Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) yodamastah válasza hallador (#10) üzenetére


yodamastah
őstag

" Az már csak egy dolog, hogy a Lenovo szerelhetősége lassan krimi, de még a memóriát is rá forrasztják, hogy tuti alaplapot kelljen cserélni, ha a memória összeszarja magát. "

"Mondjuk a Lenovo jó letolta a minőség érzetet..."

Te fogtad már ezt a gépet kézben, hogy minőség érzet problémád van vele? Elmúlt 20 évben csak thinkpadjeim voltak, most is van 6, és nem hogy gyengébb, inkább kiemelkedően jó a t460s/t470s minősége. Teljes magnézuim ötvözet ház. Nem műanyag a palmrest, karbon a fedlap, kézben fogva teljesen korrekt minőségű a gép. Mindemellett az T470s pár dekával könnyebb a 2x3 cellás akkuval mint az X270 a 2x3 cellás akkuval.

Forrasztott memória gáz, de inkább azért, mert dualban nem tudod hajtani csak ha ugyanakkora memóráit raksz mellé.

De hogy a memória hiba esetén mi van. Nem vagyok szervízes, szóval nem tudom hogy a memória hiba ilyen gyakori probléma lenne? Én még nem találkoztam ilyennel, pedig jópár thinkpad átment a kezemen. Az persze előfordult hogy valaki hulladék memóriát rakott bele és azzal baj volt, de ez más ugyebár.

2.5ös SSD nem fért bele mert vékony. Ez egy könnyített, vékonyított modell. A kompromisszumok nagy része emiatt van. Pl a dupla beépített aku is emiatt lett benne. Ha kell a jobb bővíthetőség, ott a T470 vagy T470p.

"Lenovo szerelhetősége lassan krim.."

Szedtél már szét T460s/T470s-t? Egyáltalán nem gáz a szerelhetősége. A legtöbb cucc kicserélhető percek alatt, rommá lehet szedni 1 csavarhúzóval és egy műanyag pöcökkel. Kijelző csere pár perc... Ez nem X270 ahol a billentyű csere fél óra szerelés.

"Ez azoknak a nagyvállalati ügyfeleknek rendes, akik 3 évente kukázzák a gépeket, na ez nem Magyarország..."

"meg amúgy is maradt a stadion büdzséből..."

Gratulálok, a Thinkpad pr cikk mellett 10 hozzászólás kellett ahhoz hogy eljussunk a stadionozásig.

Lehet hogy Magyarország nem az a hely ahol 3 évente kidobálják a thinkpadeket, de örülj neki hogy európában sok helyen ez a trend. Ugyanis ennek köszönhető hogytöredék áron hegyekben állnak az alig használt kiváló állapotú T és X thinkpadek a használt notebook piacon.

"a Dell, HP, Toshiba miért tudja megoldani úgy, hogy ne b@***0n ki a felhasználóval, a Lenovo ennyi pénzért meg "business" gépet ad amennyiért más tényleg azt ad."

"A hülyének is megéri, meg annak is, akinek nem számít a pénz. Legalább most jöhet a sok nagyon "hozzáértő" hogy ez mekkora durva jó gép ez, az ám.... ;]"

Ezt most nem értem a gép attól lesz Business, és jó ha nincs ráforrasztott memória?

Nem mondom én sem vagyok teljesen megelégedve az iránnyal amit a Lenovo vett az elmúlt 10 évben, de ez a gép szerintem nagyon jól sikerült. Igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy azért tetszik ennyire, mert pont passzol az én igényeimhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.