Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

100 dollár minden, csak nem kompetitív ár:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#2) zsolt501


zsolt501
nagyúr

A belekerült akku sem túl erős, hogy lekapcsolt világítással is csak 40 órát bír.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) velizare válasza zsolt501 (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

~2000mAh-s akksi van benne.

@Döglött Róka: elég niche termék, azaz várhatóan alacsonyak lesznek az eladási számaik, emiatt a rá pakolt marzs is nagyobb.
amellett azért elég jól meg lett tervezve. alacsony súlyú, alacsony profilú, álumínium, világítós, wireless, tapipad, joystick. a logitech a k810ért is kért ennyit, pedig az csak egy tkl wireless világítós klavi, touchpadrész nélkül.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) Cs1csó válasza Döglött Róka (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy láttam ezt a szót tudtam, ki írta a cikket, megjegyzem vállalható az ár egy bill és kvázi tapipad vagy mifene kombónak egy 25-30k vállalható.

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Kézműves mínusztech kétszer ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) htc07 válasza velizare (#3) üzenetére


htc07
addikt

en sem szamitok magyar kiosztasu kiadasra, pedig akkor tuti megvennem.

(#7) troviko


troviko
senior tag

Baxottul örülnék már neki, ha végre lenne a Corsair-nek olyan vezeték nélküli billentyűzete, aminek van numpad része. Értem én, hogy szerintük nem fontos, de nekem meg az. Jó lenne bevezetni a "VÁLASZTÉK" nevű fogalmat a cég gondolkodásaban. Pár hónap múlva tervezek venni egy vezeték nélküli billentyűzetet, egyelőre a G613-na áll a zászló, de azon meg a világítás hiányát fájlalom, meg a gagyi hangerő szabályzót.

https://www.oldtech.hu/

(#8) zsolt501 válasza velizare (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erősen kétlem hogy ebben egy 2000mAh akku lenne, én kb. a felét tartom valószínűbbnek, de inkább annyit sem, nem mintha nem lett volna hely a készülékben egy normális kapacitásra amivel egy ésszerű üzemidőt kibírt volna, hogy ne keljen 1-2 naponta a töltőre dugdosni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Gyak. az analóg kart és a világítást leszámítva ez már mind megvan pl. Microsoft All-in-One, Logi K400, töredék áron. Attól még jól fest a koncepció, de mondjuk az analóg kar ilyen "ölbenlevős" pozícióból nem tudom mennyire lenne kényelmes. Ha pedig nem precízebb, vagy kényelmesebb, mint a tapipad, akkor tök felesleges. Média szoftverekben navigáláshoz vagy a tapipad, vagy az irány gombok a megfelelőek. Nem hinném, hogy pl. MPCHC-ban könnyebb lenne az analóg karral, mint a tapipaddal. Viszont a tapipad minősége is sokat számít.

A másik dolog az alu kaszni, ami elég hideg/rideg tud lenni a csuklónak pl. Volt alu-s egérpadom, nem kívánnám vissza. Felesleges "prémiumozás" az alu anyaghasználat az ilyen kütyük esetén, sőt...

Minden egyébre pedig ott a légegér :D ...

(#10) nyunyu válasza SunMount3r (#9) üzenetére


nyunyu
félisten

A másik dolog az alu kaszni, ami elég hideg/rideg tud lenni a csuklónak pl. Volt alu-s egérpadom, nem kívánnám vissza. Felesleges "prémiumozás" az alu anyaghasználat az ilyen kütyük esetén, sőt...

Úgy látszik, mindenki az alma öncélú dizájnjához igyekszik igazodni, különben nem vennék elég komolyan őket / nem tűnne elég prémiumnak, elég drágán eladhatónak a termékük

Pedig lassan 12 éve vezették be a billzetnek látszó alulemezt, csodálkozom, hogy még nem ment ki a divatból.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Joshi válasza troviko (#7) üzenetére


Joshi
titán

Nekem volt Rapoo E9080 Blade billem aminek a tapipad része egyben Num pad is volt. Ja és az is fémházas bill csak olcsóbban. Eladtam és nem sírom vissza, újra vettem egy Logitech K400plus billt. Én teljes mértékben egyetértek (#9) SunMount3r fórumtárssal.

(#12) velizare válasza zsolt501 (#8) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#13) zsolt501 válasza velizare (#12) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha ez az akku van benne akkor valamit nagyon elterveztek a cégnél ekkora akkuval 7 napot is bírnia kellene.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14) TeeBee73 válasza Joshi (#11) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én az enyémmel ki vagyok békülve. (Igaz, csak "ágyból filmezéshez" használom, de még mindig a ~3 éves gyári elemekkel megy.)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#15) velizare válasza zsolt501 (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

ennek az egyenletnek csak egy része az akku. 8-40 órát adtak meg, ahol a 40 az inkább 35 a tesztek szerint. igen, ez egy nagy hátránya a készüléknek.

@TeeBee73: annyira az sem jó... észre sem veszed, és belefolyik. jártam már így.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#16) troviko válasza Joshi (#11) üzenetére


troviko
senior tag

Én azt nem tekintem numpadnek. Amúgy most egy G510s-t használok, évek óta le akarom cserélni egy vezeték nélküli darabra, de nincs olyan, amit tudja az 1ms-es válaszidőt, jók a billentyűi (nem feltétlenül kell nekem mechanikus, de lehet membrános is, csak legyen jó fajta), van hátérvilágítása, és görgős hangerő szabályzója. Plusz pont, ha vannak programozható extra gombok rajta. Nah ilyen nincs, részmegoldások vannak. Ahogy mondtam a G613 áll a legközelebb a vágyaimhoz.

https://www.oldtech.hu/

(#17) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ja és amúgy: num pad nélküli, kompakt, de teljes nagyságú és magasságú fehér billentyűkkel, MX Mecha és wireless, magyar kiosztással. No ilyet tessék végre mutatni nekem... A Tapipad és a hangerő szabályzó (ha lehet görgős, vagy potis) már csak egy jó kis extra lenne a tetején. (Ahogyan a világítás is, de ez számomra már tényleg marginális, a fehér/vil. szürke kupakokon fekete karakterekkel sokkal többre mennénk...)

(#18) velizare válasza SunMount3r (#17) üzenetére


velizare
nagyúr

rapoo kx. annyi, hogy a funkcióbillentyűk nem mechanikusak, hanem érintősök. sajnos már nem gyártják, de néha felbukkan az aprón. tapipad nincs.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) Joshi válasza velizare (#18) üzenetére


Joshi
titán

Az általam említett Rapoo E9080 tapipados és Num pad egyben, lehet váltani a két funkció között. Ahogy írták, már nem gyártják.

(#20) x_o_n válasza Joshi (#19) üzenetére


x_o_n
veterán

Helyette gyárt k2600at 19-29euro között látom rendszeresen és a logitechnek us van hasonló az is ilyen árban.

(#21) SunMount3r válasza velizare (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt nézegettem anno, de valahogy ránézésre mégsem az igazi. Nem Cherry MX, hanem valami spéci mecha megoldást kapott, amiről kevés a tapasztalat. Aztán az Enter is egysoros. És: Az elrendezés is fura, de az szokható. Viszont a gombok közel vannak egymáshoz, amit én két hét intenzív használattal sem tudtam megszokni sajnos. Nem épp úgy hangzik, mint egy gépelésre szabott bill.-zet... (Nekem főleg arra kellene).

Persze nincs jobb alternatíva és valszeg. egy jó ideig még nem is lesz, így még akár szóba is jöhetne. Csak használtan az aksi miatt már eléggé rizikós lenne...

(#22) BazsiBazsi válasza SunMount3r (#17) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Én ehhez csatlakoznék. change.org? :DDD

(#23) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Jó cucc. Tetszik. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#24) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Bekapcsolt világítással mennyit bír? Engem pont az érdekelne csak félő, hogy nem túl rózsás.

(#25) velizare válasza SunMount3r (#21) üzenetére


velizare
nagyúr

nem, a kínai gyártók nem vesznek cherry kapcsolókat, az az ő profitrátájukba már nem fér bele. gépelésre én sem ilyet használok, hanem vezetékest, abból azért nagyobb a választék. ez a nappaliba van. ha megdöglik az akksi, szétkapom, megnézem, milyen van benne, és rendelek pótot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) default.


default.
őstag

Köszi a cikket! Hozza a klasszik PH minőséget. Az a durva, hogy nem érdekeltek soha mélyebben a billentyűzetek, pénzem sincs jelenleg ilyesmire, de élvezet volt elolvasni a cikket. És minden felmerülő kérdésemre választ kaptam belőle. Egyébként tök király cucc, lehet, hogy pár év múlva használtan veszek egyet, ha lesz értelme. Na, Gracias, Adios!

:R

(#27) waverider válasza MeszesKPT (#24) üzenetére


waverider
senior tag

18 orat, vicc :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.