Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) Amantius


Amantius
senior tag

Elég nehéz ezt objektíven kezelni, legalábbis szerintem. Itt van csípőből, hogy online szimulátoros hobbimat (ami jelenleg 6 játékot érint) elég nehéz lenne egy konzolon kielégíteni, míg mást ez nem érint. Először is szeretném tisztázni, hogy én a PC-t mindennap használom és nem egyszerűen a játékok ára miatt nincs konzolom, hanem mert az én felhasználói szokásomat nézve, teljesen feleslegesnek érzem a PC mellé. Mondjuk megnézném a családom, ha havonta csak pár órát tévézhetnének, mert apa éppen gyakorol a következő online szim. versenyre, mert tévénk csak egy van (ez máris felvet pár újabb kérdést), ami szintén nem egy olcsó mulatság. Azért leírom a gondolatomat a játékok kapcsán.
Nekem is a játékok ára ugrik be kapásból (illetve inkább másodszorra, mert az egér és a bill. hiánya ugrik be elsőre). Én drágának találom a konzolos árakat úgy is, hogy valóban, az oprendszer árát is ki kell fizetni a PC-n (az bizony 50000 volt 2010-ben. W7 Home premium). Sem a friss, sem az "olcsósított" árát nem fizetném ki (hozzá kell tennem, korántsem vagyok teljesen képben a konzolos játékok beszerezhetőségéről, főleg használt játékok terén, amiről írhatnátok egy pár sort (PC-n tucatjával vannak az online boltok), csak a CD Galaxis árait néztem). A későbbi hozzáférés nem játszik nálam, sosem kellett semmi azonnal. Ha a késés ideje az optimalizációra, a látvány javítására megy, akkor még jó is, bár ez csak marketing, ahogy tapasztalom, persze tisztelet a kivételnek.
Nem tudom, az új XBOX, vagy PS3 ára mennyi volt megjelenéskor? Úgy emlékeszem, az XBOX-hoz HDD sem volt, vagy nem mindegyikben? Erről is írhatnának páran, érdekel. Ha meg a jelenlegi árakat és felszereltségeket nézzük, akkor a játékok korai hozzáférése (ha az elmúlt éveket nézzük) már nem is igazán játszik. Mindegy, csak egy gondolat.
Egyébként arra gondoltam, hogy pusztán kíváncsiságból (Nem azért, hogy bármit is igazoljak, mer azt én nem szeretnék, főleg, hogy ha jobban végig gondolom, annyi itt a kérdés, hogy képtelenség meghatározni, melyik a drágább. Egyszerűen kíváncsivá tett a téma, egyúttal képet kapnék, mennyit költöttem eddig játékra) összeszámolom mennyit fizettem ki a jelenlegi játékokért.
A cikk egyébként jó volt, mert annyi gondolat fogalmazódott meg bennem, míg ezt írtam (vagy 10-szer át is írtam, így is csak töredékét írtam ide), hogy egy külön blogot is írhatnék.

Nagy gáz, kis szerencse!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.