Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) deathsoft válasza magickonfig (#250) üzenetére


deathsoft
tag

Mi az hogy ghostingol ?

(#252) Raggie válasza magickonfig (#250) üzenetére


Raggie
őstag

Én eleve normal-on használom. :)

Clint Eastwood FTW

(#253) X Factor válasza magickonfig (#250) üzenetére


X Factor
addikt

Én is sokat kisérleteztem, fast +144hz volt az amit annyira nem akart.Ű

120hz és fast móddal nálam egész vállaható.

deathsoft íme Az IPS paneloknál, ha 100hz-en akarod járatni, akkor ugye egy pixelnek 10ms alatt kéne váltania, ha meg is van a 100fps, 144hz esetén 6ms alatt. No mármost ennyit alapból nem tudnak, úgyhogy overdrive-al gyorsÍják a panelok esetén pixel response time-t. Ami úgy nézz ki, h. nagyobb feszkót kapnak amikor gyors váltásra van szükség. Ennek viszont van egy olyan hátránya, h. a pixelt picit túllövik, és visszakell szabályoznia, ekkor van egy ilyen jelenség.

Példa: PUBG-ben 144hz fast módban, ha ugrunk a gépből és nézek az ég felé, akkor a többi ejtőernyő körül kirajzolodik egy körvonal (corona)

Normal esetén, ellenben ha megvan a 120-144fps, akkor előfordulhat h. a monitor már nem elég gyors és pici blur keletkezik.

Fasz esetén meg ott van az OV jelenség.

Igazság szerint elkell dönteni, h. melyik kezdet harapod meg:D Illetve h. melyik az ami téged kevésbé zavar.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#254) deathsoft válasza X Factor (#253) üzenetére


deathsoft
tag

Köszönöm a választ hát nem tudom én egyiket se tapasztaltam eddig .. lehet nem figyeltem vagy nem olyan feltűnő. Normál módban van a monitor ..

(#255) Zso Ro válasza Raggie (#247) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Hogy toltad le a minimumot?

(#256) Raggie


Raggie
őstag

CRU-val. Kell egy új frissítési frekvenciát csinálni valamint letolni a miniumot a freesync sávban.
Nagyjából ezek az instrukciók alapján: LINK
Annyi kiegészítéssel, hogy ha csak ezt csinálja meg az ember, akkor nekem pl max 75Hz-es képfrissítés jelent meg a monitornál, tehát ezután kellett csinálnom egy új 120 Hz-es profilt is a CRU-ban.

Clint Eastwood FTW

(#257) korcsi


korcsi
veterán

Nem LFC-s a monitor?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#258) Raggie válasza korcsi (#257) üzenetére


Raggie
őstag

Lehetséges, de a frame duplázásnál szerintem még jobb, ha a monitor csak egy-egy frame-et rak ki és nem frissít többet közötte. Ez egyéni preferencia kérdése. :)

Clint Eastwood FTW

(#259) korcsi válasza Raggie (#258) üzenetére


korcsi
veterán

Mi a differencia?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#260) Raggie válasza korcsi (#259) üzenetére


Raggie
őstag

Az amit leírtam.
LFC: ha nem számítódik ki időben az új képkocka akkor az előzőt teszi ki újra a monitor frame duplázással.
Freesync: addig nem rak ki újabb frame-et a monitor amíg ki nincs számolva a következő képkocka.
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#261) korcsi válasza Raggie (#260) üzenetére


korcsi
veterán

Az első példa amit írtál az a sima vsync. Ilyen formában semmire nem lenne jó.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#262) Raggie válasza korcsi (#261) üzenetére


Raggie
őstag

Nem. A sima Vsync az fix 15/30/60 FPS-t tart. Mindíg éppen azt, amit már el tud érni a VGA.
Az LFC az meg az épp aktuálisan elért FPS-t duplázza meg és ezt alkalmazza , mint változó frissítési frekvencia.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#263) korcsi válasza Raggie (#262) üzenetére


korcsi
veterán

50fps minimum freeync az 20ms, 21ms-ra készül el a kép, közbe 20ms után elkezdi kirajzolni újra ami kb 7ms?
Vagy 72 és 50 között már elkezd duplázni?

Mindegy, megjegyeztem hogy van LFC, AMD szerint működik, lehet csak marketing... Lehet a freesync is csak marketing :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#264) Raggie válasza korcsi (#263) üzenetére


Raggie
őstag

Ha 20 ms hogy elkészítsen egy képkockát a VGA, akkor freesync-el 20ms alatt rajzolja ki, hogy pont mire végzett addigra kapja meg a VGA-tol a következő képkockát. Az LFC-vel ilyenkor inkább kétszer kirajzolja ugyan azt a képkockát 10-10 ms alatt. És azután kapja meg a következő képkockát.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#265) korcsi válasza Raggie (#264) üzenetére


korcsi
veterán

Ment privát, ne terheljük a topikot.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#266) DonDennis


DonDennis
senior tag

Nekem nagyon régi ilyen monitorom van, de eddig nem vettem észre, hogy tudok 3620x1527 felbontást állítani de ma néztem, hogy lehet. Mivel a panel nem tud ilyen felbontást gondolom csak így lekicsinyíti a dolgokat nem? Vagy használja valaki ilyenbe?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#267) Raggie válasza DonDennis (#266) üzenetére


Raggie
őstag

Ez csak valamilyen windows bug lesz. Nem tudsz ilyen felbontást beállítani a monitoron.

Clint Eastwood FTW

(#268) DonDennis válasza Raggie (#267) üzenetére


DonDennis
senior tag

Az lehet de beállítom és elfogadta és minden olyan kicsi lett premier pro ba timeline meg mindenhol iszonyat sok hely stb... előbb játszottam is és minden játékban ki tudom választani ezt a felbontást is, és gép újra indítás után is úgy maradt.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#269) Raggie válasza DonDennis (#268) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs véletlenül a VSR beállítva a videókártya drivernél?

Clint Eastwood FTW

(#270) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,sorozatoknál az ugye természetes hogy 2 oldalt csík van,mert gondolom azok nem 21:9 arányuak.Vagy csak én nem állítom be jól v.mit?

PSN - RedFoxHun

(#271) korcsi válasza redhunter (#270) üzenetére


korcsi
veterán

Rendben van oldalt a két csík!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#272) aiminet


aiminet
tag

(#273) MarciKING24


MarciKING24
tag

Sziasztok!

MOst vettem egy ilyen monitort, csak gamingre (sőt, streamre), egyáltalán nem csinálok rajta mást. 144hz-en Dota2-nek nagyon kékes képe van, ez lehet azért mert 144hz?
Mert pl. Pubg gyönyörűen megy így, semmilyen elváltozást, vagy bármilyen problémát nem látok. Csak gamingre érdemes esetleg kalibráltatni?

Straight outta Compton

(#274) Raggie válasza MarciKING24 (#273) üzenetére


Raggie
őstag

144 Hz-en van egy kékes overshoot sajnos mindegy miben használod. Állítsd 120 Hz-re azon gyönyörű a kép.
(lejjebb olvasva a topikban ugyanezt a jelenséget fogod találni több felhasználónál is)

Clint Eastwood FTW

(#275) MarciKING24 válasza Raggie (#274) üzenetére


MarciKING24
tag

Ja értem, köszi a választ, nem tudtam mi az az overshoot. És mit állít az, hogy ha fast-ra vagy pl. Slow-ra rakom a kapcsolót a monitor menüjében? Nálam most fast-on van, de mondom pl. Pubg nem kékesedik fast-on 144hz-en.

Straight outta Compton

(#276) Raggie válasza MarciKING24 (#275) üzenetére


Raggie
őstag

Az a monitor paneljének a gyorsítás funkciója. A slow és a normal az ajánlott hacsak nem érzel input lagot ezek alatt, akkor mehet a fast, de az kicsit oveshoot-ol.

Egyébként elolvastad a cikket aminek a fórum topikjába írsz?! :D
Ajánlom ezt a részt:
https://prohardver.hu/teszt/lg_34uc79g_g_mint_gamer/tovabbi_meresek.html

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#277) MarciKING24 válasza Raggie (#276) üzenetére


MarciKING24
tag

Köszi! Nem olvastam :D de mostmár igen! De a cikkben nincsenek ilyen szakszavak mint overshooting és társai :)

Straight outta Compton

(#278) Bismarck24


Bismarck24
tag

Körülbelül 4 hónapja használom ezt a monitort és nagyon meg vagyok vele elégedve. GTX 1070-el sajnos nagyon sok játékban nem értem el a 144 fps-t, így nem tudtam kihasználni a monitor adta legnagyobb képfrissítési frekvenciát. Azóta sikerült váltanom gtx 1080 Ti-re, ezzel már nincs probléma a 144 fps-el.
Amit hátrányként tudok felhozni hogy sötét képnél a 4 sarokban van egy kis bevilágítás. Főleg játékra használom és ott teszi a dolgát. Az nvida dsr funkcióját használom, így próbáltam játékokban magasabb felbontást is beállítani (2k,4k), ezek persze nem natív 2k és 4k, de a látvány elég szembetűnő, viszont hosszas használat után megfájdul a fejem, érzek némi vibrálást. Arra azért kíváncsi lennék hogy ilyenkor hány hz-en működik a monitor, mert sem az lg hivatalos weboldalán sem a monitor user guide-ba nem találtam erre vonatkozóan leírást. Ár-érték arányban szerintem kiválló! Most ki jött neki egy gsynces változata ami egy 100-as drágább, de nem bántam meg hogy ezt megvettem.

(#279) BullKoxa válasza Bismarck24 (#278) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Én erre tudok gondolni! PWM

A kikapcsolt állapot (Off) és a gyorsítás első két fokozata (slow és normal) között csekély különbség látható, a fast esetében viszont már felfedezhetőek a túllövés komolyabb jelei. Ezenkívül van még egy mód, az 1 ms Motion Blur Reduction, mely elméletben virtuálisan 1 ms-os válaszidőt teremt, a gyakorlatban viszont nem mást csinál, mint a háttérvilágítást PWM-re állítja és a frissítési frekvencia duplájával szinkronban kapcsolgatja, így a mozgó tárgyak szemmel követve sokkal élesebben rajzolódnak ki. Hátránya viszont, hogy a PWM-es háttérvilágítással járó tartós villogtatás zavarhatja az erre érzékenyebbeket. Link !! ahonnan másolva van!

(#280) Pucosz


Pucosz
csendes újonc

Sziasztok! A topicban szereplő monitor (g synces) vásàrlásán is gondolkozom több masik jelölt között....
Érdekelne h akinek ilyen van mennyire boldog vele, nem nagyon pixeles-e, stb?

(#281) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Ide is leírom a kérdésem mert a monitoros topicba nem kaptam válasz.

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Le szeretném cserélni a Dell UltraSharp U2913WM monitoromat egy nagyobbra. (32 vagy 34 be gondolkodom)
Amit kinéztem az egy LG 34UC79G
Amitől félek hogy a dell hez képest nem lesz e visszalépés az lg,tudom hogy a dell be is lg gyártja a panelt,viszont a dell be jobb az elektronika.
Elvileg az lg javára szól a 144 hz.
A vga-m egy r9 390 tudom nem a csúcs,de szerintem az lg hez elég lenne.
Vagy ha tudtok valami jobbat szívesen meghallgatom.
Gondolkodtam a 4k-s monitoron de ahhoz lehet hogy kevés a konfigom.
A konfigomat az aláírásomba láthatjátok.
A gépet főleg játékra filmezésre használom,már megszoktam a 21:9 képarányt nem szívesen mondanék le róla.
Ami fontos a keret amit rászánnék max 160e,tudom ez elégé behatárolja a választást.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#282) Raggie válasza Pucosz (#280) üzenetére


Raggie
őstag

Én nagyon boldog vagyok vele.
Nézd meg élőben valamelyik MediaMarkt-ban és meglátod neked pixeles-e mert ez eléggé szubjektív.

Clint Eastwood FTW

(#283) Raggie válasza zsombor22 (#281) üzenetére


Raggie
őstag

Nem igazán jön át, hogy pontosan mit értesz "jobb elektronika" alatt.
Ez a monitor 144 Hz-es és Freesync-es, míg az említett Dell egyiket sem tudja. Szerintem ez egy kiváló ár/érték arányú monitor.
Személyes véleményem továbbá: a 4K szart sem ér, mert nincs még milliós áron sem olyan hardver ami értelmesen meghajtja. A magas képfrissítés+freesync sokkal többet dob a játékélményen.

Clint Eastwood FTW

(#284) zsombor22 válasza Raggie (#283) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi a gyors választ.
Az elektronikára arra gondolok, hogy van benne egy elektronika ami homogenitást korrigálja és teljesen pwm mentes.
Tudom hogy sokkal többet tud az lg.
Még egy félelmem van, a dell előtt 26 os lg-m volt amikor vettem a 3. volt pixel hiba mentes,a dell ből kettő cseréltek mire kifogtam egy hibátlant.
Szerintem megrendelem és veszek rá pixel hiba garanciát.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#285) Raggie válasza zsombor22 (#284) üzenetére


Raggie
őstag

A pixelhiba az lutri. Én ebből elsőre jót kaptam. Ami még szintén lutri ügye az az IPS glow. Ez nekem közepes, de nem cserélem emiatt, mert játékra kell, nem filmezésre. :)

Clint Eastwood FTW

(#286) zsombor22 válasza Raggie (#285) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Remélem jót fogok ki.
Nekem is elsősorban játékra lesz használva.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#287) Beast007 válasza zsombor22 (#281) üzenetére


Beast007
aktív tag

A 390 szerintem gyenge ehhez a monitorhoz, mondom úgy hogy 390X-ről váltottam 1070-re és ez sem elég ha ki akarod használni a 144 Hz-t. Persze ha grafikai beállítások terén nincsenek nagy igényeid lehet addig butítani a mai címeket is hogy a te kariddal is meglegyen. Egyébként én is azt javasolnám, hogy vásárlás előtt nézd meg valahol. (lehetőség szerint) Pláne ha filmezés is menne rajta rendesen szerintem a feketéje gyenge (ips) illetve a 21:9 miatt régebbi filmek + sorozatok + youtube videók... két szélén le fogja vágni és fekete sávok lesznek.Viszont játékra szerintem első osztályú ha nem zavar a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#288) korcsi válasza Beast007 (#287) üzenetére


korcsi
veterán

Azért jó a freesync, hogy ne csak akkor legyen teljes az élmény ha legalább 144fps-el megy a megjelenítés.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#289) Beast007 válasza korcsi (#288) üzenetére


Beast007
aktív tag

Ez így van, viszont szerintem nem ugyanaz a kettő ha fixen van 144 Fps-ed vagy ha aktív a freesync. (próbáltam) és nekem az első jobban bejött.De ezt neki kellene tapasztalnia a valóságban és úgy dönteni.

(#290) Raggie válasza Beast007 (#289) üzenetére


Raggie
őstag

Nyilván, csak a tényleges fix 144 Hz-hez a Titan sem elég minden játék minden jelenetében... Azt tehát felejtsd is el. Amikor meg már be-beröccen 144 Hz alá akkor meg már sokkal jobb a bármilyen freesync.

Clint Eastwood FTW

(#291) Beast007 válasza Raggie (#290) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nem kell ha úgy lövöd be a grafikát de ahhoz vas is kell alá.

[ Szerkesztve ]

(#292) Pucosz válasza Pucosz (#280) üzenetére


Pucosz
csendes újonc

Koszi, megnezni sajna nem tudom, de bőven elég info h te boldog vagy vele....☺

(#293) pondesz


pondesz
újonc

Sziasztok!

Más is tapasztalta már ennél a monitornál, hogy 144Hz-re állítva csökken a fényerő, változik a kontraszt és kicsit mintha kékes színű lenne a kép? 120Hz-en minden ok...

(#294) Raggie válasza pondesz (#293) üzenetére


Raggie
őstag

Igen. Sajnos a panel sajátossága. Én személy szerint , pont emiatt inkább 120 Hz-en használom.

Clint Eastwood FTW

(#295) zsombor22 válasza Beast007 (#287) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget. :R
A film annyira nem fontos mert mellette van egy 55-s suhd tv + hogy ledes háttérrel ki lehet emelni a kijelzőt.
Az i7 es gépet kimondottan csak játékra használom,ahogy ismerem magam a vga-t kb 1 éven belül úgy is le fogom cserélni,addig meg csak kibírom ezzel. :D
Nekem ha meg van a 100 FPS az már elég.
A mostani dell monitoromat ugyanezzel a felbontáson használtam kivéve hogy ö csak 60hz-s.
A félelmem a fekete mert a dell nek baromi jó,de ezt és a felbontást ahogy javasoltátok meg fogom nézni.
Lenne még egy kérdésem,a monitoron két gép lenne az i7 amin csak játszom (DP port) a másik egy i5-s amit minden másra használok főleg nett töltögetés stb.. (HDMI port) az megoldható hogy pl az i7 144 hz-n megy a DP porton,az i5-s pedig 60 hz-n a HDMI-n?
Vagy mindig állítgatni kell?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#296) Raggie válasza zsombor22 (#295) üzenetére


Raggie
őstag

Azt a gépeken kell beállítani nem a monitoron. A monitoron majd csak manuálisan kell átváltanod a bemenetek között, de utána azt jeleníti meg, amit az adott bemeneten az adott géptől kap. Ha az 60 Hz akkor azt, ha az 144 Hz akkor azt. Szerintem.

Clint Eastwood FTW

(#297) zsombor22 válasza Raggie (#296) üzenetére


zsombor22
aktív tag

:R
Tényleg igazad van,de hülye vagyok.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#298) Bismarck24 válasza zsombor22 (#281) üzenetére


Bismarck24
tag

Leírom a tapasztalatomat ezzel a monitorral kapcsolatban. Mintegy 5 hónapja használom egy msi gaming x 1070-es videókártyával. Nvidiás kártyáról lévén szó a freesync adta lehetőségeket nem tudtam kipróbálni, de az biztos, hogy a 2560*1080-as felbontást a mostani újabb játékoknál az 1070-es kártya képtelen volt 144fps-el futtatni. Mit tudtam csinálni? Folyamatosan állítottam Hz számot a játékokban annyira amennyit a vga bírt. Gyengébb amd-s kártyával ki tudod használni a freesyncet, de az állandó fps droppok miatt a kép ugyan folyamatos lesz (tearing effektus megszűnik), de megnő a monitor késleltetése (input lag), ami multis játékoknál nem igazán nyerő. Ami engem zavar a monitornál: ha full fekete a kép akkor a négy sarokban halványsára beszűrődés látható. Mióta lecseréltem a 1070-es 1080 ti-re azóta nincs gondom a 144 fps-el.
A te kártyád viszont gyenge, azt érdemes lenne lecserélned, ha van rá lehetőséged. Ár-érték arányban a monitor viszont kiváló választás!

(#299) korcsi válasza Bismarck24 (#298) üzenetére


korcsi
veterán

Freesync vs input lag
Ha NV kártya mellett 144Hz-en hajtod akkor az 0..7 ms közötti input lag-ot eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#300) magickonfig válasza pondesz (#293) üzenetére


magickonfig
tag

Yepp!

Fél év kellet , hogy ráröjjek egy amazons review után. :DDD
Pedig magam kalibrálgattam a monitort.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.