Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Kovbojok, kiadók, bulvár (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát most mi legyen? Vagy az Artisjus él majd belőlük vagy egy kiadó.
Nem nagyon tudsz velük mit csinálni.
zenei Cd-t úgysem szoktam venni, letölteni sem nagyon, de nem azért mert morális bajaim lennének.

Az érvényesülés meg olyan hogy itthon ismeretség nélkül a tehetség nem elég. :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) Goose-T válasza hcl (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Már ezelőtt is sok helyre hívták őket koncertezni, miért lett volna szükségük kiadóra? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy beetették őket, miszerint ezentúl mennyi pénzük lesz; aztán majd jól lefölözik a hasznot, Kovbojéknak pedig még kevesebb marad, mint eddig. Mit csinál egyáltalán a kiadó? Koncerteket szervez? Eddig is sok koncertmeghívásuk volt, nem kell nekik segítség. Stúdióhátteret ad? Minek? Egy akusztikus gitárhoz és egy műanyag kukához? Egyébként is, ma már 2-300 ezer forintból teljesen jó stúdiócuccot össze lehet dobni, a felvételekről senki nem fogja megmondani, hogy nem profi stúdióban készült. Reklámozza őket? Az internet korában? Amikor 700 ezren látták már a videójukat?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#3) hcl válasza Goose-T (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fene tudja, valamiért csak előnyös nekik a szerződés.

Amúgy én bírom a Kovbojok pár általam hallgatott számát, gondolj bele egy húzós műszak végén hogy fel tudta dobni a társaságot :D Szó szerint sz*rrá röhögtük magunkat rajta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ez az elkurvulás-dolog szerintem erősen zenekarfüggő..
Aki nem akar, nem fog.
Gondolom nem véletlen döntöttek így, a zenéik ellenére nem gondolnám, hogy síkhülyék.
Attól meg pont a stílusuk miatt nem kell félni, hogy x "album" után kiégnek, és megélhetési zenész lesz belőlük.. hisz zenei érték most sincs az egészben. Viszont röhögtető dolgokat szerintem mindigis tudni fognak, nem nehéz. :)
Az ő döntásük, ha nekik jó, akkor jó.
Én imígyen vélekedem.

(#5) hcl válasza FoxiestFox (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, régen az Irigy Hónaljmirigy is vicces volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) FoxiestFox válasza hcl (#5) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mondjuk ez igaz...
De szerintem nagy kiadó és médiahercehurca nélkül is kiégtek volna.

(#7) cucka


cucka
addikt

Egyedül azt tartom gusztustalannak, hogy egy kiadó, látván, hogy a Kovbojok pár vicces videóval nagyobb nézettséget értek el a Youtube-on Ákosnál, rögtön rájuk akar telepedni, nehogy véletlenül ne jusson a feltételezett haszonból a magyar Mahasz/Artisjus/stb. maffiának. Vajon szükség van erre? Jó eséllyel egyenes út ez az elkurvulás, majd a süllyesztő felé. Ti mit gondoltok erről?

Én személy szerint azt gondolom, hogy fasságot írsz :)
Volt pár sikeres youtube felvételük, ami alapján odament hozzájuk a kiadó, hogy "helló, csináljatok egy lemezt, kiadjuk".
Egyrészt ugye egy zenész ritkán utasít vissza ilyen ajánlatot, másrészt a gonosz mocsok kiadó nélkül az anyagi haszon lemez hiányában létre sem jön, tehát nem csak az artisjus/mahasz nem fog belőle részesülni, hanem a zenekar sem.

(#2) Goose-T
Itt is fasságot írsz :) . Ha hallottad volna a lemezüket, akkor kiderül, hogy nem akusztikus gitárral meg kukával lett felvéve, hanem normális rockzenei hangszereléssel, gitár/dob/bőgő.
A kiadó azt csinálta, hogy (feltételezem) kifizette a stúdiót és kiadta a lemezt. A haszonból részesülnek ők is (nyilván, mivel nem szeretetszolgálatként működnek) és maga a zenekar is.
A 200-300 ezres stúdiócuccot meg gondolom viccnek szántad.

(#8) hcl válasza cucka (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért a kiadók a kis zenekarokat nem kényeztetik el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Vamp


Vamp
senior tag

Lol...

Stúdiócucc 2-3 kilóból. De képben van valaki.

A profi stúdió alatt nem tudom mit értetek, az amerikai stúdiók milliárdos cuccokkal dolgoznak. Nyilván semmi értelme, ha 2 kilóból otthon összeüt bárki stúdiót:D.

Fájör pedig csókoltat mindenkit:D.

[ Szerkesztve ]

(#10) cucka válasza hcl (#8) üzenetére


cucka
addikt

Valóban nem, de olyan hűdenagy pénzeket sem akasztanak le azzal, hogy kiadják mondjuk a Kovbojok lemezt.

(#11) Goose-T válasza cucka (#7) üzenetére


Goose-T
veterán

8-10 éve csináltam demofelvételeket kisebb amatőr zenekaroknak abszolút házi cuccokkal, ami akkor jobban szólt, mint néhány neves hazai stúdió felvételei (pl. a Denevér stúdió Szolnokon). Azóta nagyon sokat fejlődött a technika, filléres cuccokkal ezerszer jobb felvételt lehet készíteni, mint akkor. (Ha érdekel valakit, tudok mintát küldeni e-mailben az akkori felvételeimből, sajnos a munkálatok félbeszakadása miatt csak utókeverés és dobsáv nélküli MP3-ak maradtak fent nálam, egy zenakartól.)

Egyébként nem igazán a kiadók fikázása miatt írtam ezt a cikket, hanem inkább azért, hogy rávilágítsak arra, hogy a bulvármédia hogy elferdítette a valóságot - elfelejtették közölni, hogy Magyarország fél zenei élete, a "nagyok" a család barátai között vannak - ez kissé árnyalja a sikersztori-érzést, miszerint bárkiből lehet sztár Magyarországon is az internet segítségével, amit sugallni kíván az eredeti cikk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) hcl válasza Goose-T (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig celeb tényleg bárkiből lehet, akinek nincs annyi esze hogy ne égesse porig magát :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) KilgoreTrout válasza Goose-T (#11) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem értem mi a gond, bármelyik zenekart, aki ennyire népszerű előbb-utóbb megtalál egy kiadó, függetlenül attól, hogy ki kinek az apukája. Másrészt itt pont nem a kiadó-találáls a sikersztori mivel - ahogy én tudom - eddig sok előnyét nem látták a dolognak.

Persze lehet, hogy azért látták ennyien őket youtube-on, mert minden 100folkcelsius rajongónak és a család barátainak ki lett adva, hogy meg kell nézni minden klippet hatszázszor meg szórakozóhelyeken le kell őket szólítani.

[ Szerkesztve ]

(#14) Falióra


Falióra
újonc

Azt ugyanis elfelejtették megemlíteni a cikkben, hogy Droszi, az énekes a néhai Drosztmér István fia, aki a 100 Folk Celsiusban zenélt sok-sok éven keresztül. Ennélfogva elég sok zeneipari kapcsolattal rendelkezik, úgymond a "belső kör" tagja, így nem történt semmiféle csoda, hogy megtalálta őket egy kiadó.

úristen. több, mint húsz éve meghalt az apja, és ezt hozod fel. néha meglepődöm, hogy lehet valaki ennyire barom. belső kör? szerinted tényleg az apja miatt keresték fel? ezt te sem gondolhatod komolyan.
Mindenhol összeesküvést, meg hasonlókat látni, azt tudnak az emberek, de elhinni azt, hogy rájuk írnak iwiwen, na azt már nem, az nem lehet, hogy egy kiadó így keressen fel egy interneten terjedő együttest.
milyen forrás lenne számodra kielégítő? mert ugyebár a kiadónak nem hiszed el, és az együttes tagjainak sem. neked nem az igazság kell, hanem egy újabb hír, amin csámcsoghatsz, és más magyarázatot találhatsz rá. Miért olyan kizárt, hogy nem rendelkezik a bizonyos "zeneipari kapcsolat"okkal? Kiadó nélkül is elhívták őket különféle interjúkra (tv-ben is szerepeltek már), anélkül, hogy bármiféle 'kapcsolatuk' lett volna. Na de mindegy, te úgyis mindent jobban kiderítesz, és rájössz a háttérben zajló összeesküvésekre.

Kiadó kiadja a lemezüket. Ez miért baj? rájuk telepednek? van két fiatal, akik bohóckodnak, és ez másoknak is tetszik. Egy idő után szerveznek egy koncertet, hátha eljönnek páran, és lám teltház van. Lemez kiadáshoz pénz kell, nekik nincs. felkeresi őket egy nagy kiadó, aki ingyen felveszi nekik. miért ne vállalnák el? ingyen megcsinálhatják a lemezüket, amiről a legtöbb kis zenekar álmodni se merne, ráadásul nem akármilyen kiadó, és még csak a kisujjukat sem kellett mozdítani szinte.
kiszipolyozzák őket. haha. ők nem ebből élnek, nekik nem olyan fontos az ebből származó pénz, hogy ezen hőbörögjenek. manapság meg amúgy sem annyira jövedelmező kiadni egy lemezt, úgyis mindenki letölti, nem beszélve arról, hogy a nóták eleve interneten terjedtek el. igazából a kiadónak ez még ráfizetés is szerintem.

jobb lenne előbb gondolkodni, mint hülye cikkeket írogatni.

(#15) Vamp válasza Falióra (#14) üzenetére


Vamp
senior tag

Tegnap csak átfutottam, ma elolvastam rendesen a "cikket". A cikkíró is képben van, valami iszonyatmód konyít a zeneiparhoz. Nyilván a youtubon felfedezett többszáz, ma már híres muzsikus is mind a nagy kiadók puszipajtása volt. Általában kerülöm a személyeskedést, de már ne is haragudj, rohadt hülye egy ember lehetsz.

(#16) cucka válasza Goose-T (#11) üzenetére


cucka
addikt

8-10 éve csináltam demofelvételeket kisebb amatőr zenekaroknak abszolút házi cuccokkal, ami akkor jobban szólt, mint néhány neves hazai stúdió felvételei (pl. a Denevér stúdió Szolnokon). Azóta nagyon sokat fejlődött a technika, filléres cuccokkal ezerszer jobb felvételt lehet készíteni, mint akkor.
2-300 ezerből veszel egy pc-t és egy alapkategóriájú, felvételre alkalmas hangkártyát. Se szoftver, se felvevőhelyiség, se mikrofonok, se egyéb cuccok. Most akkor miről beszélünk?
Az, hogy meg tudtad közelíteni a denevér stúdió 10 évvel ezelőtti minőségét, az csakis őket jellemzni. (Mondjuk utóbbi pár évben kijött onnan néhány, magyar szinten jól megszólaló lemez, tehát nyilván ők is nagyon sokat fejlődtek).

A hozzászólásod második fele inkább nókomment.

(#17) Goose-T


Goose-T
veterán

Látom, a naivitás hullámai jó magasra csaptak fel a topikban. Nem baj, ez az én véleményem, felvállalom, meg lehet érte kövezni. Tisztában voltam vele, hogy nem fog mindenkinek tetszeni. A személyeskedést azért mellőzzük, ha lehetséges. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#18) Falióra válasza Goose-T (#17) üzenetére


Falióra
újonc

ehh, nekem ezzel a "belső kör"-ös összeesküvéselméletes izével van bajom. Felőlem aztán lehet, hogy tucat másik zenekar tényleg ezért lett híres, csak sajnos a kovbojokról biztosan tudom hogy nem, és ezt a legbelsőbb belső körből tudom. mondhatni a véremmel kötődöm hozzájuk. szóval hiába gondolsz naívnak, és úgyse hiszed el nekem, mert az nem férne bele a te elgondolásaidba, de tényleg így történt, és nem ismert korábbról se a droszi, se gabi senkit a kiadóból, mielőtt rájuk írtak volna iwiwen (amúgy először nem is akartak albumot csinálni nekik, hanem tök más számokat akartak felvetetni velük, csak ahhoz nem volt kedvük- ilyen nagyon gagyi szarság lett volna, amihez semmi közük...).

(#19) elistvan


elistvan
senior tag

Meghallgattam a cdjüket. Szerintem, nem tett jót nekik hogy profi lett a zenei alap az ének alatt. A kukán való dobolás fantaszzikus hangját semmi sem tudja úgy visszaadni. Így már eléggé műnek hat az egész. Az eredetinek olyan garázsbandás menjünk aztán érezzük jól magunkat feelingje volt semmi komolyság, de ezzel az steril alappal kiölték belőle a lényeget hogy ilyet az ember nem stúdióban fapofával vesz fel.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#20) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

A topicot bezártam, ilyen hülyeség miatt felesleges egymás torkának esnetek.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Kovbojok, kiadók, bulvár (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.