Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16902) depmod


depmod
senior tag

Köszönöm mindenki segítségét, megvettem a telót, klappol minden, 25k-ért jó vételnek tűnik. :R :R

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#16903) darál0w válasza depmod (#16902) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

üdv a klubban. tolhatod is fel a moddolt romokat:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16904) huh87 válasza Maist (#16899) üzenetére


huh87
tag

Valami tenyleg latszik. Csak a tobbinel jol lathato a lehuzashoz a fogas helye. Akko' nem teszek ra plussz foliat. :)

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#16905) Tomieee válasza joestone (#16895) üzenetére


Tomieee
csendes tag

Csinálnám a fastboot-ot, nyomom a kamera gombot nyomva tartva bekapcsolom,kiírja kék képernyőn hogy :
Display initalized
USB init ept @ 0x6b000
fastboot_init ()
udc_start()

utánna nem csinál semmit,pedig ugyanúgy nyomva tartottam még vagy 2 percig.

Ha meg úgy próbálnám meg fastbootolni h az usb be van dugva,akkor simán bekapcsol mintha nem nyomnám a kameragombot....

Mit rontok/rontottam el? :/

(#16906) joestone válasza #99499520 (#16901) üzenetére


joestone
addikt

Letöltöttem a githubról a forrást , de api hibával elszáll. Ha sikerül úrrá lennem rajta akkor elsőnek magyar nyelvet faragnék bele .
A flashelésnél ezeket az mbn fájlokat teszi fel az updater progi.Az az igazság , hogy nem nagyon merek belenyúlni a partition.mbn fájlba mert könnyen tégla lehet a telefonból. A partició infókat ki tudom olvasni mind az lg mind a zte esetében , egyesével össze kellene hasonlítani , hogy miben különböznek aztán hexeditorral meglehet szerkeszteni utánna pedig felrakni a telóra. Na ez a lépés az ami aztán téglázhat.Sajna szimplán az mtd10 particiót nem engedi használni pedig az 512 MB plusz lenne.

(#16907) darál0w válasza Tomieee (#16905) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mi a probléma? ennyi a fastboot :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16908) joestone válasza Tomieee (#16905) üzenetére


joestone
addikt

ha rádugod a gépre miután megjelent a kék képernyő (itt már elengedheted a kamera gombot) akkor a windowsnak telepítenie kellene a fastboot drivereket. Ha ez megtörtént akkor a kék képernyőn a processing commands jelenik meg.telepítheted a recoveryswift.img fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#16909) Tomieee


Tomieee
csendes tag

A leírásban fekete képernyőnek kéne lennie... egyébként megpróbáltam így ráküldeni, annyit írt h waiting for device... de akkor megpróbálom mégegyszer.

(#16910) darál0w válasza Tomieee (#16909) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az uj fastboot már nem fekete képernyő.

kék lesz. és látod, h éppen mit csinálsz a telon.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16911) joestone válasza Tomieee (#16909) üzenetére


joestone
addikt

A leírásban késöbb az is ott van , hogy az új verzió kék színű .Fekete csak a görög rom alapján készült kdz fájlban van.

Ennek az eszköznek kell megjelennie ahhoz hogy telepíteni tudjad a recoveryswift.img fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#16912) Tomieee válasza joestone (#16908) üzenetére


Tomieee
csendes tag

Az eszközillesztő szoftver telepítése sikertelen volt... :/

(#16914) darál0w válasza #99499520 (#16913) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

miért? van a teloban rejtett tartalékram? :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16915) Tomieee válasza joestone (#16911) üzenetére


Tomieee
csendes tag

Nekem nincs olyan,egyéb eszközök közt van egy olyan hogy Android,amihez nem talál drivert. Lehet azért,mert az Android SDK-ból nem az exe-t szedtem le,hanem a tömörített fájlt?

(#16917) joestone válasza Tomieee (#16915) üzenetére


joestone
addikt

Próbáld meg ezt a drivert letölteni és telepíteni :
fastboot driver

(#16918) Crob válasza joestone (#16906) üzenetére


Crob
tag

szardle a magyar nyelvet, varázsolj inkább kamerát bele ;) :D

(#16919) darál0w válasza #99499520 (#16916) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

komoly?
nabassz :D

és mi? mennyi? meg miért?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16920) joestone válasza darál0w (#16919) üzenetére


joestone
addikt

olvass vissza egy kicsit ott írtam mennyi és hol :DDD

(#16921) darál0w válasza joestone (#16920) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

arra még válaszoltam is. de nem hittem, h komoly :B :DDD

de miért? minek tesznek bele ennyit? kicsit olyan érzésem van, mint AMD prociknál...ott is bujkáll + cache és mag :D

elvileg 2gb ram és 4gb storage van benne. - tehát ez nem vicc? :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16922) pöttty


pöttty
tag

Figyelmetekbe ajánlanám ezt a rendszerinformációs alkalmazást. Brutálisan sokat leír a telóról, ráadásul a név alapján hazai fejlesztés lehet.

(#16923) joestone válasza darál0w (#16921) üzenetére


joestone
addikt

Még egyáltalán nem biztos , hogy hozzáférhető illetve mit is csinál pontosan a /dev/block/mtdblock10 az biztos , hogy 512MB . A ram biztosan nincs ennyi használva . Az összes többi partició mérete összesen pedig szintén 512MB.
Lehet , hogy ez az 512MB tartalmazza a radiorész és egyébb komponensek szoftverét. Akkor pedig felejtős.
A szervízmanuál alapján ki kell keresni a megadott samsung nand ic adatait , hogy akkor ez most milyen paraméterekkel rendelkezik pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#16925) I.papi válasza joestone (#16920) üzenetére


I.papi
tag

Én vállalom a téglázás veszélyét teszt gyanánt ha megcsinálod.. :DDD nem féltem annyira,hogy ne legyek meg nélküle akár többször is 1-2 hétre míg szervizelik.. :))

(#16926) Tomieee válasza joestone (#16917) üzenetére


Tomieee
csendes tag

Ugyanaz. Nem ismeri fel :(

(#16927) darál0w válasza joestone (#16923) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mivel nem értek hozzá, nekem ez így huzosnak tűnik. de neked milyennek? :D

sztm belső memot lehet hanyagolni ugy is ott az app2sd...meg a 2.2. egy kis memo viszont még joljönne :D

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16928) darál0w válasza #99499520 (#16924) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

csak ott többen ülnek a probléma megoldása felett :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16929) Samus


Samus
addikt

Ha valaki még emlékszik az akadásos problémámra, megvan a megoldás. Nem memory leak volt (akadás közben néztem a szabad memóriát, annyi volt, mint általában). Elkezdtem sakkozni, gondolkodni, és mivel szinte a dobozból kivéve ment rá a Fancy 1.3, erre gyanakodtam. eltávolítottam, kipróbáltam a Beautiful widgetet, nem ment rendesen (nem töltötte le az animációkat, a marketből lekaptam az animációs pakkott, futtattam, azt mondta sikeresen hozzáadta, de konfiguráláskor újra a pofámba tolta, hogy nincsenek letöltve az időjárás animációi, töltse-e, persze 5 perc után sem kezdte el...Visszaraktam a Fancy-t, csak eggyel régebbi verziót, az 1.2.7-et, és láss csodát, harmadik napja nyoma sincs semmiféle akadásnak...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16930) darál0w válasza Samus (#16929) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nekem fancy widget pro 1.0.1 van rajta. hibamentes :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16931) joestone válasza darál0w (#16927) üzenetére


joestone
addikt

nekem is az , mert itt már elég egy kis mellényúlás és lehet falazni.

(#16932) Tomieee


Tomieee
csendes tag

AAAh... sikerült megcsinálni,felengedtem a windowst a windows update-re és leszedte a drivert...megvan a fastboot.

Most olyanokat írkál a telefon,hogy com.android.phone váratlanul megállt, és kéri a pint percenként...

[ Szerkesztve ]

(#16933) joestone válasza Tomieee (#16932) üzenetére


joestone
addikt

A legelején is írtam a windowsupdate-t :F
Csinálj hr-t és elmúlik a hibaüzenet. Még a gyári rom van fent ?

(#16934) hörcsi77


hörcsi77
tag

hali
vodafonos vagyok és amióta ez a telefonom van nem kapom meg a hívásértesítő sms-eket.
a szolgáltatás a telefonon vagyis a szám amely ezeket az sms üziket küldi az aktiválva van.
valakinek esetleg ötlete ezzel kapcsolatban? a vodafone-nál megnézték náluk állítólag minden rendben van.
köszi

(#16935) Tomieee válasza joestone (#16933) üzenetére


Tomieee
csendes tag

Feltettem azt a kdz-t amit te mondtál.

Firmware-re azt írja h 2.1 update 1 :S nemigaz...

[ Szerkesztve ]

(#16936) Samus válasza darál0w (#16930) üzenetére


Samus
addikt

Mi a különbség a sima és a pro verziók között? Igazából nekem a sima is tökéletes...Csak ne a gyárit kelljen nézni...persze ez hülyeség, mert a Beautiful egyik skinje sem jött be, Sense szerűt akartam, a Fancy első kiadása pedig olyan szintű koppintása ennek, hogy csak na.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16937) joestone válasza Tomieee (#16935) üzenetére


joestone
addikt

akkor mehet fel recovery menüből vmelyik black. Ha 1.4.2 raksz fel akkor a telepítés előtt a wipe/factory reset menüpontot válaszd , utánna mehet az install zip from sdcard menü.

illetve ha a 2.2.1 -et akarod feltenni akkor pedig az.

[ Szerkesztve ]

(#16938) Tomieee


Tomieee
csendes tag

Ja hogy még most megy rá a 2.2? Már megijedtem :$ Bocs,mondom nem értek hozzá,de köszönöm a türelmed...ha van még :D

(#16939) joestone válasza Tomieee (#16938) üzenetére


joestone
addikt

Eddig csak működőképessé tettük a fastboot és recovery módot. Ennek az alapja volt a v20bhunmod.kdz felrakása.
Most már úgy tudsz recovery menüből romot telepíteni , hogy nem téglázodhat a telefon.Ugyanez igaz a fastboot módos telepítésre is.

(#16940) darál0w válasza Samus (#16936) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

lehet skineket választgatni...meg kicsit komolyabb az időjárás előrelejzés része...nameg fizetős a pro :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16941) Tomieee válasza joestone (#16939) üzenetére


Tomieee
csendes tag

Már rakom is az openswift 2.2-t fastbootból.... Köszönöm a segítséget,meg a türelmet mester :) Ha lesz még kérdésem,hozzád fordulok (amennyiben nem baj :D )

(#16942) wwenigma válasza joestone (#16939) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nah, szoval a nigmata . ath . cx -en van fent minden okossag.

Teszteltem a swap-ot is, kb. 96Mbyte körül van a teteje amit hasznal, ha annal kevesebbet allitok be akkor restartol amikor megtelik. (recovery, JIT 1.2 engedelyezve, utolso 2.1 Quarx kernel, v20B hunmod odexes alapra - tehat deodexet nem raktam fel)

Átolvastam a manualt, 256Mbyte RAM és 512Mbyte ROM van benne, valoszinuleg az MTD10 az a teljeset jelentené, azt kiolvasva lehet full mentest csinalni (telonkent kulonbozo) ha jol gondolom. Egyébként egy ilyen manualert ölni tudnék bent melóban, gyakorlatilag kapcsolasi rajzból dolgozunk mert nincs semmi hozza, se hozzaertő mernök se rendes leiras...

mod: 1.6-bol nem lehetne kiemelni a videofelvételi részt? Konfig, program, libek etc.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16943) Messss


Messss
csendes tag

ÜDV!

Új GT540 tulajdonos vagyok és átnyálaztam nem kevés hozzászólást, de sajnos nem találtam választ, mondjuk elég bugyuta kérdésem lenne. Hogyan tudok programot feltenni a telefonra mobilnet nélkül? Hova másoljam a jar fájl-t és hogy tudom telepíteni??

(#16944) joestone válasza wwenigma (#16942) üzenetére


joestone
addikt

ftp vagy http ?
a swap esetében már kikeresgéltem a paramétereket amiket állítani kell , nem csak a swappiness van más is de elő kell bányásznom miket kell beállítani.
Egy próbát lehet tenni az 1.6 -ból kiszedett kamera fájlokkal , de lehet csinálni akár recoveryből telepíthető 1.6 -ot is. Az alá is be lehetne húzni a moddolt kernelt 2.6.29 (ezen futott az 1.6 is). A jitben nem vagyok biztos.
Mondjuk a vodás 1.6 még megvan.

(#16945) Samus válasza Messss (#16943) üzenetére


Samus
addikt

Inkább az Andorid topikot kellett volna átolvasnod. Ha programot akarsz telepíteni, akkor Marketen keresztül, Wifin tedd (ha nincs wifid sem, akkor szerezz be egy wifi router-t, mert a telefonon nulla net nélkül nem érdemes dolgozni, akkor vehettél volna Samu S5230at is). A JAR fájlokat felejtsd el, az még régi JAVA, ez már Android, apk fájlokat kell telepíteni...Az első lépés, hogy hozd össze a wifi-t, ha megvan, akkor Marketre menj fel (Google account (például Gmail) kell, mindenképp!, és szedj le egy fájlkezelőt (legnépszerűbb az ASTRO), majd ebben megkeresve a memóriakártyára másolt .apk kiterjesztésű fájlt, már tudod telepíteni. Ha egyébként már fent vagy Marketen, nem is szükséges külön programokat keresgetni, és egyenként kézzel telepíteni, egy átlagos felhasználó minden igényét kielégíti, mindent megtalál, amire csak szüksége lehet. Minden programhoz leírás, képek, kommentek, szinte csak magyarul), és pár kattintással telepíthető bármi, mindenféle buhera nélkül. Market egyszerű, gyors, és biztonságos(nak mondható).

Ha kérdésed lenne, ajánlom az Andorid topikját, oda fáradj, ha csak szoftveres kérdésed van (milyen program, ami...), illetve ide, ha a telefonnal kapcsolatos. Oh, és privátot véletlenül se írj kérlek a témával kapcsolatban, nem véletlenül van fórum. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16946) darál0w válasza wwenigma (#16942) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

namost akkor 256/512 vagy 2g/4g? :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16947) Messss válasza Samus (#16945) üzenetére


Messss
csendes tag

Köszi a választ!
A wifi beszerzése már folyamatban van, de addig szerettem volna rátenni 1-2 programot, például az apndroid-ot, hogy még véletelnül se legyen adatforgalmam, bár a mobilnet beszerzése is tervbe van...
Gondoltam valahogy memkártyáról lehet telepíteni, de így akkor kivárom a wifi routert...

(#16948) wwenigma válasza darál0w (#16946) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

2Gbit/4Gbit ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16949) darál0w válasza Messss (#16947) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

beállításokban van olyan opcio, h mobilhálozat. letilt. és nem lesz adatforgalmad.

16948) wwenigma :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#16950) Tomieee


Tomieee
csendes tag

Lenne egy kérdésem... openswift 2.2-re létezik valami mód hogy magyar nyelvű legyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.