Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Lauda válasza hito (#299) üzenetére


Lauda
félisten

Ezért (is) tartunk itt

Mert tartják egymással az emberek a kapcsolatot? Az, hogy gyakorlatilag folyamatos kapcsolatban tudsz lenni másokkal egy mobiltelefon és egy pl. messenger segítségével az egy technikai csoda. :)

(#302) Graphics válasza Lauda (#301) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az... viszont bennem pl. már az ellenkezőjét váltja ki... túlpörgetett világ... azonnal reakció elvárása... nincs benne semmi varázs. De ez az én véleményem..

Többre értékelek egy sms-t, vagy egy telefonhívást... Ez egy elkurvult világ, és sajnos az emberiség asszisztál hozzá... nem kicsit... A valódi értékek meg a háttérbe kerülnek.

És hogy mennyi időt b.sztam el életem során a FB-ra , Messengerre, már bánom... Aktív emberi kapcsolatokat kell ápolni, valós időben, személyesen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#303) atike válasza Lauda (#301) üzenetére


atike
nagyúr

Aham. Iskolapadban és munka közben is. Folyamatosan.

Nyilván korábban az emberek nem voltak kapcsolatban, mi? :U Na mindegy, ebbe felesleges belemenni, mert csak hitvita lesz belőle.

(#304) jacis válasza hito (#299) üzenetére


jacis
nagyúr

Komolytalan a hozzáállásod.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#305) hito válasza jacis (#304) üzenetére


hito
nagyúr

Aham, most ezt jól odalökted, aztán alá' szolgája, igaz? Nem tudom ez alapján ki komolytalan.

Graphic: én abban egyelőre nem hiszek, hogy blokkolni fogják. Előretelepítve semmi nem lesz, ez ok, de nem hinném, hogy ettől jobban gáncsoskodni fognak egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#306) Wapmester válasza SkyLine3000 (#291) üzenetére


Wapmester
senior tag

fura hogy évekkel ezelőtt a legnagyobb szenzor a nokia 808-ban 1/1.2" és abban a kamera telefonban, Panasonic lumix CM1-ben (1") már benne volt , a nokia lumia 1020 is egy 1/1.5-el rendelkezett , aztán most kezdik újra a szenzorméret harcot :D

(#307) csorbajeno válasza Graphics (#302) üzenetére


csorbajeno
veterán

Na ebben nagyon egyet értek veled. :K :R :C

(#308) jacis válasza hito (#305) üzenetére


jacis
nagyúr

Figyelj az hogy azért tart ott a világ mert az emberek Whatsapp-ot meg Instát használnak az nem egy komoly gondolat. Remélem ezt Te sem gondolod komolyan. Meg, hogy régen mivel foglalkoztak az emberek. Kit érdekel. Itt az egy fájó pont, hogy adnak egy eszközt ami 1000€-ba fog kerülni és minden olyan nyugati világban elfogadott alkalmazástól el van vágva az ember amit rajtad kívül mások hasznosnak találnak.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#309) Lauda válasza Graphics (#302) üzenetére


Lauda
félisten

Arról nem a messenger tehet, hogy nem megfelelően használják emberek. Természetesen a személyes kapcsolatot kell ápolni, ezek a lehetőségek nem a személyes találkozó kiváltására, hanem a két találkozás közti kapcsolattartásra használatosak. Amúgy az elsőhöz még hozzátenném, ha nem tudtok találkozni lehet videótelefonálni akár a föld másik részén élő fiaddal vagy a távol lévő szerelmeddel. Ebbe nem tudom hogy lehet rosszat belelátni. Aki meg órán ezt nyomkodja az egy neveletlen gyerek. Erről nem a messenger és a digitális világ tehet, hanem a szülei.

[ Szerkesztve ]

(#310) Wapmester válasza Graphics (#302) üzenetére


Wapmester
senior tag

ha itt ezen , vagy más oldalon töltöd el az időt és nem FB és messengeren az mennyivel jobb? manapság már mindegy hol töltöd el, a vége úgyis az, hogy nincs net akkor nincs élet :D

[ Szerkesztve ]

(#311) jacis válasza Lauda (#309) üzenetére


jacis
nagyúr

Így van. Nagyon off: Teljesen igazad van. Én pl minden nap használom a whatsapp-ot, mert ha nem muszáj nem telefonon kérdezem meg mit kell hazafelé vinnem a boltból hanem megírom a feleségemnek. Vagy ha ott vagyok a boltban nem hívom fel elmagyarázni milyen tejszínek közül lehet választani hanem lefényképezem és elküldöm amiből Ő kiválasztja ami kell. Vagy ha beteg a gyerek és nem tudom elvinni a nagyszülőkhöz de látni akarják akkor küldök nekik képet vagy felhívjuk videótelefonon őket. Ezek nem ördögtől való dolgok és nem is vagyok egy messenger függő őrült hanem úgy érzem hogy könnyebb bizonyos dolgokat ott intézni mint a régen is jó vót megoldásokkal.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#312) csorbajeno válasza jacis (#311) üzenetére


csorbajeno
veterán

Persze, vannak helyzetek, amik közül néhányat fel is soroltál, amikor valóban hasznosak ezek az appok, de sajnos ez igencsak szűk felhasználása. Sajnos saját tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a mai fiatalok már ezeket a kommunikációs formákat használják a személyes kontaktok helyett.

(#313) forgonati válasza attilav2 (#261) üzenetére


forgonati
őstag

Recoverytcsak nyitott bootloaderrel tehetsz fel, és a Huaweinél már régóta nagyon necces a BL nyitás. Azonkívül custom recoveryval pl. a Google Pay azonnal elküld téged melegebb éghajlatra...

Keelah Se'lai!

(#314) akooos válasza csorbajeno (#312) üzenetére


akooos
veterán

Ezt senki nem kérdőjelezte meg, ez inkább az "én gyerekkoromban tudod mit csináltunk" felvetésre volt válasz.

Tudni kell helyén kezelni a dolgokat.

Hasznos a mai technológiai világ állása, de ugyanúgy átok is egyben és sok problémát szül.

(#315) jacis válasza csorbajeno (#312) üzenetére


jacis
nagyúr

Elkanyarodtunk a lényegtől...
Ezeket a fiatalokat nem a Huawei fogja jó útra téríteni azzal hogy nem lesz elérhető a telefonjain. Ezek a fiatalok nem fognak WeChat-et használni azért mert a gyártó ilyen helyzetbe került. Ki kell mondani nyíltan, hogy jelen pillanatban nincs megoldás a Mate 30 Pro-val érkező problémára. Lehet ezt szépíteni meg maszatolni. Ha a Google számára nem engedi az amerikai kormány hogy Huawei telefonokon G alkalmazások menjenek nem is fognak. Ez érvényes az összes többi amerikai alkalmazás fejlesztő cégre is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#316) Ryoo válasza zoleeno1 (#107) üzenetére


Ryoo
senior tag

Látszik, hogy az ebben a topikban fórumozók nem találkoztak még olyan telefonnal, amin gyárilag nem volt Gapps. Roppant egyszerűen telepíthető egy teljesen másik alkalmazásboltból, ugyanúgy, ahogy a play storeból telepítesz appot. Miután ez megtörtént, utána pedig a play store-t használod. Meizu M3 Note-nál ugyanez volt, simán működött. A nagyfőnök persze, hogy ilyen nyilatkozatokat tesz, hisz ő nem buzdíthatja a népet arra, hogy mindenki más forrásból telepítse fel, mert arra tuti rászállnak a hatóságok....túl van lihegve ez a nincs rajta Google Play....

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#317) zoleeno1 válasza jacis (#315) üzenetére


zoleeno1
addikt

Várjunk még vele, nyilvan nagy kakiban vannak itt eu-ban, de, ha simán telepiteni lehet majd mindent, mint ahogy a linkelt videoban is van es működni is fognak, akkor nem olyan nagy probléma. Addig minden csak talalgatas. Pár nap/hét es kiderül.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#318) jacis válasza Ryoo (#316) üzenetére


jacis
nagyúr

Rajtad meg az látszik, hogy nem érted a lényeget. Azok a kínai telefon gyártók nem voltak tiltó listán. Így nem is nagyon erőlködött senki hogy ne használják az alternatív forrásokból származó appokat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#319) ORCA58


ORCA58
addikt

Évek óta csak Huawei telefonom van van, tökéletes elégedett vagyok vele, az egyetlen márka, amivel nem volt soha baj a családban (lehet véletlen). Csúcs készüléket nem vettem, nekem egy telefon nem ér annyit.
A legörbülő képernyő képe pedig engem nagyon zavar, így Google ide vagy oda olcsóbban sem kellene.

(#320) hito válasza jacis (#308) üzenetére


hito
nagyúr

Látod a zárójelben azt az is szócskát? Miért kerülöd ki elegánsan?

Nézz körül egy picit a világba (nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem nem tini), tényleg nem kell nagyon mélyre ásni a felismeréshez, illetve olvass szociológiai tanulmányokat és egy kis pszichológiát. Minek milyen hatása van, akár egyénre, akár társadalomra nézve. Tényleg nem mennék bele ebbe jobban, de az, hogy ki mered jelenteni, hogy komolytalan a gondolat (velem együtt), miszerint ennek hatása (sőt, negatív hatása) van az emberre és a társas kapcsolatokra nézve, nagyfokú tájékozatlanságra vall + ez a komolytalanság szerintem. De mind1 is. Neked ez a véleményed, nekem meg ennek a szöges ellentéte, túléljük :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#321) akooos válasza Ryoo (#316) üzenetére


akooos
veterán

Az 60 ezer forintba került, ez 6x annyiba. Csak mondom.

Még az android hajnalán 2 naponta romoltam a HTC HD2-t, EVO 3D-t, Sensationt, Wildfiret, Sony Xperia X10-et, később LG G2, G3 és így tovább. Nem nehéz feltelepíteni egyikre sem a gapps-ot és semmi mást sem. De itt most nem erről van szó. Sajnos nagyon nem :D

(#322) Rolie Polie válasza nozs23 (#253) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Szabadidős sajnálatodat megtarthatod magadnak. Te kértezted így vettem a bátorságot 1 perc alatt rákerestem és ennyi. Többé amúgy ilyen sosem fog előfordulni Ezalatt a perc alatt több hozzászólás is kijött akik "nem dicsérték csak tetszett" nekik. Tehát dicsérték.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#323) forgonati válasza Ryoo (#316) üzenetére


forgonati
őstag

Ez most nem ugyanaz. Nem semmi hogy egyesek nem értik ezt meg. Kb. Minden 10. hozzászólás abból áll higy "letöltöm máshonnan" meg "túl van lihegve" meg "custom rom" beszarok...

Keelah Se'lai!

(#324) csorbajeno válasza jacis (#315) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igen, igaz, elkanyarodtunk és a többiben egyetértek veled. :R
Sajnos jelenleg nem orvosolható a hiány. Meg lehet oldani, de ahhoz nem kis tájékozottságra van szükség.

(#325) jacis válasza hito (#320) üzenetére


jacis
nagyúr

A probléma amiről írsz nem az alkalmazások létéből ered. Ezt ha tényleg olvasol az alábbi témákkal kapcsolatos írásokat vagy ha kicsit jobban figyelsz láthatod is az életben.
Azt gondolom, hogy a személyes kapcsolatok rovására menő dolgokat nem úgy kell megoldani hogy az egyéb csatornákat elzárjuk. Ez fontos.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#326) Ryoo válasza akooos (#321) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez nem romolás könyörgöm, csak egy app telepítés...

(#318) jacis : Ahogy már másol is linkelték simán megtalálható a saját storeban és telepítik és müködik...nem fogják külön direkt ezeket tiltani. A kereskedés van tiltva, nem az, hogy te más forrásból telepítsd. Ilyen alapon a custom romokra se lehet telepíteni play store, hisz azok nem hiszem, hogy vásároltak volna licenszet....

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#327) Depression válasza Aryon87 (#294) üzenetére


Depression
veterán

Elbírom képzelni, ahogyan trumpli olvassa a mobilarena fórumát, ahol írta valaki, hogy a p20 pro szuper, de a mate 30 pro nagyot fog durrani.
Erre trumpli úgy felháborodott, hogy elindított egy sokszáz milliárdos kereskedelmi háborút. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#328) akooos válasza Ryoo (#326) üzenetére


akooos
veterán

Majd ha a google letiltja az összes M30-at, akkor megnézem, hogyan telepíted fel rá az appokat, csak úgy :)

(#329) Rolie Polie válasza janeszgol (#256) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Csak most olvastalak köszi a lényeget írtad le se többet se kevesebbet!

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#330) Ryoo válasza akooos (#328) üzenetére


Ryoo
senior tag

Érdekelne, hogy ez a gyakorlatban hogy is néz ki? Vagy hogyan képes a Google tiltani a Mate 30 telefonokat? Fogja és kihúzza a dugót a Mate 30 feliratú csatlakozóból? :D

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#331) ffodi


ffodi
veterán

Hmm...kár érte. :(

Az a lekerekítés eléggé túl lett tolva, ha az oldalán is érzékel, akkor eléggé felejtős. Már a P30P esetén is előfordul, hogy landscape módban tartva érintéseket érzékel (csak a fogástól). Az pedig, hogy a "gyönyörű" formatervnek hála a bekapcsológomb indokolatlanul hátul van és még fizikai hangerő gomb sincs az még egy (azaz két) nagy mínusz. A nagy notch már a Mate 20P-nál sem tetszett, itt sem tetszik, egyszerűen nincs szükségem 3D arcazonosításra...további kihagyott ziccer a kijelző felbontása (ha már csúcskészülék)...az pedig hogy nincsenek Google app-ok nem érdekel túlzottan, biztos lenne (lesz) rá megoldás, bár esélyes, hogy az átlag userek emiatt nem fogják megvenni...

Egyedül talán a kamera képességére lennék kíváncsi, főleg videó terén.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#332) zazenke


zazenke
őstag

elvileg innentől kezdve nem is lesz már nálunk forgalmazva huawei hiszen egyik sem fog kapni googlet nem csak a csúcs széria

(#333) hito válasza jacis (#325) üzenetére


hito
nagyúr

Ebben egyetértünk, de az végtére is az alkalmazás léte teremti meg ennek a lehetőségét. Amíg nem volt, ezek a problémák sem léteztek, vagy legalábbis nem ilyen mértékben és nem ilyen formában manifesztálódtak. Az meg nem elvárható az társadalomtól, hogy különböző érzelmi és intellektuális adottságokkal rendelkező egyedek ugyanolyan önmérsékletet tanúsítsanak ezzel kapcsolatban. Valamerre menni fog a folyamat, és én egyelőre azt látom, hogy sokkal inkább a romboló munkát végzi, semmint az építőt (mert kétségtelenül vannak előnyei is). A leginkább veszélyeztetett réteg (fiatalok) vannak ennek leginkább kitéve és sajnos ez a réteg használja legaktívabban ezeket a felületeket. Nincs kultúrája, nem tanítják, nem tanulják, csak használják. Elképesztő felelőssége van ebben a szülőknek, tanároknak, idősebb generációnak, akiknek egy része meg tragikus módon inkább csak örül, hogy addig sincs a gyerekkel gond, amíg nyomkodja a telefont, nem kell vele foglalkozni/törődni. Aztán visszaüt ez majd nagyon, de akkor már késő lesz. De ez már mind szinte közhely, amit leírtam, ami attól még sajnos igaz.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#334) Lauda válasza Ryoo (#330) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk a szóban forgó appok nem lesznek telepíthetőek rájuk. Vagy nem működnek.

(#335) xZer0kidx válasza Ryoo (#330) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

A google ArCore-t nem lehet feltelepíteni az M10pro-ra míg a p20pro-ra igen. Hiába teszed fel apk-t úgy sem működik pl. a google mapson az AR funkció. Ugyanaz a hardver pedig, mégse támogatott. Gondolom valahogy így nem lesz támogatott az m30pro is.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#336) hito


hito
nagyúr

Íííí...elég durva sample képek. Természetesen sajnos nem nagyíthatók, de elég látványosak.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#337) jacis válasza hito (#333) üzenetére


jacis
nagyúr

Eljutottunk arra pontra amikor teljesen egybevág a véleményünk :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#338) Quqesz válasza hito (#336) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Reméljük ezek most nem egy dslr-el készültek.... ;]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#339) Wapmester válasza Quqesz (#338) üzenetére


Wapmester
senior tag

kétlem :D

(#340) hito válasza jacis (#337) üzenetére


hito
nagyúr

:D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#341) Aryon87 válasza hito (#336) üzenetére


Aryon87
félisten

Azert eleg durvak.:Y

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#342) Depression válasza hito (#336) üzenetére


Depression
veterán

Ilyen képeket én semmilyen kamerával nem tudnék készíteni. Kivéve a zebrán sétáló nőset, olyat sikerült már, még a filmes korszakban eldobható kamerával, de az sem szándékos volt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#343) doooo válasza Depression (#342) üzenetére


doooo
veterán

Nyilván hozzáértőbbek készítették ezeket... legalábbis a legtöbbet, és az is nyilvánvaló, hogy ha véletlenül nem is egy MILC vagy DSLR az eszköz, amivel készítették, egy rakás változtatás és javítás, filterezés van rajtuk (ez utóbbi konkrétan a nappali, épületes képeknél látszik)... és persze nem nagyíthatók, szóval összességében tényleg sokat érnek ezek a képek.

(#344) <Lacy85> válasza Aryon87 (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szóval ha a Samsung, vagy Apple nem tesz ötszörös zoom-ot a telefonba, akkor "mekkora gáz már, de égő, a Huawei már rég tudja", viszont ha a Huawei is kiveszi akkor "az enyémből kiindulva annyira nem is baj, mert az 5x néha túl közelre adja, és bizonyos helyzetekben nem igazán használható". :DDD

(#345) doooo válasza <Lacy85> (#344) üzenetére


doooo
veterán

Persze. Mire számítottál? :DDD
(Amúgy érdekes, hogy mostanában már sokat lehetett itt a fórumon is olvasni, hogy "hát bizony nem olyan előnyös ez a zoom, mert kellene kisebb is, de hát ez van", előtte 5 hónapig viszont az egyetlen innovatív cég, egyetlen innovációjaként vonult be a topicokba... tényleg érdekes. Most meg majd jön az "előtte is túlzás volt, de legalább megmutatták, hogy ők ezt is tudják, még mindig a leginnovatívabbak".)

(#346) <Lacy85> válasza doooo (#345) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Akkor itt lenne már az ideje normális videó minőséget innoválni. :DDD
Bár ha itt meg se jelenik, vagy utólag kell hacker-kedni rajta, akkor igazából lényegtelen is.
Így a kutya nem fogja venni.

[ Szerkesztve ]

(#347) 7Heads Drago válasza jacis (#230) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ugyan mit tehet Trumpli? Csak induljunk ki a windows- ból. Évtizedek alatt se tudták megoldani hogy a kalóz verziók megszünjenek, sőt még az updateket is megkapják. Vagy ahogy a torrent oldalak is virulnak tovább.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#348) 7Heads Drago válasza joey04 (#238) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát ahogy a topikot olvasgatom ezt máris buktad. Mert olasz meg német videó már van róla. :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#349) 7Heads Drago válasza Aryon87 (#183) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azt is nézted hogy ez a videó még a hivatalos bemutatón készült. Szóval nem lehetett valami néz megoldani a gapps-ot... Kötve hiszem hogy ott rootolták volna :DDD

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#350) 7Heads Drago válasza forgonati (#313) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nézd már meg a 183 hsz ben lévő telot. Kötve hiszem hogy rootolt lenne. A háttérből ítélve ez még a bemutatón készült.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.