Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Jó kis írás lett, bár csak végigfutottam rajta.
Nekem a 2-es modell van meg, és tényleg nagyon jó érzés kézbe venni, bár nekem a bal oldalon nyekereg a hátlapja. :D
Ja és lenne egy kérdésem: A Onenote szerinted kielégítő jegyzetelő program? Másrészt próbáltál már PDF-be írni, ha igen akkor milyen progival és mennyire volt használaható?
( Az én válaszaim: A onentoe sz@r, de nem találtam jobbat; igen, word-be importálva és érintéssel is tudtam rajzolni, nem csak tollal, szóval használhatatlan, másrészt pedig az írás elcsúszott onnan ahonna irtam néha, vissza lépni ( pl véletlen húzott vonalnál) nehéz volt ( már nem emlékszem miért). Minden más progi amit találtam rá nem adott megfelelő lehetőséget arra hogy kényelmesen írhassak a PDF-re. ( Lehet onenote-ba kellene importálni, mindjárt kipróbálom. :) )

(#2) CB válasza PPatrik (#1) üzenetére


CB
senior tag

PDF olvasáshoz, javításhoz a Drawboard PDF nevű alkalmazást használom.
Youtube-on találsz a programról rengeteg oktatófilmet.

Nekem az OneNote tökéletesen bevált.
Munkahelyi gépem jegyzetei és a táblagép jegyzetei folyamatosan szinkronban vannak. Ha pl. egy értekezleten jegyzetelek valamit, mire a helyemre érek, az asztali gépemen már látom a jegyzetet. Ugyanígy visszafelé. Nagyon jól működik a keresés funkció, logikus a jegyzetfüzet készítés, stb.
Az én ThinkPad Tablet 2 táblagépem egy év használat után is olyan mint az új. Bár én nagyon vigyázok a cuccaimra. Végig tokban volt, bárhova vittem.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#3) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Jó, részletes lett a bemutató. A gép is tetszik, nekem egy Dell Venue 11 Pro-t volt szerencsém használni (bár sajnos csak rövid ideig). Az is kb ugyanezt tudja.

Laci

(#4) CB válasza Gusztáv (#3) üzenetére


CB
senior tag

A cserélhető akkuja miatt az nekem is a listámon volt, de mivel nincs ledes vakuja - ami nálam elengedhetetlen - így hátrébb csúszott a sorban.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#5) Napfénysüti

Tetszenek ezek a Thinkpad tabletek de azt rossz látni hogy mennyire a konzumer irányba tolja ezeket az üzleti cuccokat a Lenovo. :(
Volt Thinkpad T400-am a céges gépem meg egy T430 de a múltkor volt "szerencsém" egy T440-re ránézni és elsőre azt hittem hogy valami ultrabook.
Szomorú vagyok emiatt hogy ilyen irányba haladnak a cikk alapján nemcsak a laptopoknál de a tableteknél is. Trackpoint elhagyása is... :U

Més que un club!

(#6) petipetya


petipetya
nagyúr

Remek gépnek tűnik, jó kis cikk. :C Még sosem volt Lenovom, így nem tudom mihez viszonyítani a márkán belül. Tudnám használni a mindennapokban.

"nincs rá lezsóidő"

(#7) hito válasza CB (#2) üzenetére


hito
nagyúr

A cikk utolsó mondatával nagyon egyetértek, hiába nem volt Thinkpad 10-em. A Tp Tablet 2 szerintem minden idők egyik legjobb tablete, mondom ezt úgy, hogy megszámlálhatatlan windowsos tabletem volt már, kezdve a Z515-ös Atomtól, a C60-as AMD procison át, egészen az i5-ösig.

Valami hihetetlen módon el van találva a TT2. Ugyanaz kéne Core M-mel, vagy Z37xx-el.

De azért ez se lehet rossz masina. Van is fenn egy 4GB/128GB-os LTE-s belőle az OLX-en billentyűzet dokkolóval, meg minden csicsával, de 250eFt-ot nekem nem ér. 150-et még adnék érte, de azt meg nincs pofám bekínálni. Szerintem az ott is fog maradni egy ideig.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#8) oszi666


oszi666
őstag

Mi az az aktiv toll? Miben kulonbozik egy sima stylustol?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#9) CB válasza oszi666 (#8) üzenetére


CB
senior tag

A ThinkPad Tablet N-trig tollának felépítése:

A thinkpad Tablet 2 Wacom tollának felépítése:


Nem vagyok egy nagy hozzáértő, de a nagy különbség a két toll között, hogy az N-trig típusú tollnak saját áramforrása van egy AAAA ceruzaelemből, a Wacom toll pedig az LCD kijelző által, a toll hegye mögött elhelyezett tekercsben indukált áramból kapja az energiát.

Ha egy használt, eladó táblagép tartozékai között szerepel a stylus felirat, az még nem jelentheti biztosan azt, hogy aktív tollal működik, lehet, hogy csak az ujjadat helyettesítő gumi végű tollról van szó.
Gyártók a hirdetéseikben inkább csak az első kettővel szoktak dicsekedni.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#10) oszi666 válasza CB (#9) üzenetére


oszi666
őstag

köszi, de ez miben különbözik egy sima gumivégű taperászótól? Érzékeli a nyomás különbséget?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#11) CB válasza oszi666 (#10) üzenetére


CB
senior tag

Nagyon sokban.

A táblagép LCD kijelzője elé egy speciális réteget helyeznek, ami érzékeli az aktív toll hegyének végét.
A tollat rá sem kell tenni a kijelzőre. N-trig tollnál kb. 10 mm-re Wacom tollnál kb. 20 mm távolságból érzékeli a tollat, megjelenik a kurzor a kijelzőn.
Ha a toll hegyét hozzáérinted a kijelzőhöz, akkor pedig lehet vele rajzolni.
A tollak között olyan különbség van még, hogy milyen nyomásérzékenységet tudnak.
A lenovo ThinkPad tollainak pl. 1024, a Microsoft Surface Pro tollának pedig 256 pontú az érzékenysége.
Tehát ha jobban rányomod, vastagabb a vonal.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#12) Grga_Pitic válasza oszi666 (#10) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az említetten kívül plusz tudás még:
1. sokkal pontosabb pozícionálás lehetséges, ami a Windows asztalon igencsak szükséges (olyan, mintha egérrel dolgoznál), és a jegyzeteléshez / rajzoláshoz elengedhetetlen
2. palm rejection - ha a toll a képernyő közelében van, akkor nem érzékeli a kezed érintését, ergó kényelmesen, a kezed a kijelzőre ráfektetve tudsz írni - mint a papírra
3. hover effect - ha a képernyőhöz közelítesz, megjelenik a kurzor, és úgy is viselkedik, mintha az egérrel ráállnál. Ez weblapok esetén hasznos, ha a kurzor fölé mozgatására lenyíló menü van.
4. nyomógomb a tollon - törlés, jobb kattintás funkcióra

(#13) gghrtz


gghrtz
őstag

Nekem is nagyon tetszik ez a tablet, sajnos az ara nagyon magas, pedig a t100 elott komolyam elgondolkoztam, hogy eladom az asztali gepemet is, es igy ilyet veszek, de sajnos a teljesitmenye meg igy is karcsu lenne ahhoz , amikre az asztalim hasznalom. Mindenesetre egyszer tuti, hogy lesz egy ilyesmi all-in-one gepem.

(#14) ivana válasza CB (#11) üzenetére


ivana
Ármester

kijelzője elé egy speciális réteget helyeznek

Érdekes, de a wacom toll érzékelés alatta van :N

(#15) hito válasza ivana (#14) üzenetére


hito
nagyúr

És az nem a kijelző előtt van? :U Nézőpont kérdése. Elé, előtte. Aztán arra rá jön a kijelző.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16) CB válasza ivana (#14) üzenetére


CB
senior tag

Lehet. Ez részletkérdés, és lényegében tök mindegy szerintem.

Bár ha jól megnézed a kijelzőt, akkor az LCD előtt lehet látni a rácsháló pöttyeit.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#17) PPatrik válasza CB (#2) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Bocsi, hogy nem válaszoltam korábban. :B
Megnéztem a Drawboard PDF-et és nem vagyok elájulva, bár tény hogy sokkal jobb mint a word-be importált, vagy onenote-ba berakott pdf. Látom hogy akkor lenne nyomás érzékeny ha megvenném, hm. Majd egyszer :D
Nem tudom, én mondjuk egyszerre nézem programozó és diák szemszögből is a onenote-ot, és úgy hogy most picit használtam közel élesben is, nem mondanám rossznak, de :D A de ott maradt valahogy.

Májusban lesz 1 éves az enyém, és ez is mintha új lenne.

(#18) CB válasza PPatrik (#17) üzenetére


CB
senior tag

1. Drawboard PDF
A 2300 Ft-os ár kicsit sok érte valóban. Meg kell várni, amíg akciózzák. Én 900-at adtam érte. Annyit megért. Munkára tökéletes.
2. OneNote
Nyilván mindenki igényeit nem tudja kielégíteni. Én még nem találtam nála jobbat, és mivel a munkahelyi gépre is feltelepítették, ezért tudom használni az asztali gépen, és a táblagépen is úgy, hogy folyamatosan szinkronban vannak.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#19) GY_H


GY_H
újonc

Én egy olyan tabletet szeretnék, melyen egy Windows-os asztlali térképtajzoló programot tudok futtatni. Itthon csak 2 tollas tabletet láttam, de kiprobálni nem tudtam őket. Ez volt az egyik. Az eladó azt mondta, hogy az 1920x1200-as felbontás mellett a program nyomógombjai olyan kicsik lesznek, hogy már nem is lehet felismerni a rajtuk lévő ábrát, úgyhogy nem javasolja. Mint aktív használó mit gondolsz, (már romló látással) használható ez a gép ilyen célra?

(#20) CB válasza GY_H (#19) üzenetére


CB
senior tag

Nem tudom, hogy milyen programról van szó, de attól tartok, hogy egy ekkora táblagép valóban nem való erre. Egyrészt fórumokon azt olvastam, hogy komoly matematikai műveleteket alkalmazó programokat már lassan kezel az atom proci, plusz ott van a program kezelőfelülete. Az OnrNote jegyzetfüzet ikonjai is az éppen használható kategóriában vannak.
Szerintem nagyobb kijelzőjű I5 v. I7 procival ellátott táblagépet kell keresni erre. Pl. Fujitsu Stylistic Q704, vagy Microsoft Surface Pro 3. Mindkettő tollas, és 12".

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#21) T9ncz10


T9ncz10
újonc

Véleményetek szerint ha aTP10-s tabletet napközben a dokkolóban tartom és állandóan töltés alatt van, az rontja-e az akku idejét/minőségét? Köszi.

(#22) CB válasza T9ncz10 (#21) üzenetére


CB
senior tag

Szerintem nem tölti folyamatosan a töltő, attól függetlenül, hogy a dokkolóba tetted.
Fel fogja tölteni teljesen a táblagépet, majd kikapcsolja a töltést.

Ha a dokkolóban használod a táblagépet, megy a kijelző, és közben töltöd, akkor az már teljesen más, akkor rendesen tud melegedni a táblagép. de szerintem akkor sincs gond.
Én általában 1,5 -2 évente szoktam lecserélni a Lenovo táblagépeket, naponta töltöm, de eladáskor egyik sem volt olyan, hogy kevesebb ideig bírta volna, mint mikor megvettem, pedig esténként töltés közben netezek, és melegszik cefetül.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#23) Barnuss


Barnuss
tag

Mi is próbáltuk, ez tényleg jó cucc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.