Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Most kaptam a telót, kezdő vagyok. Az miért van, hogy nem indul egy csomó alkalmazás? Pl rámegyek a "zene" ikonra és semmit nem csinál, pedig másoltam fel zenét. A homscreenről ugyan elindulna, de nem lát semmit.

(#302) Tybee000


Tybee000
aktív tag

sajnos nekem is zavaróan susog... többiek?

(#303) zso73 válasza norb27 (#299) üzenetére


zso73
veterán

Nekem is Kingston ram van most benne. De ezzel is csinálta.
A kezelésiben viszont benne van, hogy alkalmazásokat csak a belső tárba lehet telepíteni. A Rigó viszont gyönyörűen fut kártyáról. Szerintem bizonyos alkalmazásokra igaz csak az ajánlott dolog.
Azt vettem észre, hogy a PC Suit-tal buherálás után vannak gondok.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#304) norb27 válasza zso73 (#303) üzenetére


norb27
tag

Próbáld meg akkor, hogy csak a belső memóriába telepítesz.
Nálam ezek az app-ok vannak a kártyán. 1. Air Control 2. Alkímia 3.Angry Birds 4. Barcode Scanner 5. Bluetooth File Transfer 6. Bonsai Blast 7. Fruit Ninja 8. Paper Toss 9. Quick System Info 10.Skyfire 11. SliceIt 12.Snowfall Free 13. Tank Hero 14.Tanks and Turrets
+ a navi térkép, + csengőhangok.

(#305) zso73 válasza norb27 (#304) üzenetére


zso73
veterán

Rájöttem. A telefonra csak PC-ről leválasztott állapotba érdemes telepíteni. Most A Kingston rammal nincs gond. Egy halom alkalmazás fut kártyáról hibátlanul. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#306) norb27 válasza zso73 (#305) üzenetére


norb27
tag

Remélem nálad is megoldódik a dolog de...
Tegnap másoltam a kártyára avi kit. filmeket pc-ről és a lecsatlakozás után újra kellett indítanom a telefont, mert teljesen belassult. Még a youtube kliensben is akadozott a lejátszás. Ezt nem először csinálta már...ja és nem mindjárt indítottam újra így 2 óra alatt kb 30%-ot merült

(#307) zso73 válasza norb27 (#306) üzenetére


zso73
veterán

Adobe reader,aldiko,angol szótár,angry birds,ApptoSD,Barcode..Tank hero,tank battle.....
36 db. alkalmazás van telepítve. Ami hagyta magát, azt áttettem az SD-re.

ApptoSD jó segítség hozzá.

Egyedül az autós alkalmazásokból a navigáció nem műxik.

2 napja töltöttem a telót, és ma 30%-on van.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#308) szitt


szitt
csendes tag

No ha minden igaz holnap megyek megvenni :) Aztán kiderül mennyire szimpi élőben a telo.

Érdemes rá tokot nézni már az elején vagy gyári fóliával esetleg más fóliával gond nélkül használható ? (értem ezalatt, hogy relatív óvatosabb használattól, zsebben hordva nem lesz tiszta karc)

Felhőt oszlatok. Formában tart.

(#309) szitt


szitt
csendes tag

opps ... véletlen 2x ment el :(

[ Szerkesztve ]

Felhőt oszlatok. Formában tart.

(#310) zso73 válasza szitt (#308) üzenetére


zso73
veterán

Én nem bíztam a véletlenre. Kapott egy ilyen tokot. Szerintem szuper. Kiemelő szalag van benne, és a mintája is jó. T-**** boltban köbméterben volt minden méretben.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#311) norb27 válasza szitt (#308) üzenetére


norb27
tag

én tokban hordom és a gyári fóliával használom.
A telefon burkolata puha műanyag így talán nem is karistolódik, nálam legalább is nincs rajta karc vagy fényesedés.

Ja és iPhone 3GS tokom van

[ Szerkesztve ]

(#312) jooker82


jooker82
nagyúr

Ha kellene valakinek navigáció rá,a legjobb fajtából,jelezzétek...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#313) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Tudja valaki, hol lehet ehhez autós, szélvédős, tappancsos tartót és töltőt kapni?

(#314) zso73 válasza zeorsdfd (#313) üzenetére


zso73
veterán

Én az Extreme Digitalban vettem univerzálisat 2 eFt alatt. Teljesen jó. Tapparcs, műszerfalra ragasztható, és a szellőző rácsba is lehet rakni. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#315) zeorsdfd válasza zso73 (#314) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Köszönöm az összes infót, tartó is és minden "hozzávaló" tökéletesen működik. Legnagyobb örömömre flac/ape lejátszót is találtam.
[link]
Azt kell mondnom, hogy jó fülessel igencsak jól szól, talán picit halk ezért az agybadugós fajta utcán kötelező, meg egyébként is jobb az.

(#316) zso73 válasza zeorsdfd (#315) üzenetére


zso73
veterán

Ezt felraktam én is. Jó tipp volt! :K

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#317) jigodi


jigodi
csendes tag

Van e valami lehetőség a belső memória kibővítésére mert nekem nem nagyon elég pedig amit enged az át van rakva az sd re. Olvastam az app2sd scriptről de nem tudom hogy ezen a telón működik e?

(#318) zso73 válasza jigodi (#317) üzenetére


zso73
veterán

ApptoSD műxik az tuti. Csak a belső tárban kel tartani. A többi programal nem lesz gond.
Marketről tölthető.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#319) zso73 válasza BenceShearer (#291) üzenetére


zso73
veterán

És miket javít a két frissítés ? Állítólag van új játék, és alkalmazás is .......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#320) grosy


grosy
senior tag

Most tervezem a vásárlását egy ilyen készüléknek, és még kezdő vagyok az Androidos témában. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha kártyafüggetlenül vásárolom a mobilt, akkor a szoftverfrissítés nem függ attól, hogy milyen szolgáltató kártyája van benne? Arra gondolok, hogy a Vodánál még a mai napig nem lehet frissíteni a 540-et 2.1-re, ezért döntöttem a független mellett

(#321) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Hát hogy én mit sz*pok ezzel a telefonnal....gondolom leírom, tanulság:

Két hét után visszakaptam a telefonom a szervizből (Orion Oktogon), erre most meg más a baja. Nem kapcsol le a kijelző készenléti módba, illetve, ha manuális lekapcsolom, néha magától visszalép készenlétből. Egyébként alaplapot cseréltek benne.

Így hát vittem vissza sebtiben a szervizbe. Ott hebegnek, habognak hogy nem ismerik a telefont, nincs tapasztalatuk vele, hagyjam ott ismét. Miféle szerviz az ilyen, akkor minek javít telefont ha nem ismeri, nem ért hozzá? Hogy hagyjam ott, ők majd tesztelik, meg megvizsgálják....kérem ezért vettem én drága pénzért a telefont, hogy az szerviz ezen gyakorlatozzon? Kértem csere készüléket, azt mondták nem adnak. Beírtam a panaszkönyvbe, és kértem, had beszéljek a szervízvezetővel. Azt mondták nem lehet. Kérdeztem a nevét, nem árulták el.

Most ott hagytam a telefont, és felvettem a kapcsolatot az LG-vel, azt mondták, majd ők intézkednek. Kíváncsi vagyok mi sül ki a dologból, természetesen felelős személlyel nem tudtam beszélni, csak egy ügyfélszolgálatos hölggyel. Kíváncsi vagyok mi sül ki a dologból...

Szóval aki ilyen telefont vesz, kalkulálja bele ezt is.....

(#322) zeorsdfd válasza grosy (#320) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én most vettem függetlent és lehet frissíteni rajta mindenfélét, bár 2.3-as androidra még nem, viszont állítólag majd de. Inkább a függő mobilokkal szokott gond lenni, úgy tudom. Ezért nem vettem pl telenoros Xperiát.

(#323) Inarus válasza grosy (#320) üzenetére


Inarus
addikt

"ha kártyafüggetlenül vásárolom a mobilt, akkor a szoftverfrissítés nem függ attól, hogy milyen szolgáltató kártyája van benne?"

Nem, egyáltalán nem függ attól.

(#324) zso73 válasza zeorsdfd (#322) üzenetére


zso73
veterán

Ahogy néztem a fórumokat meg lehet buherálni a dolgokat. Utána visszaállítható az IMEI, és a függőség......

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#325) BenceShearer válasza zso73 (#319) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Azt nem tudom mit javít, csak azt, hogy mit rontott.....

xda forum

(#326) Inarus válasza BenceShearer (#325) üzenetére


Inarus
addikt

Pedig azt többen írják, mint a hibát. :P
Elvileg az SD-kártyákkal kapcsolatos problémát orvosolja.

(#327) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Nahát, ma reggel a gps 200 méterrel odébb mutatja a pozíciómat és folyamatosan mozog, pedig nem is megyek sehova. Volt már valakinek ilyen? Mindez csak a rigóban, ráadásul.

(#328) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Ma elvileg ismét visszakaptam a szervizből a telefonom.....most elvileg működik....

(#329) zso73 válasza BenceShearer (#325) üzenetére


zso73
veterán

profik:
-Új Google Voice searh
-Új piaci
NDrive-, filemananger és appkiller beépített
App-tanácsadó és app telepítő az LG-től
-Android 2.2.1
-Több szabad ram után app megölése beépített gyilkos

hátránya:
- Lassabb menük
- Frissítési értesítés meglepő módon még mindig azt mondja v10b a legújabb, és ha u csatlakoztassa lg pcsuite azt mondja, hogy az új firmware rendelkezésre áll, és megpróbálja telepíteni v10b. Nagyon furcsa
-Nem APN alapértelmezés szerint
-I didnt sikerül Kapcsolat felhívása használ új Google Voice Search

Úgy tűnik, hogy az LG sikerült orvosolni a véletlen sd leválasztani kérdés. Már több mint fél nap, és én még nem szembesült ezzel a kérdéssel.
A legjobb az egészben a villogó volt senki az én kapcsolatok törölték és még én APN listát ép.
Csak az én üzenetek törölve lett.
De a szoftver úgy tűnik, hogy stabil.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#330) BenceShearer válasza zso73 (#329) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Viszont ami baj, hogy a 3d teljesítmény esett....

Quadrant 45 FPS-ről 31-re esett vele.....én szvsz. megvárom már a 2.3-at.....remélem nem ősszel jön.

[ Szerkesztve ]

(#331) zso73 válasza BenceShearer (#330) üzenetére


zso73
veterán

Eddig nekem is ez lesz a megoldás. Nem szeretném angolul kezelni a mobilom. Most egyébként jól műxik. Hogy mitől nem tudom. Rengeteg app van telepítve, és nincs gond.
41 alkalmazás van telepítve a gyáriakon kívül. Ha eldobja őket, akkor az APPtoSD progiba belemenve visszajönnek azonnal. Eltünni a helytelenül leválasztott telefon esetén tünnek el az alkalmazásaim.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#332) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#327) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Teljesen érthetetlen, de a helix leszedése után rendbejött a gps pozicionálás a 3 betűsben.

(#333) zso73


zso73
veterán

Találtam 10G FW-t. Erről valami infó?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#334) BenceShearer válasza zso73 (#333) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Merre lelted?

(#335) zso73 válasza BenceShearer (#334) üzenetére


zso73
veterán

Bedobtam a keresőbe P500 V10E......... És egy mobilos oldalon kidobta. Ha kell elküldöm este.

A linkelt fórumban kell tovább menni.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#336) BenceShearer válasza zso73 (#335) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Köszi, de annyira nem fontos. Azt hittem hivatalos AHUNBK firmware (magyar, független).

Különböző országokban már lassan 2 hónapja kijött a 2.2.1, itt még semmi. Félek, hogy a Gingerbread is több hónapos késéssel jön majd.

Egyébként nem kell nekem új FW, ez tökéletesen megfelel, csupán két dologban várnék javulást:

- gyorsabb menük, folyékonyabb görgetés
- a képernyő érintéssel kapcsolatos lassulás javítása (már ha nem hardver probléma). Sok minden csak e miatt lassú csak.

(#337) kenguroo válasza BenceShearer (#336) üzenetére


kenguroo
tag

Hm, ez nagyon érdekes. Arra gondolsz, hogy ha megérinted a kijelzőt, egy kis fáziskéséssel "veszi észre" a telefon?

(#338) BenceShearer válasza kenguroo (#337) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Nem. A probléma az, hogy ha megérinted a kijelzőt, akkor a CPU terhelés felugrik. Ezt teszt programok alatt is látható, ha ráteszed az ujjad, leesik az FPS (Quadrant, Neocore).

Sok játék emiatt lassú. (Reckless Racing Lite pl...). Elég bosszantó egy bug.

Ez most vagy hardver probléma a kijelző vezérlővel vagy szoftveres gond. Olvastam, hogy elvileg egy ilyen jellegű problémát nagyjából orvosol a Google a 2.3-ban, csak azt nem tudom, ez nálunk segít-e majd.

(#339) Inarus válasza BenceShearer (#338) üzenetére


Inarus
addikt

"- gyorsabb menük, folyékonyabb görgetés"
Annyira lassú lenne a menü?

- a képernyő érintéssel kapcsolatos lassulás javítása"
Ez tudtommal az OS problémája, nem a hardveré. Bár én ezt sem érzékeltem túlzottan. Mondjuk komolyabb játékoknál tényleg zavaró lehet.

[ Szerkesztve ]

(#340) BenceShearer válasza Inarus (#339) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

A lassú menüket úgy értem, hogy ha rajta tartom az ujjam, akkor már recegve mozog. Ha csak "meglököm", akkor folyamatosan megy. Ez persze könnyen lehet, hogy a érintéses-lassulás problémájára vezethető vissza.

(#341) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Van olyan progi, amivel pc-n keresztül tudom kezelni a teló képernyőjét?

(#342) majkel válasza BenceShearer (#338) üzenetére


majkel
tag

Ezt nekem anno a Samsung Galaxy Spicám is csinálta... az is lehet, hogy eleve a kapacitív technológia egyik hátránya, hogy minimálisan megnöveli a teljesítményt. Ha van elég kakaó a telefonban akkor nem jön elő a probléma, ha pedig nem elég erős akkor meg igen.

De ez csak tipp részemről, az is lehet, hogy Android sajátosság, vagy csak "szerencsénk" volt és a két típus szoftverével nem stimmel valami... :(

(#343) grosy


grosy
senior tag

Azt hiszem, hogy elég láma vagyok ehhez a telefonhoz.
1. Megtudjátok mondani, hogy hol lehet a hátteret megváltoztatni, hogy ne ez az "űr" legyen?
2. Valamiért nem tudom szinkronizálni a telót a sz.géppel, pedig működik az usb, mert tudtam zenét másolni rá "adattárolás" módban. Mit rontok el? Bekapcsolom Pc Suitot, összekötöm a telót a géppel, és utánna mit kell csinálni? Felismeri a telót, de szinkronizálásnál egy idő után azt írja, hogy nem válaszol a telefon.
3. A GPS-hez szükséges az internetkapcsolat? Mert a Google Maps-hez írja a használati utasításban. Ha feltennék egy másik navi-szoftvert, akkor elég lenne a GPS-modul bekapcsolása?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#344) BenceShearer válasza grosy (#343) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

1. Hosszan nyomva tartod az ujjad a háttérképem, előjön egy menü.

2. Ha jól emlékszem vagy a wifinek vagy az adatforgalomnak be kell lennie kapcsolva hozzá.
(már ha előtte látta a telefont a PC Suite)

3. Nem kell, offline (térkép az SD-n) navihoz nem kell a net. A bekapcsolt net maximum a műholdak gyorsabb megtalálásában segíthet.

(#345) grosy válasza BenceShearer (#344) üzenetére


grosy
senior tag

1. Köszönöm, egyből ment.

2. Akkor is be kell, hogy kapcsolva legyen, ha usb-n keresztül csatlakozik a sz.géphez? Mert sajnos nincs wifi a közelben.

3. Én egyből beletettem egy üres 16 gigás sd-t, ez lehetett a probléma. Tehát a gyári (Samsung) sd-ről fel kellene telepítenem a szoftvert, és akkor műküdne? Vagy eleve telepítve volt, csak én kicseréltem a kártyát, és így nem tudta elérni. Át tudom valahogy tenni a 16 gigás sd-re?

(#346) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Nekem meg olyan gondom lenne, hogy ha kb 1 percig használom a telót, tehát nem készenlétben van, akkor minden féle egzotikus program elindítja magát, hogy ő dolgozni akar. PL twitter, youtube, rádió, videolejátszó, poweramp, maps, market, news and wather, kettős óra, időjárás, google reader, facebook,

Így ha el akarom rakni készenlétbe először mindet egyenként le kell állítanom, már kezd nagyon idegesíteni. Valami megoldást tudtok? Ja és ATK nem jó froyora....

(#347) zeorsdfd válasza grosy (#343) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Első kérdésre válasz: a hosszú nyomás képernyőn csak a wallpaper könyvtárból válogat, míg a menü gombbal a wallpaper menü alatt bárhonnan be tudsz tenni.
A második kérdésedre a helyes válasz:
Nem kell semminek bekapcsolva lenni, hanem:
Beállítások/alkalmazás/fejlesztés/"bekapcsolva marad töltés során" kipipálni

[ Szerkesztve ]

(#348) zeorsdfd válasza zeorsdfd (#347) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Update: a hosszú nyomás is jó:-)

(#349) jooker82 válasza BenceShearer (#344) üzenetére


jooker82
nagyúr

Már végleg jó a telefonod???

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#350) zso73 válasza Tybee000 (#346) üzenetére


zso73
veterán

"Ja és ATK nem jó froyora...."

Van olyan,ami jó. ATK froyo. App bryan......
Íme

Grosy: Dobj rá egy Rigót, és annyi. Az legalább 3D, és beszél..........

eltelt egy nap SD eldobás nélkül. :C

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.