Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

A notidnak ugye DVD írója van? Hogyan fogsz Wii-zni? :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) Parci válasza rudi (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a notimnak nincs dvd-írója, csak kombódrájv, de ez megoldható egy cserével, ha kell. igazából annyit finomítok esetleg a dolgon, hogy a ps3 winyócsere helyett inkább veszek egy külső sata 500 gigás dögöt, és azt tudom rádugni a ps3-ra (usb) vagy a notira, ahogy épp kell. magyarán az lenne a tényleg média-háttértár.

wii-zni a te gépeddel fogok :D. te meg az enyémmel ps3-azni :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Minden csak pénz kérdése, ha megvan rá a keret akkor miért ne? Leld benne örömöd :)

gottagofast

(#4) Parci válasza msgt.fubar (#3) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ez a kérdés igazából, mert persze lehet full hd lcd helyett olcsóbb, kisebb, sima tv, meg bármi. inkább a cuccok optimális elrendezése a kérdés. tehát asztali pc vagy sem, asztali dvd vagy sem, stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) DJGABI


DJGABI
addikt

:U Háát... Ehhez azért tényleg nem kevés pénz kellene. Mennyiből jönnének ki ezek a dolgok, amiket írtál? kb. 600 ezerből?

Szerintem a PS3 már majdnem jó házimozinak is, egy jó hangfal aztán annyi. (Linux nem értem miért kellene rá, hiszen Számítógépnek ott a noti) Így azért valamivel rövidebb a lista.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#6) Parci válasza DJGABI (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

könyörgöm, hogy ne ezen lovagoljunk, mert nem ez a kérdés. a ps3 ára nagyjából fix, de lehet olcsóbb kijelzőt odatenni, lehet olcsó notebookot venni, lehet olcsó hangrendszert kötni rá. a kérdés elméleti, és arról szól, hogy milyen cuccokból oldjuk meg optimálisan az alábbi funkciókat:

- zenehallgatás
- filmnézés
- képek nézegetése
- játékok
- munka

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hol a hiba? A fejlődésben. ;]

Mire öszerakod az egészet, lesz valami új, valami jobb, valami más. Ki gondolta volna pl egy évvel ezelőtt, hogy érdemes készólni az 1080i felbontású HD filmekre? Tudtunk a BlueRay-ről, de távoli jövő volt még. És úgyis lesz megint valami újdonság.

Engem személy szerint nem zavarnak a kütyük (2 notebook, asztali gép hangfalakkal, tévé, DVD lejtszó), és már jó ideje az sem érdekel, ha a gépeim öregecskedők, vagy akár kimondottan elavultak. Valahol ott tartok velük, mint te a notebookkal. Én például filmet is a notebook 12''-es kijelzőjén nézek egy ócska fülessel a fejemen, egyszerűen azért, mert a tévét nem szeretem, az asztali gép előtt ücsörögni meg kényelmetlen. :DDD

A számítógép nekem egyébként az összes általad említett tevékenységre jó, a tévén a gyerekek néznek néha Minimaxot és Animal Planetet, illetve mese DVD-ket az asztali DVD lejátszóról (aminek a hangja a tévére van kötve).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Parci válasza Parci (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy másképp is megfogalmazzam: asztali pc és notebook együtt szerintem redundáns. pc-s hangfalak és rendes hangfalak együtt szintén. ilyesmikre gondolok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) concret_hp válasza Parci (#6) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem kb. jó amit írtál :)

munka meg a szórakozás külön van választva. és mindegyikre van megfelelő céleszköz. kell ennél több? :U

amit fentebb írtál, a külső bazinagy meghajtó pedig a noti<->konzol közti átjárásra is tökéletes, szvsz jobb megoldás, mint folyton írogatni a lemezeket.

egyetlen dolog amire még szükség lehet egy füles a notihoz, ami azért mégiscsak kicsit jobb hangot adna, mint a noti beépített hangszórója :), de ez nem egy jelentős tétel ugyebár :)

esetleg ha hálózatba lehetne kötni a konzolt meg a munkagépet, az lenne a legzsírabb, de nemtom ilyet lehet-e. (mármint ps3-at hálózatba lehet-e kötni (sügér vagyok ehhez))

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#10) parandroid válasza Parci (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem a notim munkaeszköz, az asztali gépem jelenti a szórakozást (nagy tárhely zenéknek, filmeknek, néha kevés játék). Sok szempontból szerencsésebb egy asztali gép, próbálkoztam mindent-egybe notival, de tl sok volt a kompromisszum a mobilitás és a teljesítmény között. Pedig szerettem az nc8000-et.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) beencee


beencee
senior tag

Hol a hiba? Sehol, ez így jó megoldás sztem.
Mondom ezt én, mint régi HTPC mániás, mert sztem a HTPC-ben sem a PC a lényeg, hanem a HT, ezért nem is szeretem ezt a megnevezést. Egész egyszerűen az új, digitális tartalmakhoz, szolgáltatásokhoz és az ezekből adódó lehetőségekhez kell egy újfajta eszköz a nappaliba, amely - mint a többi (hagyományos) szórakoztató-elektronikai eszköz - a TV-re, erősítőre, stb.-re van kötve a hang és a kép megjelenítéséhez. Hogy ez éppen konzol, PC, vagy egyéb speciális eszköz alapú, az már egyéni ízlés, lehetőség, rendelkezésre álló tudás, stb. kérdése. A lényeg a funkció, illetve, hogy ez az eszköz könnyen kezelhető legyen, ezzel a sokrétű tudásával is (tehát a front-end szoftver, kezelői felület, amely ezen az eszközön fut), specializálva a TV-s megjelenítésre, távirányítóra, stb.-re.
Munkára pedig noti (kivéve persze az egyes speciális felhasználásokat, úm. tervezés, grafika, stb., de az már más tészta, oda persze speciális desktop hardver)

[Szerkesztve]

(#12) Parci válasza concret_hp (#9) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no tehát: a notihoz nem kell füles, mert a notiról nem hallgatok zenét, amikor ott a házimozi rendszer az erősítővel. pont az a lényeg, hogy a ps3 jáccik le mindent, a házimozi ad ki minden hangot (zene, játék, tv, minden), az lcd tv jelenít meg mindent (fotó, játék, dvd, minden).

a noti munkaeszköz, de persze letölthetek vele multimédia cuccokat, amit aztán átzavarok a ps3-ra, lejáccásra :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Peet


Peet
senior tag

Hol a hiba?
Hát azt mindig találok.
Akkor kötözködök, de csak mert kérted.

- TV tényleg jó én is ilyenre vágyom, de most drága, amire meg olcsó lesz a notebook lesz nevetséges.
- HDDVD-t mivel játszol le? (nem bizti a Bluray lesz a nyerő, vagy fordítva)
- PS3? Az egy konzol, nem bizti, hogy minden megjelenik rá. (pl: stratégiai játékok, WII játékok stb stb.) Szerintem a PS3 közel sem fog úgy menni mint az Xbox vagy a WII.

Nehéz különben kötözködnöm, mert az elképzelésed nagyon jó, én is hasonlóan látom, de én most talán HTPC-t vennék PS3 helyett mert szerintebb univerzálisabb, de tény, a PS3 is jól hangzik, csak ne feledd a HTPC-t úgy bővíted ahogy tetszik, viszont a PS3-al megvan kötve a kezed.

(#14) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az ekkora LCDTV-be Japánban szerettél bele, mi? :U

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#15) rudi válasza Csapi007 (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Miért kellett volna a japánoknál beleszeretni? Nálunk is bőven lehet látni/kapni ilyeneket, nekem pl. 94 centis vanm igaz nem 1080-as, hanem csak 720-as.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza Peet (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Szeritem az ennek a felállásnak a fő baja, hogy csak durván fél-egy év múlva derül ki, hogy érdemes lesz-e megvenni és kb. addigra lesz viszonylag civilizált ára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi


rudi
nagyúr

Fú, ez már nem is olyan vészes [link], év végére vagy jövő év elejére szerintem olcsóbb lesz még egy 100-assal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Racecam válasza rudi (#17) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én nem vennék még LCD-TV-t (egyáltalán nem vennék most új TV-t), csak ha nagyon muszáj. De akkor Full-HD felbontással. (Drága még, de egyetértek, drasztikusan csökkeni fog az áruk. jönnek a noname gyártok, stb..)
A HD-DVD-k még nem fognak rohamosan terjedni, a TV adásokról meg ne is beszéljünk.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) Peet válasza rudi (#17) üzenetére


Peet
senior tag

Húúú ez tényleg jó, és tényleg nem vészes, az más kérdés, persze, hogy én 200-nál többet nem adnék egy TV-ért legyen az akármilyen. :U
Sajnos ezen a TV-n még vagy 10 évig nem lesz élvezhető TVadás magyarországon. :O

(#20) rudi válasza Racecam (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem szerencsére megvolt az a mozgatórugó, hogy előtte egy ősi ITT Nokia volt, szóval köztes megoldásként tökéletes ez a noname, no digital tuner, csak 720p, kissé szerencsétlen távirányítós Hannspree XV. Amikor meg 2-3 (4-5) év múlva kicsiszolódnak a full HD, kék lézeres szabványos, HDMI-s, digitális műsorszórásos dolgok különösebb fogszívás nélkül fogok váltani, hiszen éppen csak annyit költöttem LCD-TV-re amennyit feltétlenül kellett.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) anjani182 válasza Parci (#6) üzenetére


anjani182
őstag

Hali!

Nincs ebben hiba egy szál sem :R Nekem is hasonló elképzelésem van, ami félig-meddig már meg is valósítottam, Tv-t most én sem vennék :U

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#22) anjani182 válasza anjani182 (#21) üzenetére


anjani182
őstag

Ja, és voltam abban a szerencsés helyzetben, hogy egy üres szobát rendeztem be erre a célra, és már a tervezésnél figyeltem az elrendezésre, milyen bútorokat vegyek, hol lesznek a hangfalak stb. Tv-m még nincs, egyelőre csak musicot hallgatok a rendszeren :R Amúgy asztali dvd playert vettem, HDMI-set (nemtom mire jó, de már ezt vettem). És egy Logitech Z-5500 van rákötve digitálisan. Meg van egy Acer alap notebookom, pc-t száműztem. :R ja és konzolom sincs

Forever and ever, let's make this last forever.

(#23) engusz


engusz
veterán

Nagy jolly joker a konzol, mert ezek az eszközök mostanra inkább multimédiás centerek lettek, mint ''sima'' játékgépek. Innentől kezdve nehezen támadható. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) Racecam válasza rudi (#20) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez beleesik a nagyon ''muszáj kategóriába''. :)
Természetesen erre gondoltam, elképzelhető hasonló esetben ''átmeneti megoldásként'', szóba jöhet valami ''olcsóbb'' LCD.
De aki HD-DVD-ben gondolkodik már most, az várhat még legalább az idei év végéig, és akkor egy Full HD felbontású LCD, valami asztali HD-DVD-vel. (Addigra sem lesz kifejezetten olcsó, de akinek ez a vágya és pénze is van rá...)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#25) dabadab


dabadab
titán

Megmondom hol a hiba: ''14'' xga'' <- itt.

XGA is teh suck. SXGA+ roxxorz.

;)

Egyebkent nalam is majdnem pont ez van, egyetlen - szerintem - nagyon fontos kiegeszitessel: van egy szerver is. Azon vannak a file-ok, az a router (ja, a masik fontos kiegeszites: van mindenhol ethernet kabel is (meg persze WLAN is)), az a web-, mail- es ftp server, azon mennek a letoltesek, abban van a tunerkartya, vagyis az szolgalja ki az osszes tobbit (es ez akkor lesz meg fontosabb, ha esetleg egy szobanal tobben kell medialejatszo).

Ja, meg van egy desktop PC is, de az - az elkepzeleseidet alatamasztva - leginkabb csak a port gyujti.


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#26) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

tehát:
- full hd adás és film még sokáig nem lesz, viszont a ps3 full hd-s.
- a fentiek miatt legalábbis elméleti síkon már most indokolt egy full hd lcd.
- a ps3 nekem must have, mert a metal gear solid 4-gyel játszani fogok, az pedig nem jön ki másra.

szóval nekem ennyiből egyszerűbb volt az ügy, fix pont a ps3. de természetesen xbox alapokon is ugyanúgy működhet a fenti setup. a full hd lcd még sajnos tényleg pont egy évnyivel drágább a kelleténél, jövő ilyenkorra a 42 colos és kisebb holmik már jóval olcsóbbak lesznek. ki kéne bekkelni addig vhogy. a rudi-féle hannspree szuper megoldás annyiért, csak nincs már :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) Parci válasza dabadab (#25) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, sxga+ teh suxx, mert aprók a betűk. vesszen a felbontás, éljen a kényelmes olvasás! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#28) Parci válasza Peet (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a notebook a munkaeszköz, kb független a médiacenter résztől. amúgy szerintem egy T40 és egy T60 között a mai napig semmi érdemi különbség sincs funkcionalitásban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Protezis


Protezis
őstag

Redundancianak szamit pl a TV es a notebook kijelzoje.
Kerdd kijelzo nelkul a notit :D

(#30) anjani182 válasza Parci (#26) üzenetére


anjani182
őstag

tehát:
-az elrendezésről még semmit sem szóltál :F
-veszel-e új bútorokat, üres szobába lesz-e, meglévő szobába, ahol nehéz elhelyezni
-megtervezted, hogy mi hol lesz?
-mindent el tudsz helyezni jól?

Üdv, Jani

Forever and ever, let's make this last forever.

(#31) #25954560


#25954560
törölt tag

a ps3-bol csak hdmi-n jon ki a 7.1, optikan 'csak' 5.1, tehat ha szukseged van mind a nyolc csatornara, akkor az erositonek is kell legyen hdmi bemenete (ami valoszinunek tunik, ha mar a tv is olyan lesz)

a linux muszaj lesz, azt sztem sem lehet kikerulni, viszont akkor okosan kell a kulso vinyo particioit es fajlrendszereit kitalalni.

egyebkent jonak tunik a dolog, ha egy szemelyre van szabva, tehat nincs veled senki, aki filmet nezne, amig te jatszol. (persze, ez messzebbre mutat es en sem gondolkodom ilyesmin)
tehat ez egy jo egoconfig v opec (one person entertainment center) v parcimata :D rendesen kioptimalizalva

majd kerunk tesztet :)

(#32) Parci válasza anjani182 (#30) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nappaliban lesz a cucc, az a full entertainment center. van hely mindennek, 1 db tv állvány alá lesz berámolva minden. a hátsó hangfalakkal gondban vagyok, de asszem azok alá veszek egy lábat, ahol a láb vmi cd-tartó lesz egyben, és akkor két légy egy csapásra. persze ezt fel fogjuk dönteni állandóan, szóval ki kell találnom vmi betonkockát az aljára (és akkor csak a bokámat töröm el rajta időnként, de az meggyógyul).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) Parci válasza #25954560 (#31) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

5.1 bőven elég nekem :)
erősítőn amúgy nincs hdmi, de ''leszarom'' :)
a konfig tényleg full egyszemélyes, de ha van párom, majd úgy is együtt jáccunk :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34) anjani182 válasza Parci (#32) üzenetére


anjani182
őstag

Enyém betonkockás, IKEA-ból van :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#35) Neck


Neck
veterán

Max annyi a baj az elrendezéssel, hogy a netről letöltött médiát én kicsit babrásnak látom megjeleníteni, hacsak nem kötöd rá a notit a TVre, házimozira...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#36) dabadab válasza Neck (#35) üzenetére


dabadab
titán

A PS3 fogja lejatszani (bar igazabol fogalmam sincs, hogy milyen epkezlab HTPC SW van PS3-ra)

DRM is theft

(#37) tomcs


tomcs
őstag

azert a redundancia bizonyos fokig elviselheto, szerintem egy asztali gep pl meg belefer, pl par hete pl a notim rendszere olyan szinten szetesett hogy nehany oras butykolessel elertem egy mukodo halozatot meg egy ftp-t adatmenteshez, ket kek halal kozott meg szepen atment minden az asztalira, ujratelepites utan meg vissza.

Ami nalam van az mondjuk kapasbol tul redundans, van egy kis 66cm-es lcd tv, azon egy htpc, egy asztali gep, egy noti, a hangrendszer meg egy dvd-divx lejatszos hazimozi, ebbol a lejatszo akar elhagyhato is lenne, csak ezt igy beruhazas nelkul szereztem, anyuek vettek otthonra csak rajottek hogy nem kell nekik, miutan atpakoltak a nappalit ugy se lehetett volna ertelmesen felrakni ezert megorokoltem.

htpc a regebbi asztalimbol lett, jo koltseghatekony modon asztali dvdiro, asztali winyo bepakolva egy hatrafele megtoldott sony cd lejatszo hazaba. tulajdonkeppen ez is teljes funkcionalitasu dolog, van rajta bill + eger is a taviranyito mellett.

hangrendszer nem valami nagy szam, de nem is rettenetesen rossz, olyan elviselheto kategoria.

most a panelben a nagyszobaban van osszerakva az egesz, ha meglesz az uj lakas akkor a htpc megy a nappaliba, meg akkoriban tervezem hozza beszerezni azt az 1080-as lcd-t is.

en szemely szerint inkabb egy wii-re vagyom meg hozza, de azert meg annak is csak essen egy kicsit meg az ara elotte.

(#38) Dewla


Dewla
csendes tag

Na hát ide is betaláltam kedves Parci :) Úgylátszik úton útfélen összefutunk online, remélem az érettségi találkozón is :)

Hát ehhez a témához hozzászólnék, mert elég sokat gondolkoztam magam is ezen...

Mit érdemes hogyan?

Érdeklődőknek ajánanám figyelmébe Handrás következő írását és az ott lévő kommenteket:

http://handras.hu/?p=467#more-467

Elég hasonló problémával foglalkozik.

Szerintem a tv-ből egyenlőre bőven elég az 1080i-t tudó bár ps3 fanatikusnak talán érdemesebb beruházni az egyenlőre jóval drágább 1080p-sre.

Itt a kérdés szerintem bonyolódik azzal, hogy kell egy letöltőgép, amin netről töltöm le a dolgokat (leginkább sorozatokat bár ki kell ábrándítsalak Parci a 24 season 6 most a vége fele jár, és bár izgi-izgi, de veszít az erejéből...), kell valami lejátszó. Elképzelhető, hogy a háló szobában is van tv, és miután a tv adások minősíthetetlenek, ezért jó lenne ott is elérni a sorozatokat.

Szerintem az ideális megoldás a frontend-backend megoldások. Tehát van egy file-server sok vinyóval, filmmel mp3-mal, képekkel valahol egy eldugott helyen. Ez akár monitor nélküli is lehet, és wirelessen keresztül remote destoppal lehetne menedzselni. A serveren lévő tartalmat pedig neten el lehessen érni mindenhonnan, megfelelő minőségben.

Nekem jeleneleg egy régi XBOX teljesít ilyen feladatokat, látja a pc-n megosztott dolgokat, és a nagyon okos XBMC szoftver minden létező file formátumot lejátszik, de tényleg mindent. Hátránya, hogy bár lehet hozzá kapni 1080i-s kábelt, és felület szép hd-s de a proci nem elég benne egy komolyabb HD-s film akadozik. Viszont a sima divx-ek tökéletesek. Szóval ez most még jó, de már rezeg a léc.

Ami szerintem megoldás lehet. Építeni egy HTPC-t, venn egy ilyet: http://prohardver.hu/cikkek/2007-02-23/hdd_video_magasfokon/oldal_1.html

Vagy venni egy MacMini-t a tv alá. Mindenképp halk és szofisztikált eszköz kell, ami zokszó nélkül játsza a HD-s dolgokat. Nehéz ügy.

Én most tervezem meg az eljövendő nappalimat, de még én sem tudom, hogy pontosan mi lesz ott. A szerver már biztos, lent a pincében. A lakás összes szobájában lesz wireless és kábeles net, ahonnan el lehet érni a serveren a dolgokat. A nappaliban lesz az 50-es HDTV. XBOX360 már megvan, egy ideig az se fog HD-s divx-et játszani és szerintem az még sokat várat magára, amíg egy PS3, mondjuk HD-s mkv-t felirattal mindennel le tud játszani...szóval vagy mac mini lesz, vagy megy ilyen Mvix cucc. Mac mini jó, mert minden másra is lehet használni, annyira nem drága, halk, szép okos, de azért szívni kell vele mire mindene jól műxik, tök jól kezeli a fényképeket, videókat, lehet vele netezni a nappaliból is. Annyira nem is drága.

Na mindegy még nincs bennem sem letisztázva, csak gondolatébresztőnek szántam a dolgokat. Szerintem csak a ps3 önmagában kevés lesz....

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#39) ALI_G


ALI_G
veterán

Ezen sokat gondolkodtam én is, de én egy komolyabb kombón töröm a fejem. Serverben. Persze semmi spécibb cucc, azért nem ingyen adják a server cuccokat, de használtan is lehet azokat venni.
Szóval az alap ötlet egy bika server, amire klienseket kötögetnék, kissé elcsépelt lehet Bill Gates után azt mondani, hogy a mikrót is rá akarom kötni :) és kissé utópisztikus is, valljuk be. 5let attól még lehet. Szóval a serverhez lenne kötve a TV, laptop...minden ami kell. Viszont egy dologban hibázik, oké hogy a TV rajta van, de ha DVD-t akarok nézni, ahhoz kell vagy egy HTPC vagy akármi, vagy le kell menni a pincébe és betenni a DVD-t netán a serverbe. Szóval ezen az ötleten még dolgozni kell, de még a 2 ''serveres'' gondolaton is agyaltam, viszont ahhoz szoftver is kellene. Az egyik a nappaliban van és lényegében egy HTPC, gyengébb béllel, ami egy gigabites etherneten van összekötve a bika serverrel ami még mindig a pincében van. Ha kell a sok CPU idő, akkor a server oldja meg, mint amikor fel akarunk venni HDD-re egy filmet. Az is leballagg a pincébe, ahol akár lehet pár terra tár is, senkit se fog zavarni...:) A kérdés a szofrver, ami bizonyos paraméterek esetén leküldi a kiszomlandó programrészleteket, amit a server végrehajt, majd az eredményt visszaküldeni. Az ára jó kérdés lenne :) Viszont mindent tudnánk kezelni a HTPC-n akár egy távirányítóval, vagy egy vezeték nélküli billentyűvel is. Ez így skálázható, sok szempontból még mobilis is.
tessék tovább vinni az ötletet helyettem is. :)

(#40) Parci válasza Dewla (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én megyek :)

amit írtál, egy nagyon komoly rendszer. én ennyire bonyolultat nem akarok, eleve csak a nappaliban lesznek ezek a cuccok. átmászom a kanapéra a hálóból, ha annyira akarok filmezni :)

szóval részemről fölösleges a komoly szerver, bár htpc-n én is gondolkodtam, csak végül mivel a ps3 must have, ezért szeretném megúszni. ps3 linuxszal amúgy elvileg mindent visz majd, nem?

ja, 24-ből nem annyira izgat, hogy a season 6 már nem jó, max nem nézem meg :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#41) dabadab válasza Parci (#40) üzenetére


dabadab
titán

''ps3 linuxszal amúgy elvileg mindent visz majd, nem?''

Nem hiszem. Amennyire kepben vagyok, az ffmpeg nem nagyon tamogat egynel tobb CPU-t (mondjuk valami kezdemenyek mar vannak, de h.264-nel semmi), a PS3 bizbaszaival meg talan meg annyira se tud semmit se kezdeni, az az egy szal kis PPC meg siman megadja magat, ha egy nagyobb bitrate-es h.264-et kap. Es akkor ez meg tisztan csak a back-end, HTPC program meg semmi nincs ra (ill. valoszinuleg MythTV front-end megy rajta, bar nem tudom, hogy pl a taviranyitoval mit tudna kezdeni.

En a magam reszerol (Dewlaval egyetertesben) videozos konzolnal meg mindig az Xbox+XBMC parost latom a nyeronek, bar ketsegtelenul csak atmeneti megoldas igy a HD kor hajnalan.



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#42) Parci válasza dabadab (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

blu-ray, dvd, mp3, képek alapból is mennek a ps3-on, a saját szoftverével. a maradékhoz kell a linux, illetve ha bármelyik kiforrja magát, akkor az a nyerő. no, gondolkodom még ezen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43) dabadab válasza Parci (#42) üzenetére


dabadab
titán

''blu-ray, dvd, mp3, képek alapból is mennek a ps3-on''

Persze, de en mondjuk ezzel egyaltalan nem lennek kisegitve: BR-t meg csak kepen lattam, DVD-im vannak, de leginkabb csak porosodnak a polcon, a zenegyujtemenyem jo resze meg nem mp3-ban van, raadasul az egesz a hazi szerveren lakozik, ahonnan valoszinuleg a ps3 nem tudna lejatszani.

Nyilvan, az Xbox ellen is ezer ervet lehet felhozni (leginkabb persze azt, hogy nem tud HD anyagokat lejatszani), szoval jelenleg mindenkeppen kompromisszumra kenyszerul az ember.

DRM is theft

(#44) Dewla


Dewla
csendes tag

Na erre mondtam én, hogy az Imac Mini jelenleg szerintem egész jó megoldás. Viszi a HD-t van dvd írója, eléri a servert, van tök jó media center felülete (frontrow). Van hozzá távirányító, kicsi, szép, c2duo-s. Annyira nem drága...ha egy hasonló kaliberű HTPC-t akarnál összerakni, és mondjuk ennyira halkat akarsz és szép design-os házat, távirányítót, legális oprendszert, szerintem nem jössz ki kevesebből...

Azért de jó lenne egy XBMC X360-ra és akkor sok minden megoldódna...bár valahol azt olvastam, hogy PS3-ra előbb fog kijönni...

Vagy az a linux alapú MVX csoda amit a fönti hozzászólásomban linkeltem és a ph! is tesztelt...

Egyébként épp most játszom a MGS3-al ps2-n, előtte a God of War 1-2-t vittem végig ps2-n, pedig ott az X360, ott a 8800-as GF-os PC, és erre az elmúlt egy hónapan csak PS2-n játszottam :) De egyébként a MGS2 kijött má xboxra is substance néven ha jól emlékszem, szóval nem kizárt az x360 megjelenés a mgs4-ből...

(Ja egyébként valami faq-ban olvastam MGS3-ról, hogy akkor kapsz meg valami fullos stealth cuccot, ha 5 órán belül végigviszed (most tartok 9-nél és szerintem a 3/4 énél járhatok és valami nagyon keveset mentesz...nanemár :) )

'' Everybody be cool, you be cool! ''-From Dusk Till Dawn

(#45) Parci válasza Dewla (#44) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mgs2 kijött pc-re is (boxot nemtom, akkor biztos arra is), de később, és alapvetően az egész mgs széria playstation (substance pedig a bővített mgs2, ahogy mgs3-ból is van egy ideje subsistence). mgs3 pl ki sem jött még másra, mgs4 sem fog sztem. god of war is nagyon jó, bizony.

szóval részemről must have a playstation, ami tuti ugrik, az a pc :D

mac mini nem hülye ötlet, de ha a ps3 relatíve használható lesz, akkor azt is megúsznám. meglátjuk. mivel a ps3 must have, ezért azt előbb-utóbb beszerzem, csak kijöhetne még egy-két hw revízió, hogy megérjen, és hogy olcsóbb legyen :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#46) #25954560 válasza Parci (#33) üzenetére


#25954560
törölt tag

jah, mar megvan erosito? a ket front celestion azert legyen jo nagy, hadd duborogjon, amikor valami zord fegyvert veszel kezbe.
engem zavarna hdmi hianya, ha nullarol epitenem a rencert. a lejatszo tudja, tv tudja, erosito nemtudja? pfff :D
en most harman/kardon 7.1-gyel baratkozom, mert rettenetesen tetszik, h csinalhato ket zona: 5.1 + sztereo. es akkor egy masik szobaban is szolhat szepen radio. asszem szuksegem nincs ra, de ugy tetszik! :) [link]
asszem a tv-vel en is megvarom az esszerubb aru nagyfelbontasuakat, addig mozizunk 19''-es tft-n. ha megvan tv, pc mehet kuka, mar nem fejlesztgetem.

(#47) rudi válasza Dewla (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem is kell annak Mac-nek lennie [link]. Peresz, ha már miniPC akkor miért nem inkább egy notebook, amiben szinte ugyanaz van és igény szerint le lehet csatlakoztatni a rendszerről és máshová vinni...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Rolly válasza Parci (#26) üzenetére


Rolly
veterán

grat azért veszel ps3-at mert egy játék csak arra jelenik meg. nem semmi.

nekem van egy msi m673 notebook, melóra.
Van egy asztali pc x2 4200, 2 giga ram 770 giga winyó ez lesz a szerver. rá lesz kötve egy hd ready tv, s az 5.1-es genius cuccom. Ja ha nemtvzek, akkor ez a gép lesz az albérletben a webszerver is.
szóval máris egy gép megoldja a zene, net, film meg minden egyéb kérdést :D.
ja még majd kicsit hallkítanom kell rajta.

(#49) dabadab válasza Rolly (#48) üzenetére


dabadab
titán

''grat azért veszel ps3-at mert egy játék csak arra jelenik meg''

Tekintve, hogy a konzolokat jatszani veszik, mi alapjan valasztana az ember, mint az elerheto jatekok szerint?... Te pl mi alapjan valasztanal konzolt?

DRM is theft

(#50) Parci válasza Rolly (#48) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönöm a gratulációt. igen, azért veszek, nem pedig azért, hogy 3dmarkot futtassak. persze, ha már megvan, játszom egy kis obliviont, meg god of war utódot, meg sok-sok fasza cuccost, ami playstationre jelenik meg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.