Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: MacBook egy kis gikszerrel.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- droidic: Időutazás floppyval: A 486-os visszavág PCem-men
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- ldave: New Game Blitz - 2026
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
Új hozzászólás Aktív témák
-
"A médiában is miket adnak?"
Azt, amit megnéz a műsor célközönsége.
Főműsoridőben akár sintó vallási énekeket is lehetne nyomni, de nem sokáig. Percek alatt menne tönkre a csatorna, nézettség nélkül." csak az öldöklés, az egyre növekvő szexuális tartalom, az irtózatos nagy baromságok, amik csak butítják az embert..."
Nagyjából ezek érdeklik a nézők többségét.
A szexualitás az élet része. Nélküle már kihalt volna az emberiség. Miért ne lehetne a műsorokban megjeleníteni!? Nyilván nem pornó formájában, de eltagadni sem szükséges. Senkit sem a gólya hozott.
A 007-es ügynök következő kalandjában benne lesz az összes motívum, amit felsoroltál. De nem fog elszabadulni a pokol a bemutató után."Könyörgöm miért nem lehet olyan műsorokat sugározni, mint régen, hogy a mi gyermekeink(jövőre nézve) is normális közegben nőjenek fel. Gondolok itt pl.: Vizipók csodapók, Magilla gorilla, Mézga család, és ....."
Régen sem csak ezeket a műsorokat sugározták. Legfeljebb te csak ezeket a műsorokat láthattad.
A szülőknek és a környezetnek meg van a felelőssége. A gyermeket óvni kell. De ennek is megvannak a határai. A túlzott féltés és óvás legalább annyira káros, mint a kontroll teljes hiánya.
Szülőként majd (jól-rosszul) kezelni fogod a helyzetet te is."Nemrég hallottam, hogy a tanár feladta házi feladatnak, hogy a FB-on csináljanak csoportot és úgy oldják meg a házit..."
És???
Az iskolának, a közvetlen tanításon túl is vannak feladatai. Ezek egyike az, hogy megtanítsák csoportban tevékenykedni a gyermeket. A csoport tevékenység része a felnőtt létnek. Elég csak a munkahelyre gondolni."Nem lehetne valahogy visszahozni a 90-es éveket?"
Van egy indiai példabeszéd.
Az egyik istenük, talán Krsna, meghallgatta az egyik hívő imáját és szó szerint teljesítette a kérést. Néhány nap múlva a hívő már a teljesítés visszavonásáért könyörgött. Kissé átgondolatlan volt a kérése.Szóval a kilencvenes évek voltak a legszabadabb évek.
A Cannabis (Marihuána) fogyasztása és kis mennyiségű tartása, elfogadott volt. Nem büntették.
Nem karikázták a műsorokat. Önkéntes alapon, a műsorszám kezdetén és reklámok után, rövid ideig jelezték a korhatárt. Sőt tartalmi korlátozások sem voltak. Főműsoridőben horror filmet be lehetett mutatni. A nagyon véres jeleneteket önkéntes alapon vágták ki a csatornák, ha kivágták.
A BBC híradót, feliratozva nyomták késő este. A magyar híradások sem csak természeti katasztrófákról, bűntettekről, sportról és időjárásról szóltak. Reklámot sem építettek be ezekbe a műsorokba.Egyszerre lehetett tüntetni az üzemanyag áremelés mellett és ellen. A fűtőolajat korlátozás nélkül lehetett vásárolni a benzinkutakon, akár közvetlenül az autóba tankolva. Később már csak kannába és szőkíteni is kellett. (Mivel színezett fűtőolaj tilos volt autókázni.)
Vállalkozást indítottak pénztárgép és engedélyek nélkül. Ha működött, akkor legalizálták, komolyabb következmények nélkül.
Szoftvereket nem vásároltak üzletben. Egyszerűen lemásolták őket. Ebből senki sem csinált ügyet, az évtized első felében. Volt olyan 16 éves, akinek saját autója és sofőrje volt. Naponta járt
csempészniüzletelni az akkori Jugoszláviába. Az egyik kereskedelmi tévé be is mutattaEkkor kezdődött a mobiltelefonálás. A PC és általában a számítástechnika - informatika, szédületes sebességgel kezdett terjedni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gyúrósok ide!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Spórolós topik
- Azonnali fotós kérdések órája
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Kutya topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Apple asztali gépek
- Nintendo Switch 2
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- További aktív témák...
- Remek áron dobozos új Asus Tuf Gaming FX507VV/i7-13620H 16GB 512 SSD Nvidia RTX 4060 144Hz garancia
- 24"-os Philips 246V Full HD monitor akciÓÓ!
- 14"-os 5.gen core i5 Dell notebook kiárusítás! AkciÓÓ
- Dobozos ÚJ Lenovo Legion 5 2.5K OLED i7-13650HX 32gb ddr5 1 TB RTX 5070 Garancia
- SAMSUNG (LS34C500GAUXEN) 34 " GAMER WIDE MONITOR ! AKCIÓ
- Lenovo ThinkPad T14 Gen1 Intel i5-10310U Refurbished - Garancia
- AOC Q27G4XF 27 2560x1440 QHD Monitor 2026.10.27-ig Garancia Házhozszállítás
- Honor 200 Pro / 12/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4418
- iPhone 17 Pro 256 GB Kozmosz - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök - Számlás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
