Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #11302912 válasza Exelsior (#100) üzenetére


#11302912
törölt tag

Igy van. En is csak azt irtam, hogy siman van alternativa... de valaki ezt persze keptelen megerteni...

(#102) ->Raizen<- válasza #11302912 (#101) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen, van a lenovo, meg a műanyag tejfölös dobozos gépek. Ennyi. :D Sok boldogságot az asushoz.

Nekem is volt y50-70 és hát hátul hajlamos volt repedni mert vékonyra szabták azt a műanyag elemet. De szerencsére nekem sem repedt el. Na az a gép majdnem teljesen fém volt. Annyi a lényeg hogy minden aprócska hibát kijavítottak a y700-as modellen amit az előd fel tudott mutatni, aztán továbbfejlesztették a minőséget, meg a formatervet a y720-as modellen. Belekötni gyakorlatilag nem nagyon lehet semmibe ennél a modellnél, ahogy az előd modellnél sem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#103) HummeRC


HummeRC
senior tag

Micsoda Asus-Lenovo vita kerekedett itt. Pedig mind a kettőnek van létjogosultsága, emiatt ennek a vitának semmi értelme, pláne egy olyan cikk alatt, ami egy tavasszal megjelent Lenovo laptopról szól.

Tavasszal kerestem magamnak új, időt álló laptopot, ami a lehető legmodernebb belsővel van szerelve, mivel több évre terveztem a beruházást. Akkor nem volt felszereltségben semmi alternatíva, mindenhol csak a Lenovo y520-y720 volt, mint új típus. Asus-Acer csak 1-2 generációval korábbi gamer laptopokat ajánlotta kb hasonló nagyságrendű, bár valamivel olcsóbb áron. Dell-HP a fasorban sem volt még ebben a kategóriában.
Azóta persze minden gyártó kijött az új típusaival, de nekem akkor kellett a legjobbat vennem, nem várhattam. Most legalább van választék, mindenki azt vesz, ami szimpatikus neki. :)

Áprilisban rendeltem meg az y720-amat (akkor még bőven 400e alatt volt a fullHD kijelzős, RGB magyar billentyűzetes), amikor még egy darab sem volt belőle a piacon, így május elején az elsőt én kaptam meg az országban. Azóta tudom, hogy kicsit elkapkodott lépés volt első szériás terméket venni egy teljesen új típusból, mert a hozzá való végleges bios és driverek csak június elején jöttek ki hozzá, de ezt akkor még nem tudhattam és a kezdeti düh ellenére, utólag nem bántam meg a vásárlást.

A gép kellően masszív, komoly teljesítmény van benne (nincs throttling terhelés alatt sem!), nagyon gyors, szép képe van, laptophoz képest jó beépített hangja van, terhelés nélkül (pl böngészés, filmnézés közben) szinte hangtalan a hűtője, ha meg terhelem, akkor dolgozom vagy játszom és nem zavar a hangja. :DDD

Az egyetlen, ami nekem nem nyerte el a tetszésemet, hogy miért ezt a szűkített mozgó lan csatlakozót tették rá, amikor simán elférne a készüléken egy normál RJ45 foglalat is. Ez elég kényelmetlen tud lenni, ha valaki sokat használja más-más helyeken és ügyetlenkedni kell a dugójával.

Alapvetően munkára vettem, "mobil workstation" felhasználási célzattal (igen, naponta hurcolom hátizsákban), de ha néha van rá időm, akkor játékokban is jól teljesít. Pl: PUBG hibátlanul fut rajta fullHD-ban, árnyékokon kívül minden max beállításon. :K

Szóval aki gondolkodik a típusban és tetszik neki, az szerintem bátran megveheti. Semmivel nem rosszabb, mint a fiatalabb konkurensei. Én csak ajánlani tudom!

#szerk: Viszont az kétségtelen, hogy az y720 jelenleg a legmasszívabb laptop a Lenovo-nál, a fém burkolatával és a fém megerősítésekkel. Emiatt szerintem strapabíróbb lesz, mint a többi gyártótól származó kategóriatársai, bár ezt majd az idő igazolja, vagy cáfolja. A cégnél lévő Asusok, Dellek és az y520 után meglepő, mennyivel más az anyaghasználat. Lesz mivel összehasonlítani egy én múlva, mivel mind napi használatban van.

[ Szerkesztve ]

(#104) Exelsior válasza HummeRC (#103) üzenetére


Exelsior
senior tag

Jah igen a throttling. Ezt több helyen is megemlítettek hogy jó pár gyártónál jelen van. Ezért is esett a választásom a Y700-ra. Mert jó a hő leadás folyamatos terhelés alatt is. Amúgy szépen leírtad. Nekem is ez a véleményem. RGB billentyűzet? Nem is tudtam. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#105) ->Raizen<- válasza #11302912 (#101) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Biztos baromi jó alternatíva. A tejfölös doboz géped wsad környékén képes 46 fokig felmelegedni. Biztos kellemes lehet olyankor tapizni a géped. A y720 bőven 36 fok körül marad ugyanott. Ráadásul ledroppol és kikapcsolja a turbot terheléskor és 2,7 ghz-en megy az i7-es procid meg y y720 tartja a 3.4 ghz körüli turbo órajelet. Igen mondogasd még hogy jó vétel volt. :N Teszt mindenről : [link]
Arról ne feledkezzünk meg hogy az igp le van kapcsolva és a gtx 1060 megy mindig. Ez betesz az akksi időnek is.

[ Szerkesztve ]

(#106) Mydgard válasza ->Raizen<- (#102) üzenetére


Mydgard
tag

Azert a Y720 melegedesevel/hutesevel vannak problemak ahogy olvasom, az pedig sarkalatos kerdes egy meghajtott gamer laptopnal.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#107) Mydgard


Mydgard
tag

Mondjuk ahogy megneztem azt a tesztet, bar jo teljesitmenyt produkal az Asus meginkabb alkalmas grillezesre.

HP Omen 15 | Intel® Core™ i7-10750H | NVIDIA® GeForce RTX™ 2070 Max-Q | 16GB DDR4 | 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

(#108) #11302912 válasza ->Raizen<- (#105) üzenetére


#11302912
törölt tag

neked lehet 46 fole melegedik wasd kornyeken, biztos sokat hasznaltad. erdekes nekem 16 foknal meg sose volt melegebb a wasd meg witcher 3 ultra fullhd hariworks 60fps... 5-8 ora menet utan sem. okoskodhatsz hazudozhatsz. koszi. de mar nem erdekelnek amit irsz. mert a hatsodbol huzgalod ki az infokat. Ebbol is latszik hogy meg soha eletedben nem ultel kb egyetlen laptop elott sem... nemhogy mindegyik. csak rugozol a lenovon, mert biztos fizetnek erte neked. Tesztpeldanyok szerinted hanyszor lettek szallitva/dobalva megserulve? tesztek... az hat. menj be a boltba, vedd meg mind a kettot, es nezzed meg milyen. addig folosleges vagdalozni. ezek a 1060-al es 1070el szerelt laptopok mind egy kutya. egyik sem jobb vagy rosszabb szinte semmiben. csak mas. tehat az allitasod hamis, es mindegyiknek van konkurenciaja es letjogosultsaga. bar amennyit neked fizetnek a reklamszovegedert, a te allitasod szerint a Lenovo megnyerte a piacot es a tobbi gyarto mehet a csodbe azonnal...

[ Szerkesztve ]

(#109) Khelben válasza #11302912 (#108) üzenetére


Khelben
nagyúr

nekem 16 foknal meg sose volt melegebb a wasd

Akkor a tiédben vagy klíma van, vagy az Északi sarki jégmezőkön használod, ha még a szobahőmérsékletet sem éri el :D Én sajátkezűleg mértem 47 fokos billentyűzetet az Y720-on. A GL502-n meg 48-at. És 56-ot az alján. A Lenovo ezt prime95+furmark alatt produkálta, a GL-es Asus meg sima játék alatt.

[ Szerkesztve ]

(#110) #11302912 válasza Khelben (#109) üzenetére


#11302912
törölt tag

en a billentyuzetrol beszelek. a wasd kornyeke mindig hideg. jobb felul a numerikus blokk felett melegedik es az F8-F10 billentyuk felett. a bal oldal hideg mint az isten nyila.

A Lenovonal sokkal forrobb a WASD kornyeke.

[ Szerkesztve ]

(#111) XuChi válasza #11302912 (#108) üzenetére


XuChi
addikt

16 fokos a wasd nálad ??????????? LOL hűtőházban laksz ??? Legalább a fizika törvényeit ne akard már átverni légyszives :D :C :R

"witcher 3 ultra fullhd hariworks 60fps" ezt még egy asztali gép is megirigyelné :D :C

[ Szerkesztve ]

(#112) #11302912 válasza XuChi (#111) üzenetére


#11302912
törölt tag

A helyzet az baratom, hogy ->Raizen<- mindig azt a laptopot dicseri amiert fizetik. Kicsit sem feltuno, hogy nehany honappal ez elott meg a Lenovo y50-70et istenitette ugyan ezen a forumon.

http://puu.sh/xr53H/61d9bef7c1.jpg

Picit sem egyertelmuen kamu a srac...

Szerintem mar evek ota szponzoralja a lenovo, mert orokke azt ajnarozza...

En meg most mind a kettovel rendelkezem, es leirom a velemenyem, de nekemront. :D

Anno a Lenovorol irtam le ugyanigy a velemenyem es a seggem lefetyelte...

En pedig kizarolag a WASD kornyekerol beszelek. a tobbi resz termeszetesen melegszik foleg az amit le is irtam. De az ujjaimnak egyaltalan nem melegebb szobahomersekletnel, sott. hidegnek erzem sokszor a WASD-t pedig muanyag. jobb felul persze langol a gep amikor hajtod, de ezvan.

[ Szerkesztve ]

(#113) XuChi válasza #11302912 (#112) üzenetére


XuChi
addikt

Semmi gond nincs ezzel természetesen, csak kérlek ne túlozz a hőfokokat illetően :R ;)

Peace :)

(#114) #11302912 válasza XuChi (#113) üzenetére


#11302912
törölt tag

igazad van, nem tettem oda a homerot most sem, csak ratettem a kezem. viszont akkor konkretumot mondok. A WASD-t meg soha nem ereztem melegnek/forronak semmilyen jatek kozben mig a lenovonal igen. (bar engem az sem zavart, de eszrevettem rendesen)

A 16 fokot konkretan azert irtam, mert amikor rateszem a kezem a WASD-re az ujbegyeim konkretan hideget ereznek. es mivel az ember maghomerseklete 36 fok korul van, a vegtagok hidegebbek, az ujjbegyek meg hidegebbek, (kb 25 fok) ezert ha azokkal hideget erzekelek, akkor az mar hidegebb mint 25... de igazad van, tenyleg hasrautottem a 16 fokkal. lehet az 20-23 is. (bar most epp csak forumozok rajta, meg youtube.)

Egyebkent Oculus Rift-ezni is ezen a laptopon szoktam. Az meg azert megizzasztja rendesen, de a WASD akkor sem volt meg meleg szamomra.

[ Szerkesztve ]

(#115) ->Raizen<- válasza #11302912 (#108) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Te nem nyitottad meg a notebookcheck tesztet a laptopodról látszik. Szinte a legprofibb csapat akik évek óta foglalkoznak laptopokkal. Nekem nagyon sok laptopom volt már, én is teszteltem párat, a blogomba be lehet nézni nyugodtan, mielőtt olyan alaptalan vádakkal illetsz, hogy sosem volt közöm egy laptophoz sem.

Y500 az erőgép. címlapos írás volt. ;)

Nem nyert a lenovo piacot és nem megy a többi csődbe. Te mit szedtél? Adj már abból a bogyóból kérlek. :)

Gl502vm műanyag tejfölöspohár notidról teszt.

Jól látszik hogy 46 fok a wsad régióban, a gond hogy játékok alatt is grillsütőként funkcionál a billentyűzet.

16 fokos billentyűzet? Kamuzzál még valamit. Majd valószínű a te hőérzeted pontosabb mint egy digitális lézeres/infrás hőmérő. Kérlek mesélj még, igazán jól szórakozunk rajtad. :D Szobahőmérséklet alá mész? Fizikából hanyas voltál? Vagy a klíma alatt ülsz és játszol? :D

[ Szerkesztve ]

(#116) #11302912 válasza ->Raizen<- (#115) üzenetére


#11302912
törölt tag

85%os verdictel biztosan szar az Asus mig a Lenovo 84%os verdict.... XD

https://puu.sh/xr7JJ/205209865d.png

https://puu.sh/xr7Kl/8dc7d54fc2.png

A te kedvenc weboldalad szerint is az asus jobban teljesit... de azert kossz.

(#117) ->Raizen<- válasza #11302912 (#116) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A gtx1070-es verzió igazán nyálcsorgató.

[link]

Csak közelebb van a 100 fokhoz üzem közben, mint a 90-hez. No igen, közös hőcsöves hűtéssel nem is nagyon lehet a kb 155w-nyi hőt elterelni.

(#118) #11302912 válasza ->Raizen<- (#117) üzenetére


#11302912
törölt tag

a VS verzio vastagabb. es koztudott az is a VS verziorol, hogy 3 ventillatoros hutese van, csak el van toszva benne a hoelvezetes. tehat a harmadik venti rosszul keveri a levegot, igy a meleget kevergeti sajat magaban. Minden teszt szerint iszonyat rossz a hutese a VS verzionak, ami nem igaz a VMre. De mivel itt a gtx 1060as laptopokrol beszelunk (VM) es arrol az ostobasagrol, hogy a lenovo y720-nak nincs ellenfele. Es tehat van. a gtx1070 meg tobb hot termel mint a 1060... szoval...

[ Szerkesztve ]

(#119) Khelben válasza #11302912 (#118) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én csak 2 ventit látok a képen.

(#120) #11302912 válasza Khelben (#119) üzenetére


#11302912
törölt tag

jam. beneztem. mert az a 17 colos VS. :) amiben 3 venti van. a 15osben siman 2 viszont ugye a 1070 joval melegebb mint a 1060.

(#121) Madwe válasza #11302912 (#114) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szobahőmérséklet alá akkor se fog menni, hacsak nem direkt hűti azt a részt :D
pl a buszon a kapaszkodó, amit hidegnek érzel, az ugyanúgy 30 fokos mondjuk, mint a levegő, de azért érzed hidegebbnek, mert jobb a hővezetése, mint a levegőnek. Ettől még nem lesz hidegebb, mint a közeg amiben van :D A billentyűzeted se lész hidegebb a levegőnél amiben vagy :D

(#122) ->Raizen<- válasza Madwe (#121) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igazi "atomfizikus" az úr mi? ;] :C Na de senki sem tudhat mindent egyszerre. Emberek vagyunk. De a hülyeség néha tényleg nagyon megnevettet. Én is hülye vagyok nagyon sok téren bevallom. ;]

(#123) Madwe válasza ->Raizen<- (#117) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk nekem pont 1070es van, s 80 fölé még sosem ment, igaz nem szintetikus tesztekkel néztem, csak játékkal terheltem, közben egyébként ahoz képest h gamer, egész csendes is. Munka alatt pedig halk és hűvös is természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#124) #11302912 válasza Madwe (#121) üzenetére


#11302912
törölt tag

Jolvan. Ertem en. De a tema meg mindig az volt, hogy van-e konkurense a Lenovo Y720nak vagy nincs... Es van. En csak ezt mondtam. De persze lehet terelni a temat, csak minek.

(#125) Madwe válasza #11302912 (#124) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tudom, abban a kiejelntésedben én is támogattalak :D

(#126) Khelben válasza #11302912 (#124) üzenetére


Khelben
nagyúr

Van konkurense, de nem a GL-es Asus. :)

(#127) #11302912 válasza Khelben (#126) üzenetére


#11302912
törölt tag

az is. baromi sok hasonlo teljesitmenyu laptop van hasonlo aron. a GLes asussal egyutt. az osszes teszt alapjan is jobban vagy ugyan olyan jol teljesit az is, mint a lenovo vagy az acer predatorai, vagy a HP omenjei. mert mind egy kaptafara vannak keszitve. Az hogy muanyag, cserebe fel kiloval konnyebb, nem jelenti, hogy szar lenne. ahogy en sem hozom fel azt, hogy a Lenovo meg ujjlenyomat magnes. Az egyiknek a hangja masiknak az anyaghasznalata, harmadiknak a kijelzoje, negyediknek a billentyuzete jobb. De lehet okoskodni. A GL-es asus pl. fele olyan vastag, sokkal konnyebb, jobb kijelzovel G-syncel, jobb billentyuzettel. Elonye es hatranya mindegyiknek van, de arkategoriaban es teljesitmenyben kb. ugyanazok. 400.000Ftos laptopokrol beszelunk es 5-10.000Ftos arkulonbsegekrol. az egyek kulonbsegek meg ezek amiket leirtam kb. Az a 3-4 °C ami koztuk a difi nem sok.

(#128) MK VII


MK VII
veterán

Nem unjátok még? :U

(#129) ->Raizen<- válasza Khelben (#126) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Tudom te sem vagy már laikus end user. Szóval szerinted melyik a megfelelő alternatívája a y720-nak? Az asus GL biztos hogy nem szerintem is.

(#130) #11302912 válasza ->Raizen<- (#129) üzenetére


#11302912
törölt tag

[url] https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100167732%20601205664%2050001146%2050001312%2050001315%2050010418%2050010772%204814%20601286876%20600553908%20601300077%20600136700%20601296070&IsNodeId=1&bop=And&PageSize=36&order=BESTMATCH [url]

nehany versenytars... lehet nezelodni.

[ Szerkesztve ]

(#131) Madwe válasza ->Raizen<- (#129) üzenetére


Madwe
nagyúr

De miben? mire kell, milyen szempontok alapján? nem lehet kijelenteni h egyértelműen nem alternatíva, mert kérdés mik a szempontok. Nekem pl az volt. Ahogy nálam szempont volt az nvme ssd, a gsync, a 1070, a sok ram bővíthetőség s a jó kijelző, a súly és a méret is, addig pl az anyaghasználat egyáltalán nem. Mert van ezeréves műanyag vackom is, meg macbook air is van nálam. A műanyag vacakkal sincs semmi gond, cserébe sztem jobb a tapintása, ok jobban recseg, de pl kevésbé karcolódik s maszatolódik.
Ja h a kijelzőt tartó káva megtörhet? hát kérem nem 1 kézzel fejenállva kéne kinyitni a laptopot, majd a kijelzőjénél fogva hurcolászni. Fém laptopot ami könnyű hurcibál az ember a kijelzőnél fogva, műanyagot nem kéne, ha ezt az egyszerű szabályt betartanák az emberek, máris kevesebb baj lenne belőle. Ne tudd meg milyen laptopkezelési szokások vannak. Lehet h a szervízben csak azt látod h ebből vagy abból több megy tönkre, de azt nem h milyen igénytelenül bánnak velük Ű(bár igazából azt is, amikor tisztítod s nikotin, kosz, kaja és egyéb finomságok kerülnek elő belőle) normális használat mellett semmi hátránya a műanyag toknak. Vagyhát majdnem ugyanannyi (könnyebben tönkremehet ha nem vigyázol rá) mint amennyi előnye (könnyebb a laptop)

(#132) ->Raizen<- válasza Madwe (#131) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A zsanér minősége az eléggé sarkalatos pont szerintem. Mert ha eltörik akkor nem lesz egyáltalán stabil a kijelző. És akkor enyhén fogalmaztam. Azt garantálom hogy te sem örülnél neki. Semmi extrára nem kell gondolni, mint az anyagfáradás. x1000-szer ha kinyitod, meg lehajtod a kijelzőt azért az fejt ki némi nyíró erőt az anyagokban. Most nem az igénytelen használatról van itt szó. Csak használod. A műanyag elfárad. és reped, majd törik, a magnéziummal megerősített y720p zsanérja pedig nem. Az asus spórol mindenen! Rendicsek, te elégedett vagy a lapossal, de biztos elbírod a pár grammal nehezebb minőségibb gépeket is nincs igazam? :D Vagy ha nem járjál kondizni.

[ Szerkesztve ]

(#133) Madwe válasza ->Raizen<- (#132) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze h elbírom, s ha csak annyi lett volna a különbség, h minden ugyanaz csak erősített váz, lehet azt vettem volna némi pluszpénzért. De nem volt szempont, mert normális használat mellett az előző laposom is kibírt 5 évet... s igenis számít az, h ki hogy használja, mert nomrális használat mellett, amikor az ember odafigyel a cuzccára, sokkal kevésbé veszélyeztetett. Tudom, mert én is voltam 16, amikor semmire se tudtam vigyázni, azt össze vissza repedtek a laptopjaim is. Érdekes mód mióta munkára használom meg otthon nyugiban, kutya bajuk...

(#134) ->Raizen<- válasza Madwe (#133) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Értem, de azért jól esik látni hogy van olyan gyártó, aki figyel az userek visszajelzéseire, és az új laptopjainál ki is javítja az elődmodell gyerekbetegségeit! Ezt nem sok gyártónál lehet ma megfigyelni sőt! Minőség függő lettem, ezt persze lehet annak is betudni hogy volt a birtokomban több régebbi üzleti szériás laptop is már, pl dell latitude e6320.

(#135) Madwe válasza ->Raizen<- (#134) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én main munkagépem egy 15ös retina macbook pro volt amit konkrétan az asus váltott, ott aztán volt anyagminőség, azt nekem mégse hiányzik, nyilván embere válogatja :D Ettől függetlenül nyilván dicséretes ha a gyártó hallgat a userekre s annak megfelelően fejleszt.

[ Szerkesztve ]

(#136) #11302912 válasza ->Raizen<- (#132) üzenetére


#11302912
törölt tag

Acer Predator Helios 300... jo a zsanerja. ugyan az a hardvere, van benne fem rendesen.
MSI GP62MVR muanyag ugyan de eros mint az allat. hardver szinten hasonlo.
MSI stealth szeria is hasonlo...
MSI GE Series GE62VR Apache Pro-650 detto...

a Dell alienware 15 R3-rol nem is beszelve... az egy tank.

Baromi sok van. egyikre se lehet azt mondani, hogy rossz minosegu...

Es igen. Az Asus FX szeriaja is jo. csak vekonyabb hordozhatobb, konnyebb. (es meg occobb is)

[ Szerkesztve ]

(#137) Khelben válasza #11302912 (#136) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem te egyiket se láttad még közelről. De az MSI-ket biztos nem, ha azok szerinted jó minőségűek.

(#138) #11302912 válasza Khelben (#137) üzenetére


#11302912
törölt tag

https://www.youtube.com/watch?v=icQMelb7mKY

teljesen jo minosegu ezen az aron.

https://youtu.be/lvkZRMPM8aQ

detto... a rossz ott kezdodik amikor pl. a Clevo magatol elhajlik...

(#139) Khelben válasza #11302912 (#138) üzenetére


Khelben
nagyúr

Élőben fogtad már a kezedben vagy csak youtube videókból tájékozódsz? Nálam volt többféle MSI gamer gép is, biztos hogy senkinek nem javasolnám a megvételét. Ahogy Acert és a GL-es Asust sem.

(#140) #11302912 válasza Khelben (#139) üzenetére


#11302912
törölt tag

tehat semmilyen laptop megvetelet nem javasolnad senkinek soha... nem gondolod, hogy veled van a gond?

Csak kerdezem. Mert epp most oltottad le a 3 legnagyobb gyartot. :D

[ Szerkesztve ]

(#141) Khelben válasza #11302912 (#140) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem gyártót oltottam le, hanem típusokat.

(#142) #11302912 válasza Khelben (#141) üzenetére


#11302912
törölt tag

Ertem. Akkor mondjal mar egy gtx 1060al szerelt i7 procis 16gb ramos minimum 120gb ssd-s 1tb hdds g-synces laptopot max 450.000Ftert amit ajanlanal is. Koszi. :)) Gondolom csak a Lenovo mi? XD

Tehat szerinted is a Lenovonak van monopoliuma a piacon? :D

Ez kezd azert vicces lenni.

[ Szerkesztve ]

(#143) Khelben válasza #11302912 (#142) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Lenovo-t sem ajánlanám, mert a garanciális szolgáltatásuk kritikán aluli. De ettől még az Y720 jó gép. 450-ért nem is ajánlanék mást, mivel nincs olyan, ami megüti a szintet. Asus G lenne a következő, de az nyilván drágább.

(#144) #11302912 válasza Khelben (#143) üzenetére


#11302912
törölt tag

Pont erre gondoltam. Tehat egyetlen laptop sincs 450ert amit ajanlanal ezekkel a hadrverekkel minimum... Akkor nincs mirol beszelni. Tobb millio ember meg van vele elegedve, de par besavanyodott elegedetlen ember nincs.

Pont ezert mondtam, hogy ezen a forumon nincs semmi ertelme velemenyt irni, mert itt aztan senkinek nem jo semmi. :D

Van egy valasztek, nem is kicsi, irgalmatlan teljesitmennyel egy mobil eszkozben, ami hordozhato, 5-10 gyarto le is gyartja a maga verziojat, mindegyik egy picit mas es mas, hasonlo aron, es maris az megy, hogy mindegyik rossz, kiveve azt az egyetlen egyet amirol epp a cikk szol.

Azert vissza kene emlekezni hogy potom 1 max 2 eve milyen aron kellett megvenni egy ezeknel sokkarta rosszabb teljesitmenyu, es igenytelenebb gepet... Emlekszem en meg a gtx 980m-es laposokra 900.000Ftokert.

Most ugyan azt a teljesitmenyt megkapod kevesebb mint fel aron, jobb kaszniban, de meg igy is elegedetlen mindenki. Nehany eve ki gondolt volna egyaltalan gamer laptopra ami nem 8 kilos pl.?

A normalis emberek orulnenek akarmelyiknek a felsoroltak kozul.

Es itt le is zarhatjuk a vitat, mert annak akinek minden szar, nem is valo semmi.

(#145) Khelben válasza #11302912 (#144) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért én ezzel az elégedettséggel óvatosan bánnék, főleg ha hallja egy törött zsanéros Acer tulaj. Félnék, hogy a fejemhez vágja a gépe maradékát :)

(#146) #11302912 válasza Khelben (#145) üzenetére


#11302912
törölt tag

Mint mar leirtak itt paran velem egyetemben, az akinek eltorik a laptopja zsanerja, az nem rendeltetesszeruen hasznalta. Ez teny. Egy vaskocka is megkarcolodik ha foldhoz vagdalod. Az, hogy az atlag ember buta, ugyetlen, elmebeteg, ideggorcsos, barbar allat, nem jelenti azt, hogy a gep a rossz/gyenge. Neked hany laptopod zsanerja tort el pl.? akar evekkel viszamenoleg. Mert hogy en meg az ismerosi koromben sem lattam olyat akinek "magatol" eltort volna a zsaner egy laposban az utobbi 10-20 evben az tuti. Volt ra pelda, igaz. Az az ember olyan is volt, hogy egy kanalat se adnek a kezebe nemhogy laptopot. Mert a kijelzonel fogva lobalva hurcolta, meg dobalta a kanapera ossze vissza nyitott allapotban. Na pont igy tornek el a zsanerok 90%-ai. Nem attol, hogy kinyitod es becsukod.

Ha en hurkapalcikabol csinalok zsanert, az sem fog eltorni. Mert nem vagyok egy allat.

Persze lattam en mar Xbox controllert is torottet. Az is biztos magatol tort szet. A francot. Bele lett b*szva az asztalba ugy, hogy az asztal is eltort nem csak a kontroller.

Vagy akkor most az xbox controllerek is mind gagyik?

De irhatnam itt a tanyerok es poharak peldajat is. A tanyerok es poharak 99%a torotten vegzi. Es nem azert mert magatol eltorik. Hanem mert foldhoz vannak vagdalva, el vannak ejtve.

Ha a kacsa nem tud uszni, nem a viz a hulye.

[ Szerkesztve ]

(#147) Khelben válasza #11302912 (#146) üzenetére


Khelben
nagyúr

akinek eltorik a laptopja zsanerja, az nem rendeltetesszeruen hasznalta

Idáig olvastam, itt abba is hagytam a vitát, viszlát.

(#148) #11302912 válasza Khelben (#147) üzenetére


#11302912
törölt tag

oke. :D neked is biztosan magatol eltortek a laptopjaid. anelkul hogy hozzanyultal volna is! :D mert az ugy megy. szia! nem fogsz hianyozni!

(#149) ->Raizen<- válasza #11302912 (#148) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezen fel oraig rohogtem.

Ha en hurkapalcikabol csinalok zsanert, az sem fog eltorni. Mert nem vagyok egy allat

Meg jo hogy nem te tervezed a laptopokat. Hala istennek. Sztem ne egesd magad tovabb. XD

(#150) #11302912 válasza ->Raizen<- (#149) üzenetére


#11302912
törölt tag

Az sokkal egobb amit te csinalsz perpill. Miszerint azt allitod magadrol, hogy egy kontar vagy akinek a kezei alatt minden eltorik. :) meg egy 500.000Ftos fem laptop is. :D

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1QesNLVXXXXbZXXXXq6xXFXXXt/New-Original-font-b-Laptop-b-font-LCD-font-b-Screen-b-font-Hinges-for-font.jpg

Ha ezt te eltorod akkor igen nagy allat lehetsz, es fogalmad sincs hogyan kell banni egy laptoppal. Csak szolok.
Merthogy ez van egeszen pontosan az Asus laptopban mint zsaner. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.