Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) hallador válasza yodamastah (#13) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem:

Nem vérre menő vitát akartam, csak azért ez nálam kivágja a biztosítékot. És nem is arra ment ki, hogy most lehúzzak bármit is, de ez a véleményem...

Nem mondom én sem vagyok teljesen megelégedve az iránnyal amit a Lenovo vett az elmúlt 10 évben, de ez a gép szerintem nagyon jól sikerült. Igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy azért tetszik ennyire, mert pont passzol az én igényeimhez.

Fogtam a kezemben ezeket a gépeknek az elődjét (460s), amikor újak még nagyon is jók, nekem akkor van problémám velük, amikor 1 - 1,5 évesek lesznek, csak a családban lévő T440-ből kiindulva hatalmas csalódás volt az egész. Szét nem esett, de nyeklik nyaklik, egy Dell Vostro szintjét hozza a gép, vagy egy HP ProBook 400-as sorozatét, ami ezért nagy baj, mert az említett gépek fele annyiba kerülnek.
A T4/550-es széria egy határvonal volt, érezte a Lenovo is a T4/5xx felett egészen visszaállt az a minőségérzet, amit már mondhatni 1 - 15 év után sem úgy fog viselkedni mint a T440, bár ezt még nem tudjuk.

A szerelhetőség szempontjából, az már eleve nem szimpatikus, hogyha sok csavarral lehet csak memóriát, vagy hdd-t cserélni. Sajnos ma már kb a Fujitsu oldja csak meg így a dolgait, a HP sem ma már, mert ott is eltűnt a csavarmentes alkatrész csere.

Ugyanis ennek köszönhető hogytöredék áron hegyekben állnak az alig használt kiváló állapotú T és X thinkpadek a használt notebook piacon.

Hát sajnos ezek a ThinkPad-ek újonnan nagyon szépek, de 2 - 3 évesen...

Ezt most nem értem a gép attól lesz Business, és jó ha nincs ráforrasztott memória?

Attól nem, de az nem egy jó dolog, ha mindenért szervizt kell kiáltani, azért azt ne mond, hogy ez olyan jó dolog, hogy egy nagy multinál nem tudják cserélni a gép alkatrészeit, csak a szerviz. Ez nem annyira business szemlélet...

Egy dologra reagálnék amit írtál tényszerűen:

De hogy a memória hiba esetén mi van. Nem vagyok szervízes, szóval nem tudom hogy a memória hiba ilyen gyakori probléma lenne?

Ez eléggé függ attól is mire használom a gépet, ha a memóriát eléggé használom, akkor az melegedni fog, a jobban felépített gépeknél a memória is hűtve van külön, itt ez lehetetlen, mert alaphelyzetben is melegíti az alaplapot, ami sok minden, de nem jó.

A másik:
Forrasztott memória gáz, de inkább azért, mert dualban nem tudod hajtani csak ha ugyanakkora memóráit raksz mellé.

Ez a Broadwell után nem igaz, mert az intel kifejlesztett egy Intel® Flex Memory Access nevű technológiát, ami már 2004-ben rendelkezésre ált a NetBurst architechtútás asztali processzoroknál, de notebookoknál, csak 2009-ben hozták be, és populárisan csak a Broadwell-től vezették be,
Ennek kettő módja van a szinkron, és az aszinkron mód, ha két külön méretű, sebességű, márkájú memóriát teszel bele, akkor a Flex Memory ezt képes kezelni, igaz vannak játékszabályok, de képes dualban működni, és ki is tudja használni azt, ha lassabban is álalában.

----

Ez sajnos megint a szokásos magyar szervizes mentalitás, amikor is valamelyik nagykerben gazsika kitalálja, hogy ez így van, de hogy utánanézzen valaminek, az már nem, ez a memóriadolog is ilyen, igaz "fikabajnonok" vannak, meg búvárok is, Az utolsó bekezdés nem neked szólt, csak magánvélemény.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.