Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Casoli


Casoli
őstag

Sorry, béna vagyok. A tesztképen mobiltelefonnal kamerázva nekem nem jelennek meg függőleges csíkok. Vagy mozgatni kellene oldalra a kamerát???

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#52) DigitXT válasza Casoli (#51) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez az írás egy vicc, ahogy van. (Már a címénél kezdve.) Tele van
félinformációkkal: még rendesen összeschmidtelni sem tudták.:D
Ami saját gondolatot írt a szerző, azt meg bár ne tette volna (4K).

Olvasd el ezt inkább.:R

(#53) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Én két éve vettem új monitort egy 27"-es Benq személyében. Be kell vallanom, előtte nem igazán foglalkoztam (de nem is hallottam) a vibrálásról, azonban az új monitor mellett érezhetően kevésbé fárad a szemem. Itt egy kis propaganda a villódzás jelenségéről, na meg magáról a monitorról.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#54) nyunyu


nyunyu
félisten

5 eves 32" Philips TVmnek PWM vezerlesu LED hattervilagitasa van. :(

Regebben nem csinalta, de mostanaban reggeli bekapcsolas utan 2-3 oraval mar brutalisan vibral, legalabb annyira farasztja a szememet, mint elotte a CRT 75Hz-n. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#55) Pttypang


Pttypang
veterán

Hmm, akkor en kifogtam az U2312HM-el a Dell valasztekbol, orulok neki, hogy a monitoros topicban ezt ajanlottak :R

Everybody lies.

(#56) 4264adam


4264adam
veterán

Senki nem ismeri a Dell által használt "DC" háttér viláítást ?

[ Szerkesztve ]

(#57) DigitXT válasza Casoli (#51) üzenetére


DigitXT
félisten

Itt van ezen írás eredetije angolul. Le van írva a módszer. Csak a
magyarra fordítónak (esetünkben ferdítőnek) nem sikerült leírni...

(#58) szaszlaci válasza DigitXT (#50) üzenetére


szaszlaci
addikt

Akkor javítom magam: tényleg szívás! :)
Emlékszem, már LCD monitorom volt, TN természetesen, és a 85 Hz-es, elég normális CRT után nagyon nyugodt képe volt. Az érzés, mikor először kapcsoltam, hogy bakker ez homorú és mintha egy papírlapot néznék. Ekkor suliban: fekete-fehér AutoCAD, 60 Hz, 14" CRT. Na, az zavaróan vibrált. Szóval aki a több száz Hertzes háttérvilágítás miatt aggódik, beajánlhatom CAD-ezni.

Sőt, arra is emlékszem, hogy kb. 2 éve, az aktuális tönkrement CCFL monitor után visszahoztam az említett CRT-t: bakker, micsoda fekete! :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#59) DigitXT válasza szaszlaci (#58) üzenetére


DigitXT
félisten

Az a baj, hogy a két technológiánál a freki nem összehasonlítható.
Mivel az írásaidból az jön le, hogy "képben vagy" a témában, nem
hiszem, hogy neked kéne magyaráznom. Természetesen a 60 Hz
frissítést én tűzzel-vassal... Otthon az első LCD-m előtt 100 Hz-es
CRT monitorom volt: nem mindegy... De bárhol láttam egy szutyok
60 Hz-en villódzó példányt, rögtön ugrottam a vezérlőpultba, hogy
legalább 75-85-öt kipréseljek belőle. Ha bírja. Aki meg azelőtt nem
látta utána nem győzött hálálkodni, mennyivel jobb a szemének.:B

Amúgy nekem is élmény nagyritkán visszaülni elé.:D Hogy milyen
gyors rajta a mozgás. Viszont az LCD a tűéles vonalak / tökéletes
geometria miatt verhetetlen. Nem sírom vissza a konvergenciával
szívást, meg a különböző felbontásokra optimalizálgatást.:))

Egy rosszabb CRT elé leülni meg egyenesen kínzás. Voltam egy
olyan tréningen, ahol vmi szoftverben kellett matatni. Majd' kifolyt
a szemem egy délelőtt alatt, annyira homályos fos volt az egész...
Az ebédszünetben levittem az (IPS) LCD-met az irodából, és láss
csodát, kibírtam a délutánt, gond nélkül...:K Amúgy két monitoron
dolgozom, kiterjesztett asztallal. Az egyik TN... Van különbség.:Y
De ha választanom kéne, hogy vacakabb CRT, vagy egy jobb TN,
biztos utóbbit választanám. De ha LCD vs LCD, akkor IPS. Habár
a TV esetében a VA sem rossz (van feketéje). Csak más baja van.

(#60) Chaser válasza Yutani (#22) üzenetére


Chaser
titán

Nézz meg pár notebookot akármelyik multiban. Zerohoz konvergál az esélye hogy ne láss olyat aminél kamerán nincs hullámzás, kivéve ha max fényerőre tolják fel. Sokaknak van ilyen problémájuk, csak sokan annak tudják be azért fáj a fejük/szemük mert sokat bámulnak kijelzőt. Pedig nem. Én régen tudom, hogy érzékeny vagyok erre. Amíg ccfl-es lcd monitoraim voltak meg ccfl volt a notebook kijelzőnél nem is volt gond. Hanem mióta ezek kezdenek kihalni, pláne notebookban ilyet találni...:) A mérnököknek azért külön gratulálnék, sikerült crt effektet elérniük jóval azután amikor már gyakorlatilag kihalt a crt. És egy filléres alkatrész kellene csak hozzá...pfffff:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) szaszlaci válasza DigitXT (#59) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, félig viccnek szántam.
Nekem volt P-MVA, S-PVA és most IPS. Érdemi eltérést nem láttam, nüansznyi dolgok meg nem érdekelnek. Tönkrement, és vettem, amit találtam jó áron, meg egy kicsit jobb, mint az előző.
Ha meg még mindig érdekelne a filmezés, csakis projektor. Pedig ott technológiától függően bizony lehet vibrálás. Egy DLP-s gép kockánként, mikroszekundumos képalkotással villantja fel a képet, és ami kifizethető, az egyszerre csak egy színt. Sokáig azt hittem, az okoz fejfájást, a sötét szobában ugye, jó nagy méretű és kontrasztú képpel. Aztán rájöttem, hogy a fejtartással van a gond.

Egyébként nagyon örülök, hogy vannak LCD monitorok, ódákat tudnék róluk zengni hibáik ellenére is, szemben a böhöm, homályos, villogó CRT-kel. Mert amikor az említett CRT után – ami túlélt eddig 3 LCD-t – megjött az új LCD: végre...éles kép. Van hely az asztalon!

Amit linkeltél, az érdekes, erre egy történet. Nyolc éve tévéket árultam egy hipermarket hifi osztályán, és akkor kezdtek szivárogni a FullHD-k. Jött egy Thomson LCD csoda, alig másfélszer annyiba került, mint egy akkora, jó képű, Samsung plazma. Nézem, nézem, mondom beragad a kép. Ugyanmár. Néztük, és azt csinálta, hogy nagyobb képtartalom változásnál egy rövid, de nagyon is észrevehető ideig ottmaradt a kép egy része. Pontosan úgy, mint mikor valami kodek hiba van, és nem frissíti a teljes tartalmat. Lassú volt a procija. Nem elég, hogy Thomson, 40 % hibás, akkori LCD viszonylatban is ocsmány képe volt, még ez is. Nehéz volt róla lebeszélni a fullhádé lázban égő vásárlót, hisz alig került többe kétszázezernél.. Azóta nem akármi lep meg.

A villogás ugye hivatalosan azért van, mert akkor a fényerő csökkentésével nem fog változni a LED színhőmérséklete, hisz mikor felvillan, ugyan azt az áramot kapja meg.
Most komolyan, aki kalibrálja a színeket, össze-vissza fogja állítgatni a fényerőt? Ha meg igen, hát az erősebb fényerőhöz is kalibrálni kell akkor, hisz úgyis borul az egész beállítás. Pedig tényleg semmibe nem kerül, nagyjából csak egy húsz forintos pufferkondi, esetleg egy tekercs. Igaz, az drágább, akár negyven forint is lehet.
Másik oldalról viszont a dinamikus háttérvilágítás szabályozása miatt ez tényleg gond lehet, ha változik a LED színe.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#62) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Srácok kinéztem három monitort, nem fullosak, mondhatni olcsóak, tudna nekem valaki segíteni Privátban egy picit, hogy melyik milyen? Milyen monitort vegyek topik halott. Előre is köszönöm! :R Bocs az offért!

szerk.: 24" LG 24MB56HQ-B ez a monitor PWM mentes?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#63) sagem válasza .LnB (#62) üzenetére


sagem
addikt

[link] Flicker Safe, szóval elvileg villódzásmentes :K

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#64) Tutu7030 válasza .LnB (#62) üzenetére


Tutu7030
veterán

Jó kis monitor, nekem egy 24MP56HQ van ~1 éve. A szerviz is korrekt (1-2 hónapos korában valami panelt kellett benne cserélni, de azóta nincs vele gond). ;] :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#65) .LnB válasza Tutu7030 (#64) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

input lag? Játékra milyen?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#66) Tutu7030 válasza .LnB (#65) üzenetére


Tutu7030
veterán

Passz. Játékra ott a sony 42w828b és a ps4. :D A tetravexen és a fekete özvegyen meg nem veszek észre utánhúzást. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#67) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Nagyon jó a cikk, gratulálok, azért tetszik mert nekem is pont ez a problémám. Sajnos a legtöbb monitortól 3-4 óra nézés után -hiába tartok óránként kis szüntet, pislogok és ügyelek a fejtartásra, ülésre- elkezd jobb esetben csak káprázni a szemem de van amikor simán rámjön a szédülés, émelygés is. Már több éve próbálom megtalálni a nekem megfelelő monitort, szerintem nagyjából 20-30 monitort kipróbáltam, mindegyiknél órákat töltve a beállításokkal, de még mindig nincs meg az ideális megoldás hosszútávra. Ha valakinek voltak hasonló tünetei és megtalálta A monitort akkor nehogy magában tartsa, köszönöm.

(#68) Pttypang válasza Chuck Norris (#67) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem az u2312hm tok jo, sok orat toltok elotte es egy kislampaval vilagitok ra, hogy a kornyezete ne legyen sotet, igy nem zavaro, csak elfelejtek pislogni es gornyedten ulok, de ahhoz szeket kene valtanom :)

Everybody lies.

(#69) pete_21 válasza szaszlaci (#46) üzenetére


pete_21
addikt

Értelek. Csak azért kérdeztem, mert TN paneles monitorom van, BenQ G2420HDBL. Igazából nem érzem azt, hogy nagyon fárasztaná a szemem, jópár óra gépezés után is alig érzem.
Viszont vannak olyan napok, amikor nem is nagyon ülök gép előtt, de fáj a szemem, de gondolom ez nem a TN panel hosszú távú kihatása. :F Ha a monitor lenne a ludas, akkor az a képernyő bámulása közben jelentkezne, és ha abbahagyom a gépezést, utána néhány órával elmúlik?
Egyébként iPadnél viszont megfigyeltem, hogy néhány óra olvasástól nagyon nagyon megfájdul a szemem, és tényleg órákon át érzem utána. Pedig IPS panele van. És nem érzem azt olvasás közben, hogy jobban kínlódna a szemem, mint a TN paneles monitorom előtt, amitől nem fájdul így meg. Ezek szerint az IPS panelek között is van, aminek hosszabb távon bántó a képe?

(#70) Tutu7030 válasza pete_21 (#69) üzenetére


Tutu7030
veterán

A háttérvilágítás (vibrálása) miatt fáradhat a szemed, nem a TN/IPS miatt. Én ezért vettem olvasáshoz kindle paperwhite könyvolvasót.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#71) pete_21 válasza Tutu7030 (#70) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor nem is feltétlen a panel a gond, hanem a világítás. :)
Tanultam iPad-ről, pdf-ben vannak az anyagok. De legközelebb inkább kinyomtatom, mert ebből semmi jó nem sül ki, hogy megfájdul a szemem. :/
Egyébként gondolkozom egy IPS paneles monitoron, ami a BenQ-mat leváltaná. Konkrétan egy Dell P2414H-n. Nagyon szép a képe, és nem vettem észre, hogy bántaná a szemem. Bár nem ülök előtte annyit, mint az itthoni BenQ-m előtt.
Elgondolkodtató, mert ennél a BenQ-nál is csak hosszú gépezés után veszem észre, hogy kicsit fárad a szemem. :F

(#72) Tutu7030 válasza pete_21 (#71) üzenetére


Tutu7030
veterán

Lehet, hogy csak szemüveg kellene? :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#73) pete_21 válasza Tutu7030 (#72) üzenetére


pete_21
addikt

Nem hiszem. :D A látásommal nincs baj. :)
Akkor inkább úgy teszem fel a kérdést, hogy: hosszú távon a szemem kímélése érdekében vajon érdemes lenne lecserélni a mostani BenQ monitorom egy Dell P2414H-ra? :)

(#74) szaszlaci válasza pete_21 (#69) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha valami túl van terhelve, akkor simán kijöhet másnap a fájdalom. Nem hiszem, hogy ennyire ki lenne élezve, hogy TN, vibrálás vagy sötét szoba. Mind hozzátesz, és ha valamelyik nagyon rossz (60 Hz-es CRT vagy max fényerőre húzott IPS), akkor az súlyozottan fog beleszólni.

Arra kellene inkább ráérezni, hogy meglásd, mi az, amit másképp kellene csinálni. Egy kicsi tablet gép terheli a szemet, mert nagyon nem természetes a képe. Lehetne az egy színes fóliára nyomtatott kép is, hátulról megvilágítva. Minden esetre a vibrálásmentes LED vagy fénycső fénye is megterhelőbb, mint egy izzószálasé.
Talán túl kis betű, túl közelről nézed, hunyorogsz. Sok ilyen hibásan berögzült szokás van: állkapocs szorítása, fogak csikorgatása, kéz ökölbe szorítása. Tudatosítani kell és változtatni rajta.
Vagy nem pislogsz eleget, és kiszárad a szemed.

Ez mellett valóban érdemel lenne elgondolkozni egy (világítás nélküli) elektromos könyvön, ami E-ink kijelzőt tartalmaz, mert az tényleg olyan, mint a papír. Szkennelt .pdf esetén zavaróan kicsik a betűk, de nem okoz ilyen panaszokat. Előfordult, hogy heti 7x8 óra normális betűkkel, de semmi gond.
Ezen kívül ott eleve muszáj lámpát kapcsolnod, és saját világítás révén a könyv tökéletesen illeszkedni fog a környezetbe, teljesen természetes látványt nyújtva.
Egy elektromos papír semennyire sem hasonlítható bármely más képmegjelenítőhöz.

Javaslatom az, ha napi fél óránál többet nézed a monitort, mindenképpen cseréld le egy nem TN LCD-re! Egy IPS PWM LED-est nézek, de semmi baj. Ha rákényszerülök egy CCFL TN-re, fél óra után "furán" látok, mintha "káprázna" a szemem. Többen nem is töltök el ilyen előtt.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#75) Tutu7030 válasza szaszlaci (#74) üzenetére


Tutu7030
veterán

A megvilágított e-ink kijelzővel sincs semmi gond (kindle), mert nem a panel mögül világít a szemedbe, hanem felülről világítja meg a panelt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#76) szaszlaci válasza Tutu7030 (#75) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szvsz nem a legjobb megoldás az sem. Méghozzá azért, mert sötét szobában lesz felkapcsolva, nem akkor, mikor van fény. Kicsi, nagyon kontrasztos fekete-fehér képernyő, magas színhőmérsékletű LED világítással.

Apropó, PWM-el hogy áll? :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#77) Tutu7030 válasza szaszlaci (#76) üzenetére


Tutu7030
veterán

Sötétben nem szoktam használni, de olyan veszett nagy villogást még nem vettem észre. :)
https://youtu.be/oGEZEw6WBEA

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#78) Chuck Norris válasza Pttypang (#68) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Jó tipp köszi de már nem lehet kapni, nem sokra megyek vele :( Amúgy egy u2412m-et pár hónapig erőltettem de nem vált be.

(#79) SchumiBácsi válasza Chuck Norris (#78) üzenetére

Pedig az U2412M nagyon facca kis monitor főleg ha be van kalibrálva, és még játékra is jó. Természetesen a PWM mentes változata ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#80) Chuck Norris válasza SchumiBácsi (#79) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azért is vettem meg mert mindenki pont ezt mondta, ja igen emlékszem a revízió számot kellett nézegetni, hogy ne legyen PWM-es. Na hát nekem az sem vált be pedig nagyon szerettem volna.

(#81) Melorin válasza Chuck Norris (#80) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem a 23-as Dell van. Eleinte nekem is furcsa volt, erőltetetten néztem. Aztán amióta feljebb vettem a windows DPI értékét és a böngészőben is nem az alap 100% nagyítást hanem 125-130%-ot használom, minden szép és jó.

[ Szerkesztve ]

(#82) Chuck Norris válasza Melorin (#81) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ezeken már én is túl vagyok a dpi meg a browser is 120%-on vannak. Arra már rájöttem, hogy 23-ast biztos nem vennék mert 1920x1080-on azon még kisebb minden mint a 24-esen.

(#83) edward2 válasza Melorin (#81) üzenetére


edward2
addikt

Viszont a windows DPI növelés sok helyen iszonyat igénytelen... attól megfájdul a fejem, hogy látom ilyen életlenné válnak a betűk.

(#84) DithenS


DithenS
senior tag

Na erre mit mondtok? Én meg látom a fénycsővek vibrálását,higgyétek el sokkal roszabb! Főleg mikor nem 2,5m magasan van hanem lejebb,na akkor nem csak a fénycső vibrál hanem a bevilágított terület is.

[ Szerkesztve ]

(#85) Melorin válasza DithenS (#84) üzenetére


Melorin
addikt

A jó fül is átok! Én hallom az energiatakarékos izzók, telefontöltők hangját, ahogy a mikrónkon lévő digitális óra másodpercet vált, képcsöves TV-k sorkimenő trafója amit az utcán menet nyitott ablakoknál hallok, konvektor őrlángja, villanyóra tekerése. Nem egyszerű az élet, na :D

(#86) SchumiBácsi válasza DithenS (#84) üzenetére

Te most arról a fénycsőröl beszélsz amit rákötsz a 220-ra? Egyébként ha igen az nem meglepő, mivel gyakorlatilag 50Hz-es "PWM"-nek felel meg, sztem bárki észreveszi.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#87) Pttypang válasza SchumiBácsi (#86) üzenetére


Pttypang
veterán

230* :N

Everybody lies.

(#88) Mercel válasza .LnB (#10) üzenetére


Mercel
senior tag

Konyorgom a led az a megvilagitas tipusa az LCD meg a panel tipusa...

Marcel

(#89) csiki_89


csiki_89
csendes tag

Nekem van egy lg 42 colos lb 650-es tvm azt használom monitornak is, nekem is fáj tőle a szemem, most h olvastam a cikket meg is néztem telóval villog is, sztem a direct led háttérvilágítás az oka, tesóm samsung ue48h6200-as tvje meg nem villog, az azthiszem edge háttérvilágításos, lehet nekem is váltani kellene, másnak van ilyen tapasztalata?

(#90) #67688960 válasza DigitXT (#59) üzenetére


#67688960
törölt tag

én nagyon csípem az amva monitorom
nem vibrál, szép színek, nem lassú, és super a fekete

(#91) DithenS válasza Melorin (#85) üzenetére


DithenS
senior tag

Vicces vagy.De a fénycsövek vibrálása valós probléma! Sokan még sem látják de én igen és rohadtúl fárasztó.

(#92) DigitXT válasza DithenS (#91) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerintem nem viccelt. Az én LCD TV-m tápja is hangos, azon kívül, hogy vibrál...

gog: biztos nem PWM-es. Vagy csak nem vagy érzékeny rá: akkor örülj neki.:R

[ Szerkesztve ]

(#93) #67688960 válasza DigitXT (#92) üzenetére


#67688960
törölt tag

nem az, direkt olyat vettem :)

(#94) DigitXT válasza #67688960 (#93) üzenetére


DigitXT
félisten

A Samu TV-m viszont maximális háttérvilágítás mellett is PWM-mel
szabályozza le a fényerőt, mégpedig méréseim szerint 160 Hz-en.:(
És csak 77,5% kitöltési tényezővel: az idő 1/8-ában lekapcsolja.:W
Minimális háttérvilágításnál pont fordítva - 12,5%-ban kapcsolja be.:DDD

Megjegyzem: ezt 1/25-ös záridővel nem lehet jól meglőni, mert 6,4 db
csíkot kellene megszámolni. Szóval ez sem "általános szabály", hogy
azzal lehet jól megmérni. Automata dolly-val mondjuk nem lenne gond
az 1 másodperces záridő sem, kézből viszont fél mp alá nem mentem:
Ugyanez minimum fényerőn:
Persze végiglőttem, egyre rövidebb záridővel. Pontosan kijön a 160 Hz.

Egyébként lehet cifrázni és ilyen műalkotásokat lőni 50% fényerőn, lol:

[ Szerkesztve ]

(#95) #67688960 válasza DigitXT (#94) üzenetére


#67688960
törölt tag

:(
azon legalább nem nagyon olvas az ember

(#96) DigitXT válasza #67688960 (#95) üzenetére


DigitXT
félisten

Kivéve, hogy ez a monitorom.:D Amúgy ja. Kevesebbet is gépezek azóta.:(

(#97) #67688960 válasza DigitXT (#96) üzenetére


#67688960
törölt tag

én a monitort használom mindenesnek, tv-nek is jó boxal vagy tv-kártyával (a hangja lehetne szebb), de ez 27col

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.