Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

A jelenlegi BIOS verzió 6FET93WW (3.23 ).
Érdemes lehet ezt frissíteni valamiért?

Illetve, ha igen, hogyan.

Win10 alatt is működik a Power Manager program?
A linken itt, csak 7-hez és Vistához való verzió van.

Előre is köszi a segítséget és a választ.

[ Szerkesztve ]

(#252) Francia91 válasza evooo (#251) üzenetére


Francia91
veterán

1. Jelenlegi tudásom szerint ez az elérhető legújabb BIOS hozzá

2. Ha nincs semilyen gondod a jelenlegivel, akkor kár hozzányúlni

3. Lehet Windows alól is, lehet egy CD-re kiírva, majd arról bootolva is, és ha van frissebb, meggcsinálja Neked a System Update is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#253) evooo válasza Francia91 (#252) üzenetére


evooo
aktív tag

Köszönöm, akkor inkább tényleg nem nyúlok hozzá.

(#254) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet processzort cseréltetni?
Találtam egy T9600-at jó árban, melyet lehet, beletetetnék.

Persze, csak, ha megéri cserélni.

(#255) fungi válasza evooo (#254) üzenetére


fungi
aktív tag

Én alfa156-nál cseréltettem T400-ban, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#256) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Én azt szeretném megkérdezni, mekkora nagy baj, ha a laptop kijelzőjének elég nagy "játéka" van, a szélén mérve kb. 2cm . Nincs semmi káros jele, egyébként szoros, csak van az a játék. Azért is kérdezem, mert még ezután akarok beruházni egy SSD-re, nehogy kidobott pénz legyen. Köszi! :)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#257) SANKADI válasza evooo (#251) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Én pont ilyenre frissítettem, nem találtam újabbat. Tökéletesen megy ezzel.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#258) Francia91 válasza SANKADI (#256) üzenetére


Francia91
veterán

T500/400 és W500-as szériánál ez típushibának mondható, hogy a zsanérnak holtjátéka lesz. Ha cseréled is újra, kb 1 év múlva megint lesz vmennyi holtjátéka. Az enyénmnek kb 1 cm, mióta megvettem (3 éve), de nem is nagyon van összecsukva, csak ha viszem vhova, amúgy itthon van az asztalon dokkolóban, 0-24-ben megy
Baja amúgy nem lesz tőle, ez ilyen

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#259) SANKADI válasza Francia91 (#258) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszi, megnyugtatott, most pontosan megmértem, 1,5 cm , akkor az nem is olyan sok. Hát, ha a kép nemmegy el, szerintem nem cserlélek zsanér még 3 cm-nél sem, hátrafelé megáll, az a lényeg.Én is dokkolóban használom, de a gyerekek miatt össze van csukva elég sűrűn. Majd látjuk hogy bírja a strapát. Köszi !

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#260) SANKADI válasza Teo. (#200) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Ez szerintem jó volna, csak már archivált, 2015.04. havi hirdetés. A Vaterán ajánlom, én is ot tütöttem le egyet az előbb. Nagy szerncsém volt, mert 2490.- ért sikerült leütnöm, már csak 4500.- ért látok.

http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_notebook_netbook_alkatresz/laptop_notebook_keret/index_c11274.html?q=optibay&warn=1

A pata 9.5 mm-es jó, de oda is szokták írni a tipusokat.

A www.optibykeret.hu-n terveztem, de határozatlan ideig szüneteltetik az árusitást, de így olcsóbb is lett. :))

Ha használni akarod a DVD-t külső házként, olyat is talaáltam, itt a link:

http://www.laptopszaki.hu/cd-dvd-meghajto/8111-sata-optikai-meghajto-kulso-haz--1.html

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#261) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Na, most valami régi hozzászólásra válaszoltam. :W

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#262) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Most van időm belevágni a Tuning projektbe és lenne pár megbeszélnivaló. :)
A CPU egy T9600-as lesz, ez oké.
Memóriát is szeretném bővíteni 8 GB-ra, csak nem tudom pontosan mikre kell figyelni a kompatibilitásnál, illetve most ahogy megnéztem DDR2 2x2GB 667 Mhz van benne a linux parancs alapján. Tehát gondolom mivel csak 2 slot van, ezeket el lehet adni és 2x4 GB kell bele. És mégis milyen? Olvastam, hogy a cikkíró DDR3-t tett bele, magas órajellel, én azt hittem figyelni kell a DDR verziószámra, a frekvenciára és a késleltetésre is. :F Ebbe nem vagyok benne, kérem valaki írja le, hogy mi való bele. :R
A 3.0-s Express Card Adaper is tök hasznos lehet, bár még nincs sok 3.0-s cuccom, de nemrég rendeltem be egy külső HDD olvasót. A közepén az a csatlakozó tápellátásra szolgál? Pendrive esetén is be kell dugni?
Meg még a csatlakozókról beszélnék szívesen, van pár rajta, ti mire használjátok a mindennapokban? Pl. FireWire. HDMI meg ugye pont nincs, amivel TV-hez tudnám csatlakoztatni, D-Sub átalakító meg drága, de láttam van rajta Displayport, ami szintén digitális, azt most szintén megnéztem, létezik hozzá olcsón átalakító, ez okés így. :K
Azt hiszem ennyi, összességében egy sokoldalú és gyorsabb gépet szeretnék és szerintem így meg is tudom valósítani tök alacsony áron. :))

Üdv.

Üdv, Dávid

(#263) Tim82 válasza Nestor16 (#262) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha DDR2-nek olvasod ki, valami nagy gond van azzal a Linuxszal, amit a T500-ra telepítettél. Az a memória jó lesz 1333 MHz-esnek is (amit 667 MHz-esnek látnak a programok -> ami oké, nem véletlenül hívják Double Data Rate-nek).

Lehetőleg sima DDR3-at vegyél, aminek az oldalán kétsoros rendezésben vannak a memóriachipek (2Rx8). DDR3L is működhet (szintén kétsoros kivitelben), de nincs rá garancia.

DisplayPort meg csak képet fog átvinni, hangot nem a T500-adon.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#264) Nestor16 válasza Tim82 (#263) üzenetére


Nestor16
senior tag

Értem, és azon belül mindegy melyiket veszem? Ár\érték arányban van ajánlott?

nestor@nestor-ThinkPad-T500:~$ sudo dmidecode --type 17
# dmidecode 2.12
SMBIOS 2.4 present.

Handle 0x002C, DMI type 17, 27 bytes
Memory Device
Array Handle: 0x002B
Error Information Handle: No Error
Total Width: 64 bits
Data Width: 64 bits
Size: 2048 MB
Form Factor: SODIMM
Set: None
Locator: DIMM 1
Bank Locator: Bank 0/1
Type: DDR2
Type Detail: Synchronous
Speed: 667 MHz...

Ha hang nincs sem nagy gáz, ha a laptopon attól még van :)
Köszi a helpet! :R

Üdv, Dávid

(#265) Tim82 válasza Nestor16 (#264) üzenetére


Tim82
nagyúr

Értem, és azon belül mindegy melyiket veszem? Ár\érték arányban van ajánlott?

Szerintem Kingston Value-t ne nagyon (lutri, hogy melyiket szereti -> ezek a KVR... kezdetű típusú RAM-ok), Hynix, Elpida, Samsung simán mehet.

Konkrétan nekem ezek a tapasztalataim: [link]

Type: DDR2
Speed: 667 MHz...

A típust mondom én, hogy elnézi valamiért, minden T500 DDR3-at fogad, nincsen kivétel. A sebességnél meg jót ír, csak szorozd meg 2-vel (írtam: "double data rate" mint DDR - a 667 MHz a valós sebessége egy 1333 MHz-es modulnak) és kijön az 1333 MHz. Egyébként 1066-os, 1333-as, 1600-as mehet bele, úgyis 1066-on fogja a RAM modulokat járatni - amúgy meg semmi jelentősége nincs.

Ha hang nincs sem nagy gáz, ha a laptopon attól még van

Ott persze lesz, szerintem - a TV típusától függően - valamilyen analóg kábellel (a laptop oldalán 3,5" jackkel, a TV oldalán nem tudom) meg lehet oldani a hang átküldését is. Csak önmagában a T500 és ugyanilyen utolsó generációs Core 2 Duo-s notik még nem képesek átküldeni a hangot DP-n, az utánuk jövő első generációs Core i-s notik már igen.

Még egy korábbi kérdésedet kihagytam:

A 3.0-s Express Card Adaper is tök hasznos lehet, bár még nincs sok 3.0-s cuccom, de nemrég rendeltem be egy külső HDD olvasót. A közepén az a csatlakozó tápellátásra szolgál? Pendrive esetén is be kell dugni?

Igen, a közepén a csatlakozó arra szolgál, szoktak is az EC kártya mellé adni egy USB-tűcsatlakozós végű kábelt (arra jó, hogy a noti egyik közeli USB 2.0 portjáról tudd táplálni a kártyát).

Pendrive-hoz nem fog kelleni ez, külső HDD-hez (ha annak nincs saját külső tápja) igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#266) Nestor16 válasza Tim82 (#265) üzenetére


Nestor16
senior tag

Kiszűrtem párat az ajánlásaid alapján (a Kingston-t nem is vettem számításba, bár szerintem nem így gondoltad és csak pár típusra érvényes az a Value). Még ezekre rá tudnál nézni nekem kérlek?! :B

[link] - 1db 8GB MICRON - 9k
[link] - HYNIX 8GB 2Rx8 PC3L 12800S-11-12-F3 1.35v low voltage - 8k
[link] - Micron, Samsung, Sk.hinyx, Kingston -10k Én ezek között nem látom a különbséget :DDD

Hát legjobb találataim ezek.

:R a részletes válaszodért :)

Üdv, Dávid

(#267) Tim82 válasza Nestor16 (#266) üzenetére


Tim82
nagyúr

1*8 GB-os modulokban ne gondolkodj, mert nem fogja tudni lekezelni.

1 RAM foglalat - 1 db 4 GB-os modul. 2*4 GB-ban gondolkodj.

Ez a Kingston pl. jó lehet: [link]. Nem Value modul.

Igazából még hasonló 2Rx8-as, 4 GB-os, lehetőleg 1.5 V-os (tehát 1.35 V-os, azaz DDR3L) modul lenne jó mellé, de nem muszáj feltétlenül pontosan ugyanolyannak lennie.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#268) Nestor16 válasza Tim82 (#267) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget, már úton van a 2 db Hynix modul. :B

Ha a modulok megérkeznek már neki is kezdek a projektnek ugyanis egy T9600-as proci már be van szerezve.
Tudnátok adni egy leírás (vagy linket) hogyan kell átcserélni a CPU-t? Videók közül inkább csak olyan van, amiben szétkapja az utolsó csavarig. :DDD
Volt már dolgom laptoppal, de konkrétan ehhez a típushoz jól jönne egy precíz leírás, hogy könnyebben és gyorsabban menjen, de gondolom nem nagy ördöngösség, jól szerelhető laptopról van szó.
A paszta is van még bőven maradék az MX-4-ből szóval szerintem minden adott. :K

Köszi. :R

Üdv, Dávid

(#269) Francia91 válasza Nestor16 (#268) üzenetére


Francia91
veterán

Szinte tök ugyanez, 1-2 apróság eltéréssel

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#270) Nestor16 válasza Francia91 (#269) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi! :R

Pár észrevétel még.
1. Annyi paszta kell rá, mint amennyit rárakott a srác? Én kevesebbet saccoltam, az van egy borsónyi.
2. Én totál úgy számítottam, hogy az oprendszert CPU csere után újra kell húzni. :Y Nem is szoktam ilyesmivel törődni, kerülöm a problémákat, így mindent tisztán csinálok.
3. Hány fokig normális a hőmérséklete a magoknak? Úgy általában laptopban és a T9600-nak? Amit a videón látni az riasztóan sok néha. (+90°C) :Y

Üdv, Dávid

(#271) Francia91 válasza Nestor16 (#270) üzenetére


Francia91
veterán

Alulfeszelés nélkül sem nagyon kéne 80-85 fok fölé mennie. De ha alulfeszeled a T9600-ast, olyan 70 fokban fog maximalizálódni

Annyi paszta kell rá, hogy a hűtő rárakása után kb egyenletes és vékony rétegben szétnyomja a hűtő, ez általában egy kisebb borsószemnyi nagyságú

Az OS-t bármikor újrahúzhatod, de nem értem, hogy a CPU csere és az OS reinstall hogy kötődik egymáshoz? :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#272) SANKADI válasza Francia91 (#271) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Szia !
Nekem most például 61 fok. Ez sok? Szerintem egy újrapasztázás ennek sem ártana. Cégtől vettem, ismerem az előéletét, tuti nem volt még egyszer sem. Ha 5-10 fokot esne már nagyon megérné. :)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#273) dugo_ válasza SANKADI (#272) üzenetére


dugo_
veterán

Takarítani mindig érdemes, pláne ha tudod, hogy eddig nem volt.

61 fok alapvetően nem sok, de egy friss paszta és egy portalanított hűtés simán hozhat pár fokot és csendesebb működést, érdemes megcsinálni.

Én TpFanControl-lal kvázi passzív hűtésre állítottam be a gépet idle tartományban, így terhelés nélkül 50-55 fok körül mozog a proci és az ATI VGA, 3500-4000-es fordulatszámmal ez lefújható 40 fok alá is akár, de annak nincs sok értelme.

(#274) SANKADI válasza dugo_ (#273) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Kifogom mindenképpen, d emost például csak 46-47 fok terheletlenül, lehet hogy még elég jól kitartana a pasztázás? Na, akkor annyira nem kell sietnem.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#275) Francia91 válasza SANKADI (#274) üzenetére


Francia91
veterán

A Tiéd teljesen jó, ne piszkáld! 80-85 foknál kell gondolkozni, addig nem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#276) Nestor16 válasza Francia91 (#271) üzenetére


Nestor16
senior tag

Sikerült beépíteni a procit és jól teljesít. :K Igaz volt egy kis lábvisszahajlítás művelet is, de az is összejött. :C

Még azért csak van pár dolog:
1. BIOS verzió 6FET50WW (1.20 ) - ezt érdemes frissíteni? Ha igen honnan és hogyan? :B
(Lehetséges, hogy emiatt nem látok semmi feszültségcsökkentés vagy növelést a biosban? Húztam már procit, de asztalin. Szóval alulfeszelni hogy lehet? )
- azóta olvastam, hogy érdemes stb. Most ott tartok, hogy nem enged feltöltött aksi nélkül telepíteni BIOS-t. Erre van megoldás?
2. Van a megsérült aksim ugye, amiről már nem képes működni a laptop, viszont felismeri és az adatait is közli az AIDA. Lehet-e ezzel még kezdeni valamit szerintetek? Külső powerbank és kész végső esetben. :DDD
Meg olvastam, hogy Panasonic akkusat érdemes venni, gondolom akkor, ami Kínából jönne 4.500-ért az hamar elhasználódna...

Üdv, Dávid

(#277) Francia91 válasza Nestor16 (#276) üzenetére


Francia91
veterán

"1. BIOS verzió 6FET50WW (1.20 ) - ezt érdemes frissíteni? Ha igen honnan és hogyan? :B
(Lehetséges, hogy emiatt nem látok semmi feszültségcsökkentés vagy növelést a biosban? Húztam már procit, de asztalin. Szóval alulfeszelni hogy lehet? ) - azóta olvastam, hogy érdemes stb. Most ott tartok, hogy nem enged feltöltött aksi nélkül telepíteni BIOS-t. Erre van megoldás?"

Nem BIOS-ból megy az alulfeszelés, hanem OS alól programmal. Itt egy leírás róla.
Elég régi, még kb az első BIOS-od van, de ha nem észlelsz benne hibát, akkor ne frissítsd, Azthiszem, 3.33 vagy 3.24 a legfrissebb BIOS a T500-ashoz

"2. Van a megsérült aksim ugye, amiről már nem képes működni a laptop, viszont felismeri és az adatait is közli az AIDA. Lehet-e ezzel még kezdeni valamit szerintetek? Külső powerbank és kész végső esetben."

Biztonság miatt van így, hogy feltöltött akku mellett enged csak BIOS-t frissíteni. Elvileg van rá megoldás, de nem olyan egyszerű, én nem is foglalkoztam vele. Kínából meg ne vegyél akkut, többet ártanál azzal a gépnek, mint bármi mással... Nekem is Panasonic cellás akkum van (ahogy a cikkben is olvashattad). Érdemes böngészni a Hardveraprót, hátha találsz jó használt Pana cellás akkut, időnként ki lehet fogni

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#278) Tim82 válasza Nestor16 (#276) üzenetére


Tim82
nagyúr

Linux alatti alulfeszelésről írtak a Thinkpad-topikban: [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#279) Nestor16 válasza Francia91 (#277) üzenetére


Nestor16
senior tag

:R

A BIOS frissítés után gondolom az OP rendszer-t nem kell újrahúzni?!

Milyen paramétereket kell figyelembe venni a vásárlásnál? Mondjuk mit jelent a 44++és a 29++?
[link] - ugye itt olyan találat is van, aminél nem is írják, hogy konkrétan ehhez jó, mégis bedobja a listába.
Esetleg úgy érdemes keresni még, hogy más népszerű típushoz, ami teljesen jó ebbe is?

Üdv, Dávid

(#280) Nestor16 válasza Nestor16 (#279) üzenetére


Nestor16
senior tag

Közben én is találtam infót, hogy melyik mivel kompatibilis. Batteries and Battery Charger - Reference Guide

10k alatt kéne azért jó lenne kifogni egy jobb darabot.

Illetve még annyit, hogy szerintetek a hibás darab mennyit érhet? Olyan bő 3 órát ment el vele a laptop, szerintem nem volt az rossz állapotban. Szóval benne a 6 cellát mennyiért tudnám eladni?

Bocs a dupláért :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#281) SANKADI válasza Francia91 (#275) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Igen, én is elfogadhatónak látom, most megnéztem az összes hőfokot:

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#282) SANKADI válasza Nestor16 (#276) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Nekem ez van:
BIOS verzió 6FET93WW (3.23 )
Én azért meggondolnám, például ez enyémen előtte nem tudtam szabályozni a képernyő háttérvilágítást az Fn gomb kombinációval. Most még ki is jelzi egy csúzdával, és számmal is kiírja. A hangerőt is kijelzi azóta, ha állítom.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#283) Chaser válasza SANKADI (#282) üzenetére


Chaser
titán

BIOS-nak ahhoz nem hinném hogy sok köze lenne. Több gépen nagyon régi BIOS volt problémamentesen. Az OSD-hez fel kell tenni a hotkey featurest, power managert és drivert, anélkül nem megy.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#284) SANKADI válasza Chaser (#283) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Az OSD-hez tényleg a drivereknek van köze, de a régi BIOS-al a képernyő tényleg nem volt világosítható. Mindent megpróbáltam, azután néztem utána, hogy nem vagyok egyedül.Úgyhogy szerintem igenis köze van, javított egy hibát. De milyen régi volt az előző, azt már nem tudom.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#285) Chaser válasza SANKADI (#284) üzenetére


Chaser
titán

Az nagyon régi lehetett, lehet a legelső BIOS. Bár olyat sztem gyárból nem adtak ki aminél nem volt fényerőállítás, az úgy elég csúnya lenne:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#286) Nestor16


Nestor16
senior tag

Nálam sem az igazi a fényerőállítás. Fn+fényerő és nem változik a fényerő, de jelzi, hogy hányas szintre lenne állítva. Viszont, ha újraindítom akkor az előzőleg beállított értéken lesz a fényerő. Érdekes. :U
Szoftverekből minden fent van, ahogy itt olvastam.

Üdv, Dávid

(#287) SANKADI válasza Nestor16 (#286) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Hát, én ha akkuról használtam levette a fényerőt, és semmilyen módszerrel nem tudtam nagyobbra tenni. A BIOS frissítés után pedig tudtam, ez nekem tény, nem tudok mást mondani. OS-t nem cseréltem, csak BIOS-t frissítettem.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#288) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Bazzeg Franci ezeket a képeket cseréld már le, így telibe vakuzva olyan, mint egy fröccsöntött Ánusz. :D

(#289) Francia91 válasza FoxiestFox (#288) üzenetére


Francia91
veterán

Van már normális fényképezős telefonom (Lumia 1020), tervben vannak a dolgok, csak ha egy pici időm is lenne....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#290) Tim82 válasza Francia91 (#289) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az N8 szarul fényképezett? :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#291) Francia91 válasza Tim82 (#290) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, csak itt már tudok záridőt is állítani, finoman szólva kb 4x annyi beállítási és hangolási lehetőségem van... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#292) FoxiestFox válasza Francia91 (#291) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az N8-ban is kikapcsolható a vaku! :D

(#293) Francia91 válasza FoxiestFox (#292) üzenetére


Francia91
veterán

Jah, csak a kikapcsolt vaku mellé kéne legalább 0,5 s-es záridő, azt meg azon nem tudtam állítani... :D
De már pár képet cseréltem pár perce ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#294) Nestor16


Nestor16
senior tag

68°C főlé nem ment max terhelés alatt. :)) És még a fesz csökkentést meg sem csináltam. High performance-ra állítva természetesen. 45-50°C általános használat mellett.

Bár egy régebbi LinX futtatása során elszállt a gép, off az egész és áram alá is csak úgy került, hogy kábel ki-be.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#295) Nestor16


Nestor16
senior tag

Kellett az a bios frissítés, így már rendben megy a fényerő csökkentés, növelés.

Üdv, Dávid

(#296) Nestor16


Nestor16
senior tag

Üdv újra srácok!

Most az érdekelne, hogy a mobilinternetet hogy lehetne életre kelteni, mert amikor megláttam a laptop aksi mögött hogy ez ilyet is tud, ledöbbentem. Szóval egyáltalán tud-e ilyet a laptop vagy csak én képzelődöm? :DDD
Csak mert nekem nem sikerült összehozni, pedig úgy próbáltam, ahogy itt már írva volt. System Update, de nem kínált fel új frissítést, hiába beletettem egy SIM kártyát. (Bár nem tudom lényeges-e, hogy milyet teszek bele.)
Aztán próbáltam a support oldalukról letölteni és telepíteni, de nem volt hatással erre.

Remélem nem kérdezek nagy hülyeséget. :U Köszi!

Üdv, Dávid

(#297) Tim82 válasza Nestor16 (#296) üzenetére


Tim82
nagyúr

Van benne egyáltalán mobilnet modul?

Alapesetben neked Lenovo FRU-s Ericsson F3507G kell bele.

Ha nincs akár ismeretlen eszközként meg Windows alatt Eszközkezelőben, akkor szerintem csak előkészítés van (vagyis SIM kártya foglalat az akku alatt, meg egy piros és egy kék antenna, a kijelző alján lévő LED-sorban meg a WWAN ikonja - balról a harmadik a képen).

100%-ra úgy bizonyosodhatsz meg róla, hogy leveszed a billentyűzetet és balra kell lennie a WWAN kártyának, ami valahogy így néz ki, itt balra a hűtés alatt.

Hozzáteszem, hogy emlékeim szerint Linux meg alapból felismeri az F3507G-t.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#298) Francia91 válasza Tim82 (#297) üzenetére


Francia91
veterán

Ezen a cikkben lévő képen pontosan látszik a WWAN modem helye :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#299) Chaser válasza Nestor16 (#296) üzenetére


Chaser
titán

Venned kellett volna tőlem 3g modemet is, mert 99% az nincs benne csak előkészítés:)

szerk: előbbiekhez még ennyit, ha modemes van led-je is, mármint előkészítés esetén is, modemet az nem jelenti hogy benne van, de sim esetén nagy eséllyel előkészítés is lesz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#300) Nestor16 válasza Tim82 (#297) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi az infókat.

Akkor valószínűleg előkészítésem van, egy piros és egy kék kábel csatlakozott hozzá emlékeim szerint (nem szedtem szét azóta emiatt) csak amikor CPU-t cseréltem benne láttam.

(#299) Chaser: Köszi, de egyébként sem valószínű, hogy vennék, mert csak letesztelni akartam volna, esetleg tartalékba jó lenne, de még az árát sem tudom milyen aranyba mérik. :DDD

Üdv, Dávid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.