Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-31 20:13:45

LOGOUT.hu

Tisztelettel megkérünk mindenkit, hogy először az összefoglalót olvassa el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Biluxzsolt válasza zermi (#2058) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

"Importálása: Témaközpont -> Menü ->......"

idáig jutottam. A Menüt nem találom.

Ja még annyi hogy itt :

"A zip fájlt felmásolod a telefon belsőtárhelyére"

csak simán a belső tárhelyre és nem kell semmilyen mappába belerakni?

[ Szerkesztve ]

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2352) Luissimo válasza Biluxzsolt (#2351) üzenetére


Luissimo
veterán

Bármely képernyőn felfelé tolod a képet alul előjön egy menű

Ott Témaközpont, ha megnyitod, akkor ott a jobbfelső sarokban van 3 pont, ami a menű.
rányomsz, ott a Téma erőforrásfájl importálása nevű menűpont, amire rákék nyomnod.

Megvan ?

Ez Most Nyalokán van, de asszem más csemegén is ugyanigy megtalálod.

Fuss neki mégegyszer, hátha :K

(#2353) Biluxzsolt válasza Luissimo (#2352) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Nekem még a 4.4.2 van rajta.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2354) thomasvold


thomasvold
őstag

Ez a gyári visszaállítás törli a feltelepített app-okat is, vagy csak a rendszer dolgokat? Olyat csinál nekem ha hosszan nem nyúlok a telefonhoz, naponta kétszer minimum, hogy kiírja: "a Lenovo alkalmazás leállt" és ilyenkor újra betölt mindent. Pár másodperc csak, de akkor is idegesítő, hogy mi lehet ez.

[ Szerkesztve ]

(#2356) Cocane válasza stilo18 (#2227) üzenetére


Cocane
csendes tag

Kedves Fórum (és immár tulajdonos) társak! Tegnapelőtt sikerült nekem is bekerülnöm a klubba. A pécsi MM-ból elhoztam az utolsó origi csomagolású akciós példányt. A tartósabb üzempróba most következi, ezért még nincsnenek komolyabb tapasztalataim. Eddig nagyon bejövős az eszköz, bízom abban, hogy az érzés csak fokozódni fog! Kb két hónapig használtam Samsung S5-t előtte, elsősorban a sokak által "megénekelt" kamera téma izgat, mert a többi részlettel szerintem nem lesz gond. Viszont érdekelne az ún. "dupla kopp"-os dolog, amire eddig nem leltem megoldást. Azonnal frissítettem a lollipoppra, valamint feltettem a többek által ajánlott Nova Launcher Prime-ot is. A képernyő kikapcsolására megtaláltam a megoldást a Lockscreen alkalmazással, ami eddig tökéletesen működik. Sokkal jobb lenne inkább a felébresztést dupla koppal megoldan, esetleg mind a kettőt, ha nem vagyok nagyon telhetetlen ...

Stilo 18 kolléga üzenete alapján feltételezem, hogy vannak erre is megoldások a LP alatt, ezért kérdezni szeretném, hogyan lehetne a telefon felébresztését dupla koppal megcsinálni? Sajnos nem vagyok egy android guru, sőt még gurucska sem! Telepíteni tudok alkalmazásokat, meg beállítgatni ezt-azt ha ponotsan leírják mit és hol! A választ előre is köszönöm! Kellemes napot kívánok mindenkinek!

(#2357) hard74 válasza Cocane (#2356) üzenetére


hard74
senior tag

Lollin sajna már nem működik a dupla koppos feloldás.Ezt nem fogod tudni megoldani. Remélem a következő frissítéssel visszakapjuk.
Alternatív megoldásnak ajánlom a #2302-es hsz-em.

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2358) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na, kb fél óra yt, telepítgetés után így állok, folyamatos szinkronizáció, wifi, miegyéb mellett.


és még csak most fog beállni az akku. Én meg még azt hittem a tegnapi két HR megzavarta az akksit (ami kb. lehetetlen így utólag belegondolva, de cáfoljatok meg ha tévednék). Plusz ugye meleg is van mint a pokolban, ez is befolyásoló tényező.

Na, iszom erre egyet :D

Üdv. core2

(#2359) Cocane válasza hard74 (#2357) üzenetére


Cocane
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Kérdezném, hogy a tapasztalatod szerint a Gravity Screen "mennyit harap ki az aksiból."?

(#2360) Cocane válasza Neil Watts (#2154) üzenetére


Cocane
csendes tag

Kedves Core2! Nekem is tetszik ez a tok! Érdeklődni szeretnék, hogy megkaptad-e már, honnan rendelted és - ha már meg van - mik a tapasztalataid vele? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2361) Neil Watts válasza Neil Watts (#2358) üzenetére


Neil Watts
veterán

U.i.: Egy kis feedly birizgálással meg 2 kör Asphalt 8-cal máris 84 :D

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#2362) csubííí


csubííí
senior tag

Ezek szerint elég könnyű a szerelése/javítása. Ha jól látom akkor még az aksit is lehet cserélni házilag,persze garancia idő lejárta után.

[link]

(#2364) hard74 válasza Cocane (#2359) üzenetére


hard74
senior tag

2 nap használat után azt mondom jelentéktelen az aksiszemoontjából. Szinte uazt hozza az aksi, mint nélküle.
Igaz én egyszerre tettem fel a Lux Lite-al.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2366) rdt89 válasza Neil Watts (#2358) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem múlt héten okozott kellemes csalódást ez a gyönyörűség. Angry Birds Fight-al még az előző telefonomon kezdtem el játszani (5" FHD kijelző 2000-es akkumulátor és a játékhoz állandó net kapcsolat szükségeltetik) és 3 óra alatt 100-ról 1-2%-ra nyalta az akkumulátort. Belefeledkeztem ezzel is a játékba, majd 3.5 óra múlva kaptam a fejemhez, hogy a francba ez mindjárt kifekszik (a régi megszokások), gyorsan háttérbe raktam a játékot, és meglepődve könyveltem el, hogy még 40%-os töltöttségem maradt. :)

(#2348) zed juron :
Tegnap a 38 fokban 20 percnyi 4K videót rögzítettem és a vége fele se szaggatott, vagy melegedett volna fel forróra a telefon (5.0.2).

(#2351) Biluxzsolt :
Nekem 5.0.2 alatt zip-be csomagolva, gyökérbe rakva se találta a telefon a témát tallózásnál, szóval valami apró figyelmetlenség van mindkettőnknél a dologban. Átsiklottunk egy részleten vagy kihagytuk :)

(#2367) xyvz2


xyvz2
tag

Sziasztok!
2 kérdésem lenne, nem életbe vágó 1ik sem, de ha valaki veszi a fáradságot és ír 1 sort megköszönném.Nos az első: hogyha az NFC be van kapcsolva, ezt nem jelzi ikon a képernyőn? Az összes eddigi telómnál (off: volt jó pár) kivétel nélkül 1 nagy N betű jelezte a sarokban hogy be van kapcsolva, ennél semmi?!.... A másik kérdésem: hogy használ-e valaki Ebay widgeteket? Kirakom a képernyőre és full semmire nem reagál a 3 widget közül 1ik-re sem, most visszautalok- bocs - az eddigi összes telómon loli alatt is működtek? Köszi ha valaki reagálna rá...

[ Szerkesztve ]

(#2368) arnd válasza xyvz2 (#2367) üzenetére


arnd
senior tag

Én nem látok semmi NFC-re utaló jelet...

(#2369) Biluxzsolt válasza rdt89 (#2366) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Köszi hogy írtál, így hagyom is az egészet.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#2370) ollie


ollie
MODERÁTOR

A mai nappal én is csatlakoztam a tulajok táborához.

2 kérdésem van kezdetnek:

1. hol lehet megnézni az akku állapotát? Nem értem, de nem találom a beállításoknál.
2. van root a legújabb romra?

***

(#2372) zermi válasza ollie (#2370) üzenetére


zermi
aktív tag

1.) Beállítások -> Teljesítménykezelő,
Százalékos akku kijelzés: Beállítások -> Értesítési központ -> Speciális beállítások -> Akkumulátor kijelző megjelenítése,
2.) Van

(#2373) hard74 válasza ollie (#2370) üzenetére


hard74
senior tag

Üdv köztünk.
Ezek szerint mégsem flex2 lett?
Lollira root a #1915 hszemben.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2374) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

No, én is csatlakoztam a boldog tulajok táborához a mai napon. Fent vannak a frissítések, négy dolgot kérdeznék:
1. Mobilarenán azt írják, hogy változtatható az alap android és a vibe ui használat. Én nem találtam ilyet a kisegítő lehetőségeknél.
2. Fényképezőnél szintén nem találtam a záridő állítását.
3. Melegszik keményen.
4. Tokot honnajt, ki milyet?

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#2375) hard74 válasza Sanzaa (#2374) üzenetére


hard74
senior tag

A UI-t a fejlesztői beállításokban tudod változtatni.Fejkesztői beállításokhoz a build számot kopoktasd serényen(azt hiszem 7x).

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2376) darnyi


darnyi
tag

Sokan írják ezt a melegedést. De ugyanolyan használati szokások mellett nekem semmivel sem melegszik jobban mint a G2,vagy az LG 4X-em, amely telefonjaim ezelőtt voltak. Bár a 1018-as Ericssonommal összehasonlítva, mely az első mobilom volt, valóban lényegesen jobban forrósodik.

[ Szerkesztve ]

(#2377) thomasvold


thomasvold
őstag

Lett egy olyan problémám, ami eddig nem volt, hogy nem jelzi az üzenetek beérkeztét. Se e-mail-t, se facebook messenger-t, se skype-ot. Beérkezni beérkezik az üzenet mindenhonnan ,de nem jelez. Se a kis értesítő led nem jelez, se hangjelzést nem ad. Minden be van állítva pedig. Valakinek ötlet?

Storno, ahogy ezt leírtam, jó lett minden. Letöröltem a screen notification app-ot, szerintem az kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#2378) ollie


ollie
MODERÁTOR

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#2373) hard7: nem működik a root, amit írtál, azt írja, hogy "unsigned image"

***

(#2379) Sanzaa válasza hard74 (#2375) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Köszönöm szépen!
A melegedés gondolom az alumínium jobb hővezetése miatt van. A műanyag hátlapok jobban leszigetelhetik.
Ha egy tokot veszek rá nem hiszem, hogy zavaró lesz. Csak ebben a melegben kellemetlen.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#2380) Luissimo válasza Sanzaa (#2379) üzenetére


Luissimo
veterán

Éreznifogod, hogy meleg, viszont mivel a tok szigetel, igy majd mégjobban fog melegedni 😃
De netörödj vele, misemtörödünk vele 😃😃
Joez.

Egyébkéntis, a processzorokat meg füst vezérli, mint tudjuk 😃😃

(#2381) thomasvold válasza Luissimo (#2380) üzenetére


thomasvold
őstag

És ha kijön belőle baxhatod... :D

(#2382) ollie válasza hard74 (#2373) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Közben kiderült, hogy előtte a bootloadert is unlockolni kell, de az sem működik.

Most próbálok találni valami megoldást.

***

(#2383) hard74 válasza ollie (#2382) üzenetére


hard74
senior tag

Nem kell unlockolni a bootloadert. Az unlockhoz kell a root.Lollin ez nekem simán ment. Root, unroot is, nem is egyszer. Usb hibakeresés bekaocsolva? Mtp módban csatlakoztattad a teló?
A bootloader nyitással óvatosan. Nem tudjuk, hogy visszazárható e. Elvileg az sdfuse módszer visszazárja, de nem mertem kockáztatni a garit, így a nyitás is kinaradt.

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2384) zumics válasza zed juron (#2348) üzenetére


zumics
tag

Hol lehet kapni 2 év gyári garival 110.900-ért?
Én az Aquában láttam a legjobb áron (111.900), de ott csak 1 évet írtak. Mindenhol máshol pedig még drágább.
Thx.

(#2385) Razzor two


Razzor two
tag

Sziasztok!
Egy kis problémám akadt, ebben kérném a segítségeteket! Folyamatosan villog az értesítő led és nem tudom miért, nem tudom leállítani! Mondjuk a voda üzent sms-ben, hogy indítsam újra a telefont, mert frissített valami beállításokat azóta csinálja ezt!

(#2386) csubííí válasza zumics (#2384) üzenetére


csubííí
senior tag

Tessék. [link]

2 év gyártói garancia,gyári hiba esetén ingyenes háztól-házig szállítás. A szállítást pedig itt lehet regisztráció után rendezni. [link]
Nagyon jó dolog,hogy most már a Lenovo is ilyen prémium garanciát biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#2387) ollie válasza hard74 (#2383) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kösz. Oké, de nem működik a root sehogy sem.

***

(#2388) zumics válasza csubííí (#2386) üzenetére


zumics
tag

Köszi! Hogy nem találtam én ezt meg :)

(#2389) darnyi válasza Razzor two (#2385) üzenetére


darnyi
tag

Nekem is üzent, én is végrehajtottam a kapott instrukciókat, de nem ez keverhette meg a lededet.

(#2390) PrimaMateria


PrimaMateria
csendes tag

A VIPER csak Rootolt készüléken fog menni ? :)

Lg 4x HD ----> Lenovo VIBE Z2 Pro

(#2392) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#2391) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Esetleg még a rootgenius. A Vibe Z-t azzal rootoltuk utólagossan.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2393) ollie


ollie
MODERÁTOR

Kösz mindenkinek, de ezek a rootok nem működnek kitkat felett.

***

(#2394) zermi válasza ollie (#2387) üzenetére


zermi
aktív tag

Ezt letöltöd kicsomagolod a PC-re. A telefonon bekapcsolod az USB hiba keresést, összedugod a PC-vel, MTP módban. A kicsomagolt mappában van egy 0_install_root_K920pro.bat fájl (ha jól emlékszem a nevére) ezt elindítod. A telefonon felugrik egy engedélyezési ablak itt megadod az engedélyt.
Itt az eredeti leírás

(#2396) ollie válasza #45553408 (#2395) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, sajnos a végén azt írta ki, hogy root failed.

Nem értem, mert már évek óta rootolok, meg custom romokat használok, ilyen még nem volt velem.

(#2394) zermi: igen köszi, azzal próbálkoztam vagy 2 órán keresztül. Mindent úgy csináltam, ahogy kell, mégsem ment.

[ Szerkesztve ]

***

(#2398) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na akkor nézzük a mai napot:

Reggel leszedtem a töltőről 100%-on, folyanatosan nyomattam játékokkal, nettel, mikor abbahagytam 60%-on állt, Utána megint nyomattam olyan 30%-ig (itt már mobilneten), ekkor (mivel fontos üzenetet vártam) inkább feldugtam tölteni. Hagytam 100%-ra menni, utána a nap hátralévő részében Voda neten lógott a telefon továbbra is (folyamatosan).

4:33-kor 87%-on állt az akksi, ekkor továbbra is játszottam, mondom hadd szokja a terhelést, olyan 8-ig voltam mobilneten 60 valahány százalékra merült az akku. Most van még benne 56%, innentől pedig wifin vagyok.

Ez jó? :F :P

Test case: Asphalt 8 / Earn to Die 2 / Plague Inc + 75%.os fényerő + Voda mobilnet + GPS on.

Üdv. core2

(#2399) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hát srácok, ez nagyon gáz. Itt egy csúcskategóriás phablet, aminek a hangminősége alsókategóriás. E miatt szeretném rootolni, hogy ne vágjam ki az ablakon a szörnyű hangminőségért, mert a viper4androiddal talán elfogadható lesz. De még a root sem megy. Azt hiszem ennyit a Lenovoról, soha többet semmit nem vezsek tőlük. A Redmi Note 4G-nek egy nagyságrenddel(!) szebb hangja van, mint ennek.

De egyébként csak magamat okolhatom, mert nem néztem utána a hangminőségnek, mivel feltételeztem, hogy egy felsőkategóriás készüléknek csak jó lehet a hangminősége.

[ Szerkesztve ]

***

(#2400) stilo18 válasza ollie (#2399) üzenetére


stilo18
addikt

Gondolatod nekem mekkora gyomros volt az M8 után...
Azon élvezett volt mindent hallgatni, mikor megvettem a telót... Kijelző zseniális, kamera nagyon powa, majd este mikor hazaértem, mondom füles elő... Próba...
Aztán csak néztem ki a fejemből.. :(

Mondjuk hozzá teszem a poweramp - al lehet a legjobb hangot kicsikarni...! (vagyis az én fülemnek a legjobban tetszőt)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.