Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Rák

Hozzászólások

(#151) Batman válasza Sianis (#145) üzenetére


Batman
őstag

Én remélem nem csak táborban! :U
Pest nincs is olyan messze.... ;)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#152) cudar07


cudar07
senior tag

:C :R AZ ERŐ LEGYEN VELED :R :C

(#153) ollie válasza dragonfx (#142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A cigi elég komoly ok a tüdőrák kialakulása mellett. A tüdőrákos férfiak 90%-a a dohányzás miatt lett az. Persze még mindig ott a 10%, tehát más is megbetegedhet.

Egyéb rákfajtákkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

***

(#154) dragonfx válasza Sianis (#145) üzenetére


dragonfx
veterán

Én azért ha tudnám nem próbálnám ki egy ilyne hölggyel még a csókót se bármilyen jó picsa, biztos ami biztos, 1 méter távolság......és ez nem megkülönztetés, hanem tényleg fertöző beteg tehát jogos a vonakodás, játszól a tűzzel és ha megégsz, akkor egy idő után elégsz, hogy metaforával mondjam. :O

ollie:
igen ez tudom, ezért is nem dohányzók. :R ..mondjuk passzívan szinte mindneki dohányzik Bp.en. :( :( ...pláne szórakozóhelyen.


[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#155) föccer


föccer
nagyúr

Ajálom a figyelmébe az alábbi néhány sort mindazoknak, aki úgy gondolja, hogy nem tudja, hogy mi is az a rák.

Az alábbiakat Dr. Lenkei Gábor írta, az eredeti .doc kiterjesztésben eléhető itt: [link]

Az elmúlt 1 hónapban én is sokat tanultam az igazi egészségről, valamint arrol, hogy hogyan is alakulnak ki a betegségek. Az alábbiakat nem csak Lenkei dokinak az agyszüleménye! Ha érdekel valakiket a téma, akkor összeírok néhány dolgot, amit mindenki saját belátása szerint vagy elfogad, vagy nem. :)




Néhány fontos tudnivaló a rákról


Minden valamirevaló orvosi könyv megemlíti, hogy:

1. A ráksejt nagyon buta, rendkívül életképtelen, az a csoda, hogy fenn tud maradni és szaporodni tud. Valójában egy selejt, torzszülött.

2. Minden szervezetben, a legegészségesebben is folyamatosan „születnek” ráksejtek, ahogyan még egy tökéletesen működő nagyüzemben is mindig keletkezik selejt.

3. Az ép immunrendszer ezeket könnyedén felismeri és egyszerűen eltávolítja.

Következtetés:

1. Egy jól működő immunrendszer mellett elképzelhetetlen, hogy a rák szaporodni, növekedni tudjon.

2. Ahhoz, hogy a rák felismerhető nagyságúra nőhessen, az immunrendszernek még a buta és életképtelen ráksejteknél is alacsonyabb szintre kellett hanyatlania.

3. Az immunrendszer további gyengítése legalábbis kétséges eredményekkel jár - logikusan következtetve a fentiekből.
A mai hivatalos rákterápia agyoncsapja a már eleve gyenge immunrendszert.

Egy fontos megjegyzés:
A ráknak nincs indulata. Egy daganat nem lehet sem rossz, sem jóindulatú. Egy sejt, szövet vagy szövetszaporulat nem rendelkezik gonosz szándékkal, nevetséges azt mondani rá, hogy „rosszindulatú''. Mintha egy gonosz manó lenne, aki kárt akar okozni.

Ez csak az orvosok által kitalált kifejezés, ami a tehetetlenségüket tükrözi.
Nincs „rosszindulatú'' daganat, csak végletesen legyengült, leromlott szervezet.
Meggyőződésem, hogy a rák maga nem is betegség, hanem csak tünet.
Jelzi a szervezet erőinek megroggyanását.
Meggyőződésem, hogy a betegek nem a „rákbetegségbe'' halnak bele, hanem abba, hogy nem állítják helyre a lelki és testi épségüket.
A rák nem öl. Nem a rák öl. Tudom, hogy szokatlan az álláspontom, de jó eredményekhez vezethet.

Lelki tényezők:
Dolgoztam onkológiai osztályon. (A 90-es évek elején.) Már akkor megfigyeltem, hogy a rákbetegeknél a probléma kialakulásában rendkívül erős szerepe van a lelki tényezőknek.
Tovább kutattam és minden valamirevaló adat ezt erősítette meg.
Röviden összefoglalom azt, amit megértettem, remélve, hogy tudok ezzel segíteni.










Megfigyeléseim szerint az ember akkor fejleszti ki magának a rákot, amikor az élete egy vagy több nagyon fontos területén abbahagyta dolgok megalkotását a jövő számára.
Lemondott arról, hogy építsen valamit, ami addig kiemelkedően fontos volt számára.
Ez összekapcsolódhat (legtöbbször így van) családi traumákkal, pl. gyermek, szülő, házastárs elvesztése, családi illúziók, jövőkép összeroppanása, családdal kapcsolatos erkölcsi válság, stb.
Lehet a háttérben álló ok az, hogy valaki nem építi többé a párkapcsolatát.
Ezernyi változata lehet.

A lényeg: a személy valamilyen számára fontos területen feladta. Abbahagyta dolgok megalkotását a jövő számára.

Aki felismeri, hogy mi volt ez, és képes valamilyen módon rehabilitálni ezt a bukott célt, képes újra hozzáfogni dolgok megalkotásához a jövő számára, viharos gyorsasággal épülhet fel.

A vitaminok és egyéb hasznos anyagok csodálatos segítséget nyújthatnak a test megerősítésében, újraépítésében.
A végső győzelem az Emberen, mint szellemi lényen múlik.

Aki rehabilitálja a bukott célját, hatalmas eséllyel gyógyul meg, aki megmarad abban a szerepben, hogy feladta, vesztésre áll.

Sok sikert a bukott cél újraélesztéséhez!

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#156) Iginotus válasza dragonfx (#154) üzenetére


Iginotus
őstag

Na azért az aids, más, van aki hiv fertözött és nem aids-es ö csak hordozza. Annak is vannak hokozatai.

Ja és ezért nem járok nagyon szorakozohelyre :)

Plug and Pray... :)

(#157) brazso


brazso
tag

Elolvastam egy embertársam történetét, nagyon sajnáltam a szereplőjét (kisgyermekes apukaként a szüleit is), az író intelmei ellenére is. Csak az iromány elolvasása után néztem meg a szerzőjét. Megdöbbentem, nem egy ismeretlen valaki, hanem egyike azon keveseknek a prohardverről, akivel volt szerencsém személyesen megismerkedni. Remélem nem kell ismét ''megküzdened'', átélned a leirtakhoz hasonlókat és végleg elkerül a kór!
A további hozzászólásokat elolvasva, részvétem azoknak akik elveszítették hozzátartozóikat e szörnyű betegség miatt! Családomat (mármint felmenőimet) szerencsére ''elkerülte'' ez a betegség, igazából csak ebből a topik-ból tudtam meg, micsoda fizikai fájdalommal jár mind a betegség, mind a bizonytalan terápia. Ugyanakkor feleségem anyukája pár éve kemoterápiás kezelésen vett részt (neki is eleinte azt mondta az orvos, hogy csak borogassa...grrr), félévente kontrollra jár, mindig feszülten és szorongva várjuk az eredményeket...

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#158) Iginotus válasza föccer (#155) üzenetére


Iginotus
őstag

Eszerint azért vagyok rákos mert a szüleim elváltak és nem tudtam még feldolgozni (11 éve volt.)
És ugy gyogyulhatok meg ha összehozom öket? :))

Vagy mennyek pszihodokihoz...... :W

Plug and Pray... :)

(#159) Rive válasza föccer (#155) üzenetére


Rive
veterán

Jujj. Ezt az irományt mindenki sürgősen felejtse el. Kevés igazságalap köré kerített brutális hülyeséghalom.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#160) PazsitZ válasza föccer (#155) üzenetére


PazsitZ
addikt

az ember akkor fejleszti ki magának a rákot, amikor az élete egy vagy több nagyon fontos területén abbahagyta dolgok megalkotását a jövő számára.
Érdekes, bár furán hangzik, főleg mikor gyerekek tegyük fel rákosak, ők mit adtak fel? Ez így szerintem butaság :F .

Abban egyetértek, hogy nagy szerepe van a hozzáállásnak, kedélyállapotnak a betegségek gyógyulásában.

Batman: A véleményem, pontosabban ami eszembe jutott olvasva az írást mostohanagyapám volt, aki rákban halt meg. A betegségnek egy ideig szinte semmi nyoma nem volt. Mindig is csodáltam, tele volt energiával, nyugdíjasként is dolgozott, mert nem volt képes arra, hogy otthon üljön és olvasgasson. Még ismerőseim is mondták, hogy miylen fiatalos, energiával teli, mert mindig látják, meg erre-arra a városban.
Viszont miután elkezdödtek a kezelések és súlyosodott a dolog, az nagyon rossz volt látni. És amennyire éreztem neki is rettenetes volt. Nem akarom túl sokat fejtegetni, de rengeteget szenvedett, senkinek nem kívánám ezt.
Félelmetes, hogy egy teljesen egészséges embert, hogy leépít ez a betegség.
Viszont annyi ereje volt, hogy addig kitartott, míg meg nem született az unokája, sokáig ez tartotta benne a lelket szerintem.

Őrülök viszont, hogy olvasva az írásod pozitívan állsz a dolgokhoz. Mint feljebb írtam ez szvsz fontos! A legjobbakat kívánom és hogy küzdj!

Üdv PazsitZ!

- http://pazsitz.hu -

(#161) föccer válasza Iginotus (#158) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, nem egészen így van. Mókusdokit meg messze kerülje mindenki.

Annyi bűnöm van az idézettel kapcsolatban, hogy nem adtam hozzá egy kis magyarázatot.

Az új egészségkultúra szerint (is) a betegségeket 3 fő problémacsopsrt alakulhatnak ki. Mindhárom problémacsopsrt megléte önmagában képes megbetegítweni valakit.

Ez a 3 csoport:

- hiányállapot ( c vitamin hiány: skorbut; napfény hiány: angol kór; híz hiány: kiszáradás etcetc)

-mérgek ( alkohol, drog, cigi, higany, valamint ide tartozik a test természetes sav-bázis egyensúlyának is a felborulása)

-mentálhigénia (avagy hogy érzed magad)

Mindhárom tényező bizonyítottan előidézheti a betegséget. Az első 2 csoport egyértelműbb, könnyebben átlátható, míg a 3. csoport egy kicsit elvontabbnak tűnik.

A lenti idézet a 3. csoportot helyezi előtérb. Nem azt jelenti, hogy minden betegségnek mentálhigéniás probléma az okat. De erősen közrejátszhat.

Igazándiból az idézetnem csak az elejét akartam betenni, csak úgy gondoltam, hogy beteszem az egészet.

Akkor most kivágom és csak azt teszem be, amit elösször akartam:

Néhány fontos tudnivaló a rákról


Minden valamirevaló orvosi könyv megemlíti, hogy:

1. A ráksejt nagyon buta, rendkívül életképtelen, az a csoda, hogy fenn tud maradni és szaporodni tud. Valójában egy selejt, torzszülött.

2. Minden szervezetben, a legegészségesebben is folyamatosan „születnek” ráksejtek, ahogyan még egy tökéletesen működő nagyüzemben is mindig keletkezik selejt.

3. Az ép immunrendszer ezeket könnyedén felismeri és egyszerűen eltávolítja.

Következtetés:

1. Egy jól működő immunrendszer mellett elképzelhetetlen, hogy a rák szaporodni, növekedni tudjon.

2. Ahhoz, hogy a rák felismerhető nagyságúra nőhessen, az immunrendszernek még a buta és életképtelen ráksejteknél is alacsonyabb szintre kellett hanyatlania.

3. Az immunrendszer további gyengítése legalábbis kétséges eredményekkel jár - logikusan következtetve a fentiekből.
A mai hivatalos rákterápia agyoncsapja a már eleve gyenge immunrendszert.



Igy már remélem nem szurja annyira senki szemét.

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#162) User64476


User64476
őstag

Nem vagy más ember.

(#163) Rive válasza föccer (#161) üzenetére


Rive
veterán

De, így is szúrja.

1. A ráksejt nagyon buta, rendkívül életképtelen, az a csoda, hogy fenn tud maradni és szaporodni tud. Valójában egy selejt, torzszülött.
A ráksejtek egy része jóval életképesebb, mint a standard emberi sejtek.

2. Minden szervezetben, a legegészségesebben is folyamatosan „születnek” ráksejtek, ahogyan még egy tökéletesen működő nagyüzemben is mindig keletkezik selejt.
Ez legalább igaz.

3. Az ép immunrendszer ezeket könnyedén felismeri és egyszerűen eltávolítja.
Ez már nem, illetve csak korlátozottan igaz. Vannak olyan ráktípusok, amikkel az 'ép' immunrendszer sem tud semmit se kezdeni.

1. Egy jól működő immunrendszer mellett elképzelhetetlen, hogy a rák szaporodni, növekedni tudjon.
Lásd előző pont.

2. Ahhoz, hogy a rák felismerhető nagyságúra nőhessen, az immunrendszernek még a buta és életképtelen ráksejteknél is alacsonyabb szintre kellett hanyatlania.
Tömény hülyeség. Vö. AIDS. Minden AIDS-betegnek rákban kellene meghalnia (vö. előző kettes pont).

3. Az immunrendszer további gyengítése legalábbis kétséges eredményekkel jár - logikusan következtetve a fentiekből.
A mai hivatalos rákterápia agyoncsapja a már eleve gyenge immunrendszert.

A ma hivatalos rákterápiák jobb eredménnyel gyógyítanak, illetve növelik a várható élettartamot, mint bármi más. Szóval?


A mentálhigiénia fontos dolog, akárcsak az immunrendszer állapota. Ezt a hivatalos orvostudomány kifejezetten elismeri. De az adott iromány nem erről szól. Hanem arról, hogy _csak_ ezen tényezőket tekinti egyedül fontosnak. Értsd: nem azért íródott, hogy ezen tényezők fontosságát ecsetelje, hanem azért, hogy az orvosi gyógyászatot szapulja. Illetve: az író saját kis termékeinek piacot teremtsen. (Az író amúgy - milyen véletlen - némely vitaminkészítmények árusításában érdekelt.)


[Szerkesztve]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#164) YouCanCANON válasza föccer (#155) üzenetére


YouCanCANON
tag

az tény, hogy a szinte tökéletesen müködö immunrendszer nagyon fontos az ilyen ''torzszülött'' sejtek elpusztitásában, viszont legalább ilyen fontos, ha nem fontosabb a megfelelöen müködő sejtciklus... DNS repair mechanizmusok, jelátviteli utvonalak, és még lehetne sorolni oldalakon keresztül... malignus transzformáciot okozhat virus, kronikus gyulladás... erre nagyon jo példa a manapság bevezetett HPV oltás.
És azt butaság lenne kijelenteni, hogy ezek buta sejtek... nagyon is okosak, mert sokkalta inkább élni és szaporodni akarnak mint a többiek... szükségük van sok tápanyagra, oxigénre ezért termelnek olyan faktorokat amiknek következtében saját környezetükben ereket növesztenek, hogy ilyen triviálisan fogalmazzak. És ez még mindig egy picike részlet :) át tudnk mászni olyan sejtek között, ahol a többiek nem... feloldanak bizonyos gátakat, etc... :B

You Can CANON * eladó minőségi szervercuccok: http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=96871 *

(#165) dragonfx válasza Iginotus (#156) üzenetére


dragonfx
veterán

Valahol azt mondom igazad van ;) ...de nekem meg van mikor hiányzik :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#166) PPeter válasza föccer (#155) üzenetére


PPeter
addikt

Na húzzál szépen a szcientológus okoskodásoddal a búsba! :((( Vagy tán véletlen, hogy Lenkei bácsi könyvét a Hubbard féle világmegváltó fosnyákokkal láttam egy kirakatban a körúton? Nehogy véletlenül egyszer felgyújtsa valaki azt a kócerájt, még a végén szaladnék segíteni (vinnék még benzint).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#167) fanti


fanti
addikt

Minden elismerésem a Tiéd!
A lelki erőd igazán irígylésre méltó, hogy mindezt így, ilyen hozzáállással végig tudtad csinálni!
Sok erőt és kitartást kívánok Neked! És szívből kívánom, hogy gyógyúlj meg teljesen és élvezd az életet egészséges emberként!

Baráti üdvözlettel
Fanti

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#168) ollie válasza föccer (#161) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jaj, jaj, és a 4. csoportba tartoznak a baktériumok és a vírusok, melyek ellen egy egészséges szervezet sem tud védekezni, vagy pedig ilyenek nem is léteznek, és gonosz orvosok próbálják bemesélni nekünk?

***

(#169) PPeter


PPeter
addikt

Batman!

Közeli hozzátartozó súlyos rákbetegsége miatt mi is éltünk át nehéz időket a családban. Ha ilyen erős maradsz lélekben, akkor minden tekintetben nagyobb esélyekkel nézel szembe bármivel, amivel a sors szembeállít. Őszinte elismerésem a kitartásodhoz és csak annyit tudok mondani: soha ne add fel! :)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#170) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

:R :R :R :R

Batman, minden tiszteletem a tiéd. Olyan dolgok ezek, amiket ember igazán fel nem foghat, amíg nem vele, vagy egy nagyon közeli hozzátartozójával történik, hiába élt meg már egy-két dolgot. Én sem tudom felfogni, és igazából csak annyit szeretnék mondani, hogy őszintén tisztellek, és szorítok érted!

Mindent bele! ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#171) Iginotus válasza dragonfx (#165) üzenetére


Iginotus
őstag

Én már öreg vagyok ehhez ha bulira vágyom elmegyünk kertipartizni, egéségtelen hust sütünk egézségtelen fával és egézségtelen paradicsomot teszünk bele.
A mellé fogyasztott alkohol meg csak az emésztés miatt :)

[Szerkesztve]

Plug and Pray... :)

(#172) pussy_cat


pussy_cat
tag

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok mindenkinek, aki ezt a topikot látogatja!
Az élet öröme és tisztelete a leg fontosabb a világon! A mosoly egy olyan gyönyörű dolog, ami erőt ad és gyógyítani is képes még akkor is ha néha fáj. A szerető tekintet elkísér, bárhova is mégy ezen a világon. Egy puha kéz érintése, mikor úgy érzed minden rossz, hidd el a leg csodálatosabb dolog amit valaha kaphatsz.
Kicsit érzelgős leszek, de nézzétek el ezt nekem. Van itt egy ember, kitől sokat tanultam az életről, kitől sok érzést kaptam. Amióta elolvastam írását tudatosodott bennem mindez. Most csak imádkozom, mást nem tehetek. Bár hívő nem vagyok, tudom sok ember áll mellette, s remélem, hogy ez az élet még sok-sok boldog évet tartogat számára!!!! Mert megérdemli, mert mindenki megérdemli, aki ennyi fájdalmon túl van!

Nem vagyok öreg, csak rutinos!

(#174) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ne legyél makacs Batman! Sajnos a mi családunkban három ember a makacssága miatt halt meg. Egyszerűen nem hallgattak az orvosokra vagy el se mentek orvoshoz. Amikor meg már komolyra fordult a dolog nem lehetet mit tenni.
Szóval, ha az orvos úgy látja, hogy be kell feküdnöd akkor szerintem feküdj be.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#175) Batman válasza Parci (#170) üzenetére


Batman
őstag

Köszönöm neked és mindenki másnak is , de ugy érzem ez a nem csak nekem szól hanem a topicban írt többi ''kollégám'' is ugyan úgy magának érezheti a támogatást amit kaptam/kaptunk tőletek.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#176) Batman válasza Sir Pocok (#174) üzenetére


Batman
őstag

Nem vagyok makacs, de nem ugrok bele első szóra minden hülyeségbe , több ember illetve orvos véleményét kikérem és meghallgatok, így több info birtokában a lehető legjobb döntést próbáljuk meghozni.
Mást nem tehetünk csak ennyit.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#177) Ste


Ste
addikt

Minden tiszteletem :R
A bevezetés bevallom őszintén nagyon szíven ütött.
Ha valami bajunk van, ááá, majd elmúlik. Bezzeg, ha a kocsink nem indul rögtön hívjuk a szerelőt késlekedés nélkül.

Csodálom a kitartásod és a pozitív hozzáállásod. Biztosan nem tudtam volna ennyire pozitívan felfogni a tényt.
korábbi balesetem miatt 2x voltam kés alatt és egyik sem volt egy kellemes élmény. A többi kezelést el sem akarom képzelni milyen lehetett. Elég volt az ismerősök körében látni mennyire pusztító (s itt most nem a betegségre gondolok)

(#178) I_Am válasza ollie (#153) üzenetére


I_Am
veterán

Ez is annyira érdekes. Most nem a dohánygyártókért lobbizok, de akkor az indiánoknak 20 évet kellett volna élniük, ha ez igaz amit írtál. Sokmindenre rá lehet fogni, de a mai ''mérgezett'' világban egyértelműen kijelenteni, hogy egy eleve születésedkor belédkódolt hajlam ellenére más okozza a halálod nem lehet.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#179) Bubu79 válasza Batman (#176) üzenetére


Bubu79
addikt

A legfontosabb dolog a tájékozódás, információk hiányában képes az ember teljesen padlóra kerülni - ezt bizony megtapasztaltam én is a saját bőrömön :)

Mod.: Persze ezt azt hiszem pont Neked felesleges említenem :B :)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#180) Ra3


Ra3
őstag

Ma voltam műtéten, kivettek a lábamból egy babszemnyi csomót, a doki azt mondta jóindulatú lipóma, jövő héten lesz szövettan. Régóta nem voltam kórházban és azt kell mondanom riszpekt mindenkinek aki a magyar eü körülmények ellenére olyan pozitív szemlélettel szenvedi el ezt a betegséget mint ti. Igaz a bp-i kórházakat nem ismerem, de nálunk (vidéki 30 ezres kisváros) eléggé kiábrándítóak a körülmények, és az orvosok hozzáállása is hagy némi kivánnivalót maga után. Egyetlen pozitívum hogy az arab származású orvosok (ebben a pár napban kettővel is találkoztam), nálunk sokkal emberségesebben állnak a betegekhez mint magyar kollégáik.

És mégegyszer: erőt és kitartást mindenkinek! :R

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#181) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Hány éves voltál amikor diagnoztizálták?
Ha meghallják hogy valaki rákos akkor télleg másképp viselkednek, de szerintem nem azért mert lenézik kicsúfolják vagy ilyenek hanem mert tudják hogy betegek és jobban kell vigyázni rájuk.
A mi osztályunkban van egy gyerek még 9.-ben tesiórán összeesett, epilepsziás rohama volt, egyértelműen másképp álltunk ezután hozzá de semmiképp sem negatív irányban.

"Csak úgy mondom"

(#182) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Elmondok én is egy sztorit.

Feleségem (29 éves) negyedévente járt nőgyógyászhoz, félévente pedig rákszűrésre. Kislányunk tavaly január 27.-én született, de a méhszáj duzzanata miatt kicsit nehezen jött ki. (Mondjuk 59 cm és 3950 gramm volt :) ). A doki azt mondta, szülés után valószínűleg méhszájplasztikát kell csinálni. Oké, gondoltuk. A 6 hetes kontrollon azt mondták, hogy még nem kell, majd a 6 hónapos kontrollon meg lesz beszélve minden.

A szülés után 4-5 hónappal a párom néha vérezni kezdett. Nem baj, biztos a duzzanat miatt van. Én barom. :( A féléves vizsgálat már Pécsett történt, mert ott dolgoztam néhány hónapig, kis családom pedig elkísért.

Ekkor robbant a bomba.

Annyira durva volt a daganat, hogy azonnali Wertheim-műtétet javasoltak, ő az:

[link]

St. 1/b-2/a

Radikális hysterectomia végzendô, kismedencei lymphadenectomiával. Sebészi szél positivitás, vagy nyirokcsomó metastasisok postoperativ sugárterápiát tesznek szükségessé. Műtéti kontraindikáció esetén definitív, kombinált sugárkezelés végzendô.

Szabad fordításban: Összes nyirokcsomót kipakolják, méhet, petevezetékeket, a hüvely felső harmadát-kétharmadát, + a kötőszöveteket (másra nem emlékszem, a latin szöveget én sem értem)

4 dokinál voltunk, aki csak volt ismerős, mindenkitől kértünk neveket, címeket. A legdurvább azt volt látni, mennyire nem ért az egészhez némelyik doki. Az egyik a vizsgálat után azonnal el akarta vinni szegényt Kaposvárra, műtét előtti lokális sugárkezelésre. Amikor ezt mondtuk a másiknak, anyázott rendesen, mivel vérzékeny a daganat stb., nem sokat értettem belőle.

Egyik nap azt mondták, elég a méhszájplasztika, másnap, hogy nagy műtét kell. És ez ment 6 (!) napig.

Végül még 3 dokival vizsgáltatta meg magát a feleségem, meg akarta menteni a méhét, gyerekeket akartunk még. Azt hitték a végén, biztos valami perverz. :B

Lehet, mi értettünk valamit félre, de a műtétet végző prof közölte: vagy nagy műtét, vagy temető. Lehet, hogy csak a reménykedő felfogásunkkal nem hallottuk ki ezt a felhangot a mondandójából napokig.

Szóval evR (124): sz@rt sem ér a rákszűrés normális orvos nélkül. Amúgy a sztori nagyon líraira sikerült, én is hullattam pár könnycseppet :R :B

A műtét óta mindenféle szir-sz@rt összevásároltunk, tömtem szegény feleségem mindennel. Természetgyógyász, pszichológus, valami dél-amerikai fakéreg, Aloe Vera reggel-este (szegény majdnem hányt, nem baj, megiszod :(( :B ) FL termékek, meg mittomén még mi minden. Na és persze pozitív hozzáállás. Hiszen van egy gyönyörű kislányunk (most is itt ül az ölemben :) )

Akkor jött a sugárkezelés meg a kemó, most vizsgálják, hogy megmaradnak-e a petefészkek.

Na mindegy, lehet kicsit kusza lett, a lényeg, hogy (úgy néz ki) rendbe jött minden. Remélem, minden topik-látogatónál így lesz.

Az már más tészta, hogy a második gyerek után felvett szocpolt fizethetem ki 3 év múlva (akkor kb. 2,1 milla lesz), csak a halál vagy a 100% rokkantság mentesít :((( ,de lesz@rom. Van egy kis családom, ha nagyobb már nem is lehet. Mindig van mibe kapaszkodni.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#183) kaz válasza Batman (#3) üzenetére


kaz
újonc

Sziasztok!

Megláttam ezt a cikket és regisztráltam, mert talán tudok egy megoldást a problémádra, persze csak ha érdekel. Létezik egy szer, nem akarok reklámot csinálni neki, egyszerűen csak leírom röviden a hatásmechanizmusát, talán így hihetőbb lesz hogy segít. Remélem nem tartotok ezért, majd okoskodónak, csak segíteni szeretnék. Szóval, mikor eszünk a szervezetünk makro és mikro elemeket vesz fel. A rákos sejteknek van egy közös tulajdonsága, mégpedig, hogy megállás nélkül nőnek, tehát folyamatosan veszik fel ezeket a makro és mikor elemeket. Az egészséges sejt, pedig, mikor elég volt számára a mennyiség leáll, a rákos sejtek ezért is burjánzanak el. 1998-ban egy vegyész ezt a mechanizmust vizsgálva, kiválasztott 24, ilyen makro és mikro elemet, amiből ha túl sokat adnak a sejteknek, akkor elpusztulnak tőle. Viszont itt jön a trükk, ezek ugyan azok az elemek, amelyekből felépül a szervezetünk és ezért a normál sejtekre nem káros, csak a rákos sejt annyit vesz magához a burjánzás közben, hogy saját magát megmérgezi. Ezért ennek a szernek nincsenek mellékhatásai, illetve mégis, még hozzá aki hajlamos rá annak fokozza a gyomorsav termelését. A csontrákra az eltérő növekedési mechanizmusa miatt nem hatásos, de leukémiától kezdve bármelyik rák típust kezeli. Nagy dózisban kell szedni, attól függően ki milyen gyorsan akar gyógyulni, akár óránként egy szemet is be lehet venni belőle amikor ébren van, ha nagy a baj, akkor érdemes még éjszaka is néha felkelni. Persze kérdezhetitek, miért nem ismeri mindenki ezt a szert? Hát erről talán az orvosokat kérdezzétek meg, nem akarok vádaskodni vagy megbántani bárkit is. Amennyiben tényleg nagy a baj, ha jól tudom, Budapesten a Kék Golyó (elnézést nem vagyok Budapesti, így a pontosan nem tudom, hogy így írják-e) kórházban, infúzió formában is használják a szert. Patikákban vagy gyógynövény üzletekben lehet kapni a neve: Culevit Javaslom próbáld ki, 120 szem van benne, ha napi 16 szemet szedsz 7 napig biztos elég és csak nyerhetsz vele. Jobbulást kívánok neked!

(#184) Iginotus válasza kaz (#183) üzenetére


Iginotus
őstag

[link]

Itt van még olvasnivaló, nekem ugyan nem jo mert csontrákos vagyok de akit érint és van 10 perce hajrá. Hizni lehet töle... :)

Plug and Pray... :)

(#185) Sam8888


Sam8888
tag

Jobbulást! És az összes többi beteg embernek is!

(#186) Akheron válasza Satan_Claus (#182) üzenetére


Akheron
senior tag

A műtét óta mindenféle szir-sz@rt összevásároltunk, ... valami dél-amerikai fakéreg,

Lapacho? Annak a főzetét én is szoktam inni, pedig tudtommal semmi bajom. Kifejezetten kellemes, füstös-vaníliás zamata van. :) Nem szirszar. :B

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#187) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Kitartást srácok, szurkolok mindenkinek.

Ha valakit érdekel a már korábban említett Lenkei : Cenzúrázott egészség c. könyv, az dobjon egy privit

(#188) ALI_G


ALI_G
veterán

Szia!

Teljesen jól írtad le a dolgokat, ez egy ilyen dolog.
A rákról nekem az édesapám jut eszembe, neki is volt, szerencsére semmi áttét, és már rég volt, de azóta le van százalélolva, a nagyapám is rákos volt, szép eséllyel nézek én is elébe. Xar egy világ ez, főleg már 22 évesen tudni szép esélyem van rá, hogy 40 éves korom felett örökölt gén által rákos leszek. (ezt sose mondtam ki, és sosem írtam le).

csak ennyit akartam.
üdv,

(#189) ALI_G válasza Chesterfield (#187) üzenetére


ALI_G
veterán

ez is eszembe jutott, jó és szerintem hasznos dolgokat ír, egy 1000-es megér hogy elolvassátok. Most rendeltem 2 alap csomagot, kell a vizsgaidőszakra a tuning szer :)
Én mondom a többieknek és mindenkinek, hogy 1 hónap komoly Lenkei féle vitaminkúrát már megérez az ember. Ismerősömnek 30-cal vitte le egy hónap alatt a vérnyomását. Jelenleg szüleimet akarom rábeszélni, hogy szedjék, csak hát kicsit drága, de garantáltan nem leszel beteg tőle (megfázás stb-re gondolok, bár a szerző szerint 3 rákos alanyon tesztelt napi asszem 8 gramm C vitamint, és komoly javulás volt megfigyelhető rajtuk. tessék elolvasni!)

(#190) wwenigma válasza Chesterfield (#187) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez az amiben megállapítja, hogy a lelkiállapotod miatt leszel rákos, meg hogy kis pszicho és rendbejössz? Mer akkor hanyagolandusz szvsz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#191) PazsitZ válasza wwenigma (#190) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem, amennyire tudom, az egyik fő elve, hogy pl. a sima leírt (termékeken feltüntetett) vitaminadagok csak arra elegendők, hogy ''életben maradj''. Ha valamit rosszul írtam volna, majd kijavítanak... :U
Élő példa, hogy Szent-Györgyi Albert is hatalmas dózis C-vitamint tolt magába és állítolag volt eredménye, hiába mondják, hogy vizelettel úgyis távozik egy szint után :F . Legalább is én olvastam ilyet.
Amúgy, amit ALI_G nyom az vagy egy csomagolt 7db tablettás cucc, ezek vitaminok meg mindenféle cuccok, ártani nem árthat.

Minden esetre ártani nem árthat, bár én nem vagyok valami nagy vitaminszedő. Én magam a c-vitamin, Magne B6 kombóra esküszök.

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#192) Sensei válasza PazsitZ (#191) üzenetére


Sensei
tag

Valóban távozik a vizelettel a többlet C vitamin és ehez nem is kell olyan hatalmas dózis. Már a Lenkei féle alapcsomag is több C vitamint tartalmaz, mint amire szüksége van az átlag szervezetnek (Rikító sárgát pisál tőle az ember :DDD ).
Ráadásul tudtommal ha kevés folyadékot vesz magához az ember, akkor vesekövet is okozhat.

[Szerkesztve]

Nem vagyok hülye, csak van a fejemben néhány hibás szektor.

(#193) Iginotus válasza Sensei (#192) üzenetére


Iginotus
őstag

És hasmenést :)

Plug and Pray... :)

(#194) Chesterfield válasza Sensei (#192) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Hiánybetegségek, vitaminok, betegségbiznisz, és tsai.

(#195) gfefe


gfefe
őstag

Első benyomás a cím vol :(

Jómagam Református Theológiára járok sárospatakra... (igen Ref. Pap leszek)
és van egy 24 éves évfolyamtársam aki hasonló cipőben jár csak a különbség annyi, hogy róla már teljesen lemondtak a dokik. Tüdőrákkal kezdődött ezt kezelték is majd agyi áttét amire már nem tudtak mit tenni és most már 3 csigolyára is átment. Egy szó mint száz. kerek perec kimondták neki, hogy max 5 hónap.
5 hónap egy fiatal életvidám maximálisan csajozós srácnak...
belegondolni is rosz :( , de elmondhatom azt, hogy ő is úgy fogja fel a dolgokat mint te! Erős határozott és nem tört össze. Ő az aki vidámságával és életkedvével feldobja az évfolyamtársakat. És ő szokta mondani, hogy a remény hal meg utoljára.
Nem akarom vallási térre vezetni a dolgokat mert nem vagyok olyan ember, de komám mindíg azt mondja, hogy ''olyan sokszor amikor hülyeséget csináltam az Isten mindíg jól fenékbe billentett és én visszatértem ennek hatására a helyes irányba''.
Sokunknál igaz ez. Kívánok neked mielőbbi gyógyulást, és sz Úr legyen veled.

gfefe

ui: nem tudom neked ez mit jelent, de imádkozok érted.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#196) Batman válasza Satan_Claus (#182) üzenetére


Batman
őstag

:R

Örülök, hogy minden renbe jött veletek.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#197) Batman válasza gfefe (#195) üzenetére


Batman
őstag

Tudom , hogy nekem nagy szerencsém volt eddig , de sajnos sokmindenkinek nincs, és sajnálom a barátodat ,hogy neki nincs, de ahogy mondani szokta , a remény hal meg utoljára.

Ui: Szüleim mesélték mikor keresztelt a pap és öntötte rám a szenteltvizet azt mondta , ''Ebből a fiúból Pápa lesz''! :DDD
Nem tartom valószínűnek, de bármi megtörténhet :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#198) Batman válasza Ra3 (#180) üzenetére


Batman
őstag

Hát a csak magáról a kórházakról és az ott fennt álló körülményekről oldalakta tudnék írni.
Elég siralmas a helyzet sokhelyen, nálunk a mosdóban szó szerint fötyűt a szél , és nem volt nyitva az ablak. :)

Az eredmény miatt ne izgulj biztos jo lesz, bár én amondó vagyok mind1 mi az eredmény ugy se az számít, jó és kész. :)

Csapi007:kb. 15 éves voltam
Lehet én vagyok makacs vagy hüle, de azt szeretem ha ugy kezelnek mint egy egészséges embert. Oké bevallom vanank dolgok amkiet nem tudok mecsinálni, fizikálisan lehet gyengébb a melkasom mint egy korombelinek, így ha komolyan sportolnék ez hátrány lenne, az ütközések miatt, de nem igazán mérvedó a mindennapi életben.
Amugy a legtöbb kollégám akikkel napi szinten együtt dolgozom, nem is sejtik hogy rólam, mivel ránézésre nem vagyok más.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#199) raver


raver
aktív tag

A következő történek egy lányról fog szólni:

Egy teljesen egészséges életvidám fiatal csaj egyszer nagy fejfájásra panaszkodott. A fájdalom nem múlott és orvoshoz ment. Felírt 1-2 gyógyszert és hazakűldte. pár nap múlva jobban érezte magát és amikor visszament az orvos azt mondta ''egészséges''. Ezek a fejfájások egyre sűrűbben jelentkeztek. Amire a háziorvos elkűldte komolyabb vizsgálatra. Kiderűlt hogy egy rosszindulatú daganat van a fejében. Operáció, kemoterápia.... Ezt követően úgy visszanyerte erejét és vidámságát, mintha mi sem történt volna. Egy év múlva, viszont ismét jöttek a fejfájások. Procedúra előről.... És megint teljes mértékben felépűlt. A következő évben ismét...

Tavaj ősszel egyik napról a másikra a háta kezdett fájni. Akkor a gerince mellett volt 7 db daganat. Sugárkezelés, stb... felépűlt anyira, hogy tudott menni. Pár héttel ezelőtt megromlott az álapota. A fejében 3 daganatot találtak. Tegnapelőtt hazaengedték a kórházból, hogy az utolsó pillanatokat a családjával tölthesse. Beszélni már/még tud. Folyamatosan hány. Még kap gyógyszereket, de holnap már azt sem.

Minden operáció előtt, és a terápiák közben olyan életerőről tett bizonyosságot, hogy azt el sem tudom mondani. Szilárdan hitt abban hogy meg fog gyógyulni és mindíg meg is történt. Még most sem adta fel. Bár az orvosok elmondták neki, hogy nem látnak esélyt.

Szeretne leéretségizni, szeretne iskolába járni, szeretne a barátaival sétálni, szórakozni. Egyszerűen egy átlagos életre vágyik.

Mindössze 18 éves.

Ő a barátnőm barátnője. Sokszor voltunk látogatni, és még akkor is mindíg vidám volt, mikor az ágyhoz volt szögezve. Soha nem csüggedt és soha nem adta fel.

Remélem most sem kell neki....

(#200) Akheron válasza raver (#199) üzenetére


Akheron
senior tag

Hiába, szomorú dolog ez. Nem tette élhetetlenné az életét a sok műtét és kezelés?

Moderálva. - Batman

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Rák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.