Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)

Hozzászólások

(#101) morcosharcos válasza sanci777 (#94) üzenetére


morcosharcos
tag

Erősen egyetértek az általad leírtakkal

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#102) sanci777 válasza morcosharcos (#101) üzenetére


sanci777
tag

:R

(#103) old rocker válasza D1Rect (#97) üzenetére


old rocker
veterán

Szerinted azt jelenti? Mert szerintem csak a protekcionizmusra utal, ami bárhova érvényes, hogy befogadjanak. A bantu négerek is könnyebben befogadnak, ha legalább egy törzsi varázslót fel tudsz mutatni, mint távoli rokont. Mellesleg próbálj most meg kimenni Ausztráliába dolgozni... akkor az auszik is... kirekesztőek??

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#104) 25zsozso válasza pockhome (#38) üzenetére


25zsozso
csendes tag

nem az a baj, hogy rossz a helyzet, mert öregjeink kijöttek a bunkerből 45-ben és felhúztak egy új világot. a baj az, ha a tartásod, a morálod, a hited veszik el. ez pedig nehezebben "javítható".
sajnos az embereknél ez a szemlélet beíródott a memóriába elég mélyen plusz a további 20 év hogy mindig más nyer, valamint a munka nem megoldás.
sajnos én csak dolgozni szeretnék, bár láttam hogy kellene, hogy kellett volna csinálni. ez az én morális szerencsétlenségem, hogy nem készítettek fel a szüleim erre.
de ilyen "barmokból" is kell egy pár ezer, hogy menjen a szekér.
mint írtam, előbb fejben kell változni, ez néha könnyebben, de inkább nehezebben megy. láttam embert cigiről leszokni 26 év után egy szóra. (unoka született)
de ha nem tesz ellene az ember, ne is szóljon utána semmit, ha nem jó.
a helyes döntést mindenkinek meg kell hoznia, de könyörgöm, gondolkozzon elötte egy picit, mire is mond igent. és ha elb...szta, gondolja végig, hol szurta el. mert ha az ok-okozat nem tiszta, a levezetés miért is lenne jó.
sajnos kicsit olyan ez mint a teszt: csak húzd be, ami jól hangzik. vagy érzelmek mentén.
már kissé tapasztaltként, okulva magamból, rühellem a tuti megmondóktól, az igazmondójánosoktól származó dogmatikus kijelentéseket.
mindenki gondolja át, a saját "istene" mit tett érte eddig. és rájön, pro és kontra, csak maga volt mindig a tét, a nyeremény egyben.

Korrekt üzleten kívül a többi 'csalás, becsapás'!

(#105) old rocker válasza Vakegérke (#61) üzenetére


old rocker
veterán

Te is egy vagy azok közül, akiket úgy szoktam emlegetni: hungarotalibán. Amit veled egyetemben néhány hozzászóló nem vesz figyelembe, az az a tény, hogy pl. az egészségügyben sz@rért-hugyért kell dolgozni, sokszor ezekkel a végtermékekkel, így tök mindegy, Izraelben, Svédországban, Ausztriában vagy Ausztráliában dolgozik valaki, azt fogja dicsérni, az ottani embereket, a más hozzáállást, mit ami itt a csökött, szittya magyar agyunkkal esetenként tanúsítunk. Könyvemnek egyik szereplője, a vívó barátom, aki aneszteziológus, abból tudott házat venni itthon és normális egzisztenciát biztosítani a családjának, hogy fizetés nélküli szabadságon, szabadságon stb. kijárt Angliába dolgozni. Könyvem másik szereplőjének fia gyermekorvos, kiment feleségestől Ausztráliába. Az itteni napilap terjedelmes cikket hozott le abból az interjúból, ami aztán a feleséggel készült, egyik hazalátogatása során. Amit nyilatkozott, annak a lényege: ott az emberek egészen mások, mint mi. Nem kisvárosban laknak, mégis, az emberek derűs arccal köszöngetnek egymásnak ismeretlenül is, MUNKÁBA MENET. Tudod, amikor az átlag magyarnak qrva rossz kedve van. Az átlag ausztrál fél évet dolgozik, güzül, fél évet világ körüli úton van. De idézhetem a könyvemből a már idézett, megkeseredett urológus professzort is:
„… a fiatalok mind elmennek; itt maradunk mi, öregek,
amíg élünk, aztán ha mi is kidőlünk vagy meghalunk,
akkor ki fogja ezt a nemzetet gyógyítani?”
"Persze a homokba dughatjuk a fejünket, de tisztán, világosan kell látni, alulfinanszírozott a rendszer, alulfinanszírozott az orvos, ami azt jelenti, hogy a beteg adott esetben ebbe belehal. És ezt nem merik kimondani így, feketén-fehéren! Talán csak annyit mondanék el, amit nem tud a hétköznapi ember: a mindennapi gyakorlatban keretekkel dolgozunk. Van gyógyszerkeret, eszközkeret és hadd ne soroljam! A keret egyszerűen elfogy a hónap közepén. Idejön egy beteg, kéri a gyógyszert és nem tudja, hogy a gyógyszerkeret elfogyott, nincs pénz. És engem szid, aki vele szemben állok. Nem tudja, hogy azért nincs pénz, mert föntről nem küldenek. Tragikus ez az egész dolog…'
"Én most hatvankét éves vagyok, s ha visszaforgatom az idő kerekét, akkor kijelenthetem, hogy ma körülbelül ötször annyit dolgozom, mint fiatal orvos koromban. Egyszerűen azért, mert nincs, aki helyettem megcsinálja a munkát, mivel kevesen vagyunk. Ötször annyit dolgozom, mint fiatal koromban! Elfáradok, amikor egy délelőtt megnézek kilencven beteget. Miközben a kilencven beteget megnézem reggel kilenctől délután háromig, nem merek kimenni pisilni sem, mert ott van a váróban nyolcvan beteg, és ha eltűnök, akkor érzem… érzem a szemekben, hogy „hova megy, mikor mi már reggel óta itt várunk a sorunkra!?”
'Egy fiatal doktornő kiment tőlünk Svájcba, ott dolgozott két évig mint ösztöndíjas. Amikor a két évet lehúzta, a főnöke odament hozzá és azt mondta neki: „Legyen szíves, pályázza meg a következő főorvosi állást, mert magának az jár!” Itthon megtanulta a szakmát. Itt nem tudott megélni a fizetésből, kiment Bernbe és két év alatt ott egy fiatal orvosnőnek azt mondták, hogy maga főorvos lesz. Azt nem akarom mondani, hogy mennyivel többet keres, mint az átlag magyar… Mondjuk tízszer annyit! Hát jól van ez így!? Nem kéne az a fiatal, okos orvosnő ide Magyarországra, hogy a magyar betegeket gyógyítsa!? "
Szóval szerinted szimplán "zsidódícséret" lóg ki lólábként az írásból?!
Nem. A baj velünk van. Már a 16. században az akkori pápai prelátus egy olyan jelentést küldött rólunk a pápának, hogy a magyarok fertelmes, civakodó nép.
Ahelyett, hogy tudomásul vennénk, de facto milyenek vagyunk és a jó példákat nem irritatíve vennénk tudomásul, hanem, mint etalont. De nem. Nemzeti önérzetünk képviselőinek egy része még most is ott tart, mint az agg Toldi, asztal közepére b@ssza az buzogányát és azt hörgi: nehogymá alábbvalók legyünk, mint más nácijó, amikó vagyunk mi olyanok, hanem különbek, mint mások!!
Az elmúlt két évben vagy 4-5 hónapot kint töltöttem Párizsban. Egyszer sem jutott eszembe, hogy na, ezek a szemetek vették el tőlünk az országunk kétharmadát. A jobbikosoknak eszébe jutott egy igen zsenge tüntetést szervezni ezért, demonstrálva a MA OTT élő franciáknak azt, mennyire avittak vagyunk. Párizsban annyi színesbőrű él, amennyit te eddig életedben legfeljebb filmeken láttál. A kisboltban, ahova lejárok bevásárolni, egy jól megtermett néger asszonyság látva, nehezen mozgok, maga elé engedett a pénztárnál, majd amikor cekkerrel, bottal, visszajáróval ügyetlenkedtem, segített bepakolni. Frederik, a ház gondnoka tavaly nyáron, amikor a házzal szemben süttette magát a nappal, amikor caplattam felfelé az utcán és egy pillanatra megszédültem, már futólépésben!! indult meg felém, kell valamit segíteni? (Mellesleg angolul jobban beszél, mint én. Ötször.) Ugyancsak boltból felfelé kínlódva a sete jobb lábammal megbotlottam a járda egyik kiálló repedésébe. Ismeretlen francia 50-es nagyi, két gyerekkel rögtön elkezdett nekem karattyolni. Nem sok francot értettem belőle, de a taglejtéséből kikövetkeztettem, 1. tud-e segíteni? 2. Itt vigyázzak, mert több helyen ilyen gödrök vannak. A buszon nálam idősebbek, ahogy meglátnak, hogy bottal közlekedek, már adják is át a helyüket. A ház kapujában legutoljára kétszer jártam úgy, - mivel az utolsó 50 métert elég remek emelkedőben kell megtennem - hogy 19-20 éves gyerek ugrott oda segíteni, megfogja a csomagom, amíg feltornázom magam a három lépcsőn és kiszámzárazom az ajtót. És még sorolhatnám. Ott nem érzem magam a tekintetek miatt társadalmilag kirekesztettnek. A franciák csak akkor mennek keresztül rajtad az utcán, ha vadul mobilozva közlekednek... Nálunk meg... ez az "idegengyűlölet" ... Az izraeli helyzetről meg tudod, mi a véleményem? Mindkét fél elmehet a francba. Mert ha csend van, a palesztinok feltétlenül elkezdenek rakétázni, mire az izraeliek katonailag megtorolnak. Megsúgom: nekem is elegem van abból, hogy örökösen ... szóval, hogy minden háborús veszteség és genocidum között a zsidóké primus inter pares - első az egyenlők között - miközben a jóságos fehér ember kiirtotta Észak-Amerika őslakosságának 90%-át, aztán négereket importált a helyükbe rabszolgának, akikkel szemben fajgyűlölőként lépett fel; a törökök kiirtottak vagy hárommillió örményt, az oroszok (szovjetek) pedig a holocausztot jócskán meghaladó mértékű éhhalállal járó éhínségre ítélték Ukrajnát. És sorolhatnám. De elegem van abból is, hogy ez az "ellenség mögött ott áll a zsidó" szemlélet nem akar elmúlni. És nem is fog, amíg a kib@szott túlfűtött nacionalizmus működik ezen a sárgolyón, a hülye vetélkedővel, ki a legkülönb nemzet. Nyilván nem az Olimpiáról beszélek... Amíg nem tudjuk elismerni, igen, a mi magatartásunk jelenleg sz@rabb, mint más nációé, de nem szégyellünk példát venni róluk... Amíg az lesz a fontosabb, magyar, német, francia, eszkimó vagy hottentotta vagyok, hanem az: mi mindannyian homo sapiensek vagyunk ... állítólag.
Hozzászólásom végén sietve hozzáteszem, bár sváb vagyok, azért én az indiánokkal vagyok.
Uff, én beszéltem.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#106) #16729600


#16729600
törölt tag

Az egzisztenciális biztonság mellett azért ( szerintem), mindenki a hazája nyelvi és kulturális közegében szeretne élni és érvényesülni.A kép árnyaltabb.A tartós külföldi létnek mindenképpen van ára,amit meg kell fizetni és ezt elsősorban mentálisan értem.Aki ezt nem ismeri be az egyszerűen nem őszinte magához.
Sajnos kis hazánk végletesen meghasadt és meghasonlott.Földrajzilag pár száz méterre lévő ,az adott politikai tömbhöz tartozó demonstrációk résztvevői egyszerűen nem is tekintik a másik csoportosulást a nemzet részének.Kialakult egy massziív megélhetési-bűnözői politikusi réteg,akik a rendszerváltás óta az aktuálisan választásokon nyertes ideológiát kizárólag csomagolóanyagnak használják az anyagi gyarapodásuk eléréséhez.Ameddig ehhez birka módjára asszisztálunk, addig nem is érdemlünk jobb sorsot....

(#107) sanci777 válasza #16729600 (#106) üzenetére


sanci777
tag

+1

(#108) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a burkolt, kevésbé burkolt, és bármilyen szintű szalonzsidózást abba lehet fejezni, sürgősen. maradjunk a témánál, ami egy külföldön szerencsét próbáló nő története, ami mellesleg izrael, és dobjátok el a "köcsög izraeliek", meg az "izraeli lobbi a médiában" és egyéb vonalat. nem tartozik ide, nem lehet igazságot tenni benne, végtelen hosszú vitát szül, és konkrétan politika, ami konkrétan tiltott az oldalon.

kivágok bárkit és végleg, mint a macskát, ha ezt nem tartja be ezen a ponton túl!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#109) McSpy


McSpy
őstag

semmi

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#110) D1Rect válasza old rocker (#103) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem az a kérdés, hogy Izrael kirekesztő-e, mert az (a lakosság ~fele B(D) kategóriás állampolgár).
Az illegális munkavállalók meg egyszerű C kategóriás állampolgárok.

A kérdés az, hogy miért kell egy legális munkavállalónak a felmenőit kutatni a munkavállaláshoz?
Ausztráliáról nem láttam ilyen írást.

/Nekem a protekció azt jelenti, hogy a "nagybácsi haverja" "elintézi a munkát"./

[ Szerkesztve ]

(#111) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Gyerekek én már vagy 4 éve mondogatom: az itt a baj ebben az országban, hogy itt mindenkinek feljebb áll...
Na meg van még valami: amikor az egészséges huszonéves "testvírek" a buszon azon röhögnek, hogy: "dolgozni, hahaha, biztos nem"... :(

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#112) finest válasza D1Rect (#110) üzenetére


finest
őstag

Állampolgárságot kaphat Izraelben, ha tudja bizonyítani, h volt zsidó felmenője.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#113) D1Rect válasza finest (#112) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem állampolgárság, konkrétan erről van szó:

"-Mit csinálsz ott? Sikerült a szakmádban elhelyezkedni?
- Ááá, dehogy! Mivel még a felmenőim között sem találtam egyet sem, akinek legalább egy kortynyi zsidó vér csörgedezett volna az ereiben, egy kicsit lejjebb adtam;"

(#114) McSpy válasza McSpy (#109) üzenetére


McSpy
őstag

Én 4 évet dolgoztam Németo-ban,azért az sem volt fenékig tejfel,és ott is csak auslanderek voltunk,megbecsülés az nem volt,mert mindig is külföldiek voltunk.
Sajnos nekünk volt 45 év hátrányunk sok országgal szemben,van aki Marshall csomagot kapott,mi meg szovjet csomagot,ez alatt a 45 év alatt,ugy lehetett elöre jutni ha valakinek volt valakije valahol,és az elvtársaknak az volt a célja hogy egymás ellen ugrasszák a népet mert akkor nem a fő gonddal foglalkoznak az elnyomó szovjetúnióval,és itteni csatlósaival,ez még mindig benne él az emberekben.
Bírkák vagyunk,ja mint 1848-ban,1956-ban,szerintem inkább fásultak,és depressziósak,és pesszimisták,de ez is az elmúlt 45 év ajándéka lehet.

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#115) #16729600 válasza old rocker (#105) üzenetére


#16729600
törölt tag

A döntő többségével egyetértek az általad leírtakkal.Ennek ellenére az írásod inkább irodalmi mű és nem egy objektív dokumentalista alkotás.Ahhoz túlságosan elfogult.Leírtál számtalan pozitív esetet,ábrázoltad az érem egyik oldalát.Én pedig azt mondom,hogy a külföldi létnek-létezésnek bizony van egy sötétebb oldala is,akár a mindennapok átlagos pillanatai szintjén is.Nem ártana erről is beszélni,mielőtt bárki azt gondolja otthon,hogy itt kint egy tökéleteshez közeli és ideális állapotban élheti a mindennapjait kiszakítva a genetikus közegéből.Sorolhatnék számtalan hétköznapi esetet és szituációt amikor is nem ilyen ideális a kép a napi érintkezésekben.Német nyelvterületen például a " flüchtling " ( menekült ) címkétől egy adott mikro közösségben évek alatt eljuthatsz az "auslander " ( külföldi ) címkéig, de teljes egészében soha nem fognak befogadni.És ez teljességgel független attól, hogy a CERN-ben vagy részecskefizikus vagy a ládagyárban csomagolsz....Ennek ellenére valóban összességében egy sokkal élhetőbb világ van.De! A maga árnyoldalaival egyetemben,amiről szintén érdemes ( lenne ) pár fejezetet szentelni.

(#116) Polllen válasza #16729600 (#115) üzenetére


Polllen
nagyúr

De van olyan ember, aki ezzel együtt tud élni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#117) bullseye


bullseye
addikt

Szerintem bárhova megy az ember, mindig lesznek olyanok (főleg a neten), akik anyázni fogják azért, mert nem elég "nemzettiszta" nekik. És ha nem is vagyok biztos benne, de elég valószínű, hogy a legfejlettebb államokban is vannak szegények, meg még szegényebbek is. Nem minden kimenetel sikertörténet.

De az ég szerelmére, hát a meséink is tele vannak azzal, hogy elmegy valaki szerencsét próbálni. Hát akkor miért ne mehetne ki aki akar? Ha nem jön be, vagy itt jobb lesz a helyzet (hülyeség, mi?), majd visszajön.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#118) moonlight115 válasza old rocker (#105) üzenetére


moonlight115
tag

Köszönöm, hogy részletesen kifejtetted a véleményed, mellyel teljes mértékben egyetértek. Annak külön örülök, hogy idéztél a könyvedből.

"„… a fiatalok mind elmennek; itt maradunk mi, öregek,
amíg élünk, aztán ha mi is kidőlünk vagy meghalunk,
akkor ki fogja ezt a nemzetet gyógyítani?”"

Ezt a mondatot nem lehet elégszer kiemelni. Tudjuk, hogy a más területen dolgozók sincsenek megfizetve, megbecsülve, de mégis, szerintem az egészségügy finanszírozása a legfontosabb, amin a lehető legsürgősebben kéne változtatni.

- 0 -

Ideológiai vitákba nem mennék bele, de mindenkinek köszönöm a hozzászólását, még azokét is, akikkel nem értek egyet.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#119) moonlight115 válasza bullseye (#117) üzenetére


moonlight115
tag

" de elég valószínű, hogy a legfejlettebb államokban is vannak szegények, meg még szegényebbek is. Nem minden kimenetel sikertörténet."

Ez így van.
Ennek a nőnek - aki nem a barátnőm, csak egy ismerős - úgy tűnik, sikerült. Hogy egy év múlva, amikor majd újra találkozom vele, miről fog beszámolni, az a jövő zenéje.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#120) Eastman válasza keIdor (#81) üzenetére


Eastman
őstag

rájöttem, hogy itt nem az ország a szar, hanem az emberek

Hát igen, egyszerűbb kiszállni, kilépni és az árok szélén hagyni az „autód”, ha megáll alattad, mint kinyitni a motorháztetőt és elgondolkodni azon, hogy hogyan lehetne megjavítani.

Egyszerűbb lelépni, mint a saját szinteden és saját - ahogy olvasom, mostanra már élesen kirajzolódott - értékeid szerint tárgyi és lelki rendet tenni a közvetlen környezetedben, a sírókra és panaszkodókra rámosolyogni és annyit mondani, hogy Ne aggódj, türelem és minden rendben lesz! Látod, én rendet teszek magam körül, bízom és mosolygok, Te is tegyél így!

Az általad leírtak alapján Te nem vagy „szr”, úgyhogy valóban nincs helyed a sok „szr ember” között.

Azt gondolom, hogy mindenki aki ilyen dirrel-durral és sértetten elmegy, ugyan azt a gesztust teszi az országgal - azzal a pár tíz négyzetméterrel ahol élt - mintha a saját autóját a teszkóparkolóban hagyná a tetején a kocsikulccsal és a forgalmival. Ugyan azt teszed. Jön majd más és beleül.

1993-ból:

„A bátyám melózott, megunta hamar,
Elment, már nem is tudom svéd-e vagy magyar.
Évente hazajön, önmagától részeg,
Visszahívja mindig, ó a családi fészek.
Asztalra borulva egész este sírt,
Vegyek majd neki Kerepesen sírt.”

Menj, tedd ahogy' érzed, próbáld ki magad! Én nem haragszom Rád. ...de bármiben fogadok, hogy rá 10 évre itthon az első héten játszod majd az eszed, aztán ugyan úgy sírsz majd a konyhaasztalnál, mint ahogy most sírsz itt és mást vádolsz és nevezel „szr embernek” azért mert az mást vádol. Magyar vagy.

Inkább örülnél, hogy lyuk van a sggeden és több mint ötven éve béke van itt a „lángoktól öleltben”, békében élhetsz. Inkább őriznéd a békét ahelyett, hogy éket versz ember és ember közé és mást szrozol.

ez, ami itt van, nem élhető hely, jelenleg.

Szerintem sem. Tedd élhetővé a házadban, a saját utcádban! Én itt erre törekszem a magam szintjén, a magam eszközeivel, több kevesebb sikerrel. De nem könnyű ám a magyar hétköznapok hullámai között evickélve még a Te általad, a szavaid által keltett hullámokkal is megbírkóznom.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#121) #16729600 válasza Eastman (#120) üzenetére


#16729600
törölt tag

" Hát igen, egyszerűbb kiszállni, kilépni és az árok szélén hagyni az „autód”, ha megáll alattad, mint kinyitni a motorháztetőt és elgondolkodni azon, hogy hogyan lehetne megjavítani "

Szép és idealista gondolatok.Ámde,ha az árokszélén arra eszmélsz,hogy kilopták az utat alólad,hogy a motorból a karburátort elvitték adóban,hogy az üzemanyagodat 125687%-os haszonrés és 125687%-os forgalmi adó terheli és a havi jövedelmedből csak a falu széli roncstelepig tudsz eljutni.Nos akkor,lehet valóban nincs más lehetőséged,minthogy elindulj ( gyalog ) egy másik irányba...

(#122) Eastman válasza #16729600 (#121) üzenetére


Eastman
őstag

Ez is egy nézőpont. Elfogadom.
...és megtisztelőnek érzem, hogy közben senkit nem nevezel „szrnak”.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#123) Meridian válasza #27051264 (#28) üzenetére


Meridian
senior tag

Amit linkeltél, azt látjuk mi kívülről, de az, hogy mi van belül, azaz hogyan élnek ott az embrek, azt nem látjuk ebből, és szerintem a valóságot a cikkíró leírása adja meg pontosan. Ugyan nem jártam izraelben, de az egyik kollégám igen (barátnője volt echte zsidó), az is ezt igazolta, azzal a kiegészítéssel, hogy azért a militarista jelenlét kézzel fogható mindenütt, de ez ott teljesen természetes, nem zavarja az ott élőket. A reptéri mizzéria pedig külön műsorszámot megérne...

De viszont a legjobb példa az egészre az ottani hangulatra és életminőségre, ha mostanában megnézted a képeket az izraeli katonákról - akik közt sok nő is volt - akiket most készültségben behívtak, láthatóan egyik sem volt morc, hanem mindegyik mosolygós és vidám volt (erről leginkább a kuruc.infon láthattál képeket - persze, ott ezt más kontextusban értékelték ki), mintha nem is háborúra készülnének. Igaz, a katonai fölényük jelentős volt a palesztinokkal szemben, de akkor is, ott ahova mentek, jó eséllyel vissza is lőnek rájuk, méghozzá nem szemtől-szemben, hanem orvul, lesből.

Tehát izraelben az ottani kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy az ott egy jól élhető ország legyen. Igaz, hogy mindezt már a palesztinok számára már nem biztosítják, de ennek körülményeit és okait pontosan csak az tudná felmérni, aki ott él...

(#124) moonlight115 válasza Meridian (#123) üzenetére


moonlight115
tag

" azt nem látjuk ebből, és szerintem a valóságot a cikkíró leírása adja meg pontosan"

Mivel én sem jártam ott, ezért lehet, hogy nem egészen pontos az a valóság, én csak leírtam, amit a nő mondott. Ő így látta, így éli meg. Ejtett pár szót a katonaságról és a bombázásokról - pl. hogy a határ mentén élők befogadják a menekült, kisgyermekes családokat - , de személyesen nem tapasztalta, ezért ezt inkább nem részletezném.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#125) HANDO88 válasza Meridian (#123) üzenetére


HANDO88
senior tag

Te melyik bolygón élsz ember???? :F

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#127) kolja58


kolja58
aktív tag

Mint mindenki MÁS én is a magam "könyvét" írom. Az első oldalán ez áll: "itt élned, halnod kell".
Boldog, Békés Karácsonyt és Újévet kívánok!!! :) :R :R :R :)

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#128) HANDO88 válasza kolja58 (#127) üzenetére


HANDO88
senior tag

Viszont kívánom.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#129) Meridian válasza HANDO88 (#125) üzenetére


Meridian
senior tag

Ha érdekel, ezen a bolygón, és továbbá kuruc.info-t is olvasok, ebből nagyjából tudhatnád, nem vagyok zsidópárti sem. De ez nem arról szól, hogy zsidógyülőlő lennék, hanem arról, hogy a cionizmust és a mögötte állókat nem kedvelem.

Ja, és hozzáteszem, radikális is vagyok, mivel jobbik szimpatizáns vagyok. A jobbikről kialakított antiszemita képet csupán a cionista kézben lévő médiának köszönhetjük, és ők is provokálják ki szokszor azt, amit aztán úgy lehet bemutatni, hogy na, ezek egy idióta, fasiszta, antiszemita kirekesztő csürhe. Pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#130) Parci válasza HANDO88 (#125) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a következő hsz-ed töröltem. külön kértem az imént, hogy ne vigyétek el ezt a topikot politizálós irányba. úgyhogy kéretik befejezni az izrael ilyen-olyan ország vonalat (amúgy sem egy homogén valami, és az embereket azonosítani az ország vezetésével pont olyan, mintha magyarországról valaki azt gondolná, hogy mindenki ugyanúgy gondol mindent, mint orbán viktor vagy gyurcsány ferenc).

nem fogok senkit többször figyelmeztetni!!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#131) McSpy válasza Parci (#130) üzenetére


McSpy
őstag

Teljesen egyetértek,de a címet át kellene változtatni,mondjuk hogyan boldugulj külföldön,vagy egyébb másra,mert a cím magába foglalja a nézet különbséget,és ez egy elég ingoványos terep :K

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#132) bkercso válasza Valdez (#99) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem azért érezheted ezt, mert a fél világ megütközött az utóbbi időben azon a mértékű fasizmuson, amit itthon hagytunk kitenyészni. Nyilván próbál a kormányzat ellensúlyozni. A holokausztot meg a mai napig nem rendeztük, ezért nincs lezárva. Nem is oktatják rendesen, a fiatalok nagy része nem tudja, hgy olyan retorikával kezdődött az is, amilyen ma megy itt.

Nem céljuk az asszimilálódás, épp ellenkezőleg. Csak hazájuk nem volt, ettől még az identitásukat nem adták fel. Épp azért nagy a befolyásuk, mert rendesen teszik a dolgukat. Nem muszáj kölcsönt felvenni plazmatévére, ha valaki nem akar, ez nem kényszer. :)
Nézd meg kérlek, a Nobel-díjasaink közül hány zsidó származású. De a költőket/írókat is említhetném.

morcosharcos: Persze, mert magyar volt. Kiskanizsai...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#133) moonlight115 válasza McSpy (#131) üzenetére


moonlight115
tag

",mert a cím magába foglalja a nézet különbséget,"

A cím második szava: szubjektíven. Szerintem mindenki tisztában van a szó jelentésével. A nézetkülönbség nem baj, csak nem árt ésszerűen, nem személyeskedve megfogalmazni.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#134) Parci válasza moonlight115 (#133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennek ellenére picit módosítottam, mert az írás alapvetően nem izraelről szól, ahogy azt a címe sugallja, hanem arról, hogy egy nő szerencsét próbált ott, és miként élte azt meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#135) Kephamos


Kephamos
addikt

Egy újabb mindenki fusson, szaladjon, meneküljön írás. Remek.

(#136) moonlight115 válasza Parci (#134) üzenetére


moonlight115
tag

Köszönöm.
"shoot less" - ez jó!

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#137) Vakegérke válasza moonlight115 (#136) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez már tényleg jó. Ha eredetileg ezt a címet adtad volna írásodnak, talán meg sem szólalok. :)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#138) bullseye válasza bkercso (#132) üzenetére


bullseye
addikt

Van akinek célja az asszimilálódás. Már ha hagyják ugyi... ha nem emlékeztetik arra naponta – egyik oldalról sem – hogy nem idevaló. Just saying.

Parcinak abban baromi nagy igazsága van, hogy nem kellene Izraelt egy entitásként felfogni, ahogy a zsidóságot sem, mert egy csomó irányzatból áll a teljesen világitól az ultra-ortodoxig. Vannak erről "belső" poénok is.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#139) bkercso válasza Parci (#130) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na, előbb válaszoltam, aztán olvastam végig a topicot... Egyetértek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#140) McSpy válasza moonlight115 (#133) üzenetére


McSpy
őstag

SZUBJEKTIVITÁS – A dolgokat a személyes benyomás, lelkiállapot, a bennünk keltett érzések és gondolatok szűrőjén keresztül való szemlélés. A posztmodern gondolkodásra jellemző.

Lelkiállapottól, hangulattól, személyes nézőponttól függő, nem elfogultságmentes, nem a tényekre hagyatkozó objektív megközelítés.

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#141) old rocker válasza #16729600 (#115) üzenetére


old rocker
veterán

1. Nem látom be, hogy miután más az árnyoldalát fogalmazza meg orrba-szájba és én pont az egyensúlyt akarom fenntartani, - ami bizony felbillent - miért kellene nekem az árnyoldalról írnom? Hogy dokumentalistább legyek? Én irodalmi eszközökkel írok mindenben, mindenről és mindenhol - objektivitásra törekedve.
2. Az irodalmi hangvétel nem zárja ki azt, hogy amit leírnak, az igaz legyen. Lásd pl. az itteni cikkeim között az Aszfaltlovagok - at.
3. Vegyük pl. konkrétan a könyvemet, amelynek címe: Mi is emberek vagyunk; alcime: amiről a hírek nem beszélnek. Ennek a könyvnek volt előzménye, amit Kende írt, igen egyoldalúan, Mik vagytok ti, istenek? címmel.
A többit idézném a saját előszavamból:
"Bő egy évtized telt el azóta, hogy szerkesztő-műsorvezetőként egy televíziós vitaműsort moderáltam, amelynek résztvevői Dr. Ábrahám László ügyvéd és Kende Péter író voltak.
Dr. Ábrahám László akkor még az orvosokat védte; ilyen jogi aspektusból vitatkozott az íróval, aki az akkoriban megjelent „Mik vagytok ti, istenek?” című, orvosi műhibákkal foglalkozó, nagy vihart kavaró könyvének orvosokat ostorozó álláspontját képviselte. Mint szerkesztő, szakmai kötelességemnek éreztem, hogy előzőleg elolvassam ezt a könyvet, de ezalatt, majd később a műsor közben is, nagyon sok kérdés merült fel bennem, amiket az adás folyamán részben meg is fogalmaztam.
Kende Péter könyve mintegy félszáz orvosi műhibával végződő esetet dolgozott fel, amelyek öt év alatt fordultak elő. Írásából erősen hiányoltam például az arányok bemutatását: öt év alatt összesen hány orvos-beteg találkozás történt, amelyből ez az ötven balszerencsésen végződött? Ugyanakkor hány embert gyógyítottak meg sikeresen ennyi idő alatt? Tisztában vagyok vele, akivel vagy akinek a hozzátartozójával történik egy műhiba, annak az az egy is sok. De nem mindegy, hogy egy gombostűt egy marék szénában vagy egy szénakazalban találunk. Az is köztudomású, hogy a magyar egészségügy helyzete enyhén fogalmazva nem éppen rózsás. Az orvosok, az egészségügyben dolgozók bére arcpirítóan alacsony, emellett igen nehéz, olykor katasztrofális munkakörülmények között dolgoznak.

.....Én is találkoztam barátságtalan orvossal és sokszor hallottam betegektől jogos panaszokat is. Mégis, a vitaműsor óta úgy érzem, nem korrekt csak a rosszat megmutatni anélkül, hogy a jelentősen túlsúlyban levő jóról említést se tegyenek. Ezt akkor, az adás végén meg is fogalmaztam az írónak, aki igazat adott nekem és ünnepélyesen megígérte, legközelebbi könyvében szerepelnek majd a pozitívumok is.
Vártam, de ezek a pozitívumok sehol sem jelentek meg. Hosszú halogatás után ezért határoztam el, hogy a költői kérdésre – mik vagytok ti, istenek? – megpróbálom én megadni a választ: az orvosok is emberből vannak. Nem tudok, de nem is akarok a kedves olvasónak szenzációkkal szolgálni, csak hétköznapi, verítékes tusakodásokkal, az orvosi hivatás útjának kívülálló szemével alig látható göröngyeivel, hogy egyértelművé tegyem: az egészségügyiek ereiben folyó vér éppen olyan színű, mint a miénk.
...azt hiszem, ameddig a magyar egészségügyben nem lesznek gyökeres változások, az ilyen könyvek nem lesznek feleslegesek.'

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#142) Valdez válasza bkercso (#132) üzenetére


Valdez
őstag

Aki nemzetben gondolkodik az nem fasiszta, se nem náci. Mit nem rendeztünk az úgynevezett holokauszton? Csak nem elvárnád minden magyartól kérjen bocsánatot azért, amit el sem követett? (amellett persze, hogy fizetünk mint a katonatiszt)

Örülök, hogy neked ez ilyen természetes, hogy egy olyan népnek van igen nagy befolyása, akinek semmi köze nem kellene hogy legyen hozzánk...

A Nobel díj meg nemtom... azóta nem tartom túl hitelesnek, hogy béke Nobelt kaphat pl egy Barack Obama szintű ember. Nem tudom korábban mennyire volt nem részrehajló, ha érted mire gondolok.

De meg kell mondjam eléggé megdöbbentem az írásodon, hogy ilyen higgadtan le tudod írni, hogy mi sem természetesebb, hogy a zsidóságnak milyen befolyása van pl minálunk, csak azért mert "rendesen" teszik a dolgukat. Ezzel kb te is elismered azt az "összeesküvéselméletet", hogy a zsidóság hatalomra törekszik más nemzetek felett. (egyébként nem szeretem egy kalap alá vonni őket, ők sem tehetnek róla, hogy a cionista rétegük olyan, amilyen).
Nem muszáj kölcsönt felvenni pfejj, köpnöm kell. :U

(#143) kerekfej


kerekfej
addikt

(#144) buherton válasza bkercso (#132) üzenetére


buherton
őstag

Milyen fasizmuson? :D Tudod egyáltalán micsoda az? És ha az is lenne, az miért is lenne probléma? Üdvözölendő dolog lenne ha végre tényleg eljutnánk arra a szintre.

Majdani gyerekemtől tiltani fogom mindenféle holokauszthoz tartozó "tényeket". Szerencsére egyre több embert nem érdekel már a dolog, mert teljesen jogosan unják már azt a színjátékot. Kommunizmus áldozataival kellene foglalkoznunk, meg a többi nagyobb-komolyabb eseményekkel, mint pl. a szerbiai mészárlásról, Trianonról, kommunizmusról, kapitalizmusról...

Kertész Imre féle Nobel-díjra gondolsz? :D Arra a viccműre biztos nem adtam volna meg.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#145) bkercso válasza Valdez (#142) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csúnyán elkaptad Te is ezt a divatos összeesküvés-elméletet, mint valami vírust. Én természetesen nem is merem el, mert nem akarom, hogy engem is megfertőzzön a gyűlölet, azon kívül, hogy nem sok köze van a valósághoz.
Semmi közünk hozzá? Ezt nem értem. Minden normális nemzet igyekszik a kiválóságai számát növelni. Nekünk, ha van ilyen, bebizonyítjuk róla, hogy nem is magyar, nem is kellene itt lennie. Hungarikum.

Egészségedre.

buherton: "Tudod egyáltalán micsoda az?" Igen, tudom: megbélyegezni és/vagy megölni embereket zsidó származásuk miatt. Teljesítmény helyett származás alapján megítélni valakinek a munkáját. Szerintem Te nem tudod, milyen érzés összecsomagolva élni, csak a szád jár.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#146) Sontir Fel válasza morcosharcos (#100) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Majd amikor a Biblia es a hittan oktatas ezzel kapcsolatos reszeit "frissitik" ujra targyalhatjuk ezt a kerdest.

(#97) D1Rect: gondolom ez a resz azt jelenti, hogy a holgy egy olyan munkakorbe kivant elhelyezkedni ahol feltetel volt az allampolgarsag, de azt neki nem jar alapbol, tekintettel arra hogy nem rendelkezik zsido felmenokkel. Itthon is van olyan munka amit csak allampolgarkent lehet betolteni.

(#91) buherton : nem az embereket kulonitem el, hanem az eszemeket es az eszmerendszereket. Hogy Te vagy mas melyik ordas eszmehez kivan tartozni, nem az en saram.

"Majdani gyerekemtől tiltani fogom mindenféle holokauszthoz tartozó "tényeket". "

Ezzel azt hiszem vegervenyesen helyukre kerultek a dolgok. Ulj le, egyes. :W

[ Szerkesztve ]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#147) buherton válasza bkercso (#145) üzenetére


buherton
őstag

Szerencsére egyre többen kapják el ezt a csúnya "összeesküvés elmélet" vírusát :) , és egyre többeknek nyílik ki a szeme. Te sem gondolhatod, hogy amit látsz a médiában az mind igaz, és minden csak a tényeken alapul. Na meg persze a sok gazdasági szervezet. El ne hidd már, hogy mindegyik milyen jó szívű és becsületes. Legutóbbi gazdasági világságot is a csúnya amerikai farmer indította el, nem pedig a nagy hatalmú igaz, jószívű bankok.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#148) peterszky válasza bkercso (#145) üzenetére


peterszky
őstag

"Igen, tudom: megbélyegezni és/vagy megölni embereket zsidó származásuk miatt."

Akkor olvass utána egy kicsit a fasizmus jelentésének. Köze nincs ahhoz, amit írtál.

What else you gonna do on a Saturday?

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Munka Izraelben - szubjektíven (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.