Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) petymeg


petymeg
addikt

4K kijelző két dolog miatt is hiba: kicsi a kijelző és gyenge hozzá a 1060, még a 1080 is az néhány címnél. FHD-s kijelzővel, de olcsóbban nagyobb dobás lenne.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#52) ->Raizen<- válasza Prowler (#50) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A wsad környékén nem forrósodik. Amúgy minden gamer gép melegszik ezen kár meglepődni.

(#53) satz18 válasza petymeg (#51) üzenetére


satz18
őstag

Ha több játék használna állítható resolution scalet, akkor a 4k kijelző nem lenne probléma. Elterjedhetne már......

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#54) ->Raizen<- válasza satz18 (#53) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nvidiával a dsr-el most is lehet állítani sok játékban 4k-t fhd kijelzővel. Ami érdekes képi világot eredményez, mert gyakorlatilag fhd panellel is rece mentes lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

(#55) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a tesztet. (Csak számomra furcsa ez a dolog, hogy "gamer" a Lenovótól?!)

(#56) eazypeezy válasza pomorski (#55) üzenetére


eazypeezy
tag

Mire gondolsz? Már régóta vannak gamer cuccaik, a Razerrel is összebútoroztak pár konfig erejéig.

(#57) Madwe válasza eazypeezy (#56) üzenetére


Madwe
nagyúr

Plusz most indították el ezt a Legion szériát gamer részlegnek :)

(#58) pengwin válasza XuChi (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Legalább ne hülyítenéd a népet itt ilyen "remény"-nyel meg hasonlókkal... ;]
Tudtommal Skylake óta az Intel nem kínál nem-BGA tokozású notebook CPU-kat a gyártóknak sem, vagyis vagy beletrükköznek egy asztali T-s CPU-t, vagy BGA-znak. MXM modulos GPU-k meg szerintem sosem terjedtek el igazán tömegesen.

(#27) ZuluMASTER
"meséljétek már el,a mérnökök miért fejlesztenek.. ilyen laptopokat?"
Mert el lehet adni, ilyen egyszerű. Mérnök nem azt fejleszt, amit akar, hanem amit mondanak neki.
Tipikus 2 éves notebook garanciát túlélik ezek is, az, hogy garanciaidő után tönkremennek és szerelhetetlenek, mégis miért tartaná vissza a gyártókat?
Főleg, amikor:
"Negyed áron raksz össze asztali gépet ami ezek szerint. Tovább kitart mint a user(a jelek szerint)."

Vagyis "negyed árat" fizetsz olyan áruért, ami tovább kitart, ráadásul nem is egy cégtől fogod megvenni a csomagot, hanem csak 1-2 eladott alkatrészen keres egy adott gyártó egy összerakott PC-nél. Itt meg a teljes csomagra tolhatnak haszonkulcsot.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#59) pomorski válasza eazypeezy (#56) üzenetére


pomorski
őstag

Véleményem szerint kár volt.

(#60) Cs1csó válasza ->Raizen<- (#54) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erről én is hallotta, hogy 4k-s kijelzőnél ha beállítjuk FHD-ra akkor is szép lesz a kép hiába nem a natív felbontáson fut a dolog. Ez minden esetben megoldható, régebbi címek stb.?

(#61) Exelsior válasza Cs1csó (#60) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szerintem igen. A VR-os srácok is mondták a videó tesztben hogy vissza veszed max a felbontást. Nem nagy ügy.. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#62) Rodi 4.80 válasza ZuluMASTER (#27) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

"Ha ennyire szarok a gamer laptopok,akkor meséljétek már el,a mérnökök miért fejlesztenek"

Azért mert rajthoz kell állni ebben a szegmensben is.

Negyedáron biztos nem raksz össze gémer pc-t, egy rendes játékos gép simán benne van félmillióban (olcsó monitorral).

[ Szerkesztve ]

(#63) ->Raizen<- válasza Cs1csó (#60) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Össze meg vissza beszélgetsz. Laikus szagot érzek. ;]

(#64) Cs1csó válasza ->Raizen<- (#63) üzenetére


Cs1csó
félisten

A HDR-ről és 4K-ról sem tudok sokat - egy jó ideig nem is tervezem, hogy érintsen a dolog - de érdeklődöm. Abból indultam ki, hogy ha van egy FHD kijelződ és azon futtatsz kisebb felbontáson egy játékot akkor az elmosódottan fog látszani, ezt tapasztaltam, és volt valami cikk a 4K-FHD vonatkozásában, hogy rengeteg tartalom még nincs 4K-ra de ha egy 4K monitoron játszunk de csak FHD-ban azaz nem a monitor natív felbontásán úgy is jól fog kinézni a játék ellentétben korábbi helyzettel.

(#65) GRaul válasza Rodi 4.80 (#62) üzenetére


GRaul
őstag

Szerintem ugy gondolta, hogy amit ez a laptop tud teljesitmenyben, azt tudja osszerakni asztaliba sokkal olcsobban. Ami igaz is.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#66) Khelben válasza GRaul (#65) üzenetére


Khelben
nagyúr

A laptop arra való, hogy hordozzák. Az asztalit meg nem lehet hordozni, így teljesen felesleges az ilyen összehasonlítás, hogy milyen asztalit lehet összerakni egy laptop árából.

(#67) ->Raizen<- válasza Cs1csó (#64) üzenetére


->Raizen<-
veterán

4k-s megjelenítőn a fhd nem festene túl jól. Ellenben fordítva már igen, fhd képen dsr-el 4k-ban futtatva a játékot rece mentes képet kapunk, viszont a számítási igénye a dolognak megegyezne azzal mint ha direktben tolnák 4k-ban 4k-s megjelenítővel a tartalmat.

(#66) Khelben :Dehogynem lehet hordozni. Autóba simán bele rakom, csak kb 2x kell fordulni az asztali gép meg a monitor miatt. ;]

Ebben az esetben ezzel a géppel viszont vállalható a fhd felbontás, mert olyan kicsi a megjelenítő, meg a képpontok közötti táv, hogy bevállalható.

[ Szerkesztve ]

(#68) pengwin válasza Cs1csó (#60) üzenetére


pengwin
addikt

Saját tapasztalataim alapján az IPS paneles kijelzőknek nem tesz jót, ha lejjebb veszed a felbontást. Mosott, homályos lesz tőle a kép... és nem az alacsonyabb ppi miatt, hanem egyszerűen a képminőség sokat romlik.

(#66) Khelben
Szerintem egyáltalán nem felesleges az összehasonlítás, mert sok ember akar feleslegesen laptopot venni magának, mert ezzel eteti a marketing, meg ez a trendi.
Aztán az újdonsült tulaj leteszi a friss szerzeményt az asztalra, és max. egy portörlés erejéig veszi el onnan. Esetleg még vesz hozzá monitort és perifériákat is, hogy lehessen kényelmesen használni a "mobil" számítógépét.
Meg a tényleg erős játékos laptopok méretei és súlya sem annyira barátiak, messze vannak a kényelmes hordozhatóságtól, szóval azért nem egy 13,3"-es szubnotit hasonlítunk egy EATX full-towerhez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#69) Cs1csó válasza ->Raizen<- (#67) üzenetére


Cs1csó
félisten

Huh, hát akkor ott vagyunk ahol a part szakad mert ha olyan kártyánk van ami DSR segítségével futtat 4K-s tartalmat FHD-ban - ami ugye lezabálja a kártyát tehát legalább 1070(?) kell vagy nagyobb. Ehelyett nem hasznosabb ha veszünk hozzá egy 4K-s monitort? Vagy pont az a lényeg hogy ami megfogná 4K-ban akkor azt DSR nélkül már jó tudjuk futtatni.

(#70) #11302912 válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


#11302912
törölt tag

Az en ROG strix g502vm-em pl jobb es olcsobb volt. 420ert vettem (media marktban. meg mielott az van, hogy nagyker aron vettem etc.) Ebben 128gb ssd van 1tb hdd es szinten gtx1060 es 16gb ram. plusz itt van G-sync is, vekonyabb es mar jopar honapja hasznalom. Az egyetlen dolog ami a Lenovo mellett szol az a hangrendszere, mert az Asus legendasan szarul szol.

[ Szerkesztve ]

(#71) Cs1csó válasza #11302912 (#70) üzenetére


Cs1csó
félisten

"az Asus legendasan szarul szol" legendásan - na ezen kifeküdtem. Mi munka lehetett mögötte hogy idáig nemesedjen az Asus :DD

(#72) #11302912 válasza Cs1csó (#71) üzenetére


#11302912
törölt tag

elmondom neked a sajat tapasztalatomat a JBL-es Lenovo y50-70 mellett.

Asus:
- Halk. Olyan halk, hogy 100%on nem hallod pl. a VR happy hour-t youtubeon vagy twitchen.(bizony. kulon szoftvert kell hasznalnom, hogy halljam a hangokat egyaltalan. (DFX Audio enhancer.)
- A hangszoroi felfele szolnak, ergo csak akkor hallod a halk hangokat is ha a fejed a billentyuzet folott van (tehat beledugtad az arcod a kijelzobe)
- A basszus kb. nulla. (JBLben van rendesen basszus is)

(#73) HummeRC válasza #11302912 (#72) üzenetére


HummeRC
senior tag

Az y720-nak van hangja rendesen. Simán beszól egy kisebb (kb 20nm) irodát, hogy más beszédet nem hallani mellette. A VR HH is teljesen jól hallható. :DDD (Pedig nagyon rájuk férne, hogy valaki megmutassa nekik, hogy mire jó egy kompressor/limiter, meg a 0 dB, mert hihetetlen gyenge a hang setupjuk. :D) Nem egyszer jöttek be hozzám kollegák, hogy mi szól nálam, mert nem látják a hangszórót. Kis jóindulattal még némi basszus szerű is felfedezhető benne. Nem egy diszkó hangfal, de laptophoz képest simán vállalható a hangja. :K

[ Szerkesztve ]

(#74) kpal


kpal
veterán

4k minek ekkora méretben. Bár sokan erre buknak és a jó marketingre .

(#75) #11302912 válasza HummeRC (#73) üzenetére


#11302912
törölt tag

Pontosan ezt irtam en is.
A lenovok jol szolnak, az Asus laptopom nem.
Ez egy nagyon nagy pluszpont a lenovonak.
Viszont minden egyebben az Asusom jobb szerintem.

(#76) #11302912 válasza kpal (#74) üzenetére


#11302912
törölt tag

Azert jo a 4k ilyen meretben mert szebb a kepe mint a fullhd kijelzoknek. Mint latod en hasznalom a 4k-s kijelzos y50-70et es az Asus fullhd-s kijelzojet is.
A 4k tisztabb elesebb meg fullhd felbontasban is ami ugye nem nativ.
Ha egymas melle teszed a ket kijelzot es mind a ketto fullhd felbontason van a 4k nagyon odaveri a fullhd kijelzot. (en pedig grafikai munkakra meg inkabb szeretem a 4k-t, de jatekokban is sokkal szebb. Olyan mintha lenne egy extra AA a 4k kijelzon fullhd felbontason a sima fullhd kijelzohoz kepest.)

(#77) ->Raizen<- válasza #11302912 (#75) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Fel tudnád sorolni miért lenne jobb az asus? A szervize annak is kritikán aluli. :D Tejfölös műanyag doboz anyaghasználat jellemzi a gépedet és ritka benne a fém mint a fehér holló. A hűtése meg rosszabb mint a y720-as gépnek, meg a kijelző is, billentyűzet is, meg a hangzás is trébb.

(#78) #11302912 válasza ->Raizen<- (#77) üzenetére


#11302912
törölt tag

pl. Mert van benne G-sync akar hiszed akar nem kurvasokat szamit.
valamint egyaltalan nem tejfolosdoboz az anyaghasznalat, a lenovoe rosszabb. (foleg a gumis bevonatnak koszonhetoen ami a lenovorol ido utan elkezd kopni, az asuson nincs ilyen es nem kopik.)
a lenovo billentyuzete nem lezergravirozott ergo elobb utobb a feliratok lekopnak rola. (nekem a W billentyun mar nem latszik a karakter.)
Az asust lassan fel eve vettem 420 ropiert mediamarktban amig ezt az uj lenovot most tudod megvenni 430ert (g-sync nelkul meg mindig)
a ram tobb az asusban , 16gb, lenovoban 8gb alap, es a hutese jobban megoldott az asusnak.
plusz vekonyabb kenyelmesebb szallitani es szebb is mint a lenovo ha engem kerdezel.
A szerviz nem erdekel, mert nem szoktam hazavagni a laptopjaimat mint itt mindenki mas.
A lenovo y50-70emre is azert ocsarolt ra mindenki mert a sok marha konkretan kettetorte a laptopot es utanna rinyalt hogy "gyenge a zsaner" meg hogy "szar a szerviz". Erdekes nekem egy karcolas sincs egyiken se pedig mind a kettot naponta hurcolom meloba magammal a biciklim hatuljara kotozve.
Kb. ennyi. Es ezek sajat tapasztalatok, nem holmi webrol lelesett hulye leirasok.

Es csak gondolom, hogy ha laza 6-7 honapja meg tudtam venni az Asust 420ert akkor mostmar csak olcsobb lehet. Ha nem, akkor oke. A lenyeg az, hogy ha joval olcsobban jutsz hozza mint egy asushoz akkor vegyel lenovot. Ha nem akkor inkabb asust vegyel.

[ Szerkesztve ]

(#79) ->Raizen<- válasza #11302912 (#78) üzenetére


->Raizen<-
veterán

"a ram tobb az asusban , 16gb, lenovoban 8gb alap, es a hutese jobban megoldott az asusnak.
plusz vekonyabb kenyelmesebb szallitani es szebb is mint a lenovo ha engem kerdezel.
A szerviz nem erdekel, mert nem szoktam hazavagni a laptopjaimat mint itt mindenki mas."

Lehet több rammal szerelni a lenovo-t is a hűtése pedig a lenovónak jobb ez teljesen egyértelmű, nézegess teszteket. Amiket leírtál az abszolút szubjektív/magán vélemény, amit persze nem kell készpénznek venni mert a valósághoz nem sok köze van. Adaptív sync-re állítom a gépet és nekem sem lesz töredezett a kép sehol. A g-sync paraszt vakításnak jó. Ezerszer is inkább lenovo mint egy asus mert én az utóbbi márkával mindig beszoptam. 2-300k-s és 500k-s kategóriában is.
Az elég gáz hogy nem érdekel a szerviz, mondjuk teszel is érte hogy lassan az legyen a géped döglött/ rákötözöd biciklire/ lol.

[ Szerkesztve ]

(#80) #11302912 válasza ->Raizen<- (#79) üzenetére


#11302912
törölt tag

https://puu.sh/xnYpW/ff3446ed92.jpg itt lathatod a 4k kijelzo elesseget a lenovon vs a fullhd kijelzo elesseget a fullhd asuson. (igen a 4k meg ugy is elesebb hogy a kamera az asusra fokuszal.

https://puu.sh/xnYqx/19fc139e21.jpg itt lathatod a lenovo kopasat. (igen elirtam. az "A" karakter kopott le, nem a W.)

A G-sync nem csak parasztvakitasnak jo, igenis szamit, nem veletlenul sokkal dragabbak az asztali monitorok kozott sem a G-synces monitorok... na mindegy, biztos jobban tudod mint en aki mind a kettot kiprobalta.

Igen, lehet 16gb rammal szereltetni a lenovot, meg tobb penzert.

A szervizrol meg folosleges vitazni, szar es szar kozott veszekedhetsz, de folosleges, egyszerubb vigyazni a laptopra.

Egyszeruen ar/ertek alapon irtam le a dolgokat.

i7, 16gb ram 128gb ssd 1tb hdd fullhd gsync gtx 1060 420ert jobb vetel jatekra, mint az i7, 8gb ram, 256gb ssd, 1tb hdd, 4k gtx 1060 430-440-ert, foleg mert 4k-t nem jatekra hanem munkara hasznalod.

Es meg mielott jott az elfogultsaggal, leirtam hogy mind a kettonek megvan a hatranya is. Az asus eszement szarul szol hangzasban, a lenovo ebben odabasz. De az anyaghasznalatot hulyeseg idehozni, mert a lenovo gumirozott muanyagja egyenesen szar. (es igen, a fedel alu boritasa jobb a lenovonak, csak minden mas nem.)

[ Szerkesztve ]

(#81) klambi


klambi
addikt

Nekem 710-esem van, azért nem esek hanyatt a 720-tól.
Ahogy nézem ebben a verzióban is a gyári SSD borzalmas...
A HDD-t viszont remélem cserélték, mert az előzőben az sem minden darabban volt 100%-os.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#82) ->Raizen<- válasza #11302912 (#80) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az a probléma hogy az asus kb mindenben spórol. Ezért tud olcsóbb lenni mint a konkurencia.
Vegyük példának a tavaly még 500 ezret érő g751jy notebook csodájukat. Recsegtek a hangszórók. Ez igen idegesítő volt, trükközésekkel sem lehetett kiiktatni a dolgot. Aztán ott a csodálatos wifi modul. Olyan lagg spyke-okat produkált, hogy windows 10 alatt megoldhatatlan volt a probléma, az intel nem adok már ki normális drivert hozzá, de windows 7 alatt is a reg adatbázisban kellett trükközni hogy eltűnjön a jelenség. Meg persze a szuper minőségű eeprom chip. Több tulaj is jelezte a gép topicjában hogy 1 bios flash-t sem élt túl a gép azonnál téglává változott. Így járt az enyém is, flasheltem a biost, megakadt a folyamat és kikapcsolt a gép. Többet nem kapcsolt be. Gariban cserélték a teljes hűtőmodult, meg az egész alaplapot is. Igaz hogy működött, meg a hőfokok is javultak valamennyit, de cserébe néha bekapcsoláskor nem adott a gép egyszerűen képet.
:C Szerintem mindenki kerülje el a márkát jó messzire. Bármilyen lenovo notim volt eddig, az tökéletesen hibátlanul tette a dolgát.
G-sync képes volt a kijelző is meg a vga is de az asus letiltotta a dolgot, Korábbi buherált nv driverrel nekem is ment a g-sync. Ehhez is csak gratulálni tudok nekik, csak azért lett letiltva mert kijöttek egy újabb modellel.
Az összes asus notim gariban végezte eddig, és nem az én hibámból mentek tönkre.
És ez csak 1 db asus noti amiről meséltem, de a többiről is mesélhetnék még de inkább nem teszem.

[ Szerkesztve ]

(#83) klambi


klambi
addikt

o, véégre 2 monitor csatlakozóóó hát idáig is eljutottunk!!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#84) Exelsior válasza #11302912 (#80) üzenetére


Exelsior
senior tag

Szia.

Van amiben igazad van bár szerintem a te laposod kicsit jobb mint a Y720. De van amiben nem.

Pl. Lenovo esetében: A fedlap és az alsó burkolat is igazi fémet kapott magnézium zsanérokkal. Ez az egész Y700 sorozatra jellemző. A 50-70-re nem sajnos.

A te ASUS-od: A zsanér szerkezet 3 csavarral és egy fémes pánt segítségével csatlakozik a műanyag alsó burkolathoz. Ezt inkább nem nevezném tartósnak. Lehet fogadásokat kötni arra, hogy mennyi idő múlva fog kiesni a csavar persely vagy elrepedni a műanyag a sok kinyitogatástól. 300.000Ft feletti készüléktől nem ezt várná el a felhasználó.

Design: tekintetében szerintem sokkal gameresebb a Lenovo és volt eszük a két hangszórót előre rakták és a mélynyomót középre lentre. DE ezt te is tapasztaltad.

Én inkább azt mondanám hogy a Lenovo kicsit jobb de van amiben az egyik van amiben a másik a jobb vagy rosszabb, de anyag tartósság miatt a Lenovo sokkal minőségibb.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#85) Madwe válasza #11302912 (#72) üzenetére


Madwe
nagyúr

Win10ben: Hangok - lejátszás -speakers - tulajdonságok => javítások - loudness kiegyenlítés pipa, s máris elég hangos lesz mindenhol, előtte valóban van yt ami hallhatatlan. A hangja szebb nem lesz, de legalább hallod külső progi nélkül is :D

(#86) #11302912 válasza Madwe (#85) üzenetére


#11302912
törölt tag

Koszonom, de probaltam. Sajnos nem volt eleg az sem. :)

(#87) #11302912 válasza Exelsior (#84) üzenetére


#11302912
törölt tag

Igen. Kb. en is igy latom. Semmikeppen nem oltom a Lenovo gamer laptopjait, hisz nekem is van, es hasznalom eleg reg ota. Itt csak arra mutattam ra, hogy mind a kettonek van elonye, es hatranya. De szerintem alapvetoen a 4k kijelzo munkara jobb, foleg mert a hangzasa is jobb a lenovonak, mig az Asus jatekra alkalmasabb mert erosebb a hardver, es fullhd+g-sync hasznosabb jatekra mint munkara.

A femtartalommal is egyetertek, hogy a lenovoban tobb van es jobb is kivul. De a belso muanyag boritasa mar rosszabb a lenovonak.

Sok a pro/kontra ezert inkabb az ara es a hasznalat celja hatarozza meg melyik az alkalmasabb szamodra.

Az en szubjektiv velemenyem az, hogy az asus jobb nekem, mert surubben jatszom mint dolgozom (tudom. vicces.)

Mindezt azert tettem, mert valaki emlitette, hogy kategoriajaban nincs ellenfele ennek a Lenovonak. Ami marhasag.

[ Szerkesztve ]

(#88) ->Raizen<- válasza #11302912 (#87) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Kimaradt a varazsszo nincs parja ennek a tesztelt laptopnak arban illetve minosegben sem ebben az arszegmensben.

(#89) Madwe válasza ->Raizen<- (#88) üzenetére


Madwe
nagyúr

az asus ugyanez a kategória s árszegmens :D

(#90) #11302912 válasza ->Raizen<- (#88) üzenetére


#11302912
törölt tag

elobb irtam le, hogy az asus olcsobb... es ebben az arszegmensben van. tehat igenis van parja.

(#91) ->Raizen<- válasza #11302912 (#90) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A minőség szócska maradt ki a mondandómból de azt már pótoltam.

"Pl. Lenovo esetében: A fedlap és az alsó burkolat is igazi fémet kapott magnézium zsanérokkal. Ez az egész Y700 sorozatra jellemző. A 50-70-re nem sajnos.
A te ASUS-od: A zsanér szerkezet 3 csavarral és egy fémes pánt segítségével csatlakozik a műanyag alsó burkolathoz. Ezt inkább nem nevezném tartósnak. Lehet fogadásokat kötni arra, hogy mennyi idő múlva fog kiesni a csavar persely vagy elrepedni a műanyag a sok kinyitogatástól. 300.000Ft feletti készüléktől nem ezt várná el a felhasználó."

Szerintem ennyi bőven elég hogy miért ne gl-es asust vegyen valaki. Akkor inkább G szériás ROG-ot, De azt is 1,5 év után adja is el ha nem akar fejfájásokat, meg bga hibás alaplapot. :D

[ Szerkesztve ]

(#92) #11302912 válasza ->Raizen<- (#91) üzenetére


#11302912
törölt tag

Tehat azert vegyen dragabban valaki egy rosszabb vasat, mert te ugy gondolod, hogy a laptopot dobalni, feszegetni, es tordelni kell. ok. Mert hogy magatol zsaner nem megy szet azt garantalom. meg a 2014es laptopom zsanerja is egyben van, nemhogy a 2 eves. Pedig a Lenovo G510 aztan igazan muanyagbol van. :D
De oke. Ha te epitkezesen akarod dobalni vele a B23-es falazo blokkokat, akkor termeszetesen igazad van es ne vedd Az asust. Attolmeg boven felveszi a versenyt ezzel a lenovoval, Tehat ismet mondom igenis van parja. Es akkor az Acer predatorokat sem emlitem amik szinten ebben az arszegmensben vannak es szinten olcsobbak mint a Lenovok... Vagy a HP omen szeriat. Mind ugyan ez az arszegmens, mind ugyan ez a VGA, es hasonlo a teljesitmeny, csak epp mind regebb jott ki, ezert mind olcsobb mint ez. De tudjuk. neked mindegyik gane, csak eppen ez nem... Pedig oszinten szolva kb. mind amit felsoroltam ugyan erre kepes. Tehat meg mindig... VAN ellenfele.

https://www.aqua.hu/hp-omen-15-ce012nh-laptop-gtx1060-win-10-home-fekete-2gq17ea-nvidia-kupon-526686.html ilyen szinten... csak ragugliztam es maris 10-20 ropival olcsobban kapod meg ugyan ezt HPban kb...

[ Szerkesztve ]

(#93) ->Raizen<- válasza #11302912 (#92) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Maradjunk annyiban, hogy consumer vonalat képviselik az általad felsorolt laptopok. Tehát nem a minőség az elsődleges szempont a gyártásuknál. Arra ott vannak az üzleti szériás laptopok De a lenovo a Y szériával kiemelkedik kicsit ebből a felhozatalból de az üzleti szériát még ez sem éri el. ;) Hp omen is hullik bőven , meg az acer is, a milyen notit vegyek topicot nem ártana ha néha nézegetnéd. :N Ott nem egy kolléga szervizeléssel foglalkozik, majd ők felhomályosítanak téged.

[ Szerkesztve ]

(#94) #11302912 válasza ->Raizen<- (#93) üzenetére


#11302912
törölt tag

Igen igen... mindegyik hullik... Amikor megvettem az elso Y szerias Lenovomat az is hullott ezen a forumon. XD

merthogy magatol szettort a zsaner.

http://i.imgur.com/UKfcueb.jpg

Valahogy igy... Erdekes, nekem ez se ment szet, se masik 2 kollegamnak akinek ilyen van.

Tok 8 mit mond ezen a forumon az ember egy idiota ugyis mindenbe bele fog kotni, es reklamozni azt az egyet amiert fizetik.

Annakidejen megprobaltam megvedeni a lenovot, hogy nem olyan rossz az mint ahogy mondjak, akkor is egy magad fajta elmebeteg szabadult el.

Most az Asusrol es a tobbi hasonlo kategorias laptopokrol irom le a valosagot es tapasztalatokat, de most is josz te, es habzo szajjal elkezded oltani a masikat, hogy MARPEDIG!!!!!!! csak a lenovo Y720nak van letjogosultsaga a vilagon, es hozza se kozelithet semmi...

Oszinten. Mennyit fizet neked a lenovo azert hogy ilyen ordas modon habzo szajjal vergodjel?

Mert ha nem fizet akkor siman elmeroggyant vagy...

Hat megsugom... minden laptop kepes szettorni, minden laptop kepes melegedni. minden arkategoriaban es minden gyartotol. Azt mondani, hogy valaminek nincs ellenfele viszont bizonyitja hogy netto hulye vagy, vagy fizetett reklamember.

(#95) Exelsior válasza #11302912 (#90) üzenetére


Exelsior
senior tag

Olcsóbb? nem annak tűnik.

Lenovo Legion Y720 80VR003AHV :399 999 Ft

Core i7 7700HQ,8 GB DDR4, 1Terra HDD+SSD(elvileg).GTX 1060, FULLHD kijelző

ASUS ROG Strix GL502VM-FY015T 449 900 Ft:

Core i7 6700HQ, 16 GB DDR4, 1TB HHD+SSD GTX 1060, FULL HD kijelző -G-Sync

https://www.notebookcheck.net mind a kettőt érdemes megnézni látszik melyik jobb. :)

A többi az extra kinél mi.

Van különbség ez az árukereső alapárai. Ha ezt az árat nézzük hiába az SSD meg a G-Sync nem tudom kinek éri meg a felárat. A Lenovo-ban Kaby Lake-van ami újabb így kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik. Mindenki arra költi a pénzét amire akarja de számomra ha választani kellene Lenovo-ra tenném a voksom pedig nagy rajongója vagyok a ASUS ROG gépeknek. Nem csak a hardver számít meg a külső meg ilyesmi hane ma belseje is meg a felépítés. A szervizről nem beszélek mert nincs tapasztalatom nekem viszik és hozzák a Lenovo gépemet ha van bele baj. Nekem ez elég. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#96) ->Raizen<- válasza #11302912 (#94) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Latom nem megy maskepp ha kifogysz az ervekbol muszaly szemelyeskedned. Ez nem valo erre a forumra szerintem gondold at ezentul 2x is hogyan fogalmazol mert a modik szankcionalni fognak. Az hogy nincs alternativaja az foleg az arazasara van ertve meg a felszereltsegre es a felhasznalt anyagok minosegere vonatkozoan. De lehet venni amit csak akar az ember. Semmi sem kotelezo, es nekem nem fizetnek semmit amiert dicserem a gepet sot.

[ Szerkesztve ]

(#97) Khelben válasza Exelsior (#95) üzenetére


Khelben
nagyúr

A GL sosem volt igazi ROG, csak egy G Light. Műanyag vacak az egész.

(#98) #11302912 válasza ->Raizen<- (#96) üzenetére


#11302912
törölt tag

Elmondtam az erveket. mindet meghazuttoltad. innentol kezdve siman hulye vagy. koszi, csa.

(#99) #11302912 válasza Exelsior (#95) üzenetére


#11302912
törölt tag

Leirtam, hogy a Mediamarktban vettem tobb mint fel eve 420ert... de sebaj. esetleg fotozzam le a szamlat vagy mi?

(#100) Exelsior válasza #11302912 (#99) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nem kell.Ha valaki most akar venni el tudja dönteni a PRO és kontra alapján. Egyik drágább a másiknál. Oké hogy te olcsóbban vetted, hurrá. :) Ezen felesleges rugózni, szervizesként mondtam el a véleményem már ha számít. A többi meg titok. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.