Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi 3/3 Pro

Nem 3S! 3S topik erre: [link]

Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) hege21 válasza hevizms (#2100) üzenetére


hege21
senior tag

Holnap megkapod :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#2102) BrandonXXV válasza Chaser (#2098) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Igen, látom, hogy korrekt teló, ezért is várok a megjelenik hivatalosan nálunk. Dual sim így megfelel nekem, hogy egyik lelép, míg a másikon beszélek... nem kell aktív dual. Árban nem szeretnék többet költeni mint 50-55e, hivatalos magyar helyről.(kell a számla róla sajna)
Ha ennél a telefonnál tud valaki valami jobb ajánlatot jelenleg (2 simmel), akkor ossza meg velem kérem!

(#2103) calamites válasza ttt1 (#2099) üzenetére


calamites
őstag

Bocs, nem a te hozzászólásodra akartam reagálni, figyelmetlen voltam.

(#2104) andrisbandi válasza BrandonXXV (#2102) üzenetére


andrisbandi
őstag

Huawei P8 Lite Dual-Sim 56 ropi, 2 év gyártói g.
Munkatársam az Euronicsban rendelte 56-ért. Akció volt.
Jó kis teló. Huawei P8 Lite - nem visszafogott jellem

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#2105) calamites válasza andrisbandi (#2104) üzenetére


calamites
őstag

3,5 óra kijelzőidő, 2200-as akksi???? :Y

Tegnap 8 óra 40 perc volt a redmin 5 nap, és 17% amikor feldugtam, ja és MIUI.

(#2106) BrandonXXV válasza andrisbandi (#2104) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszi a felvetést. Kinézetre tetszik is, egyedül az akksitól tartok, hogy kevés lenne...
Bocs, hogy itt kérdezgetek más ajánlott telókkal kapcsolatban,csak nem vagyok képben sajna az ilyen kaliberű telefonokkal kapcsolatban.

(#2107) Viktor0610 válasza hudyfiu (#2093) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem jöttem rá, hogy lehet tanítani. (Szerintem nem lehet. :( )
A Peel Smart Remote programot próbáld, az nálam bevált. Négy eszközből 3-at kezel. :)

Samsung Galaxy A54

(#2108) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Szemezek egy ideje a Redmi3-al, és várom az eustock-os verziót....kérdésem, hogy appokat csak a belső tárhelyre lehet telepíteni, vagy a microSD kártyára is? (vagy a kártya csak tárolásra jó?) :B

(#2109) deadbody


deadbody
tag

Valami friss infó van, hogy eustocknál mikor lesz elérhető a telefon?

(#2110) Potrien válasza andrisbandi (#2104) üzenetére


Potrien
senior tag

Kis fényerejű kijelző, kopásra hajlamos müanyag készülékház, kis akku,recsegés beszélgetésnél.
Sz@r teló szerintem.

(#2111) skristof válasza skristof (#1467) üzenetére


skristof
tag

tegnap meg is jött ez a fólia, teljesen fasza.
a lencse fólia kalap szar mondjuk :))

viszont a matt nagyon bejön, bár a felrakása nagyon nem az én műfajom

(#2112) hege21 válasza hudyfiu (#2093) üzenetére


hege21
senior tag

MiRemote 5.1.4 lehet van már újabb verzió is ,de az angolul tud csak.....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#2113) ORCA58 válasza Potrien (#2110) üzenetére


ORCA58
addikt

Egy készülék alapján nehéz véleményt mondani. Ha recseg a hang, lehet abban rossz a hangszóró. Az akku tényleg lehetne combosabb! Volt a kezemben, és semmi gond nem volt a fényerővel. Annak jobb volt a mostani készülékeménél, és ezt sem nyomtam még fel maximumra.

A Xiaomi nekem is tetszett volna, az ára a legcsábítóbb, de amennyi embernél olvastam a Redmi topikokban, hogy ez nem megy, az nem megy, és nem ébreszt, majd hogy rossz a kamera, így lemondtam róla. A Huawei G6 telefonom egyik hibát sem produkálta köze 2 év alatt.
Ja a Redmiben nincs benne 800Mhz !! Ettől még sok embernek lehet jó és olvastam, hogy van kivétel is akinek jól is működik. (Mondjuk fordítva kellene lennie)

Kívánom minden Redmi 3 tulajnak, hogy ezekkel a hibákkal ne kelljen küzdeniük. Én várok a 800 Mhz-re (ahol nincs 3G-ott nincs okos teló sem) és kivárom, hogy kigyógyuljon az összes gyerekbetegségből a Redmi sorozat.

Ui: Nekem tetszik a rácsos hátsója! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2114) Chaser válasza ORCA58 (#2113) üzenetére


Chaser
titán

ahogy eddig láttam nincsenek ilyen hibák
az eddigi legjobb redmi, ráadásul fémházas és extra nagy akkus
első kettő tényleg kicsit nyűgös volt, főleg 1gb rammal ami miui-nak kevés
nekem note1 van, azzal viszont semmi baj nincs, stabilabb mint egy wp/ios
b20 passz, én ahol eddig voltam volt mindenütt net

szerk: ha most kijön fpr-es, az már dulva' is lesz de nagyon:) valszeg megkímél attól, hogy felsőbb kategóriában nézgelődjek, mert a duppla koppról vagy fpr-ről azért nem mondanék le, más tekintetben viszont mindenben jó lenne, gomb pilács hiányával még meg tudnék barátkozni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2115) hudyfiu válasza hege21 (#2112) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ezt használom végül mert elég sok minden van benne de olyan programot nem találtam ami tudná "tanítani" az infrát...
Olyan van hogy a kódot kell megadni de van olyan cuccom aminek biztos nem találnám meg az infrás kódját.

(#2116) andrisbandi válasza ORCA58 (#2113) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ahová gyártják ezeket az ázsiai telókat ott nincsen ez a 800 Mhz-es sáv. Ezért nem foglalkoznak vele, a telónak "nem is kell" tudnia, később sem. Talán majd ha pénzügyileg piacot jelente nekik a régiónk, de nem fog.

A "normál ázsiai fiatal" évente 3-4-szer vesz új telefont.
(Ez európai gondolkodással feldolgozhatatlan.)
Pl Kínában megéri pár havonta új telókat kiadni, mert megveszik. Az ázsiaiak nem kütyü mániások, hanem kütyü őrültek :-)

Szoftverekben sem aprózzák el, állandóan újítanak, a fiatalok életük nagy részét ezen progik működése mentén élik. Hasonlóak az általunk is használt közösségi programokhoz, de sokkal direktebbek. Pl betáplálod az adataid egy randi applikációba, meg hogy milyen csajszi érdekelne (aki szintén beizzítja ezt a telóján). Ha a beállított rádiuszba kerülnek az áldozatok, egymáshoz vezeti őket, egy előre definiált-elfogadott módszerrel, pl zene, stb.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#2117) Soká válasza Chaser (#2114) üzenetére


Soká
senior tag

Ehhez a fémházas dologhoz én nagyon felemás módon állok hozzá.
(Főleg miután a diplomámban szerepel a fém szócska...)
Egyfelől nagyon vonzó a dolog, mert ettől szép, igényes lesz a tárgy. De azért ennek elsősorban csak vizuális jelentősége van és valamiféle trendisége: ha fémházas akkor oké, ha műanyag, akkor meg gagyi.

A fémházasnak ugyanúgy van egy csomó hátulütője:
1. ha fémből van, akkor vékonyra kell csinálni (hogy ne legyen nagy a súlya, de ha meg vékony, akkor valójában nem sokat véd, ráadásul ezek az alu, magnézium nem igazán ellenállóak és még csak nem is rugalmasak, ha behorpad, úgy is marad. Igazán értelme az acél vagy esetleg titántokos daraboknak lenne, de az meg rohadt drága...
2. ha fémből van, akkor (bár lehet, hogy ebben nincs igazam) akkor macerásabb levenni a hátlapot, ha jól látom, amelyik teló fémtokos, abban nem cserélhető az akksi.
3. a fém felülete legalább annyira kényes, mint a műanyag. A fémet (ha alu) kénytelenek felületkezelni (eloxálás) az viszont pár mikron vastagságot jelent, ami előbb-utóbb úgyis lekopik. A műanyag itt előnyt jelent, feltéve ha az a műanyag anyagában színezett valami és nem pedig felületkezelt.
4. egy fém hátlapot valószínűleg sokkal nehezebb és drágább pótolni mint egy műanyagot.

Szóval, az én meglátásom az, hogy a telefonoknál a fémház elsősorban csak trendiség kérdése. Én egy fém váz + (jó!) műanyag hátlap kombót ugyanolyan jónak gondolok. Itt valaki írta is korábban, hogy gyorsan rendel is egy tokot hogy a szép fém felület ne karcolódhasson. kérdem én, ha rárakok egy műanyag tokot, akkor minek kell a fém? Nem is látszik majd...
Analógia gyanánt, tessék megnézni az igényesebb karórák anyagát: azok mind acéltokok. Alumíniumból nem is tudom készül-e óratok. Semmit nem érne. már az is az olcsóbb megoldásnak számít, ami rézből van krómozva. Pedig a réz is sokkal keményebb mint az alumínium.

És ha már a tokoknál tartok. Szerintem nagyon rossz irány, hogy a dizájn oltárán feláldozódik a kijelző védelme. Azt látom, hogy a mostani telefonok egyre kevésbé takarják a kijelző élét, az már ciki ha a tok pereme a kijelző felé nyúlik? Pedig ha egy telefon leesik (és minden telefon leesik egyszer) akkor nagy valószínűséggel valamelyik élére esik. És ha a kijelző az éle, akkor az töréssel fog reagálni. Ráadásul szerintem a kijelzőt védő fólia is hamarabb levállik, ha a széle úgymond szabadon van és nincs körben egy minimális perem.
Mindezt persze úgy mondom, hogy nekem igen kevés tapasztalatom van a mobilokkal, főleg az igényesebb, drágább típusokkal. De a felmerülő techológiákhoz, anyagokhoz értek valamicskét.

(#2118) Chaser válasza Soká (#2117) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam, egy szóval sem hogy gagyi a műanyag, azt mondtam ez fém
a fém pedig nem sűrűn fordul elő középkategóriában, a redmi pedig ott versenyez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2119) Soká válasza Chaser (#2118) üzenetére


Soká
senior tag

Bocs, nehogy magadra vedd a dolgot, csupán a hozzászólásod volt az "ürügy" ahhoz, hogy elmondjam a véleményemet a fémházas telókról. És annyit akartam a dologból kihozni, hogy a fémház elsősorban csak látványelem. Ahogyan egy felsőkategóriás telefon jobb kamerája, erősebb procija, stb. nem csak látványelem.

(#2120) Chaser válasza Soká (#2119) üzenetére


Chaser
titán

nem vettem magamra:)
tényeket mondtam
fém persze nem feltétlen előny mindig, de ettől független ilyen telefonnál/árnál azért több mint korrekt
felsőbb kategóriában pl mi4 vonalon legtöbb variáns műanyag és jóval drágább, most jött ki a mi4s, az meg kerámia v edzett üveg, arra kíváncsi vagyok, jól hangzik, de ha az egyszer reped akkor reped:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2121) eustock válasza deadbody (#2109) üzenetére


eustock
tag

A készülékek várhatóan 1 héten belül forgalomba kerülnek, a korábban is említett bruttó 49.900Ft-os áron.
A Mobilaréna felé a tegnapi napon leadtunk egy tesztkészüléket, így hamarosan írásos teszt is érkezni fog.

(#2122) ertekesa válasza Soká (#2117) üzenetére


ertekesa
csendes tag

Ennél van egy minimális perem. (Észre sem vettem eddig, de van.)

(#2123) Soká válasza Chaser (#2120) üzenetére


Soká
senior tag

Azt látom, hogy van közöttünk egy alapvető szemléletmódbeli különbség. Az a sztereotípia, hogy a fém a jobb, a műanyag a gagyi. Sok tekintetben ez helytálló és mondom én a szakmám alapján eleve fémpárti vagyok, de ugyanakkor azt is látom, hogy bizonyos területeken ez egyszerűen csak marketing kérdés és nem több. A fém látványosabb tud lenni, ugyanakkor műanyagtechnológiával adott formák sokkal könnyebben gazdaságosabban jobban előállíthatóak. és a műanyag alatt ne feltétlen a pvc-re gondoljunk, hanem arra, hogy luxuskategóriás autókban is használnak spéci poliamid fogaskerekeket. Mert műszaki értelemben jobban megfelel mint a fém.
Nálad a "korrekt" kifejezés szerintem marketingügyi korrektséget jelent és nem műszakit. idáig a felsőkategóriás telefonok sajátja volt a fémház, most megjelent a középosztályban is, tehát "korrekt" a dolog. mert "úgy néz ki mintha"... De a lényeg nem az "úgy néz ki"-n van, hanem a "mintha" szócskán. Valójában a belbecs meg középszerű, csak úgy van eladva, mintha...
de erről szól a marketing, kár ez ellen lázadoznom.

Annak idején volt olyan kósza ötletem, hogy majd csinálok ezüstből egy tokot (az akkor még nyomógombos) telómnak. Aztán hamar rá kellett jönnöm, hogy mire elkészülnék a melóval, addigra az egész kütyü elavult. :)

És miután a telefonok ma ugyanúgy avulnak mint 10 éve (ha nem jobban) így valójában a fém tok (mint időtálló anyag) teljesen értelmetlen. Mire egy rövidebb élettartamú műanyag elöregszik, addigra már a telefon rég hegyekben áll valahol Afrikában.

A különféle technológiákkal előállított felületkezelésnek se szeri se száma. nekem is lennének ötleteim, hogy a kopásállóság érdekében mivel lenne érdemes bevonni a tokokat. De aztán rájön az ember, hogy egy 2-3 éves élettartamú tárgyra a legnagyobb eszetlenség olyan technológiákat pazarolni amelyek 100 évre szólnak. Egy mechanikus karóra időtlen tárgy tud lenni, arra megéri zafírüveget rakni, de egy eldobós telefonra??? Arra még mindig legjobb megoldás egy fillérekért cserélhető fólia meg egy cserélhető hátlap.

(#2124) Soká válasza eustock (#2121) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi, jó hír!

(#2125) dknight válasza eustock (#2121) üzenetére


dknight
tag

Azt esetleg lehet tudni, hogy milyen rommal lesz szerelve nálatok, illetőleg lesz-e hozzá valami kóddal "előhívható" kedvezmény (fólia, ingyen szállítás)?

(#2126) Soká válasza ertekesa (#2122) üzenetére


Soká
senior tag

"Ennél van egy minimális perem."
Ez a perem azt jelenti, hogy ha lefektetem a telót kijelzővel lefelé, akkor a peremen fekszik fel a telefon, nem a kijelzőn?

A "minimálisnak" annyira lenne szabad minimálisnak lenni, hogy ha leejtem a telefont, akkor felfogja az ütést és nem adja át a kijelzőnek.

(#2127) Chaser válasza Soká (#2123) üzenetére


Chaser
titán

még mindig nem gagyiztam a műanyagot és nem mondtam jobbnak a fémet:)
a fém általában közép vagy felső kategóriában van, ennyi, ad egy kis prémium löketet a dolognak
ettől független házon belül is az mi4 vonalon több műanyagházas jószág van, és a mi vonal náluk a csúcs
összegezve, ez a telefon ekkora akkuval, ilyen hw-rel, korrekt kijelzővel, fém házzal, ennyiért, több mint baráti, kamera sem lehet olyan gagyi, elég korrekt képeket láttam már
műszakilag, marketing terén, ár terén, gyakorlatilag mindenben korrekt, a ritka eset, amikor szinte minden találkozik
ha még kijön egy fpr-es akkor huh:) 5,5-est nem akarok, a mi4 5" de jóval drágább és fpr-es abból is csak a mi4s, dupla koppot meg csak a mi4c tud

jut eszembe, bár sejtem nem, a redmi3 dupla koppos?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2128) Soká válasza Chaser (#2127) üzenetére


Soká
senior tag

Ha nem gondolnám, hogy ez egy jó ár/érték arányú telefon, nem olvasgatnám ezt a topikot, tehát ebben egyetértünk. Én csak elmondtam a véleményemet a fémház körül kialakult toposz valós és marketingelőnyeiről.

(#2129) ertekesa válasza Soká (#2126) üzenetére


ertekesa
csendes tag

úgy kb. 1 (max 2) mm lehet a perem, ami kiáll a síkból. Nem hiszem, hogy sokat véd. :)

(#2130) Soká válasza ertekesa (#2129) üzenetére


Soká
senior tag

Tudod milyen sok 1mm is? Ha megmérnénk, ne lepődj meg ha mindössze pár tizedmm. Én max. 0,3-ra tippelek :)

(#2131) gerii válasza ertekesa (#2129) üzenetére


gerii
addikt

Mármint a telefon króm keretének van egy pereme (nincs síkban az előlappal), vagy tokról van szó?

(#2132) ertekesa válasza gerii (#2131) üzenetére


ertekesa
csendes tag

igen, a króm keret.

(#2133) gerii válasza ertekesa (#2132) üzenetére


gerii
addikt

Remélem nem olyan samsung S6 féle perem az, mert azok baromi gány munkák. Lehet csak meg kell tapogatnom vétel előtt ;]

(#2134) borsodika válasza dknight (#2125) üzenetére


borsodika
őstag

Az 50e-s ár nem elég nagy kedvezmény? :U

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#2135) dometomi10


dometomi10
csendes tag

Sziasztok!
Lehet fura kér(d)és, de van esetleg pécsi tulaj köztetek aki megengedné, hogy pár percre megnézzem élőben a telefont?
Az elejétől fogva követem a fórumot és én is az eustock-os forgalmazásra vártam, de rendelés előtt szívesen megfogdosnám kicsit. Xperia L-t váltana le, de még nem vagyok biztos az 5"-ban... :)

(#2136) hevizms


hevizms
addikt

Üdv

Megjött a teló :C

Viszont rögtön elakadtam az első teendőnél a Google Play-el
Sikeresen felraktam a Google installert és a Play áruházat is.
Viszont nem csatlakozik valamiért.
Ezt írja ki:

Error retrieving information from server.(RH-01)

Vélemény? :R

természetesen a fiók adatok megfelelőek,hisz akkor tovább sem engedne

[ Szerkesztve ]

(#2137) Potrien válasza ORCA58 (#2113) üzenetére


Potrien
senior tag

Nem egy készüléknek recseg a hangszórója!
Olvasd a topicját, rengetegen küzdenek vele :U

(#2138) Potrien válasza hevizms (#2136) üzenetére


Potrien
senior tag

Akkor lehet még sem raktad fel sikeresen .

(#2139) paulkaresz válasza Potrien (#2138) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

hevizms
Többeknél olvastam hogy érdemes újraindítani,hátha.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#2140) hevizms válasza Potrien (#2138) üzenetére


hevizms
addikt

Oké de mit lehet rajt elrontani?
Biztos valamit nem jól csináltam,de vajon mit?

(#2141) hevizms


hevizms
addikt

A google installerben amikor rányomok a play-re,bedobja hogy 4 dolgot is kell telepitsek:
google services framework
google account manager
google play
google play

ez normális?

(#2142) calamites válasza dometomi10 (#2135) üzenetére


calamites
őstag

Van, keress privátban.

(#2143) trebrona válasza hevizms (#2141) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, az.
Szerinted, ha a google keretrendszert nem telepíted, hogy fognak működni a google alkalmazások?

Szerk:
Milyen színben kérted végül?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2144) hevizms válasza trebrona (#2143) üzenetére


hevizms
addikt

Ja nem mondtam ezen már egyszer végigmentem amúgy,csak már kínomban kérdezem hogy mi a fenét rontok el?
Persze hogy telepitettem ezeket,igazából nem is tudom melyik az a pont ahol esetleg valamit félrenyomhattam

(#2145) trebrona válasza hevizms (#2144) üzenetére


trebrona
nagyúr

Google fiókot hozzáadtál?

Settings => other accounts

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#2146) hevizms


hevizms
addikt

Csináltam a telón egy gyári visszaállitást.
Újracsináltam az egészet és most jó.

Gőzöm nincs mi lehetett először.
Ugyanúgy csináltam mindent.
Ezeket a dolgokat sosem értettem.

Olyan mint amikor elromlik valami,szétszedjük,nem csinálunk semmit,összerakjuk azt jó.

[ Szerkesztve ]

(#2147) Potrien válasza hevizms (#2146) üzenetére


Potrien
senior tag

Az a lényeg, hogy jó lett!
Gratula :K

(#2148) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Lehet már volt szó róla, de van rajta értesítési led?!

(#2149) fireman123


fireman123
őstag

valaki tudna infót adni erre?
Továbbá esetleg Kalocsán, vagy 30-40 km-es körzetében van-e valakinek Redmi3-a, amit 1-2 percre meg lehetne nézni élőben? :B ....még semmilyen xioami-t nem láttam élőben, de ez a redmi3 nagyon bejön. :)

[ Szerkesztve ]

(#2150) trebrona válasza BrandonXXV (#2148) üzenetére


trebrona
nagyúr

Van, de elég halovány.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.