Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Próbáld megkeresni neten az érintő drivereit, nekem segített chuwi hi8-on :) Én is frissítettem win10-re és meghülyült, a driverek felrakása után tökéletesen működik

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2) maximilien88


maximilien88
tag

nem egészen értem mit is csináltál és hogyan tetted fel menet közben mindkét Windowst. A visszaállítási partíció nem downgrade közben tűnik el hanem már Win10 telepítés után sem látszik sajna...

én előtte kiírta egy pendrive a gyári visszaállítási lemezt, az még megvan... ellenben szerintem az sem fogja visszacsinálni az eredeti partíció kiosztást, max visszateszi a Win8.1-et...

az érintő kijelző pont ez:
http://forum.xda-developers.com/windows-8-rt/general/silead-mssl-1680-t3116128

ellenben a rossz hír hogy ez Windows 10-en nem működik jól... a 11 és 17 verziót is próbáltam, de pontatlan és zagyva, néha tükör működést csinál. a kalibráció nem segít.

nekem más bajom nem lenne a Win10-el csak az érintő drivert tudnám megcsinálni... minden más hw megy tutin.

nincs vkinek ötlete? a szervízt kérdeztem de nem segítenek Win10 témában, se driver témában. pedig mivel úgy hirdetik a tabletet hogy frissíthető nem mi leszünk ketten akik megpróbálják...

[ Szerkesztve ]

(#3) gyorfikrly válasza maximilien88 (#2) üzenetére


gyorfikrly
csendes tag

HEllo!

Fríssitettme Win10-re majd vissza állítottam 8.1-re. De valami zűr támadt az éterben és meghülyült. Feltettem utána pendriveról a Win10-et hátha rendbe jö, az érintőképernyő hasonlóakat produkál. Ez nem vált be. Ismét pendrive és Win8.1 de az érintés megint kuka. A többi driver megy rendesen. Igaz így nincs aktiválva, mert Win8.1 Binget nem lehet letölteni. :( A sima core verziót pedig a kulcs nem aktiválja, de mindegy ez megoldom majd.

Megpróbálom onnan amit linkeltél.

Köszi!

Megpróbáltam de azt irja hogy hozzáférés megtagadva! Jelenség ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Gy. Károly

(#4) maximilien88 válasza gyorfikrly (#3) üzenetére


maximilien88
tag

Elvileg ez azonos érintő kijelző mint ami ebben van és egyeseknek megy win10-el is
http://techtablets.com/chuwi-vi10/downloads/

nálam nem segített..

most megpróbálok visszaállni a gyári recovery pendrive-al

(#5) gyorfikrly válasza maximilien88 (#4) üzenetére


gyorfikrly
csendes tag

Köszi! Megpróbálom majd és jelzem az eredményt!

Üdv.: Gy. Károly

(#6) maximilien88 válasza gyorfikrly (#5) üzenetére


maximilien88
tag

Ott van konfig is a touch screenhez Azt is a sys fájl mellé kell tenni a system32/drivers alá. És ott már 18-as verzió van fenn a driverből is.

(#7) maximilien88 válasza maximilien88 (#6) üzenetére


maximilien88
tag

sikerült visszaállnom gyári állapotra, működik rendben az érintő kijelző is! készítettem mentést a gyári driver-ekről és az érintő kijelző konfigjáról. Nekem az a gyanum hogy nem a driver a rossz, csak a konfig hiányzik hozzá...
http://it-kattyintos.blogspot.hu/2015/09/kiano-slimtab-8-ms-gyari-driver-ek.html

Leírtam hogyan kell visszaállítási partíciót készíteni pendrive-ra, akinek még nem késő tegye meg! Főleg ha frissítést tervez Windows 10-re!

Sajnos a visszaállítás menetét is le kell írnom, mert a boot-olható pendrive menüjében ugyan van magyar nyelv, de hiába válasszuk akkor is lengyel minden... harmadszorra sikerült csak visszaállnom, már majdnem feladtam... köszi Kiano!

(#8) maximilien88 válasza maximilien88 (#7) üzenetére


maximilien88
tag

(#9) Lacics25


Lacics25
aktív tag

Sziasztok!
Nos, vettem én is egy ilyen gépet. Gondoltam, kipróbálom a win 10-et, hátha nekem működik.
Felkínálta a frissítést, nekikezdtem, de kevés tárhely hibával megszakad. Hozzá kell tegyem, a gép teljesen szűz, csak a fiókomba jelentkeztem be.
Ugyanezzel a hibával megszakad az ajándék office telepítése is.
Valami ötlet?

Gondoltam, a helyreállító lemez segítségével használatba venném az eldugott kicsivel több mint 4 gigányi helyet, de nem boot-ol fel a pendrive-ról.

Köszönöm!!

(#10) maximilien88 válasza Lacics25 (#9) üzenetére


maximilien88
tag

ha még elindul a gyári windows rajta akkor szerintem állítsd vissza a gyári állapotba... vagy már törölted a gyári visszaállítási partíciót?

2) hogyan csináltad a visszaállítási pendrive-ot?

(#11) Lacics25 válasza maximilien88 (#10) üzenetére


Lacics25
aktív tag

Szia.
A leirásod alapján csináltam a pent. Egyenlőre nincs változás, gyári állapotban van a gép.
Valószinű, hogy marad a 8.1.
Azonban az office aktiválás sem megy helyhiány miatt.
Kösz!

(#12) Oregon67 válasza maximilien88 (#7) üzenetére


Oregon67
csendes tag

Nálam a driver ugyanaz volt (win10 telepítés után), és valóban a konfig hiányzott. Bemásoltam a tiédet és reboot után minden újra tökéletes! :C :C :C
Hálás köszönet a feltöltésért! :R :K

(#13) Levys1


Levys1
csendes tag

Van értelme frissíteni?
Mik a tapasztalatok?
Gyorsabb lesz, vagy lassabb? Több, vagy kevesebb memóriát eszik?
A meghajtón a szabad hely több lesz, vagy kevesebb?
Kérnék szépen pro és kontra tapasztalatokat!

Előre is köszönöm...

(#14) sanyahp


sanyahp
csendes tag

Én most frissítettem le, és tökéletesen működik az érintés! 😊 Pár napja már próbáltam egyszer, de akkor bármit telepítgettem nekem sem volt jó az érintés.
Jó ha az embernek van egy minimum 13gigás tárhelye (pendrive, winyó stb...). Nekem is kevés tárhelyet jelzett, de külső vinyoról simán lefrissítette.
.

(#15) heidrich


heidrich
senior tag

Sziasztok, írni fogok egy hoszabb cikket a Windows 10 WimBoot-tal történő telepítésről, remélem majd tudok ezzel segíteni :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#16) maximilien88 válasza heidrich (#15) üzenetére


maximilien88
tag

Várjuk a cikket ;)

Akinek kevés a hely az a visszaállítási partíció pendrive-ra írásakor (annak végén) törölheti a gyári partíciót a gépről. Ezzel nyert min 4GB helyet!

A RAM használat szerintem win10 alatt kicsit jobb: http://it-kattyintos.blogspot.hu/2015/09/kiano-slimtab-8-ms-ram-memoria.html

Viszont gyorfikrly szerint az akku idő win8 alatt jobb volt. Ezért is lesz érdekes ha minden drivert sikerül feltenni és úgy megmérni pl win10 alatt most ugyanezt...

(#17) gyorfikrly válasza maximilien88 (#16) üzenetére


gyorfikrly
csendes tag

Hello!

Még annyi észrevételem van, hogy a kijelző fényerejét folyamatosan elfelejti. Beállítom 25%-ra és ha használni akarom nagyon erősen világít de a windows szerint 25%-on van. Ekkor 25%-ra állítom és okés, de amikor semmi gond nincs vele.

Az akksi nálam tényleg jobban merült, mint Win8.1 alatt, pedig csak az op rendszer Avg fut. Ua. arra használom 10 alatt, mint 8.1-nél. Böngészek és egy kis Age of Empires.

Üdv.: Gy. Károly

(#18) Cubeba


Cubeba
csendes tag

Sziasztok, most tervezem majd a vásárlást, olyan kérdésem lenne hogy van itt olyan aki szétszedte a gépet, vagy tud róla videót/képet küldeni?

Hihetetlen, hogy egyesek mennyi hülyeséget összehordanak.

(#19) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Technikai kérdésem lenne.
Megcsináltam a visszaállítási partíciót pendrive-ra, rögtön az első indítás után. Gond nélkül végigment.
A probléma az, hogy az eszköz nem bootol az elkészített usb kulcsról, sőt, ha a windowsban a factory resetet választom, akkor a gép újraindítása után kéri a visszaállítási partíciós pendrive-ot, ami ott csücsül neki és akkor sem látja. A pendrive jól működik, látszanak a file-ok PC-n.
Mi lehet a gond?
Másik kérdés: DoubeDriver-rel lementettem az összes drivert. Viszont nem találom a kijelző konfig file-ját, amit több helyen is említettetek.
Nem tudom lehet-e közehozzá, de nekem az Intelect típusom van (Kiano Intelect 8 3G MS)
Köszi előre is!

(#20) pity02 válasza kavarc (#19) üzenetére


pity02
tag

A pendrive nálam akkor viselkedett így, amikor NTFS-re volt formázva, bár úgy emlékszem a visszaállítási partíció készítése meg is formázza FAT32-re. Ha esetleg mégis NTFS lenne, akkor az AOMEI partition assistant aránylag gyorsan át tudja alakítani.
A hiányzó fájlokat szerintem megtalálod a windows\system32\drivers mappában.

(#21) kavarc válasza pity02 (#20) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!
FAT32-es a pendrive, ellenőriztem. Aktív is. Nem tudom mi lehet.
A BIOS-ban érdekes beállításokat találtam, de egyelőre nem módosítottam semmit.
pl az advanced menüben az usb otg support ki van kapcsolva. Nem tudom ez jó-e így. Aztán a boot-tal kapcsolatos beállításoknálFast boot ki van kapcsolva boot efi first bekapcsolva.
Tudna valaki küldeni nekem egy bios beállítás listát, amivel tuti működik a helyreállítás ill. az usb boot?
Nagyon köszi előre is!

(#22) pity02 válasza kavarc (#21) üzenetére


pity02
tag

Nálam OTG OFF (erre azt mondja, hogy csak androidnál kell ON)
USB VBIOS ON

USB BOOT enabled
EFI DEVICE FIRST off
FAST BOOT disabled

És a windows-ban is ki van kapcsolva a gyorsindítás.(Talán ez hiányzik nálad)
Valahol az energia beállításokban a főkapcsoló beállításainál.

(#23) kavarc


kavarc
aktív tag

Szia!

Átállítottam a BIOS az általad írtakra.
A helyzet a következő: bármilyen általam ISO-ból készített USB-ről bootol a tablet, viszont a saját maga által készített helyreállító meghajtóról nem bootol és nem is tudja helyreállítani magát, ha menüből választom ki a gyári állapot visszaállítását. Egyszerűen kiírja, hogy az USB-n nem megfelelőek az adatok és kilép a visszaállításból.
Totál tanácstalan vagyok. 3 különböző USB kulccsal próbáltam, egyikkel sem működik.
Mit tehetek?
köszi

(#24) pity02 válasza kavarc (#23) üzenetére


pity02
tag

Hm, erre nincs ötletem, esetleg annyi, hogy próbáld ki a Macrium Reflect-et, el tud menteni minden partíciót és helyreállító pen-t is tud készíteni. Nekem szimpatikusabb, mint a beépített megoldás, mert nálunk lengyel menükkel megy a visszaállítás.
Lehet vele SD kártyára is menteni és úgy gyorsabb, mint a 2.0 USB.

[ Szerkesztve ]

(#25) kavarc válasza pity02 (#24) üzenetére


kavarc
aktív tag

nos... sikerült totál elszúrnom mindent.
Ez alapján feltettem a "teljes" 8.1-et. Csont nélkül felment. Utána elindítottam DD backup-ból a driver restore-t. Elvileg végigment, újraindítás után mégsem működik az érintőképernyő. Mint írtam korábban nálam a system32\drivers könyvtárban nem volt külön konfigurációs file (sőt az egész C meghajtón sem volt ilyen nevű file).
Most ott vagyok, hogy van egy fankó 8.1-em, csak épp az érintő kijelző nem működik, ill. természetesne nem tudok visszaállíni az eredeti visszaállító meghajtóról sem.
Mit tudok tenni, hogy működésre bírjam a tablet kijelzőjét?
Esetleg valahonnan lehetne szerezni egy gyári állapotra visszaállító iso-t? A gyártó honlapján semmilyen technikai support lapot , vagy letöltést, drivereket nem találtam... :(
köszi

(#26) pity02 válasza kavarc (#25) üzenetére


pity02
tag

Itt, a 4. hozzászólásban van egy link, ott megtalálod a konfigurációs fájlokat, hátha...
Ha nem működne, találsz egy teljes mentést itt: http://loloke.hu/allview-wi7-recovery/
Esetleg a win10-ről egyet itt: http://logout.hu/bejegyzes/bisti79/windows_10-et_minden_tabletre_avagy_hogyan_frissit.html
Nekem most 10-es van fent, tisztán, így a 16 gigából 4-5 szabad és nem csökken.

(#27) pity02 válasza pity02 (#26) üzenetére


pity02
tag

Bocs, a 7.-ben van a link.

(#28) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Hasonló gondokkal küzdök én is, csak egy Intelect 8.9-es tablettel. Tök jó lenne a Win10, de az érintőkijelző vacakol. Többféle driverrel próbálkoztam már, van, amivel nagyon nem jó, az eredetit rollbackelve működik, de olykor pár másodpercre megáll az egész, nem érzékel semmit.

Írtam a szerviznek, hátha tudnak adni hivatalos Win10 drivert. Ez volt a válasz:
Ennek a problémának a megoldása csak újra telepítéssel lehetséges.
Szervizünk a Kiano által rendelkezésünkre bocsájtott win 8.1-et telepíti majd vissza.
Felhívom továbbá figyelmét a garanciajegyben leírtakra, miszerint a jótállás nem terjed ki a vásárló által
telepített szoftverekre, melyek nem képezik a készülék alapfelszereltségét.
Jelenleg megállapodtunk a Kiano-val, hogy még garancián belül javítjuk az ilyen hibákat.
Az ügyintézés megkezdéséhez egy regisztráció szükséges az rma.fixit-service.com oldalon, majd
futárt küldünk a készülékért.

Magyarul segítség helyett megfenyegettek. És persze ők a jó fejek, amiért ingyen visszaállítják a Win8.1-et...
Imádom a magyar customer supportot...

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#29) pity02 válasza darthsmoke (#28) üzenetére


pity02
tag

Lehet, hogy az intelect másfajta érintőt tartalmaz, nem tudom, de a slimtab működik rendesen az itteni konfigurációs fájlok bemásolásával. (újraindítás után)

(#30) darthsmoke válasza pity02 (#29) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Az érintő típusa ugyanaz, de sajna azok a konfig állományok nekem nem működtek. Mindegy, találtam párat még, azokkal fogok próbálkozni. Csak gondoltam, megosztom veletek a szerviz válaszát, mert nagyon felnyomta az agyvizem. :W

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#31) kavarc válasza darthsmoke (#30) üzenetére


kavarc
aktív tag

Hát botrányos 0 supportja van a Kianonak. Értem, hogy olcsó, de hogy egy nyomorult driver page-et nem tudnak létrehozni az nagyon alja. Nem kellene nagylelkűen "bevállalni" az újratelepítést sem, ha odaadnák hivatalosan a visszaállító állományokat.
Én úgy jártam, hogy első indítás után három különböző usb kulcsra létrehozott visszaállító meghajtó sem indult el. Most ott vagyok, hogy az összes állomány megvan, de valamiért nem ízlik neki a visszaállításkor a készített recovery drive. Próbáltam ezerféleképpen visszatenni, de nem ment.
Tegnap feltettem egy szűz W8.1 Pro-t wimboot-tal... az meg belehalt a driver installba. Na meg az aktiválás is elég érdekes volt. Hivatalos licenszet sem fogadott el.
Végső elkeseredésmben ma megpróbáltam még egyszer és most csak a non-ms drivereket tettem vissza... mázlimra meggyógyult. Megy minden. Mondjuk sokkal több helyem nem lett, szintén botrány, hogy az office-t nem lehet a systemdisken kívül tenni sehová. Persze buktam az eredeti partíciókat, de ez nem volt meglepetés. Továbbra sincs konfigurációs állomány az érintő panelhez. Azt gyanítom, hogy az Intelect modellek más drivert vagy más típust használnak.
Most, hogy ennyire belejöttem megpróbálnám a win10-et is, de félek sok munkám menne vele a kukába, ahogy a tabletes fórumokon olvasom a hozzászólásokat. Főleg az érintőképernyő miatt. Sok helyen W10 frissítés lehetőségével hirdeteik ezeket, de hivatalos support nincs hozzá. (sőt nemhivatalos sem nagyon :) )
Ha valakinek lenne tuti megoldása rá, azt szívesen venném! :)
üdv

(#32) pity02 válasza gyorfikrly (#17) üzenetére


pity02
tag

Nekem is ilyen volt, de aztán az eszközkezelőben az egyéb eszközök közt találtam egy Intel(R) Imaging Signal Processor 2400 nevűt, ezt frissítettem a 8.1-es mentésből és azóta emlékszik a beállított fényerőre.

(#33) pity02


pity02
tag

Találtam egy ilyet: Microsoft Windows 8.1 with Bing
Nálam a frissítések telepítésébe belehalt, de arra jó, ha esetleg valakinek épp nincs oprendszer a tableten és még a 10-est sem aktiválta, hogy ezt feltelepítve aktív lesz és erre telepítve a 10-est, az szintén aktiválódik és utána már lehet a 10-est tisztán telepíteni.
A Windows 10 legújabb verziója egyébként letölthető innen. Ez meg azért jó, mert így nem töltöget frissítéseket és azok nem foglalnak plusz helyet. (Egy darabig)

(#34) grafnet


grafnet
veterán

Sziasztok!
Maga a tablet napi használatban milyen?
Megéri a pénzét?
Az előlapi kamera mennyire gáz? Egy skype videó telefont lehet vele intézni?
Böngészni?
Köszönöm a válaszokat!

Motorola Edge 40 5G; Samsung S10+ (8/512) + Honor Band 6

(#35) BOBAKILL válasza grafnet (#34) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem rossz, de az árához mérten kell nézni a tabletet. A kamera borzasztóan pocsék, ennél szebb szóval nem tudom illetni. Az akksi nem annyira combos, játék alatt hamar merül. Komolyabb grafikai játéknál egész intenzíven melegszik a hátulja...forró tud lenni...

Maga win rendszer egész jó, én felraktam a win10-et. Bár androidos tabletekhez képest nagyon gyér a játék és alkalmazás kínálat. Viszont "rendes windowshoz" való programokat is fel lehet telepíteni gond nélkül. Pl. videólejátszót, mert ami az áruházban van az nem valami jó egy sem.
Én nem biztos hogy ezt a tabletet venném ha újra ennyit kiadnék tabletre. De ez csak az én véleményem.

(#36) jocee91


jocee91
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. Van egy Intelect 8asom, feltételezem, hogy a hardver ugyanaz a két vasban.

Alapjában véve minden rendben van a tabbal, árához képest szerintem egész jó gépezet. A problémám a fejhallgató kimenettel van. Ha van kimenő audiojel (tehát nincs épp driverszintű audio cut) akkor esetenként lehet halk súgást, pattogást hallani, ha "képernyőaktivitás" zajlik akkor tisztán lehet hallani az interferenciát. Ha felhúzom a fényerőt maxra akkor még kicsit sípol is hozzá.

Tapasztaltok Ti is hasonló jelenséget füles használatánál, vagy egyedi eset az enyém? A beépített hangszórónak érdekes módon nincs ilyen problémája.

(#37) BaczoniN


BaczoniN
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy Slimtabot. Lefrissítettem W10-re, persze nekem is rossz volt az érintő érzékelés. Nagynehezen otg kábellel billentyűzet, és egér felváltott hesználatával eljutottam a visszaállításig. Sajnos csak ezután kerestem meg a hozzáértők fórumát :)

Kérdésem az lenne, hogy ezexerint nem lehet macera nélkül frissíteni még most sem? Megtaláltam az it-Kattyintós blogot, letöltöttem a cuccokat. Ezeket a C:/system32/driver mappába kell tehát bemásolni frissítés után, és ennyi? M enni fog a tab rendesen?
Illetve mit kell csinálni ezzel a driver double programmal? Ezt nem értem.

Köszi előre is

(#38) dekac


dekac
tag

Sziasztok!

Vettem egy, a címben szereplő tabletet.
Természetesen elindítottam a win frissítéseket és elfogyott a hely. (éljen :) )

Láttam, hogy van recovery partíció, jött az ötlet, hogy az felesleges.
Elég sok leírás van róla, hogy hogyan kell külső drive-ra átmozgatni ezt a partíciót.
Ezt meg is tettem egy pendrivera. Restart, majd a windows lemezkezelőjében próbáltam törölni, majd egyesíteni a partíciókat. Mindent a leírások szerint csináltam, látszólag rendben le is futott.
Nem engedte, így egy külső partíció kezelővel töröltem.
Azóta nem indul el a windows.
/0xc0000225 error/

Próbáltam recoveryt, illetve bootolni a kreált pendriveról.
A recovery (reinstall, frissítés, alaphelyzetbe állítás) nem megy.
A készített pendriveról nem bootol be.

Van ötletetek? (Véleményem szerint csak hiányolja a partíciót, hogy lehet tiltani, hogy ne keresse).
Valaki le tudná nekem imagelni (boot cd-vel, mondjuk acronis 2015) a recovery partíciót?
Ha valaki meg tudja oldani, hogy USB hub-on keresztül rádug egy külső optikát (vagy pendrivet) és egy külső HDD-t (vagy pendriveot a mentésnek) .... csak a recovery kell.

Nagyon köszönöm!

(#39) pity02 válasza dekac (#38) üzenetére


pity02
tag

Jártam már így én is, csak nekem ment az USB boot és vissza tudtam állítani.

Elkészítettem, amit kértél (Macrium Reflect-tel), 4.35 giga, ha teljes sebességgel menne a netem, 10 óra alatt tudnám feltölteni. (Nem nagyon szeretném.)
Az a véleményem, hogy ha nem tudsz USB-ről boot-olni, úgysem tudnád használni, ha meg majd tudsz, akkor mehet a saját visszaállítód is.
Olyan érzésem van, hogy a fast boot-ot kellene kikapcsolni, viszont, ha az be van, akkor nem vagyok benne biztos, hogy el tudod érni a beállításokat, de hátha.
Próbáld az Esc-t nyomni közvetlen bekapcsolás után, ha mázlid van, bejön az UEFI, abban az utolsó lehetőség egy bios-szerű helyre visz.
Itt, a 22-es hozzászólásban leírtam, hogy nálam milyen beállításokkal működik az USB boot, hátha segít.
A Macrium-mal (elég az ingyenes verzió) egy másik gépen tudsz készíteni boot-olható pendrive-ot, nálam működött, nem árt a használatához egy usb hub, az egér és a billentyűzet miatt.
Ha nálad is működik, esetleg rászánok egy napot és feltöltöm a mentett partíciót.

(#40) laika1200 válasza maximilien88 (#2) üzenetére


laika1200
csendes tag

A silead mssl 1680 érintővel küzdők számára (KMDF HID Minidriver for Touch I2C Device) innen letölthető egy Double Driver mentés, (utok i800 gyári driverei win8.1 alól). Nálam ez megoldotta az érintő problémát jogtiszta magyar win10 alatt.
Nálam úgy indult el hogy addig töröltem az eszközt driverrel együtt amíg ismeretlen eszközként jelentkezett be. Double Driver restore után tablet újraindít, örül... hátha másnak is jól jön...

(#41) dekac válasza pity02 (#39) üzenetére


dekac
tag

Szia!

Nagyon köszönöm a választ, sokat olvastm a témában. Javítani nem tudtam (van mindenem, hub, pendriveok boot, usb egér, bill, stb) így erre a sorsra fog jutni :)

Hátha másnak is segítség:

[link]

(#42) fonix232


fonix232
aktív tag

Sziasztok!

Kollégám tabletjét sikerült clean installal Win10-re frissíteni. Belefutottunk mi is a touch driver problémába, de az innen telepített driver és konfig file megoldotta.

Viszont másik probléma: elforgatás. Működik, csak a rossz irányba - landscape módban landscape flipped-re vált, portraitben portraid flipped az eredmény, és így tovább. Valaki találkozott már ezzel?

Mert csak.

(#43) pity02 válasza fonix232 (#42) üzenetére


pity02
tag

Szia,

volt ilyenem. A 8.1-es mentésből állítgattam vissza a driver-eket és közben a netről is frissített néhányat és egy újraindítás után jó lett. Szóval nem tudom pontosan, lehet, hogy magától is helyrerakja, de lehet, hogy a 8.1-es driver segített.

(#44) #50677760


#50677760
törölt tag

Sziasztok!

Látom, nem volt most a hetekben aktivitás, de szeretném segítségeteket kérni.Egy ilyen tabletet is néztem a napokban, de a HDMI hiánya sajnos belerondít az amúgy teljesen kellemes képbe, TV-n szeretném használni.A kérdésem az lenne, hogy MHL képes ez a kütyü?Kérném segítségeteket ebben.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv

(#45) Shayol


Shayol
újonc

Sziasztok.
Lenne egy problémám ezzel a csoda szerkezettel :N Windows 10-et sikerült nagy nehezen ráerőltetni de nekem is touch driver gondom van.Nem tudom bemásolni a C:/system32/driver mappába.Ugye touch képernyőn nem tudom egeret meg hiába dugok rá nem látja.De mást sem otg működött de szerintem az UEFI-be kikapcsoltam :W és most oda sem tudok belépni hogy visszakapcsoljam.Visszaállítani sem tudom nem látja a pendrive-ot. :((
Valakinek valami ötlete??

[ Szerkesztve ]

(#46) kj421 válasza #50677760 (#44) üzenetére


kj421
csendes tag

Üdv mindenkinek !
A HDMI-re jeltovábbítás az IconBIT OMNI CAST-al megoldható .
Win 10 alól próbáltam wifin keresztül müködik , + letölthető
a kábelen keresztüli jeltovábbításhoz való szoftver is ...
A gazdaságosban még néhol lelhető 3,5-es áron .
Egy monitorhoz csatlakoztattam , megjelent , hogy mit kell tenni ,
a win-es appok-nál már nem engedi a letöltést mert a Ms-nek
már van saját megoldása - harvere ?
A szoftver gyártó oldaláró G+os belépés után letölthető ...
de ezt a képernyón is mutatta , ha máskor nem akkor a szoft
telepítése után ... Van egy azonosító számsor + jelszó a
csatlakozáshoz , ezt lekel olvasni a HDMI.s eszközről ...
Kicsit makacskodott , lefagyot 3-4 próba után ment , talán a telepítés
utáni újraindítás javít a dolgon ...
A Lark-os fórum jobban pörög , 3500-felett jár , volt olyan aki
a Lark-ra rakta fel más tipusu gép mentését és müködött .
A touch-hoz , az érzékelési hibához és a fejre álási hiba
korigálása is megvan .
A kérdésre 2-3 órán belül válaszolnak , ...

(#47) Lazl0


Lazl0
újonc

Sziasztok!
Nekem is megvolt az update, nincsvisszaállítás, nincsdriver problémám az intelect 8 3g ms-sel, és fölvettem a kapcsolatot a szervízcéggel és a tech supporttal. Készséggel, gyorsan visszaírtak a magyar szervizesek is, és a lengyel tech supportosok is (angolul), és nagyon örültem mindkét válasznak!

- Magyar szervíz: Sok eladó írja ki hogy win10-re frissíthető, holott a gyártó ilyen kijelentést soha nem tett, ezért (bár nem lennének kötelesek), garancián belül visszaállítják az eredeti szoftverre.

- Tech support: elküldték az összes 8.1-es drivert! http://we.tl/tTBaw1lI11

Ennek örömére raktam is windows 10-et :)) , és némi driveres játszadozás után mindent sikerült tökéletesen működésre bírni, kivéve a kamerát és a gyorsulásérzékelőt, de nem foglalkoztam vele sokat, ezekre is biztos van megoldás.

Alapvetően azt javaslom, hogy aki ilyen problémát tapasztal, és nem bánja ha pár napra kikerül a kezéből a tablet, az rakassa vissza a gyári 8.1-et, a kezelőfelület is sokkal jobb (win10-en tablet mode-ban nincs asztal és minden fullscreen!), és driver, és feature problémák sincsenek benne.

(#48) BaczoniN válasza Lazl0 (#47) üzenetére


BaczoniN
csendes tag

Éljen-éljen-éljeeeen :DDD Végre valaki aki megoldotta nagynehezen. Én nem tudtam felvenni a lengyelekkel a kapcsolatot, az E-Digitalnál meg mitsem tudnak a szoftveres dolgokról. A Notebook.hu-nál sem tudtak segíteni. Jobb híjján visszaküldtem a szervízbe, visszarakták a gyári 8.1-et, és inkább ülök a seggemen. Most viszont egy baleset folytán a biztosításomnak köszönhetően egy másik Kliano-t várok. Lehet az intellectel megpróbálom, ha megszavaznak egy új tabot a szervízben.

(#49) Cubeba


Cubeba
csendes tag

Sziasztok!

Az akksi hátralévő időt nem tudja kikalkulálni 8.1 alatt. Valami tipp amivel megoldhatom?

Hihetetlen, hogy egyesek mennyi hülyeséget összehordanak.

(#50) DjMcMaster


DjMcMaster
tag

Sziasztok!

Van egy eladó HIBÁS Kiano Intelect 8 3g eladó. Hátlapja törött. A Windows összeomlott rajta megpróbálták újratenni, de nem sikerült, majd valaki próbálta rátenni a Chuwi Biosát, amitől most elindíthatatlan.

Alkatrésznek eladó. Kamerák, kijelző, akku tök jó, alig volt használva.

Írj PM-ben, ha érdekel vagy ha van valami ötleted hogyan kelthetném életre.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Üdv ! DjMcMaster

(#51) emptee


emptee
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy Kiano SlimTab MS 8 tabletem, amin az eredeti, naprakészen frissített Windows 8.1 BING fut. Mostanra jutottam odáig, hogy kezd kevés lenni a kb. 1 GB szabad hely, ezért leszedném a recovery partíciót.

Akinek ez sikerült, meg tudná írni, hogy hogyan csinálta? Hálás lennék.

Amiket próbáltam, de eddig nem lett jó egyik sem:
- a lemezkezelő nem engedi eltávolítani
- a DISKPART sem törli (PARTITION DELETE), még az OVERRIDE paraméterrel sem (arra panaszkodik, hogy használatban lévő partíciót nem törölhet)
- megcsináltam a rendszermentést a Windows saját eszközével, de az utolsó képernyőn nekem nem jelent meg az az opció, amit a Neten mindenhol írnak, amivel a legvégén át lehetne mozgatni a recovery partíciót az USB-s tárhelyre
- Minitool Partition Wizard és Macrium Reflect tudta törölni a partíciót, utána viszont nem indult a Windows, ezért vissza kellett USB-ről bootolva állítanom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.