Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zso Ro válasza Drenadar (#150) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Custom preset Fast,Medium,Slow válaszidővel ph-s oldalon nincs változás.
Nincs lila folt,se lila betű.
Egeremen kapcsolható a szabadonfutás,de még így sincs lila szín,pedig fut a kép rendesen.
FPS2-ben alapból Fast,amit állítani sem lehet,itt durván felemeli a fényerőt,és kevésbé szép,olvasható a kép,de semmi lila "köd".
Gyártás 2016-November

[ Szerkesztve ]

(#152) Kalwa


Kalwa
tag

Sziasztok! Ebben az árkategóriában tudtok ennél a monitornál jobb alternatívát ajánlani? :) Átnéztem már minden lehetőséget, de én nem találtam jobbat. Egyedül, ami zavar és több véleménynél is olvastam, hogy a monitor méretéhez képest a felbontása lehetne nagyobb. Ez mennyire zavaró? Köszi a válaszokat!

(#153) Drenadar válasza Kalwa (#152) üzenetére


Drenadar
veterán

ha találtunk volna jobb monitort azt vettük volna :D :D

Ez tőled függ. Mennyire vagy pixelmániás. Ha a FHD neked pixeles akkor ez is az lesz. (Magasságra kb akkora mint egy 24-25"-os monitor, csak szélesebb). Ha el tudod viselni a fhd-t akkor ezt is el fogod tudni.

Arra készülj, hogy ha nincs bivaly erős VGA-d azért ezt nem fogja szeretni (nálam a R9 380 sokkal melegebb ezért hangosabb is mint a 24"-os fhd monitor alatt).

(#154) Skynet258 válasza Drenadar (#150) üzenetére


Skynet258
veterán

Engem inkább az érdekel, hogy ez-e az a probléma, amit egy firmware frissítés orvosol. És jah, engem mondjuk baromira zavar, hogy fast módban lila körvonalat kapnak a betűk, mert egyrészt ronda, másrészt meg ne már... szóval engem csak ezért érdekel, mert ha másnál nincs nálam meg van, akkor én goto szerviz.

https://geekpulse.hu

(#155) korcsi válasza Drenadar (#153) üzenetére


korcsi
veterán

"(Magasságra kb akkora mint egy 24-25"-os monitor" Pont mint egy 27"-os 16:9-es

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#156) korcsi válasza Skynet258 (#154) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem nem. A lila utánhúzás fast módban a túllövéstől van, használd normálon.

Bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#157) Skynet258 válasza korcsi (#156) üzenetére


Skynet258
veterán

Ok, bár akkor nem értem hogy nem jelentkezik mindenkinél (vagy vannak akik ezt tényleg nem látják? Jó nekik :DDD ). Volt egy Samsung monitor is anno a tarsolyban, na annál volt ez jelenség, de nagyon durván, azért sem vettem meg (meg aztán elmentem a 21:9 felé, és milyen jól tettem). Ha ez a sima hagyományos overshoot jelenség, akkor no para, úgysem használom fast módban, nem vagyok akkora gémer hogy kéne...

Egyébiránt újra ezt a monitort venném. Ugyan már megszokta a szemem, de sosem felejtem mikor leültem elé... húbazmeg ez hatalmas és gyönyörű és széééééles. :D Persze a felbontás épphogy, de így nem kellett komolyabb kártya mint a meglévő RX480-as, és minden játék hasít.
Azt meg több tesztben is láttam kiemelve, hogy az eddigi legjobb kontrasztarányt mérték ennél a monitornál az összes eddig tesztelt IPS paneles közül. :K

De most akkor mi is az a konkrét hiba, amire kiadták az új firmware-t? Már csak ez érdekel. :D

https://geekpulse.hu

(#158) X Factor válasza Skynet258 (#157) üzenetére


X Factor
addikt

Az új firmware, elvileg arrajött, h. a slow, normal, fast között igazából nem volt különbség.

Alpból 10-14ms között váltanak a pixelek, ha neked van 144fps-ed és a monitor is megpróbál 144hz-en frissiteni, ahhoz akkor 6.9ms alatt kell a pixeleknek is frissülnie, különben lesz némi blur.

FW v2-ben fast mode-ban ez kb 6ms, tehát elég, és a többi mód is teszi szépen a dolgát.

Vagy mivel nem tudjuk ellenőrizni, marad a placebo :D

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#159) Kalwa válasza Drenadar (#153) üzenetére


Kalwa
tag

Mondjuk úgy, hogy költői volt a kérdés. :) Az LG után a következő monitor, ami tetszik, az az Acer hasonló monitora, de az 60-70k-val drágább, és ennél többet nem nagyon akarok kiadni egy játékos monitorra. Jelenleg egy 19"-os Samsung monitort használok 1280x1024-es felbontáson, szóval nem hiszem, hogy probléma lesz a megszokása. :D Nekem is R9 380-as kártyám van, idén szeretném majd fejleszteni, de egyelőre kivárok, hogy mi lesz a VEGA-val. Tapasztalataid szerint mennyire bírja a 380-as kártya az LG monitor felbontását újabb játékokban? (GTA 5 stb.)

Köszi!

(#160) Drenadar válasza Kalwa (#159) üzenetére


Drenadar
veterán

GTA-val nem játszom. Bírni bírja azokat amikkel viszont igen (WoT, WT, Pathofexile, starcitizen), de pl még egy Stellaris is képes szarrá izzasztani a VGA-t. (70 fok körül van, ami igazából nem érdekelne ha nem kapcsolna turbóra a VGA ventije).

(#161) Kalwa


Kalwa
tag

Mit szóltok az új 34"-os LG gamer monitorhoz? Ennek így vajon mi értelme?

[link]

(#162) Skynet258 válasza Kalwa (#161) üzenetére


Skynet258
veterán

Semmi. De legalább nem kell cserélni... :DDD

https://geekpulse.hu

(#163) X Factor


X Factor
addikt

Szóval a monitorom kálváriája végett ért.

Előzményeket, ellehet itt a topikban érni. Végül az LG-től kaptam egy csereigazolást és az Edigital-ban áttudtam venni az új monitort. Persze egyiksem volt a legegyszerűbb, de ez már legyen az én problémám.

Hazavittem, kibontom, bekötés. Hibajelenség ugyanaz, 100hz felett nem megy... Sírás, hiszti, én ezt nem hiszem el...

Most vagy én vagyok a világ legszerencsétlenebb embere, vagy eddig se a monitor volt rossz...

Már ott tartottam, h. írok ide a topikba, hogy valaki tud-e abban segÍteni hogy elviszek hozzá mindent és megnézzük, hogy megy-e. Aztán eszembe jutott, hogy pont egy nagyon jó barátom pont egy erős AMD-s konfiggal rendelkezik.

Monitor, kábelek át hozzá. Láss csodát nála a 290-el, ragyogóan megy a 144hz, 6-ból 4 kábellel. Tehát azok is rendben vannak.

Innentől vállt érdekessé, mert akkor nálam vagy a szoftverkörnyezet, vagy a fury a probléma forrása. De legalább tudtuk h. a kijelző rendben van.

Áthoztuk az ő kártyáját hozzám. Én gépemben ő kártyájával ragyogóan megy... Tehát ez alapján a Fury-nak kéne rossznak lennie. De az én Fury-m meg az ő gépében vitte hibamentesen.

Itt picit lefagytam, mert tulkepp jo a kartya, jok a kabelek, jo a kijelzo, maga a rendszer is, hisz az o kartyajaval az en gepemben is minden remek volt...

Végul 3 év utan egy clean install mellett dontottem, mert gondoltam biztos saját oldalon a fury-hoz lehet vmi komponens korruptalodva és az a hiba oka.

Fun fact...: clean install utan se volt jo.

Végül szetkaptam az egész gépet és az lett a megoldas, h. ha a masodik pcie16-ba rakom a fury-t onnan visui a 144hz-et... El nem tudom képzelni h. mi okozza ezt. De legalább megy...

És a kérdésem, 144hz-es beállÍtással nektek is sötétebb a kép?

Make things work

(#164) X Factor válasza X Factor (#163) üzenetére


X Factor
addikt

Azt kihagytam h. FS ON, FAST mode, és az 1ms blur reduction disabled. Utobbi ugye nem is megy FS-el, és arrol tudom is, h. mellette csokken a fenyero jelentosen.

Make things work

(#165) Beast007 válasza X Factor (#163) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nekem a gyári beállításhoz képest alapból sötétebb a kép de nekem kalibrálva van. Lejeb vettem a frissítést én nem látok különbséget a 144Hz-hez képest.

(#166) Skynet258 válasza X Factor (#163) üzenetére


Skynet258
veterán

Fú de imádom az ilyet, néha nálam is megesik valami hasonló anomália, napokat elpöcsölök vele és a megoldást keresem éjjel 3-ig esténként... :W 120 fül megnyitva hátha valamelyik oldalon van valami hasznos de persze nincs, és aztán addig próbálkozom amíg valamelyik lépésem megoldja a problémát. Hogy melyik azt már sok napos tökölés után kevésbé szoktam tudni követni. :D

https://geekpulse.hu

(#167) magickonfig válasza X Factor (#163) üzenetére


magickonfig
tag

Igen sötétesebb. De már leírtam kicsit korábban. Ilyen sötét kékes lilás réteget kap.
Én is kalibráltam a 144HZ hoz képest.
Amazon review-ból jöttem rá én is , különben fel nem tűnt volna...
Hihetetlen mikkel tud meglepni a monitor :F

[ Szerkesztve ]

(#168) Skynet258 válasza magickonfig (#167) üzenetére


Skynet258
veterán

Tftcentral-os kalibrációt használod, vagy egyedi kalibrálás?

https://geekpulse.hu

(#169) magickonfig válasza Skynet258 (#168) üzenetére


magickonfig
tag

Itthon, egyedi 2db icc különböző fényviszonnyokkal.

(#170) giornalista


giornalista
senior tag

sziasztok!
tegnap vettem egy ilyen monitort.

azt tapasztalom (szemre), hogy időnként ki-kikapcsol a freesync. a menüben továbbra is "on-t" ír, viszont egyértelműen látom a törést a képen. ha a menüben offolom, majd újra onra állítom, megszűnik a jelenség és ismét sima a kép.

találkozott már esetleg ilyen hibával valaki?

(#171) X Factor válasza giornalista (#170) üzenetére


X Factor
addikt

Nem lehet h. ahol tapasztalod ott beesel 50fps alá ?:)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#172) giornalista válasza X Factor (#171) üzenetére


giornalista
senior tag

nem, 80-90 FPS környékén voltam.

először egy ALT+TAB után tapasztaltam, amikor elindítottam a plays.tv-t, hogy rögzítsen. másodszor pedig random, az egyik mapváltásnál éreztem úgy, hogy kikapcsolt (Battlefield 1), a Freesync funkció ki-bekapcsolás után meg rendben éreztem.

van esetleg valami visszajelzés, alkalmazás, akármi, ami jelzi, hogy működik-e a freesync ténylegesen, vagy a szememre kell hagyatkoznom? :)

(#173) Zso Ro válasza giornalista (#172) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Nekem is van néha a BF1 alatt,de az nem bizti,hogy a monitor hibája.Én sem jöttem még rá hogy mi,szóval tapogatózom.Írd be a BF topikba is,hátha ráugrik még néhány emberke hasonló történettel.

Nálam az volt picit fura,hogy mindenki istenítette a 144Hz-et.Lehet sokat vártam tőle,de nem érzem a nagy difit ez és a 29um68-p között frissítés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#174) Skynet258 válasza Zso Ro (#173) üzenetére


Skynet258
veterán

A 144Hz egy plusz dolog, minden sokkal simább már Win alatt is, ablakmozgások is kellemesebbek, az egész olyan fluid. Nem váltja meg a világot az tény, és azért új dimenzikókat sem nyit, de én mondjuk már nem térnék vissza 7*Hz környékére...

https://geekpulse.hu

(#175) Zso Ro válasza Skynet258 (#174) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Na nem mondom h megbantam ;]
Amit eszrevettem az a 60hz-rol 75-re valtas volt.Foleg a freesync tartomany kitagulasa miatt.Ott tenyleg lattam a kijelzo "simulekonysagat"

A legjobb egyebkent a monitor magassaga.29-nel nagyon alacsonynak talaltam.

(#176) giornalista válasza Zso Ro (#173) üzenetére


giornalista
senior tag

érdekes, mert én is BF1 alatt tapasztaltam. nagyon rövid, nem túl alapos netes keresés alapján másnál nem láttam ezt hibát. lehet, hogy valami driver hiba, annyira nem zavaró, és örülök is neki, hogy feltűnik, mert legalább tényleg nem szemfényvesztés :)

a 144Hz viszont nagyon adja, igaz, egyelőre csak olyan 110-120 FPS-em van a játékban, de egy Need for Speed Shift 2 pl. eszméletlen ezzel az új monitorral.

nem mondom, hogy nem lehetett élni nélküle, de azért meg sem bántam, hogy megvan :)

(#177) Drenadar válasza giornalista (#176) üzenetére


Drenadar
veterán

én sehol se érzékeltem problémát :) a szemem már megszokta sajnos a monitort, nagyon nem bántam meg :)

BF1-el meg ne játszatok :D keressetek olyat ami jó :)

(#178) Zso Ro válasza Drenadar (#177) üzenetére


Zso Ro
senior tag

nincs jelenleg a BF1-nél jobb lövölde :)

(#179) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Kinek mennyire látszik a sarkokban a led világítás.Nekem tegnap tűnt fel,hogy a baloldali sarkokban sokkal jobban látszik,mint a másikban,előtte pedig szinte egyáltalán nem volt egyik helyen sem.

(#180) Snake111 válasza Zso Ro (#179) üzenetére


Snake111
újonc

Látni nekem is, ahogy te is írod a bal alsó sarokban, ahogy néztem a neten képeken szinte mindegyiken ott látszik a legjobban! :(

(#181) Kalwa


Kalwa
tag

LG 34UC89G-B

34" Class 21:9 UltraWide® Full HD IPS Curved LED Gaming Monitor with G-SYNC™ (34" Diagonal)

[Hivatalos oldal]

(#182) X Factor válasza Kalwa (#181) üzenetére


X Factor
addikt

No pont ez a fő ok, amiért a mai napig AMD kártyám van, ugyanaz a kijelző, és árban egy bő 100k lesz a különbség, ha nem több...

És a legszebb, h. ehhez még vásárlók aszisztálnak is. Több helyen is belefutottam a bezzeg a gsync mekkora kiraly, meg még jó h. pénzt kérnek érte hozzáállásba...

Make things work

(#183) giornalista


giornalista
senior tag

azt tudjátok esetleg, hogy a low framerate compensation a freesynchez hasonlóan szintén csak AMD kártyával működik, vagy a 144Hz-hez hasonlóan nVidiával is?

(#184) giornalista válasza giornalista (#183) üzenetére


giornalista
senior tag

bár ahogy elnézem, ez a freesynchez kapcsolódik, úgyhogy tárgytalannak is tekinthető a kérdés :)

(#185) Zso Ro válasza X Factor (#182) üzenetére


Zso Ro
senior tag

sikerült jó áron megszabadulnom az RX480-tól,így búcsúztam a Freesync-től is.Most 1060-at használok egy ideig,aztán lemondok a húsról és VEGA leszek :O
Nem igen vettem egyébként észre a Freesync hiányát,ergo nem igen vettem észre ezek szerint a Freesync meglétét. Attól függ,honnan nézzük

(#186) Rém


Rém
tag

Beruháztam egy ilyen monitorra, és nagyon lenyűgöző. Kivéve a játékokban, ahol szétesik a kép. Diabló3 és Wows lenne amit próbáltam. Win alatt minden tökéletes de játékban se a színek sem az objektumok nem stimmelnek. Egy 1060 6 gb kártyával próbálom.
Én vagyok a béna? Hol kell beállítani?

(#187) X Factor válasza Rém (#186) üzenetére


X Factor
addikt

Mit értesz az alatt h. szétesik a kép?

Esetleg screen tearinget tapasztalsz?

Ott lehet az a baj, h. hiába állitasz 144hz-et, mivel NV kártyád van, nem aktÍv a freesync, így mivel nincs meg a 144 fps-ed, azt tapasztalod amit leirsz.

Make things work

(#188) Beast007 válasza X Factor (#187) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ez igy nem teljesen igaz nekem wow alatt nagyon random az fpsem és mégsem tapasztalok olyat hogy szétesne a kép. D3 alatt először asszem nekem is furák voltak a szinek de nvidia vezérlőpultban belőttem rendesen azóta sincs baja.

(#189) X Factor válasza Beast007 (#188) üzenetére


X Factor
addikt

Lehet vsync engedélyezve van, akkor viszont elég tetemes input lagot eredményez.

Lehet h. wow-ban azért egy 1070-el megvan a 100+fps, így kevésbé észrevehető.

A szinek, meg a kép szétesés az két teljes külön dolog.

Make things work

(#190) Rém válasza X Factor (#187) üzenetére


Rém
tag

Ilyen mondjuk a dió 3.
Az arc kiesett a ruhájából, és a színek sem olyanok mint kéne :)

És minden játékban ezt látom. A böngészés és a filmek tökéletesek.

[ Szerkesztve ]

(#191) Bélaaaa válasza Rém (#190) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nekem olyan 3D-s effektnek tűnik.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#192) korcsi válasza Bélaaaa (#191) üzenetére


korcsi
veterán

Szerintem is az. A HUD gyanúsan rendben van.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#193) X Factor válasza Rém (#190) üzenetére


X Factor
addikt

oh, így már értem.

Ha tudtad screenshotolni, valszeg vmi szoftveres cucc lesz. 3d vision-t csekkolnám nv control panelben ahogy a többiek is emlitettek.

Make things work

(#194) Rém válasza X Factor (#193) üzenetére


Rém
tag

Köszönöm Urak!
A megoldás az nv szoftverben volt. Valamiért azt hitte a monitorról hogy 3D szemüveg, és ez alapján állította be magát.

(#195) Slawterblood


Slawterblood
újonc

Szisztok

A minap vettem egy ilyen monitort. Win 8,1 et használok. Nem tudom instalálni a Monitor drivert mert Win10 verzióju driver van csak a hivatalos LG honlapon, csak az OnScreen controllt. A driver nélkül nem tudok Hz-t állítani, ami elég kellemetlen. Van erre valami megoldás vagy csak a Win10-re lehet feltenni a drivert? Mindenkinek Win10-e van aki ezt a monitort használja?

Köszi a választ

(#196) szatocs78 válasza Slawterblood (#195) üzenetére


szatocs78
csendes tag

Szia!

Én a mellékelt lemezről simán eszközkezelőben betallóztam a monitor driverét a monitor driver infonál, majd update. Ezután már kezeli a saját szoftvere simán 8.1-en is.

(#197) koti199204


koti199204
tag

Sziasztok!
Ezt a monitort néztem ki magamnak. És az volna a kérdésem hogy nektek a mai napig mi a tapasztalatotok vele kapcsolatban megérte? Volt-e vele valami gond?
Én egy ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING kártya mellé szánom remélem nem lesz neki sok a 2560x1080 felbontás.

A tapasztalatokat és a tanácsokat előre is köszönöm üdvözlettel Koti!

(#198) Bélaaaa válasza koti199204 (#197) üzenetére


Bélaaaa
őstag

A monitor határozottan AJÁNLOTT megvételre! Hatalmas a kijelzője! :K

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#199) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Én is beruháztam egyre 139 ropiért.Eddig annyi problémám volt,hogy a kifejezetten nagy PC-s munkaállomásomba nem fért be,szét kellett kapni. :D Kép szétesés és egyéb problémák eddig nem voltak,de még csak desktoppon használom.

(#200) struszi


struszi
aktív tag

Nagyon agyalok egy ilyen monitor beszerzésén. A videokarim egy r9 290. Mikor normalizálódnak a vega árai akkor tervezem cserélni.
Hajtja valaki ezt a monitort ilyen, vagy hasonló erejű kártyával? Mik a tapasztalatok?

"Hűségem a becsületem"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.