Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) old rocker


old rocker
veterán

Gratulálok. Jó írás.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#2) moonlight115 válasza old rocker (#1) üzenetére


moonlight115
tag

Köszönöm. Örülök, ha tetszett.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3) morcosharcos


morcosharcos
tag

:C Menjen csak, aki akar. Kik vagyunk mi itthoniak hogy visszatartsuk őket? :Y

szerk:lassan nem marad itthon ember. lehet jobban járunk, ha elajándékozzuk az országot a körülöttünk élőknek

[ Szerkesztve ]

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#4) old rocker válasza morcosharcos (#3) üzenetére


old rocker
veterán

Mennek is. Főleg az értelmiségiek, az orvosok. Aztán egyszercsak nem is lesz olyan vicces...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#5) aram01 válasza old rocker (#4) üzenetére


aram01
nagyúr

nehogy azt hidd,megy mindenki aki csak teheti

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) old rocker válasza aram01 (#5) üzenetére


old rocker
veterán

Aki csak teheti; de jelenleg erre legjobb helyzetben pl. az orvosok vannak. Lásd még Mi is emberek vagyunk c. könyvemet: [link]

"A szerző beszélgetőpartnerei rávilágítanak, miért hagyják el a fiatal orvosok egyre nagyobb számban az országot és vállalnak inkább külföldön munkát, ami joggal keseríti el az idősebb orvosokat:

„… a fiatalok mind elmennek; itt maradunk mi, öregek, amíg élünk, aztán ha mi is kidőlünk vagy meghalunk, akkor ki fogja ezt a nemzetet gyógyítani?”

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#7) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

3 honapot volt szerencsem kint tolteni Izraelben. Az allando katonai jellegu problemak ellenere is egy fiatalos, ugyanakkor nyugodt es osszetarto orszag. Nem olyan rossz kint.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8) gtasystem


gtasystem
őstag

igen, tényleg szörnyű ami itthon van, az itthoniak nem is értik hogy teljesen más érzés "normális" országban élni..itthon állandó a stressz, az állam nyomorgatja-fosztogatja az állampolgárait, külföldön meg nyugodtan élnek..főleg akkor lehet észrevenni ha hosszas tartózkodás után jön valaki haza.. :(

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#9) g@bo válasza gtasystem (#8) üzenetére


g@bo
nagyúr

" főleg akkor lehet észrevenni ha hosszas tartózkodás után jön valaki haza "

elég egy hét is... röhej, hogy európa, az eu, legutolsó trógerbugyra lettünk.

(#10) Rayyy


Rayyy
senior tag

Egyszer már meg kell néznem magamnak ezt a helyet, annyi jót hallok róla.

Minden a legnagyobb render!

(#11) moonlight115 válasza old rocker (#6) üzenetére


moonlight115
tag

Miközben a cikk főhősnőjével beszélgettem, a könyved is eszembe jutott. Épp aznap olvastam el az utolsó oldalát. Élvezetes olvasmány, komoly - nem a mindennapos, unalmas bulvárstílusban megírva -, de persze a rád jellemző iróniával, humorral fűszerezve. Számomra az volt a legérdekesebb, hogy ki miért lett orvos: néha a véletlenek különös összjátéka, néha egy gyermekkori betegség, kórházi látogatás volt az indítóok. Interjúkötet, de nekem inkább regénynek tűnt. Emberábrázolás old rocker módra:-)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#12) moonlight115 válasza Sontir Fel (#7) üzenetére


moonlight115
tag

egy fiatalos, ugyanakkor nyugodt es osszetarto orszag."

Igen, az ismerősöm is ezt hangsúlyozta ki, rengeteg a gyerek, a fiatal. Neki először ez volt a legszembetűnőbb.

Köszönöm, hogy elolvastátok a cikket.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#13) peterszky válasza g@bo (#9) üzenetére


peterszky
őstag

Nézz át Szerbiába vagy Romániába, aztán majd meglátod, mi a legutolsó trógerbugy. Persze ez a hazai viszonyokon nem sokat segít, de mutatja, hogy van még lejjebb is.

What else you gonna do on a Saturday?

(#14) moonlight115 válasza peterszky (#13) üzenetére


moonlight115
tag

Persze hogy van lejjebb. Csak pár évvel ezelőtt még hozzánk jöttek onnan "külföldre" dolgozni, de ma már inkább tőlünk nyugatabbra mennek.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#15) bullseye válasza old rocker (#6) üzenetére


bullseye
addikt

Sorry, a könyvet még nem olvastam, de engem az lepett meg, amit egy rokonom mondott. Ő végül maradt, de azért gondolkodott erősen egy skandináv túrán, mert a már kiköltözött kollégái szerint "ott örülnek, hogy valaki kimegy gyógyítani őket, és hálásak érte. Nem rajta verik le a betegségüket." Számomra ez az igazán durva. Mert ehhez nem kell gazdasági helyzet, meg egészségügyi reform, meg akármilyen kormány. Ezen azok változtathatnának, akik a leginkább megszívják, ha nem marad elég (és elég jó) orvos.

Bocs a féloffért.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#16) g@bo válasza peterszky (#13) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerbia nem eu tag, romániában tuti vannak durva települések, éhezők, ahogy nálunk is.
budapest nem magyarország mércéje.

(#17) peterszky válasza moonlight115 (#14) üzenetére


peterszky
őstag

Az EU-ban nagy a mozgástér, előtte nem volt ilyen, azért jöttek ide, efelől nincs sok kétségem.

What else you gonna do on a Saturday?

(#18) old rocker válasza bullseye (#15) üzenetére


old rocker
veterán

Egyrészt tőlünk nyugatra (és észak-nyugatra) becsülete van az orvosnak. Másrészt minimum!!! tízszeresét kapják az itteni fizetésnek.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#19) old rocker válasza peterszky (#13) üzenetére


old rocker
veterán

sovány vigasz, hogy van, ahol nálunk is szarabb. Sőt. Szomáliához viszonyítva... De ha ezt vette volna az emberiség mércének, "van rosszabb is", még mindig Altamirában rajzolgatnánk a barlang falára.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20) peterszky válasza g@bo (#16) üzenetére


peterszky
őstag

És hol mondtam, hogy Budapest a mérce? :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#21) peterszky válasza old rocker (#19) üzenetére


peterszky
őstag

Nem az a mérce, hogy van nálunk szarabb is. Csak az, hogy Magyarország Európa legsötétebb bugyra? Hadd ne kelljen ehhez bólogatnom.

What else you gonna do on a Saturday?

(#22) old rocker válasza peterszky (#21) üzenetére


old rocker
veterán

Az a kérdés, mit tekintesz "Európának"...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#23) aram01 válasza old rocker (#6) üzenetére


aram01
nagyúr

szívesen elolvasnám :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) buherton válasza g@bo (#16) üzenetére


buherton
őstag

Menjen oda, aki akar, de én inkább maradok itthon, mert nekem van önbecslésem, és nem vagyok birka.

Ha összehasonlítod Mezőgyánt Anttal, akkor is borzasztó nagy a különbség. Létszíves ne keltsd a hangulatot. Köszi. Jah és szerintem pont Budapest hasonlít legjobba a Balkánra.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) gtasystem válasza peterszky (#21) üzenetére


gtasystem
őstag

hát pedig pont hogy az "egyik" legsötétebb bugyra vagyunk..szóval ezzel pont beletaláltál..és itt a fejekben lévő sötétségre gondolok elsősorban..
nem becsüljük a munkát, nem becsüljük egymást, hanem az ügyeskedés a menő meg a trógerkedés, meg a másik átverése, egy teljesen kifacsarodott értékrendű ország vagyunk, pitiáner házmestermentalitással, úgyhogy a fejekben van óriási sötétség és elég nehezen oszlik..sajnos.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#26) Gézengúz válasza buherton (#24) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ne haragudj már meg, de az aláírásod meg a "létszíves" nagyon nem össze egyeztethető... :(((
Az "önbecslést" meg sem merem említeni...

[ Szerkesztve ]

(#27) truba


truba
tag

A témához itt kifejtettem a véleményem

De azért ide is leírom: Én és kis családom szintén elhagyjuk az országot áprilisban. Feleségemnek két főiskolai oklevele (diploma, mentőtiszt+védőnő) és egy felsőfokú végzettsége (diplomás ápoló) van. Mellé szakmaival kiegészített angol középfokú nyelvvizsgája.
Nettó 90-92 eft-ot kap.

[ Szerkesztve ]

(#28) #27051264


#27051264
törölt tag

Sziasztok!
Bejött ide is a politika?
Nem kéne hülyíteni az embereket ilyen írásokkal hogy ott milyen jó minden......
[link]
Igaz régebbi cikk de én inkább maradok.
Aki egy kicsit tájékozott és van az ismeretségi körében vagy esetleg ő dolgozott külföldön tudja hogy aki itthon nem boldogul annak nehézségei lesznek külföldön is.
Orvosok csak tökéletes nyelvtudással kellenek.
A konyhanyelv oda nagyon kevés.
Drága mulatság a nyelvtudás hiányából eredő műhibaper.

(#29) Ati1979 válasza truba (#27) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem vagy egyedül aki így tesz.

Szerintem egyre többen fognak elmenni. Főleg diplomások. Egyszerűen nincs munka, vagy ha van semmi becsülete nincs és bármikor elvesztheti az ember.
A fizetésekről meg ne is beszéljünk...

(#30) gtasystem válasza #27051264 (#28) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem pont te hülyíted az embereket azzal hogy belinkelsz ide háborús övezetről szóló cikket.. :U
ingyenélőkre sehol sincs szükség ez igaz, de kint legalább van esélye annak aki dolgozik..itt csak erről van szó nem másról..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#31) moonlight115 válasza gtasystem (#30) üzenetére


moonlight115
tag

"de kint legalább van esélye annak aki dolgozik..itt csak erről van szó nem másról.."
Igen, ez a lényeg.

Truba Elolvastam, és megértem, miért döntöttetek így.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#32) 25zsozso válasza Ati1979 (#29) üzenetére


25zsozso
csendes tag

én fél életemet kint töltöttem, gyerekként és felnőttként is. hosszan, éveken át.
kérdem: mi az, hogy valaki a saját hazáját elhaggya? ez nem az ideiglenesen kint dolgozó, élő emberekre értem, mert én is tervezek kimenni 1-2-3 évre, hogy legyen anyagi tartalékom. hanem az, hogy teljesen itthagyja az országot, felégeti maga mögött a hidat.
mert ha nem azért megy ki, hogy visszajöjjön, akkor tényleg jobb ha kint marad. ha így gondolkodik, akkor legyen egy másik ország "hazafia".
bármely országban voltam, bárhol találkoztam idegenbe, ez lehet hazánkba szakadt idegennel, azok a saját hazájukat szerették.
de nálunk, ezt a picike országot nem tudják szeretni, nem akarják, mert nehéz. nehéz az élet, de a "halál" is.
mert kimegy és a szart is megeszi, mert nem meri bevallani hogy mások mocskát takarítja, mert csak harmadrangú, a másodrendű közelébe sem juthat.
én, mivel kint is vezetőként élhetek ,most már, magasabban mint a kintiek 90%-a, látom a megvetést a külföldiek felé, csak ha magasabban vagy, akkor nyalnak-falnak.
és ezért kell kimenni?
inkább itthon kellene a rendszert megjavítani, nem siránkozni, ha igazad van - kimondai, de ha hibáztál - bevallani. a hibát kint sem büszkén vállalják, de a tény, hogy beismeri, az első lépés a hiba kijavtására.
csak a szovjet gondolkodás marta belénk a rossz szokást, hogy titkolni kell, ha valami nem jó!
rátolni másra, bárkire. és tagadni ha már mindenkinek tudta van róla hogy TE és csak TE vagy a hibás, akkor is!
ha ezt kinövi valaki, valakik és talán sokak, esetleg majdnem mindenki, na akkor lehet elindulni és olyan országot csinálni, ahova menni szeretnénk! ---HAZA!

Korrekt üzleten kívül a többi 'csalás, becsapás'!

(#33) truba válasza moonlight115 (#31) üzenetére


truba
tag

Köszönöm, hogy elolvastad a másik topikot. :R

Félelmetes, hogy mi folyik itt. És az a legrosszabb, hogy én már közel 12 éve vagyok a cégnél, feleségem pedig már majdnem 10 éves tapasztalattal rendelkezik, olyan területen (eü.) ahol egy ember elvesztése is, vétek. ( a majdnem 10-ből 4 év mentőzés, majdnem 6 év védőnőség).

Én most leszek 35, a feleségem 33. Nekünk kéne húzni az országot.

(#34) HANDO88


HANDO88
senior tag

Nem tetszik. Átható propaganda szaga van.Az elmúlt hónapok eseményeinek tükrében pedig nem hiszem hogy itt és most kellene fényezni ezt az országot.
A telefonálni nem tudós és emiatt a forgalmas utcán sírdogálós élet képen jót röhögtem,afelől pedig mindenkit megnyugtatok hogy a nőket nem azért képzik ki hogy betörőket riogassanak,vannak ott követ dobáló,focizó palesztin gyerekek is.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#35) moonlight115 válasza 25zsozso (#32) üzenetére


moonlight115
tag

"inkább itthon kellene a rendszert megjavítani, nem siránkozni"

Ebben igazad van, de addig is, mit csináljon az, akinek nincs más választása? A nőnek, akiről írtam, nem volt. Hiába dolgozott, a fizetése nem volt elég, nem látott más kiutat. Lehet persze gyanakodni, hogy kicsit rózsaszínűbbre festette a képet, mint amilyen, és az sem kizárt, hogy csupán önigazolásként dicsérte a helyet, ahol lakik, de nekem úgy tűnt, őszintén így érzi. Döbbenetes volt a változás, amit éreztem rajta. Mintha kicserélték volna. Magabiztos lett, bízik a jövőben.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#36) Sontir Fel válasza buherton (#24) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Szep munka. Mi koze az onbecsulesnek ahhoz, hogy valakinek modja es lehetosege van a jobb eletre tisztesseges korulmenyek es feltetelek mellet, es lepeseket tesz ennek erdekeben? Nem arrol van szo, hogy prostitualtnak mennek ki az emberek, hanem dolgozni.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#37) moonlight115 válasza HANDO88 (#34) üzenetére


moonlight115
tag

Nézd, én belátom, hogy így is fel lehet fogni, de: Ez csak egy életből kiragadott pillanat, pl. a telefonálós jelenet. A nő elmondta a tapasztalatait. Ahogy ő látja, amit ő élt meg. Szubjektív, valóban.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#38) pockhome válasza 25zsozso (#32) üzenetére


pockhome
senior tag

és szerinted egyként tudnánk tenni ez ellen? szerintem te, vagy én, vagy egy harmadik jobban teszi ha kimegy, mert ha itthon nem jó, tényleg nem jó. és rengetegszer hallani azt hogy "kimentem x évre, hónapra, és sokkal többet kerestem" ok hogy ott a megélhetés is több, de akkor is félre tud belőle tenni, meg hazaküld a szüleinek meg egy évbe 2x hazalátogat...nem csinálná az a sok ember ha nem lenne jó...
a másik meg hogy ha mindenki azt látja hogy csak rosszabb lesz(mert nagy valószínűséggel nem fog ez már javulni) akkor csak EGYÜTT! és ez a kulcsszó hogy együtt mert közösen kellene tenni valamit nem egyénként pocskondiázni a másikat hogy te szemét hazaáruló, mert kimegy a jobb megélhetésért...

szerintem teljes mértékben megérthető az is aki kimegy, meg az is aki itthon marad, mert mindkettőnek meg van rá az elég nyomós indoka, vagy gondolkodása hogy pl ne hagyja itt a hazáját :))

(#35) moonlight115 na ez meg tényleg eldönt mindent. inkább haljon éhen a három gyerekével, de elmondhatja hogy a hazámban haltam éhen? sok értelme lenne ;)

[ Szerkesztve ]

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#39) HANDO88 válasza moonlight115 (#37) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ez nem felfogás kérdése,kicsit mélyebben kell belemerülni a dolgokba és átlátni azokat.Gyökeresen meg fog változni a véleményed.Ne a kanálisokból áradó hazugságokat szívd magadba hanem járj utána a dolgoknak .
Meg fogsz lepődni.Bővebben nem szívesen fejteném ki mert kitiltanak. :DDD :DDD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#40) moonlight115 válasza pockhome (#38) üzenetére


moonlight115
tag

"szerintem teljes mértékben megérthető az is aki kimegy, meg az is aki itthon marad, mert mindkettőnek meg van rá az elég nyomós indoka, vagy gondolkodása hogy pl ne hagyja itt a hazáját "

Pontosan erről van szó. (Most majdnem azt írtam, hogy senkit sem kényszerítenek, hogy ezt vagy azt az utat válassza, de bizony van olyan, hogy nincs sok választási lehetőség, és az már szinte kényszer.)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#41) Sontir Fel válasza moonlight115 (#37) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Ha csak nem 88-ban szuletett a srac, akkor kar elkezdened az elmelkedest vele ebben a temaban ;)

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#42) pockhome válasza moonlight115 (#40) üzenetére


pockhome
senior tag

erről van szó. mert akkor meg azt fogjuk hallani a hírekben hogy megint éhen halt/megfagyott stb... egy család itt meg ott. az jobb lenne? akkor meg azért lennének leszólva a népek hogy nem volt annyi esze hogy elmenjen valahova?
lehet ez meg a két véglet, de jól tükrözi a lényeget

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#43) Valdez válasza HANDO88 (#34) üzenetére


Valdez
őstag

Fura, de nekem is ez volt az érzésem. Mintha valami kitalált történet lenne.

(#44) moonlight115


moonlight115
tag

A nő nem azt mondta, hogy: hűű, multimilliomos lettem egy év alatt! - Csak már lát valami reményt, kiutat, és ez kihat a személyiségére. Nem csak anyagilag, de lelkileg is kissé helyrezökkent.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#45) moonlight115 válasza Valdez (#43) üzenetére


moonlight115
tag

Nem kitalált történet. Elég élénk a fantáziám, ennél színesebbet, cifrábbat is össze tudtam volna hozni. Ez a sztori megtörtént.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) HANDO88 válasza Sontir Fel (#41) üzenetére


HANDO88
senior tag

Nácizzál egy kicsit,egészségedre. :K
Utána meg ha ráérsz nézz utána melyik ország nem írta alá az atom sorompó egyezményt,és melyik ország nem tartotta be az elmúlt 50 évben az ENSZ egy határozatát sem.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#47) Valdez válasza moonlight115 (#45) üzenetére


Valdez
őstag

Elhiszem, hogy tudsz cifrábbat, de attól még tényleg végig reklámszagú volt a dolog. Legalábbis nekem.

(#48) 8th válasza old rocker (#18) üzenetére


8th
addikt

Ja igen jó pénzt kapnak az biztos, csak ott meg is követelik a normális munkavégzést. Ott nincs olyan, hogy szilánkosra tört bokával 1,5 órát ülsz a sürgősségi folyosóján mert sehol nem találják az ügyeletes orvost. Ügyeleti mobiltelefonját a nővérpulton hagyta. Fel alá rohangáltak a szerencsétlen nővérek míg végül az otthoni !!! számán érték el. Na onnantól már csak ~25percet kellett várni és meg is jelent. Ennyi ideig tartott neki a kórház és a háza közötti 3kilométert megtenni kocsival. Utóbb kiderült a doktor úr hazament megebédelni. :U
Én megmondom őszintén nem is bánnám ha (tisztelet a kivételnek) a nagyképű, arrogáns, mindent leszarok típusú magyar orvosok elhúznának mint a vadlibák. Az összes külföldi doki aki az utóbbi 5-6évben ide került a nyugdíjba mentek helyére mind halál normális. Ja és még valami. Mind nálunk végezte el az egyetemet szóval ugyanazt az oktatást kapták mint a "mieink"!

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#49) moonlight115 válasza HANDO88 (#46) üzenetére


moonlight115
tag

Ne haragudj, de ez nem tartozik most ide.

Valdez Rendben, elfogadom, te így látod. Semmi gond nincs ezzel.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50) HANDO88 válasza moonlight115 (#49) üzenetére


HANDO88
senior tag

Azért off. Nem én kezdtem személyeskedni. Amúgy meg ha egy országról véleményt akarsz formálni ez is hozzá tartozik.Azt ne mond hogy nem.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.