Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) wocsok válasza Milestone2 (#696) üzenetére


wocsok
tag

Voda vagy Té? Mert ehhez lehet köze...

(#702) Milestone2 válasza wocsok (#701) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Trééé...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#703) draco31


draco31
veterán

Észre vettem még valamit. A galériát megnyitva jelzi, hogy melyik mappa hol van. Ami az SD kártyán van, arra tesz egy kis kártya ikont. Vagy ez korábban is így volt?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#704) atosan válasza draco31 (#703) üzenetére


atosan
addikt

Nálam az m-nél így van.

Maine coon

(#705) draco31 válasza atosan (#704) üzenetére


draco31
veterán

Akkor csak csak nekem nem tűnt del eddig.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#706) Nus


Nus
tag

Frissített Tmobileosként is v10p- re.

The sky was pink...

(#707) sepyi


sepyi
aktív tag

Vodást frissítette 10p-re. Viszont a root eltünt. A frissítés után nem volt play és nem tudott a google fiókba bejelentkezni. Gyári beállításokra visszaállítás megoldotta, viszont mindent vitt, mint a piros hetes. Ha esetleg valaki root-olta már a 10p-t, feldobhatná valahova a knockon alkalmazást. Gondolom valahol system/app-ban van.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#708) Darts37


Darts37
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémát tapasztaltam...a Facebook használatakor a görgetésnél beremeg,illetve vibrál a kép.
Ha megáll akkor jó...nem tudjátok mi lehet a baj?

(#709) Nus válasza Darts37 (#708) üzenetére


Nus
tag

Nekem a 31es Chrome óta csinálja ezt a 32-ben is, de csak a Chromeban tapasztaltam. Haverom teljesen más tipusú telefonján is ez történik, de ott is csak a Chromeban. A hibajelenség ugyanez görgetésnél vibrál a kép.

The sky was pink...

(#710) #82471168 válasza Darts37 (#708) üzenetére


#82471168
törölt tag

Használj Operát...Az a legjobb.

(#711) draco31


draco31
veterán

Az "LG G Pro – QuickWindow kabáttal" hír hozzászólásainál van egy link KitKat ügyben, és ott nem szerepel az L5 II. Remélem az nem a végleges!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#712) atosan válasza draco31 (#711) üzenetére


atosan
addikt

:O Akkor megint csak duma volt az "512 ramra marha jó lesz" a gúglitól. A listában mindegyik 1gigás. El vagyok én ezzel is, csak kíváncsi lettem volna.

Maine coon

(#713) Darts37 válasza Nus (#709) üzenetére


Darts37
csendes tag

Köszi az infót!
A Chrome kapott egy visszaállítást 28-as verzióra,és a Facebook is alap lett.
Ha nem lesz jó akkor kipróbálom az Operát!

(#714) Darts37


Darts37
csendes tag

Na a Chrome visszaállítás nem oldotta meg a problémát,jelenleg a gyárival csak minimálisan vibrál.
Leállítottam a következőket:Google Play dolgok,Hangoutsot,Chromet...érdemes még valamit?

(#715) norb1980 válasza Milestone2 (#654) üzenetére


norb1980
újonc

Sziasztok!

Már két hónapja küzdök egy optimus l5II-vel.

A kezdetekben: bármit tettem vele, telefonáltam volna, vagy csak valamilyen appot indítottam volna el, kivágott a hálózatból, és pin kódot kért.

Vissza telefon a vodához. Visszajött, ugyanazzal a hibával, de már javítottak rajta valamit, mert csak netezésnél, és app futáskor fagyott le teljesen. Ja, vodánál válasz: ne használjak semmit, csak telefonáljak. Meg hogy ezek az olcsó telefonok nem bírják a gyűrődést. Mit? A Pou-t? Azt még a számológépem is elbírná.

Szóval harcolok, harcolok, de nem jutok semmire. A SIM-et is kicserélték már, ott tartottunk, és 3 vagy négyszer visszavittem szervizbe. Na a mostaninál a helyzet, hogy néha napokig megy, netezek, meg mindigtv-t nézek rajta problémamentesen. Gondol egyet, és megint kikapcsol pin kódig, és ha beütöm, átvált repülő módba, majd ha kikapcsolom a repülő módot, nem enged telefonálni, mert még mindig repülőben érzi magát.

A javítás: akku ki, sim ki, és CSAK ezután működik. Ha viszont tolok rajta egy angry birds-öt, akkor pár perc múlva, vagy azonnal kikapcsol. Lefagy, úgy hogy akku ki. De amíg enged is játszani, a képernyőn fura felvillanások láthatóak.

A vodánál mondták, a teszteken átment, nem tudnak vele mit csinálni. Az LG oldaláról leszedtem a legfrissebb szoftvert, de csinálja továbbra is.

Elég rossz, mert mindig hívogatom magam a másik telómról, él e még a telefon, vagy kikapcsolt a pin kódig, és repülőbe vágta magát. Teljesen megbízhatatlan a működése, van hogy egy napig is jó!

Szóval ott tartok, hogy falhoz vágom. Én ugatom, hogy ez valami hardweres hiba lehet, mert a feleségemnek UGYANEZ a telója van, és semmi gond vele, angryzek rajta (mert az a mániám), és semmilyen verziója nem fagy le. Tudom, cserélhetnék is vele, de nem adja oda, mert tudja hogy az enyém egy szar!

Ötletetek van valami, mi lehet ez?

(#716) draco31 válasza norb1980 (#715) üzenetére


draco31
veterán

Amennyire tudom, cserét kellene ajánlaniuk. De én nem vagyok ebben okos. Szerintem is hardveres hibája lehet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#717) Nus válasza norb1980 (#715) üzenetére


Nus
tag

Biztos, hogy valami hw probléma addig jár vissza a nyakukra míg meg nem unják és ki nem cserélik.

Üdv...

The sky was pink...

(#718) norb1980 válasza Nus (#717) üzenetére


norb1980
újonc

Köszönöm! Szerintem is hardveres. Viszont ezt csak teszten futtatják át, ami tökéletes eredményt hoz. Azt nem csinálják meg hogy belevágnak egy sim karit, és használják egy napig. A telefon része nagyjából jó, nem mindig kapcsol ki, alkalmazást meg ne futtassak, és ennyi. Olyan átvertnek érzem magam, de most mit tegyek.

(#719) #12612096 válasza norb1980 (#715) üzenetére


#12612096
törölt tag

mivel mindent megcsináltál már ami számításba jöhet így mindenképp járj a nyakukra.
De ne csak egy helyen próbáld,hanem más vodás boltokban is, sőt nem tudom van-e LG
bolt, szerviz a közeledben?
Szóval ne mindig azzal az egy emberrel beszélj.Sőt ha másik boltba mész akkor kérj valami
hivatalosabb embert (főnököt) ne szervizest, mert azok kapásból leráznak.
Aztán írj levelet emailt az LG szerviznek, vagy ha jól tudom media markt is küld szervizbe telefont.

(#720) #12612096 válasza norb1980 (#718) üzenetére


#12612096
törölt tag

igen ez szokott lenni, ha nem látják akkor nincs.
Menj be hozzájuk s ott nyomkodjad a telefont hátha szerencséd van előjön a hiba.
ülj be pár órára :)
hibát ők nem fognak előidézni, amikor meg ugye jó akkor meg teszt is király.
gondolkozok rajta még mitől lehet, mondjuk egyszerű szoft frissítés nem törli olyan hatékonyan
az előző rendszert, mintha te magad resetelnéd meg ilyesmi.
Még az is megoldás lehetne, hogyha a szervizbe újraraknák a rendszert például

[ Szerkesztve ]

(#721) krisztian112


krisztian112
senior tag

Üdv! Valaki próbálta már a telefonon a GTA San andreasd hogy fut, esetleg hogy boldogul a komolyabb játékokkal? köszi a választ! :R

Huawei P10 lite

(#722) sepyi válasza krisztian112 (#721) üzenetére


sepyi
aktív tag

Biztosan nem hardver probléma. Ha az lenne, mindig csinálná. Egy olyan alkalmazás a ludas, amelyik jogosult hozzáférni az alvó állapothoz, és a profilokhoz. Gondolj vissza, hogy amikor először előjött a probléma, akkor még csak gyári programok voltak-e rajta. Vagy volt-e akkor is már valami általad telepített dolog. Próbaként telepíts a marketről egy power scheduler alkalmazást! Állíts be időpontokat akár napi többet is! Pl-ul naponta kétszer egy percre menjen repülőgépes üzemmódba. Kapcsolja be a wifit és kapcsolja ki. Kapcsolja be az adatforgalmat és kapcsolja ki. Menjen csendes üzemmódba. És ezeket ellenőrizd is, hogy meg is csinálja-e. Ha igen és jól működik, az már támpont, hogy nem hardverhiba. Utána már csak a bűnös alkalmazást kell megtalálni. Arra is van ötletem. olyan alkalmazást keress a marketen, ami a processzor használatról ad tájékoztatást. Ha nyomkodás közben beleszaladsz a problémába, csak vissza kell nézned, hogy abban a pillanatban mi használta az erőforrásokat. És ha megvan az ok, akkor a szervízben is meg tudod mondani melyik alkalmazás a ludas. Így már akkor is tudnak segíteni, ha esetleg gyári alkalmazás lenne. Bár meglepne, ha így lenne.

Még egy gondolat. Ha egy telefon lelép a hálóról, attól még nem kér pin kódot. A probléma olyan, mintha kikapcsonád a telefont egy pillanatra és utána meg be. Mindenesetre vedd ki a jelszavas védelmet! Közben meg vigyázz a telódra. Kíváncsi vagyok mit reagál erre.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#723) norb1980 válasza sepyi (#722) üzenetére


norb1980
újonc

A gyári programokkol is csinálta. Az android.phone alkamazás leállt, meg ilyeneket írt kis. A legutóbbi szervizelés óta naponta 2-3 szor fagy csak ki, igaz már recseg a telefon, mert le kell szednem a hátlapot, meg az akkut ki hogy jó legyen. Szóval telepítettem power scheduler-t, egyből kifagyott. Másik alkalmazással viszont ment, beállítottam amiket írtál, és nem volt vele gond. Gondol egyet a drága, és egy Pou-nál megáll. Az pedig nem valami nagy cucc. Nincs teletelepítve, csak Pou, Pókerstars-os alkalmazás, meg egy task killer van felnyomv rá. De ezek nélkül is kifagy, már próbáltam.

Az újraindítgatása nagyon lecsökkent, már alig kapcsol repülőbe, azt szerintem valami program okozta valóban. Ja, és se jelszó, se PIN. Így ha újraindulna Pin kódért, akkor simán be tud jelentkezni.

LG-nek írtam egy nagyon részletes levelet, a szervizes népnek, de füle botjukat se mozdították, a fogyasztóvédelem detto! Szóval magamra vagyok utalva, de nem érdekel, letépkedem a hátlapot, belefér az időmbe, hiszen már elég megbízható a telefonálás terén, csak ritkán akad ki. Most csak az alkalmazásfagyás áll fenn szinte. De Pou-ról meg a pokerstarsról nem mondok le, erre legalább hadd használjam, még ha meg is fagy néha.

Az tuti, hogy LG többé soha, bár páromé tökéletes, nekem azért betette a kaput. Sajnos én voltam a gyökér, mert ezt a sz**rt választottam a 625-ös vagy milyen gorilla glasses Lumia helyett. Mindig Nokiám volt, sosem csalódtam bennük, mindig működött rendesen, de betojattak a vodás férgek, hogy az oprendszere nem jó, mert bonyolult, meg ilyenek, vigyek androidot.

Megbántam ezt a telefont, nem kicsit!

(#724) bgyg1 válasza norb1980 (#723) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia!

Nem akarok vissza olvasni, de nekem egy régebbi másik telónál csinált olyanokat, hogy ez meg ez az alkalmazás leállt, rootoltam majd új rom rá s jó lett.

(#725) norb1980 válasza bgyg1 (#724) üzenetére


norb1980
újonc

Amikor nem task killezek, jobban befagy. Ma pölö semmi nem ment, csak a naptárba vittem volna föl egy
bejegyzést, erre megállt... akku ki, vissza és újra megy. Azóta semmi fagyás.

Nekem ez új világ, eddig totál füst mobiljaim voltak. Root-olásnál veszik a garancia? Ha nem, érdemes akkor megpróbálni? Ha igen,akkor utánanézek hogyan is kell.

(#726) #12612096 válasza norb1980 (#725) üzenetére


#12612096
törölt tag

hali

valami olyasmit is próbálj ki, hogy beállítások alkalmazások ott képernyőt jobbról balra húzod kétszer
majd ott minden alkalmazásba bemész ami nem kell s törlöd, vagy letiltod, de úgy hogy először adattörlés
majd leállítás, aztán letilt vagy uninstall.
Olyat hogy gyári visszaállítás csináltál már?vagy egy új 10p -és rendszert toltál már rá?
vagy toltál rá csak előtte nem csináltál gyári visszaállítást?

vagy lehet hogy az aksija nem érintkezik rendesen, a hátlapja kaphat egy nyomást amitől
az aksi egy pillanatra nem érintkezik a telefonnal

[ Szerkesztve ]

(#727) rwu válasza norb1980 (#723) üzenetére


rwu
tag

Ja, vodás eladók.
Kollégám 520-at akart venni, de le akarták beszélni róla, helyette vegyen samut, meg android, meg a wp xar, stbstbstb.
Pénteken egy másik kolléga 925-öt akart venni t-nél, de ott is: ne vegyél wp-t, vegyél samut vagy lg-t, de androidot, mert az a jó.Úgy hívott fel, hogy neki azt mondták, hogy..., mit tegyen?Mondtam neki h ne hátrálj meg, 925 kell neked és kész!
Sajnos nem nagyon szabad az eladókra hallgatni.
A telóval kapcsolatban: vidd el egy lg szervizbe.

S22U*hondacivic*

(#728) rwu válasza norb1980 (#725) üzenetére


rwu
tag

Íme a magyarországi mobil szervizek listája.

S22U*hondacivic*

(#729) draco31 válasza rwu (#727) üzenetére


draco31
veterán

Az eladókra valóban nem szabad ilyen szempontból hallgatni. A kedvencem amikor közlik új telefonnál, hogy 16 órás töltés első alkalommal. Nagyon nem egyszerű kibírni, hogy ne röhögjek olyankor a képükbe. Pár évvel le vannak maradva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#730) rwu válasza draco31 (#729) üzenetére


rwu
tag

Jaja, ezt is mondták a kollégámnak pénteken :)
Ő meg csak nézett, hogy mi a fsz van? :D :D :D

S22U*hondacivic*

(#731) atosan válasza rwu (#728) üzenetére


atosan
addikt

Az úgy oké, hogy a link egy felhő szolgáltatásra visz? :F

Maine coon

(#732) bgyg1 válasza #12612096 (#726) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia!

Ha nem csinálok gyári visszaállítást s úgy tolom rá a 10p rendszert akkor lesz valami gubanc?

(#733) rwu válasza atosan (#731) üzenetére


rwu
tag

Igen, oda töltöttem fel egy .docx-et, abban vannak a városok és a helyszínek. Az LG oldalán nem találtam meg, egy háztartási gép oldaláról másoltam ki és töltöttem fel a mega fiókomra.
Biztonságos, ne aggódj.

(#732) bgyg1: ajánlott egy szűz rendszerre felrakni. Én is minden frissítést (most is és androidos időszakban is) hr után tettem fel és soha semmilyen probléma nem volt belőle.

[ Szerkesztve ]

S22U*hondacivic*

(#734) #12612096 válasza bgyg1 (#732) üzenetére


#12612096
törölt tag

igen

először gyári visszaállítás, majd letöltöd az lg.com rol a programot, aztán telepíted

(#735) bgyg1 válasza rwu (#733) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Köszi!

Bár rajta van már a 10p, s nem csináltam szűz rendszert, azért működik. Hibái vannak, de nem tudom, hogy csak nálam vagy másoknál is pl:

- facebookozok s valamiért meg kell szakítanom, mikor újra be akarok lépni akkor nem mutatja az új hozzászólásokat csak ha a telón a wifi-t újraindítom.

- egy telefonos beszélgetésnél ha le akarom rakni, mire a fekete képernyő át vált láthatóvá illetve a funkció billentyűket lehet látni, addigra a másik fél már lerakja. (ez számomra akkor lenne fontos, ha én akarom előbb lerakni) lassú a proxi.

Hirtelen több nem jut eszembe, de biztos van még.

Neked tapasztalatok?

(#736) #12612096 válasza bgyg1 (#735) üzenetére


#12612096
törölt tag

a facebook ot app ként használod vagy böngészőből?

a fekete képernyő átváltásnál nem takarod le véletlenül az kezeddel az érzékelőt?

a szoftverfrissítésnek inkább az lett volna a lényege, hogy lepucoljad a chrome.phone hibákkal
teli rendszert
mondhatnám úgy is, hogy nem az új rendszer kellett neked (attól nem lesz jobb), hanem
maga az eljárás ami talán szoftveresen rendbe rakta volna a telefont

a 10p szoftver:
amikor az alkalmazásokban (összes) uninstalláltam egy appot (vagy bármi mást csináltam)
akkor mindig a lista elejére rakott
vissza, ebben a 10p szoftverben ezt már javították
ugyanez volt a play áruházban is.
én hibákat nem találtam, igaz olyat mint facebook app messze elkerülöm, max a messenger app
mindigtv app-ot is a régit használom, mert az új állandóan kifagy.

[ Szerkesztve ]

(#737) #12612096


#12612096
törölt tag

szóval ahogy megtanultuk a windows-t használni, hogy mit lehet s mit nem, meg hogy melyik böngészőt érdemes,
meg folyamatosan figyelemmel kísérni a változásokat például böngésző területén is,úgy kell
az android rendszert is "tanulni"..... tapasztalat szerzés, információ gyűjtés stb stb... minden nap tanul valamit
az ember ...... s csak azok telefonja fog tökéletesen üzemelni, akik megtanulják, s betartják a tanultakat.
egy garancia érvényesítés se egyszerű dolog a mai világban.
A 4 gombos kvarc óráktól már messze vagyunk.Az android is azért terjed el, mert 6 éves gyerek is tudja
használni, úgy lett megcsinálva.(no nem a beállítás részét)
persze akik egy pc forumon telefonról beszélgetnek azok 90% -a buherátoros, a legjobbat akarják kihozni a készülékből, hogy aztán eldicsekedhessenek vele a klubba :D

"s nem csináltam szűz rendszert, azért működik." öreg hiba!
telefonon még elmegy hisz max nem fogsz tudni telefonálni, viszont képzeld el ezt ha mondjuk
a NASA-nál mondanák, vagy a FORMA1 -ben mikor egy kocsit új szoftverrel látnak el.

[ Szerkesztve ]

(#738) draco31 válasza #12612096 (#734) üzenetére


draco31
veterán

Eddig sosem csináltam visszaállítást frissítés előtt. Ha olyan fontos lenne, akkor felhívná rá a figyelmet a szoftver nem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#739) atosan válasza rwu (#733) üzenetére


atosan
addikt

Majd megnézem pc-ről, mert mobilról mindenáron telepíteni akarja az appot.

Maine coon

(#740) bgyg1 válasza #12612096 (#737) üzenetére


bgyg1
aktív tag

Szia!

Részben igazad van, részben meg az utánad szólónak van. De felesleges vitázni rajta, hogy teljes mértékben kinek van igaza.

Tételezzük fel ,hogy szeretném újratelepíteni a rendszert a legújabb fw-l (10p). Mi a teendőm ilyenkor? Már csak azért is érdemes lenne újrahúzni, hogy lássam különbözik e valamiben a mostanitól.

(#741) draco31


draco31
veterán

Kipróbáltam már, hogy mit tud a 16Gb-os kínai kártya a telefonban, és egész jó értéket produkált ahhoz képest, hogy 2 éve volt 3000Ft. Az írási sebesség gyakorlatilag megegyezik a telefon belső memóriáéval. Ja és valós 16Gb, mert nem egyszer volt már telepakolva, 3 naponta gyakorlatilag megtörténik ez, ugyanis ha éjszakázok, akkor telerakom filmekkel. Amíg tesztel, addig nem szabad hozzáérni a kijelzőhöz sem, mert leáll a teszt. De nem is kell, mert nem kapcsol ki, amíg fut a program.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#742) norb1980 válasza #12612096 (#734) üzenetére


norb1980
újonc

Leszedtem minden alkamlazást, gyári értékek visszaállítása, telepítettem volna az lg szoftverrel, de kiírta, hogy alapból a 10p van rajta. Akkor rádobtam egy két alkalmazást, és nézegettem a telefont. Nem szarakodik, ma még nem fagyott ki.

Mi a fenével tudom teljesen lelőni egy két programját az androidnak. Google zene, meg memo, meg ébresztő, ezek nekem nem kellenek. Párat kilőtt, a google-s szarok viszont visszasunnyognak rá lassan.

(#743) norb1980 válasza norb1980 (#742) üzenetére


norb1980
újonc

Ja, válaszolok magamnak: root-olni kell, és akkor tudsz egy csomó alkalmazást leválasztani.

Tettem fel egy alkalmazás eltávolítót, azt használhatom, gondolom, ha meglesznek a root jogok.

(#744) Milestone2 válasza norb1980 (#743) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen. Van amit érdemesebb csak letiltani.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#745) sepyi válasza norb1980 (#743) üzenetére


sepyi
aktív tag

Általában ha a ?com.android alkalmazás leállt üzenetet kapod az memoria hiányra utal. Mondom általában, mert van néhány kivétel mikor rendellenesen működik az alkalmazás. Most hogy újra van húzva a rendszer érdemes megnézni az alkalmazáskezelőben, hogy mi zabálja a ramot. Beállítások, alkalmazások, alkalmazások kezelése, és egyszer elhúzod balra a futó alkalmazásokhoz. Jobb oldalon alul az alkalmazások futtatásához neked rendelkezésre álló ramot látod. Baloldalon alul, hogy mennyi a már használatban lévő ram.Task killert egyenlőre szedd le! Egy szűz romnál 100-110 MB körül kell lennie. Telepítsd fel a marketről a clean master appot. Egy sárga seprű az iconja. Indítsd el az alkalmazást Takaríts! Gyorsítótárat ,előzményeket felesleges filokat. Persze ahol pipa van olvasd el, hogy mit akar törölni, mert képes letakarítani a memoria kártyát. Utána nézd meg megint az alkalmazáskezelőt. Persze a rendszeralkalmazások újra fognak indulni, de látni fogod, hogy melyik használja a legtöbb ramot. Most következik a rootolás. Ha megcsinálod, kárt nem okozol a készülékben, de jó ha tudod ugrik a garancia. Vannak unrootoló programok, de nem tudni az l5 II-nél működik -e. Elvileg neked a vroot kell. Ha megvan a root, akkor se ess neki a rendszernek, mert könnyű téglát csinálni a telóból. A legegyszerűbb letölteni a marketről a link2sd programot, megadni neki superuser jogot, és az általad nem használt rendszerprogramokat jegelni. Ennek megvan az előnye, ha mégis kell, akkor vissza lehet állítani. Már nem emlékszem a párom teloján milyen alkalmazások voltak gyárilag, de én minden telefonomon alapból jegelem, Google+. google csevegő, térkép, mágikus füst, zenét megjelnítő háttérképek, chrome, A galéria alkalmazást, miután telepítettem a quick picket. A gyári galéria rengeteg ram-ot eszik. Quick beéri a felével és gyorsabb is. Most már fileműveleteket is lehet vele csinálni. Új mappát létrehozni a képeknek, és simán megy a copy-paste. Na hirtelen ennyi amivel ramot lehet nyerni. Ami még ki tudja akasztani a telot az a szinkronizáció. Alapból nálam tiltva van. Az alkalmazások sem szikronizálhatnak, meg frissülhetnek, főleg nem a háttérben. Ha megfelelően van beállítva a telefonod és sikerül jól testreszabni, rengeteg bosszúságtól tudod magad megkímélni.
Kitérhetnék még olyan dolgokra is, hogy a gyári launcher mennyi ramot eszik és mennyit az ftl launcher,de ezek tapasztalati dolgok, és olvasással sok mindent meg lehet oldani. Persze ezek a dolgok négy magnál és egy giga ramnál nem jönnek elő, de hát szegény ember vizzel főz, abból akarja a legjobbat kihozni.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#746) atosan válasza norb1980 (#743) üzenetére


atosan
addikt

Root nélkül is tudsz sokmindent tiltani. Én a google+, térkép ezeket azonnal tiltottam.
Van a beállításoknál olyan, hogy fejlesztői opciók/háttérfeldolgozás korlátja, ott állítsd be a legfeljebb 4 futó folyamatot (kevesebbel is próbáltam, de ott furcsán viselkedett a telefon), így futó facebook appal is 100 mega a szabad hely, nélkúle 150-160.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#747) #12612096 válasza draco31 (#738) üzenetére


#12612096
törölt tag

igen, de neked eddig nem is volt gondod vele :D

(#742) norb1980 fentebb már leírtam
amúgy meg képernyő alján a gomb hosszan nyomva majd "összes törlése" is leállít mindent

[ Szerkesztve ]

(#748) wocsok


wocsok
tag

Nekem is ugyanez a problémám, és itt még egy... Valaki? Már mindent próbáltam (frissítés, gyári visszaállítás, kilőni a play-t...) Ha letölt valami frissítést(állandó forgalom, akkor csinálja jobbára...) Az a baj, utána semmivel nem érem el már a hálózatot(laptop, másik telefon), csak router reset után...

[ Szerkesztve ]

(#749) draco31 válasza wocsok (#748) üzenetére


draco31
veterán

Az utolsó frissítés óta hasonlók nekem is előfordulnak, hogy a WiFi-t ki-be kell kapcsolni a telefonon. Nekem 841ND a routerem. Netezek, aztán 5-6 perc után egyszerűen nincs adatforgalom, van amikor a routert kell restartolni, mert semilyen eszközzel nem kommunikál, ezt mostanában vettem észre. Viszont ha torrent van elindítva a telefonon, az megy gondtalanul egész éjjel vagy nappal. Mivel 1 megás a netem, könnyű megtudni, hogy tötlött-e egész éjjel vagy sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#750) norb1980 válasza wocsok (#748) üzenetére


norb1980
újonc

Nekem is ezt csinálta a wifivel, sőt mindkettő. Router firm frissítés, meg ilyenek, de nem hatott. Ledobta pár perc után a hálót, úgy hogy laptop sem látta azt, és csak restart után jött helyre. Én úgy oldottam meg, hogy izmosabban levédtem az admin-t a routeren, egy komolyabb jelszóval, kilőttem a jelszóvédelmet, viszont MAC cím szűrést csináltam, és nem engedem be csak a két mobilt, meg laptopom. Azóta semmi gondom vele.

A telómmal: rom elfogy, akkor fagy ki, már megfigyeltem. Tegnap teljesen vissza gyári állapotra, majd őróbáltam volna a szoftvert a 10p-re frissíteni, de nem figyeltem, már az is volt rajta. Mindegy, mióta visszaállítottam, nem fagyott ki, bár nem is nagyon használtam appokat. A 100 körüli mega akkor van, mikor megy pár alkalmazás. Ha tiszta a ram, 170 körüli a szabad, legalábbis ezt írja ki. Amit még megcsináltam, hogy a fejlesztői opciónál megadtam, ha elhagyok egy alkalmazást, zárja be, hátha.

Ha a root garivesztéssel jár, akkor hagyom a fenébe, mert került egy aduász a kezembe. A fogyasztósok visszaírtak, hogy nem tudnak mit csinálni, mert helyesen járt el a voda, viszont rosszul töltik ki a garanciapapírokat, és az elsőnél 3 napon belül mentem és nem cserélték ki, hanem hivatkoztak valami ptk paragrafusra. Szóval ha nagyon geci lennék, visszamennék, hogy hello, a 3 napos cseregari él és virul, ti meg elutasítottátok!

Tehát a három nap megvan még, ha kérdezné valaki, ez tuti, most írták a fogyasztósok!

Köszönöm az eddigi segítségeteket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.