Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Viszlát


Viszlát
addikt

Előbb-utóbb homeless lett volna belőlem, ami nem túl vonzó jövőkép.

Hajléktalan a szó, amit kerestél. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#52) Sontir Fel válasza HANDO88 (#46) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Felesleges. Itt nem a gazai ovezet, a dimonai atomeromu vagy az ENSZ hatarozatok a tema. Egy no elment kulfoldre dolgozni. Sikereket ert el, boldog es ezt akarja a csaladjanak amellett, hogy sajnalja hogy ehhez el kellett mennie itthonrol. A tema, a tortenet szempontjabol mellekes hogy Izrael, Svedorszag vagy Ausztralia az orszag ahol van. Csak te ragadtal le Izraelen, amin a nicked alapjan nem is csodalkozom. Hoztad ami elvarhato toled.

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#53) HANDO88 válasza Sontir Fel (#52) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ha mellékes akkor miért kellett megnevezni az országot?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#54) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem tudom, hogy ez az írás nacionális propaganda akar lenni, vagy sem. Tény, hogy én nem vagyok vevő rá.

Elnézést kérek, hogy van véleményem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55) Sontir Fel válasza HANDO88 (#53) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Mert igy egesz a tortenet. Peldaul hogy nem a skandinav tengerparton barnult le a holgy. Probalj kicsit kevesbe ellenseges lenni, es jobb lesz. Hidd el.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#56) rolii21


rolii21
aktív tag

:R erre nem mondanék semmit.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#57) HANDO88 válasza Sontir Fel (#55) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ne erőlködj,nagyon izzadtság szagú.Részemről befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#58) Gézengúz válasza Sontir Fel (#52) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nyugalom, nem csak Ő ragadt le...Örülnék, ha az országunkban senki se lenne arra kényszerítve, hogy el kelljen hagynia szülőföldjét a megélhetése miatt........és igen annak is nagyon örülnék, hogy egy olyan helyről ami már lassan nem bírja eltartani a népességet (pl.drága a víz) "Ott, meglepő módon, a víz csillagászati ára ellenére" vagy "És rengeteg a gyerek. Egy családban az átlag három, de vallásosabbaknál nem ritka a nyolc sem" szóval onnan se akarjon senki a MI hazánk területén megtelepedni....

(#59) moonlight115 válasza 8th (#48) üzenetére


moonlight115
tag

Minden szakmában vannak tisztességesek és tisztességtelenek. Az ember, ha beteg, érzékenyebb a stílusra, a hozzáállásra. Ezzel sajnos van, aki nem törődik. Belefásult, beleunt...(meg persze hazament ebédelni, ami szerintem nem egy bocsánatos bűn, ügyeletben pláne.)

Vakegérke hogyne, neked is lehet véleményed, bár itt egy nőről volt szó, az ő sorsáról. Nem propaganda, de hát nem vagyunk egyformák, ki mit lát benne, mit ragad ki belőle...

Viszlát kösz, nem kerestem, de te megtaláltad. :)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#60) Viszlát válasza moonlight115 (#59) üzenetére


Viszlát
addikt

Elnézést, hogy belekotyogok, de egy kissé valóban félrevezető a cím. Ez az írás egy nőről szól, nem Izraelről alapvetően, éppen ezért nem túl szerencsés a címválasztásod (nem késő módosítani). Persze aki bele akar kötni, az más címmel is meg fogja tudni oldani. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#61) Vakegérke válasza moonlight115 (#59) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy nő sorsának ecsetelgetésébe lazán bele lehet illeszteni az őt befogadó(?) közösség, náció dicséretét, és az az érzésem, hogy ez volt az írás fő eleme.
Már csak az a kérdés, hogy miként lehet olyan nagyon barátságos a befogadó közeg, ha...
Na jó, nem folytatom.

Barátnődnek kívánok további kellemes élményeket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#62) moonlight115 válasza Viszlát (#60) üzenetére


moonlight115
tag

Igazad van. A címben a hangsúlyt én a "szubjektíven" szóra helyezném, de egyetértek, aki akar, bele tud kötni.

Egérke köszi :)

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#63) Viszlát válasza Vakegérke (#61) üzenetére


Viszlát
addikt

Ne legyél már ennyire fafejű. Akármit is gondolsz a hírek alapján, ott is emberek élnek, akikkel a hétköznapi interakció, mint az írás is mutatja, egyáltalán nem kellemetlen. Értem én, hogy nehéz megállnod, megállnotok a zsidózást, de akkor legalább ne ilyen bugyuta módon tegyed, tegyétek. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#64) Sontir Fel válasza Gézengúz (#58) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Igen. En is orulnek neki. Van ketto diplomam a fiokban, ha tudnam oket kint hasznalni, akkor feltehetoleg en is tavoznek, az utolso majd lekapcsolja a villanyt. Ami itt van az vagy lecsuszas vagy kis szerencsevel pangas. Akkor pedig inkabb kint a spanyol tengerparton pangok ahol egy automosoban tobbet lehet keresni ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#65) 8th válasza Viszlát (#63) üzenetére


8th
addikt

Zsidózás? Hol? Mikor? Miről beszélsz?

(#66) Gézengúz válasza Sontir Fel (#64) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nincs egy diplomám se, de ha volna és tudnám "náluk" használni, se mennék oda...és tudod mit, ha én maradnék az utolsó, akkor nem a villanyt kapcsolnám le, mert ha ez az ország nem lehet a MIÉNK akkor bizony ne legyen az ÖVÉK sem...

(#67) Ati1979 válasza 25zsozso (#32) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem meg lehet érteni ha valaki innen elmegy.

Például jobb éltre számít. Szeretne családot, de nincs miből. Bizonytalan a (vagy nincs) munkája, kevés a fizetése.
Nyitva vannak a határok, ha valaki nem találja meg itt a számításait szerintem menjen el nyugodtan.
Más részről akinek jól megy, az meg maradjon.
Az a baj, hogy az ilyen vannak kisebbségben.

Itt nem a hazafiságról van szó, hanem egyszerűen a megélhetésről. Svájcból például nem hiszem, hogy sokan vándorolnak ki.

Nem biztos, hogy minden kivándoroltnak az a sorsa, hogy mások mocskát takarítsa. Mindenki boldoguljon ahogy tud. Mivel máshol jóval kedvezőbbek a lehetőségek, ezért mennek el.

Sajnos ezen a helyzeten ami itt van nem tudunk változtatni. A rendszert már nem lehet megjavítani. Ennek az országnak a sorsa már rég nem magyar kézben van. Ha összegyűlnek az emberek és kimennek az utcára azon már az sem fog segíteni. Sajnos a magyar mentalításban benne van az összetartás hiánya, így ez is csak akkor fog megtörténni, ha gyakorlatilag nem lesz mit enni...

(#68) buherton válasza Sontir Fel (#36) üzenetére


buherton
őstag

Nagyon is sok. Tisztesség meg az, ami Izraelben egyáltalán nincs...

(#52) Sontir Fel: Nem felesleges. Sőőőt nem is mellékes, hanem nagyon is fontos. Pontosan azért, mert nem Svédországról, Ausztráliáról... szól!

(#64) Sontir Fel: Szia! Remélem jó szerencsével jársz kint!
Az ország építés pedig már elkezdődött.

(#63) Viszlát: Ez nem igaz, mert kulturált ember nem csinál olyanokat.

(#26) Gézengúz: Mostan nem figyeltem meg más fele jártak a gondolataim.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#69) Sontir Fel válasza Gézengúz (#66) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Jol teszed, sok ilyen felhasznalora van szukseg, hogy az orszag ujra(?) felemelkedjen. Ettol fuggetlenul nincs gondom azokkal akik mennek, tisztelem a batorsagukat. Van aki nem teheti meg azt amit te. Ha 100 nettot se keresnek itt kezdo orvoskent, kint pedig a tobbszoroset kapjak es a tenyerukon hordozzak oket... szerintem ertheto es elfogadhato a dolog.

(#68) buherton: ezek szerint akkor nem a kulfoldre menetel a gond, hanem Izrael. Csak kibujt a szog a zsakbol :DD

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#70) Paarthurnax válasza 25zsozso (#32) üzenetére


Paarthurnax
senior tag

"mert ha nem azért megy ki, hogy visszajöjjön, akkor tényleg jobb ha kint marad"

A jelenlegi gazdasági helyzet Magyarországon nem igazán az, ami miatt feladnám a karrieremet és nem szeretnék orosz rulettezni a családom megélhetésével. Lehet majd egyszer vissza költöztünk, de attól félek hogy addigra már nyugdíjas leszek.

"látom a megvetést a külföldiek felé, csak ha magasabban vagy, akkor nyalnak-falnak."

Szerencsére Ausztrália a bevándorlók országa és nincsen ilyen probléma a munkahelyen, mivel a csoportomban lévők közül egy személy született itt, a többi mind bevándorló vagy a szülei hozták be gyerek korában.

Valószínűleg nem vagyok igazi "hazafi", de számomra fontosabb a családom, mint bármi más és hajlandó vagyok lemondani felsőbb eszmékről annak érdekében, hogy a családom élete jobb legyen.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#71) buherton válasza Sontir Fel (#69) üzenetére


buherton
őstag

Sokáig tartott :) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#72) Gézengúz válasza Sontir Fel (#69) üzenetére


Gézengúz
addikt

Felhasználó?

Egyébként meg naná, hogy Izrael a gond...Elég nagy gond...

(#73) Sontir Fel válasza Gézengúz (#72) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Hajjajj, eddig felre ertettelek! Neked is az a gondod mint a masik jokepu sracnak. Kulfoldre lehet menni, csak oda ne... en hibaztam, igy mar ertheto.

Rossz lehet mindenfele ellenseg keppel elni a mindennapokat, bar az is igaz hogy en se koltoznek szivesen Kandaharba, Teheranba, Moszkvaba vagy Mexikovarosba ;] Karacsony alkalmabol csak azt tudom nektek kivanni, hogy bujjon elo beloletek is az ott lapulo Szegedi Csanad :C

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#74) 8th válasza Sontir Fel (#73) üzenetére


8th
addikt

Te figyelj már. Muszáj neked itt mindenkit sértegetned/provokálnod? :U

(#75) HANDO88


HANDO88
senior tag

"Az izraeli kormány augusztus elsején döntött úgy, hogy deportálja a külföldi vendégmunkások Izraelben született gyerekeit, hogy az ország zsidó állam maradhasson – jelenti a CNN képes riportja.

Csak a külföldi vendégmunkások Izraelben született öt évnél idősebb, iskolába járó és héberül tudó gyerekei maradhatnak, a többieknek el kell hagyniuk Izraelt. A döntés legalább 400 gyereket érint, és természetesen a szüleiket. Augusztus elsejétől számítva 30 napjuk volt elhagyni az országot az érintett családoknak, már a bevándorlási hivatal kopogtatását várják bármelyik nap.

Az izraeli belügyminiszter azzal indokolja a kormány döntését, hogy a szóban forgó külföldi vendégmunkások vagy illegálisan léptek be az országba, vagy túllépték a tartózkodási engedélyük lejárati dátumát. Ha engedélyeznék a gyerekek maradását, akkor a jövőben Izrael elvesztené zsidó jellegét. A deportálás és az indoklása is hatalmas nemzetközi – és izraeli – felháborodást keltett."

EZ pedig egy másik vendégmunkás élménye.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#76) Gézengúz válasza 8th (#74) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nekik ez nagyon megy....

(#77) Sontir Fel válasza 8th (#74) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem, de szeretek packazni a sorok kozott bujkalok antiszemitakkal :K Problem? :R

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#78) Aslan


Aslan
aktív tag

Igen... a pénz többet ér mindennél, a hazaszeretetnél is. Legalábbis sokak szemében... az enyémben nem!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#79) buherton válasza Sontir Fel (#77) üzenetére


buherton
őstag

Van. Nem vagy liberális, mert megkülönbözteted az emberi csoportokat.

(#75) HANDO88: Szerkessz, amíg tudod, mert ezzel vélhetően (jogosan) bünti jár. Félre ne értsd. Itt nem arról van szó, hogy igazad van, vagy nincs igazad, de itt már tiltott. Nem bántásból mondom, de ez tényleg benne van a szabályzatban.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80) Aslan


Aslan
aktív tag

Kérdés:

Miért is baj, ha valaki nem liberális? Én sem vagyok az... hála Istennek!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#81) keIdor válasza 25zsozso (#32) üzenetére


keIdor
titán

Mondok neked valamit. Márciusban én is megyek, de nem az országgal van bajom, hanem az emberekkel.
Nem Magyarországot nem szeretem, hanem a magyarok 60-70%-át.
Pont ahogy előtted írták, sok a tróger, a munkát nem becsüli, de a lopás, hazudozás az megy.
De egyébként én nem voltam sosem nagy hazafi, de rájöttem, hogy itt nem az ország a szar, hanem az emberek, plusz a vezetés, de az ellenzék sem jobb, a szélsőjobb ráadásul egy söpredék.
Unom már, hogy itt mindenki hibás. Az EU, a cigány, a zsidók, a románok, a szlovákok, az oroszok, az osztrákok, a németek, a franciák, de hogy ezek a magyarok, hogy a saját házuk táján sosem képesek szétnézni, sem a jelenben, sem a múltban, nem jönnek rá, hogy ugyanúgy hibásak a jelenlegi gazdasági helyzet miatt. Ebből van elegem.
Birka nép, az országot valahol sajnálom. Viszont nem a pénz miatt megyek, inkább 50%-ban kalandvágy, 50%-ban elegem van a magyar mentalitásból, mert ez, ami itt van, nem élhető hely, jelenleg. Amíg ez a 60-70% nem változik meg, addig ez lesz. Visszajönni én sem tervezek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#82) .mf válasza Gézengúz (#66) üzenetére


.mf
veterán

Bocs, de elnézve azokat, ami itt folyik, ez kikívánkozik belőlem.

Pont az ilyenek miatt szégyellem néha el magam, hogy ilyen emberek is magyarnak vallják magukat, pedig a magyar régen befogadó nemzet volt (tájneveinkben őrzünk sok itt békésen letelepedett népet), ez a soviniszta idegenlelkűség nem volt jellemző. Az ősszel is egy nagy melák beszólt nekem, majd két mondat múlva lezsidózott. Nem volt időm leállni vitatkozni vele, de két kérdésem lett volna hozzá: és ha az lennék; s mitől magyarabb ő mint én.
"Szomszéd tehene is". Nem ismerem de útálom, s nem is akarom megismerni jellegű szűklátókörűség és saját tévhitekbe zárkózás. Nem teljesít, de elvár, mert az jár. Ha rendesen nem megy, akkor megy ügyeskedéssel. Van-e ott rokon-ismerős, akin keresztül meg lehet kerülni a rendszert. Csak dolgozni ne kelljen. S a véget nem érő panaszkodás, elégedetlenkedés. Minél többet dolgozok külföldön, annál inkább szemet szúrnak ezek itthon. Próbálom kint a pozitív tulajdonságainkat sugározni, mint a találékonyság, jókedélyűség, humor, barátságosság; de hazajövet már egyre inkább úgy érzem, hogy a fentiek a tényleges jellemzők.

Igen, külföldre dolgozok, kijárok erre-arra. Dolgozni ott is kell, keményen, de el is ismerik a munkát és a fizetés is jobb. Korrektebbek a lehetőségek, többet számít a tényleges tudás és képesség, kevesebb a "csókos" ügyeskedő felkapaszkodott léhűtő. Nem szándékozom kitelepülni, mert szívből-lélekből magyar vagyok kint is és minden hosszabb-rövidebb kint-tartózkodáson eszembe jutnak a magyar ízek, a nyelv, az itt élő ismerősök; de elszomorít, ami idehaza folyik.

Buherton: te is fiam Brutus? Többre tartottalak. Nem értem, hogy mi köze lenne ezekhez az önbecsüléshez és a birkasághoz. Sőt, én pont fordítva látom. Épphogy önbecsülésem volt, hogy nem akartam itt a kritikán aluli körülményeket tovább elviselni, s csak nyelni birka-türelemmel az újabb szivatásokat.

Hando, Vakegérke: látni kell, hogy az ország mit művel, mondjátok -- miért, itt az ország mit művel? Szerintetek ott sokan nem ugyanúgy fogják a fejüket, hogy már megint mit művelnek a politikusok, mint mi itt?
A cég, ahova jelenleg szerződve vagyok, van egy izraeli irodája is. Először egy kicsit én is féltem, hogy hogyan fognak kezelni, de nagyon pozitívan csalódtam: akikkel onnan kapcsolatban voltam, kivétel nélkül kedvesek, korrektek, segítőkészek voltak. Egy fikarcnyi megvetést, lenézést vagy bármi hasonlót nem tapasztaltam. S mellé keményen is dolgoznak (Izraelben heti 43 óra a munkaidő, amitől szerződéssel el lehet térni, s akár napi 10 óra is lehet -- olyat is szoktam látni).

Valaki még megjegyezte, hogy ez nem megoldás, meg itt kell változás. Kéremszépen, én 2006-ban ott voltam. Akiknek most sír a szája, azok akkor hol voltak? Ha a most nyavalygók akkor szintén kivonultak volna, nem itt tartanánk. De mivel a nagytöbbség, birka módon -- ha már előkerült a szó, ide illik igazán -- semmit nem csinált, ez jel volt a politikának, hogy idehaza bármit meg lehet tenni büntetlenül. Most ennek a levét isszuk.

Végezetül pedig: szerintem mindenkinek kéne egy kicsit külföldön dolgoznia, vagy csak nyitottabb szemmel elmenni külföldre világot látni, a helyiekkel megismerkedni; vagy akár itthon is lehet, itt tanuló vagy éppen itt dolgozó, nyaraló külföldiekkel beszélgetni. Rájönnének, hogy akár más vallás, más szokások, más helyzetek, más bőrszin ellenére is, máshol is ugyanúgy emberek vannak, mint itt. Talán kevesebb gyűlölködés lenne a világban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#83) 8th válasza Sontir Fel (#77) üzenetére


8th
addikt

Na szerintem most dobjuk ezt az antiszemita fonalat.... :U A hithű (cionista) zsidók magukon kívül mindenkit lenéznek, mindenkit megvetnek ha másért nem is akkor a vallása miatt. Számukra mindenki más alsóbbrendű. Önmagukat kiválasztott népként állítják be és zsigerből gyűlölnek igen gyűlölnek mindenkit aki más véleményen van. Kérdem én akkor ki is itt az antiszemita?

(#84) Gézengúz válasza Sontir Fel (#77) üzenetére


Gézengúz
addikt

Aztán meg ha lezs..........unk akkor meg megy a sírás-rívás mi? Az is nagyon megy....

(#85) Sontir Fel válasza keIdor (#81) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Egyszer egy sör mellett pár ember kifejthetné, hogy mitől hazafi a hazai napjainkban. Nem wareozolok, jogtiszta programok vásárlása mellett megfizetem az áfát? Csak artisjust matricás cd-t veszek hogy fizessem a jogdíjakat? Nem veszek áfa nélkül hardvert újonnan az aprón mert adót akarok fizetni? Csak hogy az oldal témájánál maradjunk :K Szerintem amíg ezt nem definiáljuk, ne mondd magadról hogy nem voltál nagy hazafi.

(#79) buherton: nem különítem el az embereket származás, vallás, vagyoni helyzet alapján. Mi ezzel a gond? Ezt a gondolatsort fejtsd már ki bővebben kérlek, kicsit zavaros.

(#84) Gézengúz: le mi? Írd már ki kérlek.

(#83) 8th: És? Ha jóm elékszem a hittan órán tanultakra, akkor az ószövetség szerint is kiválasztott nép, nemde? Sőt valami olyasmi is rémlik, hogy egy zsidó user meghalt mindnyájunk bűnéért. Érdekes dolgok ezek... no de a másik, Izrael nem egyenlő a cionista, szélsőséges zsidókkal. Olyannyira nem, hogy alkalmanként egymás ellen fordulnak. Amikor kivonultak megszállt területekről ahova a vallásosok építkeztek, a saját katonáikra támadtak rá a kitelepítéskor.

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#86) Gézengúz válasza .mf (#82) üzenetére


Gézengúz
addikt

Milyen jól kiragadtad a lényeget....

"békésen letelepedett népet"

(#87) bullseye válasza 8th (#83) üzenetére


bullseye
addikt

Azon túl, hogy ez alapjaiban nem igaz, ráadásul a cionistáknak és az ortodoxoknak bár van közös halmaza, de két külön csoport. (sőt, a hithű, hívő értelmében pláne...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#88) buherton válasza .mf (#82) üzenetére


buherton
őstag

Nekem is volt szerencsém párszor járni külföldön. Volt, hogy heteken keresztül kint voltam, de nem győzött meg. Németek nagyon hidegek. Spanyolok nagyon latinosak, románok meg nagyon rendetlenek, olaszok/görögök pedig nagyon lusták.

Igen befogadó nemzet voltunk/vagyunk. Jöttek a jászok/szászok/svábok stb.. de ők nem akartak hatalomra törni, kizsákmányolni, és nem különben dolgoztak, mint a magyarok. Sőt nem csak dolgoztak, de kultúrában is közeledtek a magyar felé. Sőt nem egy magyar hazafias vers íródott németül. Zavar? Nem. És miért? Mert hozzánk akarnak tartozni, és ezért tesznek is. De jelenleg egyáltalán nem ez megy, és ez ellen tenni kell.

Jelentős számban vannak önszervező csoportok, akik összetartanak és toboroznak. Nem mellesleg a környezetükben és saját magukban helyre állítják az egészséges magyar öntudatot.

Az aki ide akar jönni tanulni, vagy dolgozni, ő pont nem olyan nemzetiségű, akivel baj lenne. A baj idehaza van.

Elhiszed nekem, hogy ha békén hagynának minket, egyáltalán nem érdekelne, ki hogyan öli egymást, meg úgy általában melyik nemzet mit csinál?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#89) .mf válasza Gézengúz (#86) üzenetére


.mf
veterán

Köszönöm, kiválóan mutatod azt, hogy miért szégyenkezek néha a "magyarok" miatt. Pont ez az a hozzáállás, amit leírtam: "Nem ismerem de útálom, s nem is akarom megismerni jellegű szűklátókörűség és saját tévhitekbe zárkózás." Ahelyett, hogy elgondolkoznál azon, amit leírtam, kiragadsz kontextusából egy olyan részt, amit így kiragadva a saját tévhitedre tudod ferdíteni. Az előző hsz-edben pedig a "szomszéd tehene is" megvolt. Szomorú.

A volt gettó, a 7. kerület közepén jártam gimibe. A közgázra jártam egyetemre. Sok zsidó vallású vagy "származású" ismerősöm volt, semmi gondom nem volt velük idehaza sem. Miért ne lennének békések? S te mire alapozod a vélelmeid? Ezt súgta egy kismanó?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#90) peti_s


peti_s
addikt

Nekem is túlságosan propaganda szöveg ez.

(#91) buherton válasza Sontir Fel (#85) üzenetére


buherton
őstag

De igen elkülöníted :) . Az eszmerendszer szerint. Mint jól tudod a liberalizmus az egyén szabadságát hivatott biztosítani. Ezzel szemben te rögtön beskatulyáztál az antiszemita népes táborába.

Ószövetségre nincs bizonyíték, és amúgy is a Biblia lényegét az Újszövetség fogalmazza meg. Az sincs bizonyítva, hogy Jézus zsidó volt, és ha az is lett volna, pont a zsidók addigi és jövőbeni bűneiért halt meg, mert ugye a helyszín sem volt véletlen. Nem a középkori Európában voltak problémák.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#92) buherton válasza peti_s (#90) üzenetére


buherton
őstag

Egon Olsen? :)

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#93) peti_s válasza buherton (#92) üzenetére


peti_s
addikt

:K

(#94) sanci777 válasza peti_s (#90) üzenetére


sanci777
tag

Az, hát. Nagyon nagy divat ebben az országban az idegen segg nyalása, mégha indirekt módon is történik.
Aki eléggé lokálpatrióta, és jól szeretné érezni magát a hazájában, azzal miért van baj ? Aki meg szereti is azt ahova született, az már mindjárt náci ?
Ebben a topicban is megjelentek a hiperérzékeny fajvédők, csak nem tudom mi szükség van a megnyilvánulásaikra.
Aki menni szeretne menjen, éljenek a szabadság jogával. Aki meg maradni szeretne annak is joga van hozzá, és ezzel szorosan együtt a tisztességes boldogulás jogával is, ami úgy látszik nem illeti meg a dolgozni szerető és akaró átlagpolgárt errefelé. Kivételek mindig is voltak és vannak is, lehet mindenre ellenpéldákat hozni, és sokan nem akarják reálisan látni, láttatni a dolgokat, sajnos.
Nem sokára itt van a karácsony, legalább most szoruljon annyi jóérzés és tisztesség egyesekbe, hogy ne bagatelizálják el a valós problémákat és gúnyolódjanak mások nyomorán, ha már segíteni, megoldani nem tudják.

(#95) Diocles


Diocles
aktív tag

Az ország kezd végletesen megosztottá válni. 10 emberből 5 tökéletes egyetértésben el tud háborogni azon, hogy minden a másik 5 hibája és azért tartunk ott ahol. A másik 5 pedig egymás közt megcsinálja pontosan ugyanezt. Ez a topik pillanatok alatt tökéletes példája lett ennek.

És ezért tartunk ott, ahol.

(#96) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Egy ilyen , vagy ehhez hasonló szöveg természetesen amellett , hogy érdekes hajlamos felkavarni az állóvizet , borzolni az ötletre fogékony kedélyeket .
Azt , hogy hol jobb - hol rosszabb rengeteg szempontból meg lehet közelíteni , de alapvetően ott a jó , ahol az ember jól érzi magát .
Ha most a cikk főszereplőjét akarnám alapul venni , nyilvánvaló , hogy milyen indíttatások vezérelték , és azt is részletesen kifejtette , hogy neki miért jobb ott , mint itt . Na de , egyáltalán nem szabad kifelejteni ,azt a szempontot , hogy ameddig úgy megyünk egy országba , hogy dolgozunk visszajövünk , vagy letelepedünk , de van lehetőség visszajönni addig az egész rendszerben van egy "reset" egy olyan biztonsági faktor , ami lehetőséget ad nekünk arra , hogy ha bármi balul sülne el dobbantsunk .Most is adott egy ország ami jelen esetben Izrael (de ez teljesen irreleváns ,mert csak a neve és a szaga más) , ahol kötelezőszerűen kell elviselnem az ottani bajokat mint pl. egy olyan közösségbe kellene beintegrálnom magam , amelyik lényegesen szentimentálisabb az általam megszokotnál , alkalmazkodnom kellene az ottani normákhoz , mint a legalább 3 gyerek , a kötelező katonáskodás , a drága víz, és még kitudja mennyi probléma ...
De ott van Dubai is , ahol minden csúcs szuper , de állampolgárságot egyáltalán nem adnak .
De saját tapasztalatból mondhatnám Angliát is (gyakran járok oda , de a klasszikus értelemben nem dolgoztam ott ) , ahol borzasztó nehéz kialakítani önálló egzisztenciát , mert nagy "buli" havonta átszámolva 400 ezret keresni , de három másik , sok esetben idegen emberrel élek egy összesen 30 m2-es háztartásban 20km-re a városközponttól azért , hogy valamit haza is tudjak hozni abból a "rengeteg" pénzből . Arról nem is beszélve , hogy ha gyereket akarok tartani az pláne sokba kerül , mert az állam alig támogatja ,és a felsőfokú iskolázottság meg nagyon nagyon kevesek kiváltsága , és akkor nem számoltam ki , hogy mennyit kell félretennem , ahhoz , hogy tudjak magamnak venni , valami jobban szituált helyen egy 40-50m2-es saját kis lakást kb. 90-120 millió között , ha nem akarok életem végéig albérletbe lakni ...

Mindezek mellett észrevételem szerint a fiatalok legalább 50%-a nem is elsősorban a pénzért megy el , hanem csak egyszerűen hátat fordít az itthoni bajoknak , szülőknek és szépen becsomagolja azt , hogy elmenekül , azért , hogy ne legyen szemelőt .

Abban a szerencsés helyzetben vagyok , hogy sokat láttam a világból , és tudom , hogy mi a helyzet máshol . Személy szerint nem szeretnék elmenni az országból mert jó dolgom van itt , örülök , hogy itt élek nem akarom az itteni gondjaimat más országok okozta gondokra cserélni , de azoknak sem akarom elvenni a kedvüket akik ki akarnak utazni , csak mielőtt kimennek döntsék el magukban , hogy miért mennek ki , és mit várnak a "rendszerváltástól" .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#97) D1Rect


D1Rect
félisten

"- Ááá, dehogy! Mivel még a felmenőim között sem találtam egyet sem, akinek legalább egy kortynyi zsidó vér csörgedezett volna az ereiben, egy kicsit lejjebb adtam;"

Ugye ez nem azt jelenti ami oda van írva?
/Mi köze a felmenői származásának vagy annak hiányának a munkavégzési képességeihez?/

(#98) bkercso


bkercso
nagyúr

Izrael úgy jött létre (újra), hogy aki szeretett volna hazát, az kiment és építette. Biztosan megmaradt ez a szokásuk... Ahhoz, hogy egy rendszerből ki lehessen venni, bele is kell tenni, és nem csak egy kisebbségnek. Közhely, de a becstelenség és a csalás nemzeti sport nálunk, amit részben a szabályozás is "kikényszerít", de ezen felül is jól megtanultuk, hogyan lehet minél többet kivenni.
Vannak azért magyarok is néhányak, akik amikor tehetik, visszajönnek külföldről a tőkéjükkel és munkahelyeket teremtenek. Ezt a mentalitást kellene jobban megtanulnunk - akár külföldön.

Felvetődött még a propaganda is. Amilyen méretű ideológiai háború folyik Izrael ellen, tele képtelen hazugságokkal, hamisított sajtóanyagokkal, egyoldalúsággal, nem csodálkozom, hogy néhány embernek már ennyi méltatás sem fér bele.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#99) Valdez válasza bkercso (#98) üzenetére


Valdez
őstag

Felvetődött még a propaganda is. Amilyen méretű ideológiai háború folyik Izrael ellen, tele képtelen hazugságokkal, hamisított sajtóanyagokkal, egyoldalúsággal, nem csodálkozom, hogy néhány embernek már ennyi méltatás sem fér bele.

Érdekes, én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom. Legalábbis itthon. Gyakorlatilag minden héten, van hogy napi rendszerességgel csak az ő fontosságukról, bajaikról, szenvedéseikről van szó. Minden napra jut már egy holokauszt megemlékezés, mintha ez lenne a legfontosabb dolgunk. Az ember gyakorlatilag úgy érzi, hogy a mindenkori kormányzatnak ők a első számú prioritása.
Felvetődik a kérdés, hogy egy ilyen kis létszámú kisebbség hogyan tudja elérni, hogy mindig róluk lehessen hallani, de ez nem csak nálunk van így, gyakorlatilag nem tudsz megnézni úgy egy amerikai filmet, hogy ne zsidó legyen annak főszereplője(i), rendezői, producerei, pedig aztán ott is minimális az arányuk a társadalomban. Hogyan tudják elérni, hogy állandóan középpontban legyenek?

Ha az a céljuk, hogy megszerettessék magukat az emberekkel (mivel kb mindenhonnan kiutálták őket a történelem során), annak nem az erőszakos propagálás a módja, mert ez kontraproduktív. Csinálják rendesen a dolgukat, mint minden más kisebbség, nép; alkalmazkodjanak a befogadó ország szokásaihoz, elvárásaihoz, lehetőleg provokációmentesen és ne kavarják a szart. Nagy elvárás lenne ez? Minden más nép képes rá (no talán egyet kivéve).

(#100) morcosharcos válasza Sontir Fel (#85) üzenetére


morcosharcos
tag

Jézus, bár a biblia a "zsidók királya"-ként emlegeti, maga nem volt zsidó. Hosszú évekig az volt az elfogadott "tény", hogy zsidó volt, de valamikor a '90-es évektől egyre több olyan vallási iratban értek el eredményeket modern restaurációs eljárásokkal a vatikánban, amiből a keresztény vallási gondolkodók arra következtetnek, hogy nem zsidó, hanem az akkori szeleukida-államszövetség területén élő (ennél fogva nem zsidó vallásgyakorló) emberek fia.

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.