Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) zsohu válasza HZsolt92 (#9300) üzenetére


zsohu
tag

Hali!

Ha a Joe-féle új update.zip-et ami az órahibát javítja föltolom az egyenértékű egy hr-rel?

(#9302) borkarico


borkarico
aktív tag

Sziasztok!

1 kérdés: Valahol olvastam a neten, hogy a web böngészőbe az optimuson nincs flash player?

ez igaz???

előre is köszi.

üdv.

Powered by iPhone 14 Pro Max

(#9303) wwenigma válasza borkarico (#9302) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mivel flash player csak 2.2-tol van igy igen, igaz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9304) joestone válasza zsohu (#9301) üzenetére


joestone
addikt

igen. Mivel formázással kezd.

(#9305) Karma válasza wwenigma (#9303) üzenetére


Karma
félisten

És ha fel is bukkanna a 2.2 Optimusra, akkor se lesz Flash, mert kevés a hardver.

“All nothings are not equal.”

(#9306) norbi93 válasza Karma (#9305) üzenetére


norbi93
senior tag

háát akkor menne a flash azért=)

(#9307) zsohu válasza joestone (#9304) üzenetére


zsohu
tag

Hali!

Nem lehetne olyan verziot csinálni amihez nem kell reset? Vagy az összes ilyen recovery-s updatehez kell reset?

(#9308) joestone válasza zsohu (#9307) üzenetére


joestone
addikt

Mivel a dalvik-cache mappa tartalma megváltozik a frissítés után , ha nem akarsz force close üzeneteket látni akkor mindenféleképpen kell hard reset.
Megy fel az új kernellel ellátott 1.4 verzió.

(#9309) joestone


joestone
addikt

Csináltam egy újabb verziót a Black romból.A korábbi verziók hibajavítását tartalmazza.
Új kernelt kapott a rendszer , melyet a 4pda.ru -s quarx csinált.
A kernelben engedélyezve van a swap , 3g esetén az iptables , támogatja az ext3,ext4 fájlrendszert . Az ext3/4 használatához class6 -os sd kártyát javasolnak .
Belekerült a csomagba wwenigma által tesztelt új kamera app. Az eredeti mellé került , tehát mindkettő használható . Belekerült a cachemate app és a cicrcular battery indikátor csomag is.A swap használatához bekerült a swapper2 csomag is . Itt az on gombra bökve be tudjuk kapcsolni a swappelést . A beállításai között javaslom a safe unmount és safe remount funkciót bekapcsolni .A swappelés csak az sd -n létező ext2 partició vagy swap partició esetén működik.
busybox free
total used free shared buffers
Mem: 172340 168876 3464 0 24
Swap: 32760 148 32612
Total: 205100 169024 36076

A telepítés előtt javasolt egy teljes mentés a recovery menüből , mert az új kernel csak az új rendszerrel működik . Visszatérés esetén egy korábbi verzióra először a mentésből a boot particiót vissza kell állítani.

[Black Rom 1.4a]
[Black Rom 1.4b]

A megszokott módon az "a" verzió valamennyi gyári appot tartalmazza , míg a "b" verzió egy csupaszított release.
A 8013 hsz tartalmazza a leírást hogyan kell recovery módban telepíteni az update.zipet.
[Recovery + Fastboot engedélyezett CIS V20B ROM]

A moddolt görög rom (out.kdz) esetén nincs lehetőség gyári rom telepítésére a késöbbiekben . !!!

[ Szerkesztve ]

(#9310) Inarus válasza borkarico (#9302) üzenetére


Inarus
addikt

Amúgy miért olyan fontos a flash támogatás (mobilon)? Csak kérdem, nem kötekedni akarok.

(#9311) sagesz93 válasza Karma (#9305) üzenetére


sagesz93
addikt

a HTC Aria-ban is ez a vas van +2.1, és tud flasht a böngésző... :F

(#9312) darál0w válasza joestone (#9309) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tehát ezen a kernelen egy 1.3b az nem tud futni?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9313) joestone válasza darál0w (#9312) üzenetére


joestone
addikt

Így van . Mivel hiányoznak neki modulok a /system/lib/modules mappából.
Visszatérni az 1.3b03 verzióra úgy tudsz , hogy visszaállítod a mentésből a boot particiót recovery menüből. De ha kéritek akkor csinálok a downgrade-hez egy update.zip fájlt ami visszaállítja a boot particiót.

(#9314) darál0w válasza joestone (#9313) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

melyik az egyszerűbb? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9315) Karma válasza sagesz93 (#9311) üzenetére


Karma
félisten

Nebaff, tényleg azt írja a teszt. Elég bizarr, hiszen az Adobe oldala még mindig azt mondja, hogy Cortex A8 kell hozzá a NEON utasításkészlet miatt, nomeg külön FPU.

Nem vágom mi van.

“All nothings are not equal.”

(#9316) joestone válasza darál0w (#9314) üzenetére


joestone
addikt

[downgradeboot]

A recovery menüben install zip from sd. Itt kikeresed a downgrade.zip fájlt , majd install.
Ha végzett , a recovery főmenüben csinálsz egy factory resetet és reboot .
Az 1.4 system része felbootol és működik a régi kernellel (nyilván az új funkciók kivételével). A downgrade után pedig már tetszőleges korábbi verziót tudsz feltenni.

(#9317) varesz11


varesz11
tag

üdv!
megpróbáltam felrakni az 1.3b03a-t de mikor próbálnám recoveryben installálni hibát ír ki és nem csinál semmit:S ezek a szövegek futnak le:
Install from sdcard...
Finding update package...
Opening update package...
E: Can't open /sdcard/update.zip
(bad)
Installation aborted.

és ezután visszadobja a menüt.:S mi lehet a gond?:S eddig az összes 1.3as simán felment.
Ja meg még valami. Gondoltam hogy akkor felteszem az 1.4a-t de nem műxik a link. Ezt joe ha tudnád orvosolnád...:D

[ Szerkesztve ]

(#9318) Menthirist válasza #99499520 (#9273) üzenetére


Menthirist
veterán

hi
ehhez kötelező az app2sd? mert néha levágja a teló (párnaponta egy pillanatra), és még mivel amúgy is cserélgetem néha (2 db 2 gigás microsd-m van), ezért inkább még nem app2sd-zem...

no meg ez már az órajavított Joestone 1.3b-n alapul?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9319) joestone válasza Menthirist (#9318) üzenetére


joestone
addikt

Nem kell app2sd. Ez az 1.3a/b03 alapokon nyugszik. Az óra hibája javítva , sms, market , stb működik.

(#9320) darál0w válasza joestone (#9316) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

zsíííír :)

várom már a kártyám, h végre feltegyem :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9321) joestone válasza varesz11 (#9317) üzenetére


joestone
addikt

Próbáld meg újra letölteni az 1.3a03 update zipjét , valamiért sérült lett nálad. Nem csináltál vele semmit a letöltés után ?Az 1.4b link az rendben van, az 1.4a linkje az addat.hu -nak köszönhetően nem működik. Töltöm fel máshova is , ha meglesz a link akkor közzéteszem.

(#9322) SPY0817 válasza joestone (#9309) üzenetére


SPY0817
aktív tag

asszem meguntam a várakozást a hivatalosra...

Szóval olyan kérdésem lenne hogy kb mennyi idő lenne egy joe félét feltenni (1.6 van még..) meg hogy mit kell feltenni előtte mert ha jól olvastam valami görög módosítottat vagy van esetleg amit rögtön vagy azt ami itt linkelve van?

meg tippek tanácsok elfogadok bár nem sokat írok ide de követem a topicot szóval tudom kb a dolgokat.. amúgy meg W7 alól lenne.. és a telót jelenleg stabilan látja az alap frissítő progi...

Másik hogy akkor ez a leg stabilabb vagy egy alap görög stabilabb?

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9323) keeo


keeo
tag

Hogy már nem megy fel gyári rom a telefonra, ez gondolom azt jelenti hogy ugrott a gari is?!
Pedig épp most kaptam plusz egy évet rá :)

(#9324) joestone válasza SPY0817 (#9322) üzenetére


joestone
addikt

Elöszőr tölts le egy hivatalos 2.1 -et azt telepítsd fel az 1 hsz alapján.
Ha felment akkor mehet a cis recovery+fastboot engedélyezett rom.
Utánna a 8013 hszben lévő infók alapján rakd fel a recovery imaget , majd mehet fel az update.zip.

(#9325) zsohu válasza joestone (#9308) üzenetére


zsohu
tag

Hát mostmár akkor mind1 :D látom kitoltad az új kerneles verziót uh megy is fel, majd beizzítom a titanium backuppot :D

(#9326) joestone


joestone
addikt

Ha valakinek a 9309 hszben lévő linkek nem működnének :

[Black Rom 1.4a]
[Black Rom 1.4b]

(#9327) Menthirist


Menthirist
veterán

tényleg, mi az a CIS amúgy? meg ha még a 8013-as alapján csináltam, az CIS-es?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9328) SPY0817 válasza joestone (#9324) üzenetére


SPY0817
aktív tag

az első hsz ből a görög jó?

utána gondolom ugyan úgy kell feltenni egy cis recovery+fastboot engedélyezett romot csak kérdés azt honnan szedek?

amúgy az első hsz ben a pdf a link nem jó ami melette van a hsz ben van az meg nem az vagylegalábbis nem olyan teljesen mint a pdf ben leírtak..

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9329) varesz11 válasza joestone (#9199) üzenetére


varesz11
tag

óóóh hála :R már jön is lefelé. elöbb megpróbálom mégeccer leszedni az 1.3ast utánna ezt is lehet kipróbálom. még egy kérdés. te személy szerint melyiket ajánlod inkább?? vagyis sok ujjat nem láttam ami számomra érdekes lenne. szóval egy átlag felhasználónak mivel nyújt többet az 1.4es??

(#9330) joestone válasza SPY0817 (#9328) üzenetére


joestone
addikt

Teljesen jó a görög az 1 hszből.
A cis recovery engedélyezett rom pedig a 9309 hszben lévő linkről tölthető le.

(#9331) joestone válasza varesz11 (#9329) üzenetére


joestone
addikt

Ha sok memóriaigényes cucc fut a telefon akkor jól jöhet a swap , egyébbként maga a rendszer megegyezik az 1.3a/b03 verzióval nyilván kiegészítve az új kernelhez szükséges fájlokkal.

(#9332) Menthirist válasza joestone (#9331) üzenetére


Menthirist
veterán

mi akkor ez a CIS? minek a rövidítése? miben más, mint pl az, amit használok?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#9333) varesz11 válasza joestone (#9331) üzenetére


varesz11
tag

értem. végül lehet hogy az lessz mert ujra letöltöttem az 1.3at de nem akar menni:S ugyanaz. mindegy. megpróbálom ezt. szóval akkor most nekem az 1.302a van fent. erre simán felteszem a recoverys fastbootos v20b cis-t és arra mehet az 1.4? ezután már több hülye kérdéssel nem zaklatlak :D köszi a segítséget :R :R

(#9334) SPY0817 válasza joestone (#9330) üzenetére


SPY0817
aktív tag

görög fentvan
legalábbis már van home.. meg minden gondolom innen már nem nagyon hal meg :P

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9335) joestone válasza Menthirist (#9332) üzenetére


joestone
addikt

Azért lett feltéve , ha valaki most akar blackre váltani akkor azt tegye fel.Csak azért kell , hogy a telefonon engedélyezett legyen a recovery . Ha már van engedélyezett recovery a telefonon akkor semmit nem kell csinálnod vele akkor a szokásos módon mehet az update.zip.

(#9336) joestone válasza varesz11 (#9333) üzenetére


joestone
addikt

Ha már van engedélyezett recovery a telefonon akkor nem kell a cis rom . Mivel már az 1.3b02 fent van ezért neked csak az update.zip kell.

Egyébként már működik az eredeti link is . Ennyi időbe telt míg elérhetővé tették a sikeres feltöltés után.

[ Szerkesztve ]

(#9337) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Sziasztok!

Készülök egy nagyobb memkarit venni az Optimusomba.
A 16GB és 32GB kapacitás között vacillálok.
Annyi lenne a kérdésem hogy a 32GB-ost mennyire kezeli jól? Felismeri és elboldogul vele?
Mert szinte mind1 hogy 16 vagy 32 kártyát veszek mert így is úgy is fullra meg lesz töltve.

(#9338) SPY0817 válasza joestone (#9326) üzenetére


SPY0817
aktív tag

a "b" az menyire van lepusztítva? másik kérdés hogy melyiket ajánlod mint volt is a kérdés már.. melyik stabilabb, mivel te alkottad őket így inkább téged kérdezlek :)

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9339) joestone válasza SPY0817 (#9338) üzenetére


joestone
addikt

a b amennyire csak lehet le van csupaszítva.Ha nincs szükség a swapra , akkor a az 1.3a03 lenne a javaslat . Ebből lehet törölni azokat amik nem kellenek esetleg.Stabilnak egyforma stabilak .

(#9340) Rakeem válasza Rakeem (#9337) üzenetére


Rakeem
aktív tag

http://mobilarena.hu/tema/re_lg_optimus_gt540_android_olcson_gyorsan/hsz_9337-9337.html

Ezt a hsz-emet ki igazítanám.
Szóval mind1 hogy 16 vagy 32 gigást veszek mert fullra tolom tele adattal a leendő memkarit csak nem mind1 hogy 16 vagy 32 gigát tudok feltolni rá.
Remélem érthető a probléma. :D
Nagyon fáradt vagyok remélem érthető mire akarok kilyukadni.

(#9341) puszta123 válasza Rakeem (#9337) üzenetére


puszta123
tag

Hali, nkm egy 16os van benne, stabilan kezeli, nem lassul meg ilyenek.

Am mostanra sikerült megcsinálnom az app2sd-t, a Joe-féle autorootapp2sd-vel, a gscripttel nem ment sehogy. Viszont van nkm vmi furcsa ebben az autorootapp2sd-ben; a 9-es gomb elvileg a kilépés...namost én rányomtam és ahelyett h kilépett volna, fogta, és úgy érzékelte mintha az 1-es gombot nyomtam volna meg, a standard rootot. Ami jól összekavarta szegény optimusomat :)

Citromosh teafilter. Az ultimate.

(#9342) SPY0817 válasza joestone (#9339) üzenetére


SPY0817
aktív tag

felttem a cis est... nézem ez megált 212 nél az előző 215 ig ment ez csak 212 nyomott a teló egy restartot bejött a rendszer nyomogatom.. aztán 1xcsak kékhalált dobott a gép.. ennek ugye 212 ig kelett mennie O.o emelett a telóm ép és működik legalábbis home van nem csak LG logó...

1.3a03 az megfelel az 1.4a nak? vagy arról tudnál ilyen full linket küldeni hogy ne kelljen végig rakosgatnom vagy elég ha leszedem az előző hsz edből az a-t?

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9344) SPY0817 válasza SPY0817 (#9342) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Fastboot módban egy üres képernyő van csak a telefonon.
Az andriod sdk tools könyvtárából a következő parancsot kell futtatni :
fastboot flash recovery recoveryswift.img
Ha kész fastboot reboot .

itt ezt nem teljesen értem.. üres képernyűm van mikor kamera+poerrel indítom de több se.. honnen futtassam akkor?

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9345) miselin válasza SPY0817 (#9344) üzenetére


miselin
tag

A válasz a hozzászólásod második sorában rejlik! Amikor üres a képernyőd, akkor fastboot módban van a telód. Ekkor dugod rá a számítógépre, majd rendszergazda joggal indított (win7-en) parancssorban az android-sdk tools könyvtárába (ott található a fastboot.exe) navigálsz, és ott adod ki a: fastboot flash recovery recoveryswift.img majd a fastboot reboot parancsokat. Fontos, hogy a recoveryswift.img is ebben a könyvtárban legyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S - CM10.1.3 Stable

(#9347) Rakeem válasza puszta123 (#9341) üzenetére


Rakeem
aktív tag

Köszi a választ.
Akkor már csak azt kell megtudnom hogy a 32gigás karit mennyire szeretni a telefon.

Esetleg valakinek van 32gigás memkarival tapasztalata?

(#9348) SPY0817 válasza miselin (#9345) üzenetére


SPY0817
aktív tag

oks hülye.. asszem meglesz :P

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#9349) Pubszon


Pubszon
veterán

Nagyon le maradtam, már van 1.4-es joestone féle rom?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#9350) SPY0817 válasza miselin (#9345) üzenetére


SPY0817
aktív tag

megvan köszi

és akkor inentől kezdve nem kell annyira már attól félni hogy flasheléssel megölöm a telót.. ugye?

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.