gaming TV, de így nem derült ki...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#191) ***ANDRÁS*** válasza GreatL (#190) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

PCn használom fél éve. Előtte LG 29 és 34 colos ultrawide monitorom volt, így képminőségben össze tudtam hasonlítani vele. Azt kell mondjam, egyáltalán nem rosszabb a képminősége, sőt deto ugyanaz. Witcher 3 alatt főleg. Pixeledést nem tapasztalok! Szóval nem bántam meg, nyugodtan ajánlom!

(#192) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok!

Akinek ilyen tévéje van le tudná fényképezni, vagy megtudná mondani, hogy alulról nézve sötét tartalomnál mennyire látható a képernyő? Vagy csak egy nagy bevilágított szürke paca lesz az egész?
Most egy öreg LG tévém van és alulról nézve sötét jeleneteknél konkrétan semmi nem látszik csak a szürkeség.
Megköszönném ha valaki szánna rá pár percet! :)

(#193) Nagya21 válasza eddie17 (#192) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Ips lcd kijelzőnél alulról is jól látszik a minden, ha jól emlékszem 178°a látószög, a szinek sem torzulnak.
Valóban mindenhonnan nézve O.K.
Ha Szfvári vagy élőben is megnézheted.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#194) eddie17 válasza Nagya21 (#193) üzenetére


eddie17
addikt

Szia!

Köszönöm, sajnos messze vagyok Fehérvártól. :)
Lényeg, hogy alulról nézve a sötét tartalom sem világít szürke pacaként. :)

(#195) mgergo76


mgergo76
csendes tag

No úgy tűnik sikerült a hang problémát megoldanom.
Ha HDMI-s tartalmat (set top box, konzol, házimozi, stb.) küldesz a TV-re, akkor a következő kis kütyü közbeiktatásával akár 5.1 hangot is tudsz varázsolni, főleg, ha az erősítőn van optikai bemenet.
HDMI to HDMI optical

A sok HDMI kábel között pedig a következő HDMI switch tud segíteni:
HDMI splitter

Van távirányítós kivitelben is, ha valaki kényelmesebben szeretné megoldani.

Szükség lesz még egy Toshlink optikai kábelre is és máris 5.1-ben dübörög a hangorkán. :DD

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gergő

(#196) Attic09


Attic09
tag

sziasztok. Az LH 510v-ben is ips panel van? Nem találok semmit róla. :F

(#197) Nagya21 válasza Attic09 (#196) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Manapság Tv-ben nemigen gyártanak Tn paneles tv-t.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#198) vonyarc


vonyarc
tag

Sziasztok.

Most jutottam hozzá egy ilyen tv-hez.
Van aki HDMI elosztót használ?
Működik? Mindegy milyen tipus?
1/3 ás kellene.
Köszönöm.

(#199) ***ANDRÁS*** válasza vonyarc (#198) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

én használok hdmi switchet hozzá. gtx 970 mellé Hama HDMI manuállis kapcsolót, gtx 1070-el pedig Logilink HD0006-ot használtam. Egyik se távírányítós. Valami miatt a gtx 970-nel nem mükődik a logilink, csak a hama.

(#200) ***ANDRÁS*** válasza Attic09 (#196) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

én találtam anno 2 éve. VA paneles ez a tv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.