Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Titmouse09 válasza trebrona (#2346) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Igen, ezeket láttam, tetszenek is. Csak sok más kép volt már itt ami kicsit "bemozdult" volt.
Ez a javulás a sw verziókkal valóban összefüggésbe hozható?

Hozzáteszem tisztában vagyok azzal, hogy minden telóval lehet rossz képeket készíteni.
Lehet egyébként én várok túl sokat és még ez is jobb mint a mostani. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#2352) sz1lu


sz1lu
csendes tag

Sziasztok!

2 éve teljes megelégedettséggel használt 1S-emet cserélném erre.
A legtöbb kérdésemre már megtaláltam a választ ebben a topikban, de az alábbiakra nem:

A már boldog tulajdonosoktól szeretném kérdezni, OTG-t tudja-e? Specifikációkban eddig csak az Eustocknál láttam külön megemlítve. Ha meg meg is nézné valaki, hogy a Play-ről telepíthető-e erre a DslrDashboard alkalmazás azt külön megköszönném. Felteszem igen, de ez nálam kardinális kérdés. Csak ezért kell az OTG.

Másik kérdésem, hogy az iránytűje és girója mennyire jó? Nem őrül-e meg random, nem kell-e folyton újrakalibrálni. Persze nem egy kocsiszekrényben ülve. Nem várom egy Ritchie tájoló minőségét, egy asztronómiai alkalmazás miatt fontos lenne.

Előre is köszönöm!

(#2353) sz1lu válasza szimla65 (#2350) üzenetére


sz1lu
csendes tag

616-os snapi 4×1,5 és 4×1,2-es Cortex A53 mag.

Micro SD-vel a nano SIM rovására bővíthető, azaz vagy beleraksz egy micro SIM-et és egy nano SIM-et, vagy egy micro SIM-et és egy SD kártyát.

http://xiaomi-mi.com/redmi-3/xiaomi-redmi-3-2gb16gb-dual-sim-fashion-gray/ specification fül.

(#2354) Viktor0610 válasza mezzi7 (#2312) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, 6.3.17-es dev. ROM. :)
Tutira nincs benne magyar nyelv, csak a "szokásos" két kínai meg az angol.

Upo:
Igen, (szinte) biztos, hogy nincs root. :(
Nálam a Securityben nem "Allow root access" van, hanem "About root acces". :W :O

sz1lu:
A DSLRDashboardot nem találtam Playen. :( OTG-t "természetesen" kezel. ;)
Iránytű és G-szenzor van, gyro szenzor nincs.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2355) atty_hor


atty_hor
tag

EU stock:
"Termék várható beérkezése: 2015.03.23."
Nem kellene egy évet ugrani? :-)

(#2356) mike1334


mike1334
veterán

Nem örülök a mobilarénás tesztnek, áprilisban terveztünk venni egyet-egyet az asszonnyal (nekem lumia 620, neki redmi 1s helyett), erre ilyen szépeket mondanak róla....el fogják kapkodni a készletet... ;]
Félek, ha lesz is utánpótlás, akkor már drágább lesz...de 55-nél többet nem adok érte, akkor egy Samsung A3 (2016) jön flottában a papához :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#2357) sz1lu válasza Titmouse09 (#2351) üzenetére


sz1lu
csendes tag

Tippem szerint azon múlik, hogy mennyire próbálja alacsonyan tartani az ISO-t a záridő kitolásával jobb jel/zaj arányt elérve. (Rekeszértéket most hagyjuk, ilyen nevetséges méretű szenzornál erről kár beszélni.) Magas ISO, rövidebb zár => kevésbé bemozdult kép magasabb zaj mellett. Magasabb zaj erősebb szűrést igényel ami erős részletvesztéssel jár. Nyilván ezt igyekszik kerülni a kamera szoftver. Hogy hol bukjunk minőségen, a hosszú záras bemozdult expón vagy szoftveres maszatoláson az ISO miatt, örök dilemma. Szóval igen, vastagon benne lehet, hogy melyik SW verzió hol találja meg az arany középutat.

De ugye azt tudjuk, hogy a jó kép a tartalmon múlik és nem a minőségen múlik ;)

Tipp bemozdulás ellen:
Mobillal két kézzel fotózunk mereven előre tartott karokkal. Behúzott könyökkel sokkal jobban remeg a kézfej. Exponálást nem túl gyors, de rövid határozott mozdulattal az egyik hangerő gombbal végezzük - MIUI kamera alapból tudja. Figyelni kell rá, hogy a mobiltelefon nem SLR, az exponálás nem a parancs kiadásával egy időben történik, hanem jó pár ms késleltetéssel. Ráadásul még jó pár ms-ig eltarthat maga az expozíció. Pl. 1/15-ös zársebesség már közel 70ms, ezt kézből kitartva ezzel pille könnyű, azaz alacsony tehetetlenségű eszközzel már nagyon-nagyon hosszú idő. Tehát nem csapjuk zsebre a telefont azzal a lendülettel ahogy benyomtunk a gombot, és exponálásért nem bökdössük duplán a képernyőt ezzel is bemozgatva a készüléket.

(#2358) sz1lu válasza Viktor0610 (#2354) üzenetére


sz1lu
csendes tag

Nagyon köszönöm. Most nézem, eltűnt a Play-ről és hasonló de más néven fizetős alkalmazásként fut. 1-2 éve még megvolt, szóval ezért nem frissült már régóta :) Le is kellene mentenem az apk-t :P

(#2359) anahofer


anahofer
újonc

Sziasztok!
Van különbség a két sim kártya foglalat között mobilnet képességek szempontjából? Vagy mindkettő tud mindent? A micro sim a céges kártyám lenne, ezt csak telefonálásra használom, a nano sim pedig a sajátom, erről menne mobilnet is.
Köszi a válaszokat előre is!

(#2360) Kugarb


Kugarb
csendes tag

Sziasztok!

Melyik telefont érdemesebb megvenni a Redmi Note 2 és a Redmi 3 közül?
Ez lenne az első ilyen telefonom, még nincs tapasztalatom okostelefonokkal, de ár-érték arányban ezek látszanak kiemelkedőnek.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#2361) keep2000


keep2000
tag

Van ez a tavalyi év játéka Piano Tiles 2, amit még 1S-en elég sokáig eljuttattunk, társaságban gyerekek általában ezzel játszottak. Teló csere után felraktam, de ezen valami nagyon furaság van, akad a zene benne. Olyan, mintha néha feltorlódnának a hangok, kihagy egy kicsit, aztán gyorsan utoléri magát. Van, aki játszik még ezzel és esetleg van ezzel tapasztalata? Más játék gondom nincs :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#2362) Whitealert


Whitealert
tag

Sziasztok!

Ma jött meg végre a telefonom a spemall-tól, de sajnos elég sérült volt a csomag. A csomag egyik oldala fel volt tépve és a bubifólia is tépett volt benne. A futár nem engedte megnézni, hogy minden benne van-e vagy sérült-e, ezért nem vettem át a csomagot. Valaki szembesült már hasonlóval?
Írtam a spemall-nak remélem visszakapom a pénzt.

(#2363) Viktor0610 válasza Whitealert (#2362) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Miért nem kérsz egy másikat? :)

Samsung Galaxy A54

(#2364) Whitealert válasza Viktor0610 (#2363) üzenetére


Whitealert
tag

Mert nem akarok 3 hetet várni megint. Az is jobb, mint a semmi, de ha visszaadják a pénzt megveszem inkább az eustocktól.

(#2365) hege21 válasza Whitealert (#2364) üzenetére


hege21
senior tag

Pedig bele kellett volna nézni,ha már fel is volt bontva!
Mert elég sok idő lesz mire visszakapod a pénzed ,vagy megjön a másik!(addig nem fog visszautalni míg nem érkezik vissza hozzájuk is)
Egy hónapot számolhatsz minimum :(

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#2366) hevizms válasza Whitealert (#2362) üzenetére


hevizms
addikt

A futárnak kötelessége lett volna hogy együtt felbontsátok és erről jegyzőkönyvet vegyen fel.
Jelentsd a DPD felé.
Hátha még nem késő és megteszik.

DPD ÁSZF részlet:

6.7 A Küldemény átvétele
A Küldemény átvevője köteles az átvételkor a Küldeményt a futár jelenlétében megvizsgálni és nyilvánvaló, a
Küldemény külső csomagolásán észlelt, felismerhető károk esetén felbontani és a felismerhető
hiányosságokról, vagy egyéb károkról a futárral közösen a sérülés jellegét, mértékét, feltehető okát,
valamint a kár részletes leírását tartalmazó jegyzőkönyvet felvenni, továbbá a sérülést és a kárt a DPD-nek
haladéktalanul bejelenteni. Az átvevő köteles minden ésszerű intézkedést megtenni a kár enyhítése
érdekében.
A Küldemény részleges elveszését vagy megsérülését - ha az felismerhető - a Küldemény kézbesítésekor,
illetve a Küldemény visszakézbesítésekor a kézbesítési okiraton azonnal jelezni kell. Az Ügyfél köteles a DPDnek
lehetővé tenni, hogy személyesen és fizikailag meggyőződjön a kár jellegéről és mértékéről. A részletes
szabályok a 8. pontban olvashatóak.

[ Szerkesztve ]

(#2367) Viktor0610 válasza hevizms (#2366) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez igaz...
Részlet a DPD ÁSzF-jéből:
"6.7 A Küldemény átvétele
A Küldemény átvevője köteles az átvételkor a Küldeményt a futár jelenlétében megvizsgálni és nyilvánvaló, a Küldemény külső csomagolásán észlelt, felismerhető károk esetén felbontani és a felismerhető hiányosságokról, vagy egyéb károkról a futárral közösen a sérülés jellegét, mértékét, feltehető okát, valamint a kár részletes leírását tartalmazó jegyzőkönyvet felvenni, továbbá a sérülést és a kárt a DPD-nek haladéktalanul bejelenteni. Az átvevő köteles minden ésszerű intézkedést megtenni a kár enyhítése érdekében.
A Küldemény részleges elveszését vagy megsérülését - ha az felismerhető - a Küldemény kézbesítésekor, illetve a Küldemény visszakézbesítésekor a kézbesítési okiraton azonnal jelezni kell. Az Ügyfél köteles a DPDnek lehetővé tenni, hogy személyesen és fizikailag meggyőződjön a kár jellegéről és mértékéről. A részletes szabályok a 8. pontban olvashatóak."

(Módosítottál, de én szebben illesztettem be! :P :D )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2368) hevizms válasza Viktor0610 (#2367) üzenetére


hevizms
addikt

Hu de gyors voltál
Amig kikerestem és bemásoltam a szerkesztési időn belül,addigra te is ideirtad :)

[ Szerkesztve ]

(#2369) tomaszem


tomaszem
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy valaki próbálta e már a TV GO alkalmazást redmi3-on vagy más xiaomi telefonon mert ahogy olvastam az app hozzászólásainál eu-ban forgalmazott telefonoknál is ""minőségbiztosítási okokból nem megy a lejátszás" üzenetet dob a rendszer.

(#2370) Whitealert válasza hevizms (#2366) üzenetére


Whitealert
tag

Közben én is rákerestem a dologra és hasonlókat találtam. Felhívtam a futárt, hogy ez így van és szerencsére még a városban volt. Felbontottuk a csomagot és szerencsére a belső nem volt sérült csak a külső. A telefon első ránézésre jól működik, de azért fényképeztem egy párat a csomagról is, hogy sérült volt.
Köszönöm a gyors válaszokat, szerencsére úgy tűnik megoldódott a dolog.

Nekem is a spemall-os magyar romot tették rá. A napokban tervezem frissíteni a xiaomi.eu-s developer rom-ra, míg nincs miuihu-s magyar verzió. Majd írok tapasztalatokat, hogy sikerült, mert elég komplexnek tűnik a dolog elsőre.

(#2371) Viktor0610 válasza tomaszem (#2369) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Simán feltelepül, elindul (kipróbálni nem tudom, mert a másik T előfizetője vagyok. :) ).
Root jelenleg nincs, ha volna, akkor gondolom, nem települne.

(Közben a dev. ROM miatt kinyitottam a bootloadert. :D Egyelőre semmit nem vettem észre, de nyugodtabban alszom. :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2372) tomaszem válasza Viktor0610 (#2371) üzenetére


tomaszem
csendes tag

Ahogy olvastam telepítés, indítás elvileg működik minden készüléken. Első fennakadások bejelentkezéskor jönnek de főleg lejátszás indításánál. Panaszkodnak arra is hogy Trénél vásárolt készülékeken sem indul el a lejátszás plusz soknál azt írja a program hogy rootolt de közben mégsem az.. érdekes a dolog.
(előfizetés mellé korlátlan tv-go járna de ha olyan készüléket veszek aminél nem működik akkor kb felesleges is. Ezért vagyok most dilemmában :/ )

Mindenesetre köszönöm a választ ! :)

(#2374) awesomeTOAD


awesomeTOAD
csendes tag

Én is a Note 2 és a Redmi 3 választáson gondolkodtam sokáig, de végül Note 2 lett belőle. Egyrészt az ára miatt, a telefon kijött 43-ból 3 db fóliával, másrészt a teljesítmény miatt döntöttem a Note 2 mellett. Hosszútávra tervezem a telefont, így nekem ezek alapján a Note 2 tűnt jobb választásnak. Akkuidő miatt kicsit parázok, de ha egy normál értéket ki tudok belőle hozni, az nekem elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2375) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#2371) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kinyitottam ugye a bootloadert.
Egy nagyon fontos változás lett: engedélyezhetővé vált a root. ;] Gyorsan engedélyeztem is. :K

Lájk!!!

Lehet, a korábbi "About root access" oldalon is volt erről szó, csak a kínai írás eléggé kínai volt nekem. :D

Samsung Galaxy A54

(#2376) Chaser válasza Whitealert (#2362) üzenetére


Chaser
titán

sérült csomag esetén jegyzőkönyv
vedd fel a kapcsolatot a dpd üfsz-szel, jól tetted hogy nem vetted át így
sztem először dpd box, utána spemall, ők nem tehetnek arról mi lett a csomaggal - mindemelett nyilván az ő felelősségük is - de te vagy a címzett, először neked kell tisztázni mi van, lehet csak beleakadt valamibe, de az is lehet kilopták belőle a telefont

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2377) hevizms válasza Whitealert (#2370) üzenetére


hevizms
addikt

:C

(#2378) Potrien válasza Viktor0610 (#2375) üzenetére


Potrien
senior tag

Hogyan nyitottad ki?

(#2379) Upo válasza Viktor0610 (#2354) üzenetére


Upo
addikt

Hoppá, hoppá! Álljunk csak meg!!!
Biztos hogy nincs benne gyro szenzor? Sensor box for android alatt át van húzva a jobb szélső kocka?

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2380) janakbacsi


janakbacsi
őstag

Ma meghozza a barátom az én készülékemet is Kínából. A gyári kétnyelvű romot ajánlott feltenni rá? Az a stabil?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2381) Departed válasza Upo (#2379) üzenetére


Departed
őstag

eustock alapján van benne:

Szenzorok:

Fényérzékelő, közelségérzékelő, gyorsulásérzékelő, iránytű, giroszkóp

(#2382) Upo válasza Departed (#2381) üzenetére


Upo
addikt

Tudom, de azért jó lenne egy screenshot... Eddig az összes redmiben benne volt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2383) Viktor0610 válasza Upo (#2382) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Upo:

Olyan fura ez a "gyári" root. :F
Csak azután adhatok root-jogot a programoknak a Biztonság alkalmazáson belül, ha már egyszer kérte (és ugye jelzi, hogy nem kapott...), de több program nem működik megfelelően a jogok megadása után sem. :(

velosolex:
Kértem unlockot a Xiaomitól. :) (Itt, a topikban leírtak alapján. :) )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2384) Potrien válasza Viktor0610 (#2383) üzenetére


Potrien
senior tag

És pontosan mit írtál nekik, hogy miért kéred az unlockot?

(#2385) Viktor0610 válasza Potrien (#2384) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt írtam nekik, hogy csak ki szeretném nyitni. :D

Samsung Galaxy A54

(#2386) hudyfiu válasza Viktor0610 (#2385) üzenetére


hudyfiu
senior tag

és mennyi idő után kaptad meg az sms-t?

(#2387) Viktor0610 válasza hudyfiu (#2386) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát már nem emlékszem, de talán picivel több volt mint egy hét?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2388) Upo válasza Viktor0610 (#2383) üzenetére


Upo
addikt

A linkelt programmal sem? Ha mégis van kocka, akkor rányomva tesztelhető, illetve ott bal alul az ikonra nyomva kiírja a szenzor adatait is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2389) Potrien válasza Upo (#2388) üzenetére


Potrien
senior tag

Teszteltem!
Van benne gyro szenzor :C

(#2390) hevizms válasza Viktor0610 (#2387) üzenetére


hevizms
addikt

Nézegettem ezt a nyitási procedúrát.
Nekem csak 75 pontom van.
Mit kell tenni hogy 100 legyen?
Tudsz ebben segiteni?

[ Szerkesztve ]

(#2391) Viktor0610 válasza Potrien (#2389) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

velosolex:
Ez azért érdekes, mert a gyári xiaomis tesztprogram szerint nincs benne. :P
De lehet, hogy az én készülékem hibás. :D

Megtennéd, hogy a Settings - About phone részen a Kernel version feliratra kattintasz többször?
Csak mert ott a Single Item Test gombra kattintva nincs giroszenzor a készülékben. ;)

Mondjuk, azt nem értem, hogy az ugyanitt tesztelhető G_sensor értékei az asztalra letett készülék esetében miért ugrál az X és Y érték... :F
Megnézné más is, hogy nála mizu ezekkel az értékekkel???

hevizms:
Nem tudom, hogy lehet pontot gyűjteni. :) Én nem is néztem ezt a min. elvárást. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2392) hevizms válasza Viktor0610 (#2391) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi.
Megtennéd hogy megnézed a te pontszámodat?
Mert ha esetleg a tied sincs 100,akkor lehet nem is annyira fontos?

G sensor:ugrálnak a számok letett telónál x y sorban
alatta zöld betűkkel Z:pass felirat

No Gyro a főlapon nekem is

[ Szerkesztve ]

(#2393) Upo válasza Potrien (#2389) üzenetére


Upo
addikt

A linkelt programmal? Mozgatja a kockát? Kiírja a szenzor típusát?

Mostani telómon:

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#2394) Potrien válasza Viktor0610 (#2391) üzenetére


Potrien
senior tag

Ott nekem sincs gyro :U
Nekem is ugrálnak az értékek letett telefonnál is!
A ledet is teszteltem, de nem értem ,tesztelni csak négy színt lehet, de több szint lehet beállítani valójában.

[ Szerkesztve ]

(#2395) hevizms válasza Upo (#2393) üzenetére


hevizms
addikt

Mozgatja lassan.

[ Szerkesztve ]

(#2396) Potrien válasza Upo (#2393) üzenetére


Potrien
senior tag

Igen mozgatja a kockát!
Name,,,yas537-gyroscope
Vendor,,,oem
Version,,,1
Power,,,,1,0
Maximum range 50.0
Resolution,,,0,1
Ezeket írja ki

(#2397) Viktor0610 válasza Upo (#2393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a program, amit linkeltél, forgatja (bár köszönőviszonyban sincs a mozgás a valódi mozgatáséval), a frissebb verzió (All-In-One Toolbox - Sensor Box Plugin) viszont nem.

Samsung Galaxy A54

(#2398) sz1lu válasza Potrien (#2394) üzenetére


sz1lu
csendes tag

Sajna ez miatt bukik nálam ez a teló, marad a Note 2 Prime :)

Kösz az infókat Urak!

(#2399) eustock


eustock
tag

A készülékek beérkeztek! :R

[ Szerkesztve ]

(#2400) Upo válasza Viktor0610 (#2397) üzenetére


Upo
addikt

Valami van benne. Van a playen egy kis progi, EZE VR a neve, ez egy tesztelő a Virtual Reality appokhoz, ezzel is ki lehetne próbálni. Vagy esetleg ha valaki tulaj játszik az Ingress játékkal, az nagyon háknis a giroszkópra, a sarokban az iránytű jelre nyomva forgatnia kéne a térképet. Talán ez az ingresses teszt lenne a legjobb, mert emulált giróval nemigen szokott működni (sok drága samsung tulaj köpköd miatta pl.)

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.