Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szlobod95


szlobod95
csendes tag

Így van. Én pl. karácsonyra a 43LH500T-t néztem ki. Annál pl. amit ennél szidnak, az abban jobb (2x10w hang) ☺

(#102) mcs válasza TaaT (#98) üzenetére


mcs
veterán

,,Felbontás 640×480 pixel"

Ez azért nem túl bíztató. :Y :D
Jobb a képe, mint a crtnek?

[ Szerkesztve ]

(#103) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Panasonic Tx-40DS400E -t vettünk nemrég, előtte egy 55 centis crt tv-nk volt... Ég és föld a két tv... Pl a korábban észre sem vett részletek miatt tök más világ... Nem értem hogy miért fujjognak a 100k-s tv-re az emberek. Ebben az országban úgy gondolom sok a nem túl jó helyzetben lévő ember, akinek 80-120k-s tv is a belefér/nem fér határeset kategória... Ehhez képest a 2m-ről nézem a tv-t ezert 50-55" kicsi, nagyobbat kell venni c történeteket olvasok. Mindenkinek mégis jól megy?:) Csak én sokallok 100-200k-t vagy többet tv-re?

[ Szerkesztve ]

(#104) PistiSan válasza Vesztor87 (#103) üzenetére


PistiSan
addikt

Jellemzően a prohardver felhasználók nem az átlag, bemegyek a boltba és megveszem amit az eladó ajánl kategóriájú felhasználók. Van olyan ismerősöm aki azért nem vett sokáig tv-t, mert itt a teszteken felhősödés és jó pár olyan hibára hívták fel a figyelmét amit amúgy magától észre sem vett volna.

(#105) Chaser válasza Vesztor87 (#103) üzenetére


Chaser
titán

azért egy audio kimenet talán ráfért volna...oké, hogy médialejátszóval megoldódik, de ilyen pár száz ft-os tételről beszélünk ami nagy mértékben fokozza a használhatóságot sokaknál
én 100-at is sokallok ( : valaki meg fél millát sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) TaaT válasza mcs (#102) üzenetére


TaaT
veterán

Há hogyne, nem tudom milyen felbontású volt a régi CRT Thomson-unk de ez határozottan jobb. Pedig ezen is ugyanúgy analóg adás megy mivel digitális tuner nincs benne.

Mondjuk a szülőknél meg nálam már Full HD TV van, de a konyhába ez tökéletesen megteszi. :)

Give them hell Ukraine!

(#107) mcs válasza TaaT (#106) üzenetére


mcs
veterán

Az analóg mondjuk még rendben lehet, mert az lényegében 576p sugárzású. ;)
Amúgy én az őszintét megvallva vissza is sírom az analóg adást, mert a Mindigtv sokkal gyengébb minőségű a tömörítési veszteségeknek hála. Alig néhány adás megy 1080i-ben, de még ott is könnyen kiszúrhatóak a hibák. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108) Hieronymus válasza mcs (#107) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az analóg ... lényegében 576p sugárzású."

Nem. 576 aktív sor, de 625 sort sugároznak.
A valóságban 576i, mert 2x 25 sor jelenik meg. Első körben minden második sor. A második körben a maradék még meg nem jelenített sorok.

A CRT tévéken, ez nem okoz gondot, mert teljesen "szinkronban" látható a kép. Mégis van némi villogás, ezért vezették be a 100MHz-es megjelenítést.

"..sokkal gyengébb minőségű a tömörítési veszteségeknek hála. Alig néhány adás megy 1080i-ben, de még ott is könnyen kiszúrhatóak a hibák."
Ez nagyon eszköz tévé, PC függő. Nem a leg sávszélesség takarékosabb szolgáltató a MindigTV.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#109) Gabir


Gabir
aktív tag

Tény, hogy kevés az 1 HDMI, 1 USB ill a hangkimenetek hiánya,de
akiknek szánták, azoknak a nagy méret/olcsó ár a lényeg.
Új készülék, nagy, lapos és ennyi.
Fogadni mernék rá, hogy sok helyen a kábelen jövő analóg adás megy majd rajta, ahogy ma is sok helyen arra képtelenek/képzetlenek/nincs igény rá, hogy a digitálist behangolják, urambocsá a HD-nek nevezettet.
HDMI: akinek kell, vesz hozzá egy közösítőt, macera de még mindig olcsóbb, mint ezen készülék drágább kivitelét megvenni.Nem kell mindenkinek 150-200cm képátló OLED-del, 4K-val.(főleg amilyen TV műsorok vannak manapság)
Ha pedig komolyabb hanghatásra van igény, akkor ne ezen a 10-20ezres differencián múljon az élmény, megveszik a drágábbat.

(#110) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ennyiért rendben van.

Wasabi...

(#111) Geffry


Geffry
aktív tag

Sokan említették hogy a szülőknek jó lesz. Belegondoltatok milyen megalázó lesz amikor a kölkeink rólunk fogják ezt írni egy fórumon? :))

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#112) konci79 válasza Geffry (#111) üzenetére


konci79
őstag

Addigra már mindenki fejében lesz egy chip,telepatikusan kommunikálnak majd,nem fórumon,és mindenki kib...ott okos lesz,nem csak a tv,telefon,wc,stb.. :DDD

(#113) Geffry válasza konci79 (#112) üzenetére


Geffry
aktív tag

Ezt a történetet mintha már hallottam volna ;)

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#114) konci79 válasza Geffry (#113) üzenetére


konci79
őstag

Nem játszottam még ezzel,nem onnan jött :N
Mondjuk majd ha a fiam is 37 lesz mint én(most 2),addigra lehet tv se lesz..

[ Szerkesztve ]

(#115) Geffry válasza konci79 (#114) üzenetére


Geffry
aktív tag

Nem is plágiumra akartam célozni, csak vicceskedni próbáltam :B A tv-vel kapcsolatban pedig ámen, legyen igazad. Én több mint 10 éve nem kapcsoltam be egyet sem és remélem el is fog tűnni ez az agybomlasztó szennyfolt. (persze rossz belegondolni hogy mit találnak ki helyette)

És mielőtt bármi következménye lesz a kijelentésemnek, nem ítélek el senkit aki tv-t néz, de elítélem a műsorok minőségét. Persze lehet hogy csak a nosztalgia miatt hiszem azt hogy régen másabb volt.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#116) Kronos3000 válasza Geffry (#115) üzenetére


Kronos3000
senior tag

+1

Wasabi...

(#117) #56573440 válasza Geffry (#115) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az én tvmen nem megy agyzsibbaszto szenny :DDD mondjuk lehet ezt okosan csinálni, és nasrol plexet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#118) Geffry válasza #56573440 (#117) üzenetére


Geffry
aktív tag

Troll on: Úgy érted hogy berakni egy videókazettát mint 30 éve? :DDD

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#119) #56573440 válasza Geffry (#118) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jajmár nagypapi ;]

(#120) Geffry válasza #56573440 (#119) üzenetére


Geffry
aktív tag

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#121) gyuribácsi88 válasza #56573440 (#117) üzenetére

Nálam ugyan ez. :K Sose értettem mikor azt írták egyesek hogy ők bizony nem néznek tv-t. Sajnos nem tudnak fogalmazni, nem tv-t nem néznek, hanem tv adást. Mondjuk van olyan aki tényleg nem néz tv-t, mert a laptop 15" kijelzőjén nézi a filmeket.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#122) Chaser válasza gyuribácsi88 (#121) üzenetére


Chaser
titán

azon + a 24"-os monitoromon ( : azért ezen a tvn elgondolkoztam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123) mcs válasza Geffry (#118) üzenetére


mcs
veterán

Én meg merészeltem nézni a Lúdas Matyi rajzfilmet videokazettán egy 40 colos full hd Samsung lcd-n. Na ezt múlja felül itt bárki. ;] :DDD

(#124) Geffry válasza gyuribácsi88 (#121) üzenetére


Geffry
aktív tag

Távol áll tőlem hogy nyelvtani náci legyek, de a helyzet az hogy televíziót nézni, "tv-zni" az a TV műsőr nézését jelenti. Bármiféle adathordozóról nézni valamit nem más mint egy kisebb - nagyobb kijelzőn filmezni. Hogy az a kijelző most egy számítógép része vagy egy önálló médialejátszó, az már részletkérdés.
Lásd a fenti példát, aki videókazettán nézett filmet anno, az sem TV-zett hanem filmezett.

Persze tovább is boncolhatjuk. Ha úgy vesszük én fizikailag ránéztem párszor 1-1 TV készülékre az elmúlt 10 évben. Kikapcsolt állapotban ugyan, de mégis, TV-t néztem.

És igen, tudom jól hogy már rég nem vicces amit mondok, de ráértem.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#125) gyuribácsi88 válasza Geffry (#124) üzenetére

Sajnos nem tudok ezzel a hozzászólásoddal mit kezdeni. Divat lett benyögni hogy "én már nem nézek tv-t", igaz azt senki nem teszi ilyenkor hozzá hogy a tv nézést könyvolvasásra cserélte, mert nem arra cserélte hanem tablet vagy telefon, esetleg számítógép nyomkodásra, ami felhasználásától függően lehet sokkal jobb mint tv-t nézni, de lehet sokkal rosszabb is.

Értsd; azzal hogy valaki kijelenti hogy ő nem néz tv-t,(és ezzel úgy gondolja hogy ő valami felsőbb értelmi szintre lépett és ezt ki kell hangsúlyoznia amikor csak teheti) viszont a youtube-on nézi a móúnika showt, de büszke magára hogy ő nem tv-t néz, na ezeket szoktam kiröhögni. (magánvélemény, kinek nem inge ...)

Részemről off vége. :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#126) Geffry válasza gyuribácsi88 (#125) üzenetére


Geffry
aktív tag

Nem szabad kisebségi komplexust érezni egyes emberek véleményei miatt.

Tisztelettel: egy divatos Kindle felhasználó. :DDD

u.i.: A korábbi hsz is off akart lenni.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#127) gproject


gproject
aktív tag

Nekem ilyen van. Nem sokkal kerul tobbe, de amit a kulobsegert kapsz az boven megeri. Eleve -bar izles dolga, de szvsz- mar ahogyan kinez(full feher+femes keret), megeri. :) 2 hdmi, 2 usb, scart, comp, hp, opt, lan, wifi, ci+...

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#128) BatchMan válasza gproject (#127) üzenetére


BatchMan
senior tag

+1

(#129) Bundyta válasza vadkörte (#84) üzenetére


Bundyta
tag

C64, Atari, stb.. .rétegtermék

Igaz. Ezek szerint, akinek még van és vesz egy új tv-t, ne is használja, mert nincs megfelelő bemenet az új tv-ken? Mibe kerülne egy portreplikátorral megoldani, h SCART(RGB, S-Video, kompozit, komponens) bemenet legyen rajta? A TV árához képest kb. semmibe.

HDMI van? Van.
USB van? Van.

Ezek digitális bemenetek. Akkor kell még egy átalakító, amivel az analóg jelet digitálissá teszi az ember.

SCART van? Van.

Nem tudod, milyen. RGB jelet tud fogadni? S-Videó jelet?

Olyan átalakítót néztem, amit belinkeltél, de az sem jó. Ugyanis az S-Videó jelet összekeveri kompozit jellé, ami megint nem jó. Miért? Az őskövület gépeken - pl C-64 - a videó kimenet tud S-Videó jelet is kiadni, amivel sokkal kontrasztosabb a kép. Miért ne élvezzem a jobb képet?

Nézd, nem akarok háborúzni ezen, de engem, mint a réteg egy tagját bosszant, h 100-200-x00eFt-os tévékről alap bemenetek hiányoznak, ha meg megvan, az sem úgy működik, ahogy kell.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#130) ivana válasza Bundyta (#129) üzenetére


ivana
Ármester

Ha komolyan gondolod az ilyen retro cuccokat akkor úgyis a direkt e célra gyártott hdmi átalakító a megoldás, ami nem rontja el a kontrasztot...

(#131) vadkörte válasza Bundyta (#129) üzenetére


vadkörte
addikt

Amennyiben konstruktív vitát kezdeményezel, a válaszom az alább olvasható:

Azt ugye Te sem várod el, mint rétegtermék felhasználó, - kissebbség - hogy az átlag felhasználók - többség(?) - igényeit kielégítő gyártók hozzád/hozzátok alkalmazkodjon. És pusztán a két szép szemetek, meg a raktárnyi retró cuccotok kedvéért telepítsen egész hátfalat lefedő csatlakozóhegyet a készülék hátára? Persze mindent belépőszintű áron...
Ha olyan portokra van szükséged, amelyek ezen/ilyen a készülék(ek)en nincsenek, akkor egyéb, kompatibilis csatlakozókkal rendelkező típust kell választanod. Vagy beszerzel egy öreg, de még működő CRT-t 3 doboz Marbi áráért.

Ha csak vitatkozni, kontrázni akarsz, hanyagoljuk a témát.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#132) ivana válasza vadkörte (#131) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgyis a CRT-n jobban néznek ki ezek a cuccok az tény, és az gombokért van.

(#133) FireShadow


FireShadow
senior tag

Ennek a tesóját a LG 43LH500T vettük, 95k és ez el van látva csatlakozókkal bőven, cserébe kicsit kevésbé A++os csak A+. Van rajta 2 HDMI meg 1 optikai. Ami nem derült ki sehol az hogy IPS panelja van-e vagy sem. Vagy ez manapság alap? Régen ugy kellett vadászni öket. Igy szerintem kimeriti a cikk cimét ez is :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#134) Nagya21


Nagya21
addikt

Üdv !
Lassan 1 éve megy nálam egy ilyen TV.
Tv-t nézni tökéletes.
Jó kép hallható hang(na nem hi-fi, de süket füleim hallják), mi kell még.
Digi sok HD adással tökéletes.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#135) Pubszon


Pubszon
veterán

Ha minden jól megy, pár héten belül (ahogy haza tudom juttatni németből) lecserélem a 42LB5610-et egy 49LH5100-ra.
A hangja nekem elég lesz, a mostanit is max 10-ig veszem fel, bemenetet meg egy HDMI-t használom, meg ugye az antennát (kábel TV).
A PC-re van kötve, a monitorral megy klón módba, tehát nekem még felesleges bemenetek is vannak rajta. :D
Így játszok, mozizok, a gépre van kötve a házimozi rendszer.
Ha megjön, írok egy kis beszámolót. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#136) szilchi


szilchi
őstag

pénteken a Tescoban Black Friday alkalmával ez a TV 80 ezerért elvihető lesz Club kártyával.Érdemes megfontolni.Én is azt teszem :D .Igaz előtte felvitték az árát 109-re hogy látványosabb legyen az akció mértéke :U

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#137) Pubszon válasza szilchi (#136) üzenetére


Pubszon
veterán

Az nagyon jó ár.
Én a 49-est vettem 78-ért, új, 1 év gari, csak doboz sérült, átcsomagolt. :D

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#138) csaby69 válasza arn (#1) üzenetére


csaby69
csendes tag

Ez pontosan hogy működik ?Akár privátba is irhatsz!Vagy a mirascreen is hasonló?

(#139) Bogyi007 válasza Cifu (#28) üzenetére


Bogyi007
veterán

Van ilyen csatlakozóm itthon éppen, ezzel így elvileg a hangot ki tudom vezetni egy sztereó erősítőt tartalmazó Hi-fi toronyba?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#140) csaby69


csaby69
csendes tag

Lehet - e ezt a hdmi kábelt használni ehhez a tv-hez?

(#141) vadkörte válasza Bogyi007 (#139) üzenetére


vadkörte
addikt

Sony CRT TV-n használva, nálam ki- és bemenetként is működik.
LED-en TV hiányában nem tudom kipróbálni.

Üdv. V. Körte

(#142) Bogyi007 válasza vadkörte (#141) üzenetére


Bogyi007
veterán

Crt-n nálam is okés. A kérdés az hogy konkrétan ennél a tévénél működik-é így?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#143) Alex91 válasza Bogyi007 (#142) üzenetére


Alex91
félisten

Csak a TV adas hangja megy igy ki ennel a típusnál. Az egyeb, rakotott eszkozok hangjat nem kuldi ki.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#144) Bogyi007 válasza Alex91 (#143) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az nekem elég is volna. Tvbe menne a Digi koax míg a Hdmi-n keresztül rákötendő MindigTv-s HD Boxnak a hangját szintén a hifire kötném ki egy másik kábelen.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#145) Plaza


Plaza
tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy neves áruház rettentően akciós ajánlatából egy ilyen készüléket, az első próbálkozást pendrive-al gondoltam, egy egyszerű HD AVI sorozattal, de csúszik a hang a képhez képest, általában késik.

Ötletek? Valakinek előfordult esetleg ez? Másik LG TV-n, ami egy 32"-os kategória, azon hibátlanul működik elméletben.

Vihetem vissza?

Köszönöm a válaszokat! :)

(#146) Bogyi007 válasza Plaza (#145) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezen áruházban Szegeden nekem azt mondták, hog csak akkor vihetem visza ha eredeti állapotába visszacsomagolva viszem vissza és a garijegy még nincs kitöltve...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#147) csaby69 válasza Plaza (#145) üzenetére


csaby69
csendes tag

Na majd ezt én is kipróbálom ha tévé közelébe leszek viszont felvennem nem sikerült azt irja csatlakoztassak külső vinyót lejátszásnál simán felismerte a hull hd természetfilmet

(#148) 7Sony7 válasza Plaza (#145) üzenetére


7Sony7
addikt

Van a menüben hangszinkronizálás. Nem tudom, hogy jó-e valamire, de egy próbát megér.

-

(#149) TamZoli


TamZoli
csendes tag

Sziasztok!
A mai napon végül vásároltam egy ilyen készüléket, rádugtam a UPC rögzítős mediaboxom, amit ha használok, akkor a rendes antennán megtalált csatorna hangja szól a háttérben. Viszont a mediaboxon keresztül nézett csatorna meg sem mukkan ... :((
Szerintetek mit kellhet még állítanom? :((

[ Szerkesztve ]

(#150) TamZoli válasza TamZoli (#149) üzenetére


TamZoli
csendes tag

Megoldottam a problémát! :DD :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.