Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) afterwhite09


afterwhite09
tag

Jó kis teszt.

Én mondjuk 60ból összeraknék egy patent FM2-es platformot 4giga rammal (monitor nélkül), amivel vidáman elnetezgetek és ráköthetem a TV-re és nézhetem a hd filmeket és 1-2 pc-s játékkal is eltudok bohóckodni, de mellette mondjuk kifér egy x360 és tudnék játszani is, ha ilyen alternatívában gondolkodnék :]

[ Szerkesztve ]

People had more, than they needed...

(#52) MASSlag válasza tvamos (#46) üzenetére


MASSlag
tag

Hát már több topicban írtam, ezt most nem akarom szétoffolni.
Röviden:
1. Sok megnyitott ablakkot használok, nekem nagyon fontos az áttekinthetőség. Ha átlerülök az asztalról a metro felületre, onnan gyakorlatilag áttekinthetelenek az tradícionákis asztalon megnyitott ablakok.
2. A felület egy 24"-os moniton nagyon ormótlanul néz ki. Ezen mondjuk segít a 8.1. Az hagyományos ikonok nagyon elütnek, csúnyák.
3. Próbáltam a felület logikáját megszokni, de nem sikerült, nem áll kézre.
4. Nem ad semmi pluszt a win7-hez képest (ínkább kényelmetlenséget), nekem nem éri meg megvenni.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#53) N!GhTyka válasza Gave (#50) üzenetére


N!GhTyka
tag

+

(#54) kelzsoca válasza tskó (#4) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem érdemes lenne ezt elolvasni:

PC és konzol, avagy az új generációs játszma

https://vertigostore.eu

(#55) tvamos válasza kelzsoca (#54) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Erdekes cikk... de kinekt nincs pc-re. vagy van valami alternativa?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56) saltanus


saltanus
aktív tag

Nagyon jó cikk lett! Köszönöm!

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#57) MASSlag válasza tvamos (#55) üzenetére


MASSlag
tag

Van, csak szoftver nincs rá. LINK
Legalábbis nem sok. Nem épült ki az infrastruktúra.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#58) manoarc válasza afterwhite09 (#51) üzenetére


manoarc
senior tag

Ott a pont ! :K

{。^◕‿◕^。}

(#59) Rhino666 válasza #19617792 (#47) üzenetére


Rhino666
őstag

Tegnapelőtt raktam össze a gépet. :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#60) #19617792 válasza Rhino666 (#59) üzenetére


#19617792
törölt tag

ja bocs :DDD

(#61) lorcsi


lorcsi
veterán

jó kis cikk, nekem épp aktuális :K

(#62) KAMELOT


KAMELOT
titán

Olcsó, jó kis gép!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#63) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Hitman Absolution nagyon cseles: xboxon játszottam végig, azt hittem hogy 60fps (pedig jól szoktam látni a különbségat) nem is nagyon hittem magamnak, megnéztem a youtube méréseket 28-30 között tartja magát de nagyon stabilan. Utána kipróbáltam a PC-men: nem egy jó port, és sokkal nem is néz ki jobban (valószínűnek tartom hogy az MLAA élsimítás miatt).

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#64) xatos3


xatos3
senior tag

amd fm2 6800k jóreggelt

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#65) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Ez egy értékes cikk grat!

(#66) AZTA


AZTA
tag

A windows árát minek számoltad bele? Meg kontrollert. Furcsálltam is hogy majdnem 150k-ra jött ki a második. Mert annyiból már azért igencsak jobb gépet lehet venni.

(#67) #19617792 válasza AZTA (#66) üzenetére


#19617792
törölt tag

a Windows ingyen van? a kontroller még talán mellőzhető, de autós, repülős játékok sokkal jobbak kontrollerrel.

(#68) AZTA válasza #19617792 (#67) üzenetére


AZTA
tag

Majdnem beírtam hogy igen, de inkább nem mondok semmit. :D

(#69) Gave válasza #19617792 (#67) üzenetére


Gave
addikt

A Windows is mellőzhető, attól függ mire kell a gép. Wine-al bizonyos játékok egész jól működnek.

(#70) Amantius válasza AZTA (#68) üzenetére


Amantius
senior tag

Az jó, mert nincs ingyen, ahogy én is írtam. Ha a warezből indulunk ki, akkor máris értelmetlen az egész, mert, a konzol jóval olcsóbb lesz. A konzolt lehet jóval olcsóbban adni, mint amibe valójában kerül, hiszen pl. egy friss konzolban lévő cuccok össz értéke tuti, hogy sokkal többe kerül, mint amennyiért a cuccot adják (talán egy aktuális csúcs PC árát is elhagyná, gondoljunk csak a PS4-re, abba se bagóért raknak több magos CPU-t, 8 giga RAM-ot, meg a bánatom tudja milyen VGA-t). De azt nem a konzol vásárlásakor fizettetik meg, hanem majd az eladott programok meghozzák a bevételt, ezért is kell és lesz is kizárólagos cím. Majd, ha lecseng keresnek rajta PC-n is, vagy más platformin (Alan Wake).
Tehát, ha a program ingyen van (ami nincs), akkor egyszerűen nem fizetted ki a konzolod tényleges árát.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#71) KAMELOT válasza Gave (#69) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja ubuntu ingyen van! :) Simán megy ott is minden.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72) Ant@


Ant@
senior tag

Tavasszal én is összeraktam egy kis konzolpótló konfigot a TV alá. Íme:

asrock H61-HVS 11k
celeron G530 10k
2x2Gb Kingson HyperX 8k
Sapphire HD5670 Low-profile 20k
ház 250W-os Noname TFX táppal: 11k

Ez eddig 60k. + wireless egér, bill. kombó 6k. DVD-író, vinyó volt kéznél azt nem kellet külön vennem.
Teljesítményben nagjyából azt hozza mint annó a Phenom X2 @ 3GHz, HD4850 páros. Mindezt halkabban hűvösebben jóval kisebb fogyasztással.

(#73) FlashLed válasza aram01 (#6) üzenetére


FlashLed
senior tag

Egyetértek.Konzol játékra,minden másra a PC.

The Mechanic

(#74) #19617792 válasza Gave (#69) üzenetére


#19617792
törölt tag

jaja, bár nem túl sok játék megy vele teljesen jól. viszont itt (valószínűsítem) olyan játékos PC-ről van szó, amin minden játék fusson. az hozza magával a Windowst.

(#71) KAMELOT: Ubuntut (13.04-es Unityst...) inkább jegeljük. inkább bármi más...

(#75) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Az elszállt ram árak torzítják az összehasonlítást, és a 7750 ára is irreális amikor a 7770-ek minimális felárért adnak +30% teljesítményt.
ODD és kontroller felesleges, HDD helyett is inkább SSD-t tennék a gépbe.

Viszont ha már vannak itt kontroller szakik: Médiaplayert mennyire lehet kiváltani xbox360/PS3 használatával (coax hangkimenet, h264, BD-ISO, 3D lejátszás, külső vinyón lévő állományok kezelése, több külső felirat kezelése, stb.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#76) Polllen válasza Mercutio_ (#75) üzenetére


Polllen
nagyúr

Coax hangkimenet. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#77) Mercutio_ válasza Polllen (#76) üzenetére


Mercutio_
félisten

Coax digi, amúgy mi a gond vele?
Régi erősítőm van amin még nincs HDMI, de nem akarom lecserélni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78) Polllen válasza Mercutio_ (#77) üzenetére


Polllen
nagyúr

Semmi, de egyik konzolon sincs, tehát már a többi nem is kell a listára:DDD

Az én dac-mon sincs csak usb meg digi coax bemenet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#79) gbors


gbors
nagyúr

@all (akinek tetszett): thanks! :R

általános válasz az AMDs kérdésekre: a 3.6GHz-es kétmagos AMD-k kb. hasonlóan mehetnek, mint a G2020, ide-oda 10%. akinek van kedve, tesztelje le pontosan.

általános válasz a "ki veszi meg a windows-t" kérdésre: aki úgy gondolja, hogy a windows ingyen van, az vonja ki a konfigurációk árából, és vonja le a saját konklúzióit :)

@#2 Steve1207: kizárt, hogy a 7850-nél csak 10% különbséget hozzon a 3570k. nem volt akkor reális a teszt-szett.

@#9 rviktor25: benne is van, tessék alaposan elolvasni :)

@#32 Rhino: min tudtál spórolni? oszd meg, és akkor frissítem a cikket.

@#45 peterkeT: hát ezt a hsz-t marhára nem értem. a 2-4 oldalak a teljesítményről és a képminőségről szólnak, ugyan honnan jött az le, hogy csak anyagi szempontból van összevetve? :F

@#50 Gave: praktikusan leírtad a 2. konfigot, 1-2 apró különbséggel. az fsp hexa 400 valóban lehet, hogy jobb, mint a vs450, azon lehet egy ezrest fogni. a kontroller pedig nem opcionális.

@#75 Mercutio_: én úgy fogalmaznék, hogy a 7750 ára röhejes. de nincs mit tenni, ez az első lépcső a 7770 alatt. azt meg nem értem, hogyan akarsz HDD helyett SSD-t. elférsz 128GB-on?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#80) Mercutio_ válasza Polllen (#78) üzenetére


Mercutio_
félisten

optikai digi sincs? :Y

gbors: Elférek :K :B Amihez nekem nem elég 128GB ahhoz 500 is kevés, arra ott vannak a 2-3TB-s vinyóim.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#81) KAMELOT válasza Mercutio_ (#80) üzenetére


KAMELOT
titán

Általában jobb ha ilyen instalált dolgok egy helyen vannak. 128GB SSD nekem is kevés. kb. 360-as elég lenne már. Csak pár instalált játék + progi van fent és 200GB már nincs is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#82) Polllen válasza Mercutio_ (#80) üzenetére


Polllen
nagyúr

A konzolon optikai digi van.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83) Mercutio_ válasza KAMELOT (#81) üzenetére


Mercutio_
félisten

120-as SSD-ből 57GB üres úgy, hogy minden számomra filmhez és melóhoz szükséges program már fent van és 10% formázatlan a kondíció miatt :B
Persze hardcore gamernek biztos kell a sok hely, de annak szvsz a hd7770 se pálya :U

Polllen::R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#84) Skodry válasza Steve1207 (#3) üzenetére


Skodry
aktív tag

A8 5600K + 4850 és megeszem a kis inteleket 7770 val együtt :DDD

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#85) parandroid válasza gbors (#79) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"hát ezt a hsz-t marhára nem értem. a 2-4 oldalak a teljesítményről és a képminőségről szólnak, ugyan honnan jött az le, hogy csak anyagi szempontból van összevetve"

Összeveszni ugyan nem fogunk, nekem az jött le belőle, hogy tesztekkel próbálod eldönteni, hogy egy konzolhoz képest egy ilyen-olyan áron összerakott asztali gép milyen teljesítményű, illetve, hogy hol helyezkedik el hozzá képest. Mondjuk ez a rész pont a PC nagy előnye, hogy azonos áron egyre nagyobb teljesítményt ad az évek során, a konzol pedig legfeljebb kicsit olcsóbb lesz a termékciklus vége felé, de erősebb nemigen, tehát minél régebbi az adott generáció, annál inkább a PC felé billen a mérleg. Más kérdés, hogy a konzol mennyit tud hozni ügyes programozói munkával és jó optimalizációval.

Amire megpróbáltam rávilágítani, hogy nagyon ritka az a helyzet, amikor tényleg arról kell dönteni, hogy akkor most PC-t vegyen a user nullláról, vagy konzolt - ahogy többen is írták már a hozzászólásokban.

A legjobb megoldás nagyon durván az egyéni igényektől függ, és szinte mindig az lesz a vége, hogy a konzol mellett valamilyen más platform is rendelkezésre áll a felhasználónál - akár játékra is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#86) gbors válasza Mercutio_ (#83) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, ha elférsz, akkor nincs mit tenni, tényleg jobb választás az SSD :)

amúgy a játékok akkor is könnyen elfoglalnak 8-10GB-ot, ha az ember nem HC, úgyhogy oda pont jó az 500GB.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#87) Xaels válasza gbors (#86) üzenetére


Xaels
félisten

Ja egy BF3 Premium Edition közel 40GB önmagában :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#88) KAMELOT válasza Mercutio_ (#83) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt inkább arra akartam utalni, hogy számomra a progi + WIN7 kombó is már 100GB-t foglal. De kinek mire van szüksége ahhoz mérten veszi a SSD/HDD-t.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#89) KAMELOT válasza Xaels (#87) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja vagy GTA4 20 + 20 GB :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90) Mercutio_ válasza KAMELOT (#89) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebből is látszik mennyit játszom :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91) dragonfx


dragonfx
veterán

szokásos meddő téma...
a konzol más világ egy gép rengetegszer jobb.több dologra hazsnálhato sokoldalubb.
2 játék kivételével a átlagos konfig gal is játszható FHD.be a játékok.és ez most is így van nesze neked mindig a fika a 2 magra...elég még.
aki meg játékügyileg "whitefülü" és megteheti feccőljön bele 300k. ergo kb 2x annyit a konfigba de semmi értelme.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#92) Xaels válasza dragonfx (#91) üzenetére


Xaels
félisten

Sokoldalúbb, de látom egy alap funkció nem működik megfelelően :U

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#93) gbors válasza parandroid (#85) üzenetére


gbors
nagyúr

értem. nem, a teszt célja az volt, hogy megnézzük, hogy milyen minőségben lehet játszani egy olcsóbb gépen. ehhez óhatatlanul felmerül összehasonlítási alapnak a konzol.
az ár a végén azért kapott hangsúlyt, mert az olcsó PC a várakozások felett teljesített, viszont nem olcsó. olcsóbban meg nem igazán lehet kihozni, csak sokkal gyengébbre.

azt én nem látom, hogy annyira ritka lenne a PC vs konzol döntés - az más kérdés, hogy sok ilyen esetben a PC csak pillanatokig alternatíva.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#94) Garyka válasza Amantius (#24) üzenetére


Garyka
tag

Amantius! Írtad h szimulátorozol. Van köztü Simbin game?

A cikk zseniális, köszönjük!

(#95) dragonfx válasza Xaels (#92) üzenetére


dragonfx
veterán

na már megint mi...???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#96) Xaels válasza dragonfx (#95) üzenetére


Xaels
félisten

A helyesírás ellenőrzés...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#97) F.B.I. válasza Xaels (#96) üzenetére


F.B.I.
veterán

:DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#98) trufa12


trufa12
addikt

Én annyival lezárom a konzol pc vitát :) 1 olcsó pc- is jó lesz , amint megszüntetik a mosott textúrákat :) mert akkor alap beállítások mellett is szép lesz a játék pc-n :) és nem lesz drága 1 olyan pc ami úgy viszi ..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#99) danikollar válasza trufa12 (#98) üzenetére


danikollar
őstag

Épp látom ps3-at keresel. :DDD

(#100) trufa12 válasza danikollar (#99) üzenetére


trufa12
addikt

igen :P

össze állítottam 1 pöpec kis fm2 gépet 128 iponban :) és mellé ps3, és gyűjtés a ps4 re,

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.