Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ispy


Ispy
veterán

És tényleg jó drágák lesznek. Nem tudom minek kell minden szart belepakolni ezekbe a lejátszókba, szerintem egy sima mezei lejátszó 40k-ért, aztjólvan. Ettől még persze maradhatnának ezek az öszvér megoldások is, jó drágán, annak akinek megéri.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2) joni1700


joni1700
csendes tag

Már csak az a kérdés, hogy mit veszel fel 4k-ban :) (honnan)

(#3) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

És miért kell lemezre menteni? Sztem már majd mindenki winyóra ment. Elégé silány az élettartalma a legtöbb lemeznek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4) elefant válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Sokan használják archiválásra az optikai adathordozókat, mert olcsók.

(#5) elefant válasza Ispy (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

egyetértek, legalábbis azzal, hogy az integrált merevlemez totálisan felesleges.

(#6) Ispy válasza elefant (#5) üzenetére


Ispy
veterán

2013-ban adtam el a DMR-EH67-et, azt is csak azért vettem anno, hogy tévéből tudjak vele felvenni műsorokat. Aztán leszoktam a tévézésről, virágboltban meg minden megvan, ami kell, szóval semmi értelme, szvsz. Mondjuk a pana mindig is szerette jó vastagon rányomni a cerkát az árcédulára.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) #49155328 válasza elefant (#5) üzenetére


#49155328
törölt tag

Műsorrögzítés, timeshift funkció másképpen hogy működne?

(#8) nubreed válasza joni1700 (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Pontosan.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#9) Oneill90 válasza Ispy (#6) üzenetére


Oneill90
csendes tag

De lehet nem is annyit bír ki, mint egy Samsung vagy LG.
Minőség, tartósság és megbízhatóság terén a Panasonic mindig az élen járt véleményem és tapasztalataim szerint.
Az már megint más kérdés, hogy számomra sincs értelme az általad leírtak miatt.
Az itthoni HD adások meg hát na... olyanok :)

(#10) elefant válasza #49155328 (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

külső vinyóval.

(#11) 7s26c


7s26c
senior tag

Közhely, de először minden drága. Viszont szép.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#12) troviko válasza elefant (#4) üzenetére


troviko
senior tag

Annyira nem is olcsó. 50 forint körül van egy normális minőségű DVD (és ez még a szürkeimportos, matrica nélküli ár) és mondjuk legyen 4,2 GB, amit fel tudsz rá írni. 11,9 Ft/GB.
Míg egy 3TB-s HDD 26K. Ez gigabájtokra leosztva 9,3 Ft/GB. Az azért 22%-nyi árkülönbség.

Arról nem is beszélve, hogy anno, még a HDD-s adattárolós éra előtt, ha valami kellett, elő kellet halásznom a nagy dobot, abból a 100-as hengert, abból a lemezt, betenni, imádkozni, hogy működjön...
Ma meg egy kattintás a NAS power gombján, és ott van minden.
Tehát archiválásra teljesen alkalmatlan ma már a DVD.

Max akkor van értelme, ha valami kis fájlt akarsz valamiért különállóan backupolni. Én már vagy 2009 óta max évi 3 darab DVD-t írok. Ebből kettő a nyaralás (dupla backup a NAS mellé) és még egyet általában valakinek valamilyen kérésére. Általában erre is pendrive-ot használok, de ha ritkán találkozok az illetővel, egyszerűbb kiírni neki amit kért, azt vigye...

Szóval tényleg nem értem, hogy ki szenved még optikai adathordozóval, pláne ennek nem látom értelmét, főleg, hogy sok TV társaság (pl. UPC) nem is teszi lehetővé a digitális tartalmak rögzítését, csak a saját SetTopBoxukon.

Mindegy, sok sikert a gyártónak, jó hogy lehet kapni, kb annyi relevanciát érzek a termékben, mintha valamelyik gyártó újra beindítaná a VHS gyártást, csak mondjuk 2-szer hosszabb szalagokkal.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#13) Góliát


Góliát
senior tag

Nagyon drága kellék, akinek megéri hát legyen szerencséje.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#14) SunMount3r válasza elefant (#10) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az még macerásabb. De igen, ha alapból tud USB-re menteni (miért ne tudna), akkor meg is van ez is (erről nem szól a cikk). Amúgy meg: hálózatra mentés a legcélszerűbb (erről sem szól a cikk). De a legjobb, ha ezt a hármat együtt tudja.

Amúgy meg: ha ezekben is lesz olyan védelem, mint a TV-k-ben, hogy az azokon felvett anyagokat csak azon a TV-n tudod lejátszani, akkor semmi előnye sincs a külső winyónak se.

Az a sok UHD adás ami meg most van, na jó, egy viccnek tűnik ez most. Szóval, kb. egy 20-30K-s tuneres/felvevős Box-al ki lehet váltani mindent amit ez tud (a gyári UHD lemezek lejátszásán kívül, csak azért meg kicsit húzós ez a felár.)

(#15) ALBY válasza Góliát (#13) üzenetére


ALBY
senior tag

Minden ízében elszúrt koncepció.

Miért és mit vennék fel tévéből, 4K-t? 4K-ban?
Miért írnám ki optikai lemezre, lassan és drágán?
Miért az ő kicsi de drága lemezük van benne? (sata csati és táp is bőven elég, emg pár usb)
Rohadt drága.

De majd pár idősebb tájékozatlan madarat beleugratnak ebbe is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#16) 7s26c válasza ALBY (#15) üzenetére


7s26c
senior tag

Hirtelen lett volna pár ötletem , hogy mit rögzíthetek ily módon, de rájöttem, h azt valszeg le is lehet tölteni....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#17) rottenbull válasza ALBY (#15) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az, aki nem akar szamitogepet a szep nappalijaba, sot, nem akar meg kulso HDD-vel sem baszakodni, mert nem eletvitel szeruen torrentezik, annak ez kb jo is. Nem kell touch pades billentyuzet, programok, windows vagy meg bizarabb linux, se antivirus, se semmi. Osszekotik nekik a beszerelo technikusok, kap egy taviranyitot es csokolom, mukodik.
Elhiheted, hogy Verbatim orszagon kivul is van elet, raadasul minosegi elet.

(#18) Dilikutya válasza troviko (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

1. Inkább 30 az a 26.
2. A NAS drágább, már csak maga az alapeszköz miatt is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) ViZion válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem is ez jutott eszembe. Nyomdában a havi sok TB adatot is szerver + HDD-re mentettük, köszönik a 10+ éves HDD-k is olvashatóak a mai napig. :U Ki akar 2017-ben még lemezekkel szívni?

rottenbull: egy TV okosító box pont ezt tudja és nem is látszik, elrejtheted. HTPC meg még többet tud és az is olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) Imi1981 válasza troviko (#12) üzenetére


Imi1981
veterán

A 3 terrás vinyónak mennyi a használható mérete? Nem 3 terra az biztos. Amúgy igazad van csak vinyóért egyszerre kell kiadni nagy összeget míg dvd-ért nem.

(#21) #72042496 válasza Imi1981 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3 terás (nem terrás) vinyónak pontosan 3 TB a kapacitása, ami 2.728 TiB (szerintem ezzel kevered).

Ideje lenne, hogy 1024 helyett végre a Windows is 1000-rel váltson.

[ Szerkesztve ]

(#22) Imi1981 válasza #72042496 (#21) üzenetére


Imi1981
veterán

Igazad van. Arra gondoltam, hogy hány GB. Mert nem 3000 az sem hanem kevesebb jóval (nekem nincs így nem tudom pontosan). Az 500 gb-os vinyóm is csak 468 gb ha jól emlékszem.Szóval a számolni is úgy kellett volna. De a lényeg az akart lenni, hogy sokan akkor is inkább dvd vagy blu-ray lemezt vesznek mert kis tételben is tudnak olcsón míg vinyót főleg 3 terást egy összegben és drágán(mármint sokaknak drága) . Én is így voltam régebben de már inkább nagyobb vinyót akarok.Nincs kedvem már vacakolni lemezekkel . Tervezek 2 terás vinyót venni.

[ Szerkesztve ]

(#23) #72042496 válasza Imi1981 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

A 3 TB az 3000 GB, viszont csak 2794 GiB. Ezt a Windows ezt 2794 GB-ként fogja kiírni, mert a régi JEDEC szabványt használja, ami zavaró és nehézkes is szerintem.

A Google amúgy kiszámolja, ha beírod, hogy "3 tb to gib". :)

Én is HDD-re mentek amúgy, nem használnék optikai lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#24) rottenbull válasza ViZion (#19) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ha csak reszben kell az, amit ez nyujt, akkor igen.
De a te altalad emlitett okosito dobozokban van beepitett HDD ? Lejatszik BD-t, DVD-t CD-t, es esetleg irni is tudsz rajuk ? Van bennuk dupla vagy tripla tuner es tudod egy idoben mindegyik musorat rogziteni ?
Felskalazza 4K-ra a rogzitett musorokat ?
Amig nem ezek kellenek egy dobozban, addig van alternativa.

(#25) Dilikutya válasza #72042496 (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy bajom van a HDD-vel. Félek, hogy ha megáll, egyszerre odavan 1-2 TB adatom, míg lemezem az utóbbi 15 évben, amióta optikait írok, alig ment tönkre. Véletlenszerűen szoktam a legrégebbiekből is elővenni, mind a CD-k, mind a DVD-k jóformán hibátlanok, alacsony százalékban váltak olvashatatlanná.
Bár, lekopogom, HDD-m utoljára 2004-ben hibásodott meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Zanik válasza joni1700 (#2) üzenetére


Zanik
addikt

Abszolút jogos. DVD-felvevőm még volt. BD-re váltáskor már eszembe se jutott a dolog, sima lejátszó elég a gyári lemezekhez.
Már 1080p-nél is előjön a kérdés: mit kéne felvenni? honnan?
TV-t se nézek már szinte (max. sportközvetítést).
Az UHD érát meg már szeretném optikai lemezes adattárolás nélkül megúszni. Hogy lesz-e valaha egy normális egységes tartalomszolgáltatás hozzá. Ki tudja?

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#27) dabadab válasza Imi1981 (#20) üzenetére


dabadab
titán

"A 3 terrás vinyónak mennyi a használható mérete?"

Ha így nézzük, akkor meg még rosszabbul teljesít az optika, mert ott szinte biztos, hogy soha nem fogod tudni az utolsó byte-ig teleírni a lemezeket, mindig lesz valami maradék rész.

DRM is theft

(#28) #72042496 válasza Dilikutya (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

A legfontosabb dolgok nálam nem foglalnak sok helyet, ezek egy másik gépen plusz az arról készült mentésen is megvannak, mindez ráadásul egy másik városban. A kevésbé fontos dolgoknál elégnek tartom a szekrényben levő külső HDD-t, azt a rizikót pedig vállalom, amit írtál.

Ilyen nem történt velem, de olyankor gari/kuka lenne sajnos, és gyorsan vennék egy új külső HDD-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) tibaimp válasza ViZion (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van, ennyiért összeraksz egy htpc-t, nem is akár milyet, ha úgy tetszik, még egy blu-ray író is beleférhet az árba (az új uhd író már nem biztos) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) krx21 válasza ALBY (#15) üzenetére


krx21
nagyúr

"Miért írnám ki optikai lemezre, lassan és drágán?"

Mert mondjuk olcsóbb mint a merevlemez és nem megy tönkre ha leesik, vagy csak spontán...
Egy UHD lemezre kiírsz 100Gb-ot..

Mit írsz ki vele? Bármit, a 4K tartalomnak ott vannak az egész elérhető árú kamerák, mellyel rögzítheted a nyaralásod, a gyerekeid szülinapját stb... Gondold el a hdd-re mentett 5-10 éves emlékeid elillannak a vírus, vagy bármi miatt. Sajnos a merevlemezből igen sok megy tönkre évente...

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza rottenbull (#17) üzenetére


dabadab
titán

"Nem kell touch pades billentyuzet, programok, windows vagy meg bizarabb linux"

Nem tudok az XBMC-nél felhasználóbarátabb frontendet, márpedig annak a fő platformja a Linux.
Egyébként azon se lepődnék meg, ha ezekben a Panasonic cuccokban is Linux futna.

(#30) krx21: a HDD-t nem nagyon szokták leejteni, mert nem mozgatják, ha meg adatbiztonság kell, akkor úgyis backupra van szükség, azt meg HDD-vel jóval egyszerűbb megoldani (főleg automatikusan).
A 100 GB-os BD-R XL lemez meg 4000 forint körül van, az nem olcsóbb, hanem sokkal drágább, mint a HDD.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#32) bteebi válasza Ispy (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig nem rossz az, ha egy eszköz kb. mindent tud - na persze nem ennyiért :). A legjobb persze az lenne, ha a gyártók meghagynák a lehetőséget a választásra. Akinek csak egy olvasó kell, az megkapja azt olcsóért, akinek meg egy hálózati mindenes, az meg vehet egy ilyet - mondjuk feleennyiért...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) tibaimp válasza bteebi (#32) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem azért, de hír volt itt, hogy uhd olvasók is jelentek meg, igaz nem Pana.

szerk: Az áruk annyira nem is volt vészes.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) ViZion válasza rottenbull (#24) üzenetére


ViZion
félisten

épp ez az, h a lemez felesleges... de ha vki lemezt gyűjt, hát tegye.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#35) gabesz839


gabesz839
senior tag

Én már mindent külső vinyón tárolok,és ezek csak családi fotók és videók. Van is itthon 3 darab. Tyű ha most mindent ki kéne írnom lemezre akkor valószínűleg az elkövetkezendő pár hónapban el lennék.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#36) krx21 válasza dabadab (#31) üzenetére


krx21
nagyúr

4000 ft? :F A 25gb-os sima pedig 300ft... Ja, akkor ez még lesz olcsóbb is... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) #72042496 válasza krx21 (#36) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, még nekem is van ~800 GB cuccom a backup HDD-n, ami 32 db ilyen lemezt jelentene, plusz egy írót, plusz szoftvert hozzá.

Ezt még akkor se, ha ingyen adnák, pedig csak 800 GB-ról van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) krx21 válasza #72042496 (#37) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, végül is jogos... De akkor ha fontos tükrözve legyen, biztos, ami biztos...

(#39) Duree


Duree
veterán

Nem hinném , hogy tolonganának érte,kicsit túlárazottnak érzem.

duree54

(#40) dabadab válasza krx21 (#38) üzenetére


dabadab
titán

Nekem fontos, hogy rendesen le legyenek mentve a cuccaim, ezért készül róluk napi mentés helyi RAID5 tömbre, ami meg tükrözve van egy távoli gépre. Mindez teljesen automatizálva. Ez lemezekkel bohóckodva gyakorlatilag megoldhatatlan lenne plusz már csak a felhasznált lemezek ára miatt is rettenetesen drága (kb 170 GB a napi mentés mérete).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A HDCP miatt nem sok értelmét látom az ilyen felvevőknek. Nem tudnék felvenni ezzel semmit a másolásvédelem miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Most őszintén: tévéműsort felvenni minek ilyen? Elrakja az ember korongra reklámokkal megszakított győzike sót? Erre belső vinyós felvevő lenne ideális.

(#43) rottenbull válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez belso vinyos felvevo ( is ).

(#44) Dr. Akula válasza elefant (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor minek kiszedni? Bent nem fér el?

(#45) Dr. Akula válasza rottenbull (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak épp UHD-BD technikával megdrágítva. Esetleg lehetne még arannyal borítva, gyémántberakással, úgy mégtöbbet el lehetne kérni érte.

(#46) rottenbull válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


rottenbull
senior tag

Amugy vennel, de igy nem, igaz ?

(#47) Joshi


Joshi
titán

A minőségi BD50-es lemezek ~7-800Ft/db áron mennek, ma egy 2Tb-os merevlemez ~30000Ft. Ebből könnyen ki lehet számolni hogy a BD lemez kb ugyan annyiba van mint egy ugyan akkora kapacitású merevlemez. Sőt, ha minél nagyobb kapacitású merevlemezt akarunk (6-8TB) akkor már olcsóbb lesz a BD lemez. Az nem kérdés hogy egy lemez megírása körülményesebb, de ha minőségi alapanyaggal és íróval dolgozunk onnantól sokkal kevesebb a dolog a már megírt lemezekkel("igénytelenebb" ha lehet ezt ilyen jelzővel illetni). Kényelmi szempontból nem versenyezhet az optikai lemez a merevlemezzel ez nem kérdés.

Viszont nem innen kellene megközelíteni a témát, ugyanis nyugaton(akár keleten is) a tehetősebb országokban aki teheti legális forrásból szerzi be a cuccokat. Egy ilyen prémium termék nem a warez társadalomnak készül, nem is az a célközönsége. Arról nem is beszélve hogy kép és hangminőségben is az átlag fölött vannak ezek a lejátszók. Az meg hogy Magyarországon nincs 4K adás az nem a gyártók hibája, egyelőre a 4K még luxus amiért vagy fizetsz mint a katonatiszt, vagy maradsz az FHD-nál.

(#41) Tigerclaw beb@cna ha ezekkel a készülékekkel illegális másolatot tudnál készíteni, asszem a Pana vezére mehetne a sittre. :DDD A DVB-T és DVB-C-ről is csak a kódolatlan tartalmat tudja felvenni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Dr. Akula válasza rottenbull (#46) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mi köze ennek ahhoz hogy jó vagy nem?

(#49) rottenbull válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


rottenbull
senior tag

Varj, eloszor jobb a belso HDD-s.
Kiderul ez is az,
Aztan draga lett.
Most meg nem jo ? :D

(#50) Dr. Akula válasza Joshi (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

2 terás vinyó 23k, nem 30. [link] 30-ból 3 terásat veszel. Az a 7-800 Ft-os (lengyel vagy vietnami hamisítvány) teszkós lemez hány másodpercig képes megőrizni a ráírt adatokat? És a hozzávaló írót még nem is áraztuk be. És eztán jön még csak a visszaolvasás, melyikről milyen sebességgel lehet? Nem versenyképes a BD, ez egy halott technológia, akkor kellett volna erőltetniük, amikor nem akarták olcsóbban adni, mostmár hiába.

(#51) Dr. Akula válasza rottenbull (#49) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy te ennyi mindenről beszéltél, de én csak egyről: minek BD a HDD helyett?

(#52) rottenbull válasza Dr. Akula (#51) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez az adott eszkoznel miert relevans kerdes ?

(#53) Joshi válasza Dr. Akula (#50) üzenetére


Joshi
titán

Vinyóból én csak WD-t vennék abból is inkább Red-et ami egyáltalán nem 23K, ha pedig az igazán biztonságos adattárolás a cél, akkor már jócskán meghaladjuk a 30k-t is ha 2TB-ról beszélünk. ;) BD lemezek ügyben is rosszak az információid, de ebbe most ne menjünk bele, ha érdekel járj utána.
Filmnél nem beszélhetünk visszaolvasási sebességről ha BD lemezen van, egy BD lemezt beteszel a lejátszóba és megnézed a filmet ennyi. Ha minden gagyi filmet birtokolni akar az ember akkor tényleg nem pálya a Blu-Ray és az UHD Blu-Ray, ebben igazad van.

(#54) Dr. Akula válasza rottenbull (#52) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Fogalmam sincs, hát neked? Miért lehet fontos egy autónál mondjuk a fogyasztás, lóerő, csomagtartó, mikor olyan VIP kérdésekkel is lehetne foglalkozzni hogy milyen a színe...

(#55) Dr. Akula válasza Joshi (#53) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az egy dolog hogy te olyat vennél, de lehet olcsóbbat is. Amúgy Blue volt a 23k, nem Green. Viszont ha már vinyóban igényes vagy, BD korongban is legyél az, ne a hamis TDK árait hasonlítsd a drágábbik vinyóhoz!

Amíg kikeresed a BD lemezt, egyáltalán felpörgeti az olvasó, az mind idő. Ez vinyónál kb 0 másodperc.

Sztem akkor se pálya a BD ha csak tévéből akarunk felvenni, mint jelen esetben. Minek arra lassú, drága korongot pazarolni? Főleg hogy utána úgyis másik műsor kerül a helyére, vinyóról egyszerűen törlöd, a BD-t meg dobhatod a kukába, új lemez be, máris nő az ára.

(#56) Joshi válasza Dr. Akula (#55) üzenetére


Joshi
titán

BD lemez ügyben ne vitatkozzunk, tudom miről beszélek és bőven több tapasztalatom van mint neked, vagy te is lemezre írsz? ;]

A felvétel rögzítését én se tudnám elképzelni optikai lemezre, de én nem is erről beszéltem.

Van egy Panasonic DMP-UB900 lejátszóm, én még nem láttam olyan eszközt legyen az PC vagy médialejátszó ami a bekapcsolást követően olyan gyorsan készen áll a lejátszásra mint ez. Villámgyors és minőségi minden szempontból. Természetesen van NAS-om is, de abba csak egy 2TB-os merevlemez van ami átjáróház.

(#57) Dr. Akula válasza Joshi (#56) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mik azok a sokat emlegetett tapasztalataid, te gyártod ezeket, vagy mi? Én utoljára DVD-nél foglalkoztam koronggal, már ott látszott hogy nem éri meg a vinyóval szemben. Ha nagyon akarnék, tudnék írni, mert BD író van a gépemben, de igazából csak gyári programok telepítésére használom. Másra nem is éri meg. CD >> DVD >> BD, így csökken az írt lemez tartóssága, és már a DVD is katasztrofális volt. Persze a gyárilag nyomott nem gáz, de ez az írhatón nem segít.

Árgépen is 940 a legolcsóbb, bizonyára megbízható, vietnamban hamisított darab, nem 7-800k.

(#58) rottenbull válasza Dr. Akula (#54) üzenetére


rottenbull
senior tag

Hogy jon ide az auto fogyasztasa, csomegtere meg a tobbi ezoterikus tema ?
Itt egy eszkoz, ami felvesz szinte mindent HDD-re, lejatszik szinte mindent lemezrol es USB-rol.
Halozatra is lehet kotni, van benne 2-3 DVB-S/S2 tuner, VOD appok, Netflix, stb, van beepitett HDD-je es hozza adhato masik USB-n, stb. Itt mar csak annyi lehet a gond, hogy neked ez draga.

(#59) Dr. Akula válasza rottenbull (#58) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Úgy ahogy a te ezoterikus támáid.

Az UHD BD író technikát azt ingyen adja a gyártó, vagy felszámol érte némi luxusprofitot? Fogod a tévéműsort korongra írni, aztán megnézés után elhajítani, vagy inkább törlöd a vinyóról ha már megnézted? Szerinted miért baj ha egy kihasználatlan technika feleslegesen foglalja a helyet?

(#60) Joshi válasza Dr. Akula (#55) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj, ne vagdalózz ha nem muszáj, itt mindenkit oltasz a hülyeségeiddel. Én egy szóval se utaltam hazai árakra, miből gondolod ezt? Nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy ma már nem pálya az optikai lemez, de hogy drágább lenne mint a merevlemez az abszolút nem állja meg a helyét. Ahogy lemez és lemez között is van különbség, úgy vinyó és vinyó között is. Sőt, egy igazán megbízható vinyó sokkal többe kerül mint azt te gondolnád.

Még1x, ki mondott olyat hogy a felvételt BD lemezre kellene felvenni? Ha így lenne akkor nem lenne ezekbe a Pana játékosokban se vinyó. :O :W Az optikai lejátszók nem azért vannak hogy illegális másolatokat nézzenek rajtuk, mert akkor egy felvételre alkalmas média box vagy médialejátszó de HTPC-ét is fel lehet ruházni ilyen képességekkel.

Szerintem te vakvágányon utazol. ;]

Azért megnézném hogy jelen pillanatban min néznél meg egy 4K BD lemezt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#61) Tigerclaw válasza Joshi (#47) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem illegális másolatra gondoltam. A kamerák eleve digitálisan rögzítenek, lemezre kiírni azokat nem éri meg a lemez ára miatt, szóval az egyetlen funkciója egy ilyen felvevőnek az lenne, hogy a tévéből felvegyél valamit jó minőségben. Na ezt meg a HDCP gátolja. Ergo ma egy digitális felvevőnek semmi funkciója nincs. Haszontalan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#62) Joshi válasza Tigerclaw (#61) üzenetére


Joshi
titán

Értem. A Digi és Mindig TV kódolatlan csatornáit simán fel tudod venni, a kódolt csatornákat nyilván nem. Nincs ebben semmi meglepő, pont ez a lényege a digitális világnak. De pl a Sony tévék is fel tudnak venni, viszont ott csak ugyan azon a készüléken tudod visszanézni, mert egyedi azonosítót alkalmaznak. Vagyis az adathordozót egy egyedi másolásvédelemmel formázzák meg és csak így lehetséges a felvétel, de ami a lényege hogy csak azon az eszközön nézhető vissza amelyikkel felvették. Ez gondolom jogi okokból van így, kíváncsi lennék hogy a Pana ezen felvevői hogy oldják meg a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#63) rottenbull válasza Dr. Akula (#59) üzenetére


rottenbull
senior tag

Neked baj, igy ez nem a te termeked. Meg sokan masok sem ezt vennek. De a fillerbaszast nem lehet csomagtartoval meg fogyasztassal kimagyarazni.
Ha csak az keszulne, amit a nep akar, pattintott kovel nyuznank a majomsegget, hogy legyen ebed.

(#64) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Érdekes dolog ez a 4K. Ha most kellene TV-t vennem akkor biztosan belevágnék, de az 50" feletti méret már számomra zavaróan nagy. Na jó persze hely függő, de egy átlag 20-30 nm közötti nappaliban szerintem már túlzott méret.
Ezen felbuzdulva a 42"-es FHD TV marad és a vászon jöhet :)

4K BD lejátszónak biztosan lesz/van piaca, de ennek :F szerintem nem sok....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#65) Joshi válasza Csabroncka (#64) üzenetére


Joshi
titán

Addig amíg nincs saját tapasztalatod nem tudhatod, én is 20nm-en vagyok de simán belefér egy 65"-os tévé is. Minden csak szokás kérdése.

(#66) Dr. Akula válasza Joshi (#60) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak te vagdalkozol a hülyeségeiddel, játszod a janit, hogy te mindent tudsz a BD-ről, més meg semmit, de közben bizonyíték egy szál se. Közben meg TÉNY hogy a 30 rongyos vinyó az 23, a 700-as BD meg 940. De azért te jobban tudod, aha...

"de hogy drágább lenne mint a merevlemez az abszolút nem állja meg a helyét"
És ugyan miért? 2 tera / 25 giga = 80, szorozva a 940-es LEGOLCSÓBB árral az 75.000 HUF. Ebből jópár 2 terás vinyó kitelik. És akkor még nem is számoltunk azzal hogy a vinyót azt gyakorlatilag végtelenszer újraírhatod, a BD-t meg csak 1x. Ami egy tévéből felvevős kütyünél eléggé szempont.

"Még1x, ki mondott olyat hogy a felvételt BD lemezre kellene felvenni?"
Mondjuk alapból egy ilyen cikk topikjában vagyunk.

"Az optikai lejátszók nem azért vannak hogy illegális másolatokat nézzenek rajtuk"
Ezért is nem torrentfilmek lejátszásával számolunk, csak tévéműsorok felvételével.

(#67) Dr. Akula válasza rottenbull (#63) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De tévétunerrel meg netflixxel ki tudod magyarázni a fillérbaszást, ugye?

(#68) Joshi válasza Dr. Akula (#66) üzenetére


Joshi
titán

"Csak te vagdalkozol a hülyeségeiddel, játszod a janit, hogy te mindent tudsz a BD-ről, més meg semmit, de közben bizonyíték egy szál se."
Milyen bizonyítékot akarsz? Optikai lemezeknél ajánlott MID-ek vannak, a gyártás pedig préseléssel történik egy mester darabbal. A minőségbeli különbség több tényezőből tevődik össze, az egyik a jó minőségű mester darab és a minőségellenőrzés. De mindennek utánanézhetsz ha érdekel a téma ahelyett, hogy vagdalózol.

BD árakat nem linkelek, a külföldi webes áruházak adottak.

"Még1x, ki mondott olyat hogy a felvételt BD lemezre kellene felvenni?"
Mondjuk alapból egy ilyen cikk topikjában vagyunk.

Nagyon félreértetted a cikket, elsősorban nem lemezre vesznek fel ezek a kütyük. Még az is lehet hogy nem is tudnak lemezre felvenni. ;]

"Az optikai lejátszók nem azért vannak hogy illegális másolatokat nézzenek rajtuk"
Ezért is nem torrentfilmek lejátszásával számolunk, csak tévéműsorok felvételével.

A szolgáltatóktól függ hogy mit tudsz felvenni, ez nagyon képlékeny terület. Csak ez miatt egy ilyen drága kütyüt nem érdemes megvenni. De ahogy már korábban is írtam ez egy prémium kategóriás termék amit te soha nem fogsz(tudsz) megérinteni. Legalább is remélem. ;]

(#69) Joshi válasza Dr. Akula (#66) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként a merevlemezről is nagyon általános nézeteid vannak, pedig nem egy megbízható tárolási forma. Nem véletlen hogy a HDD csak Raid tömbbe való alkalmazása számít megbízhatónak, csak ugye akkor már dupla árról beszélhetünk. Szóval ennyit a BD vs HDD árakról.

(#70) dabadab válasza Joshi (#69) üzenetére


dabadab
titán

Ami egy példányban van, az eleve nem megbízható. Ami több példányban, de fizikailag egy helyen, az se. És ez független attól, hogy konkrétan milyen hordozón van az adat.

DRM is theft

(#71) Joshi válasza dabadab (#70) üzenetére


Joshi
titán

Most mit akarsz megmagyarázni? Merevlemez nem megbízható legalább annyira nem mint egy optikai lemez, ha viszont tükrözzük az adatot akkor már elszálltunk az árakkal vinyó árakban is. Nagyjából ez volt a mondanivalóm. Aki akarja érti, aki nem akarja nem érti. ;]

(#72) Dr. Akula válasza Joshi (#68) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Milyen bizonyítékot akarsz?"
Én semmilyet, te jössz állandóan azzal hogy mekkora BD majesztró vagy, hát mutass valamit! De leginkább hanyagold a janizást!

Korong és korong közt van különbség. A gyári préselt lemez és a homeuser írható között van "némi" különbség, pl. anyaghasználat. A homeuser nem olyan tartós, présgépet meg nem kapsz otthonra. Utánanézhetsz.

"BD árakat nem linkelek, a külföldi webes áruházak adottak."
Vinyónál is.

"Még az is lehet hogy nem is tudnak lemezre felvenni."
Ez minden bizonnyal így lehet, azért árulják felvevőnek...

Ez a "prémium kategóriás" olyan mint az "életérzés"?

(#73) Dr. Akula válasza Joshi (#69) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az írható korong meg RAID tömbben se. Már ha lehetne egyáltalán.

(#74) Dr. Akula válasza Joshi (#71) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

1. Ha a vinyót szorzod 2-vel, meg a BD lemezt is, akkor nem ugyanott vagyunk még mindig arányaiban? De.
2. Ha se a BD, se a HDD nem megbízható, akkor hogyan akarsz meggyőzni minket hogy HDD helyett BD-re archivákljunk, mert az megbízhatóbb?

(#75) Joshi válasza Dr. Akula (#74) üzenetére


Joshi
titán

Egyáltalán nem arról akarlak meggyőzni hogy mi a jobb archiválási mód, inkább arról hogy semmivel se rosszabb az optikai lemezes. A felvételt most hagyjuk, egy tévé műsort nem az örökkévalóságnak tartunk meg. Hozzáteszem nagyon ritkán vannak visszanézve a családi képek és videók is, szóval még mindig az emlékek azok amik életünkben örökzöldek maradnak és ez így van jól.

ui.: az optikai lemezekről nulla tudásod van, ez ügyben ne beszélgessünk ha egy mód van rá. ;)

(#76) tecsu válasza Joshi (#53) üzenetére


tecsu
addikt

Ha biztonságos adattárolás a cél BD esetében, ott is nőnek a költségek hasonlóan a HDD-hez. ;-)
Hiába "több a tapasztalatod", hamisan érvelsz.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#77) Joshi válasza tecsu (#76) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom miről beszéltek tényleg, a Blu-Ray a filmipar fejlesztette ki és semmi köze az adattároláshoz. Ha fontos az adataid megőrzése az örökkévalóságnak akkor nagyon rossz helyen kopogtattok. :F

(#78) Dr. Akula válasza Joshi (#75) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"az optikai lemezekről nulla tudásod van, ez ügyben ne beszélgessünk"
1. LOL!
2. Neked is.
3. Sztem se, mert ez színtiszta flémelésnek számít, ami a moderálási szabályzat szerint bűntetendő.
4. Még mindig nem tudjuk mire ilyen nagy az arcod, azon kívül hogy ezt az egy mondatot tudod csak szajkózni folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#79) tecsu válasza Joshi (#77) üzenetére


tecsu
addikt

Egyszerűen mellébeszéltél az előbb is és most is. Hol írtam olyat, hogy mit tartok fontosnak?
Kijavítottam az "érvelésedet", ennyi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#80) Viktor81 válasza ALBY (#15) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Segítek Neked:
Elsődlegesen japán piacra fejlesztik ezeket, ahol még 8k TV adás is van
Másodsorban Németországban lehet még kapni, ahol szintén nem az itthoni minőséggel szembesülsz
Harmadszor, ezen országokban nem torrenteznek a felhasználók, tehát értékes lehet a TV felvétel (nem biztos, hogy minden sportesemény és sorozat, vagy bármi elérhető a médiatárban..)

Az optikai része valóban okafogyott, de nem az emeli meg az árat. (és az is igaz, hogy lehetne benne egy 6TB HDD is)

V.

(#81) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jól sejtem amúgy (nem vagyok jártas a témában), de akinek már van egy HTPC-je a TV-re kötve, akkor azt pár ezer (esetleg pár 10K) forintból simán ki tudja bővíteni egy tetszőleges C-s, vagy T-s tuner-el és jó minőségben tud felvenni is vele?! Valamint az adás képét, "élőben", mindennemű minőségromlás nélkül, ugyan így tudja továbbítani a TV-re is?!

Vagy ehhez a ma kapható PC-s tuner-ek csak szó-szó lennének alkalmasak és inkább lutri a dolog?! :F

Van valakinek ezzel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#82) dabadab válasza SunMount3r (#81) üzenetére


dabadab
titán

Sajnos rosszul sejted. Minden kábeltv CI+ kártyákat használ, ami gyakorlatilag egyetlen dologban különbözik a CI kártyáktól: nem lehet őket PC-s tunerekbe rakni.

DRM is theft

(#83) SunMount3r válasza dabadab (#82) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem értem. Nálunk (Digi) nincs semmiféle kártya.

(#84) Duree válasza dabadab (#82) üzenetére


Duree
veterán

A digi nem haszbál semmilyen segédeszközt ,minden a kábelcsatornán jön. (DVB-C)

duree54

(#85) dabadab válasza Duree (#84) üzenetére


dabadab
titán

Máshol is minden ott jön, csak titkosítva, arra kell a CI kártya, hogy dekódolja az adatokat.

DRM is theft

(#86) SunMount3r válasza dabadab (#85) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Diginél nem kell.

(#87) Tigerclaw válasza SunMount3r (#86) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tehát se set top box nincs, se kártyafogadó, se kártya? A koaxkábel is közvetlenül megy a TV-be?

Még ha a digit nem is érdekelné az hogy illetéktelenek is használhatják a szolgáltatást, a csomagjainak szétválasztásához mindenképp kellene valami, mert akkor mindenki csak alapcsomagot fizetne és nézné a teljes csomagot az összes extra és prémium csatornával. Arról nem beszélve hogy sok tévében nincs DVB-C tuner sem.

Szóval vagy STB (beltéri egység) van kártyával, vagy kártyafogadó és kártyával.

Itt szerepelnek a Digi által használt STB-k és kártyafogadók típusai: [link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#88) Góliát válasza Joshi (#65) üzenetére


Góliát
senior tag

Nem nagy 20nm-re egy 65 collos tévé?

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#89) SunMount3r válasza Tigerclaw (#87) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát pedig itt egy szál kábel jön be a lépcsőházi elosztószekrényből, az pedig közvetlenül a TV-be.
Gondolom a szekrényben van beállítva/leválasztva, hogy kinek-merre-mennyi.

Mi is csak azt a csomagot fogjuk, amiért fizetünk.

(#85) dabadab: Végig olvastad a cikket, amire kommenteltél? DVB-C Tuneres felvevőkről volt szó benne. Szerinted ezek akkor hogyan működnének? PC-s DVB-C tuner is van egy pár. És Android-os TV Box is, ami tudja.

[ Szerkesztve ]

(#90) Viktor81 válasza SunMount3r (#89) üzenetére


Viktor81
senior tag

Úgy működnek, hogy van bennük kettő darab CI+ slot (mint ahogyan az elődökben is)

[ Szerkesztve ]

(#91) SunMount3r válasza Viktor81 (#90) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, oké, később már sejtettem, hogy ez lesz rá a válasz. Csakhogy van egy pár kártya slot nélküli is az olcsóbbtól a középárasig. Ráadásul ez utóbbi egy elég combos 4K, HDR és kutyafüle média Box is.

(#92) dabadab válasza SunMount3r (#91) üzenetére


dabadab
titán

És oda is van írva, hogy csak az ingyenes csatornák vételére jók.

DRM is theft

(#93) Viktor81 válasza SunMount3r (#91) üzenetére


Viktor81
senior tag

Nekem is van a PC-mben Avermedia HD H727

Tudom is nézni a MinDigTV ingyenes csatornáit (és fel is vehetem !)

(#94) SunMount3r válasza dabadab (#92) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem érted mit és mire írtam? :F Én pl. minden bejövő csatornát tudnék vele felvenni és egyik se ingyenes.

(#93) Viktor81: Ez jó. Van DVB-c változat is (a honlapjukon a modellszámok nem túl árulkodóak)?!

[ Szerkesztve ]

(#95) Viktor81 válasza SunMount3r (#94) üzenetére


Viktor81
senior tag

Elbeszéltek egymás mellett. A Digi, UPC, de még a MinDigTV is használja a CI slotot a dekódolásra ezt Dabadab kolléga jól írta. Nálatok (nyilván valami panel, vagy nagy társasház) kell lennie egy központi szekrénynek, ahol a szolgáltató ezt lakásonként tudja változtatni és a csatornákat kiosztani, ezért lehet, hogy nincsen STB. Máshogy nem működhet.

Van kábeltuner is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#96) Joshi válasza Viktor81 (#95) üzenetére


Joshi
titán

Igen, de az alapcsomaghoz a lakásban már nem kell CI kártya csak a kódolt +fizetős csatornákhoz mint pl az HBO, DigiFilm stb. Tehát SunMount3r jól mondja, elég lenne egy mezei DVB-C felvevő ami 1:1-ben felveszi konvertálás nélkül. Nekem a tévém fel is vesz, csakhogy a Sony leformázza az adathordozót egy titkosítással és csak azon az eszközön lehet visszanézni amin felvették.
Összefoglalva SunMount3r fórumtárs arra lenne kíváncsi, hogy egy külső DVB-C felvevővel megoldható a kódolatlan felvétel amit más eszközön visszanézhető?

(#97) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Én már nem is ismerek olyat aki lemezre ment.. Vagy winyóra vagy pendrive-ra ment. Ráadásul a nem nyomott hanem írt lemezek élettartama is kérdéses...

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#98) tecsu válasza zozoz1 (#97) üzenetére


tecsu
addikt

A múltkor beszéltem valakivel, aki hallot egy ember szomszádjának testvéréről, ki kollégája annak a fazonnak, aki "állítólag" ismert egy olyan embert, aki lemezre ment dolgokat. Hát, nem tudom. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.