Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) draco31 válasza atosan (#600) üzenetére


draco31
veterán

Ezen gondolkoztam én is, hogy törölt-e mindent, vagy sem, de most már tudom, hogy minden megmaradt úgy ahogyan volt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#602) rwu


rwu
tag

Helló,
A T-nél melyik a legfrissebb soft?Mert a páromén 10c van és sem a telefon, sem a PC Suite és a Support Tool sem talál frissebbet.
Driverek fent vannak.
Előre is köszi.

S22U*hondacivic*

(#603) gabee77


gabee77
csendes tag

Ezek szerint akkor marad minden !Köszönöm szépen a hozzászólásokat.A délután folyamán neki is ugrok a frissitésnek ha majd az asszony leteszi a kezéből egy pillanatra :)

(#604) Nus válasza rwu (#602) üzenetére


Nus
tag

v10m van nekem énis T-s vagyok, PC-n frissítettem.

The sky was pink...

(#605) rwu válasza Nus (#604) üzenetére


rwu
tag

Köszi.
Valahogy majd frissítem a telót.

S22U*hondacivic*

(#606) draco31


draco31
veterán

Ha töltőn van a kicsike, és netezek, vagy bármire használom, és sikerül kicsit megfeszíteni lefelé a csatlakozót, akkor életre kelnek az érintős gombok, de főleg a vissza gomb, pedig nem érek hozzá. Tehát előttem a telefon, és a csatlakozót lefelé nyomom akkor csak, ha felfelé akkor nem. Valaki tapasztalt már ezt?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#607) atosan válasza draco31 (#606) üzenetére


atosan
addikt

Nálam minden oké.

Maine coon

(#608) Djuree


Djuree
félisten

srácok érdemes ilyen telót venni manapság? le akarom cserélni a nagyon rossz e400-at, 8 napon belül küldöm vissza, nagyon ráfaragtunk. nem sorolom a hibákat most inkább.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#609) atosan válasza Djuree (#608) üzenetére


atosan
addikt

Az e400-nál nagyon sokkal jobb, meg úgy általánosságban is megéri. Marha szép kijelző, hiába egy magos proci, de jól van rászabva a rendszer, tehát pörög rendesen. Internet, fbúk satöbbi akadásmentes, még komolyabb játékok is elmennek rajta. Üzemidő nálam két nap, most az ünnepek közt egy, mivel folyton ezt nyomom, asszony a pécén dolgozik, lányom a tabit elkobozta, tehát mindent ezen csinálok. Hívás indításnál/fogadásnál sem volt a fél év alatt fagyás, nem úgy mint pár "nevesebb" gyártónál.

Maine coon

(#610) Nus


Nus
tag

Tegnap bekapcsoltam a fejlesztői eszközöknél, hogy limitálja 4-re a háttérben futó folyamatokat és mintha új életre kelt volna a telefon. Teljesen eltűntek a lagok, mert azért optimalizáció ide oda én sokszor éreztem mikor kifutott a ramból a telefon. Most memóriaigényes alkalmazásból is full simán lép ki. Igaz a multi tasking amúgy se volt erőssége ezután talán még annyira sem, de én amúgy sem szoktam váltogatni az appok között max 3, de az is ritka. Érdemes egy próbát tenni.

The sky was pink...

(#611) draco31 válasza Nus (#610) üzenetére


draco31
veterán

Háttérfeldolgozás korlátjára gondolsz? Most kipróbálom én is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#612) Nus válasza draco31 (#611) üzenetére


Nus
tag

Szerintem az lesz az, én angolul használom a rendszert, 6 lehetőség van a standardtól a nincsen át az 1 2 3 4 ig.

The sky was pink...

(#613) atosan válasza Nus (#610) üzenetére


atosan
addikt

Kipróbálom.
Lagok természetesen vannak, 512 ramnál ez sajnos előfordul, de szerintem ebben a kategóriában az egyik legjobb. A lényeg, hogy fagyás nincs, legalább is nálam. Egy időben néztem a Samsung galaxy trendet, de az egyik topicban egy tulaj sikítva lebeszélt róla, mivel az alapvető telefonálni akarásnál is akár 10 másodpercre is beáll, hiába 768 ram.

Maine coon

(#614) atosan válasza atosan (#613) üzenetére


atosan
addikt

Lecsúsztam a szerkesztésről.
Mennyit engedhet a normál? Arra kiváncsi lennék, szerintem pár napos időközönként kipróbálom mind.

Maine coon

(#615) Nus válasza atosan (#614) üzenetére


Nus
tag

Szerintem a normál az úgy van, hogy addig próbál benntartani mindent amíg el nem kezd kifutni a ramból, majd ezután kezdi el leállítani a folyamatokat.

The sky was pink...

(#616) atosan válasza Nus (#615) üzenetére


atosan
addikt

Értem. A semminél meg akkor mindent bezár, amint kilépsz belőle? Akkor ez lenne a legtakarékosabb, elméletileg növeli az aku időt is?

Maine coon

(#617) draco31 válasza atosan (#613) üzenetére


draco31
veterán

Fagyás nálam sem volt még, vagyis de. Amikor 600 napja volt bekapcsolva, és három torrentet töltöttem amik összesen 11Gb-ot tettek ki. Na akkor sikerült megfagyasztani, mert kiléptem a programból, és visszalépéskor ellenőrzést akart csinálni, de nem akartam megvárni, és siettettem. Ekkor megfagyott, de 5-6 perc után magához tért, ekkor megkegyelmeztem, és újraindítottam. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#618) Nus válasza atosan (#616) üzenetére


Nus
tag

Igen a semminél magyarul nincs multitasking, és ahogy olvasom a külföldi fórumokat azt írják, hogy elméletileg javít az aku időn. Én a 4es limittel elégedett vagyok örülök, hogy nem látok lagot minden megy vaj simán.

The sky was pink...

(#619) atosan válasza Nus (#618) üzenetére


atosan
addikt

Akkor oké, azért majd idővel mind kipróbálom :D

Maine coon

(#620) draco31


draco31
veterán

Ma nagyon elkezdett döcögni az értesítési sávom. Ha lehúzom, akkor fél úton megáll gondolkozni, a gomboknál az animációk szinte eltűntek, pl. ha a WiFi-t bekapcsolom. Nem tudom mi lelte.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#621) #12612096


#12612096
törölt tag

BUÉK!
Sziasztok!
Nekem is ilyen telefonom van.
Olvasgattam a fórumot, a gps problémánál próbáljátok meg az IGO 9 -est
mert nekem azzal jobban talál jelet.
Természetesen én frissítettem az új szoftverra.
Ha van valamilyen kérdésetek, nyugodtan tegyétek fel hátha tudok rá válaszolni.
:)
A kijelzője nagyon szép, annyira éles, hogy este a screen filter app-ot
szoktam bekapcsolni, mert még 0 % -ra levéve is erős a fénye.
A minidg tv, rtl most, hiradó app -ok (video) szaggatás nélkül mennek rajta.
Alap böngészőt használom.
Most a facebook messenger app-ot telepítettem rá pár napja.
Sokan panaszkodnak erre az app-ra, de ezen a telefonon nagyon jól megy.
A gyári naptárt használom, nekem az sokkal jobban bejön mint a googlejé

[ Szerkesztve ]

(#622) draco31 válasza #12612096 (#621) üzenetére


draco31
veterán

Én eslő perctől használom a messengert, nincs vele bajom nekem sem. Az értesítő sávom is helyrejött, nem tudom mi volt vele 2 napig.
Fényerő nekem is nullán van, ha kimegyek, akkor szoktam emelni rajta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#623) g.gabor1988


g.gabor1988
újonc

Sziasztok!
Nekem is ilyen telefonom van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Egy bajom van. Ha crome-mal böngészek scrollozás közben vibrál a kép. A gyári böngésző jól működik, de pl ha egy e-mail linket megnyitok alapból a crome böngésző nyitja meg. Találkozott valaki ilyen hibával, esetleg hogy lehetne ezt a vibrálást megszüntetni, vagy az alapértelmezett böngészőt átállítani a gyárira. (Chrome, telefon legújabb szoftver verzió van fent)
A válaszokat előre is köszi.

(#624) draco31 válasza g.gabor1988 (#623) üzenetére


draco31
veterán

A Crome nekem is ezt csinálja, ezért nem is használom. Azért a Crome nyitja meg neked a linkeket, mert egyszer azt választottad alapértelmezettnek. Azt nem tudom, hogy hol kell ezt törölni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#625) Nus


Nus
tag

Chrome-mal valamit nagyon elrontottak a legutóbbi frissítésnél és az a durva, hogy ezek szerint nem is foglalkoznak vele. Nekem is csinálja a legutóbbi frissítés óta, de haveromnak is alcatelen meg másiknál samun szóval a Chrome-mal van valami gáz.

The sky was pink...

(#626) Spiggy


Spiggy
csendes tag

Hali!

Asszony kapott tőlem karácsonyra egy l5 II dualt. Két dolog érdekelne, biztos van rá megoldás.

dualos, de nincs szükség rá--> el lehet-e tüntetni valahogy a dualos verzióra utaló dolgokat? Tehát átprogramozni valamivel a jobb szélső kártya váltó gombot, illetve eltüntetni a kártya számára vonatkozó infókat (mindehol kijelzi, hogy a 2-es kártyán volt sms, hívás, stb).

A másik, hogy hol vagy hogyan lehet bekapcsolni - ha lehet egyáltalán - , hogy az alsó érintőgombokon legyen világítás... sötétben nem túl egyszerű :-)

Köszi

(#627) draco31 válasza Spiggy (#626) üzenetére


draco31
veterán

Beállítások-Kijelző-Előlapi érintőbillentyűk fénye, itt a mindig be lehetőség, ekkor világítani fognak ha megy a kijelző. Egyébként pár nap alatt megszokható, nekem 1,5 másodpercen van.
A többit passzolom.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#628) Spiggy válasza draco31 (#627) üzenetére


Spiggy
csendes tag

nincs ilyen lehetőség (gyakorlatilag már minden menüt végig pásztáztam). Fényerő, képernyő idő, auto fordítás, betű típus és betümérer állítható ebben a menüben csak sajna... :-(

Ez L5 II dual, lehet ez a különbség a menük között...

[ Szerkesztve ]

(#629) draco31 válasza Spiggy (#628) üzenetére


draco31
veterán

Akkor lehet. Nekem itt még van lehetőség a Home gomb ledet is állítgatni. Akkor a duálból ezeket kihagyták, vagy nem tudom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#630) #12612096 válasza g.gabor1988 (#623) üzenetére


#12612096
törölt tag

beállítások alkalmazások menüpontba ha belépsz akkor jobbról balra kell tolni
a képernyőt a legutolsó ablak ott van a minden program
na ott szépen megkeresed a chrome-t aztán letiltod, vagy adatok törlése
s ahogy draco31 mondja, akkor kapsz majd egy felugró ablakot, mivel törlöd
az adatok törlésével a böngésző beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#631) draco31 válasza #12612096 (#630) üzenetére


draco31
veterán

Utána is néztem ez alapján, egy olyan lehetőség lesz ott, hogy alapértelmezések törlése, ekkor nem fog indulni magától, hanem Te választasz mivel nyissa meg a linket.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#632) atosan válasza Spiggy (#628) üzenetére


atosan
addikt

A dualban nincs ilyen?

Én a chromot nem is használom, gyári jobb.

Maine coon

(#633) Nus


Nus
tag

Használt már valaki OTG kábelt ezen telefonnal, én rendeltem egyet még tavaly most érkezett meg, de semmi nem történik akármit dugok rá.

Üdv...

The sky was pink...

(#634) Milestone2 válasza Nus (#633) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Bocs, úgy fogalmaztál "...de semmi nem történik akármit dugok rá...", hogy nem hagyhatom ki: tuti ha rádugod a 220V-t, történni fog valami...
;]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#635) Nus válasza Milestone2 (#634) üzenetére


Nus
tag

Egy pendrive-ra gondoltam konkrétan:)

The sky was pink...

(#636) draco31 válasza Nus (#635) üzenetére


draco31
veterán

Nem OTG-s a gyerek, nekem már több mint 1 éve van ilyen kábelem, első nap kipróbáltam, de semmi. Van egy OTG Host vezérlő nevű program, a szerint sincs erre lehetőség.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#637) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Na jó, ha már ilyen vicces voltam reggel.

Nagy nehezen hónapok alatt sikerült rootolnom leánykám L5II-jét.

Ti biztos jobban benne vagytok még mindig zárt a bootloader? Még mindig nem telepíthető rá CWM?
Vannak már rá főzött ROM-ok?

Hiába böngészem az XDA-t, ott csak a régi (a sima) L5-re vannak moddok. L5 II-re semmit nem lelek.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#638) g.gabor1988 válasza #12612096 (#630) üzenetére


g.gabor1988
újonc

Köszi, működik.

(#639) Nus válasza draco31 (#636) üzenetére


Nus
tag

Köszi, akkor ezt bebuktam, jó lesz majd máshoz.

Üdv...

The sky was pink...

(#640) Spiggy válasza atosan (#632) üzenetére


Spiggy
csendes tag

dualban nincs ezek szerint.... luxus volt tán a led :-)

(#641) sepyi válasza Milestone2 (#637) üzenetére


sepyi
aktív tag

Nem tudják kinyitni a bootloadert, de dolgoznak rajta. Ugyanaz a helyzet, mint a vodafone smart 3-mal. Nem lett annyira néptelefon, hogy megérje fejleszteni.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#642) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Én már régóta szemezgetek evvel a telefonnal.Mi a véleményetek róla?Illetve,le tudnátok írni hogy mik az előnyei és mik a hátrányai?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#643) sepyi válasza #82471168 (#642) üzenetére


sepyi
aktív tag

A páromé a telefon, de én tartom karba. Eléggé képben vagyok a teloval kapcsolatban. A kijelzője kifejezetten szép. Nagyon könnyű elegáns. A wifi elég gyenge. Hogy ez softver vagy hardver-hiba azt nem tudom. A gps nálam jól működik, elég gyorsan talál jelet.(igo primo+gps fix). Az viszont szembeötlő, hogy a multitasking az nem az erőssége. Tehát nem ez lesz az a telo, amin állandóan játszani fogsz. A flasheket szépen kezeli, a hd videokhoz is hozzászagol.(nem lép ki a videókból:nem lehet lejátszani ezt a videot üzenettel). Az akkummulátor másfél-két napot eldöcög. Persze, ha neten nézel videokat akkor három óra alatt le lehet nullázni. Ha ebben az árban gondolkodsz, akkor jó választás, ha nem vagy vodafonos. Ha vodás vagy, akkor a smart3 jobb válsztás.(persze ez a magánvéleményem.)

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#644) draco31 válasza #82471168 (#642) üzenetére


draco31
veterán

Részemről csak a GPS pozicionálása lassú, minden mássa tökéletesen elégedett vagyok. Nem bántam meg, hogy ezt választottam!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#645) #82471168 válasza sepyi (#643) üzenetére


#82471168
törölt tag

Köszönöm a részletes leírást.Játékra nem nagyon használnám.

(#646) #82471168 válasza draco31 (#644) üzenetére


#82471168
törölt tag

GPS-t csak úgyis ritkán használok.Neked is köszönöm a segítséget.

(#647) opr válasza #82471168 (#642) üzenetére


opr
veterán

Helló,
3 hónapja használom, ez alapján a véleményem:

Előnyök:
- kijelzője gyönyörű
- jól néz ki (plusz nincsenek rajta nagy illesztési hibák, mint pl a zte blade3-on vagy a voda smart3-on)
- egy szálon gondolkodva a proci elég mindenhez, amíg helyén kezeled a dolgokat (böngészés, fb, hangouts, stb)
- a belső tárhely szvsz bőven elég
- a szoft stabil, nagyon ritkán van olyan, hogy bármi force close-oljon, ami ebben a kategóriában ritka

Hátrányok:
- összeszerelési minőség borzasztó, nyeklik-nyaklik az egész, érződik rajta, hogy papírvékony műanyag az egész
- a memória nagyon, nagyon, nagyonnagyon röhejesen nevetségesen kevés, ez a mindennapi használatra is rányomja a bélyegét rendesen (mondjuk egy fb-ból megnyitott link után home gomb-ot lenyomod, akkor a 10-15mp-es üres képernyőbámulás teljesen standard, még ha widgeteket nem használsz akkor is)
- kamera, videofelvétel dísznek van, fos

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#648) #82471168 válasza opr (#647) üzenetére


#82471168
törölt tag

Köszönöm szépen a részletes leírást. :R A kép illetve a videofelvételről én is hallottam hogy egy nagy trágya az egész. :U

(#649) draco31 válasza opr (#647) üzenetére


draco31
veterán

Nekem nem recseg, még ha nyomkodom sem, nekem semmi bajom az összeszerelési minőséggel. Na jó, ha nagyon erősen nyomkodom, akkor a jack csatlakozónál picit recseg, egyébként semmi. Szeptember vége óta használom.
Az fb program eleve memóriagyilkos cucc, nem is használom soha sem, csak a messenger-t. A home képernyő alkalmazás függő, van olyan játék, ami után össze kell szednie magát, de átlagos programok után nálam max 2-3 másodperc. De ha akarom akkor simán le tudom fagyasztani is, persze akkor nem egyszerű dolgot csinálok vele. :)
Képeknél makróban szerintem jó, többi részben nekem megfelelő, volt már nálam rosszabb telefon ilyen téren. Videót talán nem is csináltam még vele.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#650) opr válasza draco31 (#649) üzenetére


opr
veterán

Igen, az is igaz, hogy a facebook, mint olyan, az android szégyene.

bazsikaj:
Amit még elfelejtettem leírni a hátrányokhoz (már akinek hátrány):
- nincs xda-s támogatása a cuccnak, pedig egy jó aosp rom-al nagyon jó telefon lehetne. :K
- amennyire tudom még root-olni is csak elég neccesen lehet

Illetve lehet nem árt tudni, hogy az előző telefonom egy htc desire hd volt, ami elég magasra tette a mércét midnen téren. Azt, hogy az lg felület a sense-hez képest milyen szinten van inkább le sem írom, nem akarok flame-war-t indítani. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ár-érték arányban nagyon rendben van a cucc, az alsókategóriában erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.