Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04824576


#04824576
törölt tag

Bőven elég lenne, ha az alap windows 10 felismerné, ha ilyen eszközre van telepítve, és képes lenne a kijelző használata szerint változtatni az asztalméretet, felbontást, illetve ha a felhasználó azt akarja, a két kijelzőre két külön asztalt kitenni. Minden más csak felesleges parasztvakítás.

(#2) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Miért nem csak Windows X? Milyen hülyeség má' hogy windows tíz tíz :D
(Tudom, 10 ex, vagy 10 cross...)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#3) andor80


andor80
senior tag

Awindows 10 az utolsó windows..Totál felesleges.A simába belerakják a bend funkciókat azt jóccakkát'

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#4) Raysen623 válasza pulutodurumo (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

XBOXONEX :DD

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már csak PC-re kéne egy normális verziót kiadni és meg is volnánk :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) [K2]

Eddig mindenre kb. ugyanazt (a felületet: mobil/asztal/szerver) próbálták erőltetni és nem jött be, most egy kijelzőtípus miatt új vonalat nyitnak. Csodálkozni fognak-e ennek a buktáján? ;]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#7) Clorf


Clorf
tag

BendOS 10
Bendóztíz...
:))

[ Szerkesztve ]

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#8) apatyas


apatyas
Korrektor

Az eddigi Win10 nem elég flexibilis, hogy a hajlítható kijelzős termékeket is kiszolgálja. Érted.. ;]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#9) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Csodálatos, hogy mennyi szakember van köztetek, aki egészen biztosan tudja, hogy ez egy baromság és meg fog bukni. :U Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni. ;) :C Imádom!
Nem tisztem megvédeni a MS-ot (főleg a mostani balfék bugsorozat farvizén), de könyörgöm; biztos, hogy ez akkora faszság? Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból? :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#10) SP4C3 válasza ElEvEn11 (#9) üzenetére


SP4C3
veterán

Pont ugyanolyan energia és pénzpocsékolás, mint a VR, vagy a 3D TV. (jelenleg 4K TV-t is felesleges venni, vegyél 4k monitort inkább és köss rá egy NASA PC-t ami majd képes lesz a mario-t futtatni 4k-ban 24fps-sel)

biztos, hogy ez akkora faszság?
-Meg még annál is nagyobb.
Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból?
-112%, ezek sosem tanulnak semmiből, amíg van mit elherdálni (sz@rásig vannak pénzzel).

Piackutatás és marketing = Az ördögtől való dolgok, gyalogsági ásóval kellene az összes marketingest nyakonverni.

Témához: Úgy-úgy, tömjék bele a "sima" win-be ezt a sök felesleges "fícsört", mintha amúgy sem lenne egy nagy bloatware az egész. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#11) t72killer válasza SP4C3 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#12) ElEvEn11 válasza SP4C3 (#10) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nézd; meglátjuk. Nem értek veled teljesen egyet, de ezért is írtam az előző hsz-emet.
A marketinges szerintem is külön állatfaj. Grafikusként sokszor találkozom velük és hát... Nehéz na.
Most Dániában tanulok, öreg fejjel (46) Digital Concept Development-et. A piackutatás, a user research, a user journey megismerése, a felmerülő problémák feltárása, alap minden egyes fejlesztésnél. Otthon nem ez volt a gyakorlat sokszor. Tervezz valami faszát/művészit/amit-a-megrendelő-akar és aztán alakítgatás hetekig, majd végső terv kint a piacon és csodálkoznak, hogy nem hatékony. Persze megvolt az ellenpélda is, de akkor szinte mindig csapatmunkáról volt szó és általában ügynökségi melóban van ez, ahol több szakma is össze tud és kell dolgozni. Egy ekkora cégnél, mint az MS is tutira így van ez. Megnézték a piacot is. A cikk is utal erre. Szóval ez most annyira nem hiszem, hogy légből kapott. A párom gépe is 2-in-1 kihajtható, rajztáblaként is funkcionáló gép, de a Win10 konkrétan nem használható vele rendesen. Erről az oldalról is abszolút megértem ezt az irányt.
Szóval a piackutatást és a marketingest, azért ne vedd feltétlenül egy kalap alá. ;) Nekem is kell piacot és felhasználói igényeket kutatnom, mégsem vagyok marketinges. ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#13) t72killer válasza ElEvEn11 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az alaphelyzet az, hogy a júzer/fogyasztó hülye. (máskülönben nem lenne fogyasztói társadalom). A piackutató feladata, hogy felmérje, mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben, a marketingesé pedig az, hogy ezt elmélyítse és megágyazzon a jövőbeni felesleges fogyasztásnak, miközben pörögnek a színes papírdarabok az igazgatótanácsnál. Szval tényleg két különböző dolgozóról beszélünk, mást csinálnak ugyanabban a gépezetben. Amibe mi is bele vagyunk kényszerítve többé-kevésbbé: pl hiába akarnék én környezettudatos módon megelégedni a 10évvel ezelőtti okostelómmal, a hibátlan hardver nem bír el egy hirdetésekkel és mindenféle csilivili szirszarral telepakolt weboldallal - illetve a gyártó tett róla, hogy a biztonsági frissítések mellé csomagoljon egy kis "szeretetcsomagot", aminek köszönhetően pl hibázik/lassú a GPS. Ergo ha csak pöttyre uazokat a funkciókat használod a telón, mint 10éve (net, cset, navigáció), rá vagy kényszerítve a régi vas kukázására és az új megvételére.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Dupla BSOD, yeah! ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Chaser válasza ElEvEn11 (#9) üzenetére


Chaser
titán

nem feltétlen hülyeség, de volt már buktájuk, és nyilván végeztek ott is némi piackutatást, amivel aztán kitörölhették a nemesebbik felüket
10 is nagyon jó lenne, ha nem nettó idiózák lennének a döntéshozók - tisztelet a kivételnek -
az viszont elég szépen látszik, még mindig nem sikerül egységes szílusó ikonokkal dolgozniuk, erről biztos elfelejtettek piackutatni', h mekkora égő-tisztagyász-cik''' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) ElEvEn11 válasza t72killer (#13) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Csak a sztori kedvéért osztom meg, mert eszembe jutott a "mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben," kitételedről az egyik friss fejlesztés, amit csinálok. Éppen egy itteni weboldalhoz tervezek egy olyan kezelőfelületet, ami gyakorlatilag egy mobil alkalmazáshoz hasonló és kb külön rétegként futna az oldalon, amikor mobil eszközről böngészel rajta. A UI egy olyan menürendszer, ami kinyilik az oldal tartalma felett, hogy kényelmesen, egy kézzel is tudd kezelni és egy gomb körül van több más gomb még (dialer menu). Van egy keresés funkció, ami szintén egy dedikált gombot kapott a menürendszerben. Na a tesztnél kiderült, hogy van olyan, aki ezt nem is látja és leírta a visszajelzésnél, hogy miért nincs jól látható helyre téve és egyértelműsítve, hogy ez a keresés funkció és miért nem látható akkor már mindenhol. Egyrészt ez egy réteg a weboldal tartalma felett, ami kinyitható, miközben a weboldal továbbra is látszik egy szürkítés mellett és alapból mindig lehet görgetni a tartalmat, amíg a fő menügomb ugyanott marad a képernyő alján de nem zavar a böngészépsben, másrészt meg ugyanazt a kvázi egyezményes, nagyító ikont használtuk, amit kb mindenhol a keresés funkcióhoz társítanak. Agyam eldobtam, amikor olvastam a visszajelzést. A célközönség 20-35 közötti. Szóval még az sincs, hogy nem ismerik az mobil eszközöket vagy nem láttak ilyet korábban. Még panaszkodott is a felhasználó, hogy sajnos csak a megadott időn túl találta meg a funkciót. :C :D Szóval igen: van baj a fejekben néha. :D

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#17) joey04 válasza #04824576 (#1) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) ElEvEn11 válasza Chaser (#15) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Ha hosszú távon nem tanulnak a hibákból, akkor megbuknak és tönkremennek. :K
Azért jól látszott már korábban, hogy tanultak a hibákból, de mindig lehet újabbakat elkövetni. ;)
Ominózus hibahegy a frissítésekkel pl., ami alapvetően abból fakadt, hogy elbocsájtották a régi tesztelőgárda jelentős részét, a fizikai tesztkonfigok számát szintén visszavették és átálltak virtuális gépekre, meg erre a Windows Insider programra és azt gondolták, hogy a Power User is képes olyan feedback-et adni, mint egy rutinos, veterán tesztelő. Itt az eredmény. Most lépnek vissza kettőt, hogy korrigáljanak. Vonatkozó cikk itt, ha érdekel.
Nagy cégnél majdnem természetes, hogy több a hibalehetőség. Az ikonoknál is ez lehet az ok feltételezem. Az meg tuti, hogy piackutattak róla, csak más kérdés tudni a felhasználói értékeléseket, véleményeket (már amennyiben egyáltalán használható adatokat kapsz tőlük és nem csak valami hadoválást, ahogyan Power User kontra Tester esetében előbb) és megint más azokat figyelembe venni. ...és ugyebár megint visszamutathatnék itt is az előző bekezdésre. Szerintem bőven benne van ez is. :U

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#19) Pista0001


Pista0001
addikt

"egy önmagát háttérben frissítő, gyári alapértelmezett beállítások mellett is biztonságos, mindig internetre csatlakozó, felhős szolgáltatásokkal is segített"

...engem kirazott a hideg ;]

(#20) pepeno1


pepeno1
tag

Maradjunk annyiban, hogy a Microsoft-nak nem sikerült értelmes mobil operációs rendszert alkotnia, vagy ha mégis, akkor az Andriod meg az iOS lemosták 0%-os piaci részesedés közelébe. Most megint próbálkoznak ilyen oprendszerrel.
Inkább el kéne engedniük ezt a dolgot. :) :))

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#21) t72killer válasza pepeno1 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A wipo7-el cseszték el, amikor meg akarták mondani a júzernek, hogy használja a telefont (copy-paste, multitask). Ezzel km mélyen ásták el magukat wimo felhasználók millióinál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) t72killer válasza t72killer (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(Wimo=wimo 6.1-6.5)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Úgy látszik még nem buktak elégszer az ilyen külön verziókkal...

(#24) instantwater válasza t72killer (#5) üzenetére


instantwater
addikt

Úgy hívják: Linux :P

(#25) SP4C3 válasza instantwater (#24) üzenetére


SP4C3
veterán

Sajnos linux sem fenékig tejfel, tudok olyat, ami így 2019 végére kötelezően alapfunkciónak kellene, hogy számítson, linuxokon mégsincs.

Cégben és otthon is aktívan használom (igaz nem rég óta), és folyamatosan megy az átállás (cégben csak azt nyomom és 100%-ban kiváltotta winshit-et). Végleg búcsút mondok az MS féle megoldásoknak, csak szabad software lesz használatban. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#26) instantwater válasza SP4C3 (#25) üzenetére


instantwater
addikt

Az okoskodó asszisztensre gondolsz? ;]

Azért annyira nem lehet rossz, ha te magad írod, hogy átállsz/átálltál.

[ Szerkesztve ]

(#27) SP4C3 válasza instantwater (#26) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem az rib@nc Cortana-ra gondoltam. ;]
Hardware Video Decoding egy sz@ros böngészőben pl., mondjuk YouTube-on!!!! Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis javítani fog a linux ökoszisztéma fejlődésén és behozza az itt-ott megjelenő lemaradásait.

Nem rossz (mérföldekkel értelmesebb rendszer, mint a windows 10), de van még hova fejlődni (remélhetőleg jó irányba).

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#28) instantwater válasza SP4C3 (#27) üzenetére


instantwater
addikt

Chromiumból van VA API enabled verzió amivel ki tudod használni a hardveres gyorsítást.

Még valami? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29) btprg válasza Pista0001 (#19) üzenetére


btprg
senior tag

:D Idióták számára ideális választás...

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#30) #06658560 válasza t72killer (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nincsenek kicsit nagy igényeid?

(#31) Jesus_Shaves válasza instantwater (#28) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Rossz hozzáállás, hogy egy konkrét böngészőt kell használnod egy funkció miatt. Ez kizárólag a böngészők sara, hiszen tökéletesen működik a hardveres gyorsítás mpv-ben.

[ Szerkesztve ]

(#32) hardzsi2 válasza #04824576 (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

+1

Értelmetlen különbontani.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#33) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A Microsoft tanult a hibáiból? Erre azért kíváncsi leszek. Inkább egy külön desktop verziót adnának ki gépház meg hasonló nyalánkságok nélkül.

(#34) NandoXXL válasza ElEvEn11 (#9) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Vista, Windows mobiltelefon tönkre tétele, Windows 8, Windows 10 bugok és mellé a Windows tablet kezelői élmény átszabása, kidolgozatlansága, végül magára hagyása. Csodálatos. Lemaradtak a mobil bummról, szakértők, vezetők hatalmas pénzért kergetik a farkukat (mint a buta kutya). Szerencsétlen beosztottakat tizedelik, agyátültetés helyett... Én személy szerint tudnék nekik kiutat javasolni, és más felhasználók is. (elég lett volna hallgatni a saját felhasználóikra, nem a szurkolókra) Ez a valóság, hiteltelenek, nem trendik, körülményes a felületük..

(#35) instantwater válasza NandoXXL (#34) üzenetére


instantwater
addikt

A Nokia tönkretétele a helyesebb megfogalmazás.

Bár a Nokia is vastagon sáros abban, hogy sokáig erőltette a Symbiant amikor már mindenki elindult az Android felé, aztán már nem volt más lehetőségük, mint elfogadni az MS pénzét, aki azután rövid úton átlogózta Microsoftra a készülékeket és néhány év alatt ment az egész WinMo őrület a kukába.

(#36) ElEvEn11 válasza SP4C3 (#27) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

"Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis..."
Tényleg nem trollkodni szeretnék veled, csak ősztinén kíváncsi vagyok valami hitelesnek mondható felmérésre, adatokra erről. Van? Mert alapvetően szeretem a Linux és a szabad szoftver gondolatiságát, de nem látom, hogy az az általad említett terjedés/növekedés változott volna bármi az elúlt 10, de már talán 15 évben.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#37) ElEvEn11 válasza NandoXXL (#34) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Így korrekt. Nézd (és ismétlem, kiemele és aláhúzom, hogy nem védeni akarom az MS-t, csak kicsit realistábban hozzáálni mint egyből szardobálni, mert MS) én úgy látom, hogy a Win7-tel eléggé helyre tudták állítani a reputációjukat és nem nagyon emlékszem az elmúlt 6-9 évből kék halálra. Talán egy eset volt. Ez az előzőekhez hasonlóan remek. Éppen a tesztelési metódusuk javított ezen, aztán ezt most jól elcseszték és hibát hibára halmoznak megint a frissítésekkel, ami minimum felháborító 2019-ben.
Másrészt meg a nagy cégek átka, hogy kurva nagy vízfejük lesz egy idő után. A vállalati rendszer és hierarhia sem feltétlenül kedvez a hatékonyságnak. Szóval van baj, de azért az MS sem az ördög. Ahogyan a többi nagy IT cég sem, csak kurva nagyon, rohadtul pénzt kell termelniük a részvényeseknek és így tovább. Ez elég a hibák megágyazásához, ami persze nem menti fel őket. De mondom; ettől még nem az ördögök. Ne essünk neki egyből a "szövőgépeknek", mert azok léteznek.
Végül; ezzel együtt is nehéz tolerálni bizonyos dolgokat. Említettem a hibákat, te is mondtál párat, de lehetne még találni. ...és nem csak az MS-nél. ;)

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#38) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"gyári alapértelmezett beállítások mellett is biztonságos, mindig internetre csatlakozó, felhős szolgáltatásokkal is segített,"
1. a MS felhője meg a biztosmág üti egymást (telemetria)
2. végre eszükbe jutott a háttérben frissítés :D

A Start képernyőt meg láttuk, milyen jó volt a Win8-ban - pedig pl. mobileszközökön tényleg jó volt, csak ugye amúgy lett hatalmas "siker". :DDD :DD

Arról meg ne is beszéljünk, hogy akkor éppen hány verziója van a Winfosnak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Megmondom őszintén, hogy én már nem bánnám, ha normálisan megoldanák végre egyszerre több kijelzőnek a kezelését. Mióta megvettem a Samsung 4K QLED TV-t, és egyszerre használom a monitorral (mármint nem dugdosom ki-be, folyamatosan csatlakoztatva van mindkettő), azóta előjött pár hiba / hiányosság. Például néha magától - random időközönként, van, hogy egy napig egyszer sem, de van, hogy fél órán belül háromszor is - újra-inicializálja magát a grafikus meghajtó, illetve a monitor is, ekkor pár másodpercre feketére vált a képernyő, majd újra előjön. Ez például játékok közben tud zavaró lenni, pláne Diablo III-ban, egy HC kari akár meg is halhat ennyi idő alatt.

Hogy most ez az nVidia vezérlőprogramjának a hibája, vagy a Windows ökörsége, eddig nem sikerült kiderítenem. De tény, hogy azelőtt, mikor még csak a monitor volt, ilyesmiket nem csinált. Ha a Windows 10 X-ben végre megoldanák, hogy egymástól függetlenül lehessen kezelni a kijelzőket, az jó lenne. Mondjuk miközben filmet nézek a TV-n, a monitort készenléti állapotba tudjam kapcsolni, hogy ne zavarjon a fénye. Vagy ha felbontást változtat a TV (HDR és anélküli filmeknél), akkor ne sötétedjen el a monitor.

Ja, és a legfontosabb: Oldják meg végre normálisan a betűméretezést. Unalmas, hogy minden váltás után, amíg újra nem indítom a gépet, még azokban a programokban is elállítódnak a betűméretek, amiket nem is a TV-n használok.

Ha ezeket kijavítják, szívesen váltok X-re. Addig jó a "sima" 10 is.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#40) NandoXXL válasza ElEvEn11 (#37) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Csak stabil, rendszert szeretnék, mindenféle mondva csinált upgrade nélkül. Legális rendszerek, elvárható a részemről hogy az update ne tegye tönkre az operációs rendszert, vagy törölje a hibátlan drivert. Ez általános probléma, erre kellene megoldást találniuk.

És a többieknek a saját pénzükkel játszanak, LTSC nagyon drága.

(#41) #04824576 válasza NandoXXL (#40) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pláne mikor a windows tolja a pofádba agresszíven a saját fos programjait, szolgáltatásait, meg tudom, hogy kikapcsolható, de alapertelmezetten reklámokat is, közben meg elvárják, hogy fizess érte több tízezret.

A pofátlanság határa. Vagy maradjon fizetős, de akkor kussoljon, vagy tolja a szemetet, de akkor legyen ingyenes. Így ne csodálkozzanak, hogy olyan sokan lopják. Mert pénzt azt nem ér.

(#42) instantwater válasza #04824576 (#41) üzenetére


instantwater
addikt

Szemetet minek lopni?
Linux ingyen van. Az nem kerget az őrületbe.

(#43) #04824576 válasza instantwater (#42) üzenetére


#04824576
törölt tag

A linuxot meg másért nem szeretem. Egyik rendszer sem tökéletes, de egyelőre marad a windows. Használható az, de az biztis, hogy nem fizetnék érte.

(#44) hcl válasza #04824576 (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A szoftver feltörése illegális, s nem mentség az, hogy rossz, akkor ellophatom.

Nekem ezvoltaz egyik indok aWindows kukázásában. Drága,nen jó,bűnözni meg nem etikus miatta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) instantwater válasza hcl (#44) üzenetére


instantwater
addikt

Megnézném Magyarországon hány otthoni gépen van jogtiszta Windows úgy, hogy nem volt gyárilag telepítve.

(#46) hcl válasza instantwater (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :D

Apósnál :D
Már csomószor igénybe vette a supportot is (ami fél évig ingyenes), fizetett is érte, de úgy különben sokat nem tudtak segíteni (távsegítség is volt).
Az ilen gondokra, hogy egyszer csak 10 perc várakozás létrehozni egy mappát, semmit nem tudtak mondani, telepítsd újra.
Én kreáltam egy új helyi fiókot (az előző is az volt) és megoldódott...

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Chaser válasza hcl (#44) üzenetére


Chaser
titán

pár ezer ft-ot azért megér legálisan :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) hcl válasza Chaser (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi? Az, hogy
- trükközzek az updatekkel, mert ki tudja, mikor borul össze
- kikapcsoljam valahogy a kémkedést
- kiszedjem a felesleges feature-ket
- és még akkor sem tudom, mit csinál
stb.
Nekem ez nem.
Van a gépemen olyan, amiken ezek tök ismeretlen fogalmak, és jól működik.Hogy nem olyam szép a design, mint a Win10, az kevésbé hat meg. (De tényleg, miért nem lehet azt a winyózon megoldani, hogy ha akarod, a Luna felület megy rajta, ha akarod az Aero...? Mert ha valami, akkor ez hasznos lenne, megfoghatná vele a MS azokat a usereket is, akiknél megragadt az XP...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) Chaser válasza hcl (#48) üzenetére


Chaser
titán

winről beszéltem, nem 10-ről..7-est használok ( : - de van tiszta 10-esem is, még mindig nem győzött meg -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) #04824576 válasza instantwater (#45) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kérdés, mi számít jogtisztának?!
Mert nálam a windows nem crack-elve van.
Érvényes sorozatszámmal van aktiválva, csak éppen azt a sorozatszámot 600 Ft-ért vettem ebay-ről. :D
Azért kíváncsi lennék egy jogi szakértő véleményére, hogy ez is lopásnak számít-e, vagy csak az büntetendő ez esetben, aki eladott egy nem magánszektorba szánt sorozatszámot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.