Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Wapmester válasza zazenke (#148) üzenetére


Wapmester
senior tag

nem is akarnám megvenni a kugli szolgáltatások nélkül, de kb 99 százalék ugyanígy gondolja :D

(#152) Stevo80a válasza zazenke (#131) üzenetére


Stevo80a
kezdő

Hat pedig ez visszalepes!!
En errol nem is hallottam, hogy nem tud 3x vagy 4x-t? Akkor mi a f..nak nem guszerubb venni egy Mate 20 pro t olcsobban??
Veszek ra egy ilyet oszt jonapot!!
https://www.amazon.co.uk/Universal-Telephoto-235°Fisheye-Starburst-Samsung/dp/B07C7BNQBQ/ref=mp_s_a_1_3?keywords=lens+smartphone&qid=1568915858&s=gateway&sprefix=len+sm&sr=8-3

[ Szerkesztve ]

(#153) k-adi


k-adi
nagyúr

atyaég.... na ilyen az amikor jó a hardver csak a szoftver hiánya elrontja...
legalábbis nyugaton... mert mint tudjuk náluk van saját, amúgyse gugliznak....csak mi..... azaz megint ki szív emiatt? hát mi... dejó! :DD

azért az árazással kicsit elszálltak, lehetett volna régió szerinti bontás, de hogy egy ájfos főlé lőni gugli nélkül azért meredek :D

mondjuk azt nem is értem, hogy gondolták ezt a true edge full lekerekítést, a noccccs is nagy...

itt inkább az a vérlázító, hogy ennyi pénzért mókolni kell ha kell a gugli szarjai :D erre egyszerűen nincs értelmes mentség ;)

(#154) Wapmester válasza Stevo80a (#152) üzenetére


Wapmester
senior tag

azon legalább van google :D

(#155) k-adi


k-adi
nagyúr

hiába überfasza a hardvere, ez a mate30 tuti bukta, ehhez nem kell doktori :D itt inkább a kérdés az, hogy mi lesz a p40-el így :O gondolom azon már HarmonyOS lesz, stb......

a másik szomorú, hogy ha ilyen szépen kiütik a Huawei-t és nem lesz jövőre megállapodás (p40-hez pl.) akkor megint -1 versenytárs a Samunak, amit megint ki szív meg?? hát mi persze, userek :( megint drágulni fognak az amúgyis drága mobilok... jó jó tudom nem kötelező csúcsmobilt venni, de most végre felkúszott a Huawei az élmezőnybe, kb. mindenbe veri a Samut, erre ledöfik..... érdekes lesz a 2020-as év az biztos!

[ Szerkesztve ]

(#156) Wapmester válasza k-adi (#155) üzenetére


Wapmester
senior tag

mi az a minden amiben veri a samsungot? kicsit eltúloztad :D

(#157) zazenke válasza k-adi (#155) üzenetére


zazenke
őstag

ezért kellett ledöfni mert a szifon már fél tőle és mint tudjuk amerikának a szifon az egyik legértékesebb cége

(#158) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Tehat akkor itthon hivatalosan nem lesz?

(#159) Graphics válasza k-adi (#155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vennék mérget arra, hogy tuti bukta lenne. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#160) Aryon87 válasza Wapmester (#156) üzenetére


Aryon87
félisten

Sokmindenben. Üzemidő, kamera (videóban eddig nem, csak ezzel), kommunikációs képesség (erősebb térerő)...
Írom ezt úgy hogy a P30Pro előtt S9+ volt.. Az is az akksiban bukott, + amint az S10 család megjelent, kamerában is butult.. Note8 is akkuban bukott, ahogy az S7edge is.
Huaweinél még nem csalódtam üzemidőben és kamerában (csak a Mate9 esetében voltak furák a képek)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#161) zazenke válasza Wapmester (#156) üzenetére


zazenke
őstag

aksi idő tuti jobb lesz , éjszakai mód már most jobb . slow motion már most jobb , elvileg az 5g sebessége is jobb bár minket szerintem most nem izgat . ha megnézed a bemutatót akkor látni fogod hogy végig a samuval hasonlítja össze mert azzal összemerik mert tudják ők is hogy jobb

(#162) spawn21


spawn21
veterán

Nekem jöhet. :)

iPhone 13p

(#163) k-adi válasza Gergőke88 (#158) üzenetére


k-adi
nagyúr

szolgáltatóknál nincs mate30 idén

(#164) k-adi válasza Graphics (#159) üzenetére


k-adi
nagyúr

ahol erős a gugli userek aránya, ott tuti bukta lesz... nincs mentség arra, hogy ilyen árhoz még hackelni kelljen, amit lehet később tiltanak is és csá :)
kínában biztos nagy sikere lesz, lehet simán kibírják a gugli-userek kiesését.... meglátjuk de szerintem hamarabb lesz lottó ötösöm

(#165) #22743424 válasza k-adi (#163) üzenetére


#22743424
törölt tag

Kíváncsi vagyok hogy melyik lép majd a Huawei helyébe a szolgáltatói vonalon.

(#166) Aryon87 válasza #22743424 (#165) üzenetére


Aryon87
félisten

Xiaomi. Nálam már csak az jöhet szóba alternatívának a Huawei mellett, mert ha jól tudom, a Honort is éinti Tramli hülyesége..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#167) Wapmester válasza zazenke (#161) üzenetére


Wapmester
senior tag

sokkal nagyobb a képérzékelő szenzora, ezt hajlamosak az emberek elfelejteni ehhez képest akkora nagy különbség képminőségben valszeg ott lesz az éjszakai módban,viszont dicséretes, hogy a samsung sokkal kisebb szenzorral is közel van, nyilván mikor ők is majd nagyobb szenzorra váltanak akkor érdemes lesz összemérni, addig nem igazán egy ligában vannak, majd az új 108 mpx-es isocell -el érdemes lesz összemérni, 5g az még most nem igazán sokat számít, üzemidőben szerintem jobb lesz valamennyivel a mate :D

(#168) zoleeno1 válasza zoleeno1 (#96) üzenetére


zoleeno1
addikt

Még mielőtt valaki nekem esne, hogy ferdítek, amikor a cikket linkeltem, még úgy szerepelt az a mondat, ahogyan bemásoltam ide is. Azóta szerkesztették és már így szerepel: "idén nagy valószínűséggel nem lesz kapható" :D Rossz Lacika, rossz :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#169) kchris78 válasza 7Heads Drago (#133) üzenetére


kchris78
veterán

persze hogy, kinézet megitelese az mindig is egyénfüggő, de nekem azt a vastag keret elég bazári.

(#170) zazenke válasza Wapmester (#167) üzenetére


zazenke
őstag

generációban a note 10 samu passzol hozzá tehát szerintem azzal kell összehasonlítani nem egy fél vagy 1 év múlva megjelenő telefonnal

(#171) andor80 válasza ollie (#111) üzenetére


andor80
senior tag

Ha sérti az érdeküket a trumpéknak egy tolvonással "kinai" lesz a samsung is...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#172) ollie válasza Stevo80a (#152) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az megvan, hogy 5x zoomnál csak 5x zoom van? Vagyis nem tudsz 2x, 3x és 4x optikai zoomot? Az esetek 90%-ában használhatatlan.

***

(#173) kchris78 válasza vasi89 (#124) üzenetére


kchris78
veterán

elavult, de azt vegyük számitasba hogy most _először_ sikerült megoldaniuk azt egy flagship szériában hogy legyen 4k60fps (mi már itt van egy ideje!), illetve legyen optikai stabil 4kn. Tavaly elég necces volt, hogy szuper zoom meg minden de...

(#174) Graphics válasza k-adi (#164) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sosem jósolgatnék ilyen témában. Akkor irány a lottózó

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#175) Postas99


Postas99
senior tag

AAhhhhh szolgáltatóiban 2 év hűséggel 1 Ft-ért megérné.

Jahh, NEM!

(#176) Wapmester válasza zazenke (#170) üzenetére


Wapmester
senior tag

ez így van csak kamera szempontjából könnyű ráfogni, hogy veri éjszakai fotókban a mate ,fura is lenne ha nem sikerülne azzal a szenzorral :D mondjuk azt nem értem a samu miért nem használja a nagyobb szenzorokat, a 108 mpx-es isocell is elsőre a Mi Mix 4-ben lesz, ez számomra is érthetetlen, jobban kellene felvegye a kesztyűt :D

(#177) k-adi válasza Wapmester (#167) üzenetére


k-adi
nagyúr

majd az új 108 mpx-es isocell -el érdemes lesz összemérni

kit érdekel a jövő? most van a piacon, nem? :D ne röhögtess már... ja majd vessük össze 4 év múlva lévő telóval... istenem...... -.-

(#178) k-adi válasza Graphics (#174) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem kell nagy jósnak lennie ehhez... ha kiesik egy szelete a piacodnak akkor a többinek kell jobban teljesítenie különben bukta lesz.... namármost ez a mate30 jó kis cucc hardverileg az tény, tehát megvan rá az esély hogy náluk jól megy és ezáltal nem érzik meg nagyon a nyugati piaci kiesést... de kétlem hogy így lesz, ha nem is sokat de valamennyit tuti bukni fognak... egyedül a p40 mentheti meg őket nyugaton, de ha az is ilyen hackelős lesz akkor bye bye.... az átlag user fejével gondolkodj ilyenkor

(#179) Wapmester válasza k-adi (#177) üzenetére


Wapmester
senior tag

idén jön milyen négy évet beszélsz? fáziskésés? :D

(#180) spawn21 válasza Postas99 (#175) üzenetére


spawn21
veterán

Juj de megmondtad. Aztamindenitmekkoravolt

Jajj, NEM!

iPhone 13p

(#181) janeszgol válasza k-adi (#178) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha most a Huawei kiesne (most csak úgy vegyük ki, mintha nem is lenne), akkor szerintem csak a Samsung, az Apple és a használt piac profitálna ebből.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#182) k-adi válasza Wapmester (#179) üzenetére


k-adi
nagyúr

samsungnak jön még idén új? mert az volt a téma S meg a note. lehet félreértjük egymást.. de végülis mindegy, mert a jelen állapotot kell nézni, azaz hiába jön ki decemberben valami új, nem az a mérvadó most

(#183) Aryon87


Aryon87
félisten

[link]
csak egy kis érdekesség :)
Youtube simán megy rajta

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#184) Rolie Polie válasza nozs23 (#136) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Konyorgom. Linkelj be egy hozzaszolast, ahol valaki dicseri az Apple jelenlegi kamera elrendezeset. Hajra!

(#156) mjani1172
Nekem tetszik, a kamera is. Fél év múlva már unalmas lesz, mert addigra a kínaiak átveszik, de most jól néz ki.
És tuti, hogy minőségben is ott lesz.
👍

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#185) Aryon87 válasza ollie (#172) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt sajnos megerősíthetem. 1x és 5x közt is megy a zoom, de az csak digitális, ami jelentősen ront a minőségen, képzaj és színzaj formájában. Ezért lett volna jó a 3x optikai is a P30Pro-ba. Rengeteget fotózom, rengeteg szuper perspektíva nyílik meg az 5x zoom által, viszont nem egy olyan helyzet van, amikor annyira közel van vele a téma, hogy nem tudok hátrébb menni miatta.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#186) Wapmester válasza k-adi (#182) üzenetére


Wapmester
senior tag

én 108 mpx-es isocellt írtam, annak akkora szenzora lesz mint a mate 30 pro-nak :) a note 10-nek csak ekkora szenzora van

(#187) Graphics válasza k-adi (#178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lottózó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#188) san2000


san2000
tag

Azt elmondaná nekem valaki ,hogy hogyan számoltok?
Az iPhone 11 pro 999$ -nál 500.000 forintoztok.
A Huwei Mate 30 pro 1099 $ pedig 300.000 forintoztok.
Hogy is van ez?
Kicsit kettős mérce.

(#189) k-adi válasza Wapmester (#186) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen igen.. lesz lesz.. majd...valamikor...

most a jelenről beszélünk... onnan indult ki hogy veri a samut, rákérdeztél miben és többen reagáltak is felsorolással.. innentől a téma vége :) persze a note is szuper teló, félreértés ne essék... de az igazi egyetlen előnye a samunak a gugli support.... még.

(#190) k-adi válasza Graphics (#187) üzenetére


k-adi
nagyúr

inkább.. Közgazdaságtan 101 :)

(#191) csorbajeno válasza #24536576 (#19) üzenetére


csorbajeno
veterán

Egyetértek veled az első mondatodban. A másodikról pedig annyit, hogy a munkahelyen telefonról néztem, mert csak arról tudtam és a kollégák csak nevettek. Azt éreztem, hogy amikor egy-egy szó nem jut eszébe angolul, azt akkor kínaiul mondja. Jól hallottam vagy csak az érzékeim csaltak?

(#192) #16514048 válasza ollie (#172) üzenetére


#16514048
törölt tag

A mobilarénás P30 pro tesztből van ez a gif.

Tud 2x, 3x, 4x zoom-ot is. Igaz, hogy nem teljesen optikai, de a hagyományos digitális nagyításnál sokkal használhatóbb, látszik hogy van rajtuk extra részlet.

Szóval az nem teljesen igaz, hogy "vagy semmi vagy 5x".

(#193) Wapmester válasza k-adi (#189) üzenetére


Wapmester
senior tag

kíváncsian várom én is hamarosan kiderül mit tud :) én csak arra akartam rávilágítani, hogy ennyi erővel nem csak a samsung kameránál jobb, hanem a többinél is mert nyilván erőfölényben van így, persze sokat számít a kamera szoftver mit hoz ki belőle ,de kár olyanhoz hasonlítani, amivel szemben erőfölényben van... :)

(#194) csorbajeno válasza Aryon87 (#28) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nekem az S9 esett már párat és a hátlapon egy egyszerű szilikontokkal elől pedig egy sima fóliávak köszöni szépen jól van. Nem kímélem, nem simogatom, traktorban is vett már térátlót, de semmi baja. Le is kopogom és azt kívánom, hoy a Mate 30 se legyen rosszabb :K

(#195) zoleeno1 válasza janeszgol (#181) üzenetére


zoleeno1
addikt

Szerintem meg jelentős mértékben a kínai feltörekvők is, pl xiaomi, oneplus.

(#183) Aryon87: Hmmm csak ennyi lenne? :D Meg telepítette a play store-t is.

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#196) k-adi válasza san2000 (#188) üzenetére


k-adi
nagyúr

330 ezer
iPhone 11 Pro Max price starts at $1,099 (£1,149, AU$1,899) for the 64GB model

365 ezer
Mate 30 EUban 1100 euro
az 5Gs változat pedig 400ezer

egyik dollár, másik euró... itt a vicc inkább az, hogy gugli support nélkül drágább, mint az ájfos :D

(#197) Aryon87 válasza zoleeno1 (#195) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezek szerint igen. Szóval.. megoldható lesz itt a dolog, csak Jancsi és Juliska fogja az asztalt verni mikor bekapcsolja a telefont, és nem hallott még mondjuk a Mobilarénáról..

(#194) csorbajeno szerencsés vagy. Ismerősöm Note9 telója egy kb 20 centis eséstől ripitya kijelző köszönt vissza..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#198) Lami66 válasza san2000 (#188) üzenetére


Lami66
őstag

Apple 11 pro árak az apple.com/hu oldalon
64 Gb.. 399 990 Ft
256 Gb. 459 990 Ft.
512 Gb. 537 990 Ft

(#199) k-adi válasza Wapmester (#193) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát erre csak azt lehet mondani, hogy a Samunak is megvolt az esélye, hogy ilyennel jöjjön elő, nem (fejlesztési idő, csapat mindkettő cégnél hatalmas, megjelenési idő is kb. azonos)? Persze hogy így erőfölényben van a mate, dehát istenem.. majd jövőre lehet a samu lesz erőfölényben

(#200) k-adi válasza Aryon87 (#197) üzenetére


k-adi
nagyúr

na ja, de a kérdés az mennyi Jancsi és Juliska van :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.