Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gyuribácsi88 válasza Dilikutya (#44) üzenetére

Nekem se kell, mert 40" samu tv-m van, de sajnos az lg feketéje szürke, és azért egy plex meg egy youtube app nem rossz ha van.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#52) fordfairlane válasza big-J (#49) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem olyan sokkal többért már van 40" 4k: [link]

És ennek is pont olyan béna lábai vannak. :)

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#53) Dilikutya válasza gyuribácsi88 (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én például baromi jól megvagyok Youtube nélkül. PC-n is ritkán használom, telefonon soha, tableten volt már elindítva. Nem életvitelszerűen, hanem célirányosan használom, jóformán csak videóklipeket nézek rajta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#54) gyuribácsi88 válasza Dilikutya (#53) üzenetére

Én se használom napi szinten a youtube-ot, viszont a plex-et igen, az nagyon jó kis app, szerintem a legjobb. Leszed mindent a filmekhez, infót, borítót, feliratot. Egyszerű, letisztult, könnyen használható, kijelzi melyik sorozat részt nézted már meg vagy melyik filmet, ha megállítod a filmet, onnan folytatja ahol abbahagytad, stb.stb.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#55) bopeti98


bopeti98
őstag

Nem említettétek de van benne DVB-S2 tuner is, ami ebben az árkategóriában meglehetősen ritka. Így a kábeles, és a földfelszíni adások mellett a műholdas adásokat is viszi külön box nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#56) Dilikutya válasza gyuribácsi88 (#54) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na, én enélkül is megvagyok. Feliratot tudok magamnak intézni, sorozatot nem nézek, borító a lőtéri kutyát nem érdekli, az ott van a DVD, BD tokján. Felirattal az a baj, hogy vagy passzol, vagy nem. A plex nem fogja nekem megigazítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57) medica válasza <Adamsky> (#50) üzenetére


medica
senior tag

4k helyett 100hz kellene

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#58) ceia


ceia
őstag

Ennyiért nagyon jó, de örülnék egy 80cm-es változatnak még olcsóbban ;) Kifejezetten előnynek tartom, hogy nem smart, rendes távirányítója van és videót rögzíteni is tud. Kimentem én is a linket, hátha nem kapok kisebb méretben hasonlóan jót.

        it's more fun to compute

(#59) big-J válasza <Adamsky> (#50) üzenetére


big-J
őstag

Ja, monitorként használni értettem.
Tv-zni nem tv-zek, mira/chromecast-olni pedig ha 4k a tartalom, automatikusan megoldja.

(#60) Jeanne d'Arc

Ennyi pénzért extra jó vétel!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#61) ceia


ceia
őstag

Megnéztem, hátha van kisebben is. Van! Bár nem pont ugyanaz a típus, de nagyon hasonló, gondolom ez is van olyan jó. Úgy néz ki, megvan a tv-m :)

        it's more fun to compute

(#62) z00mhead válasza P€P€ (#21) üzenetére


z00mhead
tag

Amilyen fos, kezelhetelen szutykokat adnak ki "okostévé" néven, inkább kösz, de nem! Veszel egy ilyen alap tévét, rádugsz egy Raspi3-at Kodi-val (15k-ért bőven összerakható), oszt' kiskezit csókolom: van egy kb mindenre alkalmas médialejátszód, youtube-bal, online stream nézéssel, meg amit akarsz. A Raspinak van analóg hangkimenete, meg van oldva a kihangosítás is.

[ Szerkesztve ]

Vicces idézet - birtkokolt kütyük (kívánságlista) - életigazságok (lehetőleg Coelho) - random link

(#63) Duree válasza z00mhead (#62) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon igazad van én már több mint egy éve a kettest használom itthon media szervernek és hibátlan.
Nem kell venni 100 ezrekért média lejátszót mert ez ugyan azt vagy még többet is ad

duree54

(#64) ivana


ivana
Ármester

Miért nem gyártanak ilyeneket kvázi monitorként? Semmi sallang 2 hdmi, meg egy dp aztán kész.
TV manapság itthon kb. olyan minőségű, hogy értelmes ember nem igazán nézi, ha nézi is max. felvett műsort, amit akár le is lehet tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#65) Pete55555 válasza ivana (#64) üzenetére


Pete55555
addikt

Pontosan, ilyenek kellenének. Csak mondjuk mégegy HDMI nem ártana rá...

...Szeretem leracsniztatni...

(#66) gpuco válasza Chaser (#5) üzenetére


gpuco
csendes tag

"nem tudom mért erőltetik"
a szélső lábakat azért erőltetik, mert tized annyiba kerül mint a középen talpas.

Ugyanis abba kell vas a lesulyozásához, igaz tehetnének bele betont is.

Ez meg két fröccsöntött műanyag 10ft-ért.

Nézd meg a porszivókat, 20-50cm kábellel kacérkodnak, ja és vékonyat használnak, hogy kevesebbe kerüljön.
Aztán meg jól felmelegszik.

(#67) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A mellékelt képen van némi eltérés a specifikációhoz képest.
A kép szerint támogatott a DVB-S(2), mivel csatlakozó van és az LNB tápfeszültségét is biztosítja.
A leírásban nincs DVB-S -re utaló nyom.

A HDMI leírásában szerepel a CEC, viszont nem egyértelmű az ARC támogatás.
Ha van, akkor olcsó házimozi szettel, több HDMI eszköz is csatlakoztatható a "tévéhez".

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#68) OldAkita válasza adise (#14) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Teljes mértékben egyet értek veled. Nem tudom a pontos költséget, de feltételezem 5000Ft-ért beférne egy wifi és egy ethernet csatlakozás. Na akkor über top vétele lenne, figyelembe véve hogy a 21. században élünk és a fiatalabb generáció már egyáltalán nem néz tv-t és csak idő kérdése hogy az idősebbek se tegyék. Csóró magyar letölti a filmet, aztán a routerére kötött usb-s wincsiről wifin, vagy etherneten keresztül átlövi a tv-re. Mindezt kb 5000-ért, de lehet hogy ennyibe se került volna hogy beépítsék. Így , kizárólag az előző század technológiáját lehet használni, azaz nézegetni amit adnak. A pendrive-ot köszönöm szépen nem akarom. Elég kivárni míg lejön a film, nemhogy még fél órát dekkoljak hogy átmásoljam pendrive-ra.
A gyártónak természetesen joga van olyan felszereltséggel és olyan áron kínálni a portékáját ahogyan óhajtja.
Hozzászólásommal csak rávilágítani szeretnék hogy milyen minimális többletköltséggel, 21. századi tv-t alkothattak volna. Újfent jelzem, semmi bajom az LG-vel nekem is LG tv-m van és maximálisan elégedett vagyok vele.

(#69) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nem olvastam el a cikket, úgyhogy lehet felesleges kérdés lesz, de azért Netflix-et tud a tévé? A belépő, hasonlóképp nem smart Sony-m tud.

Lehet meglepem magamat karácsonyra egy ilyennel, már ha tud... a hálószobámba kiváló lenne, főleg egy ekkora.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#70) mcs válasza Chaser (#5) üzenetére


mcs
veterán

Vagy legalább máshova is lehetne csavarozni őket. Amikor eladóként melóztam, rengtegen kérdezték, hogy ezt lehetséges-e. A másik dolog, amitől herótom van az olcsó LGknél, az a hangkivezetések szinte teljes hiánya, mint ennél is. Legfeljebb scart adapterrel lehet kivinni a hangot, de akkor is csak a tévé adásokét.

[ Szerkesztve ]

(#71) mcs válasza DarkByte (#43) üzenetére


mcs
veterán

Rca kimenet lenne az igazi, bár azt sajnos alig tesznek bármire.
A fejes csati is alap kellene, hogy legyen, viszont sok tvnél nem ,,erősítik" meg rendesen, ezért elvész a fél dinamika.

[ Szerkesztve ]

(#72) #56573440 válasza OldAkita (#68) üzenetére


#56573440
törölt tag

Csóró magyar meg majd nézzen körbe, jön a karácsony, asszony kapjon 11k-ért egy rpi 3-at és 5 évre le van tudva a smart kérdés.

Hogy mit lehetne még beletenni, az ilyen esetben mindig teoretikus kérdéskör, mert úgyse teszik bele, majd ha ők úgy gondolják max. Klímámba se tettek wifi modult, az egész kb 500 hufos nyákot urán árban adják hozzá. So what? Megoldottam tized áron máshogy.

(#73) Chaser válasza mcs (#70) üzenetére


Chaser
titán

haggggyuk' kategória, épp tvt nem néznék rajta ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) efi99


efi99
senior tag

A Satellite IN az mi akar lenni ?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#75) GreatL


GreatL
őstag

Fényereje nem pici ennek?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#76) cc42


cc42
csendes tag

Korrekt, csak hát legalább azért még 1 HDMI kellene rá. Amúgy a SCART-nak van még így 2016-ban bármi létjogosultsága?

(#77) mcs válasza Chaser (#73) üzenetére


mcs
veterán

Én is csak néha kukkantok oda, hogy esetleg találok-e érdekességet, de az ingyenes 11-12 adó között ez szinte képtelenség. :D Mondjuk az Izaura TV-t bátran ajánlom bárkinek! ;]

[ Szerkesztve ]

(#78) vadtehen


vadtehen
csendes tag

"43" hüvelykes"

43 hüvelyk hüvelykes? :F

(#79) Rock88


Rock88
csendes tag

100000 Ft.
az miért olcsó??
Nekem speciel az nagyon sok pénz, havonta nem éri el a fizum...

(#80) Dyingsoul válasza Rock88 (#79) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Válts munkahelyet. :K

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#81) mcs válasza Rock88 (#79) üzenetére


mcs
veterán

Márkás 43asok között annak számít. Egy Technika is max 10 ezressel olcsóbb. :)

(#82) Bundyta válasza elefant (#9) üzenetére


Bundyta
tag

:-D

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#83) Bundyta válasza BatchMan (#25) üzenetére


Bundyta
tag

" ... és a sztereó élményről is le kell mondani ... "
A gyári spec szerint 2.0 hangzás van.
Scarton se lehet valami sztereó forrást kicsalni?

Elképzelhető, h lehet, mert a fénykép szerint az a SCART csatlakozó tud kimenetként is működni. Így már nincs - akkora - akadálya a hang kivezetésének.

Mellesleg hiába írjátok, milyen jó TV ezért a 100k-ért, mivel lehagytak egy rahedli csatlakozót róla, pont használhatatlan.

Nincs hangkimenet - átalakítóval a SCART-ról, elvileg! -, nincs kompozit bemenet két audio bemenettel és néha jól jön még egy SCART csatlakozó. Egyébként a SCART-ról sem tudjuk, az RGB jelet veszi-e? (Az Amigának, az Atari ST-nek RGB képkimenete van, elképzelhető, h nem is lehet használni a TV-n?)

És tud-e S-Videó módot az a SCART bemenet? Szvsz NEM. (C-64 használata miatt kérdezem.)

Szóval így ez a TV csak kidobott pénz. De ez az ÉN véleményem.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#84) vadkörte válasza Bundyta (#83) üzenetére


vadkörte
addikt

"Szóval így ez a TV csak kidobott pénz. De ez az ÉN véleményem."

Így igaz. Szerinted.
C64, Atari, stb.. .rétegtermék - mondom ezt úgy, hogy én is árulok 2 db C64-et... - a rahedli lehagyott csatlékot kifejthetnéd.

HDMI van? Van.
USB van? Van.
SCART van? Van.
Antenna/műholdvevő csatlakozó van? Van

A legtöbb - a vevőkör ~90% - felhasználónak ennyi bőven elég. A 25"-os ősrégi CTR TV-m SCART-jai sem tudnak S-Video menetetként funkcionálni.
Egy ilyen adapter rendszerbe illesztése után röhögve játszotta a PC-mről kiküldött videót.

Az árát viszonyítsd a méretéhez! Ekkora összegért általában hasonlóan jól felszerelt 32-40"-os modelleket árulnak. A webOS hiánya sem érvégés. Egy akármilyen médiabox - Chromcast, androidos box, RPi - csatlakoztatásával a TV többet fog tudni, mint a gyárilag operációs rendszerrel szereltek, amikhez ha egy évig kapsz támogatást boldog lehetsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#85) athomi válasza ceia (#58) üzenetére


athomi
veterán

Anyagi megfontolásból vagy nem fér el a 43"-os? Anyagi megfontolásból nem spórolnék, brutális a különbség a két képméret között.

(#86) Dilikutya válasza Bundyta (#83) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lássuk be, a C64 és Amiga használhatósága rétegigény egy ilyen tévén. Millióból egynek jut eszébe. Neked kidobott pénz, de senki más nem akar Amigát rákötni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#87) _Atesz válasza mcs (#71) üzenetére


_Atesz
addikt

Alsó kategóriáról beszélünk. Valamivel többért kapsz több kimenetet is.

(#88) Chaser válasza Bundyta (#83) üzenetére


Chaser
titán

hangkimenetben igazad van, annak hiánya egy vicc, c64 meg erősen rétegigény ( :
fentebb volt amegoldás, scarton van hang de csak a tuner felől, tehát tv adásnál, külső forrásnál nem, na ez már nem rétegigény és nekem is kidobott pénz lenne így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) #56573440 válasza Chaser (#88) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mivel a beépített lejátszók minősége, feliratkezelése, formátumtámogatása még a drágább megoldások esetében is inkább az erősen véleményes kategóriát súrolja minimum olvasatomban, ha külső forrásról hajtom meg _én_ tuti nem sajnálnék még egy minimális összeget egy korrekt médialejátszóra. Onnantól meg van minden kimeneted amit akarsz.

(#90) DarkByte válasza Bundyta (#83) üzenetére


DarkByte
addikt

C64-hez amúgy is érdemes lenne venni egy jobb HDMI upscaler-t ami jó a feladatra, főleg hogy a gépnek nem szabványos videó jele van. Onnantól kezdve pedig mindegy hogy nincs a TV-n S-Video bemenet.

(#91) kovsol


kovsol
titán

Én úgy gondolom 2 HDMI ma már alap lenne, mert most már a legtöbb TV szolgáltatók által adott dobozok is hdmi-vel mennek a tv-re, főleg ha HD adást is szeretnél nézni. Szóval az már fixen elviszi azt az egy szemet amit ráraktak.

May the Force be with you!

(#92) Dilikutya válasza kovsol (#91) üzenetére


Dilikutya
félisten

Bár a miénken két HDMI van, csak az egyik van használva, és az is minek. A tévék nem adnak HD-ben, csak ha külön fizetsz érte, de igazából tévéadást a kutya se néz itthon, alapcsomag van, így kerül a TV-telefon+net kb. annyiba, mintha lenne minden nélkül egy csupasz ADSL-em. USB van használatban, meg a DVD lejátszó miatt a SCART.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#93) konci79 válasza vadkörte (#84) üzenetére


konci79
őstag

+1
Lehet én vagyok maradi közel. 40 évesen,de nekem a tv arra kell hogy tv műsort vagy esetleg filmet nézzek.
Böngészni már lehet telefonon,vagy ott a pc,minek még a tv-n is?
Ha kell össze lehet kötni a géppel.
Van az a réteg szerintem(nem is kevesen)akik szintén így vannak vele.
Jelen pillanatban is elvagyok az 1999-ben vett Thomson 51 -es tv-vel,van akinek ez is elég.

[ Szerkesztve ]

(#94) Dilikutya válasza konci79 (#93) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az okos funkció szerintem teljesen haszontalan, pláne a saját, lassú rendszerével. Részemről egy androidos okosító eszköz is fölösleges. Ellenben soha többet nem akarok látni se katódsugárcsöves, se 51 centis 4:3-as képarányú tévét a háznál. Eljutott a technika oda, hogy megfizethető áron van 32, de már a 40 colos tévé is. Értem én, hogy vannak sokan, akiknek nem telik sajnos ennyire se, ha egyszer valaki leül egy nagy tévé elé, nem fogja azt mondani, hogy elég neki a kicsi katódsugaras.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#95) konci79 válasza Dilikutya (#94) üzenetére


konci79
őstag

Apósoméknál van egy nagy Samu,szép meg minden,de addig úgysem veszünk tv-t míg nem muszáj.
Kinézve kivan alap lg,aki kb este néz egy kis tv-t ara tökéletes lesz az is,addig meg a mostani is elég.
Mindenkinek más a fontos és más az igénye,nem értem az ilyen alap tv sz.r tv beszólásokat.

(#96) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Venni kell egy Raspberryt, rátenni egy Libreelecet és kész is a felokosított TV ami bőven kielégítő.

(#97) Dilikutya válasza konci79 (#95) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem az alap tévé szar. Csak én nem tudnék nézni már egy semmilyen katódos tévét sem. Az LCD nálunk is totál alap. Viszont teljesen más ilyenen nézni valamit, mint egy 4:3-as katódon. Nem is csak a képátló a bajom ezekkel, hanem a képarány is. Főleg a képarány, egy 51 centis 16:9-es LCD-n sokkal többet látsz a képből. A filmek szinte mind szélesvásznúak, de a tévéadások is ebbe az irányba mennek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#98) TaaT válasza Dilikutya (#97) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk én egy ilyenre cseréltem le a régi CRT-t a konyhába és nem bántuk meg. :) Ezzel ki is lett vezetve az utolsó CRT a háztartásból.

Give them hell Ukraine!

(#99) kalifa777


kalifa777
tag

A crt tv-ket konkrétan fillérekért adják. Műhelybe konyhába tökéletes szerintem. Nem fáj az ember lelke ha elromlik.

(#100) PistiSan


PistiSan
addikt

A smart rendszer elhagyása pozitív, viszont nekem 2 HDMI csatlakozó mindenképpen kellene, illetve az rca vagy jack csatlakozó is elfért volna szerintem.
Nagy pirospont mindenkinek, hogy végre a többség számára elérhető kategóriában is készült teszt. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.