Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Jó lett a teszt, csak az ilyen maximális élsimítási beállításokat értelmetlennek tartom. Jól látható hogy a gép alkalmatlan olyan beállításokkal futtatni a játékokat. :N Egy ajánlott plecsnit megérdemelt volna azért a cucc mert kategóriájában nincs párja.

(#2) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Nekem nem nagyon tetszett. A teszt az jó volt,és legalább őszinte is. De maga a gép... i7 helyett ha már gamer gépről van szó.. Akkor inkább GTX 1070(igen.. az árcédula valamivel magasabb lenne),és legyen elég egy i5 bele... a kijelző pedig FullHD és csá.. RAM-ból 16GB és ágyő... Szerintem ez a combo bármikor ütőképesebb/életképesebb. A 1060 kihajtásához nekem elég az i5öm.. 6300Hq.. Persze.. pár fps-t biztosan hoz az i7... de ugyan.... 4k? :D

[ Szerkesztve ]

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#3) farkmat90


farkmat90
csendes tag

Kifejezetten örülök a tesztnek, régóta elmélkedek egy pontosan ilyen felszereltségű gépen. A 4K-nak nincs értelme játékhoz, ellenben Premiere Pro-hoz és Photoshop-hoz csakis ezt használhatja az, aki egy mobil munkaállomást szeretne (nem tökéletesen színhű kijelzővel, de ami mégis jobb az átlagnál) és amin azért játszani is szeretne. A hőmérsékletekről más tesztekben is olvastam és rákérdeztem a Lenovo facebook-jánál, ahol nagyon készségesen válaszoltak a CPU és GPU újrapasztázásával és garanciavesztéssel kapcsolatban, ezt beillesztem szerkesztetlenül:

"Thanks for showing interest in our Legion Y720. For Lenovo Limited warranty terms and conditions, you may refer to this document http://lnv.gy/2u4ZVl3. If it's just the thermal paste and will not cause any damage to internal parts, that will not void the warranty."

[ Szerkesztve ]

(#4) eazypeezy válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


eazypeezy
tag

És reméljük, hogy mostmár Superfish nélkül jönnek a Lenovok :D

(#5) ->Raizen<- válasza eazypeezy (#4) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezt fordítsd le magyarra hogy értsük is. ;)

(#6) farkmat90 válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


farkmat90
csendes tag

"Thanks for showing interest in our Legion Y720. For Lenovo Limited warranty terms and conditions, you may refer to this document http://lnv.gy/2u4ZVl3. If it's just the thermal paste and will not cause any damage to internal parts, that will not void the warranty."

Köszönjük az érdeklődést a Lenovo Y720 iránt. A Lenovo korlátozott jótállási feltételeit itt taláod: http://lnv.gy/2u4ZVl3. Ha csakis a hűtőpaszta cseréje történik meg és nem történik a belső alkatrészekben sérülés, akkor a garancia nem kerül elvesztésre.

(#7) Egon válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) MK VII válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


MK VII
veterán

Lefordítom. :)
"A Superfish egy reklámcég, amely vizuális keresőprogramon alapuló különféle reklám-támogatott szoftvereket fejlesztett ki. A cég székhelye Palo Alto, Kalifornia . Izraelben 2006-ban alapították, és az ország " Download Valley " klaszterének részeként tekintettek az adware társaságok számára. A Superfish szoftverét sok forrásból ismerték fel malware- ként vagy adware- ként .A szoftvert már 2010-ben különböző alkalmazásokkal együtt szállították, és a Lenovo2014 szeptemberében kezdte a szoftvercsomagot egyes számítógépeivel. 2015. február 20-án az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma tanácsot adott annak eltávolításáról és a kapcsolódó gyökértanúsítványról , mivel a számítógépeket súlyos számítógépes támadásoknak , köztük a lehallgatásnak teszik ki A jelszavak és az érzékeny adatok továbbítása a böngészők között"

[ Szerkesztve ]

(#9) Exelsior


Exelsior
senior tag

Y szériás Y50-70 gép után a Y700 jön és ennek az apja a tesztelt Y720. :) Arról is olvastam volna egy tesztet. kár hogy nincs.:)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#10) XuChi


XuChi
addikt

Ismét egy hulladék gejmör notebook :C

Bàr a Lenovo-tól nem is vàrok màst :D

A hazai lenovo szervizről (telemax) inkàbb màr szót sem említek, elég ha csak a google értékeléseket elolvassuk :D

[ Szerkesztve ]

(#11) ->Raizen<- válasza MK VII (#8) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Értem, köszi a tájékoztatást. De ha mély formattal átgyaluljuk a hdd-t akkor eltűnik róla minden. ;)

(#10) XuChi: Még egy versenyző akinek sosem volt y szériás lenovo notija! Ezek minőségi cuccok. Volt y500 y50-70 notim is tőlük Meg y510p is. Könnyű valamit látatlanban sz@rozni. Csak nem tudom mi értelme van. Attól még nincs igazad.

[ Szerkesztve ]

(#12) eazypeezy válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


eazypeezy
tag

[link]

Már linkeltek feljebb is, itt egy angol nyelvű is :)

(#13) Rayyy válasza farkmat90 (#3) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nekem ennek egy régebbi változata van fullHD kijelzővel és szerintem teljesen szuperfölösleges a 4K kijelző bármihez ennél a fizikai méretnél. Nem játszom vele, csak dolgozom Adobe, Autodesk programokkal. A hőmérsékletről annyit, hogy az enyémet simán ott merem hagyni renderelni órákra extra hűtés nélkül, semmi baja nem lesz.

Minden a legnagyobb render!

(#14) Rayyy válasza XuChi (#10) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ahogy említettem feljebb, nekem ennél picit régebbi van, de gyakorlatilag nem tudok rosszat mondani róla.

Minden a legnagyobb render!

(#15) Khelben válasza farkmat90 (#3) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azért a munkaállomás egy kicsit más kategória, mint egy konzumer gamer gép... :U

(#16) ->Raizen<- válasza Rayyy (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Írd már ki hogy y 700! Nem szégyen az! Én csak a formája miatt nem vettem meg amúgy veszett jó gép!

(#17) XuChi válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


XuChi
addikt

Jah nem volt, csak napi szinten javítok alaplap szinten notebook-okat a asus-tól az alienware-ig. Tudom mit beszélek! Az össes egy kalap fos!

(#18) XuChi válasza Rayyy (#14) üzenetére


XuChi
addikt

Majd lehal az alaplapi BGA tokozàsù CPU vagy GPU és mehet a kukàba. Ragasztja a lenovo és nem lehet levenni, mert fetépi a vezetösàvokat és a forrasztàsi pontokat. Csak egyben alaplapostùl lehet cserélni amit meg nem veszel meg a sarki pc turiban ;)

Az y50-70-töl felfelé nem lehet cserélni a BGA-kat ezekben a gépekben. De ha nem ez szàl ell akkor majd egy tàpköri FAT, vagy kondi, eaetlek szépen beàll zàrlatba az integràlt proci etc etc etc.....

[ Szerkesztve ]

(#19) Mustaros válasza XuChi (#18) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Akkor mit vegyek , ha esetleg ilyen gamer lapost akarok? Dell az meg jo?

(#20) ->Raizen<- válasza XuChi (#17) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az asus van gondolom elhalálozások szerint az élen. Na ha benne vagy akkor meg tudod nekem mondani hogy a bga-k alatti ón milyen, ólmozott, vagy ólmozatlan a lenovonál? Mert nekem nem halt le egyik gépük sem pedig nyúztam őket, de asus az több is meghalt idő előtt.

(#21) XuChi válasza Mustaros (#19) üzenetére


XuChi
addikt

Dell az jó. 3 év gari, van alkatrész ellàtottsàg.

A baj az hogy màr az összes gyàrtó kezd ràmenni a BGA tokozàsú CPU-kra is és azok is cserélhetetlenek.

Sajnos minden gyàrtótól ömlik befelé a hibàs gép. Nincs olyan ami nem romlik el. Idövel el fog romlani!!

Ha veszel gépet, gari lejàrata elött fél évvel add el, vegyél újat. Minden egyes nap a gari lejàrata utàn ajàndék!

Ha poros lakàsban laksz akkor fél évente, évente vidd el màrkaszervízbe tisztíttatni a hütörenszert, amennyiben értesz hozzà, és garancia vesztés nélkül pasztàzható a gép (értsd: nincs garancia matrica a hütö lefogató csavarokon. Asus elöszeretettel ragasztja le a hütöcsavart!), akkor pasztàzt ùjra és süritett levegövel, kompresszorral fùjd ki a bordàkbòl a port.

Ezzel sokat segítesz a gépnek a höfokain.

[ Szerkesztve ]

(#22) #16939776 válasza XuChi (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jó ezt így egyben leírva látni :))

(#23) XuChi válasza ->Raizen<- (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Màr minden gyàrtó olmozatlan ónt hasznàl! Merev, rugalmatlan, reped a höingadozàsok miatt.

(#24) Mustaros válasza XuChi (#23) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Köszi a választ. Ami meg az ólom mentes ónt illeti.. vicc kategória...

(#25) XuChi


XuChi
addikt

Fontos kielni, hogy a gépek legmagyobb halàla a Hő. Sokan nem tisztítjàk ki, mert talán nem is tudja hogy kell. Olyan filces porrétegek, nikotin, macska és kutya szőr kerül elő szàmtalanszor a hűtő rendszerekből hogy csak nézek.

NEM AZT MONDOM HOGY, MINDEN GÉP AMIT LEGYÁRTOTTAK TÖNKRE MEGY, hanem azt hogy sok el romlik. És most itt lehet megint összeesküvés elméleteket szőni hogy direkt vagy nem direkt.

Ami elromolhat az el is romlik :)

Van nekem is 15 éves Acer gépem, semmi baja, van 5 éves Asus Transfomer Flip TP300 (Feleségem napi 12-14 órát jàratja) semmi baja. De van rengeteg ami mindenféle hibàval elhalàlozik!

[ Szerkesztve ]

(#26) ->Raizen<- válasza XuChi (#23) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hát értem, notit már ezek miatt az okok miatt nem is veszek az a baj már túlságosan is értek hozzá, és időzített bombának tartom őket anyagi totálkárosok lesznek gari nélkül. Az asztali gépem egyelőre baromira megbizhatónak tűnik és stabilnak. Gyorsan jönnek ki az új termékcsaládokkal. A kutatás fejlesztés egy nagy százaléka fogadok arra megy el nekik hogyan tegyék a notikat halandóvá. :D

(#27) ZuluMASTER: Azért mert nagy a hasznuk 1:1 ilyen gépen ennyire egyszerű, és úgy csinálják meg hogy sosem legyél elégedett, az újabb tipusok mindig tudnak egy kicsivel többet.

[ Szerkesztve ]

(#27) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Kérdem én... Ha ennyire szarok a gamer laptopok,akkor meséljétek már el,a mérnökök miért fejlesztenek.. ilyen laptopokat? Bizonyos,hogy "szellemileg vagyok Béla" :D nézzétek el nekem. Mi kerülhet akár millióba is(forintban)ami egy hulladék fos? Illetve miért gyártanak még gamer laptopokat,ha ennyire 0-k minőségre? Negyed áron raksz össze asztali gépet ami ezek szerint. Tovább kitart mint a user(a jelek szerint). Az Asus,MSI,Gigabyte talán lehet jobban is járna ha titeket keresne fel,és szerződtetne/menesztené az állományát. Talán lenne jövőre a gamer laptopoknak. No... mostmár lehet trollkodni.. Szerencsére dolgom van.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#28) XuChi válasza ZuluMASTER (#27) üzenetére


XuChi
addikt

Szerintem erre a fogyasztói tàrsadalom az egyik ok.

Valamivel rà kell venni a fogyasztót hogy vegyen újat nem ?

Ok ez màr màsik téma :D

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

De mikor lesz végre teszt nagyobb kijezős gamer notiról? Ezeknek a kicsiknek én semmi értelmét se látom. :F

(#30) ZuluMASTER válasza Fred23 (#29) üzenetére


ZuluMASTER
csendes tag

17.3"-ra gondolsz? :D Van 18is.. De azok már tényleg millióba fájnak. ;)

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#31) Rayyy válasza XuChi (#18) üzenetére


Rayyy
senior tag

Jaa, tényleg... én meg majd szívrohamot kapok, aztán sztrókot, közben megszúr egy méh a torkomon, lezuhan velem a repülő, kirabolnak, elhagy az asszony, kirúgnak, letörik a körmöm, befelé fog nőni a hajam és csiklandozni fogja a szememet hátulról... etc... :))

Minden a legnagyobb render!

(#32) eazypeezy válasza Fred23 (#29) üzenetére


eazypeezy
tag

21' elég? :D

Egyszerűen nincs értelme ezeknek már :D Le a kalappal, aki ezt cipeli, legalább van hozzá bőrönd mondjuk. 3millióból viszont már tudsz kb. 5 gépet venni, és nem kell cipelni, 5 helyen fixen lesz géped :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Fred23 válasza eazypeezy (#32) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, pont ez lenne a szuper méret, persze az ár miatt felejtős! Kevesen engedhetik meg maguknak, azt hiszem.

ZuluMASTER: 19"-tól már kezd izgalmassá válni, alatta viszont fel nem foghatom, miért jó iszonyatosan túlárazott géppel rohangálni, ami közelítőleg se képes otthoni gépet és monitort helyettesíteni. Persze tőlünk nyugatabbra biztosan nem akkora luxus az ilyesmi...

(#34) Luskan válasza ZuluMASTER (#27) üzenetére


Luskan
tag

A mérnökök azt tervezik, amit a vezetés kiad nekik utasításba. Aztán megpróbálják a legjobbat kihozni az agyament ötletekből.

(#35) eazypeezy válasza Fred23 (#33) üzenetére


eazypeezy
tag

Ez is egyénfüggő. Nekem pl. egy 15,6-os van, Lenovo az enyém is, Y510p. Azért vettem, hogy valamennyire azért tudjam cipelni, ha egyszer-egyszer összeülünk haverokkal, viszont már ez is elég macera, a töltőnek külön táska kell pl. (laptophátizsákkal persze egyszerű lenne, de azt még nem vettem, azért annyiszor nem cipelem). Mindenesetre én inkább otthonra vettem egy nagy monitort, aztán azon lehet már játszogatni, és azért még minden könnyebb egy 15-öst cipelni, mint egy 21-est :D

(#36) Duree


Duree
veterán

Csak a szervíz hátterét tudnám felejteni.

duree54

(#37) Khelben válasza ZuluMASTER (#27) üzenetére


Khelben
nagyúr

A gamer laptopokat nem mérnökök találták ki, hanem marketingesek. Ennyi a magyarázat.

(#38) doooo


doooo
veterán

Ezzel a GPU-val azért sokat léptek előre az előző generációhoz képest (amik még mindig elárasztják a piacot...).

(#39) bindike01


bindike01
aktív tag

Egész jó hőmérséklet :D Bár nekem lapos nem kellene max ingyen :D Inkább ITX párti vagyok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#40) Madwe válasza Fred23 (#33) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem pl csak 15ös jöhetett szóba, mindennap cíhölöm melóba, azt egy 19"essel necces lenne eljátszani... Munkára s otthon játékra úgyis monitorra kötöm, kanapén heverészés közben meg elég a 15" :D

S hogy miért gamer laptopot vettem?
Kell nekem egy gép munkára, amiben bika proci van, s lehetőleg egy dedikált gpu is, bár integráltal is elszöszöl vele, ritkán kell, szal végülis az mindegy mi van benne
Kell bele sok ram munkához, ssd
Emellé minek vegyek külön otthonra egy gamer pct? Eleve macera 2 gépen élni + anyagilag se jönnék ki jobban, ha azt nézem árban h egy komplett gamer pc, vagy csak az árkülönbség egy 6700hq-s sima gép s egy 1070el szerelt között mekkora...

[ Szerkesztve ]

(#41) ->Raizen<- válasza Madwe (#40) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az 1070-es notid árából sokkal erősebb gépet tudsz építeni és az nem fog megdögleni gari időn belül/ vagy azon túl pár nappal. Hurcolászni egy notit lehet, de akkor már egy használt üzleti szériás sokkal jobban megéri mert az valóban évekig bírja.

[ Szerkesztve ]

(#42) Madwe válasza ->Raizen<- (#41) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 1070es notim árából ki kell jöjjön a gép mellé még egy 15ös minimum 6700hqval. S a nap 12 órájából 9h az kb idle terhelés, 3h komolyabb de nem vészes, s hétvégén heti kb 5h gaming is benne van, azaz eléggé kímélve van a drága.

(#43) satz18 válasza ->Raizen<- (#41) üzenetére


satz18
őstag

Én 400-ért vettem 1070-es notit.
Ha a használt üzletit hurcolászod, akkor hogyan játszol? Ezt az érvelést sosem értettem.
#21 A lenovo y580-asom 5 éves és volt hajtva. Az érvelésed alapján 3 éve kéne halottnak lennie.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#44) ->Raizen<- válasza satz18 (#43) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Afa nelkul konnyu 1070-es notit szervalni. :) Honnan vetted?

(#45) MK VII válasza satz18 (#43) üzenetére


MK VII
veterán

"A lenovo y580-asom 5 éves és volt hajtva. Az érvelésed alapján 3 éve kéne halottnak lennie."

Ezt is írta!!
"NEM AZT MONDOM HOGY, MINDEN GÉP AMIT LEGYÁRTOTTAK TÖNKRE MEGY, hanem azt hogy sok el romlik."

Skacok, miért kell mindent kiforgatni és nem érteni, félreolvasni direkt vagy ilyen írási kényszer miatt okosat mondani?
Világosan leírta mi a helyzet a gépekkel. Érthetően.
Örülj, hogy még jó a géped...

[ Szerkesztve ]

(#46) satz18 válasza ->Raizen<- (#44) üzenetére


satz18
őstag

Westnotebookból lett egy 3 hónapos. Amúgy kb 540k lett volna újonnan.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#47) ->Raizen<- válasza satz18 (#46) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szep fogas!

(#48) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Kevés a RAM, és egy FHD kijelző bőven elég lenne ekkora képátlóhoz, valószínűleg könnyebb lenne meghajtani is. De legalább a vidiakari nem egy 1050ti mert azzal szerelni egy GÉMER-nek nevezett notit enyhe csúsztatás.

[ Szerkesztve ]

(#49) DonaldJames


DonaldJames
tag

Jó lett a teszt köszi. :R

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#50) Prowler


Prowler
senior tag

Nagyon jó teszt, gratulálok! A gép meg hát...számomra túlárazott és drága. Laikusan kisebbfajta csodát vártam az 1060-tól, nem mondanám hogy lenyűgözött a teljesítménye. Ennyi pénzért 2x4 GB RAM, forrósodó billentyűzet és egy ilyen kijelző? Sok szerencsét annak aki ilyet vesz.

Utolsó "gémer" gépem Asus G56JR volt, nem volt rossz de nem tettem volna tűzbe érte a kezemet. Váltottam üzleti vonalra és jelenleg egy Latitude E6430 boldog tulajdonosa vagyok. Játszani meg -kövezzetek meg- ott inkább a konzol. :))

Veremivadék Undorkutya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.