Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) magickonfig válasza DonDennis (#99) üzenetére


magickonfig
tag

135.000 nagyon jól jártál vele az tény. Itt az érdekelne hogy az LG ips panelja vagy a 35" VA panel képe szebb ? Feketében a VA jobb , de ha a 2 bekalibrált panelt kéne összehasonlítani egymás mellett akkor játékra , netezésre vajon melyik a nyerő :F

(#102) davidsone válasza magickonfig (#101) üzenetére


davidsone
addikt

Én láttam mindkettőt sajnos nem egyszerre de nem sok különbség van mindkettő szép telt színeket nyom

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#103) DonDennis válasza magickonfig (#101) üzenetére


DonDennis
senior tag

Az mind1, hogy xy monitor hogy van kalibrálva ugyan olyan úgy se lesz mindegyik panel kicsit más adott modelen belül is, ips nél ugye benne van a szerencse faktor is, hogy milyen backlight bleed-l kapod. Célszerű olyan boltba venni ahol kibontják neked bekapcsolod megnézed és ha tetszik amit látsz megveszed, de ezek már azért modern panelek nagy különbség nem lesz mind2 szép.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#104) magickonfig válasza DonDennis (#103) üzenetére


magickonfig
tag

Értem. De azért még is van különbség egy közel 3000:1 kontrasztos VA panel és egy kb 1000:1 IPS panel között szabad szemmel is. Biztos gyönyörű szép mind a kettő kétségem nem fér hozzá. Állítólag szinhűbb szebbek a színek az IPS panelnál, hát majd meglátom mi lesz :F

[ Szerkesztve ]

(#105) hétalvó válasza davidsone (#93) üzenetére


hétalvó
addikt

roline se viszi, pedsig ezt 1.2-nek árulják. rx480 hajtja.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#106) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Mi van akkor, ha egy FULL HD tartalmat hajtok meg vele (pl Xone), akkor oldalra széthúzza a tartalmat?
Lehet állítani valahogy, hogy ne tegye?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#107) hétalvó válasza Bélaaaa (#106) üzenetére


hétalvó
addikt

van nyujtas es eredeti is ebben az esetben 2 fekete csik oldalt. de itt arra gondol9k, hogy 1920x1080-as felbontast kuldok neki.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#108) Bélaaaa válasza hétalvó (#107) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Igen, erre gondoltam én is. Köszönöm!

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#109) Drenadar


Drenadar
veterán

Tegnap óta használok egyet. Eddig minden nagyon jó, csak olvasni furcsa rajta, konkrétan a PH jelenik meg "kellemetlenül".(mármint itt a fórum részben furák a betűk, a cikkek teljesen jók)

Bezzeg itt ahol írom a hszt, szövegdoboz itt tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#110) Bélaaaa válasza Drenadar (#109) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én is sokat b@sz@kodtam vele, mire rendesen be tudtam lőni.
Nálam már jó a PH (is).

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#111) hétalvó válasza Bélaaaa (#110) üzenetére


hétalvó
addikt

van az a nagyítás mikor pont jó

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#112) Drenadar válasza hétalvó (#111) üzenetére


Drenadar
veterán

Ennyi hogy nagyítás? :)

(#113) hétalvó válasza Drenadar (#112) üzenetére


hétalvó
addikt

tudod egér scroll + ctrl-el egyszerre :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#114) Drenadar válasza hétalvó (#113) üzenetére


Drenadar
veterán

tudom, hogy kell nagyítani, csak hogy senki nem jött rá valami más megoldásra, csak a nagyítás?

(#115) X Factor


X Factor
addikt

Végre meglett ezen monitorom. Az ember örülne, de az LG képes volt egy elég szar minőségű 1.1 DP kábelt mellé rakni. Így az első napokban, ha engedélyeztem menüben h. DP 1.2 akkor 100hz felett szétesik a kép folyamatosan. Ha 1.1-re állitom akkor meg megy, csak olyan szinatmenetes (gradient banding) az egész h. rossz ranezni.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#116) Bélaaaa válasza X Factor (#115) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A monitor menüjében engedélyezed az 1.2-t? Ilyet én nem találtam benne.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#117) X Factor


X Factor
addikt

Jaj, hogy én mit összeszívok. Monitoron DP 1.2 engedélyezve, custom game üzemmód. Freesync On. R9 Fury, 17.5.1. GYári Dp kábel 100hz-ig jó, ha magasabbra rakom, akkor 1-2s ként villan egyet, madj visszaáll. Konrétan 6-7db átlagos kábelt vittem haza a cégtől próbaképpen.

Mindegyikkel ugyanez. Crimson jelzi is h. DP Bandwidth 4*2.7gbps, tehát dp1.1

Szereztem egy ilyet és ezzel is... Tényleg nem hiszem el...

FelhÍvtam az LG-t is, vázoltam a problémát, rendes volt a srác. Ha papirokkal elviszem a kábelt, elvileg cserélik, és nem kell a monitort hurcibálnom, de nem tudom, h. mi a garancia arra h. az meg jó lesz :S Talán, megtudom győzni őket, h. a helszÍnen próbáljuk ki.

Köv héten jön még egy elvileg 1.3-as kábel.

Külön érdekesség, ha OSD-ben a DP1.2-őt disable-re rakom, akkor volt olyan kábel amivel ment a 144hz, sőt a crimson is 4*5.7gbps-t Írt :Y Ellenben az egész kép tiszta gradient banding-es volt, tehát színatmenetes, mintha nem 24bit lenne, hanem 16. Gondolom ilyenkor csökken a sávszél és az lehet az oka.

De egyrészt nonsense, h. egy ennyibe kerülő monitornál lehet nem jó a kábel. De sokkalta jobban zavar ha valami más lesz a baja, mert akkor lehet szépen szállÍtgatni meg magyarázni...

A tftcentralon irt fw issue-nak, meg az istenért se lehet utána nézni...

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#118) Bélaaaa válasza X Factor (#117) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nem kábelhiba lesz az.
Igaz, én nVidián vagyok, de a gyári kábellel pöpecül megy a 144hz. Dp1.2 enabled.

Ott más lesz a gubanc.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#119) Beast007 válasza X Factor (#117) üzenetére


Beast007
aktív tag

Sajnos el kell, hogy keserítselek nagy valószínűséggel igaz lesz az előttem szólónak nekem is megy 144hz-t a gyári kábellel és nvidia karival. Esetleg valaki olyan írhatna még aki szintén radeonnal használja a monitort, hogy jó e.

[ Szerkesztve ]

(#120) X Factor válasza Beast007 (#119) üzenetére


X Factor
addikt

Na, ja csak ugye a ti esetekben nem megy a freesync. DP 1.1 beállítással nálam is megy 144hz, 2 kábellel a 6-7ből. Csak akkor meg a minőség nem olyan mint amilyennek lennie kéne. Ami inkább utal sávszél problémára.

De most megyek az lg-hez kábelekkel, h. egyrészt cserélnek-e, meg vázoloma problémám. Jelentkezem madj h. mit mondtak.

Make things work

(#121) korcsi válasza Beast007 (#119) üzenetére


korcsi
veterán

Jó.

Én hiába tiltom-engedélyezem a dp1.2-öt, ugyanolyanok a színátmenetek.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#122) X Factor


X Factor
addikt

Köszi az infókat. Akkor vélhetően monitor lesz.

Voltam LG-nél, sokkoltam őket. lesz időm leírom majd a történetet. Szerintem azóta is emésztgetik a problémát, de rendesek voltak.

Bár azt, h. jó h. nem vittem a monitort, mert úgyse tudják bevizsgálni, mert ugye nincs olyan gépük amin lenne 1.2 DP meg Freesync-hez amd kártya egy picit nonszensznek tartom. Így tárták kezüket, h. nem tudnak mit csinálni. Mire mondtam, h. remélem ők is tudják h. ez nem így műkődik.

korcsi Azt esetleg megtudod nekem nézni, hogy a crimson-ban a display fül alatt a monitor specs-nél, a bandwidth nálad 4*2.7gbps vagy 4*5.4gbps.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#123) korcsi válasza X Factor (#122) üzenetére


korcsi
veterán

DP1.2 enabled 5.4Gbpsx4
DP1.2 disabled 2.7Gbpsx4

119Hz-en használom, hogy ne hajtsa feleslegesen a VGA memóriáját.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#124) X Factor válasza korcsi (#123) üzenetére


X Factor
addikt

Köszi szépen :R

Ezért érdekes, mert nekem egy csomó kábellel dp1.2 enable mellett is 4*2.7 volt, ami ugye dp1.1

2 kábel van, amivel egyáltalán hajlandó ekkora sávszélt feltüntetni (4*5.4), 100hz fölött, de mindkettővel eldobálja a képet.

Úgyhogy várom az LG hívását.

Make things work

(#125) Zso Ro válasza X Factor (#124) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Nálam is 4x5.4 RX480-al és egy teljesen alap kábellel,ami az előző monitoromhoz volt.Amit ehhez adtak ki se bontottam.

Érdemes letölteni innen a kalibrációs fájlt és betölteni win alá?

[ Szerkesztve ]

(#126) X Factor válasza Zso Ro (#125) üzenetére


X Factor
addikt

Köszi szépen :) Most már sajnos biztos h. monitor probléma lesz, nem pedig kábel :(

Make things work

(#127) Skynet258 válasza X Factor (#126) üzenetére


Skynet258
veterán

Sajnos tuti, mert nálam a gyári kábellel megy DP 1.2, a Crimson 5.4 Gbps x 4-et ír... :(

https://geekpulse.hu

(#128) X Factor válasza Skynet258 (#127) üzenetére


X Factor
addikt

Kedden írok az LG-nek, direct swap ügyében, ha már ugye tesztelni, ellenőrizni képtelenek, akkor cseréljék ki.

Jelzek majd h. mire jutottam.

Addigis köszi mindenkinek az infókat. :R

Make things work

(#129) korcsi válasza X Factor (#128) üzenetére


korcsi
veterán

Ha már LG szervízzel beszélsz, ha nem nagy probléma, esetleg rákérdezhetnél a firmware-re is van e egyáltalán lehetőség a régieket frissíteni, stb.

Nyűglődtem rajta, hogy magasabb képfrissítési rátákon hajtotta feleslegesen a memóra órajelet a 290x-emen,

Időzítésekkel variáltam, ez lett belőle.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#130) Skynet258 válasza korcsi (#129) üzenetére


Skynet258
veterán

Én a múltkor rákérdeztem a supportnál, azt írta a srác, hogy mi sehol nem tudjuk megnézni a firmware infót (ez milyen lúzer dolog már), csak ők, de ahhoz ott kell lennie a monitornak. Tehát elcipeled a Váci úti szervizbe, megnézik, és ha kell frisítik. Azt mondta ha nincs vele gond akkor felesleges... én ennyiben is hagytam egyébként. Néztem azt az ufós tesztet, meg állítgattam közben a Response Time-t, igazából nem is tudom, hogy fennáll-e a probléma. :F Az biztos, hogyha a leggyorsabb fokozaton van nálam, akkor van ez a lila utánhúzás - ez itt a PH-nál is látszik amúgy a szöveges részen. Ha meg leveszem vagy kikapcsolom, akkor szépen megszűnik. Józan paraszti ésszel pont fordítva kéne lennie, nem?
Nálam így most slow-ra van téve, így nincs vele gondom sem játék sem szöveges tartalom alatt, úgyhogy nem szórakozok a szervizzel.

Amúgy most néztem Chrome/Firefox/Opera alatt a szöveg renderelést, ha egymás mellé teszitek őket, akkor az Opera ha hangyányival is, de szebben rendereli a szöveget (én most át is álltam erre, úgyis egyre többen dícsérik).

https://geekpulse.hu

(#131) X Factor válasza korcsi (#129) üzenetére


X Factor
addikt

Rákérdeztem, mert a tftcentralos tesztben is volt róla szó. Ha van is, náluk biztos nem, max ha visszaküldik a gyárba.Fogalmuk se volt miről beszélek firmware update kapcsán, azt mondták ők erről nem kaptak semmiféle infót. Már a DP 1.1, 1.2 problémát se értették. Nyilván szerintük biztos én rontok el valamit azért nem megy a 144hz, csak hát ezt ugye nem mondhatják.

Skynet258: Nope, a váci úti szervÍzben se tudnak semmit kezdeni vele. Max serial alapján lekérik a gyártól, h. gyártásnál mi került rá. Konkrétan bevizsgálni nem tudják a monitort, mert nincs hozzá megfelelő vga... Nem h. célhardver, firware update-hez....

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#132) Skynet258 válasza X Factor (#131) üzenetére


Skynet258
veterán

Nekem ezt írták, de persze simán lehet, hogy nem volt képben...

"Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste. Ezt csak szerviz tudja kinyerni a készülékből szerviztávirányítóval, avagy szervizmenüből. A sorozatszám alapján a monitora 2016 novemberi gyártású, így ha a szoftver idén januárban publikált akkor szinte biztos, hogy Önnek még az első verzió található a készülékén. Mindig azt szoktam javasolni, hogy akkor frissítsen az ügyfél ha hibát tapasztal a készülék működésében, amennyiben ez most nem áll fent semmi szüksége a frissítésre."

BTW a hosszú Í-t miért emelted ki?
"a váci úti szervÍzben se"
A szerviz szó rövid "i" :D

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#133) korcsi válasza Skynet258 (#132) üzenetére


korcsi
veterán

Valóban.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#134) X Factor válasza Skynet258 (#132) üzenetére


X Factor
addikt

Az a gond, h. a telefonos, emailes kollégák vélhetően nincsenek összekötve a szervizzel. Ők, azt mondják, h. ott majd biztos megoldják és adnak infót, aztán meg nem, de erről nyilván nincs tudomásuk.

Mármint, ha valakinek csináltak fw update-t, kérem jelezze :)

Mondjuk az enyém 2017 februári.

Sokat irok angol billel, és ott mindig alt+i vel irok, alt+j helyett, igy lesz minden hosszu "í" nagy hosszu "Í". És rosszul tudtam, illetve ezaz én szegényséig bizonyitványom, de ha nem hivatalos vagy üzleti kommunikáció zajlik, nem írok túl helyesen.

Make things work

(#135) Zso Ro válasza Skynet258 (#132) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Épp kérdezni akartam a gyártási dátumaitokat.

Btw,a szervíz továbbra is hosszúval írandó a magyar nyelvben.

(#136) Skynet258 válasza Zso Ro (#135) üzenetére


Skynet258
veterán

Sose volt hosszú í csak sokaknak az rögzült be... Google első találat, de ha szánsz rá 5 percet akkor meglesz még ~53 helyen. ;)

https://geekpulse.hu

(#137) Zso Ro válasza Skynet258 (#136) üzenetére


Zso Ro
senior tag

fasza,tipikus hiba-generátor v. hibagenerátor lettem.már magam sem tudom.

Már a google-t is a skynet irányítja? :O :O :O

(#138) Skynet258 válasza Zso Ro (#137) üzenetére


Skynet258
veterán

:D

Na hogy On is legyek a nyelvtanórán túl: egyeztessünk már, hogy most kinél hogyan jelenik meg a dolog, hogy kiszűrjük, hogy most ez hiba-e egyáltalán, van-e olyan akinél nem jelentkezik/másképp jelentkezik, és akkor hátha ki tudjuk szűrni kinek kell(het) a frissítés.

Szóval egérmutatót figyeljétek, miközben húzzátok jobbra-balra.

Picture/Game Adjust/Response Time: van ugyebár 4 állás, OFF-on nálam minden ok, Fast-ra téve meg lilás ghosting jelenség az egérmutató körül. Ha jól tippelem ennek a lilás aurának nem kéne jelentkeznie, van olyan, akinek Fast-ra téve ez nincs meg? Itt PH-n a szürkés részeken két oldalt kiválóan látszik.

https://geekpulse.hu

(#139) Zso Ro válasza Skynet258 (#138) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Nekem egyik beállításnál sincs lila aura.Próba az oldal két szélén,szürkében de semmi.
FPS Game2-nél van a nyíl körül picit fehérebb szín,de az olyan elb@szott kontrasztos kép,hogy olvasni nem lehet rajta,de játéknál nagyon jó.

Super Resolution+-t nézd még meg Custom mode-ban a Picture adjust-ban és a DFC-t.Ha ezeken állítasz akkor sincs változás?

(#140) Skynet258 válasza Zso Ro (#139) üzenetére


Skynet258
veterán

Super Resolution+ csak szétcseszi a képet úgy túlélesít, sosem kapcsolom be, előző monitorjaimon is off volt. DFC látszólag nem csinál semmit, azt látom, hogy dinamikusan kéne szabályozza a fényerőt a tartalom függvényében, de Windowsban bandukolva semmi látható (majd játék alatt is megnézem).
Szerintem akkor még pár visszajelzés, és meg is lesz a hiba, illetve, hogy be kéne vinnem szervizbe egyszer... Miért nem lehet ezt is házilag frissíteni, mint minden normális eszközt? :W

https://geekpulse.hu

(#141) Zso Ro válasza Skynet258 (#140) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Monitornak még én sem cseréltem firmware-ét.Bár ahogy olvasom a szerVÍZ (:D) sem szak,csak úgy van

(#142) X Factor válasza Skynet258 (#138) üzenetére


X Factor
addikt

Nálam custom game, brightness/contrast 80/70 fast mode. Igaz csak 100hz, de nincs semmilyen lila aura.

Ahogy én tudom, azért érdemes fast-on vagy legalább valamin járatni. Mert alapból lehet h. a panel, nem frissÍt olyan gyorsan, mint ahogy kéne., és így blur keletkezhet. 144hz esetén a pixeleknek 6.94ms alatt váltani kell. Pont ezt emelte ki a tftcentral a v1 fw-el kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#143) Drenadar válasza X Factor (#142) üzenetére


Drenadar
veterán

Nálam sincs ilyesmi.

(#144) magickonfig


magickonfig
tag

Nekem februári és van egy pici utánahúzást érzékelek bleur effect, de ez nem lila!! FAST módban. Én csak akkor rakom Fast-be ha 100HZ felett megy a játék (Overwach). Mivel a tft central is így javasolta. Normal-on van mindig különben.

Sőt elmondok még egy trükköt ennél a monitornál.
Próbáljátok ki, hogy milyen különbséget láttok a monitor színénél, ha 120HZ -re visszateszitek 144Hz-ről a windows beállításoknál.
Amazonon egy csóka írta , hogy kap egy lilás/késes színréteget a monitor 144HZ-nél. Főleg a windows ablak tetején láttam a különbséget. Tényleg picit besötétedik a világoskék legalább is nálam :F

Jó tesztelgetést
;)

[ Szerkesztve ]

(#145) Skynet258 válasza magickonfig (#144) üzenetére


Skynet258
veterán

Alapból nem lila, de szürkés háttérnél igen. Na akkor másik teszt, hátha ezen jobban látszik (vagy nálatok tényleg nincs, én elég korán vettem a monitort): scroll ezen az oldalon. Nálam: világosszürke részen a szövegnél csak utánhúzás látszik. A sötétszürke alapon fekete szöveg meg lilás.
Nálatok? Response Time Fast-ra téve! Vagy akár ne is egérgörgővel scrollozzatok, hanem nyíllal, úgy folyékonyabb, még jobban kijön...

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#146) magickonfig válasza Skynet258 (#145) üzenetére


magickonfig
tag

ABLAK RÁNCIGÁLÁS

Normálon ---> sötétszürke alapon az írás purple , másik színél semmi
Fast--> jobban látszik a pruple színre váltás
LOW/OFF---> semmi

(#147) Skynet258 válasza magickonfig (#146) üzenetére


Skynet258
veterán

Na akkor nálad ugyanaz mint nálam. Többiek? Akinek mondjuk februári vagy valami? :R Egyáltalán ez a purple papíron normális jelenség, vagy sem? :F

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#148) X Factor válasza Skynet258 (#147) üzenetére


X Factor
addikt

Én este megpróbálhatom megnézni, de nálam eleve csak 100hz játszik és ígyis van ami elég problémás. Lehet nem én leszek a legjobb referencia ebben a kérdésben. :)

Még a végén leszerveznük egy 34uc79g tulajok meeting-jét az LG szervízhez ? ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#149) Zso Ro válasza Skynet258 (#145) üzenetére


Zso Ro
senior tag

fehér alapon fekete betűnél nekem is nagy az utánhúzás Reader mode-ban.Most azt nem tudom megnézni,hogy ott a response time mennyi,mert még egy fostos philips előtt ülök este 7ig :(

A reader is egy preset,szóval meg tudjátok nézni,hogy mennyi a válaszidő.Viszont nekem még mindig nincs lila szín sehol.Kibontásnál megnéztem a dátumot,azóta már volt két reset,így ezt most passzolom,de este megnézem.

Előző monitorom UM68-P volt,de ott direkt azért használtam a reader beállítást,mert szemkímélő és nem volt utánhúzás scrollozásnál,ellenben FPS MODE1-2-nél brutális.

(#150) Drenadar


Drenadar
veterán

De most csak ti finnyáskodtok, vagy ez tényleg "probléma"? Már annyit mozgattam itt az egérkurzort, hogy mintha talán esetleg már én is van hogy lilát látok fekete helyett... de... nem hiszem, hogy ez egy "probléma".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.