Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Angel2014 válasza giorgioblues (#250) üzenetére


Angel2014
addikt

Egyrészt engedd rá a netet és leaktíválja...

Másrészt..frissítsd a biost telepíts előtt csinálj utána egy load defaultat és újra álítsd be a biost.. sata ahci ..uefi stb..mentsd el .és lépj ki.

Harmadrészt minden drivert a windows feltesz...

Negyedrészt tedd be az ssd-ét fulra töröld ami a HDD én van és az SSD-re tedd a windowst töltsd le a wint a hivatalos microsoft oldalról [link] itt létre is hozhat egy usb telepítőt és ahogy netet kap le is akíválja majd. Eszköz letöltése kell neked. Addig a biost is töltsd le innen...[link] keresd ki a gépedet..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#252) Tengri


Tengri
senior tag

Csak játékosoknak!!! :K :K :K

Most 3 játék free :DD

Watch Dogs, az Assassin's Creed IV: Black Flag, valamint a World in Conflict

https://pcforum.hu/hirek/20133/ingyen-toltheto-le-a-watch-dogs-az-assassin-s-creed-iv-es-a-world-in-conflict

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#253) Roland861010


Roland861010
addikt

Valaki tudja hogy csak a Samsung 960 Evo SSD jó bele vagy mondjuk egy Samsung 850 Evo is!?

(#254) giorgioblues válasza Roland861010 (#253) üzenetére


giorgioblues
csendes tag

Szia, nem, sajnos a 850-es az nem jó, mert SATA-s, ebbe csak PCIe csatis jó, mint a 960-as.

(#255) Angel2014


Angel2014
addikt

Kint az új bios feltette valaki ?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#256) nbware válasza Angel2014 (#255) üzenetére


nbware
senior tag

Nagy újítás nincsen benne, annyira szerintem nem fontos felrakni :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#257) Twentyprice


Twentyprice
újonc

Sziasztok. 3hete vettem kb. az y720amat. A következő kerdeseim lennének:

Ti tapasztalatok-e olyat, hogy a kijelző mikor alvó modból felkel a laptop szürke csíkokkal el kezd vibrálni. Először mikor megláttam ragoogleztam és egy fórumon azt olvastam, hogy ez az alacsony fényerő miatt van.

Valóban levettem a fényerőt mert estére hagytam bekapcsolva a gepet, mert töltöttem le. Ezután mikor nem vettem le a fenti,erőt valóban nem tapasztaltam ezt a problémát de azért aggasztó, hogy egy ilyen drága eszköz nem tud normálisan működni.

Ma újra előjött ez a gond. Ti is tapasztalatok ilyet? Csak a gép kikapcsolása al és újra bekapcsolásával oldható meg. Azt is a bekapcsoló gombbal tudom csak.

Köszönöm a válaszokat .

(#258) Angel2014 válasza Twentyprice (#257) üzenetére


Angel2014
addikt

Bios update a megoldàs... több helyen lehet ezt a hibàt olvasni.pont erre a hibàra adtàk ki..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#259) Twentyprice válasza Angel2014 (#258) üzenetére


Twentyprice
újonc

Köszönöm a segítséget, úgy néz ki a BIOS update tényleg megoldotta a problémát.

Lenne egy másik kérdésem is. Az előző laptopom is Lenovo volt és a program CD-n amit adtak hozzá feltelepíthető volt egy Energy Management nevezetű program.

Én ezt hiába töltöttem le a Lenovo hivatalos oldaláról az y720-hoz tartozó Energy Managert egyszerűen a gépen nem jelenik meg a program. Tudom, hogy a windows 10nek is van saját Energy Managere, de ez a Lenovo által csinált program valóban megnövelte az akkumulátor üzemidejét, ha akku védelmi üzemmódban használtam.

Ez úgy nézett ki, hogy csak 60%-ra töltötte az akkumulátort, ha bedugott állapotban használtam a gépet. Most a win 10nél is alkalmazom az akkumulátor védelmet, de ez ugyan úgy 100%-ra tölt szóval szerintem semmi értelme...

Az előző laptopom az 5. évét tapossa mégis az akkumulátor teljesen jól funkcionál, az új korához képest minimálisan csökkent csak az üzemideje, véleményem szerint ennek a beállításnak köszönhetően.

Továbbá Lenovo Nerve Sense-em van. Ez jobb vagy a Nerve Center?

Köszönöm és szép napot!

(#260) Angel2014 válasza Twentyprice (#259) üzenetére


Angel2014
addikt

Teljesen felesleges mert az első update felrakja a windowsét..meg szerintem semmi köze nincs az akkuhoz.

Igy töltsd le a legfrisebb win 10 et hivatalos microsoft oldalról csinálj egy uefis pedrivot..engedd rá az updatét..az minden drivert és a wint is felfrissíti. indítsd újra a gépet , tedd fel a geforce experiencét az még kell az nvidia mellé, utána mehet a google chrom pl.

Ha van ssd-éd én igy csinálnám és a hdd -ről és az ssd-ről is törölnék mindent ami most rajta van.Mert azért vannak olyan dolgok a gyári hdd-én amivel a lenovo kémkedhet. Utána így telepíteném a wint csak az ssd-re, ha nincs akkor aa hdd re.

Lenovo nerve sensét tedd fel...mert a másik a nerve center az asztali géphez való.

Biosba csinálj egy load defaultat...és mentsd el f10 el utána megint lépj be és állits be mindent..ahci legyen a boot résznél uefi...secure boot enabled. többihez ne nyúlj.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#261) Twentyprice


Twentyprice
újonc

Köszönöm!

A laptopomat rendszer nélkül vettem szóval én telepítettem rá az eredeti windows-t. SSD-re raktam a rendszert.

Akkor hagyom a windows 10 saját akkumulátor managerét dolgozni, de ezt nem ismerem ezért nem tudtam milt várjak tőle hosszútávon. Ennek a gépnek az akksija ki se vehető :D

(#262) Angel2014 válasza Twentyprice (#261) üzenetére


Angel2014
addikt

Ennek nem olyan mint a koràbbi idepadokè hogy van hozzà egy programm ès egy energy managment....csak simàn felteszi ès nincs hozzà programm erre van a nerve de abban nincs energia beàllìtàs.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#263) nbware válasza Twentyprice (#261) üzenetére


nbware
senior tag

én hetente egyszer akksiról használom és engedem lemeríteni 10%ig, aztán feltöltöm :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#264) Tengri válasza nbware (#263) üzenetére


Tengri
senior tag

Én is így használom. :DD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#265) Tengri


Tengri
senior tag

Talán érdekelhet titeket (aki még nem olvasta):

[Hiba]

[processzorok listája]

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#266) Angel2014 válasza Tengri (#265) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor a microsoft vagy az intel ki fog adni egy frissítést rá igaz?

Amúgy akkor milyen lesz a hűtés ? Így is visszavesz mert a kabylake procik 92 fokig képesek melegedni , ha 30% al több lesz akkor nyilván melegebb is nem?

Kiakadtak a felhasználók a leggyorsabb Kaby Lake CPU melegedésére

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#267) nbware válasza Angel2014 (#266) üzenetére


nbware
senior tag

Microsoft fogja kiadni a frissítést!
Nem lesz melegebb, max a ventilátor többször fog nagyobb fordulaton menni!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#268) Tengri válasza Angel2014 (#266) üzenetére


Tengri
senior tag

A microsoft fogja kiadni rá a frissítést. A fórumokon lévő hisztériát hagyd figyelmen kívűl. Majd miután kijön a frissítés csak utána vonjuk le a konklúziót.

(#267) nbware:

:K :K :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#269) Twentyprice


Twentyprice
újonc

Sziasztok!

Akinek Lenovo Y720-a van ,ti mennyire vagytok elégedettek?

Én játszani vettem a laptopot és azért kicsit csalódott vagyok, hogy a PUBG csak verylow-on fut és néha be is akad 2-3 másodpercekre. Más is tapasztalt esetleg ilyet? De egyébként egész jól fut így 80 körüli fps-el.

A másik két kérdésem, hogy ti rájöttetek, hogyan lehet Printscreen-elni? Az előző Lenovomon ez a gon a felső sorban volt, de itt csak a NumLock 2--es gombján látom és azt sem tudom, hogyan lehet használni.

A másik ilyen kérdésem az a monitor kikapcsolása. Az előzőnél az Fn F2 volt és akkor ment a gép ugyan úgy ,csak a monitor kapcsolt ki.

Köszi :)

(#270) nbware válasza Twentyprice (#269) üzenetére


nbware
senior tag

Szia,

a pubg eleve egy szarul optimalizált játék, szóval ne csodálkozz, amiért így fut! Én nem játszom vele, de minden más játék high felbontáson simán hozza a stabil 60 fpst

A numlock legyen kikapcsolva és akkor az fn és a 2es gomb megnyomásával tudsz print screent csinálni.

én úgy állítottam be, hogy ha lehajtom a képernyőt, akkor az eleve kikapcsol, de a gép bekapcsolva marad ha tápon van, ha akksiról van, akkor meg lemegy alvó módba!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#271) Angel2014 válasza nbware (#270) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem ő arra gondolt ha megcsinálta a 2 es gombbal a print screent hogy tovább...

Én úgy csinálom 2 es gomb és a paintba beillesztem és mentés jpeg képként...

A másik a képernyőre nem arra gondolt , hanem arra hogy megy a gép. és közben kikapcsolja a képernyőt...ha lehajtod és alvó módba megy a gép is kikapcsol addig és ott folytatja ahol abbahagytad ha visszajössz.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#272) nbware válasza Angel2014 (#271) üzenetére


nbware
senior tag

hát ha elolvasod, nekem úgy jött le, hogy tudja használni a prinscreen funkciót, csak a laptopon nem tudja hol a gomb :)

meg ahogy olvastam azt akarta, hogy a képernyő kapcsoljon ki, de a gép menjen tovább! :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#273) Angel2014 válasza nbware (#272) üzenetére


Angel2014
addikt

Írta is tudja a kettes gomb az..csak azt nem tudja hogyan használja.

A képernyőt is úgy akarja használni igen, de ha alvóba rakod a gép kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#274) Twentyprice


Twentyprice
újonc

Köszönöm a válaszokat! :)

Bocsánat, ha félreérthetően írtam a NumLock-kal kapcsolatban. nbware válaszára gondoltam, a laptopon nem tudtam használni, nem általánosságban :) , de mostmár itt is megy (köszi megint :)

A képernyő kikapcsolását is úgy értettem, hogy csak azt akarom, hogy sötét legyen a képernyő, de maga a gép dolgozzon, pl. töltsön le, vagy frissítse steam-en a játékokat. Mivel nem a leggyorsabb a netem, ezért ez éjszakánként jó dolog lenne és a fény sem zavarna abban az 5 percben miután lefeküdtem, amíg elalszik :)

Ha jól vettem ki a szavaidból, ezt is belehet állítani, gondolom enegrgia gazdálkodás, gépház igaz?

(#275) nbware válasza Twentyprice (#274) üzenetére


nbware
senior tag

En a vezerlopult es energiagazdalkodas alatt szoktam beallitani a mi történjen a fedél lecsukasakor nevű résznél. Ott be tudod allitani, hogy mikor menjen alvó módban, ha megnyomod a bekapcsologombot, akkor kikapcsoljon, vagy alvoba menjen, esetleg hibernaljon. Továbbá egy masik menupotban meg hogy mennyi idő múlva kapcsoljon le a gep, vagy menjen alvó módban, vagy kapcsolja ki a monitort...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#276) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Ma szétszedtem a gépet kaptam gyári NVMe ssd csavart betettem és kifújtam a gépet is...közben csináltam pár képet a hűtésről...

Kérdésem az,hogy szerintetek nem lenne jobb a hűtés ha egy hőálló fóliával körbetekerném? Olyan mintha nem feküdne föl a hűtés a ventivel, majd fél cm lyuk tátong mellette és az oldalán...így mellette is és az oldalán is eltávozik a levegő nagy része...

Jobb lenne szerintetek a hűtésem?

A másik azt nem értem,hogy egyből átfújja a levegőt a bordán,onnan még vagy 10 cm a proci illetve a gpu is...odáig így elbír menni a levegő ?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#277) Musaka válasza Angel2014 (#276) üzenetére


Musaka
senior tag

Szerintem a ráragasztott szivacsok, ha a gép alsó burkolatát felszereled a hűtőcsövek irányába terelik a levegőt. Ha teszel oda hőálló foliát akkor nem lehet hogy a hűtő cső oldalát fogja csak érni a vetilátor álltal mozgatott levegő?

Én is SSD cserén gondolkodok ilyen laposon. Te milyet vettél bele?

(#278) Angel2014 válasza Musaka (#277) üzenetére


Angel2014
addikt

ezt...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#279) Musaka válasza Angel2014 (#278) üzenetére


Musaka
senior tag

Én ilyenben gondolkodok : Samsung SM961

(#280) nbware válasza Angel2014 (#278) üzenetére


nbware
senior tag

ugyanilyet vettem bele én is :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#281) Angel2014 válasza Musaka (#279) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha szivacs van fent az alsó borításon ami rásimul azon ugyan úgy átmegy a levegő nem? Ezért kérdeztem ezt a megoldást....

A másik az ssd-nek néz utána ,mert állítólag nem mindegyik jó bele...vagyis belemegy de a bios nem látja...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#282) Musaka válasza Angel2014 (#281) üzenetére


Musaka
senior tag

És honnan tudhatom meg hogy jó bele az típusú SSD?

(#283) Angel2014 válasza Musaka (#282) üzenetére


Angel2014
addikt

A foglalata biztos jó...de nem biztos látja a bios...itt [link] is írják. 3. hsz rabbit mondja.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#284) Hackerman


Hackerman
csendes tag

Sziasztok.Megtudnátok mondani,hogy volna a legjobb használni a gépet?Akkumulátor-táp kombóra gondolok.Nem szeretném kinyírni az akkumulátorát.Esetleg megoldható valahogy,hogy 10%-ig mondjuk tápról menjen a noti,és az alatt meg elkezdje tölteni az akksit? :)

Üdv

Hackerman

(#285) Angel2014 válasza Hackerman (#284) üzenetére


Angel2014
addikt

1 ennek az akkuja litium akkor töltöd amikor akarod...

2 a gép már kezeli az akkut és akkor használja amikor kell ,ha nem használja hozzá sem nyúl.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#286) Angel2014 válasza Angel2014 (#285) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezért látod ezt is...

Mert nem nyúl hozzá tölteni...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#287) Hackerman válasza Angel2014 (#285) üzenetére


Hackerman
csendes tag

Köszönöm a választ.Akkor az teljesen normális,hogy látom az akksi 87%-on van mondjuk,másnap bekapcsolom és látom h 100%-on van feltöltve.Nem kell akkor aggódni? :)

(#288) Angel2014 válasza Hackerman (#287) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen... :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#289) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Ugye a gépünkbe ilyen wifi kártya van? [link]

Na most itthon van egy NetGear WNR2000v3 - N300 rúterem...

Az istenért nem tudok 40 mb többet kihozni belőle...

Szerintetek az lehet gond hogy nem kétsávos a rúterem...vegyek egy normális rútert hozzá? És ha igen milyet javasoltok?

PL: ez a xiaomi [link] Jó lenne már nekem?

Amúgy ti mértetek rá nálatok jó? És ha igen milyen rúterrel?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#290) Tengri válasza Angel2014 (#289) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Nekem Dual-Band-es routerem van [Zyxel Armor Z1] és maxban tolja rá.
Problémám még nem volt (remélem nem is lesz). Az általam használt router a hétvégen 21k-ra le volt árazva...3 óra alatt mind elkelt...az összes boltban ahol leértékelték :DD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#291) Angel2014 válasza Tengri (#290) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Köszi! Szólhattál volna előbb is... :B

Akkor a ruteremmel van a baj..vagyis a nincs vele gond de azt a kártyát ami a gépben van nem támogatja igaz?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#292) Tengri válasza Angel2014 (#291) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Bocsi későn néztem meg az oldalt...illetve a kérdésed.
Van az aprón 28k-ért.
[ZyCel Armor Z1]
Ez sem rossz ár érte...hátha még tudsz alkudni belőle. ;)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#293) Tengri válasza Tengri (#292) üzenetére


Tengri
senior tag

Rossz lett a link...[router]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#294) Angel2014 válasza Tengri (#293) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen láttam...köszi....annyit megtennél ,hogy elküldenéd hol volt leárazva hogy tudjam mutatni neki?

PL ez [link] nem az?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#295) Tengri válasza Angel2014 (#294) üzenetére


Tengri
senior tag

A linked jó én árgépen néztem. A4TEAM számítástechnikai üzletnél volt leértékelve a hétvégén.
A fórumán is ezt írták: [ZyXEL Armor Z1 – óriási izomrouter]
(elképzelhető a dátuma miatt a 2016-os extreme digital fekete péntek alkalmával vette az eladó is mint én. Azt hiszem akkor 22 vagy 24k volt) ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#296) Tengri válasza Tengri (#295) üzenetére


Tengri
senior tag

Ha jól láttam az Ipon-nál is annyi volt az ominózus hétvégén. Azóta ott sem elérhető. Így harmadáron "viszik mint a cukrot" :D

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#297) darapeti444


darapeti444
csendes tag

Sziasztok! Valakinek esetleg van tapasztalata Y720 M.2 SSD bővítèsèvel? Mert èn vettem bele egy új Samsung SSDt de egyszerűen nem látja a gèp! Tudtok erre valami megoldást? Vagy tudtok típusra pontosan megnevezni olyan SSDt mi jó bele ès felismeri a rendszer?

(#298) dugo_ válasza darapeti444 (#297) üzenetére


dugo_
veterán

Milyet vettél bele? PCIe NVMe-t fogad csak.

(#299) darapeti444 válasza dugo_ (#298) üzenetére


darapeti444
csendes tag

Hát az a baj hogy nem olyat vettem :S esetleg tudsz/tudtok ajánlani valamilyet ami jó lehet bele? Nekem egy 120 gigás elèg (endszernek ugye) ami ár/èrtèk arányban is jó lehet?

(#300) dugo_ válasza darapeti444 (#299) üzenetére


dugo_
veterán

Adata SX6000, Intel 600p

A lassabb NVMe modellek közé tartoznak, de ebben a méretben vagy nincs választék, vagy a jobbak olyan drágák, ahonnan már megérné a 250-es kategóriát is megugrani. Ezek rendes retail modellek, jó eséllyel felismeri a gép. Rendeld neten, ha esetleg kompatibilitási probléma lenne ismét, akkor vissza tudd cserélni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.