Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) zsombor22 válasza Bismarck24 (#298) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Bismarck24 köszönöm szépen a tapasztalataidat. :R
Így átgondolva nincs értelme lecserélem a 29-es dell monitorom.
A freesync-el nem nyernék sokat,a másik ha nincs meg a 144 FPS a 144 HZ-nek nincs sok értelme.
Most néztem meg a Doom 2560x1080 (60HZ) minden Ultrán 90-101 FPS
Tényleg kevés lesz a R390-n,min egy 1080 as kéne de az + 230e nél kezdődik.
Most Vga-t nem tudok cserélni,és a mostani kártyámmal mindig le kéne butítani a játékokat.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#302) zsombor22 válasza Bismarck24 (#298) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Lenne még egy kérdésem?
Ha veszek még is egy ilyen monitort,úgy lehetne használni,hogy amíg nem tudom lecserélni a VGA-t használom mondjuk 75 HZ-n azt még kihajtja a R390-n.
Ha lecserélem a VGA-t mehet 144 HZ-n.
Mert gondolkodtam még a LG 34UM69G-B-n,de ha működik a fent említett dolog inkább vennék egy LG 34UC79G-t.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#303) Raggie válasza zsombor22 (#302) üzenetére


Raggie
őstag

Ha bekapcsolod a freesync-et úgyis mindig annyin hajtja amennyit tud maximálisan a kártya. Nem igazán értem ezt a kérdést... :)
Böngészés alatt és windows-ban meg úgyis meglesz a 144 Hz ezzel a kártyával is, tehát csak feleslegesen korlátoznád le 75Hz-re ha annyira állítod.
(én egyébként a 120 Hz + freesyncbeállítást javaslom, mert úgy tökéletesek a színek és megvan a max fényerő is, a 144 Hz-nél kicsit sötétebb és kékes beütést kap a panel)

Clint Eastwood FTW

(#304) zsombor22 válasza Raggie (#303) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi.
Ma meg is rendeltem a monitort.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#305) Krissal válasza zsombor22 (#301) üzenetére


Krissal
tag

Sziasztok!

Kérem segítségeteket, egy legalább 2 méteres displayport kábelre van szükségem egy lg 34uc79g monitorhoz, ami 2560x1080-os felbontás mellet tudja a 144Hz-et.

Sajnos a legutóbb vásárolt kábelem (bestbuy), ezt nem tudta, szemetelt a képen már 100Hz-nél, pedig elvben tudta a fentieket.

Mit és honnan javasoltok, amivel nem fogok beszívni?

KÖszönöm előre is!

(#306) Raggie válasza Krissal (#305) üzenetére


Raggie
őstag

Elvileg adnak egyet a monitorhoz. Annak jónak kell lennie.

Egyébként biztos vagy benne, hogy a kábel a hibás?

Clint Eastwood FTW

(#307) Krissal válasza Raggie (#306) üzenetére


Krissal
tag

Szia,

igen, amit adtak hozzá tökéletes, hozza amit kell, de csak 1,2-1.5m hosszú, a gépem távolabb lenne a legoptimálisabb helyen, ezért kéne minimum 2 méteres.

(#308) Raggie válasza Krissal (#307) üzenetére


Raggie
őstag

Hát sajnos nincs sok tapasztalatom, mert én a gyárit használom, de elvileg a belkin DP kábelekről jókat írnak a neten. Sajnos itthon nem kapható direktben, de ha a bestbuy-ból jól következtetek, te nem is itthon vennéd a dolgot. :)

Clint Eastwood FTW

(#309) Krissal válasza Raggie (#308) üzenetére


Krissal
tag

Szia, köszönöm a segítséget, hamarosan érkezik a kábelem és referálok róla. 79G. Hmm, elsőre fura volt, hogy rondák a betük a böngészőben, zavart, majd átállítottam 110%-ra a méretet és azóta hibátlan, sőt, jobb is, legalább olvasható. A mérete elsőre óriásinak tűnt, mostanra megszoktam, durva mennyire gyorsan alapppá válik... FPS-ekkel tolom, iszonyat durva a fov, valamelyik nap kipróbáltasm egy régebbi gamet, ami nem támogatta a ultrawide-t és ki is lőttem 20 perc múlva, mert zavart a kis kép :) Ez a monitor egy tökéletes választás, annak aki filmezik és játszik, 100%-ban elégedett vagyok. Nyami :)

(#310) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Használhatom 144hzen nvidiás kártyával? Lesz valami hátrányom? GTX 1060 kártya, szinte csak pubg-vel tolom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#311) Bélaaaa válasza enginev3.0 (#310) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Miért lenne hátrányod?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#312) enginev3.0 válasza Bélaaaa (#311) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom, csak olvasom itt hogyha nincs 144fps akkor némi hatranykent érinthet a dolog

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#313) Bélaaaa válasza enginev3.0 (#312) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Én nem tapasztaltam eddig semmilyen hátrányát.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#314) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megjött a monitor :C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#315) gutriqper válasza enginev3.0 (#314) üzenetére


gutriqper
tag

Szia! Mik a tapasztalatok? Nem zavaró az "alacsony" felbontás?

(#316) enginev3.0 válasza gutriqper (#315) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, nekem korábban is ugyan ilyen WFHD monitorom volt, IPS LG 34", csak 60hz-es, ezt pedig a 144hz miatt választottam, az íve tényleg olyan kicsi szemből mintha nem is lenne, a 144hz-et pedig még sok helyen nem éreztem, talán böngészésnél a legjobban :D bár csak pubg-vel játszom, ott meg nincs 140fpsem fixe, de a kép tényleg nem hullik szét egyszer sem

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#317) ates2


ates2
senior tag

van ebből egy olyan is,hogy LG 34UC79G-B az mitől más :F

(#318) Raggie válasza ates2 (#317) üzenetére


Raggie
őstag

Én úgy tudom, hogy semmiben. Amelyik monitor több színben is elérhető ott így szokták a színjelölést a végére tenni, de mivel ebből csak fekete(azaz Black) van így ennél mind -B végződésű, ezért sok oldal és bolt ki sem rakja a betűt.

Clint Eastwood FTW

(#319) ates2 válasza Raggie (#318) üzenetére


ates2
senior tag

Néztem én is,hogy nem találtam különbséget de van ahol -B-s van van ahol nincs. THX azért :)

(#320) ates2


ates2
senior tag

ismerős ilyen monitort akar venni,viszont csak egy gtx 960 4GB-os vga-a van,azt le kéne cserélni jobbra? mondjuk egy 1060-ra :F

(#321) Raggie válasza ates2 (#320) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ez egy freesync-es monitor, azaz inkább AMD videó kártya a jobb mellé. De igen, a 960-nál kicsit nagyobb teljesítményszint előnyös.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#322) ates2 válasza Raggie (#321) üzenetére


ates2
senior tag

De Nvidival is lehet használni normálisan nem :F

(#323) Raggie


Raggie
őstag

Persze csak a variálható frissítési frekvenciát nem(freesync).
Attól még egy normál monitorként lehet használni, csak akkor nincs sok értelme ilyet venni. Akkor vehetne egy olcsóbb modell-t is szerintem, vagy akkor már szánja rá a zsák pénzt és vegyen G-Sync technológiás monitort.
Ennek a monitornak a G-synces verziója ez: LINK

Clint Eastwood FTW

(#324) ates2 válasza Raggie (#323) üzenetére


ates2
senior tag

Hát ennyit tuti nem fog rátolni,főleg,hogy kell majd egy 1060 is,viszont tuti kell majd egy 34"os monitor is gameléshez stb.

(#325) X Factor


X Factor
addikt

Valakinek, van vmi infója esetleg mostanra fw upgradel kapcsolatban?

Make things work

(#326) Raggie válasza X Factor (#325) üzenetére


Raggie
őstag

A hivatalos honpon az uccsú friss Win10 driver 2018/06/04:
LINK
Firmware-t egyáltalán nem látok ehhez...

Clint Eastwood FTW

(#327) sakto


sakto
őstag

Hello!

3620x1527 ez milyen felbontás? ezt engedi a monitorom,BF1 alatt is igy játszom.

(#328) Raggie válasza sakto (#327) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem bekapcsoltad a VSR-t és felskáláztad a felbontást.
Valójában nem ilyen felbontást jelenít meg a monitor ne aggódj. Nézd meg windows-ban.

Clint Eastwood FTW

(#329) sakto válasza Raggie (#328) üzenetére


sakto
őstag

Van egy ilyen az nv panelen
Daynamic Super Resolution 3620x1527 (2.00x)
Rányomtam és működik,bár ennek ellenére 2560x1080 használok.
BF1 alatt meg az említett felbontást 3620x1527 (2.00x)

(#330) X Factor válasza sakto (#327) üzenetére


X Factor
addikt

Megcsinálhatnák h. AMD esetén 21:9-ben is legyen VSR, ha már az nv DSR-el megtudta oldani.

Make things work

(#331) apollo12


apollo12
veterán

heló sikerült szert tennem, hogy érdemes be kalibrálni ?

(#332) Madn!ght válasza apollo12 (#331) üzenetére


Madn!ght
addikt

Ha nem a műszeres kalibrálásra gondolsz, én ez alapján állítottam be: LINK

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#333) apollo12 válasza Madn!ght (#332) üzenetére


apollo12
veterán

köszi ugyan ezt állítottam be én is :D

(#334) bigrob


bigrob
őstag

Hali!

Segítségre lenne szükségem. :D
Ma sikerült szert tennem egy ilyen kis csoda monitorra, viszont az istenért sem tudom 75 Hz fölé vinni a képfrissítést.. Az adott windows ablakban 75 Hz a max, gyári HDMI kábellel.
VGA: R9 280X, nincs rajta nagy DP kimenet, ezért szenvedek a HDMI-vel.
Bármi tipp?

Szerk.: Driver reinstall is megvolt.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#335) bigrob válasza bigrob (#334) üzenetére


bigrob
őstag

Oké, rájöttem a problémára.
1.4 HDMI van a kártyában, ezért nem tud 2560x1080-ban 75Hz fölé menni, sima 1080p-n 120Hz-ig fel tudom lökni.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#336) X Factor válasza bigrob (#334) üzenetére


X Factor
addikt

Márpedig nem fog menni DP nélkül, vegyél egy mini DP - DP átalakÍtót.

Vagy egy ilyet:

https://www.alza.hu/premiumcord-mini-displayport-displayport-csatlakozo-arnyekolt-1m-d558324.htm

Make things work

(#337) bigrob válasza X Factor (#336) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi, már rendeltem egy átalakítót Easy-Shop-ról. Hétfőn vehetem át. Szerencsére az új átvevő pontjuk pont melóhely és itthon közt van, úgyhogy ez volt a legjobb opció. :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#338) Grent.08


Grent.08
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy LG34UC79G monitor, a problémám, hogy a megjelenő szövegek borzasztóan zavaró minőségiek, egyszerűen olyan, mintha alacsony felbontásba használnám a monitort. Hellyel-közzel megoldja a problémát a lentebb látható beállítás, ( Kimeneti színformátum - RGB ) viszont igy csak 100Hz-t tud működni a monitor, továbbra is kiválasztható a 120 illetve 144Hz, de kis villogás és gondolkodás után visszaáll 100-ra.

YCbCr színformátumba engedi a 144Hz-et viszont akkor meg túl sötét lesz a monitor maxos brightness mellett is, és a szövegek is borzasztó rosszul jelennek meg.

Képet a különbségről nem tudok csatolni, hiszen mindenképp megjelenítési problémáról van szó.

Monitoron belüli beállításokat is próbálgattam már, resetelni mindent gyárira, de nem jutottam előrébb.

Kérem akinek van ötlete jelentkezzen.

Köszönöm! - Dávid

(#339) Raggie válasza Grent.08 (#338) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos nekem nem volt ilyenem így nem igazán tudok tanácsot adni. Én megpróbálnám gariztatni.

Clint Eastwood FTW

(#340) Madn!ght válasza Grent.08 (#338) üzenetére


Madn!ght
addikt

Nekem is volt hasonló problémám, de emlékeim szerint a kontrasztbeállítások megoldltták. Lentebb linkeltem a tomshardveres útmutatót.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#341) X Factor válasza Grent.08 (#338) üzenetére


X Factor
addikt

Gyári Dp kábellel hsználod? 144hz-en mindig sötétebb lesz.

120Hz, RGB 4:4:4 Full-t használj. A monitor menüjében a response time fast legyen, blacks tabilizier 60 és sharpness szintugy 60.

Sharpness beállÍtással játsz, szerintem azzal lesz nálad a gond.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#342) Grent.08 válasza X Factor (#341) üzenetére


Grent.08
csendes tag

Nem a gyári kábellel használom, bár nem hinném hogy az lenne a gond, több fajta displayport kábellel is ugyan ezt produkálja, apropó, ha beállítom ON-ra a displayport 1.2-t monitor beállításokba még képet se ad.

Mit értesz RGB 4:4:4 alatt, azt hol tudom állítani? 120Hz-ig meg nem tudom RGB módba felrakni csak 100-ig mer mint írtam korábban kis gondolkodás, villogás után visszarakja 100-ra.

(#343) X Factor válasza Grent.08 (#342) üzenetére


X Factor
addikt

Gyári kábellel próbáld meg, milyen hosszu a dp kabel? Ha 1.2 esetén kép sincs, akkor az a probléma.

Make things work

(#344) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Ma eladtam az gtx1070 videókártyámat és ideiglenesen egy gts250-et pattintottam be.

Azt egy gyári DP kábellel használtam, ezen a karin viszont HDMI van csak, így gyári HDMI kábellel csatlakoztattam, de a kép valami borzalom..

Alapból valamiért szét van húzva a 16:9, hogy úgymond erőltetett ultrawide legyen és teljes kijelzős kép, így filmet vagy akármit nézek az szét van húzva.

NV driverben azt írja hogy a monitor natív felbontása 1024x768 és a maximális felbontás 1920x1080 lehet 60 hertzen :F a többi felbontáson meg ilyen 25-30 hertz a maximum. És a szinek is borzalmasak, hiába teszem RGB-re vagy ycbcr444-re..

Ezzel ugye lehet valamit kezdeni? :)

Korábbi drivert DDU-val töröltem, és a legfrissebb kártyát támogató drivert (342.01) tettem fel.

[ Szerkesztve ]

(#345) Raggie válasza DeathAdder (#344) üzenetére


Raggie
őstag

Passz, szerintem nVidia topikban, esetleg a driver-es topikban kérdezz rá.

Clint Eastwood FTW

(#346) DeathAdder válasza Raggie (#345) üzenetére


DeathAdder
veterán

Rendben, köszi :)

(#347) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Egyébként ha vennék a kártya hdmi-jéhez egy DP átalakítót és DP kábellel használnám akkor mehetne a 144 hz?
Csak mert ez a monitor hdmi-vel használhatatlan.. katasztrofálisak a színek, natív felbontásnak hiszi az 1024x768-at és egy 4:3-as játékot is kinyújt teljes megjelenítőre.. :(((

Most ugrott be, hogy gtx1070-nél sem volt jó, mert először azt is hdmi-re dugtam és így szívtam vele, csak aztán kipróbáltam DP-n is és azon jó lett, így nem is foglalkoztam tovább a HDMI-vel...

(#348) Raggie válasza DeathAdder (#347) üzenetére


Raggie
őstag

Az inkább nVidia/driver hiba lesz, mert én is pont most váltottam VGA-t és a kettő között intel IGP-re kellett hagyatkoznom, amit HDMI-vel kötöttem a monitorra és semmi baja nem volt. 60Hz ment csak ennyi volt a baj, de minden más tökéletes volt rajta.

Clint Eastwood FTW

(#349) DeathAdder válasza Raggie (#348) üzenetére


DeathAdder
veterán

Csak ha driver hiba akkor az a furcsa, hogy a másik FHD 16:9 monitoromon HDMI-vel összekötve miért jó, és annál mitől natív az 1920x1080.. ennél meg 1024x768, és bármire megyek mindent szétnyújt teljes képernyőre, még az olyan játékokat is amik nem támogatják az ultrawide felbontást..
A másik monitornál a 4:3-at nem nyújtja ki 16:9-re, ugyanez a driver, ugyanez a kártya :F

(#350) Raggie válasza DeathAdder (#349) üzenetére


Raggie
őstag

Mert a másik monitor nem 21:9-es. Ezt nem tudja valszeg jól kezelni az nVidia driver.

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.