Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Jó gép. A Core2Duo P széria meg ráadásul a 25 - 28 wattos fogyasztásával a legjobb C2D proci volt, véleményem szerint. Nem is melegedtek ezek a ThinkPad-ek még, meg tartósak is viszonylag. Sajnos nem nyert meg magának ellentétben a T60-as szériával, na de még mindig kategóriákat ver a mostani "Business" ThinkPad "T"-kre.

Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) all6atos


all6atos
tag

Nem kell letagadni, hogy játékra is jó :). A Metro 2033 és társai kivételével nem hiszem, hogy gond lenne, de akinek egy ~5 éves üzleti gépnél ez nem elég, az reménytelen ;). Ennél egy jóval gyengébb (p8400 és 3470) R400-ason, akár ölben is végig lehet játszani az ME szériát, a Mirror's Edge-t, a Witchert stb., komolyabb kompromisszumok nélkül (mindhármat játszottam külső monitoron is 1680-on).

A cikk szerintem remek, egy kérdésem lenne, már ha szabad. Hol vetted, mert lassan nekem is cserélni kéne és ezzel a procival még nem láttam aprón, csak az éhesebb T-vel?.

Az a ~0.3V pedig szép eredmény.

(#3) Napfénysüti

Jó írás egy remek kis gépről. Nekem T400-asom volt abból is egy ATI-s verzió, nagyon szerettem de sajnos már nincs nálam. Páromnak pedig egy R61-e volt ami a mai napig vígan működik a tesójáéknál.
Nagyon jó gépek ezek a Thinkpadek remélem még lesz a saját tulajdonomban ebből a brandből. :K

Més que un club!

(#4) Francia91 válasza all6atos (#2) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm!
Hardveraprón vettem, de P8600-as procival (és 4 GB RAM-mal, HDD nélkül). A P9700-ast decemberben vettem bele, ilyennel szerelve még én sem láttam eladó példányt. A kis cím át lett írva (korrektor által) az én verziómról, de a tesztben felsorolom, hogy kb miket bír játékok terén :)

hallador: Igen, ezért esett a P9700-ra a választásom :). Megfordult a fejemben T9900-as is, de az már fűtött volna :D
Na meg a hűtése nem rossz, nem sajnálták belőle a rezet :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#5) szaki42


szaki42
tag

A Lenovo 2504 dokkolóval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Amikor beleteszem a T500-at, akkor az akkumulátort nem tölti, csak azon a szinten tartja, ahogy rátettem, illetve ha alvó állapotba helyezem, akkor gyorsabban merül, mintha nem lenne a dokkolóba helyezve. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#6) cellpeti


cellpeti
veterán

imádtam ezt a gépet

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7) Francia91 válasza szaki42 (#5) üzenetére


Francia91
veterán

Nem tudom, de nálam nincs ilyen. Ez függ a Power Manager beállítástól is, nekem pl szinten tartja az akkut bekapcsolt, alvó és kikapcsolt állapotban is, de nálam be van állítva PM-ben, hogy 30%-nál kezdje tölteni, és 80%-nál ne töltse tovább az akkut.

cellpeti: Én most is imádom ;]

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#8) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Én is ilyen gépet használok, akár Crysis 2-t, Skyrimet is lehet vele tolni, bár a grafikát butítani kell, ez tény, de azért a látvány még úgy is szép. A sajátom túlélt már egy citromszörp támadást is, amit a kislányom követett el ellene. Rögtön egy egész pohárral kínálta meg, de hála a szuper belső kialakításnak, a T500 szépen elvezette a folyadékot és alul ''kipisilte".
Egyetlen nyűgöm talán, hogy Linux alatt nem tudom belőni a gombnyomásra váltható VGA-t :O , de ettől eltekintve kifogástalan masina. Az Expresscard slotba lehet egy olcsó (~3-4k), dupla foglalatos USB 3-as kártyát is tenni, így máris 5 USB lesz a gépen, amiből kettő a mai kor követelményeinek is megfelel.

Egyébként az asszony is egy hasonló Lenovót birtokol, csak kisebbet, konkrétan egy X61-et. Arról szintén csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni. Ő is imádja. Volt már Asus subnotija, üzleti HP-je, de valahogy elmaradnak a mostanitól.

Végezetül köszönet a részletes és hasznos leírásért; az alulfeszelés és a dual-SD tárhely igencsak felkeltette az érdeklődésem. :R

[ Szerkesztve ]

(#9) Francia91 válasza sing1ep1ayer (#8) üzenetére


Francia91
veterán

Alulfeszelessel, es jo pasztaval akar -10 fokot is nyerhetsz a CPU homersekleten, na meg plusz akkus uzemidot :)
Dual MicroSD olvasohoz pedig WhiteList mentes BIOS kell, anelkul nem fog indulni a masina, amikor benne van az olvaso

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van egy Thinkpad 600 nélam most, ami P2, és hát z a darab rendesen kapott az élettől. Pöcc-röff indul, működik.
IBM az a pokolban is IBM (még akkor is, ha Lenovo van ráírva...)

Jó kis masina ez, az asztali gépet én is valami T420-430-ra akarom lecserélni, ha felvet a lóvé.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Tim82


Tim82
nagyúr

Jó cikk.

Barátnőmnek kb. egy éve vettem egy Intel GPU-s, de WSXGA+ kijelzős T500-at, most azon gondolkodom, hogy a saját régebbi Thinkpad-eket (meg az asztali gépemet) kiárusítom és egy T500 + X200 páros lesz belőlük, ezzel 2-3 évre le vagyok fedve. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#12) Blindmouse válasza hcl (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A T430 már sajnos nem a régi. Nekem egy R500-asom van, W520-at akarok venni, mert az az utolsó szamuráj. De még az is lehet hogy X220 lesz a vége, aztán veszek egy asztalit játszani.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) hallador válasza Blindmouse (#12) üzenetére


hallador
addikt

Akkor nézd meg a t440 na az ingyen sem kellene.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#14) Chaser


Chaser
titán

Jó írás :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Francia91 válasza Chaser (#14) üzenetére


Francia91
veterán

Köszönöm! :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#16) Blindmouse válasza hallador (#13) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem tudom miért visszafele fejlődnek. Mintha tökkelütöttek dolgoznának a fejlesztési részlegen. Ott az edge széria, azt csinálhatták volna csak a barbie businessnek, ezeket meg hagyhatták volna.
Semmit nem kellett volna fejleszteni rajta. Alaplapot cserélni két évente, és ennyi. Helyette kaptunk szigetes billentyűzetet, most meg a trackpoint gombjait tüntették el, meg a dokkolót, meg a thinklight-ot, meg a hangerő gombokat, meg az előre-hátra gombokat.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) opeter87


opeter87
senior tag

Újabb remek TP teszt (írás) :C

Nekem a "kistesó" van T400, és nekem is csak a kijelző (1280x800 szóval a gyengébbik amivel szerelték )az egyetlen gyengének érzett láncszem (SSD és RAM upgrade volt).

(#18) elmepocok


elmepocok
tag

Jó cikk, egy p9700-at én is tudnék díjazni, de annyi van belőle, mint a pepita hollóból :D

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Köszi az írást, remekül felpimpelted a gépet.)
Én is egy ilyet használok, csak T9400 prockóval.

Az intel GMA-val viszont van baj, nálam jobban melegszik tőle az egész gép, mintha az ATi megy..
Windows 7 alatt még akadozott a böngészés az intellel, tehát nem olyan smooth a görgetés ahogy megszoktam, szóval nem látom értelmét már ennek az integrált cuccnak, úgyhogy le is tiltottam BIOS-ban.

Azóta már linuxot használok, csakis ATI-val, macerás még a dual VGA, és ugye értelme sincs, illetve még megvan a windows is Mass Effectezni néha, mert bár eggyel kisebb mint a natív felbontáson, de fullon viszi a ME2-t, nagyon megörültem neki. A 3-at még nem próbáltam.

Nekem ez az első notebookom, PC-ről váltottam és nagyon meggyőzött, mindenkinek ki kéne próbálnia, egy gépnek ilyennek kell lennie. Szerintem már nem fogok semmit se venni csak Thinkpadot, mert bizony ezzel elég magasra tették nálam a lécet :D

Jah a kijelzővel kapcsolatban, én úgy látom, hogy ez egy nagyon gyenge megjelenítő, a betekintési szögekkel nekem nincs bajom, viszont a színek halál bénák. Ezt a gépet megelőzőleg is egy TN monitort használtam (LG) de még annak is sokkal szebbek voltak a színei, itt ahhoz képest is iszonyat fakóak. Nem vagyok grafikus, szóval zavarni nem zavar, de csak ezt a két negatívumot tudom felsorolni: a kijelző és az intel GMA.

Ettől függetlenül ez a gép simán túlteljesíti a notebook kategóriát (ha nem a játékokat nézzük).

Egyébként érdemes lenne T9400-ről P-re váltani? Ahogy látom csak a TDP a különbség, ugye? Illetve mennyibe kóstál egy ilyen prockócsere?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) halkow válasza Francia91 (#15) üzenetére


halkow
őstag

És mennyibe került anno +mennyit költöttél rá? :F :F :F

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#21) Francia91 válasza Apollyon (#19) üzenetére


Francia91
veterán

A P9700-ast 12k-ért vettem, itthonról. Neked kell eldöntened, hogy érdemes-e cserélni. Kisebb TDP ---> kisebb hőtermelés, venti kevesebbet jár, hosszabb akkuidő
Intel GMA-val nincs bajom. Net, FHD filmezés és YouTube 1080p alatt az Intelt használom. ATI-ra szinte csak CAD és játék kedvéért váltok át, minden másra jó az Intel.
Hát igen, a kijelző nem az erőssége, de amikor vettem, nem volt LG paneles példány eladó, így maradt ez :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#22) osztraksajt válasza Apollyon (#19) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem is szinte ugyanez a konfig van mint a cikkben, csak a proci kisebb, egy P8600, de ugyanúgy dual graphics ezzel a felbontással, 8 giga ram és 120-as SSD (de nem Samsung), 3g modemmel, 2504-es dokkolóval. :DD Sőt, van egy eredeti Thinkpad Laser Bluetooth Mouse mellé, talán a legjobb egér ami valaha a kezem között volt, de akad még eredeti Thinkpad USB floppy drive is, autós repülős slim töltő. Én sem érzem az ingerenciát a cserére. :D

Viszont cáfolnom kell amit írsz, az ATI kártyát használva érezhetően melegebb levegőt fúj és nagyobb fordulaton megy a ventilátor, míg az IGP-vel gyakorlatilag csak a langyos levegő árulkodik arról hogy megy a gép mert a ventilátort még egészen közelre hajolva sem lehet hallani.

(#23) Napfénysüti válasza osztraksajt (#22) üzenetére

A harmadik bekezdést én is meg tudom erősíteni. ATI kártya mellett sokkal több és melegebb hőt bocsátott ki a gépem mint az integrált Intel VGA-val (P8600 proci mellett).

Més que un club!

(#24) Francia91 válasza halkow (#20) üzenetére


Francia91
veterán

Számoljunk:
- ThinkPad T500 ---> 65.000 (HDD és dokkoló nélkül, ezeket örökölte a T60p-ből) 2013. júliusában, T60p-t eladtam 68-ért
- 8 GB RAM ---> 12.000 (-4.000, mert eladtam az ebben eredetileg lévő RAM-okat) ---> 8.000
- FPR-es Palmrest ---> 10.000
- P9700-as proci ---> 12.000
- SSD Samsung EVO 840 120 GB ---> 6.000-ért vettem újonnan :D (ismerős által)
- Dual MicroSD olvasó ---> 5.000
- Express Card 54 USB 3.0 & eSATA kombó ---> 3.500

Összesen: 109.500 HUF
Ennyiért kapok új notit, de minőségben a T500-as oda-vissza felpofozza :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#25) Francia91 válasza Napfénysüti (#23) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem alapjáraton 60 fok körül megy a GPU, ventifordulat 2000 rpm. Persze melegebbet fúj, mintha IGP-vel használom, proci is 3-4 fokkal melegebb, ha az ATI aktív
Csakhogy nekem IGP-s használattal marha ritkán kapcsol be a ventillátor, kb 80%-ban passzívan megy a hűtés :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26) Chaser válasza elmepocok (#18) üzenetére


Chaser
titán

T9600 viszont van, és alulfeszelve kb ugyanaz az eredmény, adott cpu függő.
Az atival nálam is érezhetőbben melegebb volt, még böngészés közben is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) osztraksajt válasza Francia91 (#24) üzenetére


osztraksajt
őstag

Meg abban 110-ért nincs 120-as ssd, 8gb ram, 3g modem, FP reader, meg ekkora felbontású kijelző. Kinek mi szükséges.

Nekem úgy van megoldva, hogy egy ultrabay 3 cellás akksi van benne a 6 cellás fő akksi mellett, így nem lóg ki hátra. Ez volt a heppem és így internetezés mellett az 5-6 órás üzemidőt simán hozza.

Ugyan nem használnám ki a whitelist bios előnyeit jelen pillanatban, de lehet a későbbiekben szükséges lesz. Tudsz adni egy linket esetleg?

(#28) FatalEror


FatalEror
addikt

Remélem a következő cikk egy W700-s gépről szól majd,qx9300-al,quadro fx3700m vga-val,WUXGA kijelzővel,és a benne lévő rajztáblával. :))

HardCore is my LifeStyle

(#29) Francia91 válasza osztraksajt (#27) üzenetére


Francia91
veterán

Hát igen, viszont nálam első helyen van a minőség. Elég sok konzumer gagyi jár nálam (Toshiba, Acer, Packard-Bell), némelyiktől a hányinger kerülget, annyira gagyik...
Milyen a BIOS verziód?

Ha ilyen, mint a képen látható valamelyik, akkor az én modBIOS-om is jó Neked

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#30) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Jó cikk lett. Bár a nagyon technikai részeket szkippeltem, mert annyira nem értek hozzá. :)

Nekem egy T420-am van, mert kellett a kis méret, könnyebb hordozhatóság, főleg régebben sokat vittem. Eddig ezzel a laptopommal vagyok a legjobban megelégedve.

(#31) Apollyon válasza Francia91 (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én viszont ahogy néztem a hőmérsékleteket a GMA-val a chipset, vagyis az alaplap is jobban melegedett, pedig csak böngészésre használtam, és ott sem youtube, tehát PH meg ilyenek. A proci böngészés közben 36-40 fok, az ATI meg 43-48... Ezzel szemben az intel az olyan 55-58 volt alapjáraton.. Windowson legalábbis, linuxon még nem próbáltam. Pedig ki van takarítva mindig a gép, bár nem is porosodik igazán.

(#21) Francia91: Jah a 12K nem is rossz érte. Egyelőre mondjuk még csak asztalinak használom a gépet, így gondolom teljesítmény szempontjából mindegy. Ennyire viszont még sosem mertem szétszedni a gépet, mert nem biztos hogy össze tudnám ugyanúgy rakni :D Mindig csak asztali gépet szereltem azzal nem volt sosem bajom.)

Ahogy meg néztem elég rosszak a vélemények az újabb Thinkpad-ekről, majd ha még lesz rá keret tuti szerválok be egyet a T500-ból. IPS panelre egyébként van esély?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) sing1ep1ayer válasza Francia91 (#29) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Engem is érdekelne. :R A BIOS-om dettó ugyanaz, mint a képernyőfotódon látható.

(#33) Chaser válasza osztraksajt (#27) üzenetére


Chaser
titán

De egy alap épkézláb billzet sem, nem beszélve a billzet pilácsról, dokkolóról amin van párhuzamos+soros port is, persze nem mindenkinek kell ez sem.

szerk: Iscariah Nincs IPS panel 15.4"-on, csak Mac retinában ami ide nem jó, de ha jó is lenne vagy 150k az a panel:) LG-Philips az viszont nagyon jó TN-hez képest. IPS szintet nem ér el de nem hányás hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) osztraksajt válasza Francia91 (#29) üzenetére


osztraksajt
őstag

6FET92WW (3.22)

(#35) comodo


comodo
csendes tag

Sziasztok!
Azt a white list mentes bioszt honnan lehet letölteni?

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#36) Francia91 válasza osztraksajt (#34) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor holnap elkuldom nektek a modBIOS-omat, ma mar nem vagyok gep elott, most is telorol irok

comodo: kulfoldi forumon kertem egy modBIOS-t, pontosan a tipusomnak megfelelot

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37) osztraksajt válasza Francia91 (#36) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ok, előre is köszönöm. :R

(#38) hcl válasza Blindmouse (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tudom Barátnőm céges gépe T420, az frankó. Majd azért jól megnézem, milyenek az újak, de mire oda jutok, a t430 is jó lesz használtan :D
Nálam nem lenne agyonterhelve (hogy lapcsere legyen), és abszolút nem zavart a trackpoint, vagy a gombjainak a hiánya mondjuk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) comodo válasza Francia91 (#36) üzenetére


comodo
csendes tag

Köszi!

HTC Trinity → HTC Touch Diamond → HTC Touch HD → HTC Sensation → HTC One X → HTC One M7 → HTC One M8 → HTC One M9 → Honor 8

(#40) nubu015 válasza Apollyon (#31) üzenetére

Nekem egy T400-am van P8600-al és Ati 3470/intel gma válthatóval.
Voltcraft energy check 3000-al mérve a konnektorból
ha csak az intel gma megy idle (windows desktop nem megy semmi)
18-19 watt
ugyanez Ati 3470-el 24-25 watt, szóval az Atival egyértelműen többet eszik.
( A tesztnél biosban állítottam/tiltottam a vga-t, hogy biztosan ne zavarjon be
semmi más)
Így nálad szerintem valami más lehet a gubanc, (hőmérő félremér, vagy egy
kicsit rosszabb intel gma chipset ) egy fogyasztásmérővel nézz rá, mert
ha watt-ban is többet eszik akkot a chipset a ludas, ha viszont nem akkor csak
simán félremér a progi, vagy a lap.

[ Szerkesztve ]

m.

(#41) Tim82 válasza Francia91 (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem feltölthetnéd egy olyan tárhelyre, mint pl. a mediafire és betehetnéd a cikkbe a letöltési linkjét, akkor nem kellene külön-külön küldözgetni mindenkinek, aki még kérni fogja a cikk topikjában. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Egyébként mSATA SSD-t nem tud fogadni a gép a whitelistes BIOS-szal a dupla SD-olvasó helyett?

(#43) Tim82 válasza sing1ep1ayer (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem, a foglalat maga nem kezeli le fizikailag az mSATA-t. Ezt a Sandy Bridge-s Thinkpad-generáció tudja, meg az annál újabbak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44) sing1ep1ayer válasza Tim82 (#43) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Kár. Akkor marad az SD.

Ez az undervoltage progi egyébként zseniális, egyelőre 11°C-ot nyertem vele Win7 x64 alatt (68 -> 57) és teljesen stabil a rendszer, bár a többórás teszt még nem volt meg. Viszont ehhez kellett egy megfelelő tanúsítvánnyal rendelkező 64 bites driver is, amivel felülírtam az eredetit. Itt a linkelt HSZ aljáról tölthető regisztráció után és mellesleg a folyamatot tökéletesen leírja és illusztrálja a poszter. :K
Bárcsak Linuxra is lenne hasonló app!

[ Szerkesztve ]

(#45) buherka


buherka
addikt

Hóhó...dezsvűm van. :)


Jogdíjat nem kérek. :D

Ez a kép az én gépem. Még anno én fényképeztem, amikor megvettem az Ultarbay-t. Azért ésszel az u.gy. kertekkel, mert ami a képen van az nekem atomjaira hullott, de másnak is. Jó nagy kula anyagból csinálják ám ezeket. Van ebből már teljes fém verzió, na az már fasza.
T500-at már asszony használja, eladni nem fogom mert egy álom gép még most is SSD-vel.

Én már egy Dell Precision M4700-at nyúzok. Amire rájöttem hogy a ThinkPad pöcök egerét egyik nagy gyártó sem tudja leutánozni. A Dell meg se ugatja ilyen téren a lenovo-t. De hát ugye semmi sem lehet tökéletes.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#46) Tim82 válasza sing1ep1ayer (#44) üzenetére


Tim82
nagyúr

Esetleg lehet próbálkozni Corestore SSD-vel, de elvileg boot-olni arról sem fogsz tudni. (Érdemes rákeresni a Thinkpad-topikban.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47) GP-Sz válasza buherka (#45) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Nekem jobban bejön az M4400-am trackpointja, mint a Thinkpadeké.

(#48) laci.k


laci.k
csendes tag

Remek cikk, szerintem meg is találtam a T60-asom utódját. Egy új alsó középkategóriás Asus-t váltott a használt TP, és az évek meg a ridegtartás után is süt róla a minőség. Hívő lettem.
Ami a szerelést illeti, tényleg nem egy Toshiba. Sajnos van közöm egy régebbi Satellite-hoz, nem hittem el, hogy 26 (HUSZONHAT) csavart kell eltávolítani, hogy az ember hozzáférjen az alaplaphoz... :W

(#49) sing1ep1ayer válasza Tim82 (#46) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Igazából spórolás miatt gondoltam az SSD-re. A Corestore SSD-vel ez már messze nem valósulna meg, de azért az ötlet és a segítséged biztosan lesz, akinek jól jön. :R

(#50) Apollyon válasza nubu015 (#40) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Majd ha lesz kedvem linuxon is driverekkel bajlódni, akkor kipróbálom mégegyszer ezt az intel megoldást. Lehet amúgy a windows csapott be ezzel a dologgal, nem egyszer csalódtam már benne... finoman szólva.

Linuxon meg ugye nem megy a switchable graphics, egyelőre, bár a legújabb kernellel talán...

Más: az ujjlenyomat olvasó funkcióját használja bárki is? Az enyémben alapból van, de valahogy sosem éreztem szükségét :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.