Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teo.


Teo.
aktív tag

Wooww

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#2) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Google nélkül érdekes lesz.

(#3) vicze válasza zozzo72 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Mármint érdektelen. :)

(#4) akooos


akooos
veterán

1100 euró google szolgáltatások nélkül. Bíztam benne, hogy csökkentik az árát, hogy ellensúlyozzák ezt az egészet, de nem, inkább kijönnek Samsung és Apple árral. :U
Így tuti nem veszek Huaweit.

(#5) doooo


doooo
veterán

Na akkor erről ennyit. Hivatalosan is. Ja a világmegváltó 5x zoom is szépen a múlté lett. Pedig hányan mondták ki emiatt az "egyetlen innovátor" jelzőt a cégre...

(#6) #16514048


#16514048
törölt tag

"sehol egy Google alkalmazás, úgy mint a Play Áruház, a Kereső, a Gmail, a Drive, a Térkép, vagy épp a YouTube. Ehelyett a Huawei szokásos alkalmazásboltja, az App Gallery a kizárólagos forrás, máskülönben marad a telepítés APK fájlokból".

De ha külső forrásból feltelepíted a Play áruházat, akkor meg van oldva minden, nem? Főleg ha tényleg fel is ajánl valami forrást a Huawei és nem a felhasználónak kell keresnie hozzá apk-t.

Szóval én annyira nem látom drámainak a helyzetet, nem gondolom, hogy emiatt kéne olcsóbbnak lennie.

(#7) Aryon87


Aryon87
félisten

Google ide vagy oda, elég ütős lett a teló így is. Fekete és ezüst adja + a bőrős variánsokból is a sötétebb tetszik.
Kameráknál igencsak meglepődtem, hogy az 5x-ről visszaváltottak 3x-re, bár az enyémből kiindulva annyira nem is baj, mert az 5x néha túl közelre adja, és bizonyos helyzetekben nem igazán használható. Ugyanakkor azt megoldhatták volna, hogy marad az 5x, de a 3x is benne lenne...
Ami jobban érdekel: van végre auto HDR, vagy most is kimarad?
A gesztus az jópofa, a G8s kezdetlegeséhez képest ez jobbnak tűnik, az oldalél hangerőszabályzása is érdekes. Szoftveresen még sokat ki lehet hozni belőle, de szerintem kár erőltetni ezt a hajlított kijelzőt, Samsungnál is csak nyűg mint haszon.
Úgyis lesz majd valami megoldás a Google marhaságra. Addig legalább egy dologgal kevesebb, ami merítse a telót feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8) dingdongkng válasza #16514048 (#6) üzenetére


dingdongkng
tag

Hát persze, de a világon senki nem vállal neked garanciát arra, hogy ebből bármi működni fog. Kicsit olyan, mintha valaki árulna úgy egy kocsit, hogy nincs rá európai típusengedély, de kapható mondjuk itthon. Persze, valószínüleg meg tudja szerezni a típusengedélyt, de mi van ha nem? Nyilván az ember bevállal egy ilyet, ha mondjuk harmad annyiba kerül mint egy másik hasonló autó, de azonos áron, ilyen kockázatot vállalni? Szerintem semmi értelme...

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

(#9) vicze válasza #16514048 (#6) üzenetére


vicze
félisten

Ezt a felhasználók 99,99%-ka nem fogja megtenni.
A Huawei pedig semmilyen formában nem segíthet ebben különben sértik a szerződéseket.

(#10) #22743424


#22743424
törölt tag

Így bukta a szolgáltatóknál. :((

(#11) Bazsi84


Bazsi84
tag

Tavaly írtátok a cikket? 2095 euró a Porsche változat.Az mai középárfolyamon számítva is 696000,nem 650000. Vagy már itt is megy a politika? 🤣

(#12) dilajoska1 válasza #16514048 (#6) üzenetére


dilajoska1
őstag

Elösször is kell a Google Szolgáltatások keretrendszer utánna a Google Play Service. Sajnos ha nincs meg a keretrendszer akkor a Play Service nem fog működi, Play Service nélkül pedig semmi Google-s alkalmazás. Elvileg le lehet tölteni a keretrendszert külső oldalakról csak azt nem tudom hogy működik-e.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) DarkChild


DarkChild
senior tag

A vásárláson jelenleg nem nagyon kell itt dilemmáznia senkinek, ugyanis hivatalosan egyelőre nem kerül forgalomba Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#14) maczera válasza #16514048 (#6) üzenetére


maczera
aktív tag

Az Aptoide alkalmazásboltból is letölthető a Google Play áruház.

(#15) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kösz, nem.

(#16) Quqesz válasza #16514048 (#6) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Kb 1 perc megtalálni... [link] , aztán mehet fel. Biztos lesznek sokan, akik emiatt hisztizni fognak és lesznek olyanok is, akiket érdekel ez a telefon és azt a 10 percet rászánják....a többi mehet böngészőben(gmail,yt,drive,térkép, na a kereső a full minek)

dilajoska1
Mielött vki leírná, hogy a másik kettő is kell, picirt lejjebb ott lesz az is az oldalon.

Vélemény
A pro tetszene, de csak akkor, ha a fotós/videós képességek tényleg jók. Akkor megéri picit pepecselni vele. A többi hozza az elvártat, max tényleg az árban lejjebb mehettek volna. De sztem kivárnak még és az is lehet itt csak hallani fogunk róla. Összességében nincs nagyon új a nap alatt, max a Filmic dolog érdekes lehet, mert van videóban mit behozniuk.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#17) akooos


akooos
veterán

Utólagosan telepített play storeból fog frissülni bármelyik app önállóan?

(#18) Gabes13


Gabes13
tag

Vártam eléggé a telot, de igy ennyiért nem valószínű...

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#19) #24536576 válasza Aryon87 (#7) üzenetére


#24536576
törölt tag

Számomra nem nyűg a hajlított kijelző, nem is kéne másmilyen.
__________________
Néztem az előadást, hihetetlen, hogy mennyire amatőrök ezek még mindig.

(#20) #16514048 válasza dilajoska1 (#12) üzenetére


#16514048
törölt tag

A kínai piacos telefonjaikon sincsenek ezek és mégis le lehet rájuk tölteni: [link]

Na meg a cikk sem véletlenül írja, hogy "A Huawei ugyanakkor aktívan azon dolgozik, hogy sikerüljön más, de megbízható forrásból a vásárlóknak a Google szolgáltatások telepítését felajánlani."

(#21) dilajoska1 válasza akooos (#17) üzenetére


dilajoska1
őstag

Persze

Quqesz:
A keretrendszert tuti hogy lehet telepíteni? Annak nem kell root hogy a sysyem/app mappába be lehessen másolni?

kdavid94:
Igen de ott alapból megvolt a keretrendszer ahogyan az én telefonomon is (nem Huawei)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) S e t h


S e t h
nagyúr

Hát hol az új rendszer?
Ejnye.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#23) Lauda


Lauda
félisten

Az európai piacnak így kampó. Sőt, ha nem javul a helyzet, gyakorlatilag ki fog kopni európából a huawei mobil.

(#24) #88470784


#88470784
törölt tag

Google nélkül várós!

(#25) #24536576 válasza Quqesz (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

Úgy bírom amikor jönnek a nagy tudású mindent tudó juzerek. Ne nevettess már, hogy 350K-ért majd böngészőből szedem össze az appokat. Én még meg is találom, de egy átlag ember? Ráadásul lehet, hogy pár app nem is működne, mint pl a bankosok...

(#26) Quqesz válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez jó kérdés, amire sztem majd az xda-n lesz válasz....

LosBlancosrm
Akkor ez nem a te telefonod lesz. De tömegtermék sem sztem. Lesz pár ember azért, akinek így is megfelel(alapbó kínában tuti, ami bazinagy piac). Böngészőből nem kell összeszedni, csak használni a böngészőn belül.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#27) #24536576 válasza #16514048 (#20) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azért az más, hogy a kínai kormány miatt nincs rajta, vagy, hogy a Google tiltja meg...

(#28) Aryon87 válasza #24536576 (#19) üzenetére


Aryon87
félisten

Pedig az. Normális védelem nincs rá, és eséskor is hamarabb törik, mint a normál kijelzők.
Volt M10Pro-m, az 6x esett mindenféle formában, és nem tört, pedig még kijelzővédelem se volt rajta, csak a gyári. Na az azt követő S9+ járta volna meg azt, már az első esésnél ripitya lett volna.
P30Pro-m van, hajlított kijelzős, clearplex fóliával.. fosok is hogy ne essen le, mert tuti törni fog.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#29) Robert198231


Robert198231
csendes újonc

Hát az a Pro variáns nagyon pöpec lett.
Simán kellene ha kicsit olcsóbb lenne.
A google felesleges appjai meg pont nem érdekelnek.
Csak felesleges nyűg a mostani telefonomon is.

(#30) dilajoska1 válasza Robert198231 (#29) üzenetére


dilajoska1
őstag

Az a gond hogy így még a Youtube app se fog működni ami azért nálam alap dolog!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#31) Lami66


Lami66
őstag

Hogy ne kelljen keresnie annak aki hiányolná a telefonjáról:
Forrás: Aptoide
[Google Play Services]
[Google Play áruház]
[Google Photos]
Nem linkelem be az összeset, de ugyanott van még Chrome, Drive, Music, Earth, Translate, Calendar, Duo, Youtube
Pár napon belül az is kiderül, hogy gugliék engedik-e működni ezeket feketelistás telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#32) akooos válasza Aryon87 (#28) üzenetére


akooos
veterán

Egyszerű. Ne ejtsd le a telefont, nem túl nehéz rendesen fogni :D

(#33) #24536576 válasza Aryon87 (#28) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem a Note9 esett már párszor, egyszer biciklis tartóból is, mégis túlélte. Dome Glass megkarcolódott amikor az aszfalton végigcsúszott, de ennyi. Nekem jobban bejön a telefon fogása, tapintása így. Viszont a Mate 30p már túlzásba visgi szerintem is.

(#34) ΞΔGLΞ válasza S e t h (#22) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ami sosem létezett? :)

(#35) Aryon87 válasza dilajoska1 (#30) üzenetére


Aryon87
félisten

ahelyett ott a jobb változata a Vanced Tube, ami ugyanúgy youtube, és még háttérben is fut + lezárt kijelzőnél is. Na ez az alap, nem a sima youtube :))

Akooos: ezért fogom 2 kézzel + van rakta egy jó tok is :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#36) #88470784 válasza Robert198231 (#29) üzenetére


#88470784
törölt tag

Pedig milyen jó is a google zene, filmek stb appok amiket nem lehet letörölni, de állandóan futnak a háttérben :DDD

(#37) #24536576 válasza Lami66 (#31) üzenetére


#24536576
törölt tag

Most veregesd meg a vállad, ügyes vagy. Meg se jelent a telefon, de te belinkelted ezeket, azta, a nap hőse. :Y

(#38) #24536576 válasza #88470784 (#36) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az a durva, hogy nem tudod, hogy törölhetők, de Te akarsz netről appomat szedni. 😆

(#39) dilajoska1 válasza Aryon87 (#35) üzenetére


dilajoska1
őstag

De az nem az eredeti Youtube app moddolt változata? Mert ha igen akkor ahhoz is kell a play service.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#40) Mans20


Mans20
addikt

Ennek az árából már kijön 2 darab pixel pl, abba nem kell 8 kamera, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#41) Aryon87 válasza dilajoska1 (#39) üzenetére


Aryon87
félisten

De moddolt, kéri is a google fiókos belépést. végülis mindegy, de jobb mint a sima youtube.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42) akooos válasza Aryon87 (#35) üzenetére


akooos
veterán

És a youtube vanced használatával baxhatom a yt premium előfizetésemet gondolom :)

(#43) #24536576 válasza Quqesz (#26) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hát nem. Szerintem böngészőből sokkal kényelmetlenebb, fapadosabb az összes google szolgáltatás. Kínában arathat ez a teló, de a Xia is nagyot guríthat az új Mix-szel, és még EUba is jöhet vele...

(#44) #24536576 válasza Aryon87 (#41) üzenetére


#24536576
törölt tag

MicroG-vel be lehet jelentkezni, lehet, hogy menne a Mate-en is.

(#45) Rolie Polie válasza S e t h (#22) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Ejnye, írták róla már.

"Idén biztosan nem lesz Harmony OS rendszerű Huawei mobil
| 2019 augusztus 23. 15:30
A Huawei hivatalosan is megerősítette, hogy idén nem tervez piacra dobni Harmony OS rendszerrel szerelt okostelefont." pcw

Így viszont EU-ban lényegében sztornó. Köszi trámp.

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#46) #88470784 válasza #24536576 (#38) üzenetére


#88470784
törölt tag

Akar a fülem ott az Aurora store most is azt használom ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) leslien


leslien
nagyúr

szívesen próbáltam volna Mate 30 pro, de Google nélkül felejtős... sajnos majd később Ők is rájőnnek h olcsóbban kéne adni.. pl Xiaomi árban.. ja azon van Google akkor Meizu ja azon is van. .. ;] :)
bocs Aryon87, Quqesz de ez magas labda volt...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#48) Aryon87 válasza akooos (#42) üzenetére


Aryon87
félisten

Azt nem tudom, nekem olyanom nincs :N

Leslien: :P

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49) roli543


roli543
őstag

Mégsem lett xenon vaku 😃😃

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#50) #16514048 válasza Mans20 (#40) üzenetére


#16514048
törölt tag

Na, kezdődik már megint. Mintha lenne bármi köze a képminőségnek ahhoz, hogy mennyi kamera van rajta és nem a különböző látószögek miatt lenne rájuk szükség...

Amúgy meg ennek az árából pontosan 1db Pixel 4-est tudsz majd venni. Vagy esetleg a tavalyi modell jelenlegi árát hasonlítod egy pár órája bejelentett készülékhez?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.