Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dabadab válasza csibe1 (#150) üzenetére


dabadab
titán

Olvastam a későbbi hsz-eidet is; és elgondolkodtam, hogy tényleg ennyire naiv vagy? :F
Anno Tesla is épített elektromos autót (kb. 100 éve), aztán valahogy mégsem az terjedt el, és az autó, és más egyéb tervei is eltűntek; érdekes módon.

Te tényleg ennyire naiv vagy? :F

Nikola Tesla villanyautós hoax

Elektromos autók meg tényleg léteztek már az autózás hajnalán is, de - abszolút nem meglepő módon - alapvetően ugyanaz volt velük a gond, mint manapság: az akku drága volt és hamar lemerült (csak akkoriban a "drága" és a "hamar" az még drágább és hamarabb volt, mint manapság).

DRM is theft

(#152) csibe1 válasza dabadab (#151) üzenetére


csibe1
addikt

Akár még az is lehet.

Viszont nem jellemző, hogy a közjó érdekében keresnék agyon magukat bizonyos valakik.
Nem is értem miért nem hiszek abban, hogy a nagyobb jóért dolgoznak. :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#153) dabadab válasza csibe1 (#152) üzenetére


dabadab
titán

Mert mondjuk egyszerűbb primkó összeesküvéselméletekben hinni, mint utánajárni a dolgoknak?...

DRM is theft

(#154) SRC válasza Tapsi (#106) üzenetére


SRC
junior tag

Szerencséről szó sincs. Ez a pali nem egyszer volt már kirakatszélhámos. Pont úgy volt "sikeres" , mint a senki, akiből pókersztárt csinálnak, hogy a sok lúzer elkezdjen pénzben pókerezni.
Akárhol állsz neki részletesebben szétszedni a dolgait, mindenhol bűzlik a srác. Persze ez minden extrém gazdagra igaz, de éppen csak azért nem kész röhej, amikor a kisember ugrál tőle, mert hát melyik nyilvánvalóan hazudozó politikusnak nem tapsolnak a rajongók? :)

[ Szerkesztve ]

(#155) #54625216 válasza SRC (#154) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Akárhol állsz neki részletesebben szétszedni a dolgait, mindenhol bűzlik a srác."

Akkor még egyszer: melyik szélhámos tud felmutatni konkrét, gyakorlati eredményeket?
Mert Musk mögött van pár, attól tökre függetlenül, hogy egyébként bírod-e a palit.

(#156) Zeki válasza SRC (#154) üzenetére


Zeki
nagyúr

Paypal semmi? Tesla semmi?

(#157) dabadab válasza Zeki (#156) üzenetére


dabadab
titán

SpaceX semmi?

Várjál végigveszem: "De ott a mérnökök csináltak mindent, Musknak semmi köze nem volt hozzá!!44!"

DRM is theft

(#158) #54625216 válasza dabadab (#157) üzenetére


#54625216
törölt tag

Valamelyik SpaceX-es mérnökkel készült interjúban hallottam, hogy amikor eldöntötték, hogy drone hajóra fognak leszállni a falcon-9 boosterek, Musk 6 héten belül (!) beszerzett egyet, hogy azonnal nekiláthassanak a gyakorlati tesztelésnek.
Na most az addig oké, hogy a NASA-nak évekbe évekbe és százmilliókba került volna, mert ugye pályáztatás, kongresszusi jóváhagyás, lobbik, stb. De mondjuk a Blue Origin, amit a SpaceX-nél két évvel korábban alapítottak és bőven ki volt párnázva Bezos pénzével, hogy-hogy még mindig csak 3d koncepteket mutogat a drone hajójáról, amire majd valamikor a new glenn boostere le fog szállni?
Na kb. ennyire nem mindegy, hogy a mérnökök mögött (felett) ki áll: egy mérnök-üzletember, csak üzletember vagy politikus.

[ Szerkesztve ]

(#159) SRC válasza #54625216 (#155) üzenetére


SRC
junior tag

melyik szélhámos tud felmutatni konkrét, gyakorlati eredményeket?

Az összes? No, de még mielőtt elragadtatnám magam miről is beszélünk tényszerűen most? Bitcoinos hozom-viszemről? Ja. Mert nyilván abba fektet, amit nem lát át teljesen igaz? Tudja ő, hogy hol a pénze ne félj. Te nem tudod, amikor BTC-t veszel, de ő tudja. Pontosan tudja. És itt aztán van minden. Biztos lehetsz benne.
Ha egy évben egyszer kirámol valamit az év másik 364 napján meg viszi a műkincskereskedését a belvárosban és amúgy egy profi szakértő, akkor az az ember most egy sikeres üzletember eredményekkel vagy csak egy profi tolvaj? Most ha Musk-ról kiderülne, hogy hopp hát ott volt egy nagy fegyverbiznisz... az csak egy naptári nap volt. Attól nálad még megmaradna digitális Krisztusnak vagy akkor onnan már fegyverkereskedőnek számít? Nem mindegy?
Ez a csávó egy nagypályás bundázó.

(#160) #54625216 válasza SRC (#159) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Az összes?"

Sorolj már fel néhányat légyszi. Szélhámosokat, akik konkrét, gyakorlati eredményeket tettek le az asztalra.

" Attól nálad még megmaradna digitális Krisztusnak vagy akkor onnan már fegyverkereskedőnek számít? Nem mindegy?"

Éppen ez az, hogy halál tök mindegy, hogy Musk mint magánszemély milyen és ki mint gondol róla.
Megcsinálta a Tesla-t, a SpaceX menetrendszerinti járatokat indít az ISS-re és hogy egyébként Muskot ki szereti és ki rühelli, az teljesen irreleváns, mert attól ezek még megkérdőjelezhetetlen teljesítmények önmagukban.

(#161) SRC válasza #54625216 (#160) üzenetére


SRC
junior tag

Mi számít nálad eredménynek? Ha mer valaki lopni, vagy ha el meri költeni? A Stadler Józsi épített egy stadiont? Ő volt a nagy építész, aki letett az asztalra egy stadiont? Vagy csak egy budázó volt aki miután sokat lopott sokat is mert költeni? Á hagyjuk a fenébe, tojok én a Muskra egyébként is... nem érdekel. Vegyél neki virágot!

(#162) ddekany válasza SRC (#161) üzenetére


ddekany
veterán

Minden termék mögött sok ezer médiában láthatatlan ember "kétkezi" (valójában szellemi) munkája van, abban érdemben nyilván nem tud besegíteni a főnök. Hanem a nagyobb léptékű döntések mögött állhat, és a céges kultúrára erősen kihathat. Aztán persze lehet vitatni végtelenségig, hogy vajon az Apple sikerében mennyire volt meghatározó Jobs, vagy az Amazonéban Bezos, vagy a Tesla és SpaceX-ben Musk, főleg hogy nem voltunk ott. (Bár azt talán nem lehet vitatni, hogy rakás saját pénzét feltette utóbbi két vállalatra, ami szükséges volt mind ehhez.) De azért elég valószínű, hogy nélkülük ezeket a cégek/termékek nem léteznének, és nem csak szerencséjük volt (az mindig kell), hanem tudtak is valamit. Szokványos stadionokat építeni állami pénzen meg nem egy egyedi/innovatív dolog, szóval, annyira más téma.

[ Szerkesztve ]

(#163) #54625216 válasza SRC (#161) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Mi számít nálad eredménynek? "

Pl. ha valaki a nulláról létrehoz egy űrhajózási céget, kifejleszt egy újrahasznosítható rakétát, a tizedére leszorítva ezzel az űrutazás költségeit és űrhajósokat fuvaroz az ISS-re.

"Vagy csak egy budázó volt aki miután sokat lopott sokat is mert költeni? "
És lám, el is jutottunk a "Musk nem csinált semmit" tételig, miközben ez konkrétan pont Muskra nem igaz, mivel ő a SpaceX főmérnöke is egyben, nem csak egy üzletember a kirakatban, pár hsz-el feljebb le is írtam, hogy miért.

"Á hagyjuk a fenébe, tojok én a Muskra egyébként is... nem érdekel. Vegyél neki virágot!"

Csak ismételni tudom magam, hátha ezúttal el is olvasod:

"hogy egyébként Muskot ki szereti és ki rühelli, az teljesen irreleváns, mert attól ezek még megkérdőjelezhetetlen teljesítmények önmagukban."

(#164) csibe1 válasza dabadab (#153) üzenetére


csibe1
addikt

Na persze, mivel nem az a véleményem mint neked meg basicsnak, akkor ha már nincs más jön a konteó, mert semmi mást nem tudtál előrántani. :F

Miért kellene elhinnem, hogy a világ leggazdagabb emberének pont az a pár milliárd dollár kellett valami világmegváltó projekthez. Máshonnan biztos nem tudta volna előteremteni csak a bitcoinos bizniszéből.
Aham, hogyne. Szerintetek, szerintem meg nem.
Ezután jön a rasszista, fasiszta, antiszemita? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#165) dabadab válasza csibe1 (#164) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy látom, alapvető szövegértési problémáid vannak.

DRM is theft

(#166) csibe1 válasza dabadab (#165) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem neked is vannak problémáid, de engem nem zavar. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#167) Zeki válasza SRC (#161) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te olyan szemellenzős vagy, hogy hihetetlen.
A fejlődést az ilyenek hátráltatják. Szerencsére közöd sincs ilyen pozíciókhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.