Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Pjotr


Pjotr
senior tag

Jövőre ugyanígy kiadják a P40 szériát és szépen elfelejtjük őket.

(#252) Ádám16 válasza Pjotr (#251) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez kb. így lesz. 2-3 év, és teljesen kikopnak a köztudatból felénk, ha nem alakulnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#253) nozs23 válasza Rolie Polie (#246) üzenetére


nozs23
addikt

Egyrészt sajnalom, hogy ennyi szabadidod van. Masreszt o sem dicserte, annyit irt, hogy neki tettszik. Lenyeg, hogy az alapfelvetes egy bullshit volt.

(#254) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na a főnök szerint egy ota megoldja a googli dolgot, ha zöld lámpát kapnak [link]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#255) nozs23 válasza Quqesz (#254) üzenetére


nozs23
addikt

Szerintem ha erre akar egy minimalis esely is lenne a kozeljovoben, akkor vartak volna a bemutatoval.

(#256) janeszgol válasza nozs23 (#253) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem vagy elegáns. Kértél, ő kikereste, talált és kaptál.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#257) ollie válasza doooo (#242) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem igaz mobil esetén. Amit te látsz, az digitális zoom az 1x és 5x között.

***

(#258) Quqesz válasza nozs23 (#255) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem vártak, mert meg akarták mutatni a szankció nem veti vissza őket. Amúgy a cikkben is benne van, hogy ázsia és a közel kelet gogli nélkül is fut. Az meg nagy piac(kb az eladások 2/3-a)

Ollie
Hybrid zoom 1-5 közt. Beraktam a képet róla(210 hsz)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#259) ollie válasza Quqesz (#258) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az azért messze van az optikai zoomtól.

***

(#260) Quqesz válasza ollie (#259) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez így van, nem optikai.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#261) attilav2


attilav2
őstag

Az lenne a legelegánsabb megoldás ha készülne rá custom recovery és onnan lehetne telepíteni a play szolgáltatásokat, pl https://opengapps.org/ -ról a megfelelő csomagot.
Persze kérdés hogy fastboot módba lehet e tenni és fel lehet e így rá flashelni recovery-t.
A rootolás az mindig valami gányolást jelent, jó lenne ha az elegánsabb megoldással meg lehetne oldalni a play-t. Majd pár hónap múlva kiderül mit hoznak össze az XDA-sok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#262) Colani válasza Aryon87 (#160) üzenetére


Colani
tag

Szerintem a note az ellenfele azt pedig nem hinném hogy sok mindenben megveri Én mate 20rol váltottam note 10 plusra és nem erzem a Huawei hiányát. De nálam is leginkább ez játszott közre hogy mikor megjelent több mint 300ezret ért a telo 120ban adtam el. Leginkább a felhasználókkal csesztek ki ilyen téren. Tény hogy rengeteget fejlődött és hajrá nekik de ilyen kib@szassal nem tudom mi lesz velük....

(#263) Macka


Macka
veterán

Ez igen...újabb értelmes cikk hozzáértőtől... :W

(#264) vasi89 válasza Colani (#262) üzenetére


vasi89
addikt

a samsung sem tartja jobban az árát amúgy. Amikor a mate20 ára besett 150 körülre használtan, pont annyi volt a note 9é is. Jövőre pont ugyanúgy be fog esni a note10 plus ára 400-ról 200ra amikor el akarod majd adni :)

[ Szerkesztve ]

(#265) akooos válasza Macka (#263) üzenetére


akooos
veterán

Dehát egy megyei híroldaltol milyen cikket vártál ilyen témában? A blikkből sem veszel autót :DDD

(#266) Macka válasza akooos (#265) üzenetére


Macka
veterán

Persze, de ha ennyire nincsenek képben, akkor vagy ne írjon semmit, vagy olvasson utána.

(#267) vlevi


vlevi
nagyúr

Engem nem érint a dolog, de kíváncsi leszek a fejleményekre.
Mennyire fogja visszatartani az embereket az, hogy a google szolgáltatások alapállapotban nem elérhetők?
Most itt nem arra a csoportra gondolok, akik azonnal főzött romokkal támadják a telefonokat, hanem a célközönség 99.9%-ra, aki csak használni szeretné a telefont.

pl. eszembe jutott egy érdekes dolog. Régebbről úgy emlékszem, a push értesítések kezelése a google play services része. Ha ez nincs a telefonon, akkor értesítések hogyan érkeznek meg? Csinált erre valami saját megoldást a huawei? Vagy már megy az értesítés play szolgáltatások nélkül is?

(#268) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Miért nem lehet rajta google alkalmazás, ha android van rajta? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#269) MikeWazowski válasza Macka (#263) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ez őrületesen jó!!!!4 :)) :DDD ;]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#270) hito válasza akooos (#265) üzenetére


hito
nagyúr

Ez nem egy megyei hírportál, mégis....:

;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#271) atike válasza akooos (#265) üzenetére


atike
nagyúr

index.hu.... Nem megyei. Itt is megvan a tudás... :DDD

Szerk: na mire kivágtam és belinkeltem már meg is előztek... :)

[ Szerkesztve ]

(#272) Quqesz válasza hito (#270) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Apám, inkább ne írnának semmit... :U

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#273) MikeWazowski válasza hito (#270) üzenetére


MikeWazowski
addikt

"agyonver mindent"... fizetett hirdetés.... köszönjük.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#274) akooos válasza hito (#270) üzenetére


akooos
veterán

:(
Vezető techlap :DD

Akkor visszaszívom, mindenki dilettáns :D

(#275) Macka


Macka
veterán

Ezért a készülékért ennyi pénz elkérni... nevetséges. Főleg úgy, hogy Google szolgáltatás nincs rajta.

(#276) Graphics válasza MikeWazowski (#268) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert a Google nem engedélyezi a készüléket, és így nem fog rajta futni. pl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#277) atike válasza Graphics (#276) üzenetére


atike
nagyúr

Nem kerülhet úgy forgalomba, hogy rajta van. De utólag elvileg lehet (?) telepíteni.

(#278) Graphics válasza atike (#277) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

LEhet, de mint írtam, a Google tilthatja a készülékeken, és így már macerásabb megoldani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#279) atike válasza Graphics (#278) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor nem csak Trump lövi lábon a Huawei-t, hanem a Google is.. :) Ellenben akkor a Huawei tuti nyomni fogja a saját rendszerét - az meg mindenkire vissza fog ütni.

Mondjuk az meg lehet nem lenne baj, hogy versenyhelyzetet teremtene - azaz tudnának egy olyan riválist csinálni ami bárhol megállja a helyét az Androiddal szemben / helyett... :U

(#280) nozs23 válasza atike (#279) üzenetére


nozs23
addikt

akkor a Huawei tuti nyomni fogja a saját rendszerét - az meg mindenkire vissza fog ütni.

Leginkább a Huaweire.

(#281) Graphics válasza nozs23 (#280) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lottózó... Már megint a szerencsejáték megy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#282) Wajk válasza Graphics (#278) üzenetére


Wajk
addikt

Androidon? Nincs amit nem lehet kikerülni ;)
Szerintem sima ügy egy Google Pack feltétele, én nem csodálkoznék ha a Google ezzel nem foglalkozna, hogy tiltogatja. Forgalmazni nem lehet az Appokkal (ez is elég érvágás az egyszeri usernek), de a Googlenek abban már nincsen érdeke, hogy a felhasználók ne használhassák. az ő szolgáltatásait

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#283) Juhaszatti válasza MikeWazowski (#268) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért mert az android nyílt forráskódú, szabadon felhasználható. Az egyéb Google szolgáltatások viszont nem.

(#284) MikeWazowski válasza Juhaszatti (#283) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#285) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Mate 30 és a Mate 30 Pro mellett a Huawei bemutatott egy harmadik okostelefont is a mai napon, ami a Porsche Design Huawei Mate 30 RS névre hallgat, és meglehetősen borsos áron lesz kapható.
Porsche Design Huawei Mate 30 RS
Link:

[ Szerkesztve ]

(#286) janeszgol válasza atike (#279) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó lenne a verseny, csak éppen nem lenne versenyhelyzet vagy minimális. Az üzemeltetők kevesebbet fognak a programokon, mint a Google (aki jellemzően 30%-ot), akkor lehet versenyhelyzet, mivel az appfejlesztők beteszik a programjainak több áruházba is.
Ha ez megvalósulna nem lenne rossz, ám de az átlagember vajon mennyire fog ezzel foglalkozni? Ne feledjük, hogy a kockákból nem lehet megélni.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#287) Noukoum válasza Graphics (#281) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy éppen a rosszindulat. Apple fan, nyilván nagyon nehéz megérteni hogy a telefonok zöme Ázsiába megy

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#288) Wajk válasza Amerigo57 (#285) üzenetére


Wajk
addikt

el is olvastad a hírt amihez kommentelsz vagy csak Spammelsz? :U

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#289) atike válasza Wajk (#288) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Inkább reklámoz, nem?

(#290) akooos válasza Wajk (#288) üzenetére


akooos
veterán

Nem mellesleg a topikban is volt már róla szó :P

(#291) SkyLine3000 válasza Wapmester (#186) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A sötétkék háttér meg kb egy Full Frame szenzor (mérete). :D Kb 20x-os a különbség az 1/1.7-hez képest. És akkor lehet is látni, milyen kis 3,14csányi szenzorok vannak a legvagányabb telókban is 6millió mpx-el. Persze, ez nem jelenti azt, h ne tudnának jó képeket csinálni. Mert az átlagember még azt sem használja ki.
Teló nekem egyáltalán nem gyere be. Ez a külső nekem hányinger. De nem is vagyok potenciális vevőjelölt, úgyh nem is érdekel. :D

[ Szerkesztve ]

(#292) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Mate 30 Lite-ról nincs hír? Google ide vagy oda, kíváncsi lettem volna, mit villantanak középkategóriában...

B.Cs.

(#293) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Na erre a kijelzőre sem lesz egyszerű védőt találni. Tokot szintén.. :D

Lehet tudni, hogy a TOF-szenzor mekkora felbontású? Nem találok infót róla.

Szvsz. a sima mate 30 nem illik a sorba, inkább hajaz egy P20 Pro-ra, "áll" nélkül.

Bízom az AppGallery-ben, ha csak a top 500 Google Play app elérhető lesz, már használható lesz a telefon. (Sok már most is elérhető.)

Csodálkozom, hogy nem telepített előre fel vagy 20-30 népszerű alkalmazást a huawei, hogy a random telefonboltban nyomkodó (potenciális vásárló) lássa, hogy simán elérhetőek azok az appok, amit 90%-ban használ. Sajnos most minden cikk erről szól, hogy szuper telefon, google nélkül. (Bár sok helyen látom "android nélkül" van írva, ami elég BS. :) Kiváncsian várom, lesz-e sikere itthon. Pont rosszkor jött az embargó..

(#294) Aryon87 válasza Sumptuous (#293) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem veletlen az embargo. Egy tagtol olvastam: Trump idoben lott, ezek nagyot durrantak volna. Es igaz is. Ha nincs ez a hulyeseg, a Huawei ezzel lemosta volna a palyat. Ill le is mossa, csak szenyvizzel.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#295) jacis


jacis
nagyúr

Azon gondolkoztam, hogy most itt mindenki a Google alap alkalmazásait emlegeti, de ugyanígy nem felrakható rá a whatsapp, facebook vagy az insta sem. Az is amerikai. Tehát itt jóval szerteágazóbb a baj mint amit pl a cikk emleget.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#296) atike válasza jacis (#295) üzenetére


atike
nagyúr

Az utóbbi három inkább plusz pont, mint baj... ;]

(#297) jacis válasza atike (#296) üzenetére


jacis
nagyúr

Neked, de az emberek nagy része használja őket.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#298) Lauda válasza jacis (#295) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek nélkül európában nem lesz piaca a telefonnak.

(#299) hito válasza jacis (#297) üzenetére


hito
nagyúr

Ezért (is) tartunk itt kb. Hadd ne mondjam gyerekkoromban mivel foglalkoztak az emberek. Nem ilyen szarokkal, az biztos.

Témához: ezeket aztán tényleg hány mp telepíteni? Sőt, a FB eddig is csak egy ikont jelentett. Ha használni akarta az ember, első indításnál 100 esetből 100x közölte, hogy a használathoz frissíteni kell => kb. annyit ért, mintha nem is lett volna előretelepítve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#300) Graphics válasza hito (#299) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a telepítés a nagy művelet, hanem hogy ha nincs engedélyezve az eszközön az app futtatása... :) Szerveroldal felől.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.