Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Teo.


Teo.
aktív tag

Szia. Te tapasztaltál már olyat, hogy el megy a hang ? Csak úgy spontán. Nekem csak a Jack on ad ki hangot magából. A Windows ban azt írja minden rendben semmi hibát nem ír.
Előre is köszönöm.

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#202) Francia91 válasza Teo. (#201) üzenetére


Francia91
veterán

Nem találkoztam még ilyennel... Tedd újra a drivert egy próbát megér

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#203) Teo.


Teo.
aktív tag

Lehet megtaláltam a problémát. Múlt vasárnap kicseréltem a proci egy P9700-asra. De a touchpad-ot a heverem tette vissza, most szétkaptam és látom, hogy keményen oda volt csípve .... Most szól de remélem nem lesz később kontóakthibás ....

Amúgy már 8.1 alatt is jól megy az ATI videó kártya, találtam az AMD oldalán drivert.

Vettem dokkolót, nagyon jóérzés ezt a gépet használni. Majd én is írok egy összegzést, mi mennyi volt mint te :)

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#204) evooo válasza Teo. (#200) üzenetére


evooo
aktív tag

Hogy sikerült megoldani a videókártya gondot?

(#205) Francia91 válasza evooo (#204) üzenetére


Francia91
veterán

8.1 alatt nekem sem volt gondo az ATI-val, mással voltak probémák. Amúgy BIOS-ban "OS Select" módra kell állítani, Power Managert kompatibilitási módban telepíteni, majd a Switchable Graphic Drivert is kompatibliitái módban kell telepíteni, így működnie kell

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#206) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Van egy 2504-es dokkolóm nekem is hozzá, de én elég instabilnak találom, ha benne van eléggé mozog, "döcög" benne. Nekem ez furcsa másnak is ilyen? HP 8510p-m volt ez előtt de az amikor dokkolón volt meg se moccant.

(#207) Francia91 válasza Repsol600 (#206) üzenetére


Francia91
veterán

Enyém is mocorog benne, szerintem ez ilyen az összes esetben

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#208) Repsol600 válasza Francia91 (#207) üzenetére


Repsol600
addikt

Ja ok. :) Csak furcsa volt a HP után az semmit nem mozog. Köszi a választ.

(#209) Repsol600


Repsol600
addikt

Illetve lenne még 1 kérdésem. :)
Az Ericcson 3G modemet hogy lehet telepíteni? (W7 64 bit) Betettem, fel is ismeri de nem talál drivert. Access Connectiont feltettem de nem látja. Lenovo Mobile Broadband Activation drivert is feltettem de így se jó.

(#210) Francia91 válasza Repsol600 (#209) üzenetére


Francia91
veterán

System Update programmal próbáltad? Annak fel kéne tenni a hozzá való drivert

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#211) Repsol600 válasza Francia91 (#210) üzenetére


Repsol600
addikt

Ja közben rájöttem, hogy azzal kellene próbálni. :D Megtalálta, most tölti le,

(#212) Repsol600 válasza Repsol600 (#211) üzenetére


Repsol600
addikt

Ok, működik. :C

[ Szerkesztve ]

(#213) evooo válasza Francia91 (#197) üzenetére


evooo
aktív tag

A Sata 3-as csatlakozóval vett SSD simán belemegy a gépbe, vagy szükséges valamilyen átalakító?

(#214) Francia91 válasza evooo (#213) üzenetére


Francia91
veterán

A csatlakozó tök ugyanaz SATA I-II-II esetén, tehát semmi dolgod sincs, csak beletenni és használni ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#215) evooo válasza Francia91 (#214) üzenetére


evooo
aktív tag

AVE!

Köszönöm a válaszod.

(#216) kovacs.adam9


kovacs.adam9
tag

Windows 10-el mennyire lesz kompatibilis?

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#217) Francia91 válasza kovacs.adam9 (#216) üzenetére


Francia91
veterán

Windows 8/8.1 alatt is vannak gondok, igy aztan ne is vard, hogy majd 10 alatt hibatlanul muzsikal

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#218) Boudicca


Boudicca
csendes tag

Sziasztok!

Másodgépnek, irodai melóra, netezésre, filmezésre néztem ki ezt: http://laptopsystem.hu/adatlap/14346203688974

Még felturbóznám SSD-vel, esetleg pakoltatnék bele +4GB memóriát, csak hogy ki legyen maxolva :)

A kérdésem az lenne, h SSD-ből 120GB legyen (PC-ben az van) vagy elég kisebb is? Esetleg van még valami, amit érdemes belerakatni/cserélni, ill. milyen OS-t ajánlanátok? Eleinte win7-et akartam bele azzal, h idővel frissítek win10-re, de ha már a 8/8.1-et sem bírja... ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatok?

Előre is köszi a jótanácsokat!

(#219) Sdi válasza Boudicca (#218) üzenetére


Sdi
addikt

Ati kártyás T500-ra a Win7 ajánlott probléma mentesen. 8-at nem használtam, de a 10 alatt nem lehet működésre bírni a videokártyát.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#220) tomiii. válasza Boudicca (#218) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én pont erre használom egyetem mellett, nekem megfelel, ha épp beülök valaki több százezres gépe elé és vissza, akkor érzem a különbséget azért, de SSD-vel ez a különbség csökken majd neked. Én nagyon szeretem, ATi kártyás az enyém, fixre kapcsolva a direkt VGA. Napi 12 órákat majdnem mindennap megy 1 éve(nem is igazán vagyok gép előtt, de ha kell valami, az azonnal kell, inkább nem kapcsolom ki :D Csak alvó módba szoktam tenni, 10 naponta kb újraindítom, így 1 éve beton stabil WIn7-el. Remélem még sokáig bírni fogja, mert számomra tökéletes. Koliban mindenki sorban hordja szervízbe a gépeket, csak az enyém állandó. :D

(autóbontások miatt rengeteg internetezés, képszerkesztés, HD filmezés/sorozatozás,hébe-hóba kis Left 4 dead, AC 1 és ugye millió dokumentum írás, olvasás az egyetem miatt)

Atis verzió, 120gb SSD, plusz amennyi RAM-ot csak tudsz, WIn7 és örök élet :D

[ Szerkesztve ]

(#221) Boudicca válasza tomiii. (#220) üzenetére


Boudicca
csendes tag

Zsííír, akkor 120GB SSD lesz :D

Mindkettőtöknek nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

(#222) Francia91 válasza Boudicca (#218) üzenetére


Francia91
veterán

Én azért ajánlanám a 120 Gb-osat, azon garantáltan elférsz minden programoddal (és pár játékkal együtt, ha játszol) kényelmesen. Az SSD-knél amúgy is ajánlott legalább 10% szabad hely meghagyása, hogy legyen hol dolgoznia. Egy 64 Gb-osnál gyorsban kifutsz a helyből, mint egy 120 Gb-os SSD esetén. Meg árban majdnem elhanyagolható a különbség egy 64-es és 120-as SSD között, árban jobban megéri a 120-as

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#223) Boudicca válasza Francia91 (#222) üzenetére


Boudicca
csendes tag

Igen, azt elfelejtettem mondani, h azért kérdés a kérdés, mert minden külső vinyóról megy nálam, így különösebben adattárolásra nem használnám a HDD/SSD-t, csak maga az oprendszer, meg pár alapprogram kellene, hogy ráférjen. De totál igazad van, ami az árat illeti, már majdnem mindegy :)

(#224) Francia91 válasza Boudicca (#223) üzenetére


Francia91
veterán

Azért a programoknak sem olyan rossz, ha az SSD-n vannak, sokkal gyorsabban indulnak, és gyorsabban, zökkenőmentesebben tudsz velük dolgozni. Tudom, tapasztalat! ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#225) evooo válasza Sdi (#219) üzenetére


evooo
aktív tag

Nekem 8.1 alatt sem sikerül működésre bírni a 3650-et.

Valaki tudja hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

(#226) Boudicca válasza Francia91 (#224) üzenetére


Boudicca
csendes tag

Lehet, ez már inkább a sima thinkpad topicba tartozna, szóval bocs az offért...

Aludtam kettőt erre a t500-dologra, tegnap el is mentem megnézni. Kézbe vettem, egyből bele is szerettem, de kicsit nehéznek találtam ezt a 2,6 kg-t. Ugyanakkor kinéztem egy x200-ast, ami méretre/súlyra pont megfelelő lenne, hardveresen nem látok túl nagy különbséget, ráadásul picit olcsóbb is: http://laptopsystem.hu/adatlap/14148248772844

Mivel másodgépnek venném PC mellé, a strapabírás mellett a hurcolhatóság és az üzemidő elsődleges szempont, ezért erősen hajlok az x200 felé, SSD-vel meg esetleg egy dokkolóval megfejelve. Vagy túl sok kompromisszummal jár a t500-hoz képest (TFT kijelző, max. 4GB memória)? A touchpad hiányát meg tudnám szokni :)

Szerintetek melyik a jobb beruházás?

(#227) kovacs.adam9


kovacs.adam9
tag

Sziasztok. Van egy olyan problémám, hogy a múltkor elvittem egy olcsó "kókányolóhoz" a gépemet kitakarítattni. Nos az lett a helyzet így pár nappal később, hogy elkezdtek kipotyogni a csavarok az aljáról... Mindegy ezt túlélem, rendeltem eBay-ról csavar szettet T500-hoz, ebbe kellene segítség, hogy hova melyik csavar kell. Esetleg egy kép, vagy nem is tudom. Előre is köszönöm. :R

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#228) kovacs.adam9


kovacs.adam9
tag

Milyen 120 gb ssd-t ajánlotok bele?

LG KP500 -> Sony Xperia X8 -> Huawei Ascend G300 -> Huawei Ascend P6 -> LG G2 -> LG G3 -> LG G4 -> Motorola Defy + Volkswagen Passat 2.0 benzin

(#229) Francia91 válasza kovacs.adam9 (#228) üzenetére


Francia91
veterán

Samsung 840/850 EVO vagy Kingston V300-as

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#230) evooo


evooo
aktív tag

Sziasztok!

Tennék a T500-ba még egy 4GB-os DDR3 memóriát.
Tudnátok segíteni, hogy mi a menete?

Arra gondolok, ha benne van, mit és hogyan kell beállítani, hogy a rendszer használja is.

Windows 10 Pro. fut rajta.

(#231) Francia91 válasza evooo (#230) üzenetére


Francia91
veterán

Beleteszed, és ennyi! Semmit sem kell állítanod ;)
64 bites rendszernek kell, hogy rajta legyen, innentől semmi dolgod nincs vele

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#232) evooo válasza Francia91 (#231) üzenetére


evooo
aktív tag

Az remek, köszönöm a választ!

(#233) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
Van nekem is egy T500-am, amit nagyon szeretek, jó volna kicsit gyorsítani, ezért azon gondolkodom, kellene bele egy SSD meghajtó. Most egy 500 Gb-os HDD-val használom. Jól gondolom, hogy ezt át kellene helyezni egy adapterbe, amelyet a DVD olvasóhelyére tudok behelyezni. Ez nem fogja lelassítani?
Az új SSD-t pedig az eddigi HDD helyére. Egy 120 GB-osat gondoltam. Viszont adaptert magyar üzletekben nem találtam, külföldön van, például itt:
[link]
Ez megfelelő lenne hozzá? Ti hol vettétek, már aki bővítette ilyen egységgel.
A konfigom CPU: T9400 @ 2,53 Ghz, RAM 4.00 GB, dokkoló 2504.
Lenne még egy kérdésem, olvastam, hogy tudjátok kapcsolgatni mikor ne használja a HD3650-es videokarit. Ezt hogyan lehet megtenni?
Köszi !

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#234) Francia91 válasza SANKADI (#233) üzenetére


Francia91
veterán

Kerettel kapcsolatban keresd Chaser kollégát, ajánlott eladó, én is tőle vettem anno a T60p-be, és aztán a T500-ba a HDD keretet.
Valamint ha a keretben beteszed a DVD író helyére, nem fog lassabb lenni a HDD, ugyanakkora átviteli sebességet produkál, mintha belül lenne

A VGA váltást pedig a Power Manager progival tudod megcsinálni
A legegyszerűbb, ha lefuttatod a System Update progit, ez feltesz Neked mindent, ami kell
Aztán miután feltetted a Power Managert, lesz egy akku ikon a Tálcán jobbról, arra jobb klikk -->
Switchable Graphic --> Energy Saving (Intel 4500MHD)
High Performance (ATI Mobility HD3650)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#235) SANKADI válasza Francia91 (#234) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ !
A Power Manager program üzemelt, csaka beállítást nem ismertem, köszi, fogom használni, főleg ha akkuról megy. (Kíváncsi vagyok mennyivel bírja tovább.)
Chaser kollégával fel fogom venni a kapcsolatot, még egyszer köszike !

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#236) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Az élményidexben a videokari pontszáma 4.1 - 3.4 -re csökkent 6.3 - 6.3 -ról, úgyhogy biztosan műxik. :DD

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#237) Francia91 válasza SANKADI (#236) üzenetére


Francia91
veterán

Net közben, filmezésre (FHD is), YouTube FullHD-ra bőven elegendő az integrált Intel grafikus megoldása is, én csak komolyabb 3D alkalmazásoknál (AutoCAD, Inventor, játék) váltok az ATI-ra

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#238) tomiii. válasza Francia91 (#237) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nekem valami gond lehetett akkor, FHD youtube, 720p is szaggatott picit. 1 éve fixen megy a dedikált vga.

(#239) Francia91: Hát egyelőre hagyom, mióta megvan(1,5 év) hibátlanul megy az első telepítéssel ezen kívül. Pedig heti max 1-szer van újraindítva, napi 10 órákat minimum megy. Nem babrálom. :B

[ Szerkesztve ]

(#239) Francia91 válasza tomiii. (#238) üzenetére


Francia91
veterán

A flash miatt szaggat, ha HTML5-re állítod, akkor jónak kell lennie. Valamint böngészőfüggő is, nekem Operában pl 720p-ig elfogadható, de Chrome alatt megy szépen 1080p-ben is

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#240) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Én nem ismertem ezt a System Update programot, és egyessével telepítettem drivereket, de úgy néz ki minden működik helyesen (Ujlenyomat olvasó is). Ennek ellenére érdemes lenne futtatni a System Update programot? Esetleg frissíteni fog újabbakra?

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#241) Francia91 válasza SANKADI (#240) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, ha régebbi verzió vann fenn valamiből, abból felteszi az újabbat.
Ha most működik az OSD rendesen Neked (hangerő és fényerő növelés/csökkentés kijelzése), akkor a "Hotkey Features" elől vedd ki a pipát, abból a legújabb verzió nem jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#242) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Köszi ! A fényerő nem működött, sok drivert próbálgattam, végül BIOS frissítés segített, a mostani BIOS verzióm 6FET93ww (3.23) 10/12/12. A video BIOS 02/10/10 maradt.
Akkor ki veszem a pipát.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#243) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Kész is. Nagyon jó a frissítés, most már a fényerő és hangmódosítást ki is írja számmal, és gondolom még egy csomó dolgot javított, ami nem látszik rögtön. Szuper lett. :-)))

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#244) terrel


terrel
csendes tag

Sziasztok.
Tudnátok abban segíteni, hogy melyik billentyű kombinációval tudom a billentyű világítást bekapcsolni?

(#245) Francia91 válasza terrel (#244) üzenetére


Francia91
veterán

Fn + PgUp

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#246) terrel válasza Francia91 (#245) üzenetére


terrel
csendes tag

Köszönöm!

(#247) Nestor16


Nestor16
senior tag

Hali.

Tapasztaltatok már olyat, hogy a trackpoint "húz"? Szóval ellentart és már egyre gyakrabban, elég lenne lecserélni új trackpointra? Ezt néztem neki banggoddról.
Procit is szeretnék cserélni benne lassan, gondolom még mindig az itt lévő az ajánlott.
Pár hónapja használom a gépet, nagyon jó kis masina! :)
Köszi! :R

Üdv, Dávid

(#248) Francia91 válasza Nestor16 (#247) üzenetére


Francia91
veterán

Porold ki, lehet, hogy csak valami kosz van ott.
Procibol ar/ertek aranyban a T9600-as a legjobb, de nemreg lattam Hardverapron P9700-ast (amilyen az enyemben van) 15k korul.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#249) Nestor16 válasza Francia91 (#248) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi a választ!

Hát már vettem ki párszor, hátha elmozdult stb, de előbb-utóbb mindig elkezdi bár most jó, kicsit megtisztítottam. Ha a piros harang nélkül használom, akkor precíz szóval valószínűleg igazad van, tisztítás stb kell, max akkor az új lesz, ha nem múlik el.

A CPU tényleg annyival fürgébbé teszi a rendszert? Benchmark alapján nincs túl nagy különbség, de ha már 1,5-2x gyorsabb akkor elégedett lennék, azért így könnyen ki lehet hajtani a 100%-ot a prociból.
Amiket ajánlasz ~9k és 15k áruk HA-n. Szerintem a T9600-as jó lehetne, bár ugye ezt csak tapasztalatból tudnám megmondani...
Eddig egy SSD van benne, szerintem még a proci és gyors lenne.

Üdv, Dávid

(#250) Francia91 válasza Nestor16 (#249) üzenetére


Francia91
veterán

Ha SSD-d van, akkor érezhető némi különbség, nálam érezhető, mert én CPU igényes programokat is használok rendesen
A T9600 lényegében ugyanaz, mint a P9700-as, csak nagyobb feszültséggel üzemel. Ha viszont széen alulfeszeled a T9600-ast, majdnem ott vagy, mint egy P9700-assal

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.