Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Csak mint kívülálló figyelem, hogy meddig megy ez még fel :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) Wesder


Wesder
félisten

Vajon eljön majd az az idő, hogy csak Bitcoin, ès egyèb kriptopènzek lesznek, kiszorítva az "igazi" valutákat?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) Zedz válasza Wesder (#2) üzenetére


Zedz
addikt

El. :K

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Kár, hogy nincs a zsebben pár db belőle. :( :D

(#5) Taranti


Taranti
senior tag

Én is kívülállóként figyelem, gyanítom egy darabig nem leszek érintett.
Lassan váltópénzt is bevezethetnének, mert hát 1 bitcoin egy sonkás szendvicsért kicsit durva lenne. (Ha már fizetni lehet vele.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) Zedz válasza Taranti (#5) üzenetére


Zedz
addikt

Ilyen kis dolgokért 1 bitcoin tört részével tudsz fizetni, van már kártya is erre. Most hasamra csapok, de pl kinéztél valamit, simán kerülhet mondjuk 0.0000001 bitcoinba. Aztán az olvashatóság megint más kérdés. :DDD

(#7) Athoss9 válasza Taranti (#5) üzenetére


Athoss9
csendes tag

Van váltópénze, egy százmilliomod bitcoin [link]

(#8) BiP válasza Fecogame (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Pár éve eljátszottam a gondolattal, hogy kéne venni. De már akkor is 700dolcsi volt 1 bitcoin, így a töredéke is jó drága lett volna. No meg gyakorlatilag tőzsde kockázatú ez is, úgyhogy nem vágtam bele.
Így utólag derül csak ki, hogy a hozam is tőzsde szintű lett volna :)

(#9) TomMusic


TomMusic
őstag

Azért milyen durva, hogy a SEMMI értékesebb, mint az arany. Megérett a világ a pusztulásra. :U

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#10) #54625216 válasza TomMusic (#9) üzenetére


#54625216
törölt tag

Amióta a pénznek nincs aranyfedezete, azóta minden pénz "semmi".

(#11) schawo válasza TomMusic (#9) üzenetére


schawo
titán

És képzeld, ezer semmi egy tonna aranynál is drágább. Egymillió semmiből pedig megvehetsz egy űrhajógyárat. Borzalom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) Zedz válasza TomMusic (#9) üzenetére


Zedz
addikt

Miért fáj ha fizikailag nem létezik? 2017 van, szerintem még így is túl sok minden van "klasszikus" környezetben.

(#13) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Nagy buborék lesz ez is, ami egyszer csak kipukkad. Tökmindegy, hogy mi a pénz, és hogy milyen elszámolási rendszerben működik, az reál érték amit jelez a lényeg. Ameddig ettől a reál értéktől a pénz elszakítható, és önálló értéket kap, annak semmi más célja nincs mint a spekuláció.

kpbendeguz: Igazából az arany sem igazi fedezet, mert az arany sem érték önmagában, hanem csak tulajdonítanak neki egy értéket. Persze van az aranynak is valamennyi értéke, amennyiért előállítják, de ez a töredéke az árfolyami értékének. Valódi értéke csak az elvégzett munkának, vagy a munka eredményének van.

[ Szerkesztve ]

(#14) buherton válasza VinoRosso (#13) üzenetére


buherton
őstag

Ez miért baj? Spekulálhatsz te is :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) cskamacska válasza TomMusic (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Mert az aranynak mi adja az értékét? Ugyanilyen alapon, ha a klozetforradalmárok, a spekulánsok, és az alvilág megegyeznek, hogy ők a dogecoint tartják indie játék és kábszer csere lebonyolítására alkalmasnak, az aranyrúd meg a jelölt papírpénz helyett, akkor feléjük dogecoin-nal lehet közelíteni. :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) zichie válasza VinoRosso (#13) üzenetére


zichie
senior tag

"Valódi értéke csak az elvégzett munkának, vagy a munka eredményének van."

Ez nagyon igaz, ezért is olyan magasak a hardver követelmények a bitcoin bányászásnál. Pénz előállításáért meg kell dolgozni. A magas költségen előállított "anyagot" olcsón nem érdemes adni.
Egyébként a bitcoin az egyéb más (korszerűbb) kriptopénzekhez (pl. Ethereum) képest inkább gyengül.

(#17) VinoRosso válasza buherton (#14) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ja csak nem egyenlő eséllyel... ez olyan mintha azt mondanád, hogy miért törvényellenes, ha csak úgy agyonvernek a 120 kilós kopaszok, te is agyonverheted őket.

zichie: az csak egy része a bitcoin értékének. Ha jól emlékszem pár éve mindenki adogatta el a minereket, mert már eléggé deficites volt a működtetésük, még olyan 1000-1200 körüli árfolyamnál. Gyanítom, hogy azt a +800-as többletértéket már nem a bányászattal varázsolták oda.

[ Szerkesztve ]

(#18) gyurkikrisz válasza VinoRosso (#17) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Miért, a pénzpiacon egyenlő esélyekkel indul mindenki?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#19) VinoRosso válasza gyurkikrisz (#18) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem de nem értem, hogy ez logikailag hogy jön ide. Nem a pénzpiac, hanem a miért.

(#20) Reggie0 válasza VinoRosso (#13) üzenetére


Reggie0
félisten

Onmagabol eredo ertek nem letezik, mindennek aminek van erteke, azert van, mert erteket tulajdonitunk neki.

(#21) TomMusic


TomMusic
őstag

Az, hogy a fizetőeszköznek nincs valódi értéke. Oké, hiszen az egy eszköz arra, hogy ha én adok Neked tehenet, Te tudj nekem adni paradicsomot. Ezen funkció a hozzárendelt érték (mármint, ebből indulunk ki).
Viszont az, hogy
Mert az aranynak mi adja az értékét?
már őrült kérdés.
Nemesfém, az iparnak is fontos anyaga. Lehet belőle valódi értéket teremteni (pl. elektronika). Ráadásul természetes úton hozzá lehet jutni, és szép(pé alakítható), és relatíve ritka.
Ezek köszönhetők az egyedi szerkezetének. Szóval ez egy etalon érték, ez vitathatatlan. :K
Ez olyan mint a derékszög. Nincs mit rajta változtatni... :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#22) Reggie0 válasza TomMusic (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Az aranynak mar sokkal korabban volt erteke. Leginkabb az adja neki az erteket, hogy igen sok foldet kell megmozgatni egy gramm aranyert es koran fizetoeszkozze valt, igy kialakult egy onfenntarto igeny az arany irant. Fizetoeszkoz pedig azert lett, mert mas alkalmas anyag nem nagyon allt rendelkezesre.

Hasonlo modon indianoknal pl. az igazgyongy volt ilyen, aztan jott a globalizacio es az aranyos kultusz nyert.

[ Szerkesztve ]

(#23) Peter13 válasza cskamacska (#15) üzenetére


Peter13
senior tag

Én még úgy tanultam, hogy (nagyon leegyszerűsítve) az aranyfedezet elhagyása óta a pénz értékét a mögötte álló gazdaság adja (pontosabban a szóban forgó gazdaságba vetett hit, de ebbe most ne menjünk bele). Nekem ott nem áll ösze a kép, hogy a Bitcoin mögött mi van? Ahogy én látom, semmi, illetve (megintcsak nagyon leegyszerűsítve) egy megegyezés (de egész pontosan kik között is?), hogy "mi itt és most eldöntjük hogy egy bitcoin xxx-et ér". Amiért nekem ez ingatag, hogy egy ilyen "egyezsség" könnyen és gyorsan módosítható (ugrált is a bitcoin rendesen az elmúlt években), addig mondjuk az Egyesült Államok gazdaságát kicsit nehezebb rángatni (persze, lehet, de sokkal lassabban, és sokkal nehezebben). A mai napig nem értem hogy a spekulánsok kivétel hogy gondolhatja valaki hogy ez egy ténylegesen használható "pénz", és hogy lehet egy ennyire "súlytalan" valamit fizetőeszközként kezelni. Most komolyan, te el tudod képzelni, hogy a fizetésed ennyit ugráljon le-fel egyik hónapról a másikra? Vagy a boltban az árak? Az albérlet? Vagy bármi más amiért pénzzel fizetünk?

Értem én hogy most szárnyal, de pontosan ugyanilyen gyorsan a földbe is állhat...Most majd megint jó sokan beleugranak, mert "némmá' mennyit ment fel, énisakarom" (tehát NEM azért mert mint fizetőeszközt akarja használni, vagy mert jobbnak gondolja a most használt pénzeknél, hanem azért mert keresni akar rajta - ennyit arról hogy mi hajtja a "forradalmat" meg az "innovációt"), de mivel valós (vagy akárcsak vélt) érték mögötte nincs, erre egyszercsak rájönnek, és akkor vagy lesz nemulass, vagy megmentik. Valaki írta hogy tőzsdei kockázata van...szerintem ez konkrétan annál is sokkal rosszabb (és sokkal károsabb is, pedig már a tőzsde sem egy "ártatlan kisbárány", igen régóta)

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#24) Reggie0 válasza Peter13 (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Itt a megegyezes pont a kereslet/kinalat alapjan nyugszik, tehat egy vadkapitalista alapja van. Raadasul a veges bitcoin mennyiseg(ami idovel csokkenni is fog) illetve a folyamatosan novo kereslet miatt gyak. deflacio van belekodolva. Emiatt nem nagyon izgulnek, hogy ha foldbeall, akkor ugy is marad, mint ahogy erre lattunk mar par peldat.

Amugy lehet ebben is fizut kapni, ahogy pengoben is kaptak hiperinflacio mellett.

[ Szerkesztve ]

(#25) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Gondolom felment az ár mert sokan vettek BC-t hogy kifizessék vele a decrypt kódot valamelyik ransomware csapatnak.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) Reggie0 válasza L3zl13 (#25) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, vettek vagy 10000 dollar ertekben bitcoint es ettol ennyire felment :))

(#27) UnA válasza Reggie0 (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Az arany értékét nem csak ez adja, hanem az is, hogy:
- talán az egyetlen fém, ami megtalálható (volt) tiszta állapotban is, akár bányászás nélkül
- alakítható olvasztás nélkül is
- sőt az emberi szervezet sem veti ki idegen anyagként

(#28) #92253184 válasza Reggie0 (#26) üzenetére


#92253184
törölt tag

De ezt hányan tudták előre?
Sokan hihették, hogy a vírus kapcsán nő majd a kereslet és ez felhajthatja az árat.

(#29) paatrick válasza Reggie0 (#26) üzenetére


paatrick
senior tag

Szóval azt mondod a közel 200 ezer fertőzött közül kb. 30-an fizettek? Vagy csak hasadra ütöttél?

Amúgy meg az összes zsarolós vírus valamilyen anonim pénzt kér, többsége bitcoint. Gondolom az online feketepiacok is teljesen átálltak rá mostanra. Szóval az alvilágnak is jelentős ráhatása van a dologra.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#30) #92253184 válasza Wesder (#2) üzenetére


#92253184
törölt tag

Szerintem van rá esély, hogy a társadalom a banki pénzforgalm irányába megy el.
Ha elkezdik felszámolni a készpénzt, akkor tömegesen fog elterjedni a kripto valuta.

(#31) Reggie0 válasza UnA (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Reszben erre gondoltam, mikor azt irtam, hogy "mert mas alkalmas anyag nem nagyon allt rendelkezesre.". De ezen felul meg benne van az is, hogy nem korrodal es puha, igy harapassal eleg jol lehet ellenorizni, hogy hamis-e(innen jon az is, hogy az olimpikonok harapdaljak az ermet).

(#32) Reggie0 válasza #92253184 (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel ez mar a szazadik ilyen virus, igy nem hinnem, hogy barkinek ujdonsag lenne.

(#33) Reggie0 válasza paatrick (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem hasamra utottem, hanem figyelik, hogy mekkora a mozgas, valamelyik hirben irtak is, hogy alig fizettek paran. CNBC-n irtak, hogy kb 50k$ korul jarnak.

Persze, hogy raalltak, silkroadon nem is tudom, hogy lehetett-e nem bitcoinban fizetni. Igazabol senkinek sem hianyzik az allami felugyelet.

(#34) VinoRosso válasza Reggie0 (#20) üzenetére


VinoRosso
veterán

Már hogyne lenne. Laknod kell valahol, enned kell valamit, a szükségleteid, vágyaid kielégítésére pedig valakinek a munkájára van szükséged, másnak pedig a te munkádra van szüksége. Ezek megkérdőjelezhetetlen értékek, hacsak nem vagy valami hindu aszkéta,aki a dzsungelben lakik napi 24-ben böjtöl. Akkor valóban a te döntésedtől függ, hogy akarsz e élni vagy félhalottra sanyargatod magad. Egyéb esetben viszont nem lehet kérdés számodra, hogy ezeknek a dolgoknak értéke van.

(#35) Reggie0 válasza VinoRosso (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Annak sincs eredendo erteke, mert attol fugg, hogy mennyire konnyen hozzaferheto az adott eroforras. Max. annyit mondhatunk, hogy biztosan van ra szukseglet.

(#36) buherton válasza VinoRosso (#17) üzenetére


buherton
őstag

Akkor maradj ki a buliból, senki nem tart kést a torkodhoz.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#37) Stanley-B. válasza zichie (#16) üzenetére


Stanley-B.
őstag

"Egyébként a bitcoin az egyéb más (korszerűbb) kriptopénzekhez (pl. Ethereum) képest inkább gyengül."

ez nem igaz, csak az árfolyama növekszik lassabb ütemben.

(#38) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

már 5 órája kijött a hír és egy "piramisjáték" komment sincs, úgy látszik az emberek az elmúlt 5 év alatt végre vették a fáradtságot, hogy egy 20 percet rászánjanak a bitcoin működésének megértésére.

[ Szerkesztve ]

(#39) VinoRosso válasza Reggie0 (#35) üzenetére


VinoRosso
veterán

A felsoroltaknak van eredendő értéke, mivel nem tudsz neki nem tulajdonítani értéket. Te arra gondolsz, hogy az az érték nem állandó, de a nem állandó az nem egyenlő a ninccsel. Pl ha azt mondom, hogy nem állandó a testhőmérsékleted, azt nem azt jelenti, hogy nincs testhőmérsékleteted.
Olyan pedig nincs, hogy ezeknek a javaknak nincs értéke, hisz olyat még sosem láttunk, hogy ingyen adták volna őket. Olyat viszont már láttunk többször is, hogy az utcán söpörték a papírpénzt, és nem kellett senkinek, mert még gyújtósnak se volt jó (sőt venezuelában most is épp ez megy a bolivárral).

(#40) dabadab válasza TomMusic (#21) üzenetére


dabadab
titán

Ha az aranynak az ipari felhasználás adná az értékét, akkor pillanatok alatt bezuhanna az árfolyama, mert az ipar csak nagyon kevés aranyat használ, a kínálat meg ezt hirtelen sokszorosan meghaladná.

Egyékbént meg az arany árfolyama így is rengeteget mozog meg ott van intő példának az ezüst, aminek az árfolyama a XIX. század végén bezuhant.

DRM is theft

(#41) sh4d0w válasza VinoRosso (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A bitcoint is elo kell allitani: banyaszni kell, ami befektetest igenyel a banyasztol (aram, ido, hardver).

https://www.coreinfinity.tech

(#42) dabadab válasza Peter13 (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Nekem ott nem áll ösze a kép, hogy a Bitcoin mögött mi van?"

Kereslet-kínálat. Azzal, hogy a Bitcoin nekiállt tényleges pénzként viselkedni, viszont van lehetőség többé-kevésbé rejtve mozgatni, hirtelen nagyon vonzóvá tette azok körében, akik nem teljesen legális pénzeket mozgatnak és a nagy kereslet árfelhajtó hatással járt. Ennyi, kb. Az első nagy árfolyamzuhanás is akkor történt, amikor a kínai kormányzat fellépett a Bitcoin ellen és hirtelen kevésbé lett csábító a kínai szürke- és feketegazdaságban utazóknak - de így elnézve az árfolyamot, ez a kormányzati fellépés nem volt hosszú távon eredményes.

DRM is theft

(#43) VinoRosso válasza sh4d0w (#41) üzenetére


VinoRosso
veterán

ezzel mire szeretnél utalni ?

(#44) Snoop-y válasza Reggie0 (#31) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert ha nem arany akkor visszaadja? :D
mod: es ezt meg harapassal megallapitja ugye?
Olympic Gold medals are required to be made from at least 92.5% silver, and must contain a minimum of 6 grams of gold

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45) brd válasza sh4d0w (#41) üzenetére


brd
nagyúr

Az értékéhez ennek semmi köze. Nem azért bányásszák, hogy értéke legyen, hanem azért, mert van értéke. Az adott idő alatt bányászható mennyiség az összes befektetett energiától (számítási kapacitástól) függetlenül közel állandó (illetve, adott - előre ismert - határok elérésekor mindig a felére csökken), ezt a hálózat működése előre meghatározza.

The only real valuable thing is intuition.

(#46) dabadab válasza brd (#45) üzenetére


dabadab
titán

A bányászat magas ára azért kétségtelenül hozzájárul a bitcoin magas árfolyamához, ha könnyű lenne a bányászat, akkor az elinflálná az árfolyamot.

DRM is theft

(#47) #92253184 válasza Reggie0 (#32) üzenetére


#92253184
törölt tag

Vigyázz, veszélyes abból kiindulni, hogy az emberek ésszerűek. :DDD

Komolyra fordítva, ennek most elég nagy volt a füstje.

(#48) Elbandi


Elbandi
aktív tag

na johetnek megint a denemer semmit/ugyis kipukkad commentek, stb. ez a lemezt hallgatuk amikor 1$-bol 10$ lett, majd a 10-bol 100 majd abbol 1000.

de nembaj, aki nem adta el anno vagy bevasarolt amikor 200$-on jart, az most jot rohog rajtuk... :U

(#49) #92253184 válasza Peter13 (#23) üzenetére


#92253184
törölt tag

Engem még windig az zavar, hogy nincs mögötte más csak a piac. Nincs monetáris politika, nincs jegybank, nézd meg, hogy az országoknak mekkora deviza tartaléka van arra az esetre, ha gond lenne.

(#50) schawo válasza #92253184 (#49) üzenetére


schawo
titán

Ez az abszolút ultraliberális valuta, nincs jegybanki beavatkozás. Abszolút önszabályozó a piac.

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.